Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

BYMS’de Hikmet Karaman Dönemi Başladı

BYMS’de Hikmet Karaman Dönemi Başladı
 • 04.03.2020

Süper Lig ekibi BtcTurk Yeni Malatyaspor, tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılı takım, tecrübeli çalıştırıcı ile resmi sözleşmesi Malatya’da imzaladı. Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Direksiyonun başında olduğumuz için bugün lig bitse biz kümede kalmışız. O zaman ligi bitirecek startı bu hafta alacağız. Çok işimiz var” dedi. 

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen imza törenine; BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Hikmet Karaman ve çok sayıda basın mensubu katıldı. 

Teknik direktör Kemal Özdeş ile yollarını ayırdıktan sonra tecrübeli çalıştırıcı Hikmet Karaman’la anlaşan sarı kırmızılı yönetim, resmi imza törenini Malatya’da gerçekleştirdi. 

İmza töreninde konuşan BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, hem Hikmet Karaman hem de Yeni Malatyaspor camiası için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Gevrek, ikinci yarıya kötü başladıklarını ifade ederek, “Taraftarımız ve camiamız bu konuda endişeli. İlk yarıyı 24 puanda bitirmiş bir takım olarak ikinci yarıya kötü başlayınca hem camia hem de taraftar biraz tedirgin oldu ama iyi bir takımımı var. Tabi ki ikinci yarı taraftarımız ve camiamızın bizlerden beklentilerinin çok fazla olduğunu biliyoruz” dedi. 

Altı yılda takımı 2.Lig’den Süper Lig’e çıkardıklarını anımsatan Gevrek, “Takımımızı 2.Lig’den 1.Lig’e oradan da Süper Lig’e yükselttik ve UEFA’da yer aldık. Hep birlikte çok büyük başarılara imza attık. Buradaki yönetici arkadaşlarımızla çok güzel işler yaptık. Bu şehir bunu fazlasıyla hak ediyor. Malatya bir futbol şehri. Geçmişine baktığınızda futbolu seven bir şehir. Tabi ki zaman zaman çıkış olduğu gibi inişlerde, düşüşlerde olabiliyor ama bu düşüşlerde, zor günlerde taraftarımızın, camiamızın ve bizlerin bir, diri olması gerekiyor. Birlikte bu sıkıntıları aşacağız” şeklinde konuştu. 

Gevrek, ligin ikinci yarısına kötü başladıklarını ifade ederek, şunları söyledi: “Bizimde hatalarımız, eksiklerimiz var. Tabi nasıl doğru işler yapabiliyorsak, bazen insanız hatada yapabiliriz, eksiklerimizde olabilir. Önemli olan bu hata ve eksiklerden ders çıkarmak. Bizde hata ve eksiklerimizden ders çıkarak bir yönetimiz. İnşallah bundan sonrada yeni bir başlangıç yapacağız. İkinci yarıya Sergen hocanın (Sergen Yalçın) gitmesiyle Kemal hocayla (Kemal Özdeş) ile başladık. Onlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Olmadı, tutmadı bazen olabiliyor ama inşallah Hikmet hocamızla (Hikmet Karaman) ile beraber ben inanıyorum ki çıkışa geçeceğiz. Kendisini futbolda ve kamuoyunda ispatlamış bir hoca. Daha doğrusu krizleri iyi yöneten, iyi bilen ve bu sıkıntıların altından kalkmış bir hoca olarak Malatya’yı çok güzel yerlere getireceğine inanıyoruz. Kendisine ve ekibine inanıyoruz. Bu zor günlerde takımımızı hep beraber birlikte olacağız, bu noktada hepimize görevler düşüyor. Hep birlikte takımımızı daha güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. İnşallah hayırlı uğurlu olur.” 

Ligde şuanda 24 puanda olduklarını anımsatan Gevrek, “Alt sıradaki takımlarla aramızda 4 puanlık bir fark var. İçeride oynayacağımız çok maç var ve bu maçlarımızda da avantajımız var. Avantajımız var diyoruz ama taraftarın gelmesi, camianın orada olması ve taraftarın takıma destek vermesi çok önemli. Bizim sorumluluklarımız var. Hatalarımız, eksiklerimizi biliyoruz ama mutlaka taraftarlarımızın da bir sorumluluğu var. Taraftarlarımız nasıl ki maçlara geliyorsa, nasıl ki alkışlıyorlarsa bir o kadar protesto hakkı da vardır.  Şahsım ve yönetim olarak taraftarlarımıza asla bir kırgınlığımız olamaz. Çünkü bu takım taraftarın takımıdır. Onlarda bu gidişata üzülüyorlar, haklı olarak protesto ediyorlar. Yeter ki stada gelsinler, protesto hakları var. Protestoda edebilirler ama öncelikle takımlarına sahip çıksınlar, destek versinler. Bu zor günlerden hep birlikte çıkmalıyız” dedi. 

Gevrek, gelinen süreçte kendilerini üzen farklı seslerinde çıktığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bizi üzen şey taraftar değil. Taraftarımızın protestosu değil, asla olmaz. Bazı grupların yaptığı işler sadece kaos yaratır. Kaos yaratma zamanı değil. Hep birlikte bir olma zamanı. Burada hep beraber çıkış yapmamız lazım. Bugüne kadar verdiğimiz sözlerde Allah bizi çok şükür mahcup etmedi. İlk geldiğimizde 3 yılda Süper Lig’e çıkacağımızı söyledik, Allah mahcup etmedi. 3 yıl içerisinde hedefimiz UEFA dedik, çok şükür oraya da gittik. Şu sözü de veriyorum; taraftarımız, camiamız rahat olsun, sağda solda ‘bu takım düşecek’ diye kaos yaratanlar var, rahat olsunlar bu takım Allah’ın izniyle küme düşmeyecek. Hep birlikte daha güzel yerlere geleceğimize inanıyoruz. Bu sıkıntıların içerisinden hep beraber daha güçlü çıkacağımıza inanıyoruz. Hikmet hoca gibi tecrübeli bir hoca ve ekibiyle beraber daha da güçlü olacağız. Ben inanıyorum, taraftarımız ve camiamızın da inanmasını istiyorum. Allah’ın izniyle inşallah hep beraber bu sıkıntıları aşarız. Çok büyütülecek bir kaos varmış gibi de bakmamalıyız. Kötü bir gidişat vardı, bu gidişatı da inşallah iyiye çevirip, hep birlikte bu sıkıntıları çözüp, daha iyi yere geleceğiz.” 

BtcTurk Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktörü Hikmet Karaman ise “Gelmeden önce 2-3 gün bir istişare yaptık. Kolay işimiz yok. Zaten bize kolay görevi kimse tebliğ etmiyor, ‘gel şu takımı şampiyon yap’ demiyor. Bundan öncede birkaç tane teklif aldık, ‘biz bu süreyi dinlenerek geçirelim veya artık hedef şampiyonluğa, ilk 5’e, 7’ye oynatacak bir takım teknik ekibi olalım’ diye karar vermiştik. Ama Adil başkan bir şekilde bizi buraya getirdi. Dolayısıyla bizde ona güvendik” dedi. 

“Malatyaspor tek, başka bir takım yok’ diyen Karaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dışarıda otururken bir taraftarımız, ‘Hocam depremi atlattık ama bu şehrin tek sevgisi, hayat kaynağı Malatyaspor’u ne olur bu durumdan kurtaralım’ dedi. Bu çok önemli bir cümle. Ben, Gölcük depremini yaşamış bir kişiyim, ne olduğunu iyi bilirim. Anadolu takımlarında da çalıştığımızda, Anadolu insanının futbol özlemini, takımına sahip çıkmasının ne olduğunu da biliyoruz. Malatyaspor tek, başka bir takım yok. Bu takımın başarısı şehrin başarısıdır. O zaman bu hafta Konya maçında bütün Malatya’nın kasabaları, ilçeleri merkez olmak üzere belediye başkanlarımıza da özel bir görev düşüyor. Bütün taraftarı stada getirsinler. Çünkü Konya maçı, bir maç her şey değil ama bizim yukarı doğru kafamızı kaldıracağımız maç. Taraftar desteği çok önemli. Taraftar desteğini, on ikinci güç olarak istiyoruz. Taraftar o stadı dolduracak ondan sonra skora bakacak. Oraya iki bir seyirci geldikten sonra dışarıda konuşmayacak. Önce biz Malatyasporlular, Malatya şehrinde yaşayan bireyler olarak bu maça geleceğiz. Bütün maçlara istiyoruz ama birinci adımımız Konya maçında on ikinci adam desteğiyle, Allah’ın izniyle 3 puanı alıp, ondan sonra hafta içi oynayacağımız Trabzonspor ve gideceğimiz deplasman maçı bize nerede olduğumuzu gösterecek.” 

Karaman, şuanda direksiyonda kendilerinin olduğunu ifade ederek, “İkinci yarıya başlangıç olarak iyi bir performans çizmiyorsak ama direksiyonun başında olduğumuz için bugün lig bitse biz kümede kalmışız. O zaman ligi bitirecek startı bu hafta alacağız. Çok işimiz var. Takımı hemen tanımak istiyoruz. Medyadaki arkadaşlarımıza büyük görev düşüyor. Bu takımın UEFA oynaması, medyanın UEFA oynaması demektir. Bu takımın Süper Lig’de olması, sizin Süper Lig’de olması demektir. Ama takımların alt liglerde olması, medyanın da alt liglerde olması demektir. O zaman birlikte olacağız. Eleştiriler ayrı ama önemli olan takımın menfaatidir, kişilerin menfaati değildir. Medyanın yazacağı yazılar, taraftara vereceği mesaj çok önemli” diye konuştu. 

Karaman, bir gazetecinin ‘bu sezonun ardından gelecek sezon için bir hedefiniz olacak mı?’ sorusuna, “Zaten gelecek yıl hedef üzerine geldik. Bir gelecek yılın hedefi yoksa ben yokum arkadaşlar. Gerçek bu, patronda burada” cevabını verdi. 

Konuşmaların ardından teknik direktör Hikmet Karaman, 1,5 yıllık resmi sözleşmeyi imzaladı.

Ferdi Durdu – Yeni Malatya Gazetesi / Malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. KERNEKLİALİ dedi ki:

  Çarkçılar kralı vaizoğlu yine inci mercan saçmış.işte bu kulüp böylelerinin yüzünden bu hale geldi.

 2. Kemal dedi ki:

  Herşeye rağmen Cumartesi günü gidip biz bir Malatyalı olarak Takımımızı destekleyeceğiz.Taraftarın görevi bu.Herkes görevini yapsa bu takım bu hale gelirmiydi?Burada yağcı ve yalakalar da artık görevlerini bırakırlar diye bekliyoruz.

 3. Serdar dedi ki:

  İnşallah hikmet karaman basarílı olur. Düşersek çıkmak çok zor. Konya maçında tribünde olup takímı destekleyelim. Ligde kalmayí garantiledikten sonra hep beraber Adil istifa diyelim.

 4. Kemal dedi ki:

  İnşallah Yeni hoca başarılı olur da Kümede kalırız.Yalakalık ve yağcılar olmasaydı bu klüp bu hale gelmezdi.Klüp yağcı ve yalaka kişilerdenntemizlenmedikçe başarı gelmez.

 5. kemal dedi ki:

  malatyaspor karamanla anlaştı ;))) canım kardeşim,bu tarz adamların nesli tükendi,sen maça başlamadan maçı kaybetmişsin zaten durum vahim,anlaşmaya gerek yok bu tip teknik adam diye geçinenleri,para teklif etmeden gündemde kalmak için malatyaspor gibi bir klüpte bir telefonla bedava koşa koşa gelir çalışır,gerek varmıydı yokmuydu takdirini yüce malatya insanına bırakıyorum………

 6. Mehmet dedi ki:

  Hocam sağol yüreğimize su serptin inşallah seneye malatya şampiyon olur o mutluluğu bizimle yaşarsınız ya Allah bismillah deyip başlayalım.

  1. Kahraman dedi ki:

   Güzel rüyaymış,acaba yatmadan ne yapmamız lazım dediğiniz rüyayı görmek için

 7. AHMET dedi ki:

  Hoca hikmet hoş geldin ,malatya camiasına hayırlı olsun.BU takım kaliteli ve senin gibi futbolu iyi bilen HOCAYLA kimse tutamaz.yapılack maçların sonucunu yazıyorum.malatya-konya2-0/ malatya-trabzon1-0 Kayseri-malatya2-3 olur inşaallah.Gökhan töre mutlaka oynasın.ahmet ildiz-erkankaş-mustafa akbaş bu liğin oyuncusu değil sakın oynatma onlaarı ya penaltı ya da kırmızı kart olur onlarla…

 8. Turgut ÖZMÜŞ. dedi ki:

  Başarılar dilerim ,yolunuz açık olsun, Herşey Malatyamız için,

 9. Bekir Sıtkı dedi ki:

  hayırlı olsun……

 10. mustafa cenk dedi ki:

  sezon bitene kadar artık herkes sussun sezon bitince hesaplaşırsınız kiminle hesaplaşacaksanız bıktık artık olumsuz cümleler okumaktan herkes kinini fikrini içinde saklasın burda yazılanları futbolcularda okuyor ve olumsuz etkileniyorlar kongre zamanı ne hesabınız varsa görüsürsünüz

 11. Vaizin Oğlu dedi ki:

  İnşallah hayırlı ve uğurlu olur yine eskisi gibi başarılarla dolu haftalar geçiririz. Tabii bazıları buna izin verirse eğer..?

  1. Kemal dedi ki:

   Takımın yenildiği her hafta aman ha eleştirmeyin diye diye bu hale gelen takım işte meydanda.Eserinizle ve bu eserin mimarı başkanla ne kadar övünseniz azdır..Arkasından söylenmedik laf bırakamadığın hikmet karamana bile bugün hayırlı olsun diyecek kadar da dürüstün.Siz ve sizin gibilerden başka ne beklenirki?

   1. Vaizin Oğlu dedi ki:

    Evet daha önceden Hikmet hoca kendini beğenmiş kibirli biridir Malatyaya gelmez demiştim. Bu yalan değil ama şu an gelmiş takımın başına geçmiş bizi yanıltmışsa bize düşen takımımızın başarısı için koşulsuz şartsız destek olmaktır! Sizin gibi her fırsatta düşene vurmak bizim delikanlılığımıza yakışmaz! Sapla samanı birbirine karıştırmayın akıllı ve mantıklı şeyler yazın! Bizide sürekli yanlışlarınızı düzeltmek için cevap yazmak zorunda bırakmayın. İşimiz gücümüz var…

    1. Kemal dedi ki:

     Hikmet hocaya elleri ayakları durmuyor gözleri oynuyor,dedinmi?demedinmi?..Delikanlıysan evet bunuda yazdım özür diliyorum dersin ondan sonra delikanlılıktan bahsedersin..Hikmet karaman bu takımın teknik direktörü olunca ışte haliniz bu.Okuyup anlaşmamı söylüyen başkanın adamı biz seni iyi okuyup anladığımız için eksik yorum yaptığını sana hatırlatıyoruz.Bir şey daha hatırlatacağım.Malatyaspor kimsenin babasının malı değildir.Artık Gündem değiştirip (birgün futbolcu,birgün taraftar,bir günde hoca üzerinden gündem değiştirerek bu takım üzerinden artık menfaat temin etmek yok. Korku esasen bu.

     1. Cengiz dedi ki:

      Bu saatte anacın ne maksadın ne? Senin dünyan olumsuzluk üzerine kurulmuş.Sayın Kemal.

  2. uğur türkan dedi ki:

   Başkanın adamı çok değerli kardeşim,Başkanın adamı değil malatyaspor taraftarı olalım.! Burada kimse bu takımın başarısız olmasını istemiyor geçelim bunları.Takım saha da başarılı oldu da burada yorum yapan,ya da tribünde takımı destekleyen taraftar mı izin vermiyor takımın başarılı olmasını ?? İnsaf ve vicdan 🙁 🙁

 12. Türkoğlu dedi ki:

  Birde tam kadro tören yapmış sanki morinho geldi sanki takımda herşey yolunda! yahu kardeşim sayenizde takım can çekişiyor her yönüyle bu başkan ve yönetiminden vizyonsuzluk akıyor yeter Selahattin başgan Malatyalılar olarak çok öfkeliyiz mevzuya el at şu yönetime el çektir ve hesap sor şu koca memlekette aklı başında kimse yok mu?

 13. Tamer mor dedi ki:

  Hayırlı olsun,görecez bakalım .

 14. MEHMET dedi ki:

  Hayırlı olur inşallah.Hedefimiz kümede kalmak.

 15. hasan kaçan dedi ki:

  sanki çok super bir iş yapmışlar gibi birde otel de tören yapıp paraları oralarda harcıyorlar. Allah yardım ede… ancak kurusıkı başka birşey yok. bir şampiyonluk ilan etmedikleri kaldı masa başında. Merak ediyorum bir sezonda ne kadar otel ücreti ödeniyor acaba? Kendi tesislerinde yap ne yapacaksan… Nedir bu israf ? o otel sahiplerinin malatyaspora bir katkısı var mı acaba?

 16. Cengiz dedi ki:

  Hayırlı ve hayırlara vesile olsun.Gün birlik olma zamanıdır.Ben 1966’dan beri Malatyaspor sevdalısıyım.Çok defa takımla birlikte taraftarın gücüyle çok önemli maçlar aldık.Yine almalıyız.Yeterki kenetlenelim.Yönetimin bütün liselerde maça teşvik için çalışma yapmasını bekliyorum.Islıkla oluşturulacak iyi bir atmosferle Konya ve Trabzon maçlarını almalıyız.Ağaoğlunu Malatya’ya geldiğine pişman etmeliyiz.

 17. ahmet dedi ki:

  Malatyamıza hoş geldiniz hocam.Hayırlı olsun.

 18. MALATYAM dedi ki:

  düşmemek için yapılan bu hamle fayda etmez geçmiş olsun.
  Malatya 1
  Konya 3
  bu iş bitmiştir.

 19. Mehmetbb dedi ki:

  Malatya’nın özçocuğu imparator Hayati Palancı var.

 20. uğur türkan dedi ki:

  Arkadaş sorun sensin sen adil gevrek daha anlamadın mı ? Halen sömürü niuetindesin takımı maldık 2 lig’den aldık 1 lig’e,oradan da süper lige kadar geldik diyerek aklın sıra taraftarın gazını almaya çalışıyorsun.Evet zaten 2 lig ve 1 lig’de allah var büyük başarı yakaladın her başkana nasip olmaz ama kabul et süper lig sana fazla geldi bilgisiz,ne yaptığını bilmeyen bunu daha önce tekrarladım üstüne basa basa tekrar diyeceğim günü birlikçi politiklarla koca şehrin takımını hadi onuda geçtim ellerinle,tırnaklarınla kazıya kazıya getirdiğin takımı resmen düşürmeye çalışıyorusn.Şu yönetim şeklinle inan bu takıma rakiplerinin bile vermediği zararı verdin.Şimdi ise bir umut hikmet karamana yöneldin eyvallah ama kadro yok kadro elinde adamın,yani hikmet karamana muhtemelen verdiğin parayı ara transferde gidenlerin yerini doldurabilseydin sezon başından beri sergen hoca’ya kulak vereydin zaten bunlar başına gelmeyecekti.Guilherme,Jahoviç meselesi de değil mesele gider adam zayıf karakter sahibi ise durmaz kaçar eyvallah ama mübarek hangi akılla giden iki iyi adamının yerini tamamı çöp olan transferle doldurdun biraz da kabahatı kendin de ara !! Bundan sonrası için inşallah yine biz yanılırız da en azından bu sezon ligde kalabiliriz.

 21. kadir dedi ki:

  süperligde iken bir hoca ilk defa malatyada imza attı. diğer gelen hocalar istanbulda attı.. malatya atılan bu ilk imza inşallah uğur getirir

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."