Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Elazığ Ayakta!. “AKP İl Başkanlığına da Malatyalı İstiyoruz”

Elazığ Ayakta!. “AKP İl Başkanlığına da Malatyalı İstiyoruz”
 • 16.08.2020
 • Elazığ’a yapılan atama, atanan kişinin Elazığlı olmaması nedeniyle bu ilde ciddi tepkilere yol açtı..

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne, bu üniversitede görev yapan çok sayıda Elazığlı rektör adayından biri yerine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Erzurumlu olan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın atanması, Elazığ halkının tepkisine yol açtı.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne Elazığlı bir profesör yerine Erzurumlu bir profesörün atanmasına ilişkin çok sayıda tepki mesajı paylaşan Elazığlı sosyal medya hesabı sahiplerinden bazıları tepkilerini Malatya – Elazığ ilişkisi üzerinden verdi. “Elazığ AKP il başkanlığına da Malatyalı başkan istiyoruz” ironisini yapan bir hesabın yanı sıra bir başka hesap ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanım yoksa Elazığ’dan vaz mı geçtiniz? Malatya ya da Diyarbakıra mı baglıyacaksız, elin öpem ne olur, sen bizi görmesen kimse görmi” şeklinde bir mesaj paylaştı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve AKP Eski Elazığ Milletvekili Fevzi İşbaşaran da “Elazığlı olmayan rektör” atamasına tepki gösterdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, atamayı, Elazığ’ın 18 yıldan bu yana AKP’ye verdiği desteğe karşılık bir vefasızlık göstergesi olduğunu vurgulayarak, “Bu atamadan da anlaşılıyor ki Elazığ AKP milletvekillilerinin referansları kurum ve kurullar tarafından da ciddiye alınmamaktadır. Diğer illerin referansı ile Elazığ’a bu tür bürokratik atamalar yapılmaktadır. Elazığ’ın AKP’ye vermiş olduğu 18 yıllık desteğe karşın yapılan atamayı vefasızlık olarak görüyorum” şeklindeki sözleri ile tepki gösterdi.

AKP Elazığ Eski Milletvekili Fevzi İşbaşaran ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’în atanmasını, Fırat Üniversitesi öğretim üyelerine ve Elazığ’ hakaret olduğunu ileri sürdü ve atamanın iptal edilmesini istedi.

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca da twitter hesabından yaptığı açıklamada, Elazığlı olmayan rektör atamasını, “Ak Partinin adaleti Elazığ’da bir kez daha haksızlıktan yana tecelli etti” sözleri ile eleştirdi.

Elazığ’da yayın yapan Günışığı Gazetesi de Elazığ’dan 64 akademisyenin rektör adayı olmasına karşın, bu adaylardan biri yerine Erzurumlu Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın atanmasına, “64 Prof’dan 1 Rektör Çıkmadı” manşeti ile tepki gösterdi.

Elazığ Halkının Sosyal Medyadaki Tepkisi
Elazığlılar, Fırat Üniversitesi’ne Erzurumlu bir akademisyenin rektör olarak atanmasına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

Fırat Üniversitesi’nden ya da dışardan Elazığlı 64 profesörün rektörlüğe aday olduğunu, ancak bu adaylardan hiç birinin dikkate alınmadan Erzurumlu bir akademisyenin Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmasının Elazığ’ın ülke politikasındaki ağırlığının kaybolması anlamına geldiğini ileri süren Elazığlı sosyal medya hesapları, yeni rektörü kutlayan kent yöneticilerine de tepki gösterdi.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’ne yapılan atama konusunda Elazığlı sosyal medya hesaplarından yayınlanan o mesajlardan bazıları şöyle:

Rcp @recep76
@RTErdogan Başkanım Fırat Üniversitesinde adam yok muydu dışardan rektör atadınız. Elazığ size 18 yıldır amasız destek oldu, ne bir bakanlık verdiniz ne bir fabrika kurdunuz hatta bizi küstürdünüz, partiyi emanet ettiğiniz yöneticiler yüzünden şimdi de Elazığ da akademik personel yok mu?

Mehmet @mehmet63943129
@sahin_serifoglu and @firatresmihesap Yazık çok çok yazık Elazığ da o makama laik bir hoca yok muydu ta Erzurumlu birini atanmış Elazığlı rektörlük için müracaat edenler derhal üniversitede istifa etmeleri gerekir hocalığınız bizim mahallede bile değeri yokmuş sadece makam peşinde olan insanlaşmışsınız.

Prof Dr Mustafa Kemal Atikeler @matikeler
Elazığ Fırat üniversitesine rektörlük için 64 Prof başvurmuş. Erzurum’dan bir Prof rektör olarak atanmış. Az çok bildiğim kadarıyla O 64 Prof un hemen hepsi Akp-Mhp ye oy veren insanlardı. Sizleri adam yerine koymayan zihniyete ders verme zamanı gelmedi mi değerli arkadaşlar?

İrfan Sönmez @irfansonmezz
Elazığ’da rektör olacak bir kişi yokmuş… Elazığ’da bakan olacak bir kişi yokmuş… Elazığ hep dışarıdan gönderilenler tarafından yönetilir ve Elazığ itilip kakılmasına rağmen hep en yüksek oranda saraya destek olur…

Fatihdurak @fatihdurak23
@RamazanGurgoze and @firatresmihesap Bu atamanın neyini tebrik ediyorsunuz. Elazığ’da 60 dan fazla prof var onların vizyonu yok muydu. Alanında başarılı değil miydi onlar, yoksa iyi bir bilim adamı değiller miydi?

Mikailyildiz @Mikail_YILDIZ23
@bcoban23 (Rektör adayı olan ancak atanmayan Prof. Dr. Bilal Çoban’a cevaben) Geçmiş olsun hocam. Sizin rektör olamamanız herkeste hayal kırıklığı yarattı. Yeni rektörün Elazığ dışından olması ayrı bir hayal kırıklığı yaşattı bizlere.

Muhammet @Muhamme15140561
@bcoban23 Rektör seçiminde neyi kıstas alıyorlar bilmiyorum ama Elazığ Fırat üniversitesine dışardan birilerini atamak hiç hoş ve şık degil, çok değerli bir bilim adamı olabilir lakin Elazığlı ve de ülkücü öğretim görevlileri böylebir göreve yetersiz midir acaba?tepeden atadım oldumudur bu?

Yanlızkurt @yanlzku50805734
Ayrıca adaylar arasında Prof.Dr. Bilal Çoban hocamız varken neden Erzurumlu? Elazığ artık evlatlarına sahip çıkmalı.

Sami Kaya @SamiKaya23
Fırat üniversitesi köklü geçmişi olan bir üniversitemiz ve 64 aday rektörlük için başvuru yapıyor hepside birbirinden değerli sonuç olarak dışarıdan bir rektör atanıyor tepki koyacak birimler tepki yerine birde tebrik mesajı yayınlıyor, Elazığ bu yüzden hep kaybetti maalesef.

M. Nafiz Koca @mehmetnafizkoca (Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı)
‘64 Profesörden hangisi Fırat Üniversitesini daha iyi yönetir?’ diye düşünürken yukarıdan birileri adeta bunlardan hiç biri yönetemez diyerek REKTÖR KONDU yaptı. Ak Partinin adaleti Elazığ’da bir kez daha haksızlıktan yana tecelli etti. Reisi birileri yine aldattı. 64 Rektör adayını hiçe çıkaranlara yazıklar olsun.

Sahipsiz Elazığ @ElazizSahipsiz
REKTÖR KONDU… Böyle giderse #Elazığ, “il” kategorisinden “İLKONDU” kategorisine geçirilecek…

nihat çelik @nihatmirali
Elazığ AKP il başkanlığına da Malatyalı Diyarbakırlıya da Tunceli bir Başkan istiyoruz.

Selimfeyzi1 @Selimfeyzi11
@RTErdogan Sayın cumhurbaşkanım yoksa elazığdan vaz mı geçtiniz, malatya ya da diyarbakira bagliycaksiz, elin öpem ne olur, sen bizi görmesen kimse görmi.

İsmailEvran23 @evran23
Elazığ’dan seçilmemesi üzdü bizi başkanım yine de hayırlı uğurlu olsun.

Kenan Demir34 @Demir34Kenan
Üzülmemek elde değil Elazığ için yazık oluyor memlekete. Seneye il dışından milletvekili seçerler artık.

Muhammet @Muhamme15140561
Rektör seçiminde neyi kıstas alıyorlar bilmiyorum ama Elazığ Fırat üniversitesine dışardan birilerini atamak hiç hoş ve şık değil, çok değerli bir bilim adamı olabilir lakin Elazığlı ve de ülkücü öğretim görevlileri böyle bir göreve yetersiz midir acaba? tepeden atadım oldu mudur bu?

“Maalesef ki Yüce Allah “OL” demedi”
Son yerel seçimlerde MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı olan, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Bilal Çoban da Fırat Üniversitesi Rektör adaylarından biriydi.

Prof. Dr. Bilal Çoban, Rektör olarak atanmadığının belli olmasından sonra, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Buruk olduğunu, verilen emeklere üzüldüğünü ve ailecek etkilendiklerini” yazdı. Prof. Dr. Çoban, “(…) Ama bilinmelidir ki; Allah’ın “OL” demesi için gereken ne varsa yapıldı. Sonrası yaradana kalmıştı ve maalesef ki Yüce Allah “OL” demedi” dedi.

Prof. Dr. Bilal Çoban, Elazığlılara hitaben şu mesajı paylaştı:

“Sevgili Hemşehrilerim,

Bu durumda buruklaşmamak, verilen emeklere üzülmemek elbette mümkün değil.

İnsanız ve tabii ki biz de üzüldük ve ailecek elbette etkilendik.

Ama bilinmelidir ki; Allah’ın “OL” demesi için gereken ne varsa yapıldı.

Rektör adaylığı sürecinde “KEŞKE” diyeceğimiz hiçbir şey olmadı ve son ana kadar en yüksek performans ile çalışmayı devam ettirdik.

Sonrası yaradana kalmıştı ve maalesef ki Yüce Allah “OL” demedi.

İnancımız gereği bize düşen “OL” emri ile “ÖL” emri arasında çalışmak, çabalamak, gayret etmektir ve gerisi takdiri ilahidir.

Rektör adaylığı sürecinde hayır dualarını bizden esirgemeyen bütün hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.

Fırat Üniversitesi çatısı altında birlikte görev yaptığımız ve her birisinin en iyi şekilde Rektörlük yapacağına inandığım birbirinden değerli Rektör adaylarına yürekten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Başta Partimiz olmak üzere; Türkiye’nin her yerinden bana referans olan ve Rektör olarak atanabilmem için gece gündüz çaba sarfeden dostlarıma da gönülden teşekkür ediyorum.”

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / / / /

Yorumlar
 1. Kadir. dedi ki:

  Editör yasaklı mıyım yoksa?
  EDİTÖR: Değilsiniz

 2. malatya serdarı dedi ki:

  memleket seviyesini gösteren bir haber… prof lar bile bu haldeyse… DEVLET MEMURU “PARTİMİZ” demiş.. kimse farkında değil… mhp den bahsetmiş. chp de olsa memur siyaset yapamaz – DI. eski türkiyede mi kaldı. pardon. sustum.

 3. Kemal dedi ki:

  Ben diyorumki Elazığa elazığlı vali,Kaymakam,muhtar,rektör ,Belediye ye de bir eksiksiz elazığlı alınsın.Amma bir şartla dışarıdaki illerde yaşayan tüm elazığlı yönetici ,memur ve işçi de yaşadıkları çalıştıkları yerleri o ilin yerlilerine bırakıp Elazığa dönsünler. Mesela malatyada çalışan kaç elazığlı var biliyormusunuz?Bu nasıl bir zihniyettir.Bu nasıl bir cahillikti.Bu kadar milliyetçiliğiniz varsa Elazığı neden terk ettiniz?Allah akıl versin.Gelen rektörü tebrik edin.Adamı yüreklendirin.Bu saatden sonra adama sahip çıkın.Tıpkı bizim size sahip çıktığımız gibi.

 4. Nurullah demir dedi ki:

  Allah’ın gurban Gakgo
  Allah’ın gurban Gakgo nidisin…

 5. Yavuz Selim Tunç dedi ki:

  Rektör olarak atanan Fahrettin Göktaş, Elazığlı olmayabilir ancak öz be öz FIRAT ÜNİVERSİTELİDİR.
  Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Araştırma Görevliliği ve tüm akademik ünvanlarını Fırat Üniversitesine hizmet ederek almış kıymetli bir Fizikçidir.
  Bu yönü ile herhangi bir Elazığlıdan daha Elazığlıdır. Ve insani olarak da, bilim adamı olarak da Elazığ için büyük bir kazanımdır.
  Bunun mutluluğunu yaşyacağına meseleyi basite indirgeyenler seçilemeyenlerin partizanlarıdır.

 6. Malatyam için dedi ki:

  Malatya nın bütün kamu kurumlarına bakın yarısı başka ilden seçilmiştir.
  Bu kadarına PES DOĞRUSU.
  Hayırlı olsun diyeceksin be kardeşim.

 7. Muzaffer Baseğmez dedi ki:

  Elazığ dışında illerde müdür vb. ünvanlarda yetkili olanları geri alacaksanız sorun yok. Malatya Baskilli idarecilerin elinde. 750 binlik Malatya neden susuyor. Malatya İl Başkanlığına Baskilli atayın diye bizde mi yazmaya başlayalım.

 8. Ülkü KOÇAK dedi ki:

  Düşünün Turkiyeyi yönetecek ve ülkesine hizmet edecek gençleri yetiştiren ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ kendi rektörünü seçemiyor. Sonra derste demokrasiyi anlatıyor. Başka ülkede yaşayamam :)))))))

  Yurdum insanına da rektörün nereli olduğu dert oluyor.

  Diyelim rektör Rizeli veya Siirtli ne olacak ? Yada Allah esirgesin Malatyalı !

  Hadi Elazığdan seçtiniz. Sako mahallesinden olsa bir türlü Horpenkli olsa başka türlü.

  İzmirde bir Üniversiteye Elazığlı rektör atansa ne ancak ?

  Boş beleş işler bunlar.

 9. Fuat dedi ki:

  Güzelim memlekette Malatyalı kalmadı. Her yer Baskil li Adıyamanlı birde Malatya’yı beğenmeme lüksleri var. Beğenmiyosanz çekin gidin kardeşim sizi zorla tutan yok.

 10. Turan Aspuzu dedi ki:

  ölüler sanıyor ki diriler her gün helva yiyor

 11. Ömer dedi ki:

  O yüzden mi Elazığ’da işsizlik yüzdesi yüksek?
  Allah akıl fikir versin. Malatya’nın yarısından fazlası aslen Elazığlıdır. Bırakın bu düşmanlığı. Bir olma zamanı. Rektör de hepimize hayırlı olsun.

 12. Ss dedi ki:

  Malatya onlar için büyük tehdit,kötü örnekler olmuş olabilir ama Malatyalılar batı da yüksek yerlerde zaten.Sevilen,sayılan,dengeli, işini bilen insanlar …Bütün şehirlerde hemşericilik olmaması için dışardan atama olmalı,Acilen Aynı şehirli olanları değişmesi lazım.Heryerde eşit olsun.

 13. Aydin ay dedi ki:

  Tabi haklilar.Malatya da elazigli daire mudurleri,okul müdürleri kol gezerken bizim siyasiler ve biz halk ses cikarmazsak ayaklanirlar.adamlarda yonetici kavraminin karsiligi hemseridir.Kapak olsun size Malatya li siyasiler.

 14. Bostanbaşılı dedi ki:

  Malatya haber bu gerçekten bir haber konusu mu? Sosyal medyada Elazığlıların saçma sapan görüşleri mi haber konusu oldu yoksa Tunceli ki millet vekilinden dolayımı haber konusu yaptınız, bu mikro faşistlik nedir Erzurumlu rektör olmuşsa bu üniversite de 30 yıl hizmet etmiş bundan daha doğal ne olabilir ki başka haber konusu bulamadınız mı? Birazda Malatya milli eğitim Müdürü ile ilgili bir haber yapın

 15. HasMalatyalı dedi ki:

  Eyyyyy Elazığlı kardeşlerim…Malatya’da Malatyalı kalmadı. Gelin bir de bu cepheden bakın
  Biz ne yapalım? Sahipsizlik ise kralı Malatya’da…

 16. Mahmut Nalçakan dedi ki:

  İşin ehliyse nereli olursa olsun bu memleketin bayrağı altında yaşayan herkes eşit haklara sahip. İşinize gelmeyince yok oralı buralı. Bırakın bunları. İşin ehli olup olmadığına bakın.

 17. Cahillik bu dedi ki:

  Kardeşim Türkiye ademi merkeziyetçi bir devlettir. Herkes Türkiyenin her yerinde her makamda görev yapabilir ki devlet olmak böyle birşeydir. Diğer türlüsü kabilecilik olurki o cehalettir. Kişinin nereli olduğuna değil ne olduğuna ne yapabileceğine bakmak gerek. Yoksa bizim vikayetler bağımsızlık ilan ettilerde haberimiz mi yok. Bu cahilliğe bir san vermek gerek, bu lokal milliyetçilik Türkiyeyi suriyeye ıraka çevirir. Şimdi Ankara, istanbul gibi illerimizde bir çok malatyalı elazığlı bürokrat var ee onları geri çekeceksiniz. Bakın malatyalı prof. Cafer hoca fransada bir üniversitede rektörlük yaptı buna ne diyeceksiniz. Allah akıl fikir versin

 18. Şorolo Faruk dedi ki:

  biraz havladım, anırdım, meşrebim bu.

 19. Ahmet gürbüz dedi ki:

  Fırat kalkınma ajansının yönetim kurulu neden geneli hep aynı kişilerden oluyor?Gakkoşlar önce bunun cevabını verin. Niye ajansın yönetim kurulunda hep aynı elazığlı yöneticiler var? Son 6-7 yıldır hep böyle değişen sadece valiler , siviller neden değişmiyor? Malatya’dan sunulan projelerin çoğunu rededip Elazığ firmalarının projeleri fırat kalkınma ajansı tarafından destek kapsamına alınıyor?

 20. Zeki dedi ki:

  Elazığlılar ağlamayı da almasını da iyi bilir. Adamların sanki her kurumda 2023’e kadar en az bir Elazığlı olacak diye hedefleri var. Kadrolaşmayı iyi biliyorlar.

 21. Gerçek Malatya dedi ki:

  Bu nasıl bir anlayış.. Elazığ lı olsun çamurdan olsun. Yahu siz çalışan, iş yapan adamlara bakın. Memleketin ne önemi var. Hepimiz TÜRKİYE liyiz. Bu zihniyet sizi ileriye taşımaz. Tepkinin boyutuna bakarmısınız, milletvekili, eskiler, yeniler, stk lar, yani akıl vermesi gerekenler de işin içinde. Yazık hem de çok yazık. Bu adam köy muhtarı değil, ülkemizin en köklü üniversitelerinden birisine rektör atanıyor. Adamın bir geçmişine bakın, neler yapmış. Yok Elazığ lı değilse yaptıklarının hiçbir önemi yok. Akil insanlarında bu tartışmaya taraf olmalarına çok üzüldüm.

 22. El aziz dedi ki:

  Amaç ortalığı karıştırmak.bunların başını gürsel erol çekiyor.kendisi tuncelili ama elazığ milletvekili.manidar değil mi.o zaman sen git tunceliye milletvekili ol.senin Elazığ da ne işin var demezler mi.ayrıca Elazığlı olacak da ne olacak.sülalesinw üniversite de kadro açacak.bence o yörenin adamı asla olmamalı .

 23. Bekir dedi ki:

  Şakamısınız? 64 aday nedir??? Bu nasl bir hırs bu nasl bir anlayış 64 ( : prof kadrosundaki herkes başvurmuş ( :

 24. Orhan dedi ki:

  Bu nasil milliyetçilik. Erzurumlu bu vatanın evladı degilmi. Sanki yunanistandan atanmış gibi davranıyorsunuz. Malatyadaki elazig lilara ne diyelim o zaman. Burada daha çok rant beklentisi olanın sesi çok çıkıyor galiba.

 25. Malatyalı dedi ki:

  Umarım akrabalık ilişkisi kendi içinde güçlü olan Fırat Üniversitesi bu rektörle düzelir. Kendilerinden olmayını mülakat sınavlarında yüksek lisans ve doktora öğrencisi bile yapmayan üniversiteye hak, eşitlik ve adalet kavramları tekrar tanıtılır… Yeni rektöre bu yolda başarılar. Allah yardımcısı olsun..

 26. Cemşit dedi ki:

  He.. Allah “OL” demiş!
  “Partimiz” ne demek?
  Sen bilim insanı değilsin, olamazsın. Daha önce atanman büyük bir hata imiş. Gerçi atananların da sanden bir farkı yok. Bilim yuvalarını fetö ve diğer çıkar örgütleri ile birlikte 100 yıl geriye götürdünüz.

  Bu arada çok kahraman elaziz basını; atanan kişi Malatyalı değil. Kendi haberinizi okuyup görün.
  Malatya’da yüzbinlerce Elazığlı mutlu yaşıyor. Birçot da yönetici var, işadamı var.
  En iyisi elaziz vilayetini ilçemiz yapalım.
  Angaraya hat yazın gurtulun. Biz size de bakarız. Gönlümüz geniş bilirsiniz.
  Sevgiler…

 27. Yusuf Toprak dedi ki:

  Zaten Elazığ sahipsiz herşey den mahrumuz yazık bu memlekette her yıl AKP den millet vekili çıktı hiç bakan da olmadı. ELAZIĞ bunu mu hakketti pes.

 28. Mehmet Zergöç dedi ki:

  Elazığ’lı kardeşlerim eee 2 tane oda başkanınız var onlar çözer bu sorununuzu, sizin seçtiğiniz bu üstün zekalı oda başkanlarınız hallederler merak etmeyin. Reis halledemez, onlar hallederler. Ne güzel insanlar seçmişsiniz gerçekten bravo.

 29. HAKAN dedi ki:

  Her yerin iyiside var kotusude bu toprakcilik cehaletten kaynaklı.

 30. Yorulmaz dedi ki:

  Bu konu Malatya’yı ne ilgilendiriyor. Bu kadar uzun haber yapmanın manası nedir anlayamadım. Elazığlılar yabancı rektörü hazmedemiyor. Ama Malatya bürokrasisinde kurum müdürlerinin %80’i Elazığlı. Demek ki Malatya’da Müdürlük yapabilecek adam yoktur. Tebrikler Elazığ.

 31. kemal çeçen dedi ki:

  malesef rektörler kendi yandaşlarından zaman ayırıp asli görevlerini yürütmüyorlar bu biraz kendine çeki düzen vermeleri için ders olsun elazığ kısır döngü içerisinde dönüp duruyorlar belediyelerde aynı kimse toplu potansiyeli kullanmayı bilmiyor herkes pastayı bölme peşinde bir projeleri yok ileri görüş etiketle olmuyor kişi prof.olmuş ama kendini yönetmekten aciz buna iş verirsen memleketi batırır zaten çark dönüyor deyip kendi egosunu tatmin ediyor ileri görüş ve fikri olamasa çelme takarlar elazığ insanı nankördür bir adım ileri gideni görürse yardim etme yerine onu çamura istekler bizede bu rektör ataması müstehaktır

 32. Gunduzbey dedi ki:

  Gursel erol nereli?

 33. erhan dedi ki:

  malatyada çoğu kurumun müdürü amiri malatyalı değil elazığlılar madem malatyalı birini istemiyorlar malatyada çeşitli kurumlardaki elazığlı müdür ve amirleri bizdemi istemeylim ne saçma iş yapıyorsunuz

 34. kemal gündüz dedi ki:

  Elazığa malatyalı akp il başkanı isteyen elazığa teşekkür eder,hatta öyle bir durumda ihsan koca için transfer ücreti karşılığı 3 kilo siyah üzüm malatya ya verirlerse transferi düşünürüz :)))) aynı acıyı malatya halkı da yaşıyor üzüntünüzü anlıyor acınızı paylaşıyorum,bizde bingöllü milli eğitim müdürü ile aynı şoku yaşamıştık,çünkü malatyada o ayarda bir öğretmenimiz demekki yokmuş.akparti saçmalamaya devam ettiği sürece kaybetmeye mahkümdür.yazıklar olsun ……..

 35. Neco dedi ki:

  Malatya Elazığdan daha acınacak halde 1 tane şube müdürü kalmadı Malatyalı koca memleket bingöl diyarbakır elazığ lılara teslimm

 36. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Ne güzel işte Elazığlı olmaması rektörün. Herkese eşit mesafede adil davranır en azından…👍

 37. Diploma dedi ki:

  Bu kadar üniversite belli bölümler haricinde sadece diplomalı işsiz sayısnı arttırır.. rektör hangi tarikatteb hangi cemaatten hangi partiden tartışması yerine buna bakarım ben.. sonra corona aşısı için mesela “dış güçler”den haber bekleriz bulunsa da piyasalar rahat etse gibi… kendini kandırma ey sevgili halkım bilimin b si bile üretilmiyor artık üniversitelerde..

 38. Sosyoloji dedi ki:

  Şunu anlamıyorum..Bu bir gorevlendirmedir.İllahi yaşadığımız şehre orali biri mi aranmalı.Yani oralı biri ataninca çok mu iyi çalışır.Ne olabilir ki Malatya ya Elazığ li, Elazığa da Malatyalı biri atansa.Onemli olan çalışması ve çaba göstermesi degilmidir..Nice kendi şehrinde atanipta hiçbir şey yapmadan gidenler var.İnlarla ilgili neden konuşulmaz ki..

 39. Cengiz dedi ki:

  Türkiye’de Elazığ’lılar kadar şovenist anlayışta olan başka bir yer yok.Buda aslında şehre zarar veriyor farkında değiller.Özellikle Malatya-Elazığ çekişmesi daha çok Elazığ’ zarar vermiştir.Gelen rektör Elazığ düşmanımı?Siler adamdan basıl yararlanılır onun hesabı yapımalı. Elazığ’da en güzel hizmetlere layık ülkemiz bir başka köşesi de.Çünki buralarda buralarda bu hizmetlerden yararlanacak bu ülkenin evlatları var.

 40. Cevat dedi ki:

  Elazığ Erzurum kardeşliği 😀

 41. Hanım eren dedi ki:

  Elazığ uyuyor uyumaya devam.

 42. Hanım eren dedi ki:

  Elazığ uyuyor uyumaya devam

 43. Hakkı dedi ki:

  O zaman biz malatyalılar çok ahmakmıșız. 6 yıldır dediğim dedik çaldığım düdük diyen Bingöllü bir Meb müdürümüz olduğu için.

 44. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Allah gakkoşlara akıl-fikir versin

 45. Alper dedi ki:

  başta partimiz olmak üzere diyor rektör adayı kamu görevlisi hey yavrum hey

 46. Sukru Birhan dedi ki:

  Saçmalamadan örnekler sergilemişler. Üniversiteler bir siyasi partinin, kurumun arka bahçesi olmamalı. Fırat Üniversitesinin yeni rektörünün CV sinde 30 sene Fırat Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmış, bilimsel kariyeri de olan bir kişi. Üniversite evren kent anlamına gelen dilimize geçirilmiş yabancı bir kelime. Dolayısı ile her şehirden, her kesimden öğrenciler, bilim adamları, yönetici olacaktır tabikii. Önemli olan üniversiteyi bir adım daha ileri götürmek. Yoksa X üniversitesine x şehrinden , y üniversitesine y sehrinden yönetici seçilirse eş dost akraba, siyasi parti kurumu olur ki şu anki vaziyet böyle. Türkiye’ de zaten devlet kurumları siyasileşmiş, bırakın yerinde saymayı geri gideceği muhakkak.

 47. Emrah dedi ki:

  Gereksiz bir haber olmuş. Bir ilin ironisi neden Malatyayı ilgilendirsin.

 48. Malatyalı dedi ki:

  Tebrikler Elazığ, Malatya merkez ilçe belediye başkanları Adıyamanlı, Belediye sosyal tesisleri ve Esenlik şirketinin Çalışanlarının çoğu Adıyamanlı ama bizden ses yok. Umarım örnek olur.

 49. vatandaş 44 dedi ki:

  Gaggoşlar bu sefer çok haklı ne yani koca üniversitede o kadar aday var sen git dışardan birini ata siyaset her yerde

 50. Deniz dedi ki:

  Bir mekiği peşine bu kadar düşmeyin elazığ da yıkılan okula ra bir çivi çakıl ma dı

 51. abdulkadir dedi ki:

  seviyorum bu elazığlılıları her ile bürokrat olurlar ama kendi illerine koymazlar. reis bence çekişmeden sıkılınca mesajını vermiş …

 52. Efsane Malatyaspor 1966 dedi ki:

  Yıllardır Malatyamız da ne kadar kamu da müdür varsa hemen hemen hepsi Elazığlı, biz böyle durumlara alışık olduğumuz için hiç yadırgamıyoruz.Ama beyler bir tane dışarıdan müdür , yönetici vb üst düzey yetkili bir isim gelse hemen topa tutuyorlar.Burada bizim seçilmiş vekillerimizin de Malatyalı ne kadar bürokrat, rektör, müdür gibi üst düzey yönetici kadrolarına destek vermesi gerektiğini düşünüyorum ama öncelikle liyakatlı olması lazım

 53. Hafize dedi ki:

  Hiç şaşırmadım Evet Elazığlılar yine son planda yakında depremin silemediği Elazığı siyasiler silecek kimse kusura bakmasın Elazığlılar memleketine sahip çıkmıyor .Herkes kendi çıkarının peşinde ben ve çocuklarım tam bir memleket aşığıyken şimdi buradan gitmenin yolunu arıyoruz.Bu vatan sevdalısı memlekete yazık oluyor.Bence siyasilerde bunun farkında oldukları için nasıl olsa neyapsak sesleri çıkmıyor diyerek her haksızlığı yapıyorlar.Ben bu memleketen oy alıpta hizmet vermeyen vekillere hakkımı helal etmiyorum.

 54. Rüya dedi ki:

  Cunhurbaşkanimizi tebrik ce teşekkür ediyorum adam kayirmacikik bitti nihayet

 55. Hakan Tuğ dedi ki:

  Elazığ lı bir rektör çıkmaması gayet normal degilmi neden bu millet şaşırdı Elazığ dan millet vekili seçilipte meclise giden hangi isim bu şehir için çalıştı gelen yöneticiler sadece kendi yandaşlarını kalkındırmak peşinde oldukları için Elazığ hep geri kaldı inşallah hayırlı olur memleketimiz için

 56. Ömer dedi ki:

  Bu propaganda ile malatyadaki neredeyse tüm müdürlükler elazığlı oldu. Aynı siyasetle zamanında Malatyalı gençlik ve spor il müdürünü 1 gün bile elazığ da geçici olarak bile müdür olmasına izin verilmedi. Rize ye gitti o zaman

 57. Abidin dedi ki:

  Bir elazığlı olarak bu aptalca mantıktan tiksiniyorum bu mantığa göre müftü de vali de elazığlı olsun hatta işi biraz daha ileri götürelim ve elazığlı olmayanları elazığa sokmayalım söz firat üniversinden açılmışken fırat üniversitesine elazığlı hariç öğrenci almayalım olmaz mı madem ki anormaliz tam olsun

  Bu arada milletvekili gürsel erol da aslında elazığlı değil

 58. Gurbet dedi ki:

  Bize ne.

 59. Mert korkmaz dedi ki:

  Eveeettt sevgili gakkoşlar. Sizi galiba deprem, salgin vs. Değilde Malatya’ya olan hasütlüğünüz götürecek. Maçlarda erzurumsporlular elazığ elazığ diye yırtınıyorlar. Bizimle maç yaparken. Noldu şimdi niye zorunuza gidiyor. Bu atamanın Malatya ile ne ilgisi var şimdi. Saçmalıyorsunuz. Başıniıza taş yağsa Malatya diyorsunuz. Bu kadar komplekse girmeyin. Lüzumu yok çok komiksiniz.

 60. Kazım dedi ki:

  Artık bırakın polyanacılığı Allah ol demedi olmadı. Allahının işi gücü yok sizlerlemi uğraşacak. Sn. Reis olur demediği için olmadı. Artık tüm insanların birazcık gurur sahibi olmaları zamanı gelmiştir.

 61. Erdoğan dedi ki:

  Size Malatyalı yaramaz esasen size iyi bir Yunanlı Rektör lazım Malatyada gelip Baseli desdeklemiştiniz ya hani ufak bir hatırlatma

 62. Tecdeli-çilesizli dedi ki:

  Elazıglılar cok kıskançlar…bu kadar olmaz ama erzurumluda bi ülkenin insanı…herkes hakettigi yere gelıyor demekki elazıgdaki akademisyenler şuan o tempoda degıller..yıllarca malatyayı kıskandı elazıg , futbolda, kaysıda, ticarette ve sayamadıgım cok sektörde..malatya baktıgınızda baskilliler ve palular doldurmuş durumda şimdi biz kalkalım niyemi geldiler diyelım…

 63. Fitneciler dedi ki:

  Reis ne derse o gakkoşluk etmeyin adamın canını sıkmayın edep yahu reis size rektör gönderiyor siz karşı duruyorsunuz akp sizi çarpar düzgün durun😏

 64. Kemal karpat dedi ki:

  Elazığ Fırat Üniversitesine rektör olarak atanan Fahrettin Hoca o görevi layıpıyla yapabilecek bir insandır. Elazığlı vatandaşlara naçizane tavsiyem hasetliği bırakıp memleket faşizmi gapmamalarıdır. Malatya diye diye yıllardır bir arpa boyu yol alamayan bir şehir, malatyanın dört katı büyüklükte olması gerekirken bugün bu durumdaysa suç sadece siyasetçilere yüklenemez biraz kendilerini sorgulasınlar.

 65. ali dedi ki:

  adam kayırmacılığı biraz olsun azalır hemşehricilik olayı elazığ da zirvede

 66. Cezmi Aydın dedi ki:

  Elazığ’lı Olanların bugüne kadar memlekete Hayrı olmadı
  (Şekildeki M.Vekilleri gibi Vb.) Belki diger şehirlerden gelen Bürokratların bir Faydası Olur,Önceden Bir slogan Vardı Sahipsiz Bingöl diye,Artık bundan sonra Sahipsiz Elazığ Slogan Olur.

 67. Mustafa dedi ki:

  Noluyor yani, Elazığ’lı olunca İlk 100 üniversitesi arasına mı sokacak ? “Cehalet’’
  50 yıl geridesiniz eyy Elazığ 50 yıl

 68. Fahri dedi ki:

  Üniversite de kursan, büyükşehir unvanı da versen bu hemşehrici kafayla bir cacık olmaz bizden..

 69. Mehmet dedi ki:

  haklılar Elazzığ lılar.Hakkınıda aramaları normaldir.Bizim Malatya miza Bingöl lü millieğitim Müdürü atandı kimsenin sesi çıkmadı Malatya da adam kalmamış gibi.

 70. Battalgazi44 dedi ki:

  Malatya’nın yerinde olsalar ne yaparlar acaba?

  Belediye başkanları, bölge müdürleri, il milli eğitim müdürleri, kurum müdürlerinin hepsi neredeyse Malatyalı değil. Ahh Malatyam garip Malatyam!

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."