Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

“Malatya’nın Evlatları Devlete, Demokrasiye Sahip Çıktı”

“Malatya’nın Evlatları Devlete, Demokrasiye Sahip Çıktı”
 • 14.07.2020

ETKİNLİK PROGRAMI VE MESAJLAR.. Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü’ne (FETÖ) mensup ordu mensupları ve örgüt destekçilerinin 15 Temmuz 2016’da giriştiği darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla, Malatya’da bugün çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu arada darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla il yöneticileri, siyasiler ile bazı kurum ve kuruluş temsilcileri birer mesaj yayınladılar.

15 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI..

15 Temmuz 2020 Çarşamba
1- 13.00: 15 Temmuz Şehit Kabirleri Ziyareti Ve Kuran-I Kerim Tilaveti
Şehit Fuat Bozkurt (Vali, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı) (Şehir Mezarlığı)
Şehit Zekeriya Bitmez (Yeşilyurt Kaymakamı, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi, Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi) (Dilek Mezarlığı)
Şehit Engin Tilbeç (Pütürge Kaymakamı, İlçe Garnizon Komutanı Ve İlçe Belediye Başkanı) (Pütürge Nohutlu Mezarlığı)

2. 14.00: 15 Temmuz Şehit Aileleri Ve Gazilerin Ziyareti
Vali, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı

3. Mevlid Ve Hatm-İ Şerif Duası Okunması (Merkezi Sistem Tüm Şehirde) Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Ve İl Müftülüğü (Şehrin 4 Merkezi Noktasında Mevlid Şekeri İkramı)

-Anma Programı (15 Temmuz Demokrasi Meydanı Valilik Önü)

20.30: Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşı
20.40: Kuran-I Kerim Tilaveti – İl Müftülüğü (Kapalı Çarşı Üzeri)
20.55: Protokol Konuşmaları
21.30: Sayın Cumhurbaşkanımızın Konuşmaları
22.00: Mehteran Konseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı (Kapalı Çarşı Üzeri)
22.00: 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu- Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ( İstasyon Virajı-15 Temmuz Millet Meydanı )
22.30: 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu Bayrak Teslimi
22.35: Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Belgeseli
23.00: Şiir Dinletisi
23.50: Mehteran Konseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı (Kapalı Çarşı Üzeri)
00:13: Selanın Okunması İl Müftülüğü (İlimizdeki Tüm Camiiler)

MESAJLAR
15 Temmuz 2016’da FETÖ Terör Örgütü tarafından düzenlenen darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Vali Aydın Baruş, siyasiler, STK temsilcileri ile MTÜ rektörlüğü tarafından mesajlar yayınlandı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınlanan mesajlar şöyle:

Malatya Valisi Aydın Baruş
Malatya Valisi Aydın Baruş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Vali Baruş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin teveccühüyle seçilmiş Cumhurbaşkanımızı ve seçilmiş iktidarı halkımızın oylarıyla görevi başından uzaklaştıramayacağını anlayan kötülük mihrakları, 15 Temmuz 2016’da bu kez hedeflerine sadece iktidarı değil Milletimizi de koyarak canice bir darbe girişimine imza attılar.

15 Temmuz 2016’da, Camilerde omuz omuza kıldığımız Cuma Namazının ruhumuza verdiği huzuru yaşarken, bu beraberlik ruhuna kurşun sıkan bir suikastla karşılaştık. Bu suikastın hedefi Türkiye idi. Ülkemizin güçlenmesini, dünya arenasında hakikati savunmasını, mazlumlara kol kanat germesini hazmedemeyenler Türkiye’ye diz çöktürmek istediler.

Malatya, Milli İradenin her zaman yılmaz savunucusu olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de Demokrasi Mücadelesinin destana dönüştüğü en önemli noktalardan biri oldu. Malatya’nın kahraman evlatları 15 Temmuz’da Devletine, Demokrasisine, İradesine ve bu iradeyi temsil eden Liderine sahip çıktı.

Türkiye’nin dört bir tarafında genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, polisiyle, askeriyle, jandarmasıyla verilen bu destansı mücadelede 251 kardeşimiz şehadet makamına, 2 bin 193 kardeşimiz gazilik mertebesine ulaştı. Canımızdan canlar kaybettik. Her birinin hikâyesi bu direnişteki azmin, sebatın ve fedakârlığın simgesi oldu. Onların kahramanlıkları, vatan ve millet aşkının ne anlama geldiği konusunda evlatlarımıza anlatacağımız ilham kaynakları oldu.

Malatya’nın şehit evlatları; Ahmet Kocabay, Engin Tilbeç, Fuat Bozkurt, Ramazan Sarıkaya, Türkan Türkmen Tekin ve Zekeriya Bitmez çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız kahramanlık destanının yiğitleri oldular.Yüce Rabbimizden duamız şudur ki; bu Aziz millete, 15 Temmuz gibi ihanetleri bir daha yaşatmasın, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin şerrinden bizleri emin eylesin, ülkemize ve milletimize tuzak kurmaya kalkanlara fırsat vermesin, bizleri kardeşçe yaşama şuuruna sahip olanlardan eylesin, kalplerimizi şehadet ve gaza ruhundan mahrum bırakmasın, bu güzel topraklarda yaşamamızı kıyamete kadar baki kılsın.15 Temmuz 2016’da en değerli varlıklarını vatan ve millet uğrunda Cenab-ı Hakka teslim ederek şehadete yürüyen cesaret abidesi şehitlerimize, varlıklarını korkusuzca ortaya atan gazilerimize ve tüm kahramanlara selam olsun. Milletimizin yeniden dirilişinin dördüncü yıldönümü Milletimize kutlu olsun.”

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci
AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 gecesi milletimiz vatan toprağının her köşesinde destan yazmış, ihanet şebekesinin hain planlarını altüst etmiştir. O gece Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği ve çağrısıyla meydanlara inen, ezanların ve selaların eşliğinde yüreklerini uçakların, tankların ve mermilerin önüne koyan milletimiz, gösterdiği topyekun direnişle demokrasisine ve devletinin bekasına sahip çıkmıştır.Aziz milletimizin direnişiyle minarelerden yankılanan ezan ve sala sesleri bomba yağdıran F-16 ve helikopterlerin sesini susturmuştur. O karanlık gecede ülkemizin demokrasisine ve ekonomisine vurulmak istenen darbe, milletimizin şaşmaz irfanıyla bir kez daha başarısızlığa uğramıştır. Şerefli milletimizi sindirmeyi, itibarını zedelemeyi hedefleyenler, ülkemizin ilerleyişini durdurmak isteyenler geçmişte olduğu gibi hüsrana uğramaya mahkumdur. Ülkemiz birlik ve beraberlik içinde her türlü tehdit ve saldırının üstesinden daima gelmiştir ve gelecektir.Darbecilerin hedeflerine ulaşmalarını engellemek için kendilerini tankların önüne siper ederek yaralanan, şehit olan, karanlığı aydınlığa çeviren her bir vatandaşımıza minnettarlığımızı ifade edemeyiz. Bizlere düşen o geceyi unutmamak ve unutturmamaktır. O gece meydanlara inerek istiklali, istikbali ve demokrasi uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, canı pahasına darbecilerin karşısında duran tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ediyorum.”

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz kurtuluş ve yeniden kuruluş sürecidir ve bütün dünyaya örnek bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz, sadece Türk Milleti için değil bütün dünya mazlumları için “Dünya beşten büyüktür” haykırışı ile artık sessiz kalınmayacağının bir göstergesidir.Devletin bekası, milletin hürriyet aşkı, ay yıldızlı bayrağın şanla şerefle dalgalanmaya devam etmesi için 15 Temmuz’da milletçe acıyı bal eyledik.Milletimizin şanlı direnişinin yıldönümünde, hain darbe girişiminin faili olan ihanet çetesini bir kez daha lanetliyoruz.15 Temmuz gecesi başlayan darbecilere karşı demokrasi nöbeti, günler boyunca tüm yurtta cansiperane bir mücadele ruhuyla tarihe geçti. Milyonların gece-gündüz sokakları terk etmeyerek tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajları verdiği günler tarihe kazındı.Hainlere inat yaşamayı ve yaşatmayı görev saydığımız için 15 Temmuz’un daha iyi anlaşılması, özgürlük ışığımızın ebediyen sönmemesi için yardan ve serden geçerek daha fazla çalışıp şehitlerimizin akıttığı kanın binlerce misli kadar ter dökmeye, Allah bir daha göstermesin ancak olursa da binlerce misli kadar kanımızı dökmeye kararlıyız.Kurulan tuzaklara, kumpaslara ve kullanılan taşeronlara rağmen katliam, şiddet, terör ve karalama kampanyalarına karşın diyoruz ki; “Yel kayadan Ne Koparır”… Türkiye büyük bir ülkedir. Birçok medeniyet kurmuş, farklılıkları, çoğulculuğu, zenginlik saymış bir barış coğrafyasıdır.Bosna Hersek’in merhum Bilge Kralı Aliya İzzetbogoviç diyor ki “ve her şeyi bittiğinde hatırlayacağımız şey düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliğidir.” 15 Temmuz’da çok ağır bedeller ödendi, büyük acılar yaşandı.Bu millet, Türkiye’yi yok etmek isteyen mihraklara; asla unutamayacakları bir ders verdi. Biz 15 Temmuz’da hiçbir ayrımızın gayrımızın olmadığı gerçeğini tüm dünyaya tek ses olarak haykırmış olduk. 15 Temmuz’da tüm renkleriyle kenetlendi, vatanına sahip çıktı, bundan sonrada sahip çıkacak. Bir olduk, iri olduk, diri olduk. Hep birlikte Türkiye olduk.En değerli varlıkları olan canlarını ortaya koyarak bu hayâsızca akını durduran kahramanlarla ilgili konuşurken kalemimizin yetersizliğinden endişe etmekteyiz. Allah’ın ayetleri ve Resul’ünün şehadetle ilgili hadisleri ortadadır. Bu büyük müjdeye mazhar olan kahramanlarımız için hangi söz kâfi gelir, hangi kalem ve kelâm onları hakkıyla anlatabilir ki… 15 Temmuz darbe girişiminde inanç, dirayet ve cesaretle milletimizi meydanlara davet ederek ülkemize liderlik yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a; vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkan, o gün meydanlara akın eden kahraman milletimize ve güvenlik güçlerimize minnettarlığımızı yineliyoruz. 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazan kahraman şehitlerimizi rahmetle, canını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan gazilerimizi minnetle anıyoruz.Cenab-ı Allah bize bir daha o karanlık günleri göstermesin.”

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır
AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır’da yayınladığı mesajda şunları belirtti:

“15 Temmuz; devlet içine sızmış, ülkeyi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, milletin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ellerinde bayraklarıyla meydanlara, havalimanlarına koşan aziz milletimiz, vatanına, bayrağına ve demokrasisine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir.

Bugüne kadar kardeşliğini, vatanını, cumhuriyetini, demokrasisini, milli ve manevi değerlerini hedef alan saldırılara canı pahasına karşı koyan Milletimizin duruşu her zaman nettir. Hiç şüphesiz o gece hainlere karşı vatanımızı, demokrasimizi savunurken can veren şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini almışlardır; gönlümüzün, başımızın tacı olmuşlardır. Bizlerde her yıl “15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde” cennetmekân şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizi özlemle yâd ederek onların öncülüğünde yazılan bu destanı asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz gecesi sabaha kadar aziz vatandaşımızdan, Türk Silahlı Kuvvetlerimizden ve Emniyet Teşkilatımızdan şehitlik ve gazilik şerefine nail olan kahramanlarımızı sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hemşerilerimin ve aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.”

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı
Kahtalı, 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda 15 Temmuz gecesi darbelerin ezanı değil, ezanların darbeyi susturduğunu belirterek, “Ayakta ölmeyi, dizüstü yaşamaya tercih eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

O karanlık gecede millete silah doğrultmaktan çekinmeyen Fetullahçı Terör Örgütü’ne en iyi cevabı yine milletin verdiğini dile getiren Kahtalı, 15 Temmuz’da Türk tarihinin en alçak darbe girişiminin yaşandığını anımsattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, göğsü iman dolu milyonlarca insanın sokağa indiğini ve bayrağına sahip çıktığını hatırlatan Kahtalı, “Mehmet Akif Ersoy, ’Bir hilal uğruna ya Rab, ne güneşler batıyor’ diyor ya o karanlık gecede de hilaline sahip çıkan binlerce güneş, üniformalı hainlere en büyük tokadı vurmuştur” ifadelerine yer verdi.

Milletimizin yeniden bir destan yazdığı 15 Temmuz’da 7’den 70’e herkesin vatanını ve bayrağını korumak için FETÖ’cü darbecilerle ölümüne mücadele ettiğini belirten Kahtalı, “O gece bu toprakların 251 kahraman evladı, ayakta ölmeyi dizüstü yaşamaya tercih ederek bu yolda şehadet şerbetini içti” ifadelerini kullandı. Yapılan kanlı darbe girişiminin Türkiye’ye ve millete yapılmış en büyük ihanet olduğunu da dile getiren Kahtalı, mesajında, “O gece sokaklara dökülen milyonlarca insanımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış ve meydanları darbeci eli kanlı teröristlere bırakmamıştır. Ülkemiz tarihinde ilk defa, bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat milletimiz tarafından engellenmiştir. 15 Temmuz, tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz bir zaferdir. Türkiye, hukuk devletine olan bağlılığın, sadece yazıda, sadece sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bu Milletin yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir Temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Çanakkale‘deki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik. Herkes gördü ki, Bu millet asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Kendisini bu ülkenin bir evladı olarak hisseden herkes, bu darbe girişiminin karşısında yer almıştır. 15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. Bayrağına, devletine, kutsal değerlerine sahip çıkan bir milletin ferdi olduğumuzdan dolayı gurur duyuyoruz. Bir daha 15 Temmuz gibi bir gecenin yaşanmaması adına elimizden gelen her şeyi yapacağımızın bilinmesini isteriz. Milletin iradesinin üstünde hiçbir beşeri iradeyi tanımıyoruz. Milletimizin ve Devletimizin bekası; bizim için her şeyin önündedir. Şehitlerimiz en değerli varlıklarını gözlerini kırpmadan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse bize düşen görev; onların davasına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmaktır. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişimini, Fetullahçı Terör Örgütünü ve tüm destekçilerini bir kez daha en şiddetli bir biçimde lanetliyoruz. Destan yazan aziz milletimizi bir kez daha kutluyoruz. Vatanımız için canını feda eden tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, ” Darbelerin panzehri demokrasidir. İnsan haklarıdır. Güçlü sivil toplum örgütlenmesidir ” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin, ülke yönetimine cemaatlerin, tarikatların dahil edilmesinin ortaya çıkaracağı sonucu çok ağır bir şekilde gösterdiğini belirten Ağbaba, “Türkiye’nin bir daha darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmaması için iki temel koşulun yerine getirilmesi gerekir. Bunlardan ilki, demokrasinin geliştirilmesi,hukuk sistemimizin darbe hukukundan arındırılmasıdır.Bir ülkede demokrasi kültürü ne kadar iyi gelişmişse o ülkede darbe olma ihtimali o kadar az olacaktır. Unutulmamalıdır ki darbelerin panzehri demokrasidir. İnsan haklarıdır. Güçlü sivil toplum örgütlenmesidir.” ifadelerini kullandı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Darbeler ile tekrar karşılaşılmaması için ikinci koşul ise darbe girişiminin bütün boyutlarıyla masaya yatırılması ve tüm karanlık noktaların aydınlatılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlamaktır.15 Temmuz’a giden yolların tüm yönleriyle ele alınıp araştırılması gerekiyor.Darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçmesine rağmen halen bu kanlı girişimin siyasi ayağına yönelik bir adım atılmaması, FETÖ’ye yönelik mücadeleyi askıda bırakmaktadır. Kamuoyunda siyasetçilerin korunup kollandığı izlenimi vermektedir. Bugüne kadar defalarca darbe girişimi ile ilgili verdiğimiz araştırma önergelerinin AKP milletvekilleri tarafından mecliste reddedilmesi, kafalardaki soru işaretlerini artırmaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen 250 yurttaşımıza karşı vefa borcumuzu ancak FETÖ’yü besleyip büyütenler, tüm sorumlular cezalandırıldığında verebiliriz.Bu vesileyle 250 şehidimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve şükran duygularımı iletiyorum.”ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, mesajında şunlara yer verdi:

“Ordumuzun içerisine yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının kalkıştığı 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin 4’ncü yıldönümünde Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve AK Partimiz Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Milletimizin derin feraseti, cesareti ve kararlılığı hain girişimi bertaraf etti. Uçurumun kenarından dönen Ülkemiz, yeni ufuklara yelken açtı. Daha güçlü, daha müreffeh bir yurt, bir vatan için Milletimizin verdiği güçle çalışmaya devam ediyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Aziz Milletimize layık olabilmek için var gücümüzle görev başındayız. İnsanlık Medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan Destan Şehri Malatya’da, 15 Temmuz’da yazılan Milletimizin Destanına, yaptığımız icraatlar ile güç veriyoruz. Aziz Milletimizin bedenleriyle ortaya koyduğu üstün iradesine ses veriyor, her geçen gün icraat arttırarak layık olmaya çalışıyoruz.”

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut
MTÜ Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “İhanetleri unutmayalım, ihanetleri unutturmayalım, çünkü unutulan ihanetler her zaman tekrarlanır.” dedi.Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajı şu şekilde:“FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi, tarihimizin en kanlı ve en alçak kalkışması olup, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sağduyusu ve milletimizin fedakarlığı, cesareti ve mücadelesi sonucunda amacına ulaşılamadan engellenmiş ve şanlı tarihimize yeni bir zafer daha kazandırılmıştır.15 Temmuz gecesi, Türkiye’de tüm farklılıkların bir kenara bırakıldığı, vatan, bayrak ve ezan için çokluk içinde birlik olunduğu gündür.15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde halkın destansı direnişi ile hem içteki hainlerin, hem de dışarıdaki işbirlikçilerin, vesayet odaklarının hain planları bozulmuş, Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenler Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi 100 yıl sonra da yine hedeflerine ulaşamamışlardır. Bu kapsam da 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimi tarihimizin en büyük ihanetlerinden birisi ve Türkiye Cumhuriyeti için en önemli bir dönüm noktasıdır.

Uluslararası ölçekte bir terör örgütü olan FETÖ/PDY sadece Türkiye’yi işgal etmeyi planlamıyordu, Irak ve Suriye’de yeni terör devletlerinin de önünü açacaktı, Akdeniz’de Türkiye’nin ve KKTC’nin tüm hakları bir kalemde silinecekti. Son yıllarda vesayet odaklarıyla ciddi bir iktidar mücadelesi yaşanan ülkemiz de 15 Temmuz’da kazanılan zaferle çok önemli bir mesafeler alınmış, sadece ülkemiz için değil, bölgemiz içinde ortaya konan oyunlar tek tek bozulmuştur. İhanet şebekesi FETÖ/PDY terör örgütü her aşamada ve her zeminde dini duyguları suistimal ederek, son yüzyıllarda İslam’a, ülkemize ve milletimize en büyük zararı vermiştir. İhanetleri unutmayalım, ihanetleri unutturmayalım, çünkü unutulan ihanetler her zaman tekrarlanır.Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak, ülkemizin ve milletimizin birliğine ve dirliğine yönelik her türlü terör, oluşum ve vesayet odaklarının karşısındayız. Bu konuda Malatya Turgut Özal Üniversitesi üzerine düşen akademik ve bilimsel görevleri milli bir sorumluluk olarak kabul etmektedir. 2 Temmuz 2016 tarihinde, hain darbe girişiminden 13 gün önce rektör adayı olarak kamuoyuna açıklamış olduğum şu ifadelerimi bir kez daha tekrarlıyorum; ‘Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına ne PKK, ne DHKP-C, ne DEAŞ ne de Paralel yapı FETÖ engel olamayacaktır. Hiç bir güç, vatanımızın huzurunu ve istikrarını bozamayacak, milletimizin birlik ve beraberliğini de koparamayacak.’Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, özlemle ve şükranla yad ediyor, gazilerimize Allah’tan sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarihi nice zafer ve destanlarla dolu yüce milletimiz bir kez daha ecdadına ve tarihine yakışır şekilde 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışan hainlere destansı bir şekilde gereken dersi vermiştir. Özgürlük, hürriyet ve bağımsızlık ruhumuz 15 Temmuz gecesi bir kez daha destanlaşmıştır.” dedi.15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından Türkiye’ye, milli iradeye, demokrasiye, ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum ve kınıyorum. Aziz milletimiz, Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla ‘tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan’ düsturunda birleşerek, verdiği şanlı mücadeleyle iç ve dış hainlerin kirli oyununu bozarak, tüm dünyaya özgürlük ve hürriyetin vazgeçmeyeceğini haykırmıştır.

15 Temmuz, aziz milletimizin topyekün ayağa kalkarak Türkiye geçilmez dediği tarihin adıdır. Bütün dünyaya demokrasi ve tam bağımsızlık dersi verilmiştir. Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan kardeşlerimiz kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacaktır. Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Türk Milleti olarak tek yürek olduğumuzda, yenilmeyeceğimizi bir kez daha kanıtladılar. Bize cesaretlerini, ruhlarını, bu güzel vatanı ve sevdiklerini emanet bıraktılar.Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve kurumlarını canı pahasına koruyan yüce milletimiz, her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak ediyor. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize milletçe minnettarız ve o kahramanlarımızı asla unutmadık ve unutmayacağız.Milletin iradesini ve bağımsızlığını hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadı ve asla da ulaşamayacaktır.Yüce Allah’tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün değerini en iyi şekilde idrak etmeye çalışarak, gelecek neslimize de bu kahramanlık hikâyesini anlatarak ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi, barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Vermiş oldukları destansı mücadele sonrası hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve Türk milletine sabır, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 4. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Tarihi nice kahramanlıklar ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti, 4 yıl önce bugün genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle destanlarına bir yenisini daha yazdı” dedi.Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Güder, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain kalkışmanın 4’üncü yıl dönümü için yayımladığı mesajında, hain kalkışmanın hafızalarda yüzyıllara yayılacak derin etkiler bıraktığı gibi, ülkemizin parlak geleceği için milli birlik ve beraberliğimizi sonsuza dek pekiştirecek bir destanı da içinde sakladığını ifade etti.

‘15 Temmuz destanı hepimizindir’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize, birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişiminin dördüncü yılındayız. Bundan 4 yıl önce ülkemiz şanlı kudretinin bir örneğini daha göstermiş ve ülkemiz üzerinde hain planlar kuran terör örgütünün planlarını bozguna uğratmıştır. O gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara çıkan her vatandaşımız, vatanı için hainlere yanıt veren her vatandaşımız unutulmamalıdır ki Çanakkale ecdadının torunlarıdır. Tarihi nice zafer ve destanlarla dolu yüce milletimiz bir kez daha ecdadına ve tarihine yakışır şekilde 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışan hainlere destansı bir şekilde gereken dersi vermiştir. 249 insanımız gözünü kırpmadan şehadete koşmuş, al bayrağın kalbindeki yıldız olmuştur. Binlerce vatandaşımız yaralanmış, gazilik payesi kazanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, şehitler köprüsü, meydanlar, caddeler, sokaklar Üniformamızı gasp etmiş düşmanlar tarafından vicdansızca bombalanmıştır. Dünya tarihinde ilk defa bir parlamento, savaş uçaklarının hedefi olmuştur. O gece, milletin cesaretini kırmak için yaptıkları her saldırıyla cesaretimiz daha da artmış, tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanarak yazılmıştır. Tarih, iman ve bayrağı için tankın önüne çıkma kudretini gösterenlerin kahramanlığını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz Destanı hepimizindir. Darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 249 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen Aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. Türkiye’nin önüne set çekmek isteyenler Allah’ın izniyle bu imkâna bir daha asla kavuşamayacaktır. Yüce Allah’tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününü kutluyor, demokrasi için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize, uzun ömürler diliyorum” dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 yılında bir darbe girişimiyle ülke olarak karşı karşıya kalmıştık. Bu yıl 4’üncü yılı. 4’üncü yılında bir kez daha darbe kalkışmasını gerçekleştirenleri, buna destek olanları kınadığımızı belirtmek istiyorum. Demokrasiye sahip çıktıkları için hayatını kaybetmiş olan bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, yaralı olan herkesi selamlıyorum. Biz kuruluşumuz ve felsefemiz itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiye olan inancı itibariyle her türlü darbeye karşı olduğumuzu her zaman ifade ediyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminde de ilk dakikadan itibaren karşı çıkan bir rol izledik. Bu ülke demokrasi dışı arayışlardan çok çile çekti. Demokrasi dışı arayışlarda çok zarar gördü. Ülke birçok karanlık olayla ve darbeyle karşılaştı. 1960 yılında bir darbe yapıldı, 1971 de bir muhtıra verildi, bu ülkenin başbakanı asıldı. Bağımsızlık mücadelesi veren gençler bu muhtıralar sonucu idam edildi. 1980 darbesi gerçekleşti.Ülkemizde ciddi yaralar oluşturan bir darbeydi ve hemen hemen Cumhuriyet Halk Partisi’ne görev yapan herkes bu darbeden bir şekilde olumsuz yönden nasibini aldı. Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi bu tarihte kapatıldı. Mallarına el konuldu. Cumhuriyet Halk Partisi darbelerden en çok zarar gören siyasi partidir. Cumhuriyet Halk Partililer darbelerden en çok zarar gören kişilerdir. Cumhuriyet Halk Partililerin birçoğu bu darbeler sonucunda işkencelerden geçmiştir, hapse atılmıştır. Hatta bu dönemin karanlık ortamlarında birçok il başkanımız veya partilimiz faili meçhul cinayetlere de kurban gitmiştir. Bütün siyasi partilerin demokrasi mücadelesi uğruna darbelere karşı olması gerekiyor. 15 Temmuz gecesi bütün siyasi partiler nasıl ki Türkiye Büyük millet Meclisi’nde buluştuysa bu darbe girişimine karşı hep birlikte bir tavır sergilediyse, bir demokrasi mücadelesi ortaya koyduysa bunu her ortamda yapmakla mükellefiz. Biz hep şunu söylüyoruz, darbelerin yaşanmaması için demokrasinin bütün ayaklarının oluşturulması gerekiyor. Tam demokrasinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Halen 1980 darbesinin izleriyle maalesef devam ediyoruz. Bütün izlerin silinmesi gerekiyor. 15 Temmuz sonrası yapılan işlemlere baktığımızda elbette ki bütün kesimler içerisinde FETÖ’cülerin ayaklandığını görüyoruz. Henüz siyasi ayağına dokunulmadığını da görüyoruz.Yıllar yılı devlet kadroları içerisindeki oluşmuş olan, çeşitli kademelerde yer almış bir yapının mutlaka bir siyasi bağlantılar vardır. Bunu iddia ediyoruz. Bu siyasi bağlantıların mutlaka ortaya çıkartılması gerekir. Nasıl ki 1980 darbesi sonrası onun izlerinin silinmesi gerektiğini söylüyorsak, birçok antidemokratik yasanın mutlaka kalkması gerektiğini söylüyorsak, 15 Temmuz darbe girişiminin de bir daha yaşanmaması için mutlaka siyasi ayağının da ortaya çıkarılması için gereken işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu gecikmeli de olsa demokrasimiz için önemli bir adım olacaktır.Her zaman demokrasiyi savunan bir anlayışla yıllarca devlet içerisinde oluşabilecek her türlü yapının tehlikeli olabileceğini ifade ediyoruz. 15 Temmuz yaşanmadan önce de FETÖ ile ilgili düşüncelerimiz vardı. Devlet içerisine hangi cemaat yapısı, hangi tarikat yapısı veya farklı bir yapı yerleşebiliyorsa devletin çeşitli kurumlarını ele geçirebiliyorsa bu devlet ve hepimiz açısından tehlike oluşturabilecek bir boyuta geliyor. Bunun en bariz örneklerinden birisi 15 Temmuz’dur. Bu 15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için, darbe teşebbüslerinin dahi bir daha yaşanmaması için mutlaka geçmiş tecrübelerimizden ders çıkarmamız lazım.

Yeni dönemde de devletin farklı kadrolarında farklı yapıların oluşmasına engel olmak gerekir. Bunu da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık sık ifade ettiği devletteki yapılanmanın liyakat esaslı olması şarttır. İnsanların devlet içerisindeki kurumlarda söz sahibi olurken yükselme durumunda liyakat sadece göz önüne alınmalıdır. Yoksa bir cemaate veya tarikata mensup olması, herhangi bir düşünce veya siyasi partiye mensup olması bile yükselmede öncülük gösterilmesi bir durumsa bu geleceğimiz açısından tehlike oluşturabilecek bir durumdur. Biz bunu böyle değerlendiriyoruz.Bir kez daha bütün darbeleri, bütün darbe girişimlerini lanetliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimini yapanları lanetlediğimizi ifade ediyoruz. Demokrasimizin güçlenmesi, darbelerin bir daha yaşanmaması için de her türlü mücadeleye destek vereceğimizi ifade ediyorum.”

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yayınladığı mesajında “Bu topraklar FETÖ ve FETÖ kırıntılarından daha alçak haini görmedi. Dün olduğu gibi bugün ve yarında devletimizin ve devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız” dedi.Keskin yaptığı açıklamada, “15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tanka, tüfeğe, uçağa göğüs vererek, dünyaya meydan okuduğumuz tarihi bir gündür. Cumhurbaşkanının bir sözü ile ölümüne meydanlara inerek ülkesine, bayrağına, ezanına, demokrasisine sahip çıkabilecek böyle ikinci bir millet dünya üzerinde yokturdur. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir çağrısı ile sokağa dökülen halkımızın gücü, uçakların, tankların, kurşunların önünde göğsünü siper etmiştir. Milletimiz vatanını işgal ettirmedi, bayrağını indirmedi, ezanını susturmadı. 15 Temmuz’da bir destan yazıldı” dedi.

Keskin şunları kaydetti: “Bu topraklar her çeşit haini, düşmanı, alçağı gördü, ama FETÖ ve FETÖ kırıntılarından daha alçak olanı görmedi. Kendi milletinin silahını milletine doğrultanların şeref ve haysiyetleri yokturdur. Dün olduğu gibi bugün ve yarında devletimizin ve devlet başkanımız, başustamız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız. FETÖ kırıntıları ile daha etkili mücadele bekliyoruz, bunu istiyoruz. FETÖ ile mücadele edemeyenlere devletin makamlarını teslim etmeyin. FETÖ kırıntılarına göz yumanların 15 Temmuz gecesi milletine silah sıkan hainlerden farkı yokturdur. Yeni FETÖ yapılanmalarına müsaade etmeyin. Bu vesileyle 15 Temmuz Şehitlerimiz ile birlikte tüm şehitlerimize rahmet diliyor, şükranla ve minnetle anıyoruz. 15 Temmuz gazilerimiz ile terörle mücadelede gazi olan tüm kahramanlarımıza sağlık ve şifa diliyorum”

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan
Malatya Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Mesajında, 15 Temmuz’un Türk halkının yazdığı çağdaş bir zafer destanı olduğunu dile getiren Özcan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türk milletinin övünç madalyalarından biridir. 15 Temmuz, vatanı işgal eden emperyalist güçlere karşı yürüttüğümüz Kurtuluş Savaşı’nda şehit ve gazilerimize verilen İstiklal Madalyası gibi bağımsızlığımızın simgesidir. Çünkü 15 Temmuz 2016 gecesi, Türk milleti, sokak ve meydanlara inerek, dış güçlerle iş birliği halindeki hain FETÖ’cü darbecileri püskürterek, milli iradesine ve istikbaline sahip çıkmıştır. Türk milleti büyük bir mücadele örneği vermiştir. Milletimiz bütün şehirlerde tüm cadde ve meydanlarında destan yazmış, Gazi Meclisimizi bombalayan uçaklara ve halkına kurşun yağdıran hainlere karşı, göğsünü çelikten siper etmişlerdir” diye konuştu.

Özcan, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları ve caddeleri dolduran halkın bir bütün olduğunu belirterek, 15 Temmuz’un aynı zamanda ülkesine ihanet edenlerin deşifre olduğu bir gün olduğunu kaydetti.

İpotekli kimlikler taşıyan hainlere, halkın gerekli dersi verdiğini aktaran Özcan, şunları kaydetti:

“Beyinleri yıkananlara, robot gibi yetişenlere, yabancı güçlerle kol kola girip vatanına ihanet edenlere karşı, milletimiz gerçek anlamıyla bir zafer kazanmıştır. Bu yönüyle 15 Temmuz, yurt dışındaki hesabın yurt içine uymayacağının en büyük ispatıdır. 15 Temmuz aynı zamanda dost ile düşmanın belli olduğu gecedir. 15 Temmuz’da hain FETÖ ile birlikte onların destekçisi iç ve dış güçler de püskürtüldü, onlara da hadleri bildirildi. O gece milletimiz cesaretin zirvesi oldu, her bir vatandaşımız şehitlik mertebesine koşarak gitti. Gençlerimiz, göğüslerini çelikten silahlara dönüştürdü. Kadınlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz o gece bir kitle olmaktan çıkıp ‘filler’ karşısındaki ‘ebabil kuşları’ gibi hain darbecilere kan kusturdular.”

Özcan, 15 Temmuz hain darbe girişimini asla unutturmayacaklarının altını çizerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çünkü 15 Temmuz’u unuttuğumuz an, milletimizin iradesine gem vurulduğu an olacaktır. 15 Temmuz’u unuttuğumuz an, istiklalimizi, istikbalimizi, kendi iktisadımızı, kendi sanatımızı ve kendi kültürümüzü kaybettiğimiz an olacaktır. 15 Temmuz’u unuttuğumuz an, 251 şehidimizin ruhunun sızladığı, kanının yerde kaldığı an olacaktır. 100 sene önce kahraman ecdadımız ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk Milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu.”

Türk milleti olarak ne FETÖ ne de bunun gibi karanlık odaklara asla müsaade etmeyeceklerini dile getiren Özcan, “Bununla birlikte yine omuz omuza ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıma inancımızdan vazgeçmeyeceğiz. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Sadıkoğlu, mesajında “Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye karşı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. O gece gösterdi ki ülkemizin geldiği noktada esaret altına alınması söz konusu değildir. Bundan sonra insanların hürriyetine kast etmek kolay olmayacaktır. Türk milleti yeri geldiğinde esaret altına alınmaktansa ölmeyi, vatanı için şehit olmayı tercih eder. Bunun en bariz örneği 15 Temmuz’da yaşanmıştır. Bugüne kadar yürekleri ile destan yazan milletimiz 15 Temmuz gecesi de canına, malına ve vatanına kasteden hain ve alçakça saldırıya karşı yüreğini ortaya koyarak darbe girişimini geri püskürtmüş, destanın yürekle yazıldığını göstermişti. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4’üncü yılında bir kez daha demokrasimize ve vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ederim. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle o kara gecede vatanı uğruna şehit düşen 251 vatandaşımızı rahmetle anıyor, gazilerimizi de minnetle yad ediyorum” dedi.

malatyahaber.com- Bülten

ARŞİV FOTO: Darbe Gecesi Malatya Hükümet Meydanı

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Sehitfevzili dedi ki:

  Sakin unutmayin o gece ve tam bir ay gece meydanlarda sehitfevzi mahallesi gencleri olarak meydanlarda canimizi verme pahasina nobet tuttuk.bu mahalleyi kentsel dönüşüm altinda evlerimizi alip bizleri borclandirip rant saglayip magdur etmeyin.secimdede yuzde doksan iki de size oy verdik unutmayin.

 2. Basri dedi ki:

  Malatya halkı Demokrasi’nin ne olduğunu demekki daha anlayamamış. Bu saat’ten sonrada anlaması mümkün değil Anlatmaya gerek görmüyorum.

 3. Black dedi ki:

  O meydanda o zaman pasakoskune gidelim diyenler de vardı. Ve oradakilerin çoğu şimdi içerde. Yanı kimse dürüst değil.

 4. ahmet koc dedi ki:

  TSO Başkanı Sayın Oğuzhan Sadıkoğlu nasıl olmuşsa ilk defa kamuoyuna ilk defa 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle resmi bir tepki mesajı yayınlamış, ama nedense metninde bir tane FETÖ kelimesi yoktur. barı ilk defa kamuoyuan resmi bir açıklama yaptın bari darbe girişimini yapan alçak örgütün ismini verseydin. İnanmayanlar son 4 yıldaki gazete arşivlerine baksın, ajansları tarasın bakalım bir tane resmi açıklama daha önce yapılmış mı?

 5. Salih dedi ki:

  İnönü Üniversitesinin yeniden aday olmuş olan AKPli milletvekillerinin yeniden atanması için büyük kulisler gösterdiği Ahmet Kızılay bu yılda kamuoyuna bir açıklama yapmamış. Sanırım ihaleler daha önemli. Anlayan anlamıştır. nokta.

 6. ahmet koc dedi ki:

  AK Parti İl Başkanı Sayın İhsan Koca’nın açıklamasını göremedim. Ben mi göremedim, yoksa öyle bir açıklama yapılmadı mı?

 7. ahmet koc dedi ki:

  Mesajları okudum. Çok enteresan. Milletvekillerimiz Sayın Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık ve Ahmet Çakır ile TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu’nun metinlerinde bir tane alçak terör örgütü olan FETÖ kelimesi yoktur. Beyler, darbe girişimine tepki gösteriyorsunuz, darbe girişimini yapan alçak ve şerefsiz örgütün ismini vermiyorsunuz? Neden diye adama sorarlar, neden? CHP Milletvekili Ağbaba FETÖ demiş, CHP İl Başkanı FETÖ demiş, sayın milletvekilleri ve TSO Başkanının metninde FETÖ terör örgütünün ismi verilmemiş. Sizinle mi terörle mücadele ediliyordu ? Çok yazık.

  1. Bir tost dedi ki:

   Baktım ben de arkadasın dediği gibi
   bazıları var ki olumsuz birşey söylerse ispiyonlanacagını bildiğinden olacak yuvarlak mesajlar veriyorlar
   Allah bunların hepsini bildiği gibi yapsın

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."