Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

‘İhtiyaç Duyulabilir’ Uyarısına Rağmen.! Asker Hastanesi Yıkılıyor

‘İhtiyaç Duyulabilir’ Uyarısına Rağmen.! Asker Hastanesi Yıkılıyor
 • 27.09.2020

Çok sayıda ölüme de yolaçan ve Malatya’da da ciddi çapta etkili olan koronavirüs salgını karşısında, mevcut hastanelerin yetersiz kalması durumunda yararlanılabilecekken, başka kurumlara devredilerek sağlık dışındaki işler için yeni binalar yapılmak üzere yıktırılması kararlaştırılan eski SSK Hastanesi’nin yıkımından sonra, geçici bir süre yıkılmaması ve elde tutulması için çağrı yapılan Asker Hastanesi binası için bu çağrıya uyan olmadı, yıkım başladı.

ÖNCE SSK, SONRA ASKER HASTANESİ..
Koronavirüs salgınının ardından, salgının büyük boyutlara ulaşabileceği, birçok ilde mevcut hastanelerin yetersiz kalabileceği düşüncesiyle çadır ve prefabrik yapıdaki sahra hastaneleri kurulması düşünülürken, Malatya’da hastane olarak inşa edilmiş olan eski SSK Hastanesi ile Asker Hastanesi binaları, Malatya’da böyle bir ihtiyaç halinde bunu karşılayacak potansiyel yapılardı.

Ancak, 600 yatak kapasitesine sahip eski SSK binası, hastane olarak kullanılıyorken birkaç ay önce boşaltılıp, hizmet binası yapılmak üzere Yeşilyurt Belediyesi’ne tahsis edildi. Yeşilyurt Belediyesi de, salgın dönemini gözönünde bulundurmadan ve bu konuda herhangi bir uyarı almadan, burayı hizmet binasına başlamak üzere süratle yıktırarak yok etti.

Salgın tehlikesi büyürken ve Malatya’daki hastaneler koronavirüs hastalığı nedeniyle ciddi kapasite sorunu çekerken, yine başka hastalıkları bulunan vatandaşlar salgın nedeniyle bu hastanelere gidemeyip tedavilerini aksatarak bazıları ölümle sonuçlanan durumlarla karşı karşıya kalırken, geçtiğimiz haftalarda henüz yıkılmamış olan Asker Hastanesi’nin, olası bir ihtiyaca karşı elde tutulması çağrısı, malatyahaber.com’da da dile getirildi.

Ancak, hastane binası Temmuz ayında yapılan yıkım ihalesinde, 2 milyon 615 bin TL teklif eden firma ihaleyi kazanırken, geçtiğimiz Ağustos ayının son haftasında firmaya yer teslimi yapıldı. Bu süreç devam ederken, malatyahaber.com “Salgın Büyürken Hastane Binası Yıkılır mı?” başlığıyla verdiği haberde, binanın bir süre elde tutulması gerektiğini savundu.

Bu duruma ilgili makamlar sessiz kalırken, yerine yeni Adliye Sarayı’nın yapılacağı belirtilen Asker Hastanesi’nin yıkımına geçtiğimiz günlerde başlandı.

İlgili haber:

Salgın Büyürken Hastane Binası Yıkılır mı?

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

FOTOĞRAFLAR: Asker Hastanesi binasında yıkım sürüyor

Etiketler:

Yorumlar
 1. Mustafa dedi ki:

  Cahilce olacak ama kusura bakmayın murat bey devletin vergi gelirlerinin düştüğü giderlerinin yükseldiği bir ortam da kim hangi işi yapıyorsa iki kere durup düşünmek zorun da…Hz Ömer’in selam almama olayını araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsiniz…devlet en kötüyü düşünmek zorunda benim cahil aklimca…ama maaş kartı devreye girince yada siyasi gorusler (iktidar partisine zamanın da rey vermiş bir kişiyim bu arada )tarafgirlik devreye giriyor ne yapsalar doğrudur mantığı ile sizin de bahsettiğiniz ne yapsalar yanlıştır mantığı gercekts ikiside ayni…tabi cahil ve alt tabaka aklimla

 2. malatyalı dedi ki:

  Eski devlet hastanesi yıkıldı ve yaklaşık 10 yıl sonra 300 yataklı bir hastane yerine yapılıyor. İşin tuhaf tarafı yapılan yıkılandan büyük değil ve yıkarken trilyonlar yaparken trilyonlar harcanıyor . Devlet bütçesini ve binalarını daha tasarruflu kullanılmaya kimse çaba sarfetmiyor. Şahışlarına ait olsa bu denli karar verirler miydi tartışılır.

 3. Murat dedi ki:

  Birçok arkadaşımızın yorumu çok basit ve sırf muhalefet olsun diye uydurmalardan ibaret. Örneğin ilk yorumu yapan demiş ki; Neden yıkıyorsunuz. Adliye binası varya kimin ihaleye ihtiyacı var acaba. Yani birçok yorum böyle maalesef. Biraz kaliteyi artırmamız gerek. Yorumlarımızla eleştirilerimizle ve özellikle muhalefetimizle örnek olmalı, memleket için, millet için faydalı bilgiler paylaşarak devleti idare eden yöneticilere katkı sunarak, onları artı yönde canlı, aktif ve pozitif kamçılayıcı destekleri sunmamız gerekecektir. Laf olsun torba dolsun diye her aklına geleni yazmak biraz cahilce olsa gerek… VeSSelam…

 4. orhan ince dedi ki:

  sayın editör bu askeri hastane haberini yayınladığınız için yürekten teşekkür ediyorum sizlere.

 5. orhan ince dedi ki:

  tam teşekküllü bir hastaneyi bu pandemi süresinde yıkmak hangi akla sığar sığmaz arkadaşlar bu kadar yönetici demiyormu ya arkadaşlar tamam yıkılsında bari pandemi bitenden sonra yapılsın hastaneler yakında yeterli olamayacak bu gidişle zaten hastalar ilaç yazılıp eve gönderiliyor kendinizi karantinaya alın diye .

 6. öneri dedi ki:

  YAZIKLAR OLSUN.
  tüh sizin gibi karar vericilere
  herhalde hiç bir haber bu kadar yorum almamıştır.

 7. kaan dedi ki:

  Malatya nın daha evvel yapılan bütün hastanelerini yıktılar yerine yapılan,yıkılan hastanelerin yatak sayısının yarısı kadar daha bu pandemiden evvel, ya bundan sonra ne olacak Allah yardımcımız olsun……………………..

 8. hasan dedi ki:

  Yav önümüz kış vakalar ağır hasta sayılarımız artacak, ihtiyacımız olacak bu hastaneye neden yıkıyorsunuz. bu hangi kafa bu memleketin sahibi yokmu arkadaş. bu hastaneyi mumla arayacaksınız demedi demeyin.

 9. MUSTAFA dedi ki:

  Bence hepsini yıkalım, tekrardan yapalım.
  Hepsini yenilemiş oluruz gıcır gıcır olur.
  Zaten yığınla paramız var. Ye ye bitmiyor.
  Hem mütehhitlerimiz aç mı kalsın.
  Bu vatandaşlarda çok haset.
  Devlet bu yıkarda yaparda, döverde, severde.
  Alışın artık yeni devlet düzenine.
  Hep şikayet, hep şikayet.
  Madem bu kadar şikayetçisiniz de neden sandıkta rekor oy veriyorsunuz??????????

 10. 44 malatya dedi ki:

  Bu milli server milletin vergileri ile yapilan hazir
  Binayi yandaslari iki kisiye para kazandirmak
  Icon yikilmasi yapilmasi milliyonca para odenecek
  Yazik cok yacik

 11. Emanet dedi ki:

  Koyun can derdinde kasap et derdinde hastaları hastanelere dağıttılar bir hastanede toplamadılar ondan sonra hastalığı yaydınız dediler kim yaydı sizmi bizimi gerçek hastalar mağdur oldu hastaneye gitmeyin hepsinde virüs var dediler birde çalışanlara bulaştı bu yüzden sağlık hizmeti sıfır yazıklar olsun hepimiz Allah’a emanet yaşıyoruz

 12. Sehitfevzili dedi ki:

  Insanlar hic kimsenin umrunda deil sehitfevzi mahallesinin tamami vurus baskan gelip evinizi bosaltin yikim yapilacak deniyor diyoruz mayisa ertelensin vurus patlama yapti kiralik ev yok baskan cikacaksiniz diyor.

  1. Akıldane dedi ki:

   Orada çok mağdur olunacak gibi.riskli alan falan millet inşallah perişan olmaz.

 13. TÜTÜNCÜ dedi ki:

  iddia ediyorum eğer burası yıkılmayıp herhangi bir kuruma verilseydi diyeceklerdiki bu bina çok eski hemen yıkılması lazım bir yaygara bir yaygara sorma herkes mühendis olacaktı herkes yer bilimci olacaktı mimar olacaktı yani bu malatyada hiç kimseyi memnun edemezsin edemezsin edemazsin

 14. Akıldane dedi ki:

  Nüfusu 1 milyona yaklaşmış,sürekli göç alan ve büyüyen bir şehri tıp fakültesi hastanesi ve devlet hastanesi(eah) ne yönlendirmek,bu 2 hastaneye mecbur kılmak,alternatif oluşturmamak,hem hasta hemde sağlık çalışanına yüktür.

 15. vatandaş dedi ki:

  hemen yaygara koparmayın eski bina kimse orda sağlık hizmeti alamaz çok zorda kalınsa sıfır okul binaları var misal askeri hastanenin karşısındaki lise resmen bir kampüs lütfen insanların işlerini engellemeyin

  1. candaş dedi ki:

   yıkım ihalesini sen mi aldın

   1. Murat dedi ki:

    Bunu yazması için ihale mi alması gerekirmiş. Oysa ki vatandaş doğru yazmış, Ne kadar basit ve saçma eleştirilerde bulunmuşsunuz.

   2. vatandaş dedi ki:

    sizin zihniyetiniz kirlenmiş ne alakası var biz burda bir durum tespiti yaptık zaten devlet hep sizin gibilerin engellerini kaldırmakla uğraştığı için bir türlü kendi işine tam anlamında odaklanamıyor bir işe yaramıyorsunuz bari gölge yapmayın

 16. Cemc dedi ki:

  Şaşırdıkmı

 17. Hazarbey dedi ki:

  Ya ALLAHA askina bu acele nedir ?
  Bu süreçte gerek ki o hastane temizlensin düzenleme yapılsın ve hazir vaziyette tutulsun bu pandemi süreci bitsin yıkılsın yav bu vekillerin hepsi ayni

 18. TANER dedi ki:

  Tebrikler, çok güzel millet bahçesi olur. Ne güzel yuvarlanırız, çünkü orası bayır aşağı.

 19. Yeşiyurtlu dedi ki:

  Öznur ablamızın vardır bir bildiği !!!!

 20. candaş dedi ki:

  yönetenlerin amacı hizmet olmayınca

 21. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  Kadri ve kıymeti bilinmeyen dış ve yerli isbirlikcilerle onü defalarca kesilen savunmasız adam rahmetli Necmettin Erbakan hocamız hep üretim üretim üretim ve ağır sanayi derdi önce üret iş ekmek as ver sonra oradan kazandigin para ile hizmete yönelik yerli yerinde hizmet yap bu vesile ile sayın hocamı rahmet ve minnetle anıyorum ve onun 1 yıllık yönetimini özlüyorum mekanın cennet olsun büyük devlet adamı Erbakan.

 22. fth dedi ki:

  Araştırma hastanesini de yıkın da E lazığ da gider muayene oluruz.Bi ora kaldı yıkmadığınız.

 23. Mirro dedi ki:

  Büyük köye küçük şeylerin yapılması lazım köyde askeri hastanemi olur Elazığ yakın şehir hastaneside var oraya gider büyük koyumun büyük insanları

 24. S.O.F. dedi ki:

  her haberi, her yazıyı yazana ilişkin bir bilgi varken tuhaf bu haberde ise yok bu haberi kim düşünmüş kim yazmış belli değil sebebi hikmeti

 25. Mehmet Çalışkan dedi ki:

  Rant var iki gözüm salgını kim dinler.

 26. TRUMP44 dedi ki:

  İnsanları hasta edenler ile ilgili haber yapılsa daha faydalı olur zor tabi!!!

 27. mehmet dedi ki:

  Sn editör bakanlık defalarca YATAK SORUNUMUZ YOK MEVCUT KAPASİTELER BUNU KARŞILIYOR demesine rağmen sizin bu muhalif diliniz anlaşılır bir durum değil diycem ama zaten siz tamamen amatör çalışan bir gazetesiniz. Gazete dediğin tarafsız ve objektif olmalı sizin sitenizde bu konulara daha dikkatli olmanız gerekiyor.

  1. Aşağı şehirli dedi ki:

   Sen git bu söylediklerini araştırma Hastanesi’nde çalışan bir doktora sor bakalım ne diyor Sen her söylenene inanıyor musun

  2. Mustafa dedi ki:

   Bakanlığın her söylediğine inaniyormusun adı güzel abim !summe haşa Allah emri mi ? Yoksa güçlü hadis mi?bırakın zaman zaman benim de eletirdigim ,basın denetleme işini yapsın.korkmayın kimseye zarar gelmez vallahi zamanın da a haberi çok seyrettim

 28. Battalgazi44 dedi ki:

  30 Büyük şehre söz verilen Şehir hastanesi yapılsın bari oraya. Adliye sarayı acil değil, zaten duruşmalar bile e-duruşmaya dönüyor.

 29. malatya dedi ki:

  Neden yıkıyorsunuz. Adliye binası varya kimin ihaleye ihtiyacı var acaba.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."