Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Büyükşehir’de 2 Eski Daire Başkanı Açığa Alındı

Büyükşehir’de 2 Eski Daire Başkanı Açığa Alındı
 • 04.06.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde, Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat dönemlerinde daire başkanı olarak görev yapan İhsan G. ve Kadir Ç. hakkında, Türk Ceza Kanunu ve Devlet Memurları Kanunu’na aykırılık içeren çeşitli iddialarla idari inceleme başlatıldığı ve inceleme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için açığa alındıkları öğrenildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, halen uzman unvanı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi personeli olan İhsan G. ve Kadir Ç. hakkında gelen bir ihbar nedeniyle, Belediye Teftiş Kurulu’nun inceleme başlattığını söyledi. Gürkan,  inceleme sonucunda, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulup bulunulmaması gerektiğinin de ortaya çıkacağını söyledi.

Başkan Gürkan, “İncelemenin selameti açısından arkadaşlar açığa alındı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eski daire başkanları İhsan G. ve Kadir Ç. hakkındaki incelemenin bir ihbar nedeniyle başlatıldığını söyledi.

İhsan G. ve Kadir Ç. hakkındaki incelemeye dayanak olan iddiaların neler olduğu hakkındaki soruyu cevaplandırmayan Başkan Gürkan, “İnceleme sürüyor, gelen ihbar üzerine teftiş kurulu tarafından inceleme başlatıldı. İnceleme sırasında incelemenin selameti açısından arkadaşlar açığa alındı” bilgisini verdi.

İncelemenin henüz devam ettiğini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, inceleme sonucunda, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulup bulunulmaması gerektiğinin de ortaya çıkacağını söyledi.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. Şeyma dedi ki:

  Yazik günah ya kimsenin hakkında görmeden tanimadan yorum yapmayın. Allah hesabını sorar ihsan hocayı kim ne kadar tanıyor. Çok üzüldüm bu olaya. Allah yardımcısı olsun.

 2. MAHMUT AÇIKGÖZ dedi ki:

  konunun biraz dışına çıkalım.kernek meydanında bulunan havuz bakımsız ortası taş yığını,yolların birleştiği alanda bulunan küçük bahçede otlar temizlenmemiş bakımsız iyi bir görüntü vermiyor,adına türkü yazılmış kernek meydanı ıle iligilenn yoktur,neden diye soruyorum.

 3. Nevzat44 dedi ki:

  Sayın Başkanım Maski ilaçlama güvenlik temizlik maşti Bütün khk ile kadro verilen birimlerde haksız adaletsiz işi yapana göre vasıf değil şahsa göre vasıf verildi.Kadro sürecinde personelden defalarca bulunduğu birimde ne iş yaptığına dair bilgi istenmiş ama o birimin mesul müdürü tarafından gerçek bilgiler organize bir şekilde değiştirilerek hakkı olmayan kendi belirledikleri kişilere vasıf verilmiş ve kademe verilmiştir.Başkanım 3 tane personelin üstüne Ekip sorumlusu verildi birde üstüne bir üst sorumlu daha böyle adaletsizlik asla olmaz.Teknik personel ve büro personelleri birilerinin çıkarları için temizlik olarak gösterilmiştir. İnşallah bu hukuksuzluğu çözersiniz Başkanım ilkokul mezunu 3 kademe maaş alırken lise mezunu ayak oyunları ile 1 kademe maaş almaktadır.Sayın Başkanım daire başkanları ve mesul müdürler bu haksızlığı dile getirince muhalefet ve bozgunculukla suçlayıp ve söylenilen şu Selahattin Başkan tasarruf için tedbirler aldı bilgisi dahilinde yapıldığını iddaa edip çalışan personeli size düşman ettiler ayrıca işten atar gidip söylemeyin aman öyle birşey yapmayın işsiz kalırsınız diyorlar.Bu iftira değil Sayın Başkanım bütün birimleri inceleyin işi yapanla verilen vasıfları görün gerçeği göreceksiniz eski dönemde Ahmet Çakır ve ekibi Hacı Uğur Polat ve ekibi maaşlarını inceleyin.Kul hakkıdır Allah’ın huzurunda kimse hesap veremez en derin saygılarımla.Sayın Başkanım Selahattin Gürkan.

 4. yandaş dedi ki:

  2 kattirilyon borç yapan belediye başkanına ne oldu aday göstermemek yetiyormu
  en koyu yandaş bile o paranın harcandığına inanmıyor
  aday gösterilmeyince bitiyor herşey
  tarihin görmediği şeyleri görüyoruz aday gösterilmiyorlar bitiyor

 5. Seyhan dedi ki:

  Ahmet Çakır’ın borçlarıyla haftalarca gündem olan başkan bey şimdi de Çakır’ın bürokratlarıyla bir algı oluşturuyor. Ya böylesi lüzumsuz şeylerle gündem olmak yerine artık gerçek gündeme dönme vakti gelmedi mi? Hakikaten Selahattin başkanın destan şehrine dair bir hayali var mı? Mesela 5 yıl sonra nasıl bir Malatya düşlüyor bunu merak ediyoruz. Yoksa asparagas söylemlerden gına geldi vallahi.
  Gönülleri imar etmeden şehirlerin imar edilemeyeceğini birileri Selattin başkana hatırlatmalı. Ama bunu tabiki tek dertleri mevcut konumlarını korumak ve pekiştirmek olan sözüm ona bürokratlardan beklemiyoruz.

 6. ahmet dedi ki:

  Kendini dev aynasında görenlere örnek olsun.Tesekkurler başkan.

 7. Emin dedi ki:

  Gençlik sporda da ilçe müdürü alınıyor yerine yurt müdürü getiriliyor. Şube müdürünün yetkileri alınıyor birazda oraya baksanız

  1. Malatya dedi ki:

   Ee Pek anlayamadım atanmasından kanunİ bir sıkıntı mı var ki Çakamadım?

 8. Ayşegul dedi ki:

  Daha önce kadın kültürde kurslara katılmış bir insan olarak ihsan g.nin ne kadar ter döktüğünü ne kadar emek verdiğini yakından görmüş bir insanım. Ilk büyükşehir olduğunda nasıl yoğun çalıştığını görmüş bir insan olarak yaşatanlar aynı şeyi yaşasınlar istiyorum. Tertemiz insanları zan altında bırakmak kolay. Alnının akıyla çıkacak inşallah.

  1. Tecdeli dedi ki:

   Gerçekten öyleydi..ihsan hocamın hakkı ödenmez..büyük emekleri vardı belediyeye…ayıptır günahtır emek harcayan insanları bu duruma düşürmeye hakkınız yok..

  2. Kadir dedi ki:

   Bu adam daire başkanı mı? imamı mı? Yoksa öğretmen mi? Anlamadım

   1. Hüseyin dedi ki:

    Okumuşluğu,görmüşlığü ve bilgisi ile hepsini yapan ve yapabilecek düzeyde birisi.insaların değilde kendinin veya kendimizin neleri yapıp yapamadığını sorgulamak ve topluma millete fayda kinusunda kafa yormak gerekir.Kendinize sormanızı tavsiye ederim çünkü sorguladığınız kişi bunu fazlasıyla yapmis birisi

 9. Malatyalim44 dedi ki:

  Mrhb 22 senedir Malatya’da yım yaklaşık 4- 5 arasında belediye başkanı gördüm, görmez olaydım,kimse kusura bakmasın arkadaş yalanım var ise düzeltin lütfen,bu güne kadar ki görmüş olduğum belediye başkanları içinde inanın ele avuca alınacak bir başkan görmedim,oraya gelen daha doğrusu halkın yani biz vatandaşların getirmiş olduğumuz başkanlar maalesef boş çıktılar,gelen rant,makam,mevkii, çıkar, ahbap, çavuş ilişkisi, hısım, akraba vs,vs doldururlar Allah rızası için bir günde olsun evinden makamına giderken devletin tahsis etmiş olduğu araçla değilde kendi aracınla veya yaya olarak giden bir başkan görmedim, duymadım, beyfendilerin klası sarsılır, Allah için hangi bir başkan mahalle, sokak,cadde çıkıp gezmiş, halkın derdini, esnafın derdini, sorunlarını dinlemişler,bu güne kadar gördüğüm belediye başkanı olarak sadece makam için geliyorlar.O yüzden ben şahsım olarak bir engelli olarak sadece yazık diyorum.

 10. Kemal Baba dedi ki:

  Kamuda bu tür işlemler sıradandır. Önemli olan gücün intikam aracına dönüştürülmemesidir. Herkes öncelikle hesabını Allah’a verecek. Ancak daha önce büyük yolsuzluk iddiasıyla açığa alınanlar şimdi yine daire başkanı. İnceleme soruşturma sonuçlanana kadar herkes masumdur. Önemli olan bu süreci medya üzerinde yürütmemektir. Ahlak, adalet herkesin her zaman baştacı edeceği değerlerdir. Eğer bir yolsuzluk varsa bu işin birinci dereceden sorumluları Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polattır. Çünkü duyduğum kadarıyla bu kişilerin bir yıldan fazladır imza yetkileri bile yok.

 11. HAYRETTİN dedi ki:

  sayın büyükşehir belediye başkanımız;selahattin gürkan beye, yalan yanlış çamur atmaya kalkmayın,başkan,bu matya için durmadan,herkes evinde,ailesiyle oturup,gece erken saate yatarken, sayın başkan,gece saat;01;00 da evine gidiyor,sabah saat;06;00 da yollara çıkıyor,tüm dağ köyler yollarına kadar asfalt yapılıyor,bende belediye çalışanıyım,çalışana zam yaptı,yol asfaltta çalışanlara kurban kesip,yemek yaptırıp işçilere yedirdi,hem malatya halkı,hemde biz çalışanlar olarakibüyük başkan dan razıyız rabbim,razı olsun,rabbim,esirgesin,sizde,sırf haber yapam diye,yalan,yanlış,kimseye çamur atmayın ve o kalemin ve mesleğinizin hakkını verin,işte sizin gibiler yüzünden dürüst basıncıların da adı kirleniyor,bakın orda kazandıklarınızı,ailenize yediriyorsunuz,yani böylelikle helal kazanç harama dönüyor,sizin yaptığınız bir yandan kul hakkına giriyor,rabbim,neyle gelirseniz gelin affederim,ama kul hakkıyla karşıma gelmeyin diye,ayetlerinde buyurmuştur,malatyalı olarak,dürüst,çalışkan ve memleketi için canla,başla çalışan böyle değerli insanlarımızı vebüyüklerimizi tutmayıp, yanında olmadığımız için,hep kaybediyoruz, örneği bile var,inönü üniversitesinde kalp, damar cerrahi,prof. dr.ramazan özdemir,hocamız,rahmetli malatya milletvekili,mevlüt arslanoğlu,allah rahmet eylesin,ramazan hocayı,istanbul,kaptı,vekili,toprak aldı,biz bu kafayla gidersek,bir baltaya sap olamayız,malatya ise hep yerinde sayar,hiç ilerlemez,yol yakınken gelin,boş,beleş,işlerle uğraşacağınıza,hep beraber,çalışkan,dürüst,başkanımıza,sahip çıkalım,kurda,kuşa yem yapmıyalım.

 12. Kadir dedi ki:

  Belki o daire başkanları tertemizdir veya kusurları var. Önemli olan adam gibi muamele etmek. Ne demiş başkan “soruşturmanın selameti için arkadaşları açığa aldık” bu beyefendiliktir. Ne yapmıştı çakır!! Birsürü adamı açığa alıp sabahı yolsuzluk çetesini çökerttik deyio tüm basına demeç verdi, belediye başkanlarının uykusuz kaldığı günlerde kendini sıyırmaya çalıştı.
  Ne mi oldu?
  Adamlar sayıştayın 5 hakim ve 1 savcının bulunduğu bir yargılama sonucunda tamamen aklanıp görevine döndü.
  Ama hakkını vereyim çakır vekil olmayı başardı.
  Mahsumiyat karinesi diye bişey var, dedikodu ile iş olmaz.
  Umarım bi yanlışları yoktur.

  1. Hakyiyen dedi ki:

   Çakır ın günahını aldığı başka adamlar da var, ilerde eline ayağına dolaşacak

 13. malatyalı dedi ki:

  bir şey çıkmaz.bunlar kamuda gaz almadır.görevlerine iade edilir.ciddi bir suça iştirak kamuda tek başına olmaz zincirleme reaksiyona girer.siyasi ayağı olur vs.şimdiye kadar tarihimizde bu görülmemiştir.görülemez.ikincisi kamuda atılan tüm imzalar hiyararşiktir.işin büyüklüğüne göre bu cumhurbaşkanına kadar uzar.tek ceza kamuda suç üstü rüşvet ile mümkündür.sade bir vatandaş olarak ben bu kadarını gördüm ve bilirim.kamu çalışanı olarak ne kadar büyüksen o kadar dokunulmaz olursun.

 14. İletişim dedi ki:

  Filler tepişir olan çimlere olur diye bir söz duymuştum. Vekillerle Belediye Başkanının kavgasında olan memurlara oluyor. Arkadaşlar ne hesabınız varsa birbirinizle görün. Bırakın çalışanla memurla uğraşmayı. MASKİ nın 3 Genel Müdür Yardımcısının ve Özel Kalem Müdürünün bilgisayarlarına el kondu. Şimdi bu adamlar nasıl çalışacak. Başkan kimseye güvenmiyor. Kamuoyunda destek azaldıkça Başkan hıncını personelde alıyor. Ne gerek var, sen daha çok çalış, daha çok proje üret, onu bunu dışlama. Personelle aranda güzel bir iletişim kur. Hepsi bu kadar değilmi?

 15. RRR dedi ki:

  amerikadaki zenciyi öldüren polis de meşelaciymiş.

  1. Kadir dedi ki:

   :DD yok canım meşalenin ateşi anca kendini ısıtır.

 16. Denetçi dedi ki:

  Malatya belediyesi ile ilgili ilk duyduğum cümle, yaklaşık 10 yıl önce “tas kayıp” cümlesiydi, sadece malatya değil, ülkemizdeki belediyeciliğin hali maalesef, rant, makam temelli belediyecilik, halktan alınan vergileri halktan saklama su içecek “tası kaybetme” belediyeciliği…

  Akrabaya eşe dosta rant verme, makam, makam aracı tahsis etme belediyeciliği, bu sebeplerle iç denetim etkili ve verimli, üst yöneticiden bağımsız olarak resen kullanılabilmelidir. Teftiş birimleri etinleştirilmeli, liyakat ve donanım sahibi, belediye başkanının akrabası tanıdığı olmayan kişiler, merkezi objektif sistemle işe alınmalı, gerekirse rotasyona tabi olmalı, kısacası iç denetçilerin ve teftiş birimi personelinin belediye başkanlarına, valilere, rektörlere eyvallahı olmamalıdır.

  Hak için hakkı haklıya teslim edebilsinler…

 17. Mehmet dedi ki:

  Allah rızası için bir günde büyükşehir belediye yönetimi hizmetle ön plana çıksın. Malatyahaber’de bir gün olsun; 2 yılda bu yönetim ne hizmet yaptı, onu haber yapsın. Kişisel hırsları için belediye başkanı olmuş Selahattin bey. Ahmet çakıra 3 ayda bir leke atmaya çalışıyor. Sokaklarda insanlar şikayetçi kendisinden. Kahraman olarak gelen Selahattin bey kötü Başkan olarak anılacak.
  Leke siyaseti ilk zamanlarınızda tuttu evet ama artık tutmuyor. Millet hizmet bekliyor. Hizmet edecek, hizmet üretecek ekibiniz yoksa görevi bir an önce terkedin. Malatya bu yönetimi haketmiyor.

 18. Haset dedi ki:

  selo kendisini muhalif olduğu icin bunlari açığa aldı..

 19. Turan dedi ki:

  Eski dönem yöneticileri bezdirme ve eski belediye başkanlarına mesaj amaçlı soruşturmalar.
  İki dairenin de ihalelik işi yok,
  Sadece belediye şirketleri ile çalışıyorlar.
  İmzasız ihbar mektupları bir fetö taktiğidir, başkan tenezzül etmemeli.
  Bir derdi varsa ağalarla uğraşmalı garibanların ekmeği ile oynamamalı.

  1. Kadir dedi ki:

   Lafım bu adamlara değil, tanımam etmem.

   Ama sırf ağaların ağzından çıktı diye, hakka hukuka bakmadan her emri yerine getiren marabanın aç kalmasu müstehaktır. Çünkü rızkı veren ALLAH tır

 20. muharrem dedi ki:

  Ahmet Çakır ve Hacı Beylerin endişeli günleri başladı desene…

 21. Fatih dedi ki:

  Neden örtülü

 22. Sadrazam44 dedi ki:

  Adalet bigün herkese lazım olur

 23. Sadrazam44 dedi ki:

  Bu soruşturma bi tık daha ileriye gidemez en kısa
  Zamanda ört bas edilir çünkü hiç kimse hükümeti
  Karşısına almak istemez gözünle gördügün büyükşehir
  Belediye binasını bile yeri geldimi orda bina yok diyeceksin

 24. Terazi44 dedi ki:

  Umarız iç teftişle sınırlı kalmaz,yoksa bir anlamı yok.

 25. Şazi dedi ki:

  Bu soruşturmanın ucu hakan kahtalı,ahmet çakır, öznur çalığ a kadar gider.bu iki insan bu vekillerden habersiz nefes alamazlar

 26. Mahmut dedi ki:

  Bu günleri de gördük. Selahattin başkana helal olsun. Umarım adalet yerini bulur.

  1. Ayşegul dedi ki:

   Bu kişileri tanıyarak mi yorum yaptınız çok merak ediyorum

 27. Zeki dedi ki:

  Büyükşehirde adalet tecelli etmeye başladı malum grubun meşalesindeki ateş sönmeye başladı !

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."