Final

Fuat


Opel Combo

ASlan Temizlik


Malatya Haber -

Cumhurbaşkanının Açtığı 109 Yatırım..

Cumhurbaşkanının Açtığı 109 Yatırım..
 • 10.09.2019

29’U ÖZEL SEKTÖR OLMAK ÜZERE.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdiği Malatya ziyaretinde düzenlenen toplu açılış töreninde, toplam tutarı 1 milyar 021 milyon TL (1 katrilyon 021 trilyon lira) olan toplam 109 yatırımın ‘resmi’ açılışını yapmıştı.

Soykan Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde, açılışı yapılan yatırımlarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı şunları söylemişti:

“Malatya’mızın tüm ilçelerinde yapımı tamamlanan toplam yatırım bedeli bir katrilyon 20 trilyon lira olan 109 eserin toplu açılışını yapıyoruz. Okullar açılıyor. Eğitimde çeşitli ilçelerimizde anaokulu, ilkokul, orta, lise ve spor salonu olarak 28 eserin resmi açılışını yapıyoruz. Sağlıkta çeşitli ilçelerimizdeki devlet hastanelerimizi, sağlık merkezlerimizi, 112 istasyonlarımızı, ek binalarımızı hizmete açıyoruz. Yazıhan’da 9 bin 230 hektar alana hizmet verecek Boztepe sulaması başta olmak üzere DSİ’nin 4 ayrı projesinin açılışını da burada yapıyoruz. Çeşitli kurumlarımızın hizmet binalarının, çevre düzenlemelerinin, yol inşaatlarının, üniversitemizin çeşitli binalarının açılışlarını da gerçekleştiriyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemiz katı atıkları elektrik enerjisine çeviren 117 milyon liralık çok sayıda altyapı ve üst yapı işini tamamladı, bunları da resmen hizmete açıyoruz. Yeşilyurt, Battalgazi, Yazıhan Belediyelerimizin tamamlamış olduğu çok sayıda projenin açılışını da buradan yapıyoruz. Tarım ve hayvancılık sektöründe devlet destekli 29 ayrı özel sektör yatırımını da bugün resmen hizmete alıyoruz. Bugüne kadar Malatya’ya 21 katrilyon yatırım yaptık. 21 katrilyon, bunlarla kalmadık yeni yatırımlarla beraber yolumuza devam edeceğiz. Sivas-Malatya yüksek hızlı tren hattı, şehrimizi ülkenin tüm hızlı tren hatlarına bağlayacak önemli bir proje. Çalışmaları yürüyor. Sivas tarafından gelecek bu hat Elazığ, Diyarbakır’a kadarda devam edecek. Şuanda proje çalışmaları sürüyor. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl inşasına başlanmasını bekliyoruz. Malatya’mızın bölünmüş yol uzunluğunu 36 kilometreden 424 kilometreye çıkartmıştık. Kuzey Çevreyolu’nun da inşası başladı. Bu projeyi de söz verdiğimiz şekilde tamamlamakta kararlıyız. Kömürhan Köprüsü, Kömürhan Tüneli bağlantı yolları büyük ölçüde bitti. Eksikler tamamlanınca yakında birlikte hepsini açacağız. Eski stadın yerini Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. İhalesi yapıldı, inşası yakında başlayacak.”

İŞTE AÇILIŞI YAPILAN 109 YATIRIMIN LİSTESİ..
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı, Malatya kamuoyunda da merak edilen toplam 109 yatırımın, nerede, hangi kuruluşa ait ve harcanan paranın ne kadar olduğuna ilişkin ayrıntılar şöyle:

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. özcan dedi ki:

  peki bu açılışlardan vatandaşın haberi varmı.

 2. Mırro44 dedi ki:

  O kadar eksik yazmışlarki vekiller dalgın olsa gerek nüfus müdürlüğü binası matim ek adliye binası kuzeydoğu otobanı benim kredi ile sontaj vurduğum bahçeyi bile yazmamışlar biz nankörüz adamlar çalışıyor

 3. mltykrl dedi ki:

  BEN 2017 DE EV ALMIŞTIM.LİSTEDE SAYI FAZLA OLSUN DIYE EVİMİN DE AÇILIŞINI YAPABILIRLERDI.

 4. Ali dedi ki:

  Fuat sezgin anadolu lisesi 3.yilinda, çamurlu Anadolu lisesi 3.yilinda……

 5. Haşmet dedi ki:

  Kayısıyı konu bile etmedi Reisimiz… Kayısının adını bile söylemedi Reisimiz. .Kayısı ile ilgili bir talebiniz var mı diye merak bile etmedi Reisimiz. Kayısının üreticileri bu meydanda var mı yok mu diye sormadı Reisimiz. Kayısı çiftcisini Şirre Pazarinda İYİCE SİLKELEDİNİZ Mİ diye sormadı Reisimiz. Kayısı üreticisinin elindeki kayisiları beleşe üç kuruş paraya elinden aldınız mı diye sormadı Reisimiz.
  Stokcuya Lisanslı depo yapılıyor mu diye de sormadı Reisimiz.
  Kayısıda Taban Fiyat neden yok diye sormadı Reisimiz.

  Kafamıza Kayısı fırlatmadı, çay fırlattı Reisimiz. Reisimiz adamının çapını iyi bilir. Kime ne firlatilmasi gerektiğini de iyi bilir Reisimiz.

  1. MEHMET KARAMAN dedi ki:

   HAŞMET OFİSE TALİMAT VERMİŞ REİSİMİZ BEN HABERİNİ ALDIM BİZİM YEREL SİYASETCİLERİMİZ BİZAHMET TAKİP EDİP SONUÇLANDIRMA ZAHMETİNE GİRERLERSE… HÜSKULİ DEDEM DEMİŞ MENDERES DAVARIMIZIMI GÜDE TARLAMIZIMI SÜRE HERHALDE ZAMANI VADIR DEMİŞ.

   1. Haşmet dedi ki:

    Ofise talimat verince çiftçiye ne faydası olacak sayın Mehmet Karaman? Stokcular in malına pazar bulununca ben çiftçi olarak neden sevineyim.? Saf miyim? Kayısının çoğu şu anda stokcunun deposunda. Fiyatı yukselsin diye bekletiyor stokcu. TMO alima baslayinca yuksek fiyattan verecekler. Bunun bana faydası ne?

    Ayni stokcular bugdayı arpayi da stok yapip TMO ya satiyorlar. Onlara bir ekmek kapisi daha acilmis olur en fazla. Ben kayısımı üç kuruşa Stokcuya kaptirdiktan sonra …
    Hem Kayısı memleketine gelip de meydanda çay firlatmak da neyin nesi sayın Karaman?

   2. Battal dedi ki:

    Benim Mamküro dedem de demiş ki “devletin işi dürtmeyle olur”. Menderes efendilerimiz tarlayi da sürmesinler davarimizi da gütmesinler. Biz çiftçiler olarak kendi işimizi kendimiz görmesini biliriz. Gölge olmasinlar yeter. Yoneticilr Gölge oldukları için çiftçiler olarak bu haldeyiz. Kayısının taban fiyatını açıklamaları için ulkeyi yonetenlere engel olan nedir? Ağızlarını tutan mı var? Sırası ne zaman gelecek?

 6. itiraz44 dedi ki:

  yaw bu memleketin değişmeyen tek milletvekili ve protokolü öğretmen evi taksi durağını ve yanındaki iki bank ve iki ağaçlı yeri törenle açmadı mı ? Bence vekillerimiz reise layık değil. AMA SEÇİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEYENLER UTANSIN.

 7. Malatya sevdalisi dedi ki:

  Reisi de yanılmışlar bunlar malatyada şehir hastanesi mı var eğitim araştırma yapıldı tamamda şehir hastanemiz yok reis konuşmasında şehir hastanesini biz yaptık eğitim araştırmayı biz yaptık dedi 1 vekilce demedi efendim şehir hastanemiz yok birde deselerdi çevre yolu olmayan tek il malatya şehiriçinde tirlar kamyonlar geciyor

  1. Ali dedi ki:

   <hadi vekiller korkularından reis Malatya da şehir hastanesi yapmadık diyemedi.

   Peki meydandaki binlerce AKP li Malatya da bizden önce şehir hastanesini yoktu dediği zaman niye alkışladı

   Onlarda mi resisi kandırdı yoksa

   1. Osman dedi ki:

    Her söyleneni alkışlamaları söyleniyo gelenlere reisin söyledigini dinlemiyorki gelenler alkışlıyorlar sadece!!!!

    1. uğur dedi ki:

     Malatya sevdalısı yahu reis yanlışta söylese,doğruda söylese alkış tutan bir zihniyet var ölümüne biat böyle bir şey demek ki ! Malatya zaten oy oranlarından belli nasıl biat ettiği yani reis dua edin başka şeyler demediğine !

 8. Özkan dedi ki:

  Eskiden Cumhurbaşkanları çok büyük tesisler için açılışlara gelirlerdi. Büyük Barajlar, büyük endüstriyel tesisler, büyük eğitim ve spor tesisleri vs. Yukarı listeye bakıyorum besi damı, kaldırım, peyzaj küçük okul gibi yerler. Cumhurbaşkanı tek tek okusa idi herhalde yöneticiler yerden yere girerlerdi. Yukarıdaki açılışı yapılan yerlerin hangisini vali, belediye başkanı veya milletvekilleri açardı. Çok yazık

 9. Vatandaş dedi ki:

  2 cami tamirine 4.5 milyon nedir

  1. M.KARAMAN dedi ki:

   cami gözüne batmasın eski cami tarihi eser anladın

   1. Zengin köylü dedi ki:

    Her yoruma cevap yazman için kaç tl lik anlaşma yaptın.? M. KARAMAN.. Ha?

 10. abdulvahap gülezgin dedi ki:

  üreten malatyanın gözbebekleri maşallahınız var arakadaşlar

 11. orhan dedi ki:

  allah aşkına ihale başlangıç tarihi ile bitiş tarihine bakın yeni 2019 bitişi anlarımda 2017 .. 2018 de bitmiş yatırımlar tekrar açılıyor örnekmi yeşilyurt 60 üniteli diş merkezi bitiş tarihi 2017 daha öncede açılışı yapılmıştı akp malatyaya yatırım yapıyor saygılar

 12. Hasan dedi ki:

  Allah aşkına 6 hekimlik aile sağlık merkezi nasıl 2 trilyon a yapılıyor? İçinde zaten tıbbi cihaz yok doğru dürüst..acaba fazla mı gösteriliyor

 13. bayram dedi ki:

  Bu malatya haber de yorum yapanlar hep taraflı kötü niyetli kişilerdir hiçmi bir şey güzel değil hiçmi bir şeyi beğenmediniz, bozkurt kör olmayın

 14. Fiyasko dedi ki:

  Maalesef istihdam edilecek bir yatırım bile Yok. Yazık çok yazık. Biz isterdik ki o listede fabrikalar olsun. Ama maalesef yine boş beleş şeyler yapılmış memlekete…

 15. malatya44 dedi ki:

  kaledeki o spor salonu 3 4 yıldır var. yalan soylemeyin bari

 16. Avsar bey dedi ki:

  Valla bu ak partinin ki guzel ayni hizmeti defalarca actilar ama sorunumuz bu degil…
  Malatyamizin asil sorunu parti teskilatinin arasindaki gerginlik.
  Vekiller bir taraf buyuksehir bir taraf li teskilati bir taraf.sayin adi decen arkadaslar elinizdeki imkani birbjrinizi yemek icin degil hizmet etmek icin cabalayin vatandasida partilileride bu kadar zor durumda birakmaya hakkiniz yok.
  Cevremizdeki iller gelisiyor biz hala birbirimizi yiyoruz malatyada artik ciddi trafik ve asayis sorunu var artik bunlara yonelin kaybeden sizler degil Malatyamiz oluyor..

 17. mlx dedi ki:

  boztepe barajımı… 🙂 bir recai kutan,bir boztepe barajı diye açılış yapıyorlar,bu kaçıncı açılışı oldu hatırlamıyorum…

 18. Bozkurt dedi ki:

  Açılışı yapılan kamu yatırımları tamamen bir komedi
  Sayın Cumhurbaşkanın açılışını yaptığı özel sektörün en büyüğünün yatırım tutarı 500 bin dolar (500.000×5,75=2.750.000 TL)
  29 adet yatırımın tutarı ise 10 milyon dolar değil.
  Gözün aydın Malatya AKP sana hizmet ediyor……

  1. Aklı selim dedi ki:

   Ne istiyordun. NASA istasyonumu. Devlet yapması gerekeni, özel sektör yapması gerekeni yapar kardeşim. Kucumsediğin rakamlar, orta ölçekli işletmeler için iyi rakamlar. Şimdi sen cebindeki parayı bir say sonra yorum yap.

  2. ali dedi ki:

   Yaşın Kaç bilmiyorum ama, heralde babanızın zamanında şu yatırımların herbiri için ya bir bakan gelirdi yada başbakan gelirdi.1938 Yılında Malatya ya yapılan hastaneden sonra kaç tane yapıldı bu güne kadar.Şu kadın doğum ve çocuk hastanesi yeter.Nankör olmayın.

   1. orhan ince dedi ki:

    elazığa bir bak bakalım kaç tane yapılmış hastane maltyaya şehir hastanesi yapıldı dedi ya başkan işte oda elazığa yapıldı

  3. VAİZİN OĞLU dedi ki:

   MEMLEKETİN HAYRINA BİR TEK ÇİVİ BİLE ÇAKILSA NEDEN ZORUNUZA GİDİYOR? BU HÜKÜMETİN YAPMADIĞI İŞ VE YATIRIM KALMADI. SİZİN GİBİ SÜREKLİ ELEŞTİREN ZİHNİYETLER BUGÜNE KADAR NE YAPTI AÇIKLARMISINIZ? HEM VATAN MİLLET İÇİN EN UFAK ÇABA HARCAMAZSINIZ HİÇ BİR ŞEY YAPMAZSINIZ HEMDE YAPILANLARA LAF EDERSİNİZ SAHİ SİZLER KİMSİNİZ AMACINIZ NEDİR? AK PARTİNİN YAPACAKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR GARANTİSİDİR! SİZLER ONLARIN YAPTIKLARINI TAMİR VE OANARIMINI DAHİ YAPAMAZSINIZ! ANCAK İŞTE BÖYLE OTURUP HASETİNİZDEN BOŞ BOŞ GEYIK MUHABBETİ YAPARSINIZ. OLAY BUDUR…!

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."