Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Sadece Malatya’nın Hemşerilik Beratını Kabul Etmiştir”

“Sadece Malatya’nın Hemşerilik Beratını Kabul Etmiştir”
 • 12.10.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Ekim’de Malatya’ya gelişi ile ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesi, AKP Malatya Milletvekilleri, AKP İl ve İlçe teşkilatlarıyla birlikte İlçe Belediye Başkanlarının bir araya geldiği istişare toplantısı gerçekleştirildi. Dede Korkut Restoran’da yapılan toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya verdiği önemi vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sadece Malatya hemşerilik beratını kabul ettiğini hatırlattı.

Malatya’da çıkan sesin bütün mazlum milletlerin liderinin sesi olacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olarak değerlendirmenin ötesinde Dünya mazlum milletlerinin lideri olarak değerlendirmek daha doğrudur. Gerek Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Ege’de, Ermenistan’da, Kuzey Irak’ta, Suriye’de, etrafımız ateş çemberi. Bizim burada yapacağımız bir il kongresidir ancak kongremizde vereceğimiz mesaj hem Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğine verilen mesaj olacak, hem de dünya mazlum milletlerine verilen mesaj olacak. Burada çıkan ses, milletimizin birliğinin beraberliğinin en güçlü tezahür ettiği örneği olacak. Burada çıkan ses İslam Âlemi’nin sesi olacak. Burada çıkan ses bütün mazlum milletlerin liderinin sesi olacak. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızı Malatya’da karşılama noktasında hepimizin üzerine görev ve sorumluluklar düşüyor. Milletimizde bir heyecan yaratmamız lazım. Milletimize anlatmamız lazım. Cumhurbaşkanımızın gerek Malatya’ya gelişi ve uğurlanması süreci içerisinde alan etrafında biz gerekli tedbirleri alacağız ve gelen vatandaşlarımız orada yine mesafe kuralına uygun bir şekilde ilgili arkadaşlarımız gerekli tedbirleri almış olacaklar. Miting ne kadar kalabalık olursa, toplantımız ne kadar coşkulu olursa, ne kadar sevinçli olursa Cumhurbaşkanımız da o kadar mutlu olur” diye konuştu.

“Teşkilatımızla Birlikte Tek Yumruk Olacağız”
Başkan Selahattin Gürkan, Büyükşehir olarak bütün teşkilatlarla birlik ve beraberlik içerisinde tek yumruk olacaklarını ifade ederek, “ Biz hep birlikte AK Parti’yiz. Ben söyledim yapılmadı şeklinde değil, bir eksiklik veya aksaklık varsa onun giderilmesi noktasında azim ve gayreti göstermemiz gerekir. İlçelerimizde Belediye Başkanlarımızla birlikte tüm teşkilatımız tek yumruk şeklinde yoğun bir çalışma içerisinde bütün hemşerilerimizi davet etme noktasında üzerimize düşen görevleri yerine getireceğimize inanıyorum” dedi.

“Cumhurbaşkanımız Sadece Malatya’nın Hemşerilik Beratını Kabul Etmiştir”
Bir vefa hareketi içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediyemiz, diğer Belediyelerimiz ve kamu kuruluşlarımız finansman sorunu yaşamıyorlar. Burada Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Elazığ ile birlikte Malatya kongresini bir yapalım dediğinde öncelikle Malatya kongresini yapalım demesi Malatya’ya verdiği önemin göstergesidir. Cumhurbaşkanımız sadece Malatya’nın hemşerilik beratını kabul etmiştir. Dolayısıyla bizler Cumhurbaşkanımıza yakışır ve yaraşır şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak hepimizin vebali ve görevidir. Bu şehre hizmet etmek istiyorsak ve bu şehrin hizmetlerden daha çok hizmet almasını istiyorsak üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmemiz lazım. Kimileri gölgesini saklıyor. Eğer bir vefa hareketi içerisindeysek, AK Parti hareketi içerisindeysek üzerimize düşen görev ve sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’mıza gelişinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. yavuz44 dedi ki:

  He he inandık peki bundan Cumhurbaşkanı’nın haberi varmı 😀

 2. Abdullah dedi ki:

  Malatya hiç bu kadar halktan kopuk,bir şey yapılmadan hileli Bilgi ve algıyla yönetilmemişti. Beceremeyen siyasiler artık bize yalan söylüyor. Yereldekiler sıkıştıkça rakamları 5 katına çıkarıyor.Vekiller yılda on kere Ankara’nın yaptığı projelerde poz veriyor.Millet uyandı beyler,bayanlar!Komik durumdasınız.

 3. ilkerefendyy dedi ki:

  peki bunu gerçek hayatta nerelerde kullanabiliyoruz?

 4. malatyalı dedi ki:

  beratmış ne lutuf mu?tek bizimkini kabul etmiş .vay anam vay övündüğümüz şeye bak.çap bu işte..tayyip gelsin malatya ya yerleşsin o zaman anlarız.hemşeri olmuş mu?

  1. yavuz44 dedi ki:

   Öyle vurulmaz füze atsaydın Reis 😀 😀

 5. MUSTAFA dedi ki:

  Bol bol hemşerilik beratı verebilirsiniz.
  Ancak Malatya nın hangi derdine deva oldunuz.
  18 Yıl sonra, çevre yolu olmayan bir şehir. Şehir hastanesi olmayan bir şehir. Bölge müdürlükleri olmayan bir şehir. vs. vs.

 6. YILDIRIM dedi ki:

  HEMŞERİCİLİK ĞİN beratımı olur, bu işler nasıl dönüyor anlamadım kafalarına göre takılıyorlar. Biri hemşericilik beratı veriyor diğeri fahri doktora ünvanı ..
  Birileri yine element uyduruyor. TAHTA.

 7. TAHİR dedi ki:

  YORUMSUZ – 2

  “Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’nın Kendisine Tevdi Ettiği Fahri Hemşehrilik Beratını Teslim Aldı”

  https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/4071/21/cumhurbaskani-erdogana-fahri-hemsehrilik-berati-verildi

 8. TAHİR dedi ki:

  YORUMSUZ

  “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Şanlıurfa Fahri Hemşehrilik Beratı Verildi”

  https://www.sanliurfa.bel.tr/icerik/3996/21/cumhurbaskani-erdogana-sanliurfa-fahri-hemsehrilik-berati-verildi

 9. abdulvahap dedi ki:

  biri bu başkana dur desin yeter artık halkı enayi yerine koyuyo

 10. Serkan dedi ki:

  Uzun yıllar görev yaptığı sürede Malatya’da asayiş açısından şehrin en kötü dnemini geçirdiği eski emniyet müdürüne hatır gönülle fahri hemşerilik beratının verildiği toplantıda Cumhurbaşkanına da bu berat verilmişti.Cumhurbaşkanının böyle değerlendirme aczi olan bir meclisin fahri hemşerilik kararını kabul etmemiş olması daha mümkün olandır. Eski emniyet müdürüne verilen beratla Malatya Büyükşehir belediye meclisi bu işte ehil olmadığını göstermiştir.Bu nedenle muhtemelen cumhurbaşkanı bu beratı yok sayacaktır.

 11. Ufuk dedi ki:

  Cumhurbaskaninin hemserilik beratini aldigi iller, sanliurfa gaziantep bursa konya erzurum bunlar benim bildigim. Googla sorun cikiyor zaten. Yalan soylemeye gerek var mi

 12. Mehmet dedi ki:

  Bu karede oturanlarda biliyorki Tayyip Erdoganin ismiyle orda oturuyorlar yoksa size bu malatya degil vekillik baskanlik muhtarlik bile vermez

 13. 44 dedi ki:

  Bu karede gördükleriniz cumhurbaşkanımiz sayesinde o mevkilerdeler biz hep ona oy verdik destek verdik bunların hiçbiri Malatyanın en küçük mahallesine muhtar bile olamaz Selahattin başkan hariç o bağımsız da girse kazanır

 14. Doğrucu dedi ki:

  Eeee ne olmuş sahte hemşericilikle mi avunacağız? Yani ne büyük lütuf artık ölüm yok bize…

 15. latif dedi ki:

  selahattin başkan ninni gibi konuşmuştur. yav arkadaş mutlu kentler sıralamasında sondan13. olmuşuz masal anlatır gibi anlatıyorlar. trafik felç bir tane otopark kazandırmamışlar şehre olanıda lahmacuncu marketle küçültmüşler dükkanların önü park yapılmasın diye malzemelerle doldurulmuş her ana arterin ağzı minibüs duraklarıyla kapatılmış halen yok reis en çok bizi severmiş tabiki sever en mutsuz ve en çok oy veren başka şehir yok ki…

 16. Harun dedi ki:

  Corona var siz takılın aranızda…
  NOT: Oy falan yok artık yeter bu kadar

  1. Hasan dedi ki:

   Aynen kardeşim..

 17. Yusuf dedi ki:

  Bir insanın hiç bir dediği mi doğru olmaz. 11 Nisan 2017 de Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanı Malatya’da daha önce fahri hemşehrilik beratını aldı.

 18. mehmet ö dedi ki:

  birilerini karşılamak, kurbanlar kesmek, trilyonlarca para harcamak 3. sınıf ülkelerin adetidir ve biz hala aynı uyduruk işlerin peşindeyiz.

 19. malatyali44 dedi ki:

  lütfen bütün akpliler eksiksiz katılsın mitinge mümkünse ne kadar kalabalık o kadar iyi. malatyaya yakışır bir miting olsun. başka partililerin o gün sokağa çıkmasına izin verilmesin. ne işleri var dışarda

 20. abdulvahap dedi ki:

  cumhurbaşkanımız gelicek ya nasılda birlik beraberlik içinde çalışıyolar hiç bir zaman bunları hep bir arada görememeiştik

 21. abdulvahap dedi ki:

  cumhurbaşkanımız sayesinde kimsenin özellikle sizi istememesine rağmen o koltuğa oturuyosunuz sonrada çekememezlik içinde birbirinizle anlaşamıyosunuz yanyana bile olmuyosunuz özellikle belediye başkanımız kendini tek tabanca gibi dev aynasında görüp kimseyi takmaması ve yemin ederek söylüyorum cumhurbaşkanımızın gelme olayı hiç konuşulmuyoken son zamanlarda milletvekilleri belediye başkanı hiç ayrılmadan beraber türlü türlü ziyaretlerle halkın içine girdiklerinde vallahide billahide çevremdede konuşdum herhalde cumhurbaşkanımız mi gelecek acaba dedim bunlar bu kadar beraberlik içinde asla olmazlar dedim vede tahminim doğru çıkdı adı varsa cumhurbaşkanımıza birlik beraberlik içinde olduklarını yansıtmaya çalışıyolar çok yazık keşkem cumhurbaşkanımızla bizlerinde başbaşa görüşme imkanı olsada şehrimizde tüm olan bitenleri halkın ağzındanda duysa

 22. Feryat dedi ki:

  Cumhurbaşkanı çevreyolu nun yapılan 2 km lik bölümünde açacakmış öznur Hanım. Kalan 50 km lik bölümünde 2023 ten sonra kime nasipse o açar.

 23. Malatyalıyım dedi ki:

  Bunlar ne zaman barışacak kardeşim
  Suratları na baksana, düşman gibiler.
  Bari memleket için mutlu görüntü verin.

 24. Zeren dedi ki:

  Büyükşehir belediyesinin toplantisi mi bu sadece selahattin gurkan konusmus herhalde programda baska kimse yoktu

 25. Abdulkadir dedi ki:

  Millet mutlu değilki. Iş yok millette para yok. Pahalılık almış başını gidiyor. Bunu konuşun. Sayın Cumhurbaşkanına bunu söyleyin. Ve çözüm isteyen. Çünkü çözüm mercii Sayın Cumhurbaşkanı.

 26. Abdullah dedi ki:

  Değerli Başkanım Şanlı Urfa Büyükşehir Belediye Meclisi 30 Mart 2017 tarihinde Reisi Cumhura hemşehrilik beraatı vermiştir. Ekibiniz bu haberi gönderirken zahmet edip bir google sorsaydı. Ama nerdeee. Kim poz verecek, kim caka satacak

 27. Huzur dedi ki:

  Maske sorumlusu kimse göreve davet ediyoruz..

 28. İsmail dedi ki:

  Cumhurbaşkanı sayesinde o koltuklarda oturuyorsunuz yoksa size oy moy yok .Pandemi döneminde sizler için geçerli değil galiba maske mesafe ama vatandaş maskesiz çıkınca 900 TL ceza güzel ülkemin yöneticileri .

 29. Hasan dedi ki:

  Cumhurbaskani hızlı tren ile mi malatya ya gelecek?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."