Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Çakır’dan ‘Pembe Trambüs’ Mesajı

Çakır’dan ‘Pembe Trambüs’ Mesajı
 • 11.02.2016

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Pembe Trambüs ile ilgili olarak başlatılan kampanya için “Kamuoyunda karşılık bulan bu taleple ilgili bir değerlendirme yapacağız” dedi. Çakır, kampanyanın kamuoyunda ciddi anlamda destek bulduğunu belirtti.

İnönü Üniversitesi’nde eğitim alan bayan öğrencilerin sosyal paylaşım sitelerinde başlatmış olduğu “Kadınların kullanımı için pembe trambüs istiyoruz” adlı kampanya için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet  Çakır sosyal paylamış sitesindeki adresinde açıklamalarda bulundu.

Pano02Çakır, “Değerli hemşerilerim, son günlerde sosyal medya üzerinde ‘Pembe Trambüs’ başlığıyla bir kampanya yürütülmektedir. Kampanya kapsamında hanım kardeşlerimiz için müstakil trambüs tahsis edilmesi talep edilmektedir. Kamuoyunda ciddi anlamda karşılık bulan bu taleple ilgili bir değerlendirme yapacağız ve sonucu da inşallah kamuoyumuzla paylaşacağız” ifadelerini kaydetti.

Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sedat dere dedi ki:

  malatya büyükşehir belediyesi den engeli sarı trambus idi yoruz özel sektörü bizde vazla para alıyorlardı havaalanı gitmek cok zor engeli uygun de yıl otobüs ler özel sektörü engeli otobüs ugun hale gelmesi yada trambus havaalanı başlaması gerek meslektir sağlam az ederdim

 2. Sedat dere dedi ki:

  trambus havaalanı ne zam başlıyacak sağlam az ederdim

 3. Sedat dere dedi ki:

  malatya nezama havaalanı başlıyacak sağlam az ederdim

 4. Ferhat dedi ki:

  müslümanca düşün.

  daracık bir mekanda annenizin, kardeşinizin veya bir yakınınızn etrafını onlarca erkeğin sardığını düşünün. ve o kalabalıkta istemeyerek de olsa(inerken binerken veya otobüsün ani hareketinde) bayanları fazlasıyla rahatsız edici temaslar dokunmalar… rahatsız olmayan yine karma trambüslere binsin. ama bırakın erkeklerle aynı araçta yolculuk etmek istemeyen hanım kardeşlerimiz rahatça üniversiteye gidip gelebilsin.

  buna karşı olanlar modernliği çağdaşlığı bahane ediyorlar.
  kadına değer vermek onun rahatını düşünmek ne zamandan beri gericilik oldu.

  acilen ve her yere hayata geçirilmesi gereken bir uygulama

 5. eyyup dedi ki:

  sürücüsü de bayan olsun istemeyenlerde varsa binmesin yorum yaparak istemediğini beyan edenin anası bacısı yokmu

 6. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Sizin modernlik anlayışınız İnsanları Ayrıştırmakmı ? Nur hanım. Siz Ve sizin gibiler modernlikte malatyaya çağ atlattınız gözlerim yaşardı :))

 7. Mehmet dedi ki:

  Pembe tranbüs yapacağına bu kızların derdi olan taciz sorununu çözmek için üniversite seferleri artırsana.bataklığı kurut,sineklerle uğraşma.

 8. Kanalboyu mağduru dedi ki:

  Bütün projelerde çuvallayan Büyükşehir belediyesinin kendine taban olduğunu düşündüğü kesime şirin gözükme çabası olarak değerlendiriyorum. Muhtemelen kamuoyunun talebi dediği kamuoyuda AKP kadın kollarıdır. Diyelimki birkaç trambüs pembe oldu, vakitsizlikten normal trambüslere binecek kadınlar daha tıkış tıkış gitmek zorunda kalmayacak mı? Neyin kafası bu. Madem sıkışıklık olduğu yönünde şikayet var, sefer sayısını artırırsın. Basit bir zeka problemi gibi. Tabi kafası çalışana

 9. selim dedi ki:

  Bizde isterik MAVİ TRAMBUS İsterik…

 10. selim dedi ki:

  BAŞKAN KAMUOYU FİLAN YOK..YORUMLARA BAKIYORMUSUN SN BAŞKAN ? YARIN PEMBE ASANSÖR-PEMBE KALDIRIM-PEMPE PARKLAR…

 11. Malatyalı dedi ki:

  Nereye pembe trambüs yapıyorsun ona binecek kadın rahatına düşkündür emin ol getirecegin trambüs 1 tane taş çatlasın 2 tane olucak 10 tane getirmedigin sürece 2 tane trambüse binmek için 1 saat bekliyecekler.

 12. hakan dedi ki:

  trambüslerde ne yaşanmış ki kızlar ayrı trambüs istiyor. hepsinde kamera var, varsa adli makamlara gidersin işler çözülür veya azalır. kızlar kendi rahatlığı için ayrı trambüs istiyor ve birde ayrıca karma istiyor saçma sapan uygulamalara gerek yok. Trambüsün hızının biraz arttırılması ve TÖTM hastane girişi yapmaması lazım. Birde bir tek trambüsmü kalabalık oluyor yakınkent bostanbaşı toki çilesiz karakavak, Turgut Özal mah. ve daha hatırlayamadıklarım hepsi kalabalık onlarda sorun olmuyor mu yada onlarıda ayıralım pembe mavi diye gülerler adama yaa.

 13. emre özçelik dedi ki:

  MALATYALI VE İSTANBULDA YAŞAYAN BİRİ OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM EVET BAYANLARIN YAŞADIĞI SIKINTILAR VAR AMA BU UYGULAMA YAPILDIKTAN SONRA O TRAMBÜSÜN BOŞ GİTMESİ VEYA DİĞERLERİNE DAHA ÇOK BİNİLMESİ FALAN BELEDİYEYE VE MOTAŞA ZARAR VERİR BELKİ BENİ YANLIŞ ANLAYACAKSINIZ OLSUN SIKINTI YOK AMA AR NAMUS VE ŞEREFTEN BAHSEDENLER KENDİLERİNİ BÖYLE ŞEYLERDEN UZAK TUTSALAR ZATEN SIKINTI OLMAZ İSTANBULDA DA BİRKAÇ KİŞİ BÖYLE BİR FİKİR ORTAYA ATTILAR KABUL DA GÖRDÜ SADECE BAYANLAR BİNSİN DİYE SONRA İPTAL ETTİLER BEN BAYANLAR RAHAT ETSİN İSTİYORUM AMA UNUTMAYIN AHMET ÇAKIR BEY SİZİ DÜŞÜNEREK BUNU DEĞERLENDİRİYOR ONUDA MAHÇUP ETMEZSİNİZ İNŞALLAH DİYORUM

 14. MUSTAFA dedi ki:

  İYİDE BUNUN SONU VAR MI? SONU NERE DE BİTECEK. BUNUN YERİNE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIR SAK. ARAÇ SAYISINI ARTIRSAK DAHA İYİ OLMAZ MI? YA DA GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALSAK.
  HE ZAMAN OLDUĞU GİBİ İŞİ KÖKÜNDEN ÇÖZMEK YERİNE KOLAYA KAÇIYORUZ.
  PEMBE OTOBÜS İLE İNSANLARI AYIRSAK BİLE OTOBÜSTEN İNDİĞİNDE YİNE DİĞER İNSANLARIN ARASINA KARIŞMAYACAK MI?
  YOLLARI DA MI AYIRACAĞIZ.

 15. ibrahim dedi ki:

  Hemen uygulamaya geçilmesi gerekir.Geç kalınmış güzel bir fikir.

 16. Maykk dedi ki:

  Gerçekten doğru bir karar aldınız. Sonuna kadar halk olarak arkanızdayız. Böyle fikirlerin projelerin en kısa zamanda hayata geçmesini istiyoruz. Malatya Büyük Şehir Belediyesine bu güzel projelerinden dolayı Teşekkür dileklerimi sunarım.

 17. Malatyali dedi ki:

  Disardan bir vatandas olarak yani universiteyle alakasi olmayan bir vatandas olarak dusuncem sudur ki Bence çok doğru bir karar. Bunun aksini söyleyenlere sesleniyorum. O kalabalık saatlerde ananizi veya bacinizi veyahut esinizi bir bindirin hele o zaman görelim sizi.

 18. Öznur dedi ki:

  Meksika’da, Tayvan ve Japonya’da da bu uygulama var. Ayrıca Afyon ve Şanlıurfa’da 2013 ve 2014 yılında uygulamaya başlamış. İnşallah Malatya’da da başlar.

  1. Mahmut dedi ki:

   Meksika ,Tayvan ve Japonya örneklerinizin kaynaklarını gösterirmisiniz ?

 19. pırasa dedi ki:

  Dünkü yorumumda değinmiştim 4 trilyondan iki tane trambüs daha çek pembe olsun gayserili.

 20. Ekrem aybek dedi ki:

  Önemli olan yerleri yada trambüs leri değiştirmek yada ayrıştırmak değil. !!!!! Önemli olan zihinleri değiştirmek ????? Bence Malatya şehrine yada insanına yakışan bir proje değil. !!!!!! Biz malatyalıların bunları aştığını düşünüyorum. … Sayın değerli başkanım bence proje size yakışmaz. .. SELAM ve SAYGILARIMLA

  1. AHMET dedi ki:

   onu geç yüz yıldır aynı masalı anlatıyorsunuz

 21. Ercan Hakverdi dedi ki:

  Bu konu da En haklı yorumu Üniversite Öğrencileri yapmalı. Üniversiteye gelip 100 erkeğe sorun 100’ü de ayrılmasını ister.Kızlara hiç sormanıza gerek yok.Bu konu da erkekler bile rahatsız bu gericilik veya çağ dışı bir olay değil tamamen Konfor için yapılan birşey.
  Ama Belediye önce ek otobüs ve metrobüs koymalı sonra ayrım yapmalı bu durumda değil.
  Saygılarımla.

  1. Ergul yilmazz dedi ki:

   Konfor cinsiyet ayrıştırmakla olmaz, alırsın 2-3 trambus daha herkes oturarak gider gideceği yere. Ne demiş Mevlana, ne ararsan kendinde ara. Temiz insansan herkesi böyle yapana kadar savaşacağız yoksa bu pisliklerin önünü alamayız.

 22. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Bayanlar için ayrı ulaşım aracı hangi ilimizde uygulanıyor.Demek ki Malatya bu konuda öncelik yapmak istiyor.Trambüs yada otobüsler sıkış tepiş ise araç sayısını artırırsın.Na demştim bu işe Belediye balıklama atlar.21. yüzyılda dünya çağ atlıyor biz otobüsleri ayırarak gülünç duruma düşüyoruz.Otobüslerde kızlara sarkıntılık varsa onu yapanlarda güvenlik güclerine teslim edilir.

 23. merve dedi ki:

  En kisa zamanda olumlu sonuçlar bekliyoruz inşallah Malatya ya yakisir bi proje hayata gecirilir. .

 24. Yunus dedi ki:

  Bayanlardan gelen bu talep haklı ve demokratik bir takeptir ve karşılanmalıdır

 25. Nur dedi ki:

  Çok doğru ve yerinde bir karar olucağına inanıyorum …bunun şahbazlıkla alakası yok sayın çiftçi sizin modernlik anlayışınız bu kadar

  1. Ahmet dedi ki:

   Nur hanım maşallah Çakır’ın özel kalemimisniz instgramda burda bu haber nerdeyse altında sizin yorum brakın Allah aşkına boyle uygulama mı olur resmn yapck bişey bulamadı bununla dikkat çekmek mi istyor

 26. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Şahdık Şahbaz Olduk

  1. Nur dedi ki:

   Sizin modernlik anlayışınız bu kadar 👏👏

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."