Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Korkmaz SMMMO Başkan Adayı

Korkmaz SMMMO Başkan Adayı
 • 19.05.2016

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Erhan Korkmaz,  Malatya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO)’nın 28 Mayıs’ta yapılacak genel kurulunda başkanlık için aday olduğunu açıkladı ve “Güven ve İstikrar Grubu” olarak yönetime aday olan kadroyu da tanıttı. Korkmaz, Nuh Poyraz’ın ardından başkanlık için adaylığını açıklayan ikinci isim oldu.

Meslek mensuplarının ekonomiye sağladığı katma değerden hak ettikleri payı almaları için gayret göstereceklerini dile getiren Korkmaz, tüm meslek mensuplarına birlikte mücadele çağrısı yaptı.

SMMMO Eski Başkanı Bahadır Altaş ve çok sayıda meslek mensubunun katıldığı Hilton Otel’deki basın toplantısında konuşan Erhan Korkmaz, “Meslek mensuplarına yakışan, onurlu ve ilkeli duruş gösterebilecek bir Oda yönetimi,  ‘ben’ değil, ‘beraber’ yönetim prensibini benimsemiş, meslek etik kurallarını özümseyen, daha çok müşteri değil, daha kaliteli ücret ve iş anlayışını benimsemiş,  ticaret değil meslek icra eden, dayanağını keyfi uygulamalardan değil mevzuattan alan bir yönetim anlayışı için, Güven ve İstikrar Grubu adına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Erhan Korkmaz, konuşmasının başında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk ve silah arkadaşlarını andı. Korkmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarının vatanın kurtuluşu için başlattığı mücadeleyi minnet ile anıyor, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyoruz. Bu vatan için hiç düşünmeden kanlarını toprağa akıtan aziz şehitlerimizin torunlarının dün olduğu gibi bugünde vatanın bekası için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını beyan ediyoruz.

Ayrıca aramızdan ayrılmış ve ebediyete intikal etmiş olan meslek mensuplarını da rahmet ile anıyoruz” diye konuştu.

“Meslektaşlarımız, ekonominin görünmeyen gizli kahramanlarıdır”

Muhasebecilik mesleğinin uluslararası bir yapıya büründüğünü ve her geçen gün iş yükünün arttığını ifade eden Korkmaz, “Teknolojik gelişmeler muhasebe mesleğini çok daha önemli kılmıştır. Mesleğimiz artık uluslararası bir yapıya bürünmüştür. Global muhasebe mesleğinin bir parçası olabilmenin ön koşulu ise kurumsallaşmaktan geçmektedir. Kurumsallaşmak, kurumsal değerlere sahip olmaktır. Bu yaklaşım ve kurumsallaşma, yönetim tarzına da yansımalı ve kurumsal yönetim anlayışı benimsenmelidir. Oda Yönetimleri Meslek mensupları için öncü olmalıdır.

Muhasebeciler ve Mali Müşavirler olarak iş yükümüz her geçen gün artmaktadır. Bizlerin muhasebe büroları kamu ve özel kuruluşların veri ambarlarıdır. Başta Mali idare olmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumu, İş-Kur, TÜİK, Belediyeler ile Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bankaların talep ettikleri iş ve işlemler artmakta buda bizlerin iş yükünü ve sorumluluklarımızı arttırmaktadır. Yapılan tüm bu iş ve işlemler zamana bağlı işler olduğundan, en ufak hatanın ağır maddi yaptırımları olduğu ve meslek mensuplarımızı ciddi anlamda sorumluluklar ile karşı karşıya bıraktığı bir vakadır. Meslek mensuplarımızın Tüm bu riskler ve iş yoğunluğunun karşılığını da ekonomiye sağladığı katma değerden hak ettikleri payı almadıklarını biliyoruz Bizim tüm gayretlerimiz bunu sağlamak için olacaktır” ifadelerini kullandı.

Meslek odalarının, görevleri ve işlevleri itibari ile hem meslek camiaları için hem de bulundukları şehirler için son büyük önem taşıdığına vurgu yapan Erhan Korkmaz, seçilmesi durumunda  yapacaklarını şöyle sıraladı:

“Haksız rekabet ile mücadele de etkin olmak, resmi kurumlar nezdinde saygın çalışmalar yapmak, mevzuat ve mesleki konularda seminer ve çalıştaylarla mesleki eğitimleri sürekli kılmak, meslek mensupları arasında iletişimi arttırmaya yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler yapmak, aday meslek mensubu ve stajyerin sorunlarına duyarsız kalmamak, bağımlı çalışan meslek mensuplarının sorunlarına yönelik çalışmalar yapmak, Danışma Kurulu Başta Olmak Üzere Oda Çalışma Komisyonlarını etkin olarak çalıştırmak, ekip çalışmasını ön planda tutmak,  Malatya SMMMO olarak ilimizi mesleki platformlarda saygın bir şekilde temsil etmek, çevre ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif çalışmalar yapmak, ilimizin ve ülkemizin sorunlarına duyarlı bir yönetim anlayışı ve meslek siyaseti dışında objektif siyaset yapmak.”

“Küçük hesaplarla mesleğe zarar verenler var”

Meslek mensuplarının ekonomiye sağladığı katma değerden hak ettikleri payı almaları için gayret göstereceklerini dile getiren Korkmaz, açıklamasını şu cümlelerle tamamladı:

“Üzülerek söylemek isterim ki küçük çıkarlar ve küçük hesaplarla kendilerine fayda sağlama peşinde koşanlar mensubu oldukları muhasebe ve denetim mesleğine büyük zarar vermektedir.

Bizler Denetimi ayrı bir meslek değil ayrı bir iş olarak görüyoruz ve Türk Ticaret Kanunu ve 3568 sayılı Meslek yasamızdan kaynaklanan denetim hakkımızın savunucuları olacağız. Gelin hep birlikte mesleğimize sahip çıkalım, muhasebe ve denetim mesleğinin gelişmesine katkı sunalım.

Güven ve İstikrar grubu olarak bizler meslektaşlarımızın tüm sorunlarını biliyoruz ve yaşıyoruz. Sorunlarımızın çözümlerinin de yine Bizlerin çabaları ile mümkün olacağının farkındayız. Hep beraber çok daha güçlü ve etkin bir meslek örgütü için yol haritalarımız ve çalışmalarımız hazır. Tüm meslek mensuplarını genel kurulumuza ve seçimlerimize davet ediyoruz. Meslektaşlarımız bu uzun ve zorlu yolu asla yalnız yürümeyecekler

Birliğimizi, dayanışmamızı koruyarak, yarınları elbirliğiyle şekillendireceğiz.”

GÜVEN VE İSTİKRAR GRUBU KADROSU..
Güven ve İstikrar Grubu adına açıklama yapan başkan adayı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erhan Korkmaz, “Biz bugün sizlerle birlikte bir ilki gerçekleştirdik. Kaliteli yönetim anlayışımızı ortaya koyduk. Mesleğimize ve sizlere yakışır bir şekilde ilk kez seçimlerden çok önce aday tanıtımını yapıyoruz” dedi ve 2016-2019 döneminde Malatya SMMMO yönetiminde birlikte çalışacağı  grup adına aday olan arkadaşlarını tek tek tanıttı.

Güven ve İstikrar Grubu aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu: Erhan Korkmaz, Mahmut Özbaysar, Ergün Tunca, Hülya Açıkgöz ve Murat Yiğit,
Disiplin Kurulu: Korkut Akkoyun, Veli Doğan, Yılmaz Zeyveli, Ayşegül Canpolat ve Ahmet Taşpınar,
Denetim Kurulu: Naci Özer, Hanifi Yılmaz ve Abdulvahap Aslan,
Üst Birlik Delegeleri: Erhan Korkmaz, Mehmet Sevilmiş, Cafer Canbay, Mahmut Karaca, Ömer Menekşe, Damla Yandımata, Beyhan Karadağ Çok, Osman Karaca ve Bilgehan Kaya.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

erhankorkmaz

erhansmmmo

Etiketler: /

Yorumlar
 1. yusuf kara dedi ki:

  Malatya de mesleki dalda kendini son derece iyi yetiştirmiş, mesleğine ve memleketine aşık güzel bir kadro oluşturmuşsunuz gerçekten sizlere şimdiden başarılar diliyorum.

 2. recep solmaz dedi ki:

  hayırlı olsun Allah yolunu açık etsin

 3. yavuz dedi ki:

  Allah yar ve yardımcısı olsun sonuna kadar hak ediyor.Genç ve dinamik insanlara her kulvarda ihtiyaç var.Erhan beye ve ekibine BASARILAR DİLERİM.

 4. Ali dedi ki:

  Malatya Mali Müşavirler Odası inşallah en kısa zaman eskiden olduğu gibi Malatyanın saygın bir meslek kuruluşu olarak yeniden önplana çıkar son diğer meslek odalarına örnek olur. Başarılar dilerim.

 5. Ahmet dedi ki:

  SMMM Stajyerleri olarak Mesleki bilgide yeterli mali müşavirlerin oda yönetimine gelmesini destekliyoruz.

 6. Bekir TAŞOĞLU dedi ki:

  Allah, çıktığın bu yolda sana kolaylıklar versin. Hiçbir zaman utandırmasın. Sana ve ekibine başarılar nasip etsin.

 7. Abdullah ARGAN dedi ki:

  Hayırlı olsuın. Genç, dinamik ve bir o kadar birikim sahibi Erhan kardeşimize başarılar diliyorum.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."