Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

Büyükşehir ‘Gereksiz’ 6 Makam Otosunu Satıyor

Büyükşehir ‘Gereksiz’ 6 Makam Otosunu Satıyor
 • 23.05.2019

Geçmiş dönemlerden bugüne aktarılan borç yükü ve bu konuya ilişkin yeni ve eski başkanların tartışması ile gündemde olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, tasarruf tedbirleri kapsamında 2018 model 6 adet binek otomobili satışa çıkardı.

İhale yolu ile satışa çıkarılan otomobillerin, geçtiğimiz yıl satın alındığı ve belediye üst düzey yöneticilerinin makam aracı olarak kullandığı öğrenildi.

Makam aracı ihalesinin, 27 Mayıs 2019 tarihinde saat 14.00’de Yeşiltepe’deki MOTAŞ idare binasında yapılacağı açıklandı.

Satış ihalesi ilanınında, otomobillerden 5’inin Skoda SÜPER B 1.6 TDI 120 PS DSG  COMFORT tip, 1’inin ise Skoda OCTAVİA 1.6 TDİ  115 PS DSG STYLE tip olduğu belirtilirken, ihalede her bir otomobil için ayrı ayrı tekliflerin kabul edilmeyeceği, 6 otomobili içeren blok tekliflerin değerlendirileceği kaydedildi.

Tahmini bedel 800 bin TL

İhale ile satışa çıkarılan 6 otomobilin toplam tahmini bedeli 800 bin Tl olarak açıklandı. İhaleye girebilmek için, ihale öncesinde, idare hesabına 24 bin TL geçici teminat yatırılması gerektiği vurgulandı.

Çalışır durumda oldukları ve motorin yakıtı kullanıldığı belirtilen araçlara ait ihale bedelinin, ihale sonucunun açıklanmasından sonra 7 gün içinde MOTAŞ banka hesabına tek defada yatırılması öngörülüyor.

Araçların ihale öncesinde MOTAŞ garajında görülebileceği belirtildi.

Plakaları da açıklandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin satışa çıkardığı 6 otomobile ilişkin ilanda otomobillerin plaka bilgileri de açıklandı.

İlana göre, satışa çıkarılan otomobillerin plakaları şöyle: 44 BL 337- 44 BL 339 – 44 BL 488 -44 BL 489 – 44 BL 499 – 44 BL 338.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. EROL dedi ki:

  38 Plakalı belediye ye ait araçları göremiyoruz.Bu araçlara ne oldu.Birdenbire kayboldular.Babalarının çiftliği gibi kullanıyorlardı.

 2. NUSRET dedi ki:

  YILDIZ TEPE TABİAT PARK YOLUNDA SOLDA KAPALI SPOR SAHASI VAR AKŞAMLARI MASKİNİN MÜDÜRLERİ PERSONELLERİ FIAT MARKA SKODA MARKA VE MÜTAHİTLERİN SAHADA ÇALIŞMASI İÇİN VERDİĞİ ARAÇLARLA GELİP TOP OYNAR BAKLAVALARINI YER GİDERLERDİ BU DURUM VAHİMDİR ZATEN BELLİ İDİ ALLAH DEMEK SONUNDA BUNLARA DUR DEDİ

 3. Hasan dedi ki:

  Belediyenin bu gibi hizmetleri göstermelik midir yoksa samimi midir bilmem ancak bildiğim bir şey var ki oda
  şimdiye kadar tüm devlet kurumlarından çeşme akarken dolduranların yanına hep kar kaldı bundan sonrada yine öyle olacak.

 4. Harun dedi ki:

  Selahattin başkan düzgün çalış. Adaletli ol bu şehir arkanda . Kim karşında olursa olsun. Nasilki Erdoğan’ın karşısında bir dünya var ama boş niye millet destek veriyor . Sende öyle kim seni istemez ise istemesin biz halk olarak arkandayız .

 5. Çönüklü dedi ki:

  Battalgazi bölgesi çöşnük den sonra hiç bir imar yok ya düğün salonu ya petrol ofisi bu bölge hiç gelişmedi ne yol açıldı ne bir fizibilite çalışması yapıldı kaç tane prestij caddemiz kaç tane sosyal alanımız var bölgeyi en iyi bilen Gürkan başkanım açtığınız yol imar varda bizim mi haberimiz yok Allah için söyleyin bir Yeşilyurt bölgesindeki gelişmeye bakın bir de Battalgazi bölgesine kararı vatadas olarak sizlere bırakıyorum

 6. malatyalı dedi ki:

  esenlik ve diğer yan kuruluşlar acilen satılmalıdır.böylece belediyelerin oy deposu ve maddi güçleri ellerinden alınarak ,siyasi rantın önüne geçilir.belediyeler asli görevlerini hakkıyla yaparlar.bu şirketler ancak serbest piyasa tecrübesiyle kar edebilirler .görüldüğü gibi tüm türkiyede olduğu gibi malatya dada iflas kaçınılmazdır.belediyelerin yer imkanı ve para desteği olmazsa 1 ay içinde serbest piyasanın çarkında un olurlar.kimse iyi yönetiliyor kar ediyorlar ,cirosu şu kadar vs maval okunmasın.bu şirketler net olarak partilere siyasi ve maddi rant sağlaması için kurulmuştur.vatandaşıda alıp asgari ücretle çalıştırıp oyalamaktadırlar.birgün bir yasa çıkacak ve şirketler kapatılacak.inşallah tez zamanda çıkar.

 7. şekerci dedi ki:

  ARKADAŞLAR ADAMLAR AÇIK ARTIRMA USULÜ İLE MOTAŞ GARAJINDA YAPILACAK VE TEK TEK YAPILACAK DİYOR NASIL PEŞKEŞ CEKİLSİN ALLAH AŞKINA MENFAATİNİZE TERS GELDİ DİYE ELEŞTİRMEYİN YAZIK GÜNAH BIRAKIN Kİ ADAMLAR CALIŞSIN BAZILARININ İSRAF AMAÇLI YAPTIKLARI SAVURGANLIGININ SONUCUNU BU MİLLET ÖDEMEMELİ

 8. muharrem dedi ki:

  helal olsun güzwel tespit güzel iş boş yerine neden beklsin satılsın gereksiz ise eğer

 9. Tarafsız dedi ki:

  Lafa gelince müslümanım diye mangalda kül bırakmayan tayfa yetimin garibin fukaranın sırtından Sultan Süleyman gibi saltanat sürmüş yıllarca. Umarım Allah sizi en sevdiklerinizle cezalandırır.

 10. Ömeeerr dedi ki:

  Belediyeye nasıl işe girdiniz acaba haktan yemekten bahsediyorsunuz yediğiniz hakları nasıl ödeyeceksiniz acaba aldıgınız her ayki maaş bir haktır

 11. Bilal dedi ki:

  Ya yeminle böyle birşey yok. Bostanbaşında oturuyorum. Mutfak ve balkon üvezden geçilmiyor. Yani bu sıcakta camı kapıyımı kapatalım. Ne belediyede iş var nede muhtarda. Belediye duymuyor galiba, bari muhtar gitsinde Belediyemizin asli işi için ricacı olsun. Belki lütfedip ilaçlarlar.

  1. Cemil dedi ki:

   Belediye neyin derdinde sen neyin derdindesin. Kocaman bir enkaz devralındı onunla mücadele ediliyor sen kalkmış sineklerle uğraşıyorsun.

   1. Hoca dedi ki:

    Bir ilaçlamayı yapamayacak kadar enkaz ise kapıya kilidi vursunlar.

   2. mehmet dedi ki:

    yavuz hırsız ev sahibini bastırır gibi olmuş senin cümlen yavaş biraz .

 12. TALİP dedi ki:

  BAŞKANIMIZIN ALDIĞI HER TÜRLÜ KARAR MALATYA HALKININ FAYDASINA OLACAKTIR.BAZI KİŞİLERİN,GURUPLARIN VEDE SÖZÖM ONLARA KUTSAL DEĞERLERİ KULLANARAK BELEDİYENİN İMKANLARINI KENDİ ÇIKARLARINA DEVŞİRENLER BU TÜR KARARLARDAN RAHATSIZLIK DUYMUŞTUR SÖZ KONUSU MALATYA VE HALKININ MENFAATLERİ İSE
  GERİSİ TEFERRUAT TR..

 13. Turan dedi ki:

  Başkan TSO ya zararına araç verildi onu görme ama Skoda’ları sat.
  Kusura bakma bunun adı Show
  Bu koltuk neymiş kardeşim böyle koltuğa oturan herkes bir birini kolluyor.
  Al TSO ve borsanın aracı sat samimiyet görelim

 14. Cenk dedi ki:

  Rekabet ve en yüksek fiyattan satış olsun isteniyorsa araçlar tek tek satılmalıdır.

 15. berk dedi ki:

  polat döneminde bu gibi araclarla calısan personel esleri baska kurumda calısıyordu eslerini sabah işe aksam işden eve çocukunu birde krese eletiyorlardı

  helal sana baskan

 16. 01 Adana dedi ki:

  Eminim onun gibi bir sürü araba vardır belediyenin garajında bunlar görünen

 17. Remzi dedi ki:

  Vay be Malatya Haberi ayakta alkışlıyorum. Habere bak koskoca büyükşehir 6 aracı şov amaçlı satmakta ve bu şehrin en çok okunan Sitesi bunu çok önemli bir haber gibi vermiş. Siz bundan sonraki ihaleleri takip edin ve şeffafça haber yapın yeter 😉

 18. bilen dedi ki:

  sayın gürkan başkanım daha birsürü var maskide genel müdürün sekreterindede var daire başkanları müdürler ve sekrerlerine verilen araçlar mutlaka alınmalı haktır nabaldır bu ben hiç bir kamuda böyle araç sevdası görmedim ve ne müdürüne verilir ne başkanına şu olur ama sahada çalışmaya gider gelir sonra kendi aracı ile evine balığına top oynamaya sahalara gider

 19. Murat dedi ki:

  Bu yolsuzluklari yapanlar hakinda sorusturma acilsin.bu boyle olmaz her gelip zarar verenin yanina kalirsa bu isler herkesin yanina kar kalir

 20. Kamil dedi ki:

  gereksiz yere alınmış.

 21. MALATYA LI dedi ki:

  1-Belediyenin gayri menkullerini acilen satılmalı,
  2- Tüm Taksi Minübüs Plaka satışına gidilmeli,
  3- Vekillerin misafir ağırlaması belediye tarafından karşılanmamalı,
  belediyemizin borcu kapanır gider.

 22. RAMBO dedi ki:

  MALATYANIN MEŞUR MERCEDESİNİ SATIN HEMEN ALAYIM

 23. 1453vatanım dedi ki:

  Çok iyi yapıyor başkan helal olsun yeter yedikleri avantadan,bu gariban halkın sırtından lüks hayat sürdükleri

 24. daha hızlı olunmalı dedi ki:

  çok güzel olmuş ama yetmez sanayi sitesi ve cezmi kartay sorunsallarıda halledilmeli

 25. ali dedi ki:

  Çok güzel hareketler bunlar..

 26. Alişan dedi ki:

  Bes tanesi sakarya universitesinde

 27. Alişan dedi ki:

  5 tanesi sakarya universitesi nde

 28. CIRTONLU dedi ki:

  adamsın başkan büyüksün belediye yöneticileri otobüsle gidip gelsin benim paramla makam arabasına binmesin

 29. AHMET dedi ki:

  şimdi acil borçlar için satılacak,borçlar ödenecek.Sonra ŞOOVU çok seven başkan nasıl bir araç alacak veya kiralacak iyice takip edin ha….

 30. murat dedi ki:

  Allah, selahattin başkana yardım etsin, resmen enkaz devraldı. bu borcu yapanlar yarın ruz-ı mahşerde bunun ve kul hakkının hesabını nasıl verecek? onların yerinde olmak istemezdim. rahmetli muhsin yazıcıoğlu’nun çok güzel bir sözüyle bitireyim: ‘ bir saniye sonrasında ne olacağını bilmediğimiz dünyada fırıldak olmaya gerek yok’

 31. Mustafa dedi ki:

  Bu tür haberleri okuyunca eskiden üzülürdüm, artık üzülmüyorum. Müstehak çünkü…

 32. Besce dedi ki:

  Demekki bunlar şimdiye dek fuzuliydi boşa para harcandı yazık yazık,elmanın içindeki kurt gibi…

 33. Cevdet dedi ki:

  Arabaları sat ama personelini satma başkanım.. KHK kapsamında taşerona verilen bir hak olan maaşlarımızı düşürme, enflasyon aldı başını gitti zaten maaş kuş gibi kaldı.. Yıllardır hizmet ediyoruz başkanım, sanki ilk defa işe başlamış vasıfsız eleman muamelesi yapmayın lütfen… Hak için, Adalet için, vicdan için emeğimizi zai etmeyin.. Vallahi bu bir ahtır ahirette boynunuza urgandır.. Çocuklarımızın vebaldir, ödeyemeyeceğimiz konut kredisinin vebaldir… İçimizde çok iyi eğitim almış donanımlı Lisans, Yüksek, Doktora yapmış insanlar var, içimizde sadakatle çalışan ekmeğinin derdinde olan memleket sevdalısı ilkokul, ortaokul, lise mezunu kaliteli insanlar var.. içeriden sevilmezseniz dışarıdaki sevgi ve destek çabuk tükenir başkanım.. Taşeron olmak haklarından mahrum bırakılmak, mevcut durumundan daha kötü bir duruma getirlimek olmamalı sevgili başkanım… Malatya’nın vicdanı malatyahaber vasıtası sizin vicdanıza sesleniyorum….

  1. Hasan dedi ki:

   Tamam da güzel kardeşim Belediyeye işe girerken o vicdanlarına seslendiğin hangi hakkaniyet kriterleri gözetilmişdi acaba ki şimdi de kalkmış maaş kuş oldu diyorsun.Ayıp.Çok ayıp.Başkan topyekun bir seferberlik başlatmış ne ala.Yanında samimiyetle taşın altına elinizi koyun ki Allahın da hoşuna gitsin kulun da..

   1. Mustafa dedi ki:

    Bu borcu çalısan personel mi yaptı da cezayı calısanlara kesiyorsunuz.

   2. Cevdet dedi ki:

    Hasan kardeşim sen benim belediyeye hangi kriterlerle girdiğimi bilmeden konuşuyorsun.. İnşallah sen de seferberliğe dahil olup maaşından yapılan kesintiden dolayı çocuklarına, evine, mutfağına yetisememenin çaresizliğini hissedersin kardeş.

  2. Diplomalı işsiz dedi ki:

   Beğenmiyorsan istifa et yerine çalışacak üniversitesi mezunu milyonlarca işsiz var

 34. malatya sever dedi ki:

  alıcıları bellidir kim bilir ne kadar uygun fiyattan kıme verecekler habersiz

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."