Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Hamdolsun ki Kendi Şehrime Hizmet Edeceğim”

“Hamdolsun ki Kendi Şehrime Hizmet Edeceğim”
 • 14.09.2020

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Battal Kanbay’ın önümüzdeki Perşembe günü gelerek görevi devralacağı bildirildi.

6 yıldır Malatya’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Ali Tatlı’nın bakanlık emrine alınmasıyla, İstanbul Sultangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü iken Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Battal Kanbay, sosyal medya hesabından kendini kutlayanlara yönelik olarak yayınladığı mesajda, “Biz birlikte Malatya’yız. Birlikte mutluyuz, birlikte sevinçliyiz. Eğitimin tüm paydaşlarına selam olsun. Tebriklerinizi can-ı gönülden kabul ediyorum. Hepinizin desteğini ve duasını bekliyorum. Allahınıza gurban Malatya’m”dedi.

Battal Kanbay’ın sosyal medya hesabında, fanatik taraftarı olduğu Yeni Malatyaspor’un geçtiğimiz sezon İstanbul’da oynanan Galatasaray maçında, Malatyalı taraftarlar arasında çektirdiği fotoğraftaki, “Bize her yer Malatya değil. Biz her yerde Malatyalıyız” ifadesi dikkat çekti.

“ALLAH’A HAMDOLSUN Kİ, KENDİ ŞEHRİME HİZMET EDECEĞİM”
Malatya’nın yeni İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, 1980 yılında Pütürge’de doğdu. İlkokulu Pütürge Şükan (Sorguçlu) Köyü’nde, ortaokulu Pütürge Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) bitirirken, lise öğrenimini Malatya Fatih Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Özel Eğitim ve Rehberlik Bölümü’nü bitiren Kanbay, Boğaziçi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde de eğitim aldı. İyi derecede İngilizce ve Farsça bilen Kanbay, iki yıl süre ile İngiltere- Londra’da otizm üzerine eğitim gördü ve 2002 yılında İstanbul’da öğretmen olarak görevlendirildi. 11 yıl özel eğitim öğretmenliği görevinde bulunan Kanbay, daha sonra okul müdür yardımcılığı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanlığı ve son olarak Sultangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Bu görevde iken Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Battal Kanbay evli ve 2 kız çocuk babası.

İstanbul’daki Malatya ile ilgili çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Kanbay, kendisini “Malatya ve Malatyalı aşığı, fanatik bir Malatyaspor taraftarı” olarak tanımlıyor.

Yaşlılar, engelliler ve çocuklar ile ilgilenmenin kendisinin yaşam kaynağı olduğunu belirten Battal Kanbay, hobilerini kitap okumak, sinema ve tiyatro izlemek ve seyahatler yapıp, farklı ülke ve kültürleri tanımak olarak ifade ediyor, bu amaçla Avrupa’yı dolaştığını belirtiyor. Kanbay, Arguvan türkülerini ve Alevi deyişlerini dinlemeyi sevdiğini de ekliyor.

Tüm Malatyalılara eşit mesafede olduğunu belirten Battal Kanbay, çok sevdiği annesini Pütürge YİBO’da 7’nci sınıf öğrencisiyken kaybettiğini, bu süreçte kendisini hayata bağlayan ve bugüne ulaşmasını sağlayan gücü bulmasına neden olan kişinin, okuldaki Matematik öğretmeni Mustafa Atilla olduğunu belirterek, “Bunun için Matematik öğretmenim Mustafa Atilla’ya sonsuz minnettarım. Mustafa Atilla öğretmenimin bana öğrettiği şey şu, dokunmadığın öğrenci kalmasın. Mustafa Kemal Atatürk’ün tabiriyle, kaybedecek hiç bir ferdimiz yok. Allah’a hamdolsun ki, kendi şehrime hizmet edeceğim.” dedi.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: Battal Kanbay’ın, geçen sezonki Galatasaray- Yeni Malatyaspor maçında Malatyalı taraftarların tribününden çektirip sosyal medya hesabına koyduğu fotoğrafı

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Eğitimci dedi ki:

  Sayın müdürüm milli eğitime giremez olduk adami olmayanlar muhatap bulamıyoruz okulumuza taşınır mal bile alamıyoruz ama adamın varsa her yıl yenile biz idareci ve öğretmenler insan yerine konulmak istiyoruz inşallah başarılı olursunuz göreviniz hayırlı olsun Allah utandırmasın Ben inanıyorum ki Rabbimiz iyi niyetli insanların yanında olacaktır iblisler kurdukları tuzaklarda boğulup gideceklerdir .

 2. Malatyalı dedi ki:

  Hoşgeldiniz sayın müdürüm guvenlikcileri çoban köpeği ne benzeten okul müdürlerine siz iyi olduğunuz için tercih edilmediniz sizi müdür ben yaptım gerekirsede alırım diyen bir müdürden bizi kurtaran sayın vekilim Öznur bacima teşekkür ederim ama çok geç kalındı 6 yıl ne demektir sayın bakanım inşallah başka ile müdür olmaz diyorum.

 3. ABDURRAHMAN dedi ki:

  Malatya şehrini pek bilmem ama Battal beyle çalışan bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim; Battal bey hangi şehirde çalışırsa çalışsın o şehir için, o şehrin öğrencileri ve eğitim kadrosu için şanstır.
  Girdiği her ortamda olaylara bakış açısı ve pratik çözümleriyle öne çıkan bir şahsiyettir kendisi. Bu anlamda Malatya’ya artı değer katacağından eminim.
  Kendisine ve Malatya şehrine hayırlı olsun diyorum.

 4. Mert dedi ki:

  Müdürümüze hayırlı olsun Allah kolaylıklar versin Yeşilyurt müdürüne dikkat etmesini tavsiye ederim adamda üslup yok görgü yok bilgi yok pedagoji desen bana küfür etme der ama kibir tavan idareci öğretmen morali bozmada mahir yeni müdürümüz haklı olarak kendi kadrosunu kurar inşallah özellikle merkez ilçeler baydı artık 6 yıl oldu değişsin artık

 5. ADige34 dedi ki:

  Çerkeslerde bir söz vardır “Eskisini öv,yenisini seç.”diye.Biraz üzerine düşünülmesi gerek sanırım.Eski müdürünüz üzerine buradan fikir sahibi olmaya çalısırken aslinda degerli meslektaslarım birkac günde şunu da gördüm beğenmediginiz ,yanlış gelen şeyleri elestirirken bence sizler de kantarın topuzunu kaçırmaktasınız.Evet bu atasozundeki gibi gideni övmeyin belli ki coğu kisi dertli.Ama yorumlar ďısardan bakan biri olarak bende şunu çagristirdi;Bingöl lü,Malatya lı yahut bir baska yerli olmak niye bu denli önemli.Belki bir espride bahsi gecer,belki bir dost meclisinde tanış birini bulmak o anlık kıymetlidir,ama hepsi bu.Herkese göre bir kayırmacılik var maalesef.Cunku yorum yapan cogu kisi farklı olana bunun uzerinden pay biciyor.Yanlislar konuşulur, ama hep bir falanca yerli istemiyoruz diye baslayan ve biten cumleler insan egiten,cocuk büyüten degerli arkadaslarima hic yakışmıyor.Sevgiler…

 6. Kaan dedi ki:

  Bu devirde liyakat sahibi bir atama beklemek zor.
  Bu da kendi adamlarını kayırır, twitter profiline bakarsanız görürsünüz.

  1. Ahmet dedi ki:

   Profile baktım. Birsey göremedim. Adam Malatya asıgıysa bunda ne suc var

 7. Ruşen ucar dedi ki:

  Hamd olsun stadda bir kisi de daha fazlayız.hoş geldiniz.

 8. Kadersiz dedi ki:

  GEÇ KALAN NASİHAT
  Gelme hocam gelme pişman olursun
  Burda istemezlik burda fesat var.
  Yalakalık,adamcılık görürsün.
  Liyakat önemsiz gayrete set var..
  Sanma hizmet eder dua alırsın
  Meyveli ağaca erken hasat var..
  Vekil -başkan arasında kalirsin
  Her işte bir kavga.,bir siyaset var..

 9. Eğitimci dedi ki:

  Bir an önce bekliyoruz ,hayırlı olur inşaallah
  Öznur ablama teşekkür ederim sayın müdürüm ben bu ilde rahmetli yücel çuhaci çok saygıdeğer müdürler hatayli mehmet Gökçen, Diyarbakırlı sehmuz ückardes ,mersinli İlhan faydaver,elbistanli Hamza Doğuç ,aslen baskilli doğma büyüme Malatyalı Mehmet Bulut la çalıştım dikkatleri çekiyorum rahmetli yücel abi dışında hiçbiri Malatyalı değil hepsinide saygı ile anıyorum konu Bingöl lu Malatyalı olup olmama konusuna getiriliyor bu çok yanlış bir insanın konuşma üslubunun yanlış olmasının adaletsiz kibirli olmasının tanıdığı insanları bir yerlere getirip korumasının şurali buralı olması ile bir ilgisi yoktur,şu anda ilimizde ikamet eden Hamza hocam ve Mehmet bulut hocam hep saygı gormekteler çünkü onu hak eden kişilerdi sayın müdürüm duamız sizinle sizin başarılı olacağınız dan eminim çünkü Allah doğru insanlarla beraberdir.

 10. Malatya44 dedi ki:

  İl müdürünün ilk emri,tüm okullar eski yerlerine marş marş olsun.

 11. Mustafa atila dedi ki:

  Öğrenciyi yetiştirmek bizim vazifemiz. Ben sadece görevimi yaptım. Minnet duyulacak bir durum yok. Böyle bir duygu, senin kalbinin güzelliğini gösterir. Yolun açık,Allah yardımcın olsun.

 12. Gürbüz Bozbey dedi ki:

  Öncelikle Evinize hoş geldiniz Malatya’nın eğitim deki sıkıntıları görür 50 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim olmayacağı bilinci içinde çalışmalarınızı yaparak geleceğimiz olan bu çocuklarımızın eğitiminde katkı sağlarsınız iyi çalışmalar..

 13. Kader Kurbanı dedi ki:

  Sayın Müdürüm
  Sizi hiç tanımam .Ama iyi bilin ki sizin açınızdan hiç iyi olmadı. Fitnenin fesadin ortasına düşeceksiniz.Vekil -başkan kavgasının arasında kalacaksınız.Egitime değil siyasete hizmet etmek zorunda kalacaksınız.Aileniz sıkıntı çekecek. Oradaki Malatyalılar la burdaki Malatyalılar ne kadar farklı onu göreceksiniz.Genede Allah hayırlı etsin..

 14. Baki Mutlu dedi ki:

  Darısı Malatya’ da Malatyalıyı hor gören, Ehliyet ve Liyakat yoksunu, diğer illerden gelmiş yöneticilerin başına, arkadaş Malatya bu kadar rahatsızken, Bu ilin Milletvekilleri, başındaki yöneticiler bu Malatyalıların sesine neden kulak vermez, Bu bir başlangıç olsun, Darısı Çevre Şehircilik, Yikob, Maski, Belediye, Kalkınma Ajansı…. Allah rızası için bu kurumlara bir bakın inceleyin Makamlarınızda oturmakla bu şehrin sorunları çözülmez, Çalışanlarına zulmeden, hak ve hakikatten değil güçten yana olan, arkalarına birilerini almışlar, mahfettiler Malatya’ yı, Bu Vebal de size yeter, Resullah (SAV) Ne diyor Hani çok Müslümansınız ya, “Bir makam ve mevkiye daha layıkı varken, Gelene ve Getirene Benim ve Bütün Peygamberlerin Vebali Üzerine olsun diyor” Bakalım bu vebali nasıl taşıyacaksınız.

  Malatya Malatya olalı böyle zulüm görmedi…

 15. Öğretmenn dedi ki:

  Hayırlı olsun müdürüm,nihayet öğretmenleri aşağılamadan ve şehrine hizmet duygusuyla çalışan genç ve adil bir müdüre kavuştuk inşallah,Allah yardımcınız olsun…..

 16. Serdengeçti dedi ki:

  Kitap okuyan bir Milli Eğitim Müdürümüz olcak… Kitap okuyan yöneticilere hasret bu memleket.
  Hayırlı ve uğurlu olsun

 17. hasan 44 dedi ki:

  Hamt olsun ki biz de yıllar sonra kendi memleketine hizmet eden bir müdürle tanışacağız. Darısı diğer kurumların başına. Malatya, Malatyalı olmayanların Malatyalıları öteleyip hemşehrilerini bir yere getirdiği kurum müdürlerinden bıktı, usandık hemşehrimiz artık. daha güzel işler yapacağına inanıyorum.

  1. emirza dedi ki:

   Çok doğru hemşehrim,katılıyorum.

 18. hasan dedi ki:

  Allah hayırlı etsin görevinde başarılar diliyorum

 19. Öğretmen44 dedi ki:

  Hayırlı olsun Malatya’ya özel eğitimden anlayan birinin gelmesi inşallah özel gereksinimli öğrencilerimiz için bir şans olur Ali Tatlı’nın yolu açık olsun bakanlıkta kalır inşallah Malatya’yı yıllarca bezdirdi meslektaşlarını ayarlamaktan başka icraatı olmayan birisi.

 20. Ramo dedi ki:

  Hayırlı uğurlu olsun sayın müdürüm. Adaletten şaşmayın yeter. Herşey düzelir..

 21. Mehmet Fatih BULUT dedi ki:

  Nihayet MALATYALI bir müdürümüz oldu….

 22. Tekin dedi ki:

  Müdürüm yeni görev yerinizde başarılar dilerim.Okulumuz Puturge Yibo ortaokuluna bekleriz.

 23. Hoşgeldiniz dedi ki:

  Sayın müdürüm evinize hoş geldiniz. Gerçekten işiniz zor olacak ardında enkaz bırakan bir müdürün arkasını toplayacaksınız. Eşitlik, adalet ilkelerinden uzak birinin ardında bıraktığı kırık kalpler sizden çok şey bekliyor. Evet haklı olarak biraz zaman alacak ama inşallah sonu güzel olacak. Yorumlarda bir çok istek ve öneri var. Ben de Ali Tatlı’nın gerek il milli eğitim içerisinde gerekse sayıları 200’e yakın eski müdürün yerine yapmış olduğu idareci atamalarını mercek altına almanızı talep ediyorum. Emin olun tespitleriniz sizi çok şaşırtacaktır. Özellikle il merkezine belli okullara gelen müdürlerin incelenmesini rica ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun…. Sağlıkla, afiyetle ve huzurla hayırlı görevler yapmayı Rabbim nasip eder inşallah….

  1. Serdar Küçük dedi ki:

   Bence sizi müdür olarak atamalı yoksa kalbinizin kırıklığı geçmeyecek. :)))

   1. Malatyalı dedi ki:

    Zorunuza giden ne oldu anlamadım? Yorumu yazan bir veli, esnaf ya ds başka kurumda çalışan biri de olabilir. Müdür olmak isteyen biri mi olmalı illa? Adam hayırlı olsun demiş gördüğü bir durumu dile getirmiş. Gelen müdürün aklı var fikri var. Her yorumun altına saçma sapan eleştiriler yazmayın lütfen.

    1. eğitim dedi ki:

     Sizin zorunuza giden ne oldu acaba.
     Siz neden her yoruma cevap veriyorsunuz
     Herkesin kendi yorumu
     Size mi sorsunlar yorumumu nasıl yapayım diye
     HERKES SÖZDE ADALET DAĞITICISI olmuş

 24. Süleyman Turkoglu dedi ki:

  Allah hayırlı etsin gorevinde başarılar diliyorum

 25. AKAB dedi ki:

  Onceki müdürün en büyük sorunu geldiği yeri unutup hele birde bikac yıl önce kendide ogretmn olmasına ragmen öğretmen ve müdürleri adam yerine koymamasiydi….

 26. oğuz kantarcı dedi ki:

  Allah hayırlı etsin sayin mudurum.ulkemize malatyamiza hayirli hizmetler dilerim.

 27. Gerçek Malatya dedi ki:

  Düşünce çok güzel, ama Malatya da görev yapmak çok kolay değil. Allah yardımcın olsun. Tabi herşeyi buradan yazamıyoruz. Hayırlı olur inşallah.

 28. Ahmet dedi ki:

  Sayın müdürüm Malatya aşığı olduğunuza göre eminim ki malatyahaberi takip ediyorsunuz ve yazılan yorumları muhakkak okursunuz. Ayrılan millieğitim müdürünün yaptığı yanlışları umarım yapmazsınız ve Malatya’lı çocuklarımızın eğitimi için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum sizden tek isteğim gelir gelmez şu özel okulları bi denetim altına almanız orada çalışanların takibini yapmanız özellikle eli… eğitim kurumunda çalışan MEB öğretmenlerini çünkü devlet okulunda gençlerimize fayda sağlayacaklarına özel okulda çalışıyorlar ve potansiyeli Yüksek öğrencilerimizi oraya çekmeye çalışıyorlar..

  1. Eflatun dedi ki:

   Ahmet bey ilimizin eğitimdeki başarısı Türkiye sıralamasında son sıralara gelmesindeki en büyük etken bahsettiğiniz okul öğretmenlerinin asli görevli oldukları devlet okullarından ziyade yasal olmadan çalıştıkları Özel Kurs merkezleri ve Özel okullarda kaçak çalışmaları , Özel kursların bir çoğunda kadrolu atanmış öğretmenden sayıca kat be kat fazla devlet memuru olmalarına rağmen evlatlarımızın devlet okulundaki emanet ettiğimiz öğretmenlerin oralarda merdiven altı diyeceğimiz yerlerde çalışmaları mutlaka 2014 öncesi gibi ciddi denetlenmesi.

  2. Eflatun dedi ki:

   Ahmet bey ilimizin eğitimdeki başarısı Türkiye sıralamasında son sıralara gelmesindeki en büyük etken bahsettiğiniz okul öğretmenlerinin asli görevli oldukları devlet okullarından ziyade yasal olmadan çalıştıkları Özel Kurs merkezleri ve Özel okullarda kaçak çalışmaları , Özel kursların bir çoğunda kadrolu atanmış öğretmenden sayıca kat be kat fazla devlet memuru olmalarına rağmen evlatlarımızın devlet okulundaki emanet ettiğimiz öğretmenlerin oralarda merdiven altı diyeceğimiz yerlerde çalışmaları. Çözüm mutlaka 2014 öncesi gibi ciddi denetlenmesi.

 29. mltykrl dedi ki:

  bir köy okulu öğretmeni olarak şunları rica ediyorum sizden sayın müdürüm…1.malatya meb adamcılığını bitirin….2.ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kafalarına göre hareket etmelerine imkan sağlamayın.(bakanlık yazısını bıle cıddıye almayanlar var)…3.öğretmenlerin yer değiştirme zamanlarında boş norm okullarını lütfen gösterin.(10 yıldır il içi özürden bile gelemeyen yüksek puanlı öğretmenler var).sebebi birilerine güzellik yapılması…4.zorunlu hızmetini yapmayan(muaf olanlar hariç) öğretmenler yılları dolmasına ragmen neden bu hızmete yollanmıyor.lütfen bu durumu düzeltin.60 puanla merkezde çalısıyor .zorunlu hızmet yapmamıs.dıger taraftan köy okulunda 10 yılı aşmış 300 puanla çalısıyor.bu öğretmenden performans beklenmez.yıllarca tükenmiş artık……5.köy okulundaki öğrencilerin malatya merkezde sosyal açıdan ımkanlardan yararlanmalarını sağlayan projeler yapabılırsınız…..6.idareci atamalarında malatyada sendıkların gücünü yok etmenizi rica edıyorum…..7.başarı belgesi ,maaş ödüllendirilmesini lütfen araştırın hep aynı isimlere gidiyor…8.proje okullarına genelde hak etmeyen öğretmenlerin atamaları yapılıyor ……………kısacası malatya milli eğitim şuan enkaz halinde .bu enkazı kaldırıp adaletli olmak sizin elinizde……malatyada malatyalı milli eğitim müdürü görmek gurur verici…..HAYIRLI OLSUN …

  1. Ec dedi ki:

   Ayrıca zorunlu hizmetini yapmadığı halde proje okullarına atanan var

 30. Çetin Örnek dedi ki:

  Vatanımıza, milletimize, Malatyamıza ve şahsınıza hayırlı olsun. Rabbim utandırmasın inşallah.

 31. Kadîm dostlar. dedi ki:

  Allah’a şükürler olsun ki Malatyalı Malatyayı tanıyan ve seven genç ve azimli bir Müdür atandı.Hayırlı olsun İnşaAllah daha iyi bir eğitim için herkes çok çalışacak
  Maalesef Malatyamız Mağrurlu ve kibirli insanların takriben yedi yıl kahrını çekti. Çoook isabetli bir karar.

 32. avni dedi ki:

  Mutevazi ama delikanli biri oldugunu soyluyor yakin çevresi. Herkesin el birligi ile Müdüre destek olması lazım. Yoksa malatya egitimi cukurun içinden cikamaz.

 33. Mehmet dedi ki:

  Malatya’ya adam gibi adam,alçakgönüllü bir müdür geldi inşaallah…Daha öncekilerin yaptığı hataları yapmayarak,eğitim kalitesini en üst seviyelere çıkaracağına inanıyorum…Yolun açık olsun değerli kardeşim…

 34. Emirza dedi ki:

  Değerli kardeşim Yeni görevinde başarılar diliyorum. Malatya’da Malatyalı bir milli eğitim müdürü olarak çok başarılı olmanı istiyorum ki diğer kurumlarda sizi örnek alsın. Öncelikle hakkaniyetli davranmanı,adaletten yana olmanı, liyakata önem vermeni isterim. Tekrardan başarılar diliyorum.

 35. Filozof dedi ki:

  Bumeranga hoş geldin 😅😂😎

 36. Mustafa Atila dedi ki:

  Benim için gurur verici ve çok sevindirici bir haber. Böyle çalışkan, merhametli ve dürüst bir insanı yalnız Malatyalılara değil, ulaşabileceği bütün insanlara hizmet edebilmesi için bu göreve getirenlere teşekkür ediyor, bu güzel insana da başarılar diliyorum.

 37. fatih dedi ki:

  Burda iki tane buyuk ilce milli eğitim müdürü varken İstanbulda gelmesi manidar ve malum sendika bu adami istemiyordu dogansehir ilce mem istiyordu oda olmadı sendikacılar sevinmeyin bu adami siz getirmediniz

 38. Yusuf TURHAN dedi ki:

  Sayın müdürüm yeni göreviniz HAYIRLI olsun.Basarilar diliyorum.Dershane yıllarından bir arkadaşınız.

 39. Malatyali dedi ki:

  Müdürüm Malatyalılar torpili sever yok onu buraya adır,falanı şuraya görevlendir….

 40. 44 dedi ki:

  Hayırlı olsun kardeşim gelince görüşürüz

 41. orhan4401 dedi ki:

  Ali TATLI tatlı tatlı oturuyordu… 6 yıldır..
  Malatyada malatyalı yöneticiler istiyoruz, bakın elazığa yabancı yönetici varmı şehirlerinde, Bu konuda malatya çok zayıf malatyalı yöneticilerine sahip çıkmıyor.
  Tebrikler Başarılar yeni Malatyalı Müdürümüze…

 42. Malatyalı dedi ki:

  Hayırlı olsun

 43. Ahmet Yalvaç dedi ki:

  Hayırlı Olsun İnşAALLAHU TEALA

 44. Ömer dedi ki:

  Allahına gurban müdürüm. İdareci ve öğretmenler olarak kendi memleketimizde yetim kalmıştık. Çok şükür artık müdürümüz Malatyalı. Canla başla yanında çalışacağız..

 45. Ahmet dedi ki:

  Hamdolsun Malatya lı bir muduru muz oldu. Bir donem Baskilli olmak ayrıcalıktı, son 4 senedir Bingollu olmak ayrıcalıktı. Her okulda Bingollu idareci olmazsa olmazdı. Liyakatın olmadıgı yerde ne emek olur ne iş olur. Bunun vebalini atayan idareciler elbette odeyecek ahirette. Emek hırsızlığı yapmak kolay bir vebal degil. Benim mudurum soruyu bilmediğini soyledigi halde mulakatta 100 tam puan aldı. Eeeee bu fani dunya da ne oldu koskoca hiç. Kendi memleketimizde Malatya lı oldugumuzu soyleyemez hale getirdiler. Ama hamdolsun ki Malatyalıyım. Yeni mudurumuz kişi, memleket, din, ırk ayrıma yapmadan calısacagına inanıyorum. Hakkı olan hskettiğini artık alsın. Başarılar….

  1. berk dedi ki:

   çok doğru ahmet bey kurumların çoğunda müd yrd. şübe müd hep binğöllü

 46. pasa44 dedi ki:

  Hamdolsun ki biz de yıllar sonra kendi memleketine hizmet eden bir müdürle tanışacağız. Darısı diğer kurumların başına. Malatya, Malatyalı olmayanların Malatyalıları öteleyip hemşehrilerini bir yere getirdiği kurum müdürlerinden bıktı, usandı artık.

 47. Nevzat dedi ki:

  Yakışır kardeşime….
  Mütevazı,vicdanlı,geldiği yeri vegeçmişini unutmayan ,kendisine ve hayatına dokunan 30 yıl önceki öğretmenini unutmayacak kadar vefakâr,eğitime adanmış bir ruh hali….
  İnan sana sayın müdürüm demek çok hoşuma gidecek…..

  1. Bir dost dedi ki:

   Nevzat bey çok kötü günler geçirdik eğitim camiası olarak sayın müdürümüzün samimiyeti çalışma azmi insana bakış açısı insan sevgisi insana verdiği güven bizlerin çalışma azmini artıracaktır sayın müdürüme evinize hoşgeldiniz diyorum başarılı olması bizleri mutlu edecektir başarılı olacağından emenim çünkü dualarımız mudurumuzle olacaktır inşallah kısa sürede çalışma ekibini kurar çünkü bu iş bir ekip işidir sayın müdürüme zaman tanınması gerekir çünkü enkaz kaldirmak çok zordur.

 48. Hoca dedi ki:

  Rabbim Malatya miza hayırlı eylesin.İnşallah Malatyalı müdürlere egitimcilerle kumpas dönemi bitecektir.Malatya’nın tarihi okulları artık kapanmayacak.Keyfi soruşturmalar olmayacak inşallah.

  1. Eğitimci dedi ki:

   Hoca ne kumpaslar kuruldu bazı arkadaşlar birilerine yer açılsın diye nasıl kumpaslarla görevden alındı veya görev yerleri değiştirildi ama bugün sayın müdürümüze her yerde her zaman sonuna kadar destek vermek olacaktır.

   1. HOCA dedi ki:

    Malatya evladı bir çok müdür ya görevden alındı yada kenar yerlere gönderildi.

 49. Öğretmen dedi ki:

  Hayırlı olsun eskisini seven yoktu isabetli olmuş

 50. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Görev değişimleri kamuda olağan şeydir,bu değişiklikler o kuruma canlılık kazandırır sayın müdürümüze görevinde başarılar dileriz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ülkemize hizmet yolunda var gücümüzle çalışacağız,Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum.

  1. Kadir dedi ki:

   Hemşehrimize yeni görevinde de üstün başarılarının devamını diliyoruz. Allah hayırlı etsin.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."