Final

OpelMalatyalife Residence

Malatya Haber -

“Fırsatçılık Yapıyorlar”

“Fırsatçılık Yapıyorlar”
 • 15.10.2018

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “Türkiye, ekonomik olarak çok hızlı büyüdü, bu dışarıyı da rahatsız etti. Büyümeye devam edeceğiz. İnşallah fiyat dengesizliği ortadan kalkar” dedi.

Milletvekili Çakır, Malatya’daki temasları kapsamında Fuzuli Caddesi’nde esnafları ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnaf ve vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Çakır, “İşi biraz da provoke ediyorlar. Fırsatçılık yapıyorlar. Unu piyasada aşırı yükselmiş görüntüsü veriyorlar. Buna fırsat vermemek lazım. Sağduyulu esnaflarımızın sahip çıktığını görüyoruz. Vatandaşı da düşünmek lazım. İnşallah bunları çok hızlı bir şekilde atlatırız. Ekonomi Türkiye’nin can damarı. Türkiye, ekonomik olarak çok hızlı büyüdü, bu dışarıyı da rahatsız etti. Büyümeye devam edeceğiz. İnşallah fiyat dengesizliği ortadan kalkar. Ciddi bir takip var. Bu işi kötü niyetli kullanan, kar zihniyetine fırsat verilmedi, bu da inşallah piyasayı rahatlattı” diye konuştu.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Hasan dedi ki:

  Soyle yorumlara baktım biz malatyalılar hasüt insanlarız birileri biseyler yapar o bizim gözümüze batar hani diyoruz ya fırsatçılık yapıyorlar en kralını biz yapıyoruz hafif biraz ekonomi kötü oldu hemen hükümete vekilimize atıyoruz üç buçuk soysuzun parasinin reklamini yaptik bi kagit parcasinin firsacilik yapmayin sayin cakir başkana teşekkürler ayağına sağlık proje fikir uretelim istişare yapalım malatya miz için

 2. Osman dedi ki:

  Yahu el insaf 15 temmuz darbe gecesinde Malatyalılar la birlikte sabahlara kadar sokaklarda olan darbenin durdurulması için yerelde elinden geleni yapan Halka hizmet Hakka hizmettir sözünü kendine düstur edinen Memleketim zarar gorecegine ben zarar göreyim diye gecesini gündüzü ne katan bir vatandaştan başkandan vekilden bahsediyoruz ki yerelde fırsatcilara tepkisini koyan vekilimiz hakkında yapılan yorumlar vicdanları yaralamıştır lakin ben ve benim gibi düşünenler sahittir ki Ahmet Çakır fırsata ve fırsatcilara hiçbir zaman prim vermemiştir vermez de İftira yiğidin etini sıkılaştırıcı İmanını da güçlendirir

 3. Amca dedi ki:

  Memlekitine 9 yil belediyecilik hizmetinde sonra simdide vekil olarak hizmete devam eden kahraman ahmet baskanima basarilar dilerim memleketin sorunlarini cozmek icinde elinde geleni yapacağından eminim

 4. Mak44 dedi ki:

  Ülkenin o kadar çok gündem maddesi varken bunları Ahmet Çakır başkan dile getiriyorsa bunu yok helvayla şekerle çarpıtanların vatanperverliğinden şüphe ederim.

 5. Mak44 dedi ki:

  Ülkemize ciddi bir saldırı uygulanıyor buna rağmen güçlü duran bir Türkiye var. Fırsatçılar cebini düşüneceğine biraz ülkelerini düşünseler bu sıkıntılar zaten yaşanmaz. Arkadaş ben anlamıyorum bir insan helva da satar şeker de satar yağ da satar bunun neresi ayıptır. Helaliyle ticaret yapan bir insana iftira atmakta neyin nesidir.

 6. bek dedi ki:

  şekere zam gelmedi.ne olduda bu kadar zam geldi helvaya.dolar düştü genede fiyatlar yükseliyor..zabıta helva fiyatlarına baksın.

  1. Sefa Yiğit dedi ki:

   Zabıta nereye bakarsa baksın sizin kör zihniyetiniz asla değişmez karalamayı kendinize meslek edinmişsiniz.

 7. HAS MALATYALI dedi ki:

  NEDENSE ESENLİKTE HEP ÇAKIROĞLU HELVA VAR BU BİR..
  İKİNCİSİ MALATYALI GENÇLERE İŞ SAHASI YARATIN. NEREDE SANAYİ MALATYADA SANAYİ YOK. MALATYADAKİ TEKEL , SÜMERBANK GİBİ KURUMLAR AÇIK OLSAYDI GELİŞMİŞLİK NE DERECE OLURDU?
  ÜÇ: MALATYADA KÜLTÜREL BİR FAALİYET YOK. GİDİN BİR ESKİŞEHİRE , İZMİRE BAKIN DA GELİŞMİŞLİK GÖRÜN.

 8. kerim Dayı dedi ki:

  indirim indirim herkes indirim yapacak.bundan sonra hangi market ucuz satarsa halk hep oraları tercih edecek.kim de ne ucuzsa hep oraya gidecez.pahalı satanlar iş yapamaz sinek avlarlar.pazar market şu anda pahallıkta lider.

 9. Abdulvahap gulezgin dedi ki:

  fırsatçılara bakın kimlermiş, SAĞ duyulu esnaf mı SOL duyulu esnaf mı? hatta eski başkana sorun helvasını kaçtan kaça çıkarmış

 10. Veysel dedi ki:

  Çakıroğlu Helva Malatya 1. OSB’de üretiliyor, aracı/bayi/distribütör/komisyoncu yok. Direk malatyadaki marketlere, hatta bakkallara fabrikadan sevk ve satış yapılıyor. Temmuz ayında marketlerde kg (930 gr kova) fiyatı, KDV dahil 10 TL iken, şimdi ne kadar, en yakın marketten bakın fiyatına.
  Çoğunluğu Ak partili olan marketler mi fırsatçı yoksa..
  Hadi marketleri geçtim. Çakıroğlu Helvanın Akpınar Cezmi Kartay caddesindeki fabrika satış mağazasına gidin, 930 gr kova helva (sade veya kakaolu) fiyatını sorun. 3 ay önce marketlerin 9.90 TL’ye sattığı fiyatın üstüne ne gelmiş.

 11. 44malatyalı dedi ki:

  Fırsatcilik yapanı bul seni ve arkadaslarini boşuna mi seçtik sayın vekil

 12. İbrahim Halil dedi ki:

  Fırsatçılık yapanın da gozyumaninda babam da olsa allah belasını versin

 13. Yusuf Kenan Ağel dedi ki:

  Uzun bir süredir başta Malatya olmak üzere Ülke genelinde fırsatçılar tarafından kanayan bir yara haline getirilen bu tutarsızlığı dile getiren Sayın Çakır’a teşekkür ediyorum. Kendilerinin belirttiği hususlardan ziyade vatandaşlarımızın üç beş kuruş diye önemsediği farklar, ay sonu geldiğinde binlerce liralık zarara dönüşüyor. O yüzden bu devirde rasyonel tüketici olarak bilinçli alışveriş yapılmalı. Fiyatı düşük diye düşünülmeden, A’dan Z’ye satın alınacak her ürünün piyasadaki fiyatları çok iyi araştırılmalı. Aynı malın yüzde 50 daha ucuzu varken, yüzde 100 pahalı olanını satın alarak fırsatçıların çıkar sağlamasına imkan verilmemeli. Vatandaşlarımız da alışveriş yaparken gözüne takılan haksız fiyat artışlarını ve gramaj oyunlarını derhal ilgili kurumlara şikayet ederek vatandaşlık vazifesini yapmalı ve Ticaret Bakanlığı da bu konuda yaptığı denetimleri artırmalıdır. Ülkemiz ve Milletimiz üzerinden yapılan bu oyunları, yine birlik ve beraberlik içinde bozacağımıza inanıyor, tekrardan Ahmet bey’e önem arz eden bu konuyu dile getirdikleri için teşekkür ediyorum.

 14. darendeli dedi ki:

  Kriz öncesi 8,50 lira olan çakıroğlu helva, bugün 18 tl.. Bu da fırsatçılığın alası olsa gerek. Çıkıp hemen başkalarını suçlamayın önce kendinize bakın

  1. Yusuf Kenan Ağel dedi ki:

   Ahmet beyin ifadeleri ile yaptığınız yorumu nedense bağdaştıramadım. Bu işin fırsatçıları üreticiler değil, piyasanın dengesini bozan aracılar. Hazine bakanı bile günlerdir bu konunun üzerinde duruyor. Haber takip etmiyorsunuz sanırım?

   1. Kadir dedi ki:

    Nasıl bağdaştırmayı beceremedin. Maliye bakanı neyin üzerinde duruyor? Neyin kafasını yaşıyorsun? Kıriz yok ama helva artıyor, aracıymış… yapmasın helvayı, aracının fırsarçılığını fırsara çevireceğine vekil olarak canına okusun. Nerdeee

    1. Yusuf Kenan Ağel dedi ki:

     Saatlerce oturup yazsam siz yine anlamazsınız. O yüzden parmaklarımı klavye de yormaya gerek yok. Velhasıl Bırakın bu chp zihniyetini. Bu Ülke de bizim bu Devlette..

     1. edip dedi ki:

      He bir tek sen anlamışsın olayı. Maşallah

     2. Kadir dedi ki:

      Siz chp chp zihniyeti diye diye chp yi geçtiniz. Eskiden atatürkçü olmasan adam sayılmazdın şimdi tayyipçi olmasan adam sayılmıyorsun. Bizim chp yok bilmem ne zihniyetini taşıdığımız yok. Doğru hep doğrudur, yanlış hep yanlıştır.. istisnasız bağlılık yoktur, yanlışı söylemeyen imanından şüphe etsin..

   2. darendeli dedi ki:

    Kardeş bunları takip etmeden savunmaya geçen sensin. helvanın üretiminde kullanılan un, yağ ve tahin %30 civarı artmış, şekere ise zam gelmemiştir. Ayrıca ilgili, helvayı fabrikadan doğruca esnafa dağıtmakta, aracılar bulunmamakta. Buna göre %100’ün üzerindeki zammı neyle izah edeceksin. Hükümetimiz enflasyonla topyekün mücadele başlatmışken, Ahmet Çakır’ın bu konuda daha dikkatli ve örnek davranış içinde olması gerekmez mi?

 15. Atom karınca dedi ki:

  Malatyamizin gururu Allahina kurban herzaman halkina hizmet icin var olan Kahraman Çakır

 16. Bekir Kara dedi ki:

  Başkanım maşallah size, sosyal medyadan takip ettim Reisin verdiği görev gereği bu ara hep Doğu’daydınız. Allah esirgesin reisimizi ve yol arkadaşlarını

 17. Kürt mamo dedi ki:

  Büyük başkan sana olan bu sevda bitmez sende bu memleket sevdası oldukca sen bizim her zaman gönlümüzde olacaksın kahraman başkan

  1. torpilsiz malatyalı dedi ki:

   Seni belediye mi aldi bu sevgi biraz abartı geldi.38 yıldır bu memleketteyim senin kadar öven görmedim.zaten belediyede malatya haric her ilden var sahipsiz malatya

 18. Fera44 dedi ki:

  Helva fiyatlarında da fırsatçılık yapılıyor sayın vekil

 19. Hakan malatya dedi ki:

  Memleketin her türlü sorunu için elini taşın altına koyan yürekli başkan Allah senden razı olsun…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."