Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

‘Haci Beg’ Tarih Yazıyor!. ‘İnönü’ İçin Yıkım Töreni Düzenledi

‘Haci Beg’ Tarih Yazıyor!. ‘İnönü’ İçin Yıkım Töreni Düzenledi
 • 02.11.2018

POLAT’IN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMEK İÇİN ÖNE ÇIKMA ÇABASI MI?!.. Millet Bahçesi olarak düzenlenmek üzere yıktırılması kararlaştırılan spor tesislerinden İnönü Stadı’nın yıkımı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Kasım Cumartesi günü tören yapılacağı duyuruldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından basın kuruluşlarına iletilen davetiyede, 3 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te İnönü Stadı’nda düzenlenecek olan yıkım törenine katılımdan, Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ‘onur duyacağı’ belirtildi.

Ayrıca, Hacı Uğur Polat imzasıyla cep telefonlarına gönderilen SMS’de de “Malatya’nın emektar stadyumunu Millet Bahçesine dönüştürmek için ilk kazmayı 3 Kasım C.tesi saat 14.00’de vuracağız. Bütün Malatyalıları bekleriz.” denildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin  Cuma günü saat 16.00’dan itibaren basına duyurduğu ve son anda planlandığı anlaşılan törenle yıktırılacak spor kompleksinin içerisinde, Osman Çağlı Kapalı Spor Salonu ile bazı idari binaların yanı sıra İnönü Stadı ve Atatürk Spor Salonu da bulunuyor.

Hacı Uğur Polat, bir süre önce, yıkım ihalesini süratle yaptıkları stad, spor salonu, yüzme havuzunun da bulunduğu yerde yaptırılacağı belirtilen Millet Bahçesi ile ilgili ellerinde henüz hazır bir projenin olmadığını ifade etmiş, bunun ‘yeni dönemin işi’ olduğunu belirtmişti.

Yerel seçimler yaklaşırken, yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık mücadelesine girişecek olan ve kamuoyu yoklamalarına göre yeterli desteği bulamadığı konuşulan Polat’ın, ‘Millet Bahçesi’ projesine, mevcut ve özellikli isimler taşıyan tesislerin yıkımını, daha hassas davranarak ve toplumun bir bölümünü tahrik etmeden yapma yerine, törenle yıkıma  girişmesi ilginç yorumlara neden oldu.

Polat’ın, Millet Bahçesi projesine, mevcut tesislerin yıkımını büyük süratle gerçekleştirme yönüyle dahil olup, Malatya için özel önem taşıyan isimlerden biri olan İsmet İnönü’nün adını taşıyan stadyumda ‘kazma vurma’ töreni düzenleyerek ilgili çevrelere kendi adını öne çıkaracak ‘etkili’ bir mesaj vermeyi hedeflediği öne sürülüyor.

Cumartesi günkü ‘kazma vurma’ törenine kimlerin katılacağı ve Polat’ın kendini duyurma projesine katkı sağlayacağı merak konusu oldu.

9 dönem Malatya Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah ve çalışma arkadaşı, büyük devlet adamı ve asker İsmet İnönü’nün 25 Aralık 1973’de vefatından sonra, 1966 yılında yaptırılan ve Şehir Stadyumu adını taşıyan stada ‘İnönü Stadı’ adı verilmişti.

İhtiyaç nedeniyle halen salon sporları için kullanılmakta olan, ancak yine de yıkım projesine dahil edilen Atatürk Spor Salonu da, 1966’da  ‘Kapalı Spor Salonu’ adıyla hizmete girmiş , 1980’li yıllarda ‘Atatürk Spor Salonu’ adını almıştı.

malatyahaber.com

GÖRSEL: Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım töreniyle ilgili Cuma günü saat 16.00’da basına ilettiği davetiye!.

Etiketler: /

Yorumlar
 1. MALATYALI 44 dedi ki:

  Böyle çapsız, vizyonsuz insanların söz sahibi olduğu bir Malatya’nın gelişebilmesi mümkün mü?

 2. Erkan dedi ki:

  haci senin çapın yetmez onu bu şekilde küçük düşürmeye o adam tarihe lozanla inönü savaşlarıyla) tarihe gecti
  Tarih sizi kayda geçecek.

 3. mlx dedi ki:

  Niyeyse aklıma Gazi Mustafa Kemal in “Sağlam kafa,sağlam vücutta olur” sözü geldi.

 4. Hamza Yenilmez dedi ki:

  Ne zamanki bu ülkede birileri güzel bir iş yapmaya kalkıştı, birileri sadece muhalefet etmek veya yapılanı küçük düşürmek için bir çaba içine girdi. Bu ülke hepimizin ve yapılan güzel şeylere de hep beraber sahip çıkmamız gereken sırf siyasi veya kişisel çıkar uğrağina bu ülkeye zaman kaybettiriliyor. Millet bahçesi milletindir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

 5. Tuncay dedi ki:

  Kimse merak etmesin kapalı spor salonu dediğin yer derme çatma bir yapı
  Yeni stadı yaptılar eskisi yıkılıyor adı İnönü diye feryat edenler var
  Yoksa dertleri stat değil kaldıki çok güzel bir hizmet olacak o bölgede geniş ferah bi alan oluşturulacak
  İnönü ismi çok fazla var bi eksilmiş bişey olmaz
  Ama Osman çağlı ismi Malatyada spor ile alakalı bir yere mutlaka verilmeli
  Chp zihniyeti ülkeye hizmete gelince ortada yoklar
  Ama böyle boş beleş işlerde feryat figan ortalığı velveleye verirler
  Millet herşeyi çok iyi biliyor ve görüyor
  Ellerinde başka bir iş gelmez bunların durmak yok yola devam

  1. mlx dedi ki:

   Millet bahçesi ne anlama geliyor açıklamasını yaparmısın arkadaş.bir ziraat mühendisi olarak bahçe demek, içinde her türlü meyve ve sebzenin olduğu,sulu tarım yapılan alan anlamına geliyor.şimdi devlet orada sebze meyvemi ürettirecek millete.yada devlet üretecek bizler mi millet olarak faydalanacaz.herşeyi biliyorsun ya arkadaşım bizleri bi aydınlatsana

  2. EROL ÇAĞLI dedi ki:

   babam hakkında yorumuna tşkr ederim bu millet ananelerine geçmişine özüyle hep ilerledi yalnız ben birşey ekleyecem evet belki eski bir yapıdır kapalı spor salonu onun yapımında sahanın herşeyinde birzat bulundum ne kadar sağlam olduğunu benden iyi kimse bilmez ben şunu diyorum yenisi yapılsın öyle yıkılsın millet mağdur olmasın

 6. SEÇİM YATIRIMLARI dedi ki:

  -Bizde yakında Yıkım yapacağız..
  -Geçim sıkıntı çekiyoruz. Kimsenin umrunda değil Su Elektirk Doğalgaz herşey üst üstte.. Ücretler % 30 artmalı
  -Sadece Kendilerini düşünen AK PARTİLİLERE son söz bizden gelecek. Yerel Seçimde AK Parti’ye oy yok.

 7. Ali dedi ki:

  Bu habermi yoksa yorummu?Bu nasıl bir haber yazmaktır.Ayrıca eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.Bu yıkılmasın diye yırtınanlar,köprü yapılmasın,3.havalimanı yapılmasın diyenler.Yani beynini kullanmadan herşeye itiraz eden tipler.

  1. ahmet dedi ki:

   O köprü ve havaalanının parası bizden cıkıyo. AdamlaR garanti iş yapıyo. Günde şu kadar arabanın parası cebimizden cıkıyo. TüRkiye bitti. Satılacak bişey kalmadı. Trafik cezaları ile açık kapanmaz. Bu seçimde işler belli olacak. Bahceli akıllı adam. Tayyibi iyi kullandı. Koltugunun kurtarmak için Tayyibin cıkarına oynadı. Şimdi bu secimde MHP götürür bence.

 8. Ayse dedi ki:

  Kimseye aldırmayın ve o binaları yıkın sayin başkanım arkanızdayız

  1. mlx dedi ki:

   Belediye nin arsa satışında da arkasındamısınız.

 9. Haberciye dedi ki:

  Sayıştay 2017 yılı Kamu İdareleri Denetim Raporlarını açıkladı.Sayın Malatya haber eğer haberciyiz diyorsanız Malatya daki kurumlar için olanları açıklayınız.şaka şaka!!

 10. Şekerpare dedi ki:

  Malatya AKP MHP CHP li siyasilerin özeti; biz size ilişmeyelim sizde bize, bu rant hepimize yeter durumu

 11. 44 MALATYA dedi ki:

  önce nikah sarayının çevresini düzenleyin.yıllardır şantiye yeri olarak kullanıldı.şimdi harabe şeklinde.

 12. Serdar dedi ki:

  Ben, hep diyorum Malatya’yı Malatyalılar yönetmeli … Bak en basit örneği Malatyalılar İnönü’yü de sever Özal’ıda sever, sayın belediye başkanı İnönü’nün adını silinmesini törenle yapıyorsa gerçekten bir Malatyalı olmadığı içindir. Ben oy vermedim kafam rahat , yerlisi olduğum şehirde bir yabancı gibi yaşayanlardanım.

 13. TURGUT ÖZMÜŞ dedi ki:

  Malatyamıza,hizmet edenlerden, ALLAH razı olsun, Malatyamızda yapılanları yıkanlarında ,ALLAH cezasını versin

 14. kaan dedi ki:

  Görgüsüzlük olur da bu kadar mı olur, törenle yıkım yapılır mı; Allah’tan korkun, milletten utanın..

  1. mlx dedi ki:

   Bu işler böyle.yapacak bişey kalmayınca yıktıklarına tören yaparsın.

 15. Bureli dedi ki:

  Battalgazi bölgesinde havuz ve salon eksikliği var buralar YIKILMAMALIDIR TÜM YETKİLİLERE DUYURULUR

 16. Tengiz han dedi ki:

  hadi stadı yıktın. spor salonu yuzme havuzunu niye yıkıyorsun bizim Battalgazinin geçleri çocukları nerede spor yapacak yeni spor komplexlernin hepsini Yeşilyurt da yaptınız eğer yeni Tesisleri yapmadan yıkarsanız Battalgazililere en büyük kötülüğü yaparsınız

 17. behlül dedi ki:

  hayatımda böyle rezillik görmedim yıkım için tören mi olur ya :))))) vizyon bu kadar çap bu kadar

  1. mlx dedi ki:

   Demekki oluyor.güzel şehrim malatyam.daha neleri görecez kim bilir.

 18. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Bu kadar basitlik olmaz be kardeşim. Bu şehir bu ülke bunları hak etmiyor. Resmen komedi. Sayın başkan stadın sökümü bitene kadar canlı yayınlayın.

 19. Murat dedi ki:

  Yıkim töreni tarih seni yazdı hagi

 20. Kadir dedi ki:

  haci beg temel atma torenini gordukte yikma torenini ilk defa sizden gorduk bari medyaya veripte malatyayi daha fazla reil etmeyin yeterince tezil oldu m alatya sayenizde

 21. muhtar44 dedi ki:

  Yıkım ekibi iş başında

 22. Ruşen ucar dedi ki:

  Kendince tarihe ismimi yazdırdiğinı düşünecek ..çok yazık.

 23. Malatyalı dedi ki:

  Şimdi bu stadın içini dışını her yerini pislik götürüyor. Yıkılıp yeşil alan yapılsa ne olur. Bu adamlar şimdiye kadar ağacı kesip beton yaptılar. İlk defa tersi olacak ve yeşil alan artacak. Bu defa çıkmış mimari ve tarihsel değeri olmayan riskli bir taş yığınını koruma derdine düştünüz. Yok hapçı gelirmiş de bilmem ne? Sanki maç oynanırken gelmiyordu bu tipler. Stadın daha iyisi yapıldı. Gidip orada bir yerde Malatyaspor müzesi talep edin. Bu anlaşılır. Yapılacak şeyi iyi takip edin ki kernek parkı gibi toprağı, canlıyı, ağacı betona gömmesinler.

 24. mlx dedi ki:

  Temel atma töreni gördük te,yıkım töreni ilk defa görüyoruz.kusura bakmayın ama başkanım, iş yapıyor görünmek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

 25. Mustafa dedi ki:

  Yıkmak içinde tören düzenliyoruz,daha iyisini yapmak için eyvalla ama ne yapacağınızı biliyormusunuz,Battalgazi belediyesinin yeşil kuşak projesi var onlar bu işi yapsın yok ben yaparım mantığı

  1. mlx dedi ki:

   Şimdi hocam bak ne güzel dedin sayın selahattin gürkanın projesinin adı yeşil kuşak.şimdi biraz anlamlara bakalım ne demek yeşil kuşak.belli bir alanın kuşak şeklinde yeşillendirilmesi demi.şimdi birde millet bahçesinin adına bakalım.millet bahçesi demek milletin bahçesi demek.peki bahçe ne demek içinde meyve ve sebze olan.sulu tarım yapılan alan demek değilmi.şimdi buraya yapılacak olan millet bahçesinde meyvemi ekilecek,sebzemi yetiştirilecek.lütfen yetkililer bizlere bi cevap yazsın.

 26. Özgur dedi ki:

  SPOR ALANLARI BULMAK İÇİN ARAYIŞ İÇİNE GİREN İLLERİ BİLİYORUM.
  HAZIR SPOR TESISLERININ YIKIM KARARI KARŞISINDA BİZE GÜLENLER OLACAK.
  MİLLET PARKI OLDUKTAN SONRA UYUŞTURUCU MÜPTELALARI İÇİN ZEMİN HAZIR OLACAK.
  ASAYIŞ OLAYLARININ OLDUĞU SAFYA YAPRAKLARINDA ARTIŞ OLACAK.

  1. mustafa44 dedi ki:

   Valla dostum sendeki kafa harbiden çok iyi ne içiyorsan bize de söyle …

 27. TUNCAY dedi ki:

  Yıkmanın da töreni mi olur , Guinness rekorlarına girecekler herhalde, bu kadar komik ve saçmalığı herkes düşünemez. İşiniz gücünüz yok mu kardeşim. Bu iş için organizasyon yapıp para harcıyorsunuz, davetiye parasına bile yazık. Vizyon yok, hedef yok, millet bahçesi yapacağınıza karakavak, kayalık, bostan başındaki yapılaşmaya dur diyin, yemyeşil Malatyayı rezil ettiniz, asıl millet bahçeleri oralarıydı.Müteahhit kafasıyla şehir yönetilmez.

 28. EROL ÇAĞLI dedi ki:

  BU STADIN YAPIMINDA VE SONRASINDA TEK EMEĞİ GEÇEN RAHMETLİ BABAM OSMAN ÇAĞLI NIN KEMİKLERİ SIZLIYACAK BU KADAR OLUR HİÇMİ ACIMANIZ YOK ÇOK İNSANIN DEDİĞİ GİBİ KAPALI SPOR SALONU BABAMIN ADINI TAŞIYAN YÜZME HAVUZUNUN NE YÜKÜ VARDI SİZE HALKTA İSTİYOR KALMASINI NİYE YIKIYORSUNUZ BU HALK İÇİN YIKIYORSANIZ BU HALKINDA İSTEKLERİNİ KAYDE ALIN BİRDE HERKESE SMS GELİYOR BEN YARIN NE DİYE GİDİPTE YIKIM TÖRENİNİZDE BULUNACAM HALKIN ARZULARININ YIKILMASINIMI YOKSA BABAMIN ADININ SÖKÜLÜP ATILMASINIMI SİZ OLSANIZ GİDERMİYDİNİZ ARTIK ORANIN ÖNÜNDE BİLE GEÇMEM ALIN SİZİN OLSUN ALLAH BÜYÜK BU MEMLEKETİN DEĞERLERİNE ELBET HAKETTİĞİ ÖVGÜYÜ GÖRECEĞİMİZ GÜNLERDE YAŞARIZ TÖREN YAPAN ERKEN BARİ O BABAMIN ADINI YAZILI OLDUĞU TABELAYI KIRMADAN DÖKMEDEN SÖKÜNDE AİLESİNE TESLİM EDİN ONA BAKAR GURUR DUYARIZ

  1. Hasüt dedi ki:

   Haberi okursanız kapalı spor salonu ve havuz yıkılmayacak

   1. EROL ÇAĞLI dedi ki:

    sanırım siz yanlış okudunuz tekrar tekrar okudum sizde bakın hepsi yıkılacak diyor

    1. Hasüt dedi ki:

     Son yayınlanan haberi kasttetim

 29. Kafamda deli sorular dedi ki:

  Bu proje selahattin gürkanın projesi değilmiydi? Ne ara hacı düşünmüş bunu belediyenin yerlerini satmaktan nasılda fırsat bulmuş da düşünmüş bunu? haci 5 senedir memlekete bir civi cikmadi simdide. yikimin ilk kazmayi vuracakmis. haci bugune kadar memlekete birsey yapmadin yarinda baskasinin yaptigi seyi mi yikiyorsun memleketin her tarafini mahvettin zaten.

 30. mehmet dedi ki:

  kardeşim bu nasıl bir zihniyet koca bir kompleks yıkılırmı
  kime ne zararı var.sanki yıkılıp yerine fabrika kurup istihdammı yaratacaksınız o tesisler parayla yapılacak şeyler değil Malatyada bahçemi yok hemen yanında hürriyet parkı var kernek parkı var .Yapılacak bu bahçeler aşk bahçesi olacak.halbuki bu tesisler yıkılmayıp amator sporlara ve gençlere tahsis edilse kötümü olur.Belediye başkanıda çıkmış herkes kazmasını küreğini alsın yıkma törenine davet ediyor bu nasıl bir mantık bu tip yerler o şahrin değerleridir.Kernek meydanını nasıl berbat ettilerse
  burayıda aynı şekilde yapacaklar.

 31. hasan dedi ki:

  hadi stadı yıktın. spor salonu yuzme havuzunu niye yıkıyorsun bu millet bu kadar zengin mi..?

 32. Ali derviş aktaş dedi ki:

  Kardeşim millet sayısını önemli aile çoluk çocuk dandik amatör maçlarını her tarafta halı saha var

 33. Hakan dedi ki:

  Sözün bittiği yer… Ya Allahtan korkun kuldan utanın be yıkım töreni mi olur. Yıkılır yıkılmaz tartışılır ama tören nedir. Liyakat ve ehliyet olmayınca sonuç bu oluyor galiba.

 34. Feryat dedi ki:

  Güldürmeyin insanları kendinize.Ne kadar saçma iş varsa hepsi mevcut.

 35. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Allah akıl fikir versin.Yıkımın töreni mi olur.B.Şehir Belediyesinin başka işi yok galiba.Ben şahsen bu yıkımlara karşıydım.Stadyum aynen muhafaza edilmeliydi.Burada U-21 maçları ve amatör maçları yapılırdı.Yazık oldu.Bu arada yüzme havuzu yıkılmamalıdır.

 36. Ali dedi ki:

  Amaç TÜRKİYE den Atatürk ve İnönü isimlerini silmek buradan silebilirsiniz ama kalbimizden asla silemeyeceksiniz…

 37. yiğit dedi ki:

  Malatya’da dünyada bir ilki yaşayacak. Yıkım için tören yapılacak. Vay Malatyam ne günlere kaldın sen öyle. Sızlattınız Özal’ın, Hamido’nun, Eşref Bitlis’in, İsmet İnönü’nün kemiklerini. Reis dünya 5’ten büyüktür dedin, ne olur Malatya’nın da büyük olduğunu bu yıkım töreni yapanlara göster. Bu tüm Malatyalıların duasıdır.

 38. Bahadır dedi ki:

  Malatya ile hiç bir tarihsel bağı bulunmayan geçmişe saygısı olmayan ve şehri yönetmeyi sadece rant kapısı gören zihniyet Malatya’ya tanıklık etmiş İnönü Stadını yıkmak için utanmadan ilk kazma vurma töreni düzenliyor.Yazıklar olsun. Malatya’nın spor tarihinde çok önemli başarılara ve şampiyonluklara tanıklık etmiş Malatya İnönü Stadını yıkmaktan hangi “Vicdanla Onur Duyacaksınız.”
  Bu nasıl bir aymazlıktır.

  1. Eskici dedi ki:

   Fotoğraflara dikkat ettiniz mi demir yok betonda statik yok seyirci olduğu zaman çökseydi insanlar ölse vicdanınız sızlar mıydı

 39. TURGUT ÖZMÜŞ dedi ki:

  Yapılanları yıkmak,hiç hoş birşey değildir.

  1. Metin dedi ki:

   Stadı bilmem de kapalı yüzme havuzu nu yıkmak Vatan hainliğidir

   1. Ali dedi ki:

    Abartma.Yeni kapalı havuz yapılıyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."