Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Hayatı Boyunca Kara Leke Olarak Kalacak”

“Hayatı Boyunca Kara Leke Olarak Kalacak”
 • 16.09.2017

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin; Yeni Malatyaspor’un Malatyalı herkesin ve her kesimin ortak paydası olduğunu belirterek, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın maçtan 2 gün önce takımı bırakıp gitmesini, “Soyadı Sağlam olan birisine yakışmadı. Hayatı boyunca kara bir leke olarak kalacaktır.” dedi.

Keskin yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“Yeni Malatyaspor, Malatya’da kurumlar üstü, Malatyalı herkesin ve her kesimin ortak paydasıdır.  Bu nedenle Yeni Malatyaspor’a karşı yapılan ve yapılacak olan bir yanlış ve saygısızlığı Malatya’ya ve Malatyalılara yapılmış olarak kabul ediyoruz.

Yeni Malatyaspor’da yönetici olmanın da, oyuncu olmanın da ve teknik direktör olmanın da Malatya’ya ve Malatyalılara karşı bir sorumluluğu vardır.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın, Malatya’dan ayrılış şekli ve hareketi soyadı Sağlam olan birisine yakışmamıştır.  Malatyaspor kovmuş olsaydı bile Ertuğrul Sağlam, Bursaspor maçına çıkmadan gitmemeliydi.

Yeni Malatyaspor’u;  ilk defa yeni stadında taraftarı karşısında çıkacağı maçtan 2 gün öncesinde yangından mal kaçırır gibi bırakıp kaçması Ertuğrul Sağlam için hayatı boyunca kara bir leke olarak kalacaktır.  Malatyalılar Ertuğrul Sağlam’ı asla affetmeyecektir. Kamuoyu ve futbol dünyası bu hareketi asla tasvip etmeyecektir.

Bursaspor maçında Yeni Malatyaspor, futbolcusu ve taraftarı ile gereken cevabı Ertuğrul Sağlam’a verecektir.  Futbolcularımıza ve taraftarlarımıza güveniyoruz. “

Bülten- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Ali Basri Tezel dedi ki:

  Ağaca dayanma kurur insana dayanma ölür lafının en güzel örneği.

 2. Arat Gedikoglu dedi ki:

  Siz bu düşünce ile 3. ligi bile görürsünüz. Öncelikle burada herkes malatya sevdalısı bunu söyleyelim. Ertuğrula zerre kadar kara leke olmaz bu işler. sen gidersin ptt 1. lige yada 2. lige adam yine gider süper ligde büyük bir takım çalıştırır. Adam şampiyon hoca siz ne diyorsunuz Allahınızı severseniz. Ayağınız yere biraz sağlam bassın. Kendimizi çok yukarılarda görmekten vazgeçelim. Daha yeni çıktık süper lige bunu unutmayalım. Ertuğrulun gitme şekline de hoş bulmuyoruz. Ertuğrul yanlış yaptı buna katılıyorum Ancak söylediği herşey doğru. Fransa 2. liginde ne kadar oyuncu varsa aldık. Sandılar ki bizim süper lig fransa 2. ligi aynı ayarda. Bu takım birkaç oyuncu hariç elden ayaktan düşmüş futbolunun sonuna gelmiş burayı son para kapısı olacak ne kadar oyuncu varsa aldılar. sizin seviyenizdeki diğer süper lig takımlarından kopya çekin bari dedik. onların yaptıkları gibi transfer yapın dedik o da olmadı. 2 tane menejer takımı yönetiyor. bu menejerler anlaşılan ptt 1. lig ayarında menejerler süper ligden anlamıyorlar. Bu lig dalga geçilecek lig değil. Aldığınız oyuncular diğer liglerin süper liglerinden olacak. para da yok değil. millet o paralara ne transferler yapıyor. heleki de sıfır borcu olan bir takımdan bahsediyoruz. Yönetiminde durumu çok tutarsız. 3-4 oyuncu alacağız diyorsunuz son 1 oyuncu alıyorlar 3 mevkidede oynar diyorlar. Bu nasıl bir yaklaşım yahu. Yöneticilerden biri çıkıyor hocanın istifasını basından duyduk diyor. Demek ki hoca ile iletişiminiz sıfır. Bari çıkıp bunu afişe etmeyin kendinizi rezil ediyorsunuz. Hoca sivas maçından sonra istifa edeceğini söylemiş gerekçeleride herkesçe biliniyordu. Bari buna önlem alaydınızda hocanın isteklerini yerine getireydiniz. Demekki sizde hocanın istifa edeceğini yapmadığınız tansferlerle biliyordunuz da hiç oralı olmadınız. velhasıl sö konusu malatya is gerisi teferruattır. Yine bu takım düşse kalsa da lig sonucusu olsada takımın yanındayız ancak yöneticilerin değil.

 3. Kosgebliiii dedi ki:

  Karnı büyük koca Malatya yedin yine doymadın…Elinizi başınızın arası alıp düşüneceğinize yine suçluyorsunuz kaliteli insanları…Kimler geldi kimler geçti Malatya dan.. Kim kaldı peki? Herkes kaçtı gitti. Aferin size küme düşüncede üzülmeyin sakın!!!

 4. Recai dedi ki:

  Oldum olası bu Ertuğrul SAĞLAM’dan hiç haz etmedim. Teknik direktör olarak da hiç bir başarısı yok. Diyeceksiniz Bursa yı şampiyon yaptı. Bursa yı Ertuğrul SAĞLAM şampiyon yapmadı. Fener’e karşı birleşen diğer 16 takım şampiyon yaptı.

 5. EROL dedi ki:

  Adamın kafası hazır değil.Onun başka sorunları var yakında görursünüz.

 6. Aras dedi ki:

  böyle taraftara uyup Ertuğrul sağlamı getrirseniz olacağı budur.dinci ,muhafazakar biri olsun zihniyetiyle spor yaparsanız siz dımdızlak ortada bırakır kaçar gider.ama size az bile.irfan buzun ahını aldınız.adam kendini ortaya koydu bu takımı süper lige çıkarmak için.siz naptınız.nanörlük yaptınız.daha çok çekersiniz siz bu taraftarlardan.kendi aklınız varsa yılmaz vural gibi eğitimli adamı getirirsiniz.en azından ilkeli bir adam

 7. Ramazan SARICA dedi ki:

  Bugün statta yönetimi istifaya çağıran kendini bilmezler,görüntüye aldananlar önce ertuğrul denen döneğe burda farklı yazarımda yayınlanmaz,hakaret edeceklerine parasını onurunu zamanını şerefini ortaya koyan adil başkana sallıyorlar,kimse bu takımı bilmezken adam iki şampiyonluk yaşatmış hemen adama sallıyorlar,hasut malatya
  Hasut,görüntü var ama dün nasıl bu götüntüye gelindi nelr yaşandı yok yazıklar olsun onlara elin döneğine hakaret edeceklerine maça iki gün kala kaçmış, kendi insanına sallıyorlar,gecen senede takımı yönetim yaptı daha öncede o.zaman irfan hoca ağzını bile açmamıştı,mevcudu adam gibi top oynayan takım yaptı,kıvırmadı mücadele etti,tesis de eski saha da hiç yoktu,ya dönek Ertuğrul naptı adamlar hiltonda kalıyo açıkta yatıyoruz diyecek nerdeyse stadımız harika ee daha ne yazıklar YAZIKLAR OLSUN ERTUĞRUL SANA

 8. Alberk dedi ki:

  Hoca hocalığını yapacak.. yönetici yöneticiliğini yapacak.. örnek mi adamlar maça gidiyor uçak roter yapıyor 2 saat oyuncular cafeye gidiyor yöneticiler cafeden kaçıp gidiyor hesap ödemek için. Utanmadan hoca bizi sattı diyorsun büyük laflar ediyorsun..once yöneticilik görevini yapacaksın teknikdirektorün görevi mi cim dikmek? Kulüp otelde kalıyor yıldızları sen satıyorsun. Birde istanbulda 3-5 köy derneğini arkana alarak büyüklük taşlamak ta adil başkana has bir durum. Aklın olmadığı yerde ayaklar ne olur bilirsin.. bir grup taraftarı da yanına alır baka hep birlikle pozunun karşılığı malatya da bulamazsın

  1. ALPER dedi ki:

   bravo….

 9. Vahap dedi ki:

  ne biçim adamsın, kimseye haber vermedin, ginede sen haklısın ama Malatya halkı seni affetmez, bizim yeni yöneticileride affetmez. Ne yapıyorsunuz bizim yeni yöneticiler?

 10. Alp Eren dedi ki:

  ertuğruldan başka ne beklenirdi. Delikanlılık, mertlik bunların kitabında yazmaz. Bunlar ihaneti, takiyyeyi, münafıklığı, adam kullanmayı ve adam satmayı iyi bilirler. 15 Temmuz’da bunun arkadaşları darbe yaptı 1 taneside çıkıp Aslan gibi evet ben fetöcüyüm darbe yaptım dedimi demedi ve demezlerde bu tür dünyada ender rastlanan nevi şahsına münhasır bir türdür..

 11. Celal à dedi ki:

  Eyer bıraz insanlık varsa aldıgin paranin hepsini iyade et takıma verdiği zarar kolay telafi edilmez haram olsun umarım adın sanin silinir bu alemden takım silbastan allah yardimcimiz olsun vardır bundabi Hayır inşallah

 12. Celal à dedi ki:

  Istanbul’dan selam Malatyam yine sahipsiz sandılar seni inadına stadı doldurun bugün dayanışma günü bugün fedakarlıkta enönde olmagunu gittiğine pişman edin şu hoca zanneden zatı

 13. veli97630 dedi ki:

  tamam da sen kimsin hocayı eleştiriyorsun mesob…sana mı düştü o kadar spor adamı varken kulüp yöneticisi varken

 14. Cemil dedi ki:

  He he başkan kendinize bakın.ne vermişsiniz malatya ya.bir tesis bitirilemiyor ise sizin ve tüm malatya nın yüz karası.

 15. Zülfü dedi ki:

  Bunun adını artık telaffuz etmeyin.işsiz dönemindeyken 250.000€ transfer parası,60.000€ maaş veren,neredeyse herkesin bildiği bazı sebeplerden dolayı yaklaşık 2 yıldır iş alamayan bu zatı Y.Malatyaspor Adam yerine koymuş takımın başına getirmiştir.Bu Adam gibi adam diye lanse edilen zat takımının ilk defa Yeni stadında kendi sahasında oynayacağı maçdan 2 gün önce kimseye haber vermeden gitmiştir.madem sıkıntı yaşadın ,milli maç arası gitseydin,Y.Malatyasporda bu arada Yen’i bir hoca alır,herkes yoluna giderdi.Yapılan bu hareketin savunulacak hiç bir yanı yoktur.Kasıtlı olarak ,bilerek Y.Malatyaspora zarar vermiştir.Yazıklar olsun.

  1. akem dedi ki:

   Sonuna kadar katılıyorum bu yorumada ŞAPKA ÇIKARILIR arkadaş

 16. serdar aslan dedi ki:

  Aslında kara leke bu yönetime daha çok yakışır.Ertuğrul Hoca prensiblerinden taviz veremeyen bir yapıya sahiptir.Yönetim olarak tutamayacağın sözleri ver, ardından da çamuru hocaya at.Bence asıl sizlere yakışmadı .

  1. Ali osman dedi ki:

   Şu bahsettiğiniz hangi prensipmiş bı bahsedinde bizde bilelim. Başkanın açıklamalarını ya okumadınız yada aşırı ön yargılısınız

 17. Hamza dedi ki:

  FİRAR ETTİ. GECE KİMSEYE GÖRÜNMEDEN.
  DESEYDİKİ BU İŞİ YAPAMAYACAM İNANKİ YOLUN AÇIK OLSUN ARKADAŞ GÜLE GÜLE DENİRDİ.
  ZATEN SÖYLEYEMMİ İSTEKSİZ ZORAKİ GELMİŞ GİBİYDİ.
  KİMSE MALATYASPOR ÜSTÜNDE ZİNHAR OLAMAZ.

 18. Mehmet dedi ki:

  SAGLAM OLARAK KARPUZ .ALIRIZ MALESEF KABAK CIKAR O DA KISMET

  1. akem dedi ki:

   Kabak çıktı kabak meymenetsiz adamdı

 19. TARAFTAR YMS dedi ki:

  Başkanımızın açıklamaları profesyonel birinin yapması gerekenlerin net özeti olup, bu sorumsuzluğa son noktayı koymuştur. Her taraftarın gönlündeki yaranın özetidir. Yönetim veya hocanın hatalarının önüne geçmiştir bu sorumsuzluk.

 20. bayram dedi ki:

  kesinlikle doğru malatyalılar ertuğrulu bu kadar bağrına basmışken ertuğrulun yapmış olduğu ayıptır kınıyoruz

 21. Malatyaspor dedi ki:

  Hayırdır şevket başkan?

 22. turan yorulmaz dedi ki:

  Başkan bu kadar çenenin yerine adama sahip çıksaydınız ya. Verilen sözlere yardımcı olsaydınız ya!….

 23. pirlo70 dedi ki:

  başlıga aynen katılıyorum..sağlam olmayan birine utanmadan kaçan birine hayatı boyunca unutamıyacagı bir leke olarak kalsın…..yazıklar olsun bu adama…MALATYAMIZDAN kimse büyük degildir..boş kalemler istedigini yazsınlar..unutmayalım bir MALATYALI olarak bizler takımımıza sahip çıkmasak çapulculara meydan kalır ve diger takımımız gibi bunuda yerler….takımımız için yazılanları okuyorum nedense malatyalıyım diyen ama baltalayan ,parçalayan o kadar insan var ki..onlarada yazıklar olsun….

 24. Bülent Yaşar dedi ki:

  Ancak eleştiri yaparsınız adam hoca olarak gelmiş istediği kaç futbolcu alındı, futbolcuları otelde kalan kaç takım var işiniz şov yapmak. Birilerine yaranmak için bu stad yapıldığı zaman hiç akıllı biri yokmu takımlar hangi yoldan gidecek diye biri düşünmedimi

 25. Tarkan dedi ki:

  Gidenin arkasından konuşulmaz.

  1. akem dedi ki:

   Bal gibide konuşulur neden konuşulmasın o adamdan teknik direktör olmaz çünkü adamlığını tartistiriyor

 26. Ali dedi ki:

  Ertugrul saglami teknik direktor olarak getirdiginde verdigin sozleri tutmalari gerekiyor. Tutamayacagin sozleri vermeyeceksin. Aliyosun kaleci adam 1. Ligde bile yedek kalir. Bu konuda ali ravci niye bi aciklama yapmadi onu merak ediyorum. Ertugrul saglam gerekli kisilere haber verip gitmistir. Ertugrul hoca bu konularla ilgili konusmadan gitmesi daha iyi oldu. Cunku konusmasi yonetim ve taraftar arasinda problemlere yol acar. En kisa zamanda iyi bi teknik direktorle yola devam etmemiz gerekiyor. Tartismalara girmeye gerek yok. Pazar gunu herkes sahaya.

 27. gökhan dedi ki:

  Aynen başkana katılıyorum
  sorun ne olursa olsun bu şekilde gidilmesi kabul edilemez

 28. veli dedi ki:

  mesob ve benzeri yerleri temsil eden insanların özenle seçilmesi lazım. işine bak sen işine

 29. yavuz hoca dedi ki:

  Sayın Keskin Malatyaspor için neler yaptın da böyle konuşma hakkını kendinde görüyorsun? Önce onu anlat da bilelim.

  1. Bünyamin Salar dedi ki:

   Malatyaspor, Malatya’da yaşayan herkesin konuşacağı bir konudur. Şu aleyhte konuşanlara Bursaspor hezimeti sonrasında ne düşündüklerini doğrusu merak ediyorum. Bir takım ancak böyle suikasta uğrar. Maça 2 gün kala takımı bırakıp şehri terk eden bir insanın karakteri elbette tartışılacaktır. Ancak, görüyoruz ki, yorumlarda Malatya’ya hareketiyle hakaret ederek giden, gemiyi terk eden bir hocanın eleştirilmesi bile sözde Malatyalım diyen birilerinin zoruna gitmiştir. VELİ denin şahıs, Bursaspor maçı sonucu sanırım seni rahatlatmıştır. O nedenle şimdi sen işine bak.

 30. 44malatya dedi ki:

  Saglama.karsi.stadi.doldurun.malatyayi.gorsun

 31. Semih dedi ki:

  Kesinlikle bir kara leke olarak kalacaktır. Yazıklar olsun Ertuğrul Yamuk…

 32. 44malatya dedi ki:

  Yapilacak.tek.sey.stad.dolmasi.gerekir.maci.almamiz.gerekli.saglama.karsi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."