Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Kampanyaya Malatya’dan İlk Katılımlar

Kampanyaya Malatya’dan İlk Katılımlar
 • 31.03.2020

VALİ, VEKİL, REKTÖRLERDEN BAĞIŞ, GÜRKAN’DAN SÖZ… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınının ardından Pazartesi akşamı yaptığı ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na Malatya’dan ilk katılımlar geldi.

VALİDEN 1 MAAŞ..
Malatya Valisi Aydın Baruş, twitter hesabından “Bugün tüm Türkiye olarak elele verme günü, bugün zor durumda olan kardeşlerimize el uzatma günü. Toplumun tüm kesimleri olarak harekete geçme zamanı. Ben de naçizane olarak bir aylık maaşımı bağışlıyorum. Haydi Malatya, sen her zaman öncüsün, sen her zaman en iyisini yaparsın..” açıklaması yaparak, kampanyaya katıldığını bildirdi.

TÜFENKCİ’DEN 3 MAAŞ..
AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, 3 maaşını bağışlayarak kampanyaya katıldığını bildirdi. Tüfenkci, bu katılımını “Cumhurbaşkanımız Sayın@RTErdogan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na ben de 3 aylık maaşımla katılıyorum. Vakit bir ve beraber olup dayanışma içerisinde birbirimize destek olma vaktidir. Çünkü #BizBizeYeteriz.”mesajıyla duyurdu.

GÜRKAN’DAN ‘GEREĞİNİ YAPACAĞIM’ AÇIKLAMASI..
Kampanya ile ilgili olarak, adına açılan sahte hesaplardan birçok bağış açıklaması yeralan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, bu durum üzerine yaptığı açıklamada, sahte hesapları duyurdu ve kampanya için de gereğini yapacağını bildirdi.

Gürkan’ın sosyal medya hesabından ‘Kamuoyuna’ başlığıyla yayınladığı açıklaması şöyle:

“Sosyal medyada şahsıma ait olmayan bir hesaptan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası ile yine tarafıma ait olmayan açıklamalar olmuştur.

Ülkemizin ve şehrimizin bu zor günlerinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak 24 saat esaslı vazife yapmaktayız, yapmaya devam edeceğiz.

Ayrıca şahsım adına Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak mensubiyetimizden gelen mesuliyetlerimizin farkında biri olarak gereğini yapacağımdan hiç şüpheniz olmadığı düşüncesiyle kamuoyuna duyurulur. Saygılarımla.”

KIZILAY VE KARABULUT’TAN BAĞIŞ
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, “Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın başlattığı, özellikle günlük gelirle yaşayan kardeşlerimize destek olarak “BizBizeYeterizTürkiyem” hesabına ben de 20 bin TL katkıda bulundum. Üniversitemiz çalışanlarını teşvik için paylaşıyorum.” açıklamasıyla bağışa katıldığını bildirdi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut da kampanyaya katıldığını şu mesajla duyurdu:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz kampanyasına, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Yekta Saraç’ın öncülüğünde 1 maaşımla katılıyorum. Malatya Turgut Özal Üniversitesi ailesi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu anlamlı kampanyasının destekcisidir. Biz büyük Türkiyeyiz. Biz büyük bir Aileyiz…” açıklamasıyla, kampanyaya katıldıını bildirdi.

ÇINAR 5 MAAŞINI BAĞIŞLADI
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına 5 aylık maaşını bağışlayarak destek verdi.

Millet olarak birlik, beraberlik, dayanışma ve kenetlenme ruhuyla hareket ettikleri zaman her türlü zorluğun üstesinden geldiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de etkisini artıran Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele kapsamında her türlü tedbirin alındığı bu zorlu dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bir nebzede olsa destek olmak adına 5 aylık maaşımı bağışlama kararı aldım. Kadim medeniyetimizin temelinde yer alan birlikte hareket etme, dayanışma ve kenetlenme ruhuna en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu kritik dönemde herkesin taşın altına elini koyması gerekmektedir. Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın bu önemli çağrısıyla, Koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle ülkemizin dört bir tarafında ve kentimizde ekonomik anlamda zor günler yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak adına başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasını sonuna kadar destekliyoruz. Millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hareket ettiğimiz zaman nice zorlukları hep birlikte aştık, bugünde dünya genelinde global bir tehdit haline dönüşen ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine yol açan Koronavirüs (KOVİD-19) salgını karşısında yine dayanışma ve kenetlenme ruhuyla hareket etmemiz gerekmektedir. Böylesine kritik dönemde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterme günüdür. Hayırsever vatandaşlarımızı, kamu, kurum ve meslek örgütlerimizin değerli temsilcilerini kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha tüm vatandaşlarımızdan evlerinde kalmalarını, hijyen ve izolasyon kurallarına uymalarını, ev ve kişisel bakımlarına özen göstermelerini rica ediyorum. Devletimizin açıkladığı kuralları harfiyen yerine getirirsek güzel günlere daha kısa sürede hep birlikte kavuşabiliriz.” diye konuştu.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Aynur dedi ki:

  Sayın valim.belediye başkanlarım yapılan 1000 tl.yardımdan sadece sosyal yardimlasmadan kayıtlı olanlar aldı. 30 yaşındaki bir bayanın 1 yıllık sigortası var diye hlcblrseyden yararlanamıyor.2 çocuk annesi eşi taksici şuan iş yok. Bir diğer durum bir bayan düşünün 56 yaşında akrabası sigortasını yatırıyor. Ama senin sigortan var sosyal yardim alamiyorsun..diğer bir durum esnaf bir bayan 2 ay olmuş dükkan açmış borç harç içinde vay efendim senin dükkanın var yardim alamazsın. Bunun gibi örnekler çok. Benim şahsi görüşüm bu kritik zamanda 1000 tl den herkes faydalansin.saygilarimla

 2. Erkan dedi ki:

  Bazı vatandaş varki eskide herşey günlük hülünsdanlık öncede hastane kuyrukları emekli maaşı kuyruğu şimdi utanmadan devlete dil uzatamasınız bayram ikramiyesi dahil poromosuyon aylık istediğin bankada alıyorsunuz buna ben derim nankör olmayın

 3. Ilhami dedi ki:

  Bu ülke nezamanki yagcilik ve yalakacilikta kurtulursa bu ulke ozaman adelalti ve guclu bir ulke olur saygilarimla

 4. Harun dedi ki:

  Yardım yapmayanlar Sizene…..Herkesin kendi parası kendi aklı,kendi vicdani yine söylüyorum yardım yapmayıp eleştirenler Sizene..Ister parasını yakar ,ister peçete olarak kullanır ister bir yere verir kimi ilgilendirir ve Sizene..

 5. Mert dedi ki:

  Verdiğimiz vergiler yetmiyor maaşımızdan kesinlen kesintiler yetmiyor bir de bağış mı yapacakmışız bi doymadılar gitti arkadaş!!!

 6. Akza dedi ki:

  Tabi canım organ bağışı

 7. Bynedim dedi ki:

  Bizimse doğru düzgün bir işimiz olsaydı bizde birşeyler yapardık herhalde sonuçta bizde etten kemikten merhametten yoğrulmuşuz.Bakıyorumda hep yakın isimler hep yakın işliler….

 8. sezgin dedi ki:

  ihtiyaç varsa türk milleti zaten yardım yapar kampanya ya ihtiyaç yok boş işlerle insanların gözünü boya mayın(gerçi bizim millet göz boyanmaya yatkın ) vazifenizi yapın

 9. Kadir dedi ki:

  Bu dönemin kaymağını yiyenler para olunca ortada yoklar gariban halktan bekliyorlar heralde esnafın tüccarın halkın durumu ortada zaten bizdenmi bekliyorlar acaba..

 10. Suat aksut dedi ki:

  Bu zor gunde destek veren herkese tesekkurler imkani olupta vermeyenler de biraz daha dusunsun

 11. Neco dedi ki:

  Millet yardim bekliyor insanlar siyaset yapiyor isine gidemeyen garson çaycı vs ne halde insanlar yakinda acından ölecek

 12. Malatyalı dedi ki:

  Tüm akpartiden seçilmiş belediye başkanlarımız ve milletvekillerimiz (Pütürge Doğanyol Doğanşehir darende ilçeler dahil) reisimizin davetine icabet etmeli görüldüğü üzere tamamen katılım yok,halk olarak bekliyoruz bunu.

 13. Hasmalatyalı dedi ki:

  Malatyanın türkiyede ilk 5 te 2 zengini var bunlar ve diğerleri nerdeler acaba ??

 14. Malatyalı dedi ki:

  Diğer ilçe belediye başkanları oda başkanları maaş almıyorlar heralde🤔

  1. Engin dedi ki:

   Oda başkanlarından hiç ses yok nedense lafa gelince sıra vermezler kimseye 🙂

 15. Turan dedi ki:

  Battalgazi Belediye Başkanının da 7 maaş bağışladığına dair haberler vardı, umarım doğrudur. Cumhurbaşkanının çağrısına kulak vermeliyiz. Büyükşehir Belediye Başkanının açıklaması şık olmamış. En azından bir maaş bağışlayabilirdi. Yeşilyurt Belediye Başkanı bu konularda çok hızlı tebrik ediyorum. Bu kampanya dışında da esnafımıza işsizimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Belediyeler Mansur Yavaş’ın uygulamalarını da örnek alabilir.

 16. Kemalettin dedi ki:

  Yardımları açıklamak bence pek doğru değil ama belki teşvik açısından önemlidir. Ben yine de açıklanmasına karşıyım. Bir elin verdiğini diğer el görmemeli.

 17. Neco dedi ki:

  Çaliklar dan erman ılıcaktan vahap küçük den büyük destekler bekliyoruz para kimsede yok esnaf 0 ı tüketti

 18. Nıyazi mısr-i dedi ki:

  Hele bakalım büyükşehir belediye başkanı kaç maaşından fedakarlık gösterecek!!!!…helal olsun çınara 👏👏ne zaman, iyilik, dayanışma veya bir kampanya başlasa ilk sayın çınar beyefendi ortaya çıkıyor

  1. Devlet biziz dedi ki:

   Bundan sonra ki tüm maaşını bağışlayacak babayiğit varmı
   sorarım size bunu yapacak babayiğit maaş almazsa sizce geri kalan ömründe geçim sıkıntısı yaşarmı

  2. Mltyalı dedi ki:

   Sayın Çınar anca bilboardlarda parayı verireken resim cektirir öyle parayı verir. Eeeee sonucta o bilboard reklam parası cebincen cıkmıyor. Adamların ne de olsa hizmeti yok. Şakşakcılık yaparak resimlerde boy boy resim cektirmek kolay. Ama ben bekliyorum izleyin Sayın Çınar bu yaptıgı yardımı boy boy resimlerle göstermezse bende adam degilim…

 19. Murat dedi ki:

  Büyükşehir Belediye Başkanı ve Battalgazi Belediye Başkanını da katılmalarını bekliyoruz örnek olmalılar bu ay ki maaşını da yemesinler versinler yoksa personelde kesinti yapıp tamamlasınlar

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."