Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Fuhuştan 87 Ev ve İşyeri Kapatıldı

Fuhuştan 87 Ev ve İşyeri Kapatıldı
 • 13.01.2020

ARANAN 307 ŞÜPHELİ YAKALANDI, 157 SİLAH ELE GEÇTİ.. Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şubeler ile Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Aralık ayı içerisinde yapılan operasyon, denetim ve uygulamalarla ilgili açıklama yapıldı. Aralık ayında 153 bin kişinin GBT araştırmasının yapıldığı, 157 silah ele geçirildiği, fuhuştan 44 kişiye işlem yapıldığı, terör, uyuşturucu, tefecilik ve çete bağlantılı örgütlere yönelik operasyonlar gerçekleştirildiği bildirildi.

Yapılan çalışmalara ilişkin Emniyet Müdürlüğü’nce şu bilgiler verildi:

“İl Emniyet Müdürlüğü olarak Malatya halkımızın huzur ve güvenliği kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında, Terörle Mücadele TEM Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele KOM Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 2019 Yılı ARALIK ayı içerisinde gerçekleştirilen uygulama ve denetimler sonucunda;

TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE
-FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün ilimizdeki yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 74 şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan, 3 şahıs tutuklanmış, 26 şahıs hakkında Adli Kontrol Tedbirine hükmedilmiş, 39 şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmış, 6 şahıs ise firari olarak aranmaktadır.

-Ayrıca FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak farklı illerin soruşturmaları kapsamında il dışından gelen  talimat evrakları doğrultusunda 13 şüpheli hakkında işlem yapılmış, bunlardan 9 şüpheli yakalanarak talimat iline teslim edilmiş, 2 şüpheli ifadelerinin ardından serbest bırakılmış, 2 şüpheli ise firari olarak aranmaktadır.

-PKK-KCK Terör örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında 11 şüpheli gözaltına alınmış, adli makamlara sevk edilen 11 şüpheli hakkında Adli Kontrol Tedbirine hükmedilmiş, operasyon kapsamında 2 şüpheli ise firari olarak aranmaktadır.

-DEAŞ silahlı terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edilen 4 şüpheli gözaltına alınmış, operasyon kapsamında 2 şüpheli firari olarak aranmaktadır.

Kaçakçılık ve Mali Suçlara Yönelik Yapılan Çalışmalarda;

-5607 Sayılı Kanun kapsamında 8 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden; 4.490 litre boğma rakı, boğma rakı yapımında kullanılan araç gereç ve malzemeler 62 litre el yapımı şarap  ve 100 adet gümrük kaçağı kol saati ele geçirilmiştir.

-2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında 3 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüpheli şahıslardan kaçak kazı yapmak amacıyla 1 adet metal arama dedektörü ele geçirilmiştir.

-6136 Sayılı Kanun Kapsamında silah kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonda 3 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüpheli şahıslardan 1 adet tabanca, 164 adet mermi, 3 adet şarjör ele geçirilmiştir.

-Resmi Belgede Sahtecilik suçundan 11 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden 2 adet sahte çek ele geçirilmiştir.

-Tefecilik yapan şahıslara yönelik yapılan operasyonda 8 şüpheliye işlem yapılmış, bunlardan 4 şüpheli mahkemece tutuklanmış, 2 şüpheli hakkında Adli Kontrol tedbirine hükmedilmiş, 2 şüpheli ise firari olarak aranmaktadır.

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında TCK’nın 188/3. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak ve TCK’nın 191. maddesinden Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçlarından İlimiz genelinde yapılan çalışmalarda; toplam 39 operasyon gerçekleştirilmiş, yapılan operasyonlarda 63 şahıs gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan 32 şahıs hakkında TCK’nın  188/3-188/6 , 31 şahıs hakkında TCK’nın 191. kapsamında adli işlem yapılmıştır. Adli makamlara sevk edilen 21 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 6 şüpheli hakkında Adli Kontrol tedbirine hükmedilmiş, 36 şahıs ise savcılık talimatına istinaden serbest bırakılmıştır.

Yapılan bu operasyonlar sonucu; 230,89 gr. Kubar Esrar, 353,00 gr. Toz Esrar, 1,84 gr. Plaka Esrar, 132,60 gr. Metamfetamin, 252 Adet Ecstasy, 220,89 gr. Sentetik Kannabinoid, 1260 Adet Kullanımı Reçeteye tabi hap, maddeleri ele geçirilmiştir.

ASAYİŞ ŞUBE VE MERKEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZCE YAPILAN UYGULAMALARDA
153.636 Şahsın GBT kontrolü yapılmış, yapılan bu kontroller neticesinde aranması bulunan 307 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir. 40 Ruhsatsız tabanca, 20 Kuru Sıkı tabanca, 96 Av Tüfeği, 435 adet çeşitli çaplarda Fişek, 56 adet kesici alet, 1.190 adet Uyuşturucu Hap, 595 gr Narkotik madde, 320 litre sahte rakı 150 TL sahte para ele geçirilmiş ve 18 faili meçhul olay aydınlatılmıştır.

Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğümüz Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından,1072 Sayılı Kanuna Muhalefet kapsamında ve Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama Kumar/Tombala; suçlarından 12 ayrı Adrese İşlem Yapılmış, 14 şüpheli hakkında adli işlem yapılmış, kumar oyunu oynayan 227 şahsa toplam 72.640 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Kumar oyununda kullanılan malzemeler, 5 Tombala Makinası, 6 Adet Oyun Aleti, 215 Adet İskambil Kağıdı ve toplam 1.367 TL para ele geçirilerek kamuya aktarılmıştır.

Fuhuştan 44 Kişiye işlem yapılmış olup 73.500 TL cezai işlem uygulanmış, 87 ev ve iş yeri kapatılmıştır.

Kimlik Bildirim Sistemine kayıtlı tesislere yönelik 2019 yılı Aralık ayı içerisinde yapılan denetimlerde; 2 işyerine Müşteri Bilgilerini anlık olarak göndermediğinden  toplamda 14.704 TL idari para cezası kesilmiştir.

Bir şahsa Kimlik Bildirim Sistemine kayıtlı olmadan günübirlik kiralama işi yaptığından dolayı 14.705 TL idari para cezası kesilmiştir.”

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

FOTO: Malatya’daki polis uygulamalarından Vilayet Parkı yanında yapılan..

Etiketler: /

Yorumlar
 1. EMİNE dedi ki:

  kaç yıldır kapalı alanlarda sigara yasağı var. okulların bahçelerinde bile sigara içmek suç ve cezası var.okullar denetlenmiyor. nasıl oluyorda hiçkimseye ve kuruluşa sigara cezası kesilmemis.

 2. can can dedi ki:

  bosuna bısey yapılmasına gerek yok emnıyetın calısmansı bos af var yasa polis alır savıcı yada hkim bırakır hafıflettıcı nedenler o kadar cok ki der ben adalet olmadıgına inanıyorum artık cınayet işleyten 10 yıl alıyor milletın zorla malını alıyor 5 yıl yatıyor cıkıyor can bu kadar ucuzken kaybedecek ınsanların bıseyı kalammısken yasa af yerıne iş ortamı saglansa surıylerele ılgılı yaptıırım yapılsa eskiden cezaevinde kac tane adam vardı masaj salonu dıyorlar her yer ruhsat verıyor beledıye emnıyet nbe yapsın yeter yav turkıyede yasanılası kalmadı

 3. Hacı Hakyemez dedi ki:

  TOKİ civarindaki fuhuş yerlerinede dikkat edilmeli

 4. Hasan dedi ki:

  Emniyet mensuplarimizi tebrik eder
  Başarılarının devamını dilerim
  Aldıkları maaşlar helâli hoş olsun

 5. Fatih dedi ki:

  Eskileri malatyayı suç haraç fuhuş mafya yuvası olmasına gözyummuş . Son 5 yıldır belkide daha fazla hiç fuhuştan basılan ev görmemiştik ki ben artık devletin o işe bakmadığını zannediyordum vallaha sana yediğin ekmek helal müdür bey emeği geçene emri verene saygılar sevgiler inanın malatya sizi asla unutmayacak …

 6. Malatyalı dedi ki:

  Zina suç olmaktan çıktı dini nikah adı altında veya nikahsız yasamalar çoğaldı nikahta esas olan kadın ve erkeğin resmi güvencesi olması nikahin açıktan olması evlenecek kişilerin iki şahit huzurunda evlenmeyi kabul etmeleridir.internet üzerinden yazışmalar iki yalan söze kanıp evlerini terk eden bayanlar geriyede donemiyor ve kötü yola düşüyorlar kadın bedeni üzerinden para kazanan erkek kılıklı namuzsuzlar .sayın müdürüm size minnettarız size duaciyiz.

  1. Mehmet dedi ki:

   Aynen. İlaveten dini nikahta farzlardan biri nikahı duyurmaktır. Hem ailelere, yakın akrabaya hem çevreye. Bu yapılmazsa zina olur

 7. Hüseyin dedi ki:

  Ah Malatya vah Malatya ne hale gelmişsin böyle?
  Yıllarca huzur şehri denilen yer şimdi ne halde.
  Eğitimsizlik ,işsizlik,kontrolsüz göç alma vs. vs. sonuç işte bu.Allah bu günlerimizi aratmasın inşallah.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."