Final

OpelMalatyalife Residence

Bahçeşehir
Malatya Haber -

“Kızılay Prefabrik Fabrikası İçin Başvurdu”

“Kızılay Prefabrik Fabrikası İçin Başvurdu”
 • 02.02.2018
 • Malatya programına Keskin’e taziye ziyaretiyle başlayan Bakan Tüfenkci, Kızılay’a kan bağışında bulunurken yaptığı açıklamada da, Kızılay’ın prefabrik üretim merkezinin Malatya’ya kazandırılacağını, kurumun bu konuda başvurusunu yaptığını söyledi.

Türk Kızılayı’nın Malatya’da Vagon Onarım Fabrikası olarak bilinen yerde kurmayı planladığı Afet Barınma Sistemleri Fabrikası ve lojistik merkezi için resmi başvurusunu yaptığı bildirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Kızılay’ın bölge lojistik merkez üssünü Malatya’ya kazandıracağız. Ama aynı zamanda prefabrik üretim merkezini de Türkiye’de ve dünyada da bu anlamda ilk olan bir tesisi Malatya’ya kazandırmış olacağız.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, beraberinde Vali  Ali Kaban, AKP Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,  AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı  Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı  Hacı Uğur Polat, Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile birlikte Türk Kızılayı’nın Eski Belediye Meydanı’ndaki seyyar kan alma aracına giderek, burada kan bağışında bulundu.

-“Kızılay’ı destekleyeceğiz“

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci  kan bağışının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklama da, “Özellikle farkındalığı oluşturabilme adına kan verdik. Kızılay’ımıza kan verdik.Biliyorsunuz  Kızılay’ımız köklü kuruluşlarımızdan birisi. Sınır tanımadan nerede bir mazlum varsa, nerede bir mahrum varsa, nerede yardıma ihtiyaç duyan kimse varsa, nerede ‘kimse yok mu’ diyen insan varsa orada Kızılay’ımız var. Dolayısıyla bu anlamıyla Kızılay’ımız yardımlarını yaparken, bir yandan da kan bağışlarıyla, özelliklede hastalarımıza şifa olmakta. Bu noktada da bizlerde destek olmak istiyoruz Kızılay’ımıza. Her zamankinden daha fazla kana ihtiyaç olduğu bu günlerde özellikle Kızılay’ımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

-Kızılay tesisleri için resmi başvuru yapıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Türk Kızılay’ının Malatya’da  Afet Barınma Sistemleri Fabrikası’nı kurmak için başvuruda bulunduğunu da açıkladı.

Bakan Tüfenkci bu konuda şunları söyledi:

“Yine bildiğiniz gibi Kızılay’ımız ile beraber Malatya’mıza çok güzel bir tesis kazandıracağız. Bununla ilgili bugün resmi başvurularını da yaptılar. Kerem başkan ile  (Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık) görüştük. Bugün resmi başvurularını yaptılar. İnşallah hem Kızılay’ın bölge lojistik merkez üssünü Malatya’ya kazandıracağız. Ama aynı zamanda prefabrik üretim merkezini de Türkiye’de ve dünyada da bu anlamda ilk olan bir tesisi Malatya’ya kazandırmış olacağız.”

-ESOB Başkanı Keskin’e taziye ziyareti..

Bu arada, Bakan Bülent Tüfenkci’nin Malatya programındaki ilk ziyareti, dün ağabeyi İdris Keskin’i kaybeden Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’e oldu.

Bakan Tüfenkci, havalimanında kendisini karşılayan Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Müdürü Ömer Urhal, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’la birlikte, başsağlığı dileklerini ağabeyinin oturduğu Akçadağ ilçesi Bahri- Ziyaret Mahallesi’nde kabul eden Şevket Keskin’i ziyaret etti, başsağlığı dileklerini iletti.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. İzleidğim bir filmde bir sahnede Belediye Başkanı bir konuşma yapıyordu; “…İnsan memleketini niye sever? Başka çaresi yoktur da ondan. Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası Dünya’nın en güzel yeridir. Ama Dünya’nın en güzel yerini sevmezsen, orası Dünya’nın en güzel yeri değildir…”

  Yaşadığımız yerin Dünya’nın en güzel yeri olmasını istiyorsak herkes kendisi adına veya temsil ettiği kurum adına bir çalışma yapmalı. Bu kapsamda yapmaya çalıştığımız bu projeye bu kadar yaklaşmışken desteklerinizle güç verdiğiniz için sizlere, sayın Bakanımız Bülent Tüfenkçi’ye, Genel Başkanımıza, Valimiz’e, Belediye Başkanlarımıza kurumum adına teşekkür ediyorum.

 2. Saim yilmazer dedi ki:

  Gerçek ismini bile yazmaya cesaret edemeyenlerin elestirileride , okuyucu nezdinde hiç bir değeri olmuyor. MAALESEF

 3. Hakan dedi ki:

  Şebket başkan araya almislar seni 🙂

 4. Levent Yeloğlu dedi ki:

  İstanbul’da yaşayan bir Malatya’lı olarak sitenizde yer alan haberlerin altına atılan yorumları hayretle takip ediyorum. Habere bakıyorum altına bakıyorum Malatya’lılar sadece eleştiri yapmak için mi haber okuyorlar anlamıyorum. Arkadaşlar Malatya’nın bir yere gitmesini istiyorsanız lütfen köstek değil destek olun. Bir omuz verin. Bu haberde olumsuz hiç bir yorum yapacak husus bulamıyorum. Adamlar yatırım yapmak için çaba sarf ediyorlar Ancak yorumlar maşallah hep olumsuz. Bu hastalık Malatya ‘yı yiyip bitirecek.

  1. Sayın Levent Yeloğlu; bilhassa Malatya dışında yaşayan Malatya’lıların hassasiyetleri ve kamuoyu desteğini oluşturmaları bizler için önemli. Tabiki eleştiriler olacak ama yapılan yorumlar eleştiri değil de sadece olumsuz bakış açıları olunca insan elbette üzülüyor. Ancak bunu da Malatya’lılar olarak el birliği ile çözeceğiz. Sizlerin desteğini hissettikçe bizde Kızılay olarak yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.

 5. Bk dedi ki:

  Kızılay için fabrikaya dönüşüm dilekçesi henüz yeni verilmiş. Süreç nasıl işleyecek bilgi verilirse memnun oluruz.

  1. Sayın Bk; hali hazırda son 6 aydır arazi ve müştemilatı konusunda incelemelerimiz ve yatırım yapılıp yapılamayacağı konusunda çalışmalarımız sürüyordu. Bu konuda sayın Genel Başkanımız ve görev verdiği çalışma ekibi projemizi uygun gördü bürokrasi ile gerekli görüşmeler neticelenince bu kez resmi olarak başvurular yapıldı. Bundan sonraki süreçte başvurular olumlu görünürse inşallah ilk temeli 2018 yılında atarız. Bundan sonrası artık Türk Kızılayı’nın elinde değil Malatya’lıların kamuoyu desteği olursa ilgili Bakanlık’ların elinde. Bu sebeple de Malatya’nın her ferdinin değerli desteğine ihtiyacımız var. Saygılarımla.

 6. Engin dedi ki:

  Resme bak ya bakan bey bu kızılay doktoru Umut Yalçın asker arkadaşımı yoksa mahalle arkadaşımı bu ne (biçim) bir resim.

  1. Ahmet toprak dedi ki:

   Eleştirecek bir sey bulamadınız bu kez de buna mi taktınız 🙂 ahhh şu kraldan çok kralcılar yok mu 🙂 neyseki Bakan bey sizlerden daha mütevazi.

   1. ZAFER dedi ki:

    Engin Bey doğru söylüyor. Makama saygı diye bişey var. Bunu yapanda bir doktor. Hiç hoş bir görüntü değil.

   2. Engin dedi ki:

    Aynen öyle sen at gözlüğü ile bakarsan
    Orada ne yazıldığını okuyamazsın,
    Eğitim şart dedikleri budur.
    Vali Belediye başkanı veya emniyet müdürünün bakan beyin omzuna elini koyduğunu sen hiç gördün mü?
    Devlet terbiyesi saygı gerektirir.
    Senin gibi Kraldan çok kralcılar bunu bilmezler.

    1. Esn dedi ki:

     Insanları tanımadan bilmeden şehre katkısını düşünmeden yorum yapmak ne güzel şey:) Umut beyin malatyaya yaptığı güzel proje ortada. Bakan bey de kiminle samimi poz vereceğini sizden iyi bilir merak etmeyelim 🙂

     1. Sayın Esn; bu proje bir tek bana ait değil tüm yönetim kuruluma ve arkamızda olan Malatya’lılara ait. Sizler sahiplendikçe gerçeğe dönüşecek. Değerli destek ve düşünceleriniz için minnettarım

    2. Ahmet toprak dedi ki:

     Devlet terbiyesini sizden öğrenecekseler emin olun devlet biter. Tipik iş yapmayi bilmeyen ama işi sadece boş elestiri olan bir tipleme ile karşı karşıya olmak üzüyor insanı. Daha kendi ismi ile yazmaya cesaret edemeyen birisinin hem Engin hem Zafer takma adları ile yazması mı devlet terbiyesi 🙂

  2. Turgay G. dedi ki:

   Kızılay doktoru değil Malatya başkanı kendisi.

  3. Esn dedi ki:

   Resime bakınca gördüğünüz şey bu mu? El pençe mi olmalı illa? Siyasiler kibirsiz samimi icten olmalı. Saygisiz bir durum yok. Ahmet bey doğru söylemiş bakan bey mütevazi.

  4. ÖNERİ dedi ki:

   Umut Bey doktor değil.
   Bir çok STK’ dan daha aktif çalışan Bakan Bey’in meslektaşı Avukat.

   1. Sayın ÖNERİ; latifeniz ve nezaketiniz için minnettarım. Bulunduğum yeri olabildiğince iyi temsil edebilmek arzusundayım bu sebeple de koşturuyorum. Ancak emin olun beraber iş yaptığım tüm STK’larında aynı azim ve çabayla yaşadığımız kente değer katma çabasında olduğunu görüyorum. Sözleriniz karşısında mahcup oldum saygılarımı ve hürmetlerimi sunarım.

  5. CeM dedi ki:

   Arkadaşlar avukat Umut Yalçın bey doktor değil Kızılay Malatya şube başkanı..

  6. Sevgili Engin ve Zafer bey; gerçek kimliklerinizle yazmadığınız için aynı kişi misiniz ayrı ayrı kişiler misiniz bilemiyorum. Ancak sayın Bakan’ımızın farkındalık yaratmak amacı ile Kızılay’a sunduğu bu destek ve aynı zamanda Kızılay olarak Malatya’da gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Prefabrike yapı fabrikasının müjdelendiği bu haberin altında tüm bu güzel haberler dururken samimiyetimizi sorgulayan ve bence uygun bir dille de yapmadığınız paylaşım sebebi ile öncelikle teessüflerimi iletiyorum. Birebir tanışmamış olmamız sebebi ile belki hakkımda ön yargılı fikirleriniz olabilir ancak mümkünse bu fikirlerinizi büromda size ikram edeceğim ve gerçekten beni tanımanıza da vesile olacak bir kahve eşliğinde öğrenmek isterim. Eğer beni tanıyor da sırf burada farklı kimlik altında paylaşım yaparak ön yargı oluşturmaya çalışıyorsanız da bunun beni tanıyan hiç kimseye yakıştıramayacağımı da ayrıca iletiyorum. Yine eleştiri yaparak boşuna kendi zamanınızı ve Malatya’lıların zamanını geçirmenizdense size teklifim gelin bir araya gelelim Malatya’ya yapmaya çalıştığımız yatırım konusunda nasıl bir destek verebilirsiniz bu yatırımı nasıl Malatya’ya kazandırabiliriz onu konuşalım. Boşa harcadığımız bu zamanda Malatya’ya faydalı bir kazanım elde edecek bir fikride tartışıyor olabilirdik. Ayrıca paylaşımınız altında yorum atan ve aynı düşünceleri paylaştığım Malatya’lılara da hürmetlerimi iletiyorum.

 7. 44malatya dedi ki:

  Secim.yaklasti.vatlar.cogaldi.oy.alana.kadar

  1. Sayın 44malatya; Öncelikle bilmenizi isterim ki projemize Bakan bey ilk ortaya attığımız günden bu yana destek veriyor. Bu sebeple samimiyetime inanırsanız Bakan beyin seçim vaadi olarak bu husustan bahsetmediğini bilmenizi isterim. Kendisi Kızılay’ın kış aylarında kan stoklarının azaldığını gözeterek kendi teklifi ile kan bağışladığı sırada basın tarafından sorulduğu için cevap verdiği bir konudan ibarettir. Kendisi tarafından da özenle takip edilen bu yatırım konusunda ciddi adımlar atılmış olup sayın Bakan’ımızın ve Malatya’lıların değerli desteği ile bu yatırımı Malatya’ya kazandırabileceğimiz bilmenizi isterim. bu sebeple sizlerden istirhamım eleştirisel bir yaklaşımla yapılanlara bakmaktansa bu projenin olabilirliğini artırmak için değerli fikir ve tavsiyelerinizi paylaşmanız. Her fikir bizim için önemli olup bu aşamada göremediğimiz eksikliklerimizi tamamlamamıza vesile olacağından fikir ve tavsiyelerinizi paylaşmanız durumunda sizlere müteşekkir oluruz.

 8. ahmet dedi ki:

  Yahu milleti daha nelerle oyalayacaksiniz hic bikmadiniz mi yeter artik yeter uzak durun ya Malatyadan

  1. Malatyaspor dedi ki:

   Yıllardır atıl duruyordu ilk kez bu kadar yaklaşıp biletler yapılacağı söyleniyor…Ama siz kalkmışsınız uzak durun çekilin diyorsunuz…Sahi siz nerelisiniz…Şayet bu memleketin iyiliğini istemiyorsanız çekilin kenara….Bu arada inşallah bu kez bu fabrika olacak hayırlı olsun…

   1. Ahmet toprak dedi ki:

    Malatyaspor ağzınıza sağlık

   2. Sayın Malatyaspor; isminizden Malatya’yı ne kadar sevdiğiniz de anlaşılıyor. Desteklerinizle projenin olumlu olarak sonuçlanmasına bir adım daha yakın olacağımızdan emin olabilirsiniz. Sizlerle birlikte olursak Malatya her daim kazanacaktır.

  2. Ergün dedi ki:

   Bence sizin gibi herşeye olumsuz yaklaşanlar uzak dursun Malatya ‘mızdan

  3. Ahmet bey; öncelikle haberi önemseyip yorum yaptığınız için teşekkür ediyorum. Her ne kadar olumsuz bakış açısı ile değerlendirsenizde Malatya’lıların desteği ile bu projeyi hayata geçirmek için çalıştığımızı ve istisnasız her Malatya’lının da desteğine ihitiyaç duyduğumuzu bilmenizi isterim. Av.M. Umut YALÇIN

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."