Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

CHP’li Başkanın Gürkan Övgüsü AKP’li Başkanı Hoplattı

CHP’li Başkanın Gürkan Övgüsü AKP’li Başkanı Hoplattı
 • 13.11.2019

AKP’Lİ BAŞKAN:”YETER YA!”.. CHP’Lİ BAŞKAN:”NİYE GOCUNUYORSUN? AKILLI OL!”..  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun özellikle içme suyu başta olmak üzere diğer alt yapı yatırımlarının Selahattin Gürkan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla hızlandığını belirtip teşekkür etmesi, AKP’li Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i kızdırdı. Haluk Cömertoğlu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş’a teşekkür etmesine sinirlenen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “İlçelerin alt yapı yatırımının ne zaman yapıldığına bakın. İki de bir bu konuyu gündeme getiriyorsunuz. Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmenin kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum” diye yanıt verdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin  Kasım ayı toplantılarında İki başkan arasındaki bu diyalog tartışmalara neden oldu.

İlk oturumu yapılan Meclis toplantısının ardından dilek ve temenniler bölümünde söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, ilçe belediyesi olarak geçmiş 5 yılda mahallelere tankerle içme suyu taşıdıklarını ancak Selahattin Gürkan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının içme suyu başta olmak üzere geçmiş dönemde kalan eksik hizmetlerin hızlı bir şekilde tamamlandığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş’a teşekkür etti. CHP’li başkanın övgü dolu sözleri Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’ı kızdırdı.

“Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmek kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum” diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Haluk Cömertoğlu arasında şu diyaloglar geçti:

Haluk Cömertoğlu (yandaki fotoğrafta): Ben özellikle MASKİ’nin hizmetlerinden dolayı Genel Müdürümüz Yaşar Karataş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemden ağır aksak bugüne kalan işler hızlı bir şekilde tamamlanıyor. Ben bu başarılı hizmetlerinden dolayı Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan’a bir kez daha teşekkür ediyorum.

Osman Güder: Konuştunuz ama siyaset yaptınız.  Akçadağ’ın alt yapı yatırımı ne zaman yapıldı?  Hekimhan’a yatırımlar ne zaman yapıldı Haluk Başkan’a ben bunu soruyorum. Doğanyol veya hangi ilçeye giderseniz gidin. Önceki dönemde, gerçekten AK Parti döneminde alt yapı ile ilgili ciddi çalışmalar oldu. Şu an belediyemizin borçlanmış olduğu hususlar da bununla alakalıdır.  İkide bir bazı yerlere gönderme yaparak, Selahattin Başkan da bizim başkanımızdır, Ahmet Çakır da bizim başkanımızdır. Bu konuyu kaç defadır gündeme getiriyor. Selahattin Başkanı göğe çıkarıp birilerini yerin altına geçirmek kimsenin hakkı olmadığını ifade etmek istiyorum. Ben şimdi MASKİ’nin yatırım programına baktığımda bundan önceki dönemde sayın vekillerimizin ve MASKİ Ekibinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, bu JICA kredileri, ve belli bir oranda Suriyelilerin Malatya’da barınmasından dolayı JICA kredisi onaylandı.

Biz elbette birilerinin hakkını teslim edelim, ama bazı insanlar da burada yokken her defasında, her mecliste birilerini yukarı çıkarıp birilerini aşağı indirmeyelim.

Haluk Cömertoğlu: 16 yıldır MASKİ yoktu. 5 yıldır var. Size bırakılan mirası birilerinin övmesinden rahatsızlık duyuyorsanız o zaman kendi aranızda hesaplaşın. Bu konuda kimseyi övmek veya yermek gibi bir amacımız yok. Sahayı yöneten biziz. 5 yıl boyunca köylere su taşımaktan bıktık. İlk kez Yaşar Karataş ve Selahattin Gürkan döneminde susuzluğumuz giderildi. Tankerimizi tek bir köye götürmedik.

Sen nereyi yönetiyorsun ben nereyi yönetiyorum. Kimin bütçesini kullandığınızı ve kiminle konuştuğunuzu da bileceksiniz. Biz mevcut sahamızdaki problemi konuşuyoruz. Sizinle alakalı sözümüz yok. Bu konuyla alakalı iki de bir yaranız varsa siz gocunun, bizim gocunacak tarafımız yok.

Osman Güder (yandaki fotoğrafta): Yara sizde var. Her toplantıda bunu gündeme getiriyorsunuz.

Haluk Cömertoğlu: Ben getiririm.

 Osman Güder: Haddinizi bilerek getireceksiniz.

Haluk Cömertoğlu: Ben haddimi biliyorum. Sen kendi sahanı yöneteceksin. Burada sen büyükşehir belediye başkanı değilsin.  Bu konuda bana ders verecek adam değilsin. Akıllı ol!. Siyasi katılımcıların olabilir, iktidar gücün de olabilir ama ben senin şu an oturduğun makama da su taşımış bir adamım.  Biz burada Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamalarında, Malatya’nın menfaati olan her şeye destek veriyoruz ve teşekkür ediyoruz. Bu kadere el kaldırıyoruz ve ortak oluyoruz. Bu durum birilerinin zoruna gidebilir. Yoksa kimseyi yermek gibi bir derdimiz yok.

Selim Pilten: Biz burada bugüne kadar ister AK Partili, ister CHP’li, ister MHP’li isterse hangi partiden olursa olsun kim bir çivi çakmışsa buradan teşekkür ediyoruz. Bu bütün ilçelerimiz için geçerli.

Haluk Cömertoğlu: Selahattin Başkanın övülmesinden rahatsız olanlar neden rahatsız oluyorlar bunu merak ediyorum. Birlikte 15 yıl çalıştıklarını iddia ediyorlar madem neden rahatsız oluyorlar?

Osman Güder: Yeter ya.. Selahattin Başkanın belki en fazla savunuculuğunu yapan benim. Bunu kendisi de biliyor.

Haluk Cömertoğlu: Niye gocunuyorsun o zaman?

Osman Güder: Ben kimseden gocunmuyorum. Diyorum ki, bir insanın hakkını teslim ederken eskileri yermeyin.

Haluk Cömertoğlu: Biz 5 yıl boyunca mahallelerimize içme suyu taşıdık Osman.  Biz kiminle nerde nasıl konuşacağımızı bilen bir tedrisatla buraya geldik. Biz milleti temsil ediyoruz. Biz kimsenin ismini de telaffuz etmedik.  Sen telaffuz ettin. Haddini aşan biri değilim. Haddini aşanlara da haddini bildirmeyi görev bilirim.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mustafa dedi ki:

  Selehattin Gürkan sevdalılarına tavaiyemdir bir sonra ki seçim de Başkanı Bağımsız yada başka partiden (en uygunu da CHP) Belediye Başkanı yapmanızdır.
  Mart ayından itibaren personel maaşıyla uğraşan tasarruf adı altında hiçbir iş yapmayan kişiyi Başarıyla anmanız sadece Malatyalı olması ile alakalı değil , farklı sebeplerdendir. Herkes Gerçekleri biliyor ve er geç herşey ortaya çıkacaktır.

 2. Mustafa dedi ki:

  Osman başkan Ak parti gurup başkanı gibi konuşmuş. Tebrik ediyorum. Selahattin başkan da chp li başkandan bu kadar iltifat alıyorsa kendisini bir konturol etsin. Reis duyarsa iyi olmaz

 3. samet dedi ki:

  malatyahaber editörü hoplattı demekle Sayın Osman Güder’e hakaret etmiş oluyorsunuz lütfen özür dileyiniz ve böyle taraflı yayın yapmaktan da vazgeçiniz.

 4. kadir dedi ki:

  sayın osman güder bey.haklısınız çünkü seni o makamlara getirenleri yermek sizi rencide ediyor.ama bilin gerçekler acıdr ama gerçek gerçekdir.cömertoğluna teşekkür ediyorum selahatin beyede.ama vilayetime yazık sizleri benimde bağlı olduğum ilçeye belediye başkanı seçtiler.beni kayın pederine sor beni çok iyi tanır.

 5. gökhan dedi ki:

  Ha şöyle yav. Biraz şöyle tartışın hareket gelsin Malatya insanına. Nedir yav uyuz uyuz mecliste el kaldırıp indirmek yav.

 6. Fuat dedi ki:

  Demokrasiyi oluşturan bireylerdir, vatandaştır. Medya iktidarın ötekileştirdiği insanlara buradan fikir beyan etme fırsatı veriyor. Bu ülkeye yapılan en büyük kötülük insana/kişiye/lidere bağlı bir sistem getirerek halkın kendisine biat etmesini beklemesi oldu. Herkesi eleştirme hakkımız var. Bazıları kendisini kutsuyorsa bilin orda zorla durmaya çalışıyordur. İş yapan kalır, iş yapmayan gider bu kadar basit, birilerine gebe kalarak yaşayamazsınız partiden destek alan bir çok kişi onlar giderse aç kalırız diye korkuyor, aç kalmazsınız ama onursuz yaşamak daha kötü. Doğrunun partisi yok, bugün Selahattin Başkan doğruları söylediği için muhalifler bile destekliyor, peki kızan iktidar avaneleri noldu, elden giden neler oldu da kendi partinizden birine sahip çıkmıyorsunuz, birilerinin alıştıkları yeme düzeni değişti, ihaleler, belediye üzerinden rant bitti, şahıslar zengin olurken devlet hazinesi bitti, bunun adı haramdır, sizlerde haramzade bir grup olarak tarihte yerinizi alacaksınız….

 7. malatya sever dedi ki:

  Haluk CÖMERTOĞLU, Çok değerli bir kişilik tebrik ediyorum,İlçesine çok güzel hizmetler veriyor…

 8. Turgut ÖZMÜŞ. dedi ki:

  Haluk CÖMERTOĞLUNU, Çok değerli bir kişilik tebrik ediyorum,İlçesine çok güzel hizmetler veriyor…

 9. Malatyalı dedi ki:

  Sayın editör başlıktaki ‘hopladı’ ifadesi tarafsızlığa ve basın ahlakına sizce yakıştımı! Selahattin Başkan borçsuz belediye bıraktım dedi Battalgazi belediyesinin 130 milyon lira borcu çıktı, Büyükşehir’in 1.8 milyar lira borcu var dedi kalem kalem açıkla dendiğinde cevap vermedi, 2 milyonluk ihaleyi 20 bin liraya yaptım dedi açıklanması istenince yine cevap yok. Zaman icraat zamanı bu şehrin bu şekilde zaman kaybına tahammülü yok.

 10. Murat dedi ki:

  Evet haklısınız herkes haklı Malatya da yapılan bir ankette fahri kayhanın iktidara verdiği oy sayısı ie bu bölgelere önceki belediyelerin yaptığı hizmet ters orantılı!!!
  Haklısınız Melekbaba Beydağı Başharık Çarmuzu Hatunsuyu ve sayamadığım bir çok mahallelerde çoçuk parklarında tutun kaldırım yol elektrik gibi düzenlemelere bakın fahri Kayhan tecde gibi mahallelere yapılan adaletsizlikfarkını göreceksiniz…. Önceki saydığınız belediye başkanları tecde ve Fahri kayhanın belediye başkanları diğer semtlerin belediye başkanları hiç olmadı

 11. Zeki dedi ki:

  Bu adam veteriner değilmiydi ne ara başkan oldu

 12. ali dedi ki:

  Arapgir ilçemizin bir önceki başkanı akp liydi değil mi kahretsin bu adamlar her daim sorundan başka bir şey üretmiyorler. eski başkan şehirde sivil toplum örgütlerine üzüm ve reyhan çayı taşımakla meşğul idi. en azından o parayla bir evin su sorunu halledilebilirdi. şimdiki başkana bakın maşalah sahada canavar gibi çalışıyor.

  1. Ruzgarin oglu dedi ki:

   Baskan ayni sadece parti degistrdi

 13. ARAPGİRLİ dedi ki:

  Haluk başkan bilgisiyle hitabıyla baskanlık yetenekleri ile adıyamanlı osman baskanı 3ile carpar 6 ya katlar ..selahattin baskanla haluk baskan cok yakın ahbabdır..kıskanıyolar bu durumu bir muhalefet partili baskan ıle samimi olmasını

 14. Ahmet dedi ki:

  On numarasin osman başkanım sen işini bilirsin yanlız bu selahattin başkanı niye bukadar chp savunuyor anlamış deyilim halbuki akp belediye baskani oysa vesselam…..

 15. Arif dedi ki:

  Osman Güder boş ve gereksiz konuşuyor.Eskilerin neler yapmadığını herkes biliyor zaten.Yapılmış olsa idi Malatya bu kadar plansız, çarpık olmazdı.Hizmet getirecem diyipte koltuğa geçip oturmasını bilenler, arkalarından konuşulacaklara da ses etmeyecekler.Bunlar da istiyorki herkes pohpohlasın,alkışlasın,hataları yüzlerine vurulmasın.Yok öyle bir dünya…

 16. aras dedi ki:

  Kardeşim ben Malatyalıyım.Bir Adıyamanlı gelip had bildiremez.Gitsin kendi memleketinde had bildirsin.

 17. cafer dedi ki:

  Sayın Osman efendi Niye kızıyorsun Zaden Doğruyu söyleyeni Dokuz köyde kovarlar Düne kadar Belediye başkanları yandaşlarına ona buna peşkeş çektirdiler selahattin başkanda aslanlar gibi Malatya Malatya Halkına Hizmet ediyor.senin niye zoruna gidiyor.

 18. Ömer dedi ki:

  Selahattin ve Haluk başkanlar Malatyalı…Sırf bu bile ikisini de sevmem için yeter.

 19. Hasan ali dedi ki:

  Çömertoğlu nun yarası var secimlerden dolayı ak partiden aday gösterilmeyince, göstermeyeninde Çakır olduğuna inanıyor gözlüklerini cıkarıp baksa görecek ama yapacak birşey yok

 20. Avsar bey dedi ki:

  Olaya bak Malatyanin iki merkez ilcesininde belediye baskani Adiyamanli…
  Asil konusulmasi gereken bu…

  1. Ahmet dedi ki:

   Aynen ya nedir bu Adıyamanlı sevgisi belediyelerde hep Adıyaman Elazığ bingöl Kayserililerle dolmuş yönetici kadrosu

  2. Cumali dedi ki:

   İsterseniz şöyle bakalım. Ben de Adıyamanlı olarak şöyle görüyorum: Adıyamanlılar ağaç ise bu 2 başkan da o ağacı kesen baltanın sapıdır. Kesen ve kullanan ise bellidir zaten.

 21. avsarbeyi dedi ki:

  Arapkir in projesi ve ihalesi gecen donem yapildi.Allah icin dogru konusalim.maskide genel mud haric hicbirsey degismedi. Yeni yonetim tam tersine gelen hizmeti eskiye gore hantallastirdi.tek hizlanan maskinin vatandastaki alacaklari.
  Arapkirdeki maskinin hizmet araclari yariya dustu.gecen donem maskinin orda su tankeri bile vardi bu donem sen arac kepce vermedin mi?
  Kimse babamizin oglu degil Allah icin sadece dogruyu konusun?
  Orda takdire sayan biri varsada maskinin isletmeler daire baskanidir. Degil arapgir diger ilcelerde bilir gayretini cabasini 6 yildir ne emekler verdigini….

 22. Müdafa-i Hukuk dedi ki:

  Malatya’da malum bazıları, Suriye’deki BAAS rejiminin (azınlığın çoğunluğu yönetmesi) siyasetinin miniminize edilmiş halini bir zamanlar Malatya’ya uyarlayarak; yönünü tahrana dönmüş ve bu şekilde yıllarca Malatya’yı yönetmişlerdir. İran İslam Devriminden beslenerek demokrasi şirazelerini yitirmişler, tevhid ve demokrasi kıyaslaması yapacak kadar siyasetten ve devlet yönetiminden bihaber hale gelmişlerdir. CHP’li başkanın AKP’li bir başkanı tebrik etmesi, siyasi etik ve siyasi ahlak açısından fevkalede güzel bir durumken demokrasiye olan katkısıda bir o kadar önemlidir. Bu malumların kaynaklarından beslenenlerin veya sempati duyanların demokrasi açısından bu kadar önemli olan bu duruma tepki göstermelerinin yegane sebebi, demokrasiye olan hazımsızlıktır. Ben eminimki bugün meclisi sayın Pilten yerine, sayın Gürkan yönetiyor olsaydı; aynı nezaket ve devlet terbiyesinin verdiği demokrasiye bağlılık inancıyla sayın Cömertoğlu’na karşılık verir ve bu durumda adeta demokrasinin beşiği olan Malatya’mızın siyaset tarihine hoş bir anı olarak geçer, hafızalarda yer ederdi.

  1. Şeyma dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum!!! bu durum demokrasiyi hazmedememektir!!!

  2. Cemil dedi ki:

   Dogru soze ne denir tebrık ederım mudafahukuk kardeşım

  3. Has Malatyalı dedi ki:

   Bakalım şelaleciler bu tespite nediyecekler

  4. Emre dedi ki:

   Mükemmel yorumlamışsınız.

 23. Caner dedi ki:

  Hoplar tabiki. Adamın belediyeden anladığı yok ki. Muhtar olamayacak kişileri koltuğa getiriyorlar laf söyleyince kızıyorlar. Azıcık adaletli olun kalkının kendinize gelin

 24. Berk dedi ki:

  Selahattin Başkannın 7 ayında ne yapıldı bilen varmı? Malatya’nın neresine bakarsanız bakın Ahmet başkanın eseri var malesef Haluk Başkan AK Patiden aday gösterilmemenin sinirini üzerinden atamamış. Selahattin Gürkan borç konunda ve tüm konularda kamuoyunu yanıltmaktan başka bir icraat gösteremedi korkum odurki bu şekilde devam ederse bu beş yolda kaybeden Malatya olacak

 25. Adem dedi ki:

  Osman güder ağzına ssğlık

 26. Tuncay dedi ki:

  Adam doğru yapılan bir işi takdir etmiş, teşekkür etmiş, bundan neden rahatsız oluyorsunuz. Sende güzel icraatlar yap,seni de takdir eden çıkar. Üstelik muhalefet partili bir başkan tebrik etmiş, o da bir nezaket örneği sergilemiş.

 27. Sezginli dedi ki:

  Osman Gude başkanımına herkesin hakkını teslim ettiği için teşekkür ediyorum. Bugün Malatya altyapı yönünden örnek şehirleri arasindadir. Bugün başarısız diye bu memleketten teşekkür edip gönderilenler su anda Akpartinin elindeki en büyük belediyelerinin müdürlüklerinin basına geçmiştir. Haluk bey tamamıyla siyasi gucanma yaşayıp aradan uzun zaman geçmesine rağmen halen aynı konuyu gündeme getirip duruyor.

 28. Murathan dedi ki:

  Çok saygısızca bir başlık. Haberini tarafsız yaz bırak hoplattimi ziplattimi ona okuyucu karar versin. Gazeteciliği ogrenemediniz bir türlü

  1. sait dedi ki:

   hemide nasıl hoplatmış.fotorafına baksana adamın ayarını şaşırtmışlar.el ayağı biri birine karışmış.sadece onu hoplatmamışlar bunuda bu muratanıda hoplatmışlar.helal haluk başkan.

  2. Nk dedi ki:

   Birazcık olsun haberlerini üslubunu takip eden herkes hemen anlar ki, Malatyahaber tarafsız falan değil, açıkça bir taraftır. Hangi taraf olduğu da aynı şekilde açık… Haberci olmanın etik ilkelerinin zorlamasıyla bir nevi tarafsızlık maskesi takıyor ama bazen heyecan ve coşkusuna yenik düşüp bu şekilde başlıklar ve üslup ile maskeyi falan unutuyor. Şaşırıyor muyuz? Tabii ki hayır…

 29. Vatandaş dedi ki:

  Partinin hatırına reisin hatırına orda durmuş
  Ahkam kesiyorsunuz yaptıgınız tekşey belediyecilik
  Başkancılık oynamak gaztelerde haberlerde boy
  Göstermek.sandık koyun bakalım 50 oy alacaklarmı
  Partiden soguttunuz

 30. Kaskade dedi ki:

  Rabbil Alemin bizleri, bizden gözüküp de bizden olmayanlardan korusun.

 31. Ramazan dedi ki:

  Liyakat 0 iki merkez ilçede durum vahim icraat ne yazık ki yok durum umarız düzelir

 32. Malatyalı dedi ki:

  Selahattin başkan ve Haluk başkan Malatyalılar, Osman başkan ise Adıyamanlı, Osman başkan bundan dolayı Haklı olarak alınıyor.

 33. MARİFET İLTİFATA TABİDİR dedi ki:

  Marifet iltifata tabidir
  Son dönemde Selahattin Gurkan dur durak demeden 13 ilçede yapılan çalışmaları yerinde gorüyor günlük 2500 ton asfalt serimi yapılıyor..Açılan yollar,kaldırımlar vs hwr alanda son sürat çalışmalar d3vam ediyor.Bir kaç gün önce kendisiyle görüştüğümde 100 milyon TL lik bir kaynak bulduğunu ve artık yatırımlar ard arda gelecek dedi..Bu haberden sonra teşekkür etmeye korkacağız sanırım..Marifet iltifata tabidir,metasız eşya zayidir.

 34. Acar dedi ki:

  Yeşilyurt ve Battalgazi reisin hatırına kazanıldı.Bir daha aynı adaylar olursa bu iş olmaz.Yeter artık yahu

  1. Osman dedi ki:

   Reisin hatırına olduysa yine olur neden yetiyormuş anlamadım !!!! reisin hatırına oy veriyosan yine verirsin hemde defalarca.

   1. Dedektif dedi ki:

    Niye ?
    Biz koyun muyuz
    Reis istemedigimiz adamları karsimiza sürekli çıkarıyorsa bu işte bir terslik olmalı ya reis halkın adamı değil yada reisi kandiriyorlar olay bu

    1. Ramazan dedi ki:

     Reisimize canımız feda onun için ölürüz.Ama artık konjukturel olarak Malatyalı başkanlar ve bürokratlar istiyoruz özellikle belediyelerdeki yöneticiler için söylüyorum..

 35. Duhan dedi ki:

  Haluk cömertoğlu kusura bakma kimse senin oyununa gelmez selahattin başkanda bizim osman başkanda eski belediye başkanlarını eleştirmek senin hadin değil sen üç dönem belediye başkanlığı yaptın sormazlarmı adama o zaman neredeydin.

  1. Bektas dedi ki:

   Oyun değil
   Basından beri Selehattin gurkan lâ ahbabligi var bu adamin yakınlar.
   Olay bölme değil bu sehir beton şehir dönemine Çakır dönemi getirildi herseyin en kotusunu en pahalısi yapıldı
   Kaldırımlara bak sadece kimin atolyesinden çıkma
   Bu şehrin talebini Çakır hiç sormadi
   Gönül Belediyeciliğini Selehattin gürkan yapıyor o adam buyük şehirden aday olmayaydi soner gökçe her türlü alırdı merak etme
   Osman Güder reisin hatrına kazandi Ali ekinci yenerdi emin ol …
   Ama hatır bir yere kadar
   Yeşilyurtta da aha 1 sene geçti ne temeli atıldı ne yapıldı elektrik sık sık gidiyordu su kesiliyor
   Kimin hatası ? Gurkanin mi
   Battalgazi ye bir avm de yapılır
   Yesilyurttan daha iyi olur

 36. Vatandaş 44 dedi ki:

  Güder çakır ı savunmakta haklı olabilir ancak bir belediye başkanı için işe başlamak kadar zamanında bitirmek de önemli, fahri kayahan bulvarı 1 seneyi geçti, bitene kadar ne çektik,şimdi fuzuli,toki,yüzakı akşam başlayıp sabah bitiyor. Aradaki fark bu.

  1. nedim dedi ki:

   Fuzuli Caddesi evet bir gecede bitti deniyor: oradaki esnaflarla bir görüşmenizi rica ediyorum, bitmiş mi bitmemiş mi? TOKİ yolu ise akşam başlayıp sabah bitmedi, orada da doğruyu söyleyelim. Ayrıca Seçimler geçeli kaç ay oldu sadece fuzuli caddesi show u yapılmakta hala… yüz akı bitmedi sadece ismi değişti… hala bekliyoruz yüz akının bitmesini…

   1. Vatandaş 44 dedi ki:

    Ben zaten fuzulide esnafım,ne eksikmiş yazın bilelim

 37. Yasin Bikriye dedi ki:

  Osman Güder’in ifadesiyle Ahmet Çakır Bey’den devreden 2 MİLYAR (2 KATRİLYON) BORÇ Altyapı harcamaları için yapılmış. Peki bu arada MERKEZİ BÜTÇEden para gelmemiş mı, EMLAK, REKLAM, ÇEVRE TEMİZLİK vergileri, KATILIM PAYLARI, RUHSAT GELİRLERİ, SU gelirleri gelmemiş mı?
  AKÇADAĞ ve ARAPGİR Belediyeleri Ak Parti’nin belediyesi idi hem de bugünkü Belediye Başkanları ile.
  Yıllardır Teşkilatta görev üstlenmiş Osman Güder Başkan da dahil bu haberde savunma gereği hissettiği Ahmet Çakır Başkan ve diğerleri önce ARAPGİR ve AKÇADAĞ Belediye Başkan Adayları belirlerken yılların tecrübesine rağmen Milletin Teveccühünü önceden göremedikleri için özür dilemelidir.
  Milletle inatlaşmanın bedeli Ak Partili Belediyeleri kaybetmeye neden olmuştur.
  Bunlarla yüzleşmeden ahkam kesmek yakışmamış Osman Güder Başkanımıza.
  6 ay öncesine kadar yine aynı Belediye Meclisinde idi taraflar.
  Bu üslup yakışmıyor.
  Şaşırdım ve üzüldüm açıkçası..

  1. Selim dedi ki:

   Yasin Bikriye, Osman Başkanın açıklamasında borcun 2 milyar TL.vs olduğu ile ilgili bir cümle yok. Zaten Büyüksehirin böyle bir borcu da yok.

 38. Murat dedi ki:

  Haluk Cömertoğlu: “Selahattin Başkanın övülmesinden rahatsız olanlar neden rahatsız oluyorlar bunu merak ediyorum. Birlikte 15 yıl çalıştıklarını iddia ediyorlar madem neden rahatsız oluyorlar?”

  Asıl soru bu… evet diğer başkanlarda çalışmıştır doğrudur… Ama CHP li bir belediye başkanı bile Akpartili bir beledoliye başkanıni ovuyorsa ve teşekkür ediyorda amca gurur duyulur. Rahatsız oluyorlar rahatsızlar bu kısa süredeki bu başarıdan

 39. Kemal dedi ki:

  büyükşehir belediyesi ve maski nin 2014-2019 yılları arasındaki alt yapı dahil olmak üzere harcanan mebla ve hizmete bakarsan kime tşk edeceğini çok net görürsün

 40. Hoppala Murathan dedi ki:

  Hoplattı ney ya.

 41. Hacı Hakyemez dedi ki:

  Haluk beyi tebrik ediyorum. Çok güzel konuşmuş.

 42. Zeynep dedi ki:

  Hiç kimse Akp lilerin arasını bozamaz hele hele bir neyi belirsiz bir konu yüzünde bozulmaz bunu CHP liler bunu daha iyi bilmeleri lazım bimiyilerse ogresinler ondan sonra boyle toplantilara katılsınlar

  1. yasin dedi ki:

   hiçbir Ak partili akp diye yazmaz zeynep hanım önce savunduğunuz partinin adını yazmayı öğrenin

  2. yasin dedi ki:

   haluk cömert oğlu daha 8 ay öncesine kadar Ak partinin belediye başkanıydı.Birileri Arapgire aday dayattılar onlarda dayatmaya karşı direnip haluk beyi yeniden seçtiler.Ha hesap soracaksanız Reis e 1 vekil ve 2 ilçeyi kaybettirenlerden hesap sorun

 43. Zeliha dedi ki:

  OSMAN baskanim taktir etim vefa böyle bir şey ak parti belediye baskanlari ayrım yapmadan hepside sonderece başarılı buluyorum kimsenin gücü yetmez iki başkanın arasını bozmaya .kaldiki CHP li bir başkanın konuşması ve üslubu manidardır

 44. Mehmet Bey dedi ki:

  Selahattin Gürkan’da bizimdir Osman Başkan’da bugüne kadar yapılan emekte bizimdir AK Parti’de! Herkes haddini bilsin Malatya’ya hizmet edeb herkes bizimdir!

 45. ömür dedi ki:

  bırakın artık birilerinin bekçiliğini yapmayı adam 5 senedir tankerle şu taşıyoruz diyor yapılan ise teşekkür ediyor selahattin baskan adam gibi adam dahada güzel işler yapacağına inanıyorum

 46. Erdoğancı dedi ki:

  Efendim Başkanımız sayın Erdoğanın izindeyiz

  1. aras dedi ki:

   efendim başkanımız sayın ATATÜRK İZİNDEYİZ.

 47. Nk dedi ki:

  Zaten CHP’lilerin (ve maalesef haber için seçtiğiniz başlığa bakarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, siz malatyahaberin) Akpartiye, siyasetine, faaliyetlerine dair sevip, beğendikleri, takdir ettikleri bir tek şey var. O takdir ettikleri yegâne şey, herhangi bir hizmet falan değil, ilginç bir şekilde “Başkan Gürkan”… Şimdi sormak lazım. Neden acaba? Cevabı çok ilginç olacaktır eminim…

  1. Hadi ordan dedi ki:

   Hiçbirşekilde art niyet yok
   Selehattin başkan battalgazi de yaptığı ortada Suan büyükşehir de yaptığı ortada
   Selehattin başkan gönül belediyecisi Çakır ve etrafı kaldırım belediyecisi 40 yıldır malatyadayihk kime yutturiyin?

   1. Nk dedi ki:

    Şu üslup sahibine cevap vermek lüzumsuz ama, gerçekten merak ediyorum, hiç ama hiçbir Akpartilinin siyaseti, hizmeti, yatırımı ile muvaffak olmadığı, CHP lilerin gönlünde yer etme başarısını sayın Gürkan hangi meziyeti ile elde etti. Nedir bunca muhabbetin, güzellemelerin hikmeti? Hizmet ve gayret olmasa gerek çünkü sayın başkanın dişe dokunur bir hizmeti yok henüz ortada…

 48. Sevgi dedi ki:

  Osman başkan ile selahattin başkanın arasını açmaya bir chpli başkanın açmasına gücü yetmez. Sürekli aynı şeyi söylemek hoş değil chp’ye islamı getirmek için chp’ye geçmiştiniz başarabildiniz mi ?

 49. Mak44 dedi ki:

  Alt yapı belediye başkanı için bir risktir. Görünmeyen hizmettir. Ahmet Çakır Başkan bu riski göze alarak Malatya’nın her noktasına alt yapı çalışması yapmış hizmetler götürmüştür. Hiç kimse Ahmet başkanın bu memlekete yaptığı hizmetlere inkar etme hakkı yoktur.

 50. Mehmet dedi ki:

  Yiğidi öldür ama hakkını yeme derler Malatyamıza hizmet eden gelişmesi için bir çivi çakanın başımızın üzerinde yeri vardır lakin birilerini göğe çıkarıp yıllardır hizmet eden eski belediye başkanlarını unutmak anımsamamak yakışmadı ben bu cesur ve dik duruşundan dolayı osman başkanı tebrik ederim başarılarının devamını dilerim

 51. Malatyali dedi ki:

  Haluk başkan teşekkürler.bir kez daha gördük ki aslan gibi başkanımız Selahattin Gürkan beyi parti olarak çekemiyorlar.Ak parti bugün kendi içinde ne kadar kopuk ne kadar guruplasma içinde ne kadar dağınık halde sayın cumhurbasknimiz bı şekilde bu haberi diyacak insalllh.

 52. erol dedi ki:

  Sayın moderatör 06.11.2019 tarihli haberinize (kiralık araç yükünde kurtulduk) yazdığım yorumu niçin yayınlamadığınız şimdi daha iyi anlaşılıyor. Battalgazi Belediye başkanının kiralık araç yükünde kurtulduk derken kendisinden önceki Selahattin Gürkan ile aralarında bir anlaşmazlık mı var diye yorumlamıştım. Bu haberinizle iki başkan arasında anlaşmazlık olduğu açığa çıktı.

 53. Recai dedi ki:

  Senin Allah’ına gurban Osman Başkan sen bugünkü tavrınla Büyükşehir belediye başkanının bugüne kadar yapamadığı yapmak istemediği hakkı teslim ettin hem de dava adamlığı nasıl olur onu gösterdin.

  1. YOLDAŞ dedi ki:

   Bu şekilde destekleyerek hangi ihaleyi ya da hangi görevi alacaksınız Battalgazi Belediyesinden?… Yazıyı tam oku sonra biraz idrak et!!! (İdrak et derken çok düşündüm yapabilir misin diye ama cevabım yok). Haluk Cömertoğlu kendi ilçesinden bahsetmiş Senin takla attığn başkanın isyan etmiş. Demek ki bişeyler var………

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."