Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

“Genel Merkez Nasıl Uygun Görürse..”

“Genel Merkez Nasıl Uygun Görürse..”
 • 13.01.2020

KOCA’DAN, ETHEM SANCAK’A HEMŞEHRİLİK KARARINA DESTEK.. AKP Genel Merkezi Ar-Ge Birim Başkanlığı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilen Siyaset Akademisinin 19’uncusu için başvurular Malatya’da başladı.

Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilecek AKP Siyaset Akademisi eğitim programına dair açıklamalarda bulunan AKP Malatya İl Başkanı ihsan Koca, “Adalet ve Kalkınma Partisi sadece iktidar olmayı hedefleyen bir parti değildir. Türkiye siyasetine adım attığı andan itibaren, gelişmeyi ve bulunduğu noktadan ileriye gitmeyi hedeflemiş bir siyasal harekettir. Sürekli toplumla iç içe olan politikalarını ve faaliyet planlarını belirlerken teşkilatların ve halkın taleplerine cevap verme niteliği taşımasına önem veren bir partidir. Böyle bir parti olma özelliğine sahip olduğu içinde girdiği bütün seçimlerde açık ara farkla galip gelmiştir. Bu başarı sırrının altında yatan en önemli uygulamalardan birisi de AK Parti Siyaset Akademisi’dir” dedi.

Siyaset akademisi eğitim programının katılmak isteyen vatandaşların 13-27 Ocak tarihleri arasında başvuru yapmaları gerektiğini ifade eden Koca, “Adalet ve Kalkınma Partisi Ar-Ge Başkanlığı tarafından 2008 yılının başından itibaren düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi bu yeni dönemde başta büyükşehirler olmak üzere toplamda 38 ilde eğitimleri başlatmayı planlıyor. Siyaset akademisi eğitim programı 13-27 Ocak tarihleri arasında başvuruya açılacak, iki hafta sürecek olan başvuru takviminin ardından Şubat ayının ilk haftası gibi derslere başlanılacak” şeklinde konuştu.

8 Haftalık bir eğitim sürecinin sonunda katılımcıların AKP Siyaset Akademisi sınavına gireceklerini ve dereceye girenlerin ise belgelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklarını ifade eden Koca, “Bu eğitimlerde dış politika, yerli ve milli ekonomi politikaları, islamofobia, anayasa hukuku, irfan dersi, sosyal medya, dijital dünya, medya okuryazarlığı, tecrübe paylaşımı gibi önemli başlıklar yer alacak. Dersler 8 hafta sürecek” ifadelerini kullandı.

Ethem Sancak’a fahri hemşehrilik verilmesi
Bir basın mensubunun Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin İşadamı Ethem Sancak’a fahri hemşehrilik verilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorusunu da cevaplayan İl Başkanı Koca, şöyle devam etti:

“Ethem Sancak gibi Türkiye’nin ekonomisine, sanayisine ciddi katkılar vermiş, önümüzdeki dönemde de Malatya’ya yapılacak yatırımlar konusunda, ciddi gayret ve destekleri olduğunu bildiğimiz ve inandığımız fahri hemşerimizin, bir beratla tasnif edilmesi bence yerinde bir karar. Sayın başkanımızın dikkat çektiği hususları bende ifade etmek isterim. Fahri hemşerilik beratı sembolikte olsa, sonuçta Malatyalıların tamamını ilgilendiren bir husus olduğu için, Malatya’ya, Malatyalılara maddi manevi katkısı olabilecek insanlara titizlikle verilmesi gerektiği kanaatindeyim.”

AKP’nin kongre süreci
Kongre süreci ile ilgili soruları da cevaplaya Koca, “Sizler de biliyorsunuz ki, biz daha önce İl Başkanlığı da yaptık, nasip oldu bir dönem milletvekilliği de yaptık. Klasik bir ifadeyle bize hangi görev verilirse biz o görevi partimizin çatısı altında, Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde o görevi yapmaya her zaman hazır olduk. Bizim için görevin unvanı, adı, etiketi hiç önemli değil. Biz kuruluşunda İl Yönetim Üyesi olarak yer aldığımız bu partide, İl Teşkilatı anlamında yapabileceğimiz görevlerin tamamını yaptık. Nasip oldu tekrar İl Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Şu anda görevimizin başındayız. Genel Başkanımız, Genel Merkezimiz nasıl uygun görürlerse biz o şekilde hareket edeceğiz. ‘Görev adamıyız’ derken, ‘bize verilen her görevi yaparız’ derken, bizim gönlümüzde bir aslan yatıyor değil, bunu ifade etmeye çalıştım. Biz aslanları zamanın da yatırdık, sonra da azat ettik. Bundan sonra da hangi görev olursa olsun, partimizin çatısı altında yapmaya hazırız. Bizim görev anlamında gönlümüzde yatan bir şey yok” diye konuştu.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. yuxel dedi ki:

  hemşehrilik verecek ethemimi buldunuz

 2. Bilirkişi dedi ki:

  Siyaset=T

 3. orhan ince dedi ki:

  çakır ne demişti bayanlar istemişti pembe trambüs ihtiyaçı var uygun gördük türkiyede bir ilk ihtiyacı karsılıyoruz hizmete girdi ne oldu pembe trambüsler ortada yok onuda bir baksanız hizmet için alınmıştı ya

 4. Necmettin S. dedi ki:

  Ben İl Başkanlığı yaptım , önceden de yaptım , yine yapıyorum , yapacağım , yemin ettim ama bak geldim tekrardan Milletvekili olmaya çalışıyorum , Ethem mi Ethem sanayici herhalde inşallah Malatya’ya bir yatırım yapar ,umarım yani yapar şimdi ben böyle söyleyeyim ama ne de olsa kimse hatırlamaz.
  Evet ben il Başkanlığı yaptım , yapıyorum , yapacağım da ama beni aramayın bak telefonlarınızı açmam , söz verirsem sözüm de de durmam , Başkan işi karıştırdı vekiller istemedi der geçerim ama diyemem çünkü telefonu açmam numaralarım silindi derim , Partiye de kimse gelmesin , kimseyle görüşemem dayımın oğlu gelmiş o gelsin de fotoğraf çekilir vatandaşlarla görüştük deriz..Durum bundan ibaret Saygıları Sunarım.

 5. Ali dedi ki:

  Ak Parti’nin 2007 kadar olan süreci en temiz süreçti.
  Bu halkın feraseti vardır.
  Alternatif yok diye hep AKP oy verdi, Recep Tayyip Erdoğan için oy verdi.
  Ama milletin aklıyla dalga geçilmeye başlandı artık alternatif var.

 6. Gerçek Malatya dedi ki:

  Maalesef ak partiyi bitirme noktasında ilerliyorsunuz. Önce bir kendi içinizi düzeltin. Ben hiç ak parti vekillerin 4 nü bir arada görmedim, ancak reis yada bakan gelirse belki. Yazık oluyor Malatya ya, bu millet ve Reise bunu yapmaya hakkınız yok. Herkes kendine Müslüman.

 7. Ramazan Ö44 dedi ki:

  Elin oğluna Fahri hemşehrilik vereceğinize MALATYALIYA ASIL MALATYALILIK DEĞERINI VERIN ! Eyyyy idareciler bu insanlar tek kelimeyle ZOR GEÇINIYOR. Siz kalkmissiniz yok hemşehrilik yok bilmem ne. Ama durun siiiz. Allah’a şükürler olsun ki bize bir ALTERNATIF sundu. Artık YENIDEN ERBAKAN VAR YENIDEN REFAH PARTISI VAR. Ak Parti’ye bundan sonra oy moy yok.

 8. Hasan dedi ki:

  Hayatımda CHP ye oy vermedim..ama bu seçimde sadece Suriyeliler yüzünden oyumu CHP ye vereceğim

 9. malatyasız dedi ki:

  boş boş konuşmayın sandığın başına gidince başka partiye vereceğinizi zannetmiyorum.

 10. Ak partili dedi ki:

  Sen milletvekili olunca bu şehre neyaptınki il başkanlığında ne yapasın doldurmuşsun yönetimi kodamanlarla sonrada ak parti diyorsun ak parti partiyi bitirdiniz

 11. Tarik dedi ki:

  Inşallah rabbim hukmunuzu verir. Başkada sözüm yok .

 12. Malatyalı dedi ki:

  İnşallah bir erken seçim olurda sizinde sonunuz olur bu millet sizden kurtulur ihsan kocaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 13. Turan dedi ki:

  Reis’in aradığı Ömer aslında uzakta değilmiş. Hemen yanıbaşındaymış. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Bu durum yeni kurulan partiler için de bir fırsat. Birer vekil çıkarmaları için bir sebep daha.

  1. Ramazan Ö44 dedi ki:

   Aynen öyle Turan ağa. Bak gör geçen seçim MHP’ye milletvekili kaptirdilar. Şimdi bu seçimde Yeniden Refah Partisine kaptiracaklar bir vekil. Çünkü şu an en aktif çalışanlar onlar.

   1. Tacettin dedi ki:

    Yeniden refah ne zaman kuruldu yaw

    1. Ramazan Ö44 dedi ki:

     Tacettin tabi medya göstermiyor. Ama Malatya teşkilatı başta olmak üzere her yerde çok güzel çalışıyorlar

 14. ismail dedi ki:

  Malatya’nın genelini ilgilendiren bir durumsa malatya’lıya sorun,her önünüze gelene sizleri arayana hemşeri’lik beratı vermeyin.Ethem sancak denen adamın malatya’ya ne faydası hayrı var.Boş işlerle uğraşmayın malatyanın işsizliğine nasıl çözüm bulunur onunla ilgilenin.Belediyelere sadece yandaş olanları işe almayın bizlerinde çocukları var işsiz akp de dayımız yokki iş bulsun.

 15. vural dedi ki:

  aynende öyle erken seçim gelsin hemşeriliği göreceez

 16. murat dedi ki:

  hemşerimiz olacağına göre Ethem Sancak’a fahri hemşehrilik verilmiş ise Malatyamıza artık bi fabrika yatırım yapar artık o artık MALATYALI 🙂

 17. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  İlk erken seçimde millet size uygun geleni görecek hiç merak etmeyin…?

  1. VAİZİN OĞLU dedi ki:

   Bu aziz millet aynen geçmişte nasıl uygun gördüyse yine öyle münasip görecek sizde yutkunup duracaksınız…

   1. Vatandaş 44 dedi ki:

    Tecde güngör caddesine gitmek için 45 dk otobüs bekliyoruz, aziz millet gerekeni mutlaka yapacak

    1. Selehattin dedi ki:

     Otobüs 2 saat de beklerim ama bekleyecek durak yok durak yapmak bu kadar mi zor Allah aşkına

    2. Hakan dedi ki:

     İl başkanıyla ne alakası var kardeşim bunun o büyükşehir ulaşımın sorunu git belediye başkanına söyle

   2. Ziya dedi ki:

    Bu aziz milleti hiçe sayanlar.Bu Aziz milleti seçimlerde tanıyacaksınız.

   3. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

    Sen konuşma zabıta…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."