Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Çamur Siyaseti, Karalama Kampanyası..”

“Çamur Siyaseti, Karalama Kampanyası..”
 • 10.08.2019

İDDİALARA KARŞI AHMET ÇAKIR’DAN YAZILI AÇIKLAMA.. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde son olarak CHP Grubunun dile getirdiği Özel Kalem harcamalarının ardından, eski başkan AKP Milletvekili Ahmet Çakır’dan açıklama geldi. Çakır, iddiaların gerçeklerle örtüşmeyen, karalama kampanyası olduğunu, algı operasyonu yapıldığını savunarak, “Bu müfterileri aziz milletimizin maşeri vicdanlarına havale ediyorum.”dedi.

Çakır’ın, iddialara ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

“Değerli hemşehrilerim, öncelikle şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik eder, Bayramın milletimiz nezdinde tüm insanlığa barış, huzur, adalet ve mutluluk getirmesini dilerim.

Bir Bayram Arafesinde gönül ister ki hep iyilikleri, güzellikleri konuşalım. Ama maalesef utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan, yüzleri bile kızarmadan, yalanla, dolanla, iftirayla, çamur siyasetiyle, algı operasyonlarıyla aziz hemşehrilerimizin zihinlerini bulandırmak isteyen müfterilere cevap vermek zorunda kaldığımız için her bir hemşehrimden anlayış istirham ediyorum.

Değerli hemşehrilerim, son zamanlarda bazı medya organlarında, sahte sosyal medya hesaplarında paylaşılan asla, kat’a gerçeklerle örtüşmeyen, çamur at tutmazsa izi kalır mantığıyla yapılan karalama kampanyalarını yakinen takip etmekteyiz. Bir takım sahte hesaplar üzerinden oluşurulmak istenen algı operasyonunun asıl amacı; suyu bulandırarak bir takım karanlık işlere, kötü emellere, kirli hesaplara kapı aralamak olduğu aşikârdır.

Biz kamunun her kuruşunda milyonlarca insanımızın hakkının olduğunun farkında olarak bütçelerimizi planlayıp kullandık. Bizim ne hukuka, ne aziz milletimize ne de Rabbimize veremeyeceğimiz hiç bir hesabımız yoktur. Alnımız açık, yüzümüz aktır.

Değerli hemşehrilerim, CHP Genel Başkan Yard. ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İl Baskanı Enver Kiraz’ın birileriyle danışıklı yaptıkları her hallerinden belli olan “Malatya Büyükşehir Belediyemizin 2014- 2018 yılları arasındaki Özel Kalem Müdürlüğü Bütçesi ile ilgili, gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan ve kamuoyumuzu yanıltan açıklamalarını” esefle okudum.

Malatya’yı baştan başa değiştirip dönüştüren onca projemizi görmek istemeyenlerin faaliyet raporumuzdaki özel kalem bütçesini alarak ve bunu da sadece devlet ricalinin ziyaret sayısına bölerek spekülasyon yaratmaları hesap-kitap bilmemek değil en hafif deyimle insafsızlıktır, vicdansızlıktır.

Ömrü hayatlarında milletimiz için, memleket için taş üstüne taş koymamış, millet, memleket, hizmet gibi ulvi dertlerden bihaber müfterilerin en iyi yaptığı şey; hizmeti küçümsemek, karalamak ve yok saymaktır. Müfterilerin değirmenine su taşıyan hainler de bilmelidir ki, yalanla, iftirayla, ihanetle abâd olunmaz.

Kamu bütçesinin nerelerde ve nasıl kullanılacağı kurallarla bellidir. Temsil Ağırlama ve Tören bütçesinin hangi amaçlarla ve nasıl kullanılacağı 27302 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönerge ile belirlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Sn. Ağbaba’nın zannettigi gibi bir Muz Cumhuriyeti değildir; bir hukuk devletidir. Kamuda yapılan her kuruşun hesabı Sayıştay Başkanlığının Denetçileri tarafından rutin olarak da denetlenmektedir.

Belediyemizde Özel Kalem Bütcesindeki Temsil, Ağırlama ve Tören kalemi mevzuata uygun olarak,
1) Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın, Kurum ve Kuruluşlarımızın temsilcilerilerinin ağırlanmaları,
2) Dini ve Milli Bayramlarımız ile önemli gün ve haftalarda yapılan kutlama etkinlikleri,
3) Kurum ve Kuruluşlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Kanaat Önderlerimizle, Muhtarlarımızla, Basın Mensuplarımızla vb yaptığımız toplantılar,
4) Açılış, Temel Atma Törenlerimiz
5) Kitap Fuarı, Yapı Dekorasyon Fuarı, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, İstihdam Fuarı, Engelliler Fuarı vb Fuarlarımızdaki ağırladığımız misafirler,
6) Ankara ve İstanbul Tanıtım Günleri gibi on binlerce Malatya Sevdalısı insanımızı ağırladığımız etkinliklerimiz,
7) Ramazan ve Muharrem aylarında yaptığımız iftar programlarımız,
8) Başarılı öğrencilerimizin, sporcularımızın, sanatçılarımızın ödüllendirilmesi,
9) Muhtaç vatandaşlarımıza yaptığımız aciliyet arz eden yardımlar,
10) Fakir vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda verdigimiz cenaze yemekleri vb. harcamalar için Özel Kalem Bütçesindeki Temsil Ağırlama ve Tören kalemi kullanılmıştır.

Ayrıca bir hususun daha altını çizmek gerekiyor. Özel Kalem Bütçesi sadece Temsil Ağırlama ve Tören bütçe kaleminden müteşekkil değildir.

Malatya Büyüksehir Belediyemizin Özel Kalem Bütçesinin içerisinde Kent Konseyine aktarılan bütçe, yurt içi ve dışı görev yollukları, büro makine ve techizat alımları, özel kalem yakıt alımları gibi cari harcamalar da vardır. Okuduğunu anlayan ve art niyetli olmayan herkes bütçe rakamlarımızı incelediğinde Özel Kalem bütçemizin gerçekleşen gider bütçemize oranının sadece binde 6 olduğunu görecektir.

Örneğin 2018 yılı gerçekleşen gider bütçemiz 577 milyon 713 bin 904 TL Özel Kalem Bütçemiz ise 3 milyon 401 bin 621 TL dir. Yani gerceklesen bütçemizin sadece binde 6 sı Özel Kalem bütçesi olarak kullanılmıştır.

CHP li İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2018 gerçekleşen gider bütçesi 5 milyar 77 milyon 200 bin TL dir. Buna karşın 2018 yılında Özel Kalem Bütçesi, Genel Sekreterlik Bütçesi ve Protokol Bütçesi adı altında yapılan harcama tam 24 milyon 355 bin 574 TL dir. Gerçekleşen gider bütçesine oranı ise, binde 48 dir.

Yani İzmir Büyüksehir Belediyesi Özel Kalem bütçesinin gerçeklesen gider bütçe içerisindeki oranı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Bütçesinin gerçekleşen gider bütçesine oranının tam 8 katıdır.

Malatyamızın nüfusunun yarısı kadar bir nüfusa ve Büyüksehir Belediyemizin bütçesinin de yarısından daha az bütçeye sahip bir herhangi ilçe belediyesinin dahi, bütçesine ve özel kalem giderlerine bakılarak hakkaniyetli bir kıyas yapıldığında, bizim özel kalem bütçesinin ne kadar makul bir seviyede olduğu, ne kadar disiplinli yönetildiği anlaşılacaktır.

Bir ilçenin konumu, görevi, ağırlama sorumluluğu büyükşehirle elbette aynı değildir. Buna rağmen büyükşehirle oranlayınca ilçenin özel kalem bütçe oranı, Büyükşehirden daha fazladır. Yaptığımız hizmetlerin altında ezilen müfterilerin iftiraları gerçekleri örtmeyecektir.

Değerli hemşehrilerim bir hususa daha dikkatlerinizi çekmek istiyorum. CHP İl Başkanı Enver Kiraz’ın yaptığı açıklamada ve bazı internet siteleri ile fake sosyal medya hesaplarında yapılan iftira niteliğindeki haberlerde Başkanlığını yaptığım dönemde, Büyükşehir Belediyemizde çalışmadığı halde maaş alan, bankamatik personeller olduğu, harici maaş ödemelerinin yapıldığı, trilyonlarca TL ye ihale edilen işlerin ihalelerinin iptal edilerek Belediye imkanlarıyla 20 bin TL ye yapıldığı iddaa edilmektedir. Aslında bunlar birer iddaa değil, müfterilerin birer iftirasıdır. Milletimizin aklıyla dalga geçmektir. 20 bin TL ye yapılacak bir işi bırakın 2 milyon TL ye ihale etmek, böylesi bir ihaleye hazırlık evrakı düzenlemek bile suça teşebbüstür.

Bu müfterileri aziz milletimizin maşeri vicdanlarına havale ediyorum.

Bir Bayram arafesinde böylesi bir konuda, bu tonda bir açıklama yapmak istemezdim; ama bizim için şerefimiz, onurumuz, haysiyetimiz herşeyin üstündedir. Anlayışınızı istirham ediyor tekrardan hayırlı Bayramlar diliyorum.”

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Arif dedi ki:

  Yıllardır AKP tek başına iktidar ve o kadar vekil geldi geçti şu memlekete ne faydanız oldu.Bir vagon fabrikasını,bir YİMPAŞ binasını bile kazandıramadınız, be çürüdü hepsi.Kuzey çevre yolunu yapamadınız.Parasızlıktan festival iptal eder duruma geldiniz.Otobüs biletlerine üst üste zam yaptınız 2,80 tl olmuş.Şehrin bir ucundan diğer ucuna 15 dk maksimum uzaklık.Suyun m3 ‘ü 4 tl den fazla.Daha bir sürü sorun hangi birini anlatalım.Seçim öncesi herkesin ağzında ortak tek bir cümle.Hizmet için geliyoruz.

 2. Kentli dedi ki:

  Belediyenin kendi restoranları varken başka birilerinin restoranlarında misafirler neden ağırlanır anlamış değilim halennn….

 3. Hüseyin dedi ki:

  ÇAKIR BEG YARGIYA HADİ YARGIYA NEDEN ÇEKİNİYORSUN YARGIYA GİTMEKTEN. HEPİMİZİN YARGI KARŞISINDA BOYNUMUZ KILDAN İNCE. GİDİN AKLANIN SİZ ŞAKŞAK ÇIKARINIZ LA BİRLİKTE AKLAN GEL EYVALLAH.

 4. camur dedi ki:

  Siyaset çamur ise bu çamurda ne işin var Istanbul ve büyuksehirleri kaybettiniz sizden olmayanları size oy vermeyenleri vatan haini terörist ilan ediyorsunuz yazıklar olsun bu kadar para nereye harcadın

 5. caner dedi ki:

  her iddamı iftira

 6. caner dedi ki:

  sen belediye başkanı deyildin hangi bir yolsuzlugu kabul ettinki şimdi bunuda kabul edesin bu öbür dünyada tüyü bitmemişlerin hesabını vereceksin

 7. Malatya bulunmaz eşin dedi ki:

  Senin zoruna giden şeyi ben söyleyeyim iş tek sana şişti..

 8. Mahmut ÇOBAN dedi ki:

  Ehliyetsiz, liyakatsiz, eş, dost, ahbap, çavuş, referanslı atamalar, MOTAŞ, SAMPAŞ, SODES, TRAMBÜS, HANÇE PARKMETRE, İMAR YOLSUZLUKLARI İLE YAPILAN VURGUNLAR, VURGUNDA YER ALANLARA YAPILAN ÖDÜL ATAMALARI!…HESAP VERME ZAMANI GELİR ELBET.

 9. Ahmet dedi ki:

  Ahmet Başkanım senin şahsını ve karakterini biliyoruz . Kimseye bi şey yedirmeyeceğini ve yemeyeceğini. Ortalık da gezen bu algıların boş olduğunu herkesin dedikodularla konuştuğunu da biliyoruz. Biz her zaman yanındayız ve sana her zaman saygımız devam edecek .

  1. Hüseyin dedi ki:

   Eğer yemediyse yedirmediyse neden YARGIYA gitmiyor. Git AKLAN gel AKLANABİLİRSENİZ o zaman konuşursunuz. Dedikodu yapmayın herkes biliyor neyin ne olduğunu. Bu vekillik sürekli devam etmez bu dengeler böyle olmaz her zaman. Şimdilik iyisiniz elbette bir savcı çıkar davet eder sizi o zaman anlatırsınız kime niye neden verdiğini.

 10. Hasan dedi ki:

  Bu memleket için ne yaptıniz ki. Yazık… yedirdiniz bitirdiniz.

 11. Mişmiş Ehmet dedi ki:

  Ahmet çakır ve Hacı beg tarafından Malatya belediye tarihinde ilk kez özel kalem müdürlüğü ve şube müdürlükleri kullanılarak sayısız kadrolu ve sözleşmeli memur devşirildi ve bunda sınır tanımadılar
  Kurumsal hiyararşik yapı alt üst edildi İstanbul dan Kayseri’den oradan buradan Malatya belediyesinde yetişmiş personel yokmuş gibi dışarıya rağbet edildi ve Çalışkan başarılı Malatya sevdalısı personeli elinin tersi ile dışladınız bu yapılanlar kul hakkı değilde nedir
  Ve bunlar yapılırken hiçbir parti Yöneticisi Milletvekili sesini çıkarmadı neden ?????

 12. Mustafa dedi ki:

  Sıyaset aynı partililer arasında bile bu kadar cirkinlestiğine göre demek ki büyük rantlar el degiştiriyor. Kim bu milletin parası, menfaatlarını çalar çırparsa Allah bildiği gibi yapsın. Her zaman en temiz millettir.

 13. Murat dedi ki:

  Malatyali sanki memlekette adam kalmamış hep aynı kişiler belediye başkanı oluyor oradan milletvekili oluyor oradan geliyor il başkanı oluyor yeter yeni yüzler gelsin

 14. Bülent dedi ki:

  Her şey zamanla belli olur.

 15. BÜLENT dedi ki:

  Ağam bizimle eğleniy..

 16. Ahmet dedi ki:

  Selahattin Gürkan, bu insanlarla çalışamaz. Bence bu parti ile ipleri koparıp bağımsız olarak yoluna devam edecek.

 17. haci dedi ki:

  Döneminizde belediye meclisinde görev yapan partili birini belediye şirketlerine yüksek ücretle bağımsız-yeminli denetmen diye nasıl görevlendirdiniz, bu kanuni miydi?Buna bir cevap verirseniz çok iyi olur Sayın Çakır.Kime sorsam olmaz olamaz diyorlar.Sizin cevabınız kamuoyunu belki aydınladır!!!

 18. naci dedi ki:

  Sayın Ahmet Çakır sen bırak sadece yandaşlarının inanacağı hikayeleride şu oyuncak yolsuzluğu ortaya çıkarılan İ.G.’nin dosyası nasıl kapatıldı onu anlat.Yukarıdan aşağıya şaibe dolu trambüsü anlat.Bu nedenle yaptırtmadığın kavşaktları anlat.Kimleri nasıl özel kalemden memur yaptığını anlat!!!!! Belediyeyi teslim ettiğin gruptan olmayanlara nasıl iftira edilerek görevden attırıldığını anlat.Usulsüzlüklerle dolu ihaleyi yapan kendi adamlarını değilde suçu üstüne attıklarının vebalini nasıl vereceksin onları anlat.Döneminde olan imar yolsuzluğundan nasıl sıyırdınız onu anlat.Veli Ağbabanın kardeşine ait binanın fazla bir katını yıkmak isteyen Veli Ağbabaya bu katı, diğerlerine örnek olur (onlarda yıkmak zorunda kalır) diye nasıl yıktırmadığını anlat (Bunu bizzat veli ağbaba açıklamıştı).Senin ve hacı uğurun ortağı olduğu adı çakırtepe kalan yere yaptığınız inşaattaki imar yolsuzluğunu anlat.Belediyede fetö listesine sokulup emekliliğe zorlananları anlat. Belediyede basının yeyicilerine ödenen paraları anlat.Selahattin başkana saldıran sitelerdeki bazılarının bu şirketlerle ilgisi olup olmadığını anlat.Senin ve hacı uğur ortağının anlatacağı çok şey var.Ama siz işi gücü bırakmış Selahattin başkanın sesini kesmek için herşeyi yapıyorsunuz.

  1. kasım dedi ki:

   Ahmet Çakır ve ekibinin Asfalt Yol biriminin kendilerinden olmayan bir kısım personeline yönelik olarak yaptıkları, daha olay adliyeye intikal etmeden, personelin ifadesi bile alınmadan memuriyetten attıkları sözde yolsuzluk operasyonunun yapıldığı dönemi hatırlamanızı isterim. Sayın Cumhurbaşkanı o dönemde yolsuzluk yetersizlik iddialarıyla karşı karşıya olan partisinden belediye başkanlarını bir bir görevden alıyordu.Hemen bu operasyonu yapıp yangından mal kaçırırcasına hukuksuz işlemlerle kendilerine temiz el imajı vererek masum insanları karaladılar,görevden alınma tehlikesini atlattılar.Adamlar gitti Sayıştay’da aklandı.Bana göre belediyedeki bir grup feci şekilde Ahmet Çakır’a yanlışlar yaptırdılar,belediyenin her türlü imkanının sefasını sürdüler.Hesap zamanı geldi,bunu engellemek için herşeyi yapıyorlar.Şimdi Ahmet Çakır onların ceremesini çekiyor.Zaten çekmelide.Bu arada aynı ekipten çoğuunu Selahattin Gürkan’ın görevde tutuyor olmasına bir anlam veremedim.Hergün Gürkan’ı engellemek için yeni bir marifetlerini duyuyoruz.

  2. Kadir dedi ki:

   Neyi anlatsın.. sorsan çakır a “halla halla öyle miydi” diyecek.. bizimki çok saf temiz bi adam hemen safa yatar… az yazdın çok yazmadın, esenlikten destan çıkar yüzmilyonlarca ciro yap ama hep zarar, imar yolsuzluğunun ne kadar olduğu bile hesaplanamamış ama kaç defa haberlerde gördünüz?? Ama asfalt biriminde ki düzmece yolsuzluk operasyonu hakkında aylarca haber yapıldı, çakır bey hergün gazetecilere poz verdi ama ALLAH bunu sana bırakmayacaktır.. bak amacına ulaştı vekil oldu ama mazbata öteki tarafta bi işe yaramax..

  3. BÜLENT dedi ki:

   KARDEŞ AĞZINA SAĞLIK

 19. Malatyali dedi ki:

  Selahattin başkan kaç yıldan beri başkanlık yapıyor varsa bir şaibeli işi ortaya koyun Selahattin başkandan ricamız yanlış yapılmış bir şeyler varsa sayın cumhurbaşkanımız ve devlet beye gidiniz belgeleriyle anlatiniz yoksada bu duruma bir son verilse iyi olur kanaatindeyim.

  1. caner dedi ki:

   kimi kime şikayet edeceksin al birini vur ötekine

 20. Seydi dedi ki:

  Trollerin, eski dönem çıkarcılarının, burada ve başka mecralarda yarattıkları bu gürültülerin sebebi başka daha büyük yolsuzlukların usulsüzlüklerin ortaya çıkmasını engellemeye yönelik. Malatya Belediyesi’nde geçmiş dönemlerde neler olduğunu bilmeyen yok.Ne kadar liyakatsız adam varsa doldurdular, har vurup harman savurdular.Kendilerinin internet sitesine koydukları ağırlama harcamalarını CHP gündeme getirdi diye her yerlerini yırtıyorlar.CHP zaten bunların kendi zamanlarında kendi elleriyle internet sitesine koydukları bilgiyi kamuoyuna duyurdu.Nefesleri kesildi.Kıyamet koparıyorlar.Bütün kopardıkları kıyamet dediğim gibi daha sonra gelecekleri engellemeye, Selahattin Başkanı ürkütmeye yönelik.Eğer Selahattin Başkan bunlardan tırsıp yapılanları kamuoyuna duyurmazsa belediyeyi iflas durumuna getirenlerden hiçbir farkı kalmaz.270 bin oyu veren vatandaş bunlardan hesap sorsun diye o oyu verdi. Belediyeyi ele geçiren küçük grup zaten tek bir oy bile vermedi Gürkan’a.Gürkan bunların koparttıkları gürültüden etkilenmemeli.Bana göre sıra şimdi bazı basına televizyona verilen paraların açıklanmasında.Kime ne için verilmiş ne kadar verilmiş.Bakalım kim kime niye saldırıyor, niye tetikçi tutuyormuş ortaya çıksın.

  1. Kadir dedi ki:

   Kardeşim seni tebrik ediyorum… gerçektende istedikleri selhattin gürkanı susturmak çünkü çok pis kokuyor belediye…

 21. Osman dedi ki:

  Sayın vekilim sizi bilen biliyor kimseye açıklamak zorunda değilsin vekilim allah biliyo kimsenin bilmesine gerek yok bunların sadece yaptıkları çamur at izi kalsın misali boşver vekilim sen başımızın tacısın

  1. Kadir dedi ki:

   Ver coşkuyu ver…. zaten adamı bu hale getiren sizin gibi şak şakçılar..

 22. Erkan dedi ki:

  Sn. Malatya Haber Editörü, yüzlerce arkadaşımızın maaşı düşürüldü. Aziz mübarek Bayram kursağımızda bırakıldı. Kanunla belirlenmiş maaşlarımız Selahattin Başkanın takdiriyle düşürüldü. HAK İŞ Sendikası Genel Merkez Avukatları belediyeye ihtar çektiler. Neden zahmet buyurup haber yapmıyorsunuz. Memurlara %40 SDS verdiler onu da haber yapmadınız. Memur Sendika Başkanı utanmadan da teşekkur ediyor. Memurların SDS si %100 den %40 a düşrülmüs, yemek paraları kesilmiş ve bir de teşekkür ediyor. Bal tutan parmağını yalıyor. Sendika Başkanınin ağzına bir Daire Başkanlığı çalsar adam sus pus oldu. Sendika Başkanından Daire Başkanı mı olurmuş. Sus payı. Allah aşkına sesimize kulak verin. Yuvamız dağılacak ya daha ne diyeyim bayram bayram

 23. 44malatya dedi ki:

  Ates.olmayan.yerde.duman.cikmaz.demeki.
  Belediyede..atesde.dumanda.var.yolsuzluklari.harcanan.paralarin.hesabini.adelet.hukuk.onude.versinler.

 24. Yerelli dedi ki:

  İddialar,”…algı operasyonu…”ise “…Milletimizin maşeri vicdanları…”yerine neden Cumhuriyet Savcılarına havale etmiyorsun?

 25. batalgazi44 dedi ki:

  yeter artık baydı bu muhabbet. son 5 yılın harcamaları soruşturmaya açılsın. ak koyun kara koyun belli olsun.

 26. Malatyali dedi ki:

  Siyasete girmeden önceki ve şu andaki mal varlıklarını bütün siyasetçiler açıklamalidirlar bu ülkede siyaset bir meslek olmuştur siyasete bir gireni bir daha cikaramazsiniz Avrupa’da ise insanlar bir veya iki dönem siyaset yapar mal varlığını girerken ve çıkarken açıklarlar ilimizi düşünelim il başkanları ya vekil ya başkan olmuşlardır bazıları her iki makamada gelmişlerdir tanıdığım bir devlet büyüğümüz vardı kamunun kaynakları ile verilen hiç bir yemeği yemez ve kucukde olsa hediye kabul etmezdi kamunun malı ile gidene gelene niye yemek yedirelim anlamış değilim.bu milletin parasını reklam panolarına belediye reklamı vererek harcayanlara ne diyelim belediye dışında buralara reklam veren yokmu diye düşünüyorum.

 27. Hasan dedi ki:

  Ölümde var çakır,çalık,kahtalı,tüfenkçi
  Allah huzurunda şu mevki makamı kullanarak servet sahibi olduysanız vay halinize.
  Ama olmadıysanız çakır bey savcılığa suç duyurusunda bulun yargıya taşı

 28. Kemal dedi ki:

  Başkanım sen hiç üzülme İlahi adalet illaki tecelli edecektir. Adaletin ayağı topaldır ama gideceği yere mutlak varır. Kimsenin ahı kimsede kalmaz

 29. ismet dedi ki:

  Sayın Çakır diğer şeyler hakkında bilgim yok, ancak size bir sorum var: Kanal boyuna yaptırdığınız ve daha sonra Selahattin Başkanın söktürdüğü o tahtaları kime kaça yaptırdınız? Ayrıca o güzelim ağaçları kestirip kanalı neden genişlettiniz?Lütfen cevap veriniz!

 30. Mahmut dedi ki:

  Selahattin başkanım sen dik dur. Allah’ın izni ve inayetiyle bunların bu dünyada da akıbetini kendi gozlerimizle göreceğiz inşallah.

 31. Kadir dedi ki:

  Sen hakkın, hukukun, dinin, imanın hatta muz cumhuriyetinin bile kabul etmediği bir şekilde insanları hırsızlıkla suçla, gece tasarla gündüz gazetelere boy boy demeçler ver ve hak de hukuk de.. bak seni birileri suçlayınca nasıl da canın yanıyor bas bas bağırıyorsun.. korkma biz suçun sabit olmadan sana senin dediğini diyecek kadar değiliz.. mikrofon sende güç sende ama mahşerde hiçbir işine yaramaz emin olabilirsin. Kul hakkı ALLAH ın garantisi altındadır ona gücün yetmez işte. Zulm eden aynı zulmü görmeden can vermezmiş..

 32. Çakırtepeli Genç Emre dedi ki:

  YARGIYA GİDİN SAYIN BAŞKAN AKLANIN GELİN AKLANABİLİRSENİZ BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİN VAR

 33. Hakan dedi ki:

  Selahattin başkan tam izdirap oldi adamlara :)))
  Bu arada kirildigim konu var. Personeli mağdur ettiniz. Vebali büyüktür

 34. Hüseyin dedi ki:

  SAYIN. Ahmet ÇAKIR BEG ELİNİZİ TUTAN MI VAR. YARGIYA GİDERSİNİZ KİM AK KİM KARA BELLİ OLUR

 35. Ali dedi ki:

  Örneğin 2018 yılı gerçekleşen gider bütçemiz 577 milyon 713 bin 904 TL Özel Kalem Bütçemiz ise 3 milyon 401 bin 621 TL dir. Yani gerceklesen bütçemizin sadece binde 6 sı Özel Kalem bütçesi olarak kullanılmıştır.

  MALATYA 170 DE 1 İNİ HARCARSA?

  CHP li İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2018 gerçekleşen gider bütçesi 5 milyar 77 milyon 200 bin TL dir. Buna karşın 2018 yılında Özel Kalem Bütçesi, Genel Sekreterlik Bütçesi ve Protokol Bütçesi adı altında yapılan harcama tam 24 milyon 355 bin 574 TL dir. Gerçekleşen gider bütçesine oranı ise, binde 48 dir.

  İZMİR’DE BÜTÇENİN 208’DE 1’İNİ HARCAMIŞSA KİM DAHA ÇOK HARCAMIŞTIR?

  1. başkan dedi ki:

   harika bir ayrıntı demek ki 1 kg pamuk daha ağır 🙂 ve adam 4 milyon nüfuslu bir yerin örneğini veriyor.

 36. Osman dedi ki:

  Sadece şunu söylemek istiyorum Allah var gam yok eğer yaptıklarınızın üstünü hala kapatmak için örtmeye çalışıp yalan söylüyorsanız günahınız iyice ağırlaştırılmış olur Çünkü cebinde akşam evine çoluk çocuğuna bayramlık alabilecek parası olmayan kazandığı parayıda su faturasını ödeyip otobus biletine harcayan ve bu gibi insanların parası ile belediyeye bütçe olanağı sağlanırken siz bu adamın evinde çoluk çocuğunda kıstığı parayı alıp heba ettiyseniz Allah hakkınızdan gelir inşallah eğer kimsenin hakkını yemediyseniz Allah sizin gibilerin yardımcısı olsun Allah razı olsun bunu en iyi vicdanınız bilir şuan kim ne derse boş

 37. CccmalatyaCcc dedi ki:

  sizide bazı siyasetçilerimiz gibi takımının yanında halkın arasında görmek isterdik ama nafile şimdi kimsenin kafasının bulandığı yok bence olan biten ortada gibi görünüyor durum içler acısı gerçekten umarım bu saatten sonra toparlanır Malatya için herşeyin hayırlı olması dileğiyle

 38. Nihat dedi ki:

  İzmirin gideri Binde 48 değil Binde 4.8′ e tekakül ediyor sayın vekilim lütfen hesabınızı iyi yapın.Dikkatli insanların gözünden kaçmıyor.Zaten vicdanınız rahatsa mesele yok.Ama vicdanınız rahat değilse işte o büyük mesele vay halinize.

 39. Ferit dedi ki:

  Sayın Çakır sadece bu tür olaylar ile Malatya basımında yer buluyor neden bir projede temel atma töreninde göremiyorum yoksa kendisi vekillik yapmıyormu Malatya mıza

  1. Hasan dedi ki:

   Milletvekili temel atmaz. Ama belediye Başkanı temel atar vekilleri davet eder. Selahattin bey iş yapsa temel atsa Ahmet beyde gelir. Selahattin bey ve avanesi sürekli düşman üretmekten geçmişe sallamaktan vaz geçip işine dönse zaten mesele yok. İster laf üretin ister laflarınıza cevap gelsin. Olan Malatya’ya oldu.

   1. Ferit dedi ki:

    Peki kaç kez öznur Çalık veya tüfekçi haberi var kaç adet Çakır’ın

 40. Hasan dedi ki:

  Biz sizi o makama zenginleşesiniz diye getirmiyoruz..adamcılık yapasınız diye getirmiyoruz..yazık gerçekten yazık…ama bir gün bunların hesabınısoracak biri çıkacaktır..

 41. HAKAN dedi ki:

  Ona buna müfteri diyeceğine kendine bak önce. Bu belediyeyi sen ve ekibin bu hale getirdi. Ceremesini gariban personeller ve tüm Malatya halkı çekiyor. Bilip bilmeden herkes yorum yapıyor bazıları eminim Çakır ‘ın zamanında epeyce nemalanan ekipten ki yazdıklarından net bir şekilde anlaşılıyor. SENIN OZEL KALEM BÜTÇEN DÜŞÜK OLSUN DIYE FARKLI DAIRE BAŞKANLIKLARI ADI ALTINDA YAPTIĞIN ÖDEMELER VE HARCAMALARA NE DIYECEKSINÇIKMIŞ DIYORSUN BENIM ÖZEL KALEM BÜTÇEM BINDE ALTI BILMEM SUNLA BUNLA KIYASLAYIN. SEN BU LAFLARI BILMEYENLERE YUTTUR. Ve hizmet alım personelleri 696 nolu KHK ile kamuya geçerken ZORLA VE BASKIYLA EVRAK imzalatıp personelin maaşını astronomik oranda düşüren SEN DEGIL MISIN. Tabi kendi ekibiniz müstesna. Garibanların elinde kalan üç beş kuruşu da bu aziz mübarek bayram arefesinde aldılar. Ve bu ışlem yapılırken düzenlemenin başında yine senin has adamın yada HER DEVRİN ADAMI bir daire başkanı var. Bir örnek daha Malatya nin güzelim suyunun hemen yanı başına TAŞ OCAĞI RUHSATI VEREN GELEN TEPKİLER UZERINE BIRKAC AY SONRA KAPATAN ve MALATYANIN SUYUNU MAHVEDEN SEN ve EKIBIN DEĞIL MIYDI?

 42. Salih Yılmaz dedi ki:

  Ben siyasetten anlamam lakin sayın Çakır’ı Ak Parti genel merkezi aday gösterdi. Bizde seçtik. Sayın Gürkan’ ı ak parti genel merkezi aday gösterdi seçtik. Bizim görevimiz bize dayatılan adaya oy vermemiz. Biz görevimizi demokratik kurallara uygun yaptık. Lakin sayın Gürkan ve sayın Çakır’ın açıklamaları çok farklı acaba bunları farklı genel merkezler mi seçti. Bu arada okullar açılacak az kaldı. Milli eğitim ARGE ve özel büroya da bir el at sayın Gürkan derse öğretmen girmiyor. Özel büroda yerine ücretli öğretmen giriyor. Boşu boşuna kadro işgal ediyor. İl müdürünü CHP mi atadı. Dikey düşüş var akademik başarıda. İl mem de Özel büro ge argede ekders ful alıp 8-5 çalışması gereken personeli denetleyen Yok CHP bu konuda açıklama yapar mı acaba

 43. Murat dedi ki:

  Chp Meclis Üyesi her kimse,bu bilgiye nasıl ulaşmış önce onu sorgulamak lazım.Belediyede çalışan personellermi veriyor bu bilgileri acaba chp meclis üyelerine.Bu miktar meblağ olarak doğrumu Selahattin beye sormak lazim bilginin doğruluğunu…

  1. Demirci dedi ki:

   Aman iktidara birşey sorma hemşehrim.

  2. Hüseyin dedi ki:

   Lafı gene getirdin Cehepeye sankim onlar yönetti. Murat Beg mızrak çuvala ssığmi herşey ortada biraz sorgula yoksa sen de mi ortaksın

 44. ahmet dedi ki:

  atı alan üskadarı geçti bu her zaman böyle böyle olmayada devam edecek çünkü millet neyse yöneticilerde odur

 45. deniz dedi ki:

  çakır tüm alt yapıyı yaptı sularımız kesilmiyor 10 kata su çıkıyor hım çakırın yanlışı nedir tüm daire başkanlarını ilahlaştırdı kiralık araçları babalarının malları gibi kullandılar ailelerini okula iş yerlerine servis yaptılar piknik mangal halı saha maçlarına götürdüler gürkan bunun önünü kesti tek başarısı bu oldu çok iyi etti daire başkanları müdürlerinin yakıtı milletten çıkan araç filoları vardı bunun önünü kesmesi iyi oldu inşallah kararından dönmez

 46. 44 dedi ki:

  Bu kadar borç nasil oluştu. Biri çiksin aciklasin.

 47. Vegalı dedi ki:

  Siz neyi sorguluyorsunuz abd başkanı trump,beyaz sarayda yediği yemeğin parası ve ona hizmet eden uşakların parasını abd devleti ay sonunda maaşından keser,sadace dışarıdan gelen devlet adamlarına verdiği yemeğin parasınī devlet karşılar,hatta bu davetlerde devlet forst leydiye şurdan giyineceksin der,fosrt leydinin giydiği elbisenin parasıda başkanın maaşından kesilir,uçağına kızını bindirebilir,uçuş yapılan yer için en pahalı bilet ücreti ne ise başkanın maaşından kesilir,onlar kafir,sorgulayabilirseniz sorgulayın kim dürüst.

 48. Özer dedi ki:

  Başkanım seninle çalıştık tanıyorum seni merak etme yanındayız

  1. Emre dedi ki:

   Sende mi baskan gibisin istemiyoruz belediye personelleri kpss ile alınsın hakeden girsin adamı olan AKP li değil gariban AKP oy veren veya diger partiye oy veren hak eden girsin hakkımızı helal etmiyoruz 20 bin lik ihale 2 milyona yapılmış yazık be bu nasıl Müslüman lık

  2. Çakırtepeli emre dedi ki:

   Umarım Günahlarına da ortak olursunuz sayın özer beg

 49. Resul dedi ki:

  Ortalık pislikten çöpten geçilmiyor, başıboş köpeklerden evime giremez olduk.

 50. nuri dedi ki:

  Başkanım biz herşeyi biliyoruz o ancak taşeronların maaşını keserek mi belediyeyi kurtaracağını zannediyor. O gitsin şov yapsın, festival yapsın, yürüyüş yapsın, defile yapsın. Yani kısacası boş işlerle uğraşsın

  1. Aspuzulu dedi ki:

   NURİ BEY,KİMSE BAŞI BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMIYOR,KİMSEDE ŞOV YAPMIYOR AMA BAŞKANIM, SENİN GİBİ BOŞ ADAM DEĞİL BEĞENMİYORSAN, BIRAKIP GİDERSİN SEVMEDİĞİN ADAMLA ÇALIŞMAZSIN, O ZAMAN BEN SENİ TEBRİK EDERİM YOKSA KURUSIKI ATMA,ADAM OL,

 51. Mert dedi ki:

  Izmir Buyuksehir Belediyesi 1 yılda Malatya Büyüksehir Belediyesinin 8 katı Özel Kalem harcaması yapmıs. Malatya yılda 3 milyon 400 bin TL harcama yapmış, İzmir ise 24 milyon 355 bin TL harcama yapmıs. Hesap yanlış yapılmıs diyor. Kardeş 8 katı mı degil mi? 24 milyon harcanmıs mı harcanmamış mı? Yok binde seğil onbinde 48 miş. Sonuç değişiyor mu. Sonuc ortada. 8 kat fazla harcamış İzmir.

 52. MALATYALI ROJDA dedi ki:

  Vaizin oğlu neredesin hayret gözünden kaçmış herhalde 🙂

 53. 44malatya dedi ki:

  Sayin.cakir.gercekleri.gurkan.baskan.acikliyor.
  Belediyede.olanlari.chp.de.bu.konulari.halkla.
  Paylasiyor.ve.dile.getiriyor.siyasete.kisilere.chp.
  Camur.atmiyor.milletin.halkin.paralarini.harcama.
  Yapmislar.bu.nedenle.vicdanli.adeleti.durus.
  Baskan.sayin.gurkani.taktir.ediyoruz

 54. Semih dedi ki:

  Geçen dönemlerde Büyükşehir Belediyesinin destek hizmetlerinin yaptığı tüm ihaleler mercek altına alınmalı.Gerçek dışı bilgilerle yapılmak istenen meşhur mersedes makam arabası ihalesi, koskoca İnönü Stadı, Atatürk Spor Salonu, yüzme havuzu, idare binaları ve lojmanları 90 bin küsür TL bedelle yıkım ihalesine çıkaran ancak bunun utanmazlık olduğunu görünce iptal eden sonra yeniden ihale eden bu daireydi. Başkalarına fatura edilen yolsuzluk iddialarınında kaynağı yine bunlardı.Araştırılırsa kim bilir daha neler çıkacak.Bana göre bunların son 10 senede yaptıkları tüm ihaleler incelenmelidir.Bakayım kimseye edecek lafları kalacakmı.

 55. Kadir dedi ki:

  Valla çakır bey izmir gibi bir şehiri örnek veriyorsanız ankarayı, istanbulu, bursa yıda açıklayın ve edebiliyorsanız onlara da iki kelam edin.. zaten verdiğin örnekte yaptığın yanlış matematik hesapla içleracısı halimizi ortaya koydun.. aman ha chp yi savunmak değil niyetim asla savunmadım ama hak haktır..
  Haktan hukuktan bahs ediyorsun, dilin kemiği yok sende bahs et ama kelimeyi kullanarak o özelliğe sahip olamazsın. Üstünde dünya hak var kendini kurtaracağını mı sanıyorsun?? Hergün basına çık konuş üste çık kahraman ol, Vallahi ALLAH kimseye bırakmaz sana da kalmaz..tranbüs ihalesinde suçun kralını işledin ama biz sayıştay mayıştay görmedik, tl ile ihale ettiğin işi euro ile sözleşmeye bağladın açıkla bakayım 48 milyonluk iş ne kadara mal oldu? En az 100 e mal ettin.. Yok müfteridir bilmem nedir, başkada bişey öğrenmemişsiniz..

 56. Fatih dedi ki:

  Maşeri vicdan nedir milletin demissin
  O ne kendin biliyonmu

 57. Fatih dedi ki:

  Yanlışımızı söyleyen zaten kampanya yapıyor hatta dillerini aldırsınlar değilmi

 58. Adil Hakkı dedi ki:

  Ahmet Çakır a isnat edilen suçlamaların doğru olmadığına Ak partiyi içerden dışarıdan yıpratma kampanyası olduğuna inanıyorum.
  Şu da sorgulanmalıdır ortada bir suç varsa neden savcılar harekete geçmiyor, niye bir suç duyurusu yok?
  Toplumda fitneyi yayanlar kadar araştırmadan ona inanlar da suçludur.

 59. kadıoğlu dedi ki:

  İzmir için Binde 48 değil on Binde 48 olması gerekir yani malatyadan daha düşük matematik bilgisi bu kadar ise vay halimize!!!!

 60. okur dedi ki:

  sayın editör, izmir ile ilgili hesaplamada hata yapılmış, keşke okusaydınız.

 61. Mehmet dedi ki:

  Başkanım sen gönlünü ferah tut bu memlekete okadar hizmet yaptınız baştan başa değişim dönüşüm çalışmaları yaptınız kültür merkezi müze yaptınız ama hiçbirinde kendinize ait bir köşe yaptırmayıp şahsi eşyalarınızı sergilemediniz bu dünya sultan süleyemana kalmamış Mağrurlanma Selahattin Gürkan senden büyük Allah var

  1. Hüseyin dedi ki:

   Mehmet Beg bu ÇAKIR Yargıda aklansın eyvallah. Sen niye savunuyorsun ki. Avukat tutsun mahkeme ye başvursun. Sen de git şahitlik yap.

 62. Serdar dedi ki:

  Bu ülkenin sayıştayı savcısı var arkdaşlar herkes kendi keyfiyetine göre hukuk naraları atamaz ahmet çakır istinat edilen söylemler karalamalar hakkında gerekli açıklamaları açık bir şekilde ifade etmiştir eğer yapmış olduğu açıklamalar yeterli değilsede kimse kusura bakmasın herkesin keyfi icin çamur at izi kalsın diyenlerede fırsat vermeyiz kendisini tanıyan yapmış olduğu hizmetleri gören bilen biri olarak buna müsade edemem çünkü Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır ben susamam

 63. Tazminatçı dedi ki:

  Selahattin beyin israf adı altında ihtiyaç yok bahanesiyle ihalesini iptal ettiği araçlara ne kadar tazminat ödenmiş. Peki neden şimdi kendisi ihaleye çıkıyor?

 64. Ali dedi ki:

  Süslü cümlelerle kendinizi mazlum ve iftira atılmış gösteriyorsunuz ama bir soz vardir saka bile olsa her şakanın altında bir gerçek yatar.

 65. Murat dedi ki:

  Bunları baş’a getirenler şimdi oturup ağlamasınlar

 66. Remzi dedi ki:

  Sadece yol asfalt dairesi değil, günahını aldığınız ,hakkını yediğiniz başka kullar da var,yakında çıkacak inşallah.

 67. hasan kaçan dedi ki:

  he he sütte leke olur, ama hiç bir akp lide leke olmaz…

 68. Mlx dedi ki:

  Harcamadık demiyor,harcadık diyor…demek ki iddialar doğru.10 milyon oraya,5 milyon buraya,20 milyon şuraya….sonra bi bakmışsın borç milyar olmuş…iyi uykular malatya…..

 69. yusuf dedi ki:

  Kalkmış ızmir belediyesini örnek veriyor ,yazık ya bu kadar ağırlama bütçesmi olur ,trilyonlarca para, birde bunu normal karşılıyor

 70. Metoo dedi ki:

  Belediyenin borcunun bu kadar artmasi neden peki bunu da bi aciklar misiniz ahmet bey?? Halkin vicdanina birakiyorsaniz benim vicdanim da yeriniz yok..

 71. Osman dedi ki:

  Mevcut belediye bşkanı yapmıs oldugu açıklamada 20 bin tl ye 2 milyonluk işi yaptıgını idda etti açıkladı lakin sonrasında madem böyle bir iş yapılmıştı neden resmi sayfasından kaldırdı eğer bir şeyi iddia ediyorsanız açıklamak gereğini yerine getirmekle yükümlüsünüz koca Büyükşehir Belediye başkanı olacaksınız açıklama yapacaksınız sonra da sileceksiniz yok sayfa bana ait değil yok dava açtım yok adli makamlara başvuruda bulundum bırakın artık bunları hizmet üretin hizmet 5 aydır görevdesiniz ne yaptınız memurun personelin işçinin maaşıyla oynamaktan düsürmekten keyfi uygulamalardan başka bu şehire ne kazandırdınız biz laf değil icraat bekliyoruz

 72. Salih dedi ki:

  Yolsuzluk yapmayan adamları yolsuzluk yaptığı iddiasıyla daha ifadeleri bile alınmadan karalayan işten atan, tümüyle belgeli oyuncak yolsuzluğunu örtbas edip müsebbibini kurtaranlarıda söyleseniz ya.

 73. Faik dedi ki:

  Ben olsam ,madem haklısınız mahkemeye verirdim.Basın yoluyla olmaz.

 74. Ahmet dedi ki:

  Yaptınız hizmeti, yapacak hizmet bırakmadınız; adamlar yapacak iş bulamıyorlar ancak karalıyorlar. Heykelciler bunlar Başkan sen yoluna devam et

 75. Alperen dedi ki:

  Ahmet Çakır yapmış olduğu açıklama ile demiş ki AKO tüm seçim agirlamasini biz yaptık
  Bu para kendi parası olsaydı böyle çarçur harcarmiydi
  Kul hakkı var yazıktır günahtır

 76. Aras dedi ki:

  Biz seni biliyor tanıyoruz senin dürüstlüğüne şahsiyetine kişiliğine sözünün eri oluşuna dik duruşuna şahitlik ederiz Ahmet Başkanım ben senden razıyım Allah ta senden razı olsun bu memlekete yapmış olduğun kazandırdığın döktüğün her alın teri için sonsuz teşekkür ederim sen takma kafana başkanım Balık bilmese Halik bilir bizim için de önemli olan odur

  1. aykut dedi ki:

   o zaman mahkemeye versin eger dedigi gibi karalama ise anca suslu laf sadece cakir bey icin solemiyorum hepsi icin gecerli malatyanin butun siyasileri hep ayni oyuzden senin yerinde olsam kimseye guvenmem hocam

 77. Ali dedi ki:

  Neden basın yoluyla açıklama yapıyorsunuz ki. Madem yalan, dolan, iftira diyorsunuz, kendinizden bu kadar eminseniz, verin mahkemeye millet gerçekleri görsün…

 78. ertan dedi ki:

  Başkanım biz sizi biliyoruz. İftira büyük Günahtır.

  1. Hasan dedi ki:

   Biz derken? Ben bilmiyorum..
   yiyin efendiler yiyin, bu han-i istiha sizin,
   doyunca, tiksirinca, çatlayincaya kadar yiyin
   Anladın sen onu))

  2. Hüseyin dedi ki:

   Ertan Beg sen de bildiğimiz ERTAN mısın. O bildiğimiz isen sana da yargıya git.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."