Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“İşi Başaranların Adı Anılmadı”

“İşi Başaranların Adı Anılmadı”
 • 24.09.2020

Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, Malatya kayısıcılığı için yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendirilen Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk Tesisleri’nin hizmete girmesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, ilk defa kuru kayısıda müdahale alımı yapmasının Malatya şehir ekonomisi için büyük bir kazanım olduğunu belirterek, “Lisanslı depoculuğun ve TMO’nun kayısı alımı yapmasının iki mimarı olan eski Milletvekilimiz Sayın Ömer Faruk Öz ve AK Parti Malatya Milletvekili, MKYK Üyesi Sayın Öznur Çalık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

İhsan Akın, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Malatya’da ilk kayısı müdahale alımı yapması nedeniyle 21 Eylül Pazartesi günü, düzenlenen törende, törenin ev sahibi konumundaki Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan’ın, konuşmasında, Lisanslı Depoculuk Projesi ve TMO’nun kayısı alımı yapması konusundaki hizmetleri için eski AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a açıkça teşekkür etmemesini de eleştirdi.

TMO’nun bir ilde tarımsal ürün satın alabilmesinin en önemli şartının o ilde Lisanslı Depoculuk tesisleri ve faaliyetinin bulunması olduğunu vurgulayan Malatya Tarım Platformu Başkanı İhsan Akın, biri diğerinin ön şartı olan iki önemli hizmetin Malatya’ya getirilmesinde aktif ve öncü görev yapan Ömer Faruk Öz ve Öznur Çalık’ın yeterince takdir edilmediğini düşündüklerini de söyledi.

Akın, Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk sisteminin ve TMO’nun kuru kayısı alımı yapmasının Malatya kayısıcılığının ve kayısı üreticilerinin kaderini olumlu yönde değiştireceğine inandığını kaydetti.

“Törende, TMO’dan rahatsız olan tüccara teşekkür edildi, işi başaranların adı anılmadı”
Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan’ın konuşmasında, hak etmeyenlere daha çok teşekkür ettiğini ileri süren Malatya Tarım Platformu Başkanı, “Sayın Özcan, konuşmasında, bütün milletvekillerini aynı kefeye koyarak anonim biçimde teşekkür etti. Bununla da kalmadı, lisanslı depoculuğa karşı olan ve TMO’nun Malatya’da kayısı alımı yapmasından rahatsız olan kayısı tüccarlarına teşekkür etti. Ancak, her iki işin, asıl iki mimarı var. Bu isimlerden biri, 2011 yılından 2013 yılına kadar 2 yıl mücadele ederek Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk Tebliği’nin çıkarılmasını sağlayan, Malatya eski Milletvekilimiz Sayın Ömer Faruk Öz’dür. Bu hizmetlerin diğer mimarı ise, Lisanslı Depoculuk Projesi’nin hayata geçirilmesi yolunda büyük mücadele veren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli nezdindeki uzun süreli görüşmeleri sayesinde tarihinde ilk defa TMO’nun kayısı alımı yapılmasını sağlayan, AK Parti Malatya Milletvekilimiz, AK Parti MKYK Üyesi Sayın Öznur Çalık’tır. Ancak, TMO Kayısı İlk Müdahale Alımı töreninde, hem Sayın Ömer Faruk Öz’ün hem de Sayın Öznur Çalık’a hakları gerçek anlamda teslim edilmemiş, adları bile anılmadan kuru bir teşekkürle geçiştirilmiştir. Bu durum Malatya’nın kadirşinas kimliğine yakışmayan bir tutumdur” dedi.

“Biz kamuoyu önünde hem Sayın Öz’ün hem de Sayın Çalık’ın hakkını teslim ediyoruz”
TMO Kayısıda İlk Müdahale Alımı Töreni’nde, hem Kuru Kayısıcılık Lisanslı Depoculuğu projesinin hem de TMO’nun kayısı alımı yapmasının sağlanmasındaki büyük gayret gösteren eski AKP Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ve AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın hakkının teslim edilmediğini savunan İhsan Akın şöyle konuştu: “Binlerce üyesi olan Malatya Tarım Platformu olarak, Malatya tarımı ve hayvancılığı için emek veren, alın teri döken herkese, siyasal görüş ayrımı yapmadan teşekkür ediyoruz. Bu bağlamda, Malatya’nın değer ve kadirbilir insanları olarak, Malatya kayısıcılığının kaderini olumlu yönde değiştireceğine inandığınız her iki büyük hizmet için Sayın Ömer Faruk Öz’e, Sayın Öznur Çalık’a teşekkür ediyoruz. Zamanında ve gerektiğinde eleştirdiğimiz isimleri takdir etmek gerektiğinde, isimlerini vererek, kamuoyu önünde ve açıkça takdir ve teşekkür etmeyi de bir görev biliyoruz. Çünkü biliyoruz ki; marifet iltifata tabidir biraz da….”

Malatya’ya getirilen tüm hizmetlerin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası olduğunu kaydeden İhsan Akın, “Lisanslı depoculuk projesinin hayata geçirilmesinde ve TMO’nun kayısı alımı yapmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın onayları bulunmaktadır. Kendisine Malatya Tarım Platformu olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın bekir Pakdemirli’nin Malatya’ya gelen hizmetler konusundaki desteğinin farkındayız ve teşekkür ediyoruz. Malatya’da uzun süre Tarım İl Müdürlüğü yapan TMO Genel Müdürü Sayın Ahmet Güldal ve Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk İşletmesi’ni yürütecek olan LİDAŞ’ın büyük ortağı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, Malatya Tarım ve Orman Müdürü Sayın Tahir Macit ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. zeki dedi ki:

  Ben yıllardır kayısı üreticisiyim kimse köylüyü birşey bilmiyor zannetmesin.TMO kayısı alımı ve lisanslı depo gibi projeler yeni değil yıllardır Malatya’nın gündeminde yıllardır yapılamayan bu işler borsa başkanın değişmesiyle 2 yılda yapılıyorsa ben burada başkanın hakkını teslim ederim

 2. Mehmet sabri dedi ki:

  Reklam yapmaya gerek yok yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız,Malatya’da TMO nun alım yapması gibi önemli bir olayın gerçekleşmesinde iki tane baş aktör var 1-Oznur Çalık
  2-Ramazan Özcan haklarını teslim etmek gerekiyor.

 3. Asi dedi ki:

  Başkanım, doğu açıklamalarla kamuoyunu bilgilendiriniz için teşekkür ederiz. Bir başarı oldu mu herkes kendini öne çıkarıyor.

 4. Bilirkişi dedi ki:

  Bu iş için teşekkür edilecek malatyada 2 kişi var diğerleri işin sadece REKLAM kismindalar 1. Borsa başkanı ramazan ozcan bey 2.ramazan beyin projesine kayıtsız kalmayarak organizede arsa tahsis eden arkasında duran takip eden destek veren Malatya valimiz Sayın Aydın Baruş tür.

  1. kazım dedi ki:

   ammada bilirmişin haaa! bari açıp ramazan özcana soraydın doğru isimlerin haberde yazılanlar olduğunu söylerdi sana.Valiyi nerden kattın.Senden başka hiç kimse adını geçirmiyor.Adını birde bilirkişi koymuş neyi biliyornsa?

 5. Ekrem dedi ki:

  Tarım ve hayvancılık platform başkanı ihsan beyin çalişmaları taktire şiandır fakat TMO nun kaysı alımını yapacağı söylenince bir zümre rekolte düşüktür dıye engellemek istediler platform başkanı karşı çıkarak alımın yapılması için canla başla çalışmıştır bunuda yerel basını takip edenler görmüştür her kademede Malatya sevdalısı olan hizmet için yarışan halkla gönül bağı kuran yöneticilerin emeği inkar ediliyor çıkarcı zümrenın alkışlanması bir çiftçi üretici olarak bizleri üzmüştür haktan ve hakanıyetten yana olan mallatyanın hizmetine kendini adamiş vekilimiz öznur hanıma platform başkanı ihsan bey ve nice emeği geçen herkesi milletin efendisi bir köylü olarak teşekkür ediyor canı gönülden alkışlıyoruz

 6. Ramazan Demir dedi ki:

  Ben anlamam poptan cazdan operadan ben anlarım halaydan zeybekten uzun havadan ya arkadaş ben icraata bakarım icraata köylü olabiliriz ama herşeyden haberimiz var neden memlekete emeği geçene teşekkür edilmiyorda şu şunu yaptı bu bunu yaptı bu batırdı şu çıkardı yaw bırakın şimdi bunları 2030 da neler bizi bekler 2040 ta ne yapsak daha çok fayda sağlarız memlekete diye düşünen insanlar bulun İhsan akın kim bilmem ama en başından beridir hep duyuyorum adamın ismini tarım platform dairesi başkanı helal olsun takipte edecem haberlerde bundan sonra kendini

 7. Abdullah44 dedi ki:

  Ramazan Bey çıktığı programlarda yapmış olduğu konuşmalarında ve sosyal medya paylaşımlarında çokça Öznur hanıma teşekkür etti ayrıca televizyon programında Ömer Faruk Öz içinde bir teşekkür ifadesi oldu Borsa Başkanı Aylardır bu iş için mücadele ediyor Öznur hanıma ve tarım bakanımıza ısrarla bu konuyu hatirlatan ramazan baskandi ihsan bey gibi insanların bu işle alakalı bir emeklerinin olmaması ve çıkıp yorum yapması eleştiri yapması bana biraz komik ve alakasız geldi.

 8. Mehmet Ali Aydoğan dedi ki:

  Tarım hayvancılık platform başkanı İhsan Akın Malatya kayısını her ortamda tanıtım için elinde geleni yapmıştır . Aşikar bir şekilde ortadır ama bugün görüyorumki gerçekten bu iş için uğraşanların ismi ortada yok buna ihsan Akın başkanda dahil Bi teşekkür bu kadarmı zor ama Allah biliyor kimin emek verdiyini bu gün kayısı daki başarıda tarım platformu başkanı ihsan Akın ın emeyi çok tur Allah kendilerinde razı olsun.

 9. Hasan Fethi ilhan dedi ki:

  Koyun keçi yetiştiricileri birlik başkanı sayın ihsan akın beyi sosyal medyada basında tv proglarnda yakınen takip ediyorum.Küçük baş hayvancılık için yaptığı projeler destekler Malatya ekonomi sine çok büyük testek ler sağladığı ap açık ortada bunun haricinde Malatya kayısını yanıtım konusunda hiç bir bürotrak yapamamış tır her gittiği yere illaki kayısı götürmüş tür.Özellikle tarımla alakalı Yurt dışı toplantılar da kayısı tanıtımı çok güzel bir şekilde yapmıştır .hepsi göz önünde ama bu gün görüyorumki kayısı için bişey ler yapanların hiç ismi geçmiyor en azında Bi vefa.ama yinede ihsan Akın Başkan yürüdüğü
  Hizmet çizgisini deyişmez aynen devam edeceğinden eminim.allah yardımcısı olsun hep canımızla kanımızla yanındayız başkanım

 10. berkay dedi ki:

  en önemli şeylerden biri emeğe saygıdır emeğe saygı duymayan insanların yaptığı yapacağı işlerden de birşey beklememek gerekir. İhsan akın bey i takip ediyorum en sevdiğim özelliği her doğruyu her yerde korkusuzca konuşması ve yapılan olumlu şeylerde de hakedene hakkını her zaman vermesidir. işin rast gelsin başkan malatyamıza senden bir kaçtane daha gerek.

 11. Malatyalı dedi ki:

  Bu şehir Ömer Faruk Öz’ü çok arayacak

 12. Çiftçi dedi ki:

  Cok ama cok gereksiz bir acıklama olmuş.Başkana yakışmadı

 13. Ahmet dedi ki:

  İhsan Akın da büyük oran da yanlış bilgilendirme yapmiş maalesef. Sayın Ömer Faruk Öz’ ünkuru kayısı lisansli tepo tebliğı nin cikarilmasinda mücadele ettiği gerçek. Ancak Kuru Kayisi da Lısanslı Depoculuk Projesinin Projesinin başlatilmasinda bu saydiklarinizin aslinda hiç bir rolü yok. Başlatilmiş Lısansli depo projelerinin ete kemige büründüğü görülünce bu saydiklarinin yapilan calismalarin üzerine atlamaktan öte bir marifetlerı yok. sadece TMO nun kayisi aliminda siyasilerin ve özellikle Ticaret Borsasinin mücadelesi oldu. Kim ne derse desin gercek bilgi bu.

 14. EnGiN dedi ki:

  MALATYA mızın hayrına çiftçimizin ortak me faatne olan işlerde neden birlik ve beraberlik içinde olamıyor bu STK temsilcileri. Herkes kendi mecrasında kendi işine geldiği gibii..
  Hele hele ziraat odaları dün eleştirdiklerini bugün alkışlayıp temsil ettikleri çiftçilerin aklı ile alay ediyorlar..
  Gerçekten emeği geçenlere üretici olarak çook teşekkürler.
  Aklın yolu bir olmalı birlik ve beraberlik içinde olmalı MALATYA m.

 15. reis dedi ki:

  çok delikanlı adamsın ihsan başkan. daha iyi yerlerde görürüz inşallah

 16. AHMET dedi ki:

  Ona teşekkür buna teşekkür
  Biraz daha zorla 1938 de TMO yu kuran bakanlara bürokratlara da teşekkür edelim.
  Bu ismini saydığın tüm bürokratlar vekiller başkanlar işleri bu işleri.
  Kamyon ile maaş ve huzur hakkı alıp makam arabalarından inmeyip sağlıkta eğitimde adalette kendi ve aileleri vip hizmet alacak.
  Ama yapmaları gereken bir iş de çok büyük bir lütuf muş gibi teşekkür edelim istersen hepsine birer kuzu keselim.
  Kendi ceplerinde harcayıp bize depo kurdular ya
  Sayın akın kusura bakma biz bunları bu işleri yapsınlar diye seçtik teşekkürü de oy vererek yaptık 18.yıldır
  Şimdi ise madem bu iş cevval bir Borsa başkanı seçildikten sonra 18 ayda bitiyorsa
  18 yıldır bu işi yapmayan bu bürokrat vekillere ve başkanlara selam olsun
  Bakış açını değiş siyasileri geçin halkın dilini kullanın

 17. Halit44 dedi ki:

  reklote düşük olunca tmo nun kayısı almayacağı söylenmişti ama maşalah Ziraat odası başkanları rekolte düşük dedileri halde belkide bunu bildikleri halde orda boy boy resim çekmişler.. bir şeyde de kendinizi değil memleketinizi düşünün..

 18. Muharrem dedi ki:

  tmo alımı malatya için önemli bir konuysa teşekkür etmesini de bilmek lazım, ihsan baskan gerçekten doğru söylemiş, malatya da eleştiri olunca herkes hemen eleştiri yapar, onun için yiğidi öldür ama hakkını da ver bari emeği geçenlere teşekkür etmesini güzel yapın..

 19. Ömer faruk dedi ki:

  Bilmeden atıp tutuyosunuz sonra bu ablamız niye koltuktan inmiyor diye dertleniyorsunuz siz göklere çıkarırsanız sonucuna katlanmak zorundasınız Bülent Tüfenkçi bakan olmasaydı bu iş olmazdı ne ömeri ne başkası öncelikle aracılık yapan Bülent Tüfenkçi’ye sonrada Tayyip bey’e teşekkür ederseniz yeterli

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."