Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Çilingir Yolumuz, Önemli Bir Bağlantı”

“Çilingir Yolumuz, Önemli Bir Bağlantı”
 • 17.09.2019

Büyükşehir Belediyesi Güngör Caddesinde değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kavşak düzenleme çalışmaları yapıyor.

Sağlıklı şehirleşmenin en vazgeçilmez unsurlarından biri olan yollar konusunda şehir genelinde dev adımlar atan Büyükşehir Belediyesi, 3 kilometre uzunluğundaki Güngör Caddesinde düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Altınkayısı Bulvarını Mıhlıdut’a bağlayan Güngör Caddesi, Fahri Kayahan Bulvarının trafik yükünü azaltıyor. Güney Kuşak Yolunun da önemli bir parçası olan Güngör Caddesini etaplar halinde yapan Büyükşehir Belediyesi, 3 kilometrelik yolun 1.3 kilometrelik bölümünü geçtiğimiz yıllarda yapmıştı.

Geriye kalan 1.7 kilometrelik bölümde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, trafik akışının daha sağlıklı yapılabilmesi için kavşak düzenleme çalışmalarını ise sürdürüyor. Maski Genel Müdürlüğü ise Güngör Caddesinde geçtiğimiz aylarda 3 kilometrelik içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj çalışmaları yapmıştı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da kavşak çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Düzenleme çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan  Başkan Gürkan, “Altınkayısı, Güngör, Mıhlıdut Caddelerimizin olduğu bölge hızlı gelişen bir bölge, burada yapılaşma devam ediyor. Bu yapılaşmanın getireceği problemleri önceden çözerek, vatandaşlarımızın daha rahat ve sağlıklı ortamda yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Güngör Caddemiz aynı zamanda Fahri Kayahan Bulvarı ile Altınkayısı Bulvarını bir birine bağlayan çilingir bir yolumuz. Güney Kuşak yolunun da önemli bir bağlantı yolu. Bu iki bulvarın trafik yükünü azaltıyor. Burayı etaplar halinde yapıyoruz. Geçtiğimiz aylarda 3 kilometrelik yolun altyapısını baştan aşağı yenilemiştik.

Üstyapı çalışmaları kapsamında ise asfaltlama çalışmaları yapmıştık. Kavşak düzenlemesi yaptığımız noktanın zaman zaman kazalara sebebiyet vermesi nedeniyle acilen kavşak düzenleme çalışmasına başladık. Kavşak düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bittiğinde burada yaşam daha da kolaylaşacak. Sağlıklı şehirleşme yollardan başlar. Yolları standartlara uygun bir kentin cazibesi de yüksek olur.” dedi.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Arif dedi ki:

  Belediyedeki hangi akıllı bu büyüklükte göbek keşfetti acaba.Bir dönem heryere fıskiye yapılıyordu şimdi de devasa göbekler yapılıyor.Dünyada hangi ülkede böyle bir kavşak şekli var.Örneği var mı acaba.

 2. Sinem dedi ki:

  Güngör alt caddesinde badal bulunmadığından araçlar çok sürat yapıyor.Otobüs durak yerlerine ve final kolej okul önüne badal acil yapılması gerekiyor.

 3. Esmanur dedi ki:

  7 yıldır Güngör alt caddesine ışık kaldırım yapılmadı.Kar kış gelmeden acil ışık ve kaldırım istiyoruz.Sabah 7’de okula giden küçük çocuklar var.Havalar kararmadan bu üst yapının Selahattin başkanın talimat verip bitirmesi gerekiyor.

 4. kaan dedi ki:

  Her kavşağa devasa göbek yapmak şehircilik değildir. Şu Bostanbaşı ile Fahri Kayahan ‘ı birbirine bağlamak çok mu zor. Her gün 3-5 km. fazladan yol gidiyoruz, yazıktır günahtır; neticede milli servet..

 5. Vatandaş dedi ki:

  Güngör caddesinde hala yol kaldırım yapılmadı akşamları sokak lambası yok karanlık Güngör candesi devamı yol kötü toz dam geçilmiyor internet hattı bile yok

 6. fatih dedi ki:

  CEZMİ KARTAY VE BEŞKONAKLARIN YOLLARINA BAKIN ARAÇLARIN ÖN DÜZENİ KALMADI ANAYOL ASVALT İLE YAPILSA DAHA DÜZGÜN OLUR .YADA TAŞI SAĞLAM DÖŞEYİNİZ ÖYLE BAŞTAN SAĞMA OLMAZ BU İŞLER YAZIK BU MEMLEKETİN PARASINA.

 7. Enes dedi ki:

  Güngör cad belediye temizlği yok üstelik belediye sadece çöpleri alıyor çöpten akan sular mahalede koku yayıyor mehmet çınar döneminde cadde sadece 1 defa yıkandı temizlendi açılışa siyasiler geliyor diye böyle devam edin yavaş yavaş her yeri kaybedeceksiniz.

 8. Bostanbaşılı dedi ki:

  Bostanbaşı, Barguzu Caddesinden Mercan Koleji ve Yakınca yoluna dönen kavşağa da göbek yapılması trafik güvenliği bakımından gereklidir.O noktada da trafik yoğun ve kaza riski yüksektir.

 9. YERLİ44 dedi ki:

  o kavşak küçük olmuş az daha büyük yapsaydınız.kavşağa bak yola bak.
  ALLAH HAYIRLISINI NASİP ETSİN.

 10. murat dedi ki:

  2. fotoda görüldüğü üzere 20-30 metrelik (genişlik) yol 4-5 metreye düşüyor ortada kalan evler için acilen bir çözüm bulunmalı hem kötü görünüyor hem trafik akışını yavaşlatıyor hem de kaza riskini arttırıyor

 11. orhan yalçın dedi ki:

  Yakıncayı, Bostanbaşını Fahrikayahana bağlayan yolun bir an önce açılması lazım. Çevre yolundaki yoğun trafiği ve bostanbaşı kavşağındaki her kırmızı ışıkta yaşanan sıkışıklığı büyük ölçüde giderecektir. Sözünü ettiğimiz yol bir kilometre bile değil. Bostanbaşı armapark konutları önündeki kavşak bahçe şehir önündeki altınkayısı bulvarına bağlanacak. 500 metreyi geçmez yapılacak yolun mesafesi. Ama çok fayda sağlayacak Malatya trafiğine. Alın size çözüm önerisi. Hemde gideri minumum getirisi maksimum olan bir çözüm önerisi. Sayın Başkanımızın bilgisene….

 12. kardelengul dedi ki:

  Sayın yetkililer, lütfen MIhlıtut caddesini Fethi Gemiklioğlu Fen Lisesi’ninde yakınca Yeşilyurt yoluna kadar açınız. Böylece Özalper ve Fahri Kayahan’da yaşan insanlar organize sanayiye daha çabuk ulaşabilirler..

 13. halil dedi ki:

  okullar başlayınca bu kavşağa başlayıp milleti perişan etmezseniz olmazdı değilmi. yüzakı bulvarında önce yaya işaretlemesini yaptınız kim uyuyor gelin bakın. adam 100 le gidiyor. yaya geçidinimi görecek. bulvarda trafik ışığı yok- mobese yok. durak bile yok. resimle olmuyor .

 14. Salih dedi ki:

  Yahu ilkönce çok kullanılan yerlerin sorunlarını çözün, örneğin Güngör cad. ve Altın kayısı cad. çok yoğun kullanılan alt giriş kısmında bir çalışma yok, kaldırım yok, bir düzen yok, siz gidip ta en üstte tarlaların ortasına yol yapıyorsunuz, biraz planlamanızı düzgün yapın.

 15. ilkeli dedi ki:

  Bahçeşehir koleji önü çok tehlikeli, hem öğrenci ve veliler için hemde yolu transit geçen diğer taşıtlar için.büyük kazalar yaşanmadan buranın biran önce düzenlenmesi gerekiyor.

 16. Duyarlı vatandaş dedi ki:

  Lütfen Arkadya Sitesi önüne karşıya geçmek için üst geçit yapın, ışık istemiyoruz, çünkü sürücüler ışık ihlali yapıyor, çocuklarımız yolun karşınına geçemiyor…

 17. Mahalle sakini dedi ki:

  Güngör caddesindeki kavşaktan daha önemli ve acil olan yer Bahçeşehir kolejine giden öğrencilerin ve velilerin güvenliğini sağlayın..Acilen üst geçit yapın.

 18. Vatandaş dedi ki:

  Lütfen Bahçeşehir Koleji bölgesini yaya trafiği ve araç trafiğine uygun hale getirin.konu acil!!!

  1. Cahit dedi ki:

   Bahçe şehir koleji önce arabalarını yolun içine parketmekten vazgecsi

 19. Öğrenci velisi dedi ki:

  Yüzakı Bulvarı Bahçeşehir Koleji bölgesinde yaya için acil düzenleme yapılmalı. Çocuklar okula tek gidemiyor.Arkadya sitesinin o bölgeye acilen üst geçit yapılmalı.yetkililere duyurulur.konunun takipçisi olacağım

 20. Mahalle sakini öğrenci velisi dedi ki:

  Bahçeşehir kolejinin bulunduğu, altınkaysı(yüzakı) bulvarı, çocuklarımız için büyük tehlike var.çocuklarımızı yolun karşısına geçiremiyoruz Acilen üst geçit yapılması gerekir..

 21. Erdoğan Demirel dedi ki:

  Bahçeşehir Kolejinin olduğu yol çalışma düzeltilmesi aylardır bitmedi. Çocuklarımızı karşıdan karşıya geçerirken büyük korku ve endişe içindeyiz. Okulun yan tarafına bence otopark yapılmalı Bir veli olarak ACİLEN trafik ışığı da yapılmalı. İlgililere duyurulur…

 22. Hasan dedi ki:

  Malatya’ya yol yapmayın. Sadece ev inşaatı yapın.Bütün boş arsaları satın yol yapacak otopark yapacak çocuk parkı yapacak hiç bir yer bırakmayın. İşte Malatya’nın son halini bu cümleler anlatıyor.

 23. Engin Yurt dedi ki:

  Bir an önce Fahri Kayahan ile Bostanbaşını birbirine bağlayınız. 500 metre bağlantı yolu yerine tecde veya çevre yolunda gereksiz trafik yaparak fazladan 2-3 km fazladan yol gidiyoruz.

  1. halit dedi ki:

   Engin Yurt Beye katılıyorum Çok kısa bir mesafe ve acilen açılması gerekiyor.

  2. ender dedi ki:

   Bahsedilen yol, çok önemli ve işlevsel bir bağlantı, bir an önce açılmasını talep ediyoruz.

 24. Baran dedi ki:

  GÜNGÖR caddesine hava karardıktan sonra hanım kardeşlerimiz tek başına disari cikamiyor. Aydinlatma yok. Kaldırım yok. Sehir parkı olarak planlanan arazide köpekler çete halinde dolaşıyor. Yarım yıkılmış eski evler suiistimale açık. Haşere yuvasi. 2 seritlik gecici asfalt dokmekle hizmet bitmiyor.

 25. Ahmet yılmaz dedi ki:

  300 metre ileride , Bahçeşehir koleji civarındaki keşmkeşliği de lütfen görün. sabah trafik rezalet.çocuklarımızı okula gitmesi için hiçibir önlem yok.toprak yığınından dolayı çocuklar yolun karşısına geçemiyor.Yaya geçidi ve ışık yok.Arkadya sitesi ve diğer siteden okula giden ilkokul çocukları büyük bir tehlike ile karşıkarşıya.acilen üst geçit ve okul geçidi ve trafik ışıkları yapılmalı.

 26. ÇÖPÇÜ dedi ki:

  2.ve 3. Resmi büyüterek bakarsanız, bolunmuş yolu(mıhlıdut ) 3 tane yatay evlerden dolayı tek seride düşüyor.Hergün kaza var bu yolda,bu evlerin sorunu 4 yıldır çözülmedi.Buralar sağlıklı bir hale dönusturulmeden bu haber bana komik geldi.sayın Gürkan mıhlıdut yolunun devamı ne zman çözülecek?

  1. ender dedi ki:

   Bu şekilde, Barguzu caddesinde ve trambüs yolunda iki tane engel vardı, bunların kalkması yolları rahatlatmış ve düzensizliği ortadan kaldırmıştı. İnşaallah bahsedilen sorun da kısa sürede çözülür ve yolların sürekliliği sağlanır.

 27. Mevsimlik işçi dedi ki:

  Bu neyin bülteni, neyin haberi? Bitirin şunu cok mu zor kardeşim… 10-15 taş koyup kavşak inşaatını haber yapıyorsunuz, yazık günah!..

 28. H.cahit.emre dedi ki:

  Akcadag mihmanli mahalesinde iki arac yanyana gecemiyor hep zenginlere hizmet biraz olsun koylere hizmet goturunku koylu koyunde otura koyler gelise

 29. Fatih özdemir dedi ki:

  Bostanbaşından altın kayısı yani herkesin bildiği adı ile 50 li lik yola geçiş için yol açın. Yazık günah millet ya en alttan geçiyor ya da en üstten tecde yoluna cıkıp geciyor.

  1. mahmut açıkgöz dedi ki:

   TESBİTİNİZ ÇOK ÖNEMLİ HEM DE ACİL YAPILMALI

  2. ender dedi ki:

   Aynı fikirdeyim.

 30. DEVRIM dedi ki:

  3 km YOL YAPTINIZ HAVANIZDAN GECILMIYOR GORENDE 300 KM YOL SANIR DUZ TOPRAK 3 KM SU HATTI BIZ TARLADA YAPIYORUZ ORALARA YOL YAPSAN YAPMASAN NE OLUR GARIBAN MAHALLERDE YAPKI GARIBANLAR KENDINI INSAN ZANNETSIN

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."