Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

Kurucu ve Yönetici Olduğu Yazılmıştı, Ölünce Şirket Çıkarttırdı!

Kurucu ve Yönetici Olduğu Yazılmıştı, Ölünce Şirket Çıkarttırdı!
 • 26.06.2020

Geçtiğimiz hafta içinde tedavi gördüğü İstanbul’da vefat eden Doğanşehir Belediye Başkanı ve kendisi ile aynı adı taşıyan LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’ün babası Vahap Küçük’ün,  Doğanşehir Belediyesi sitesinde yer alan ve kendisinin onayından geçen biyografisindeki bir cümle, LC Waikiki’nin medya ile ilişkilerini yöneten şirket ile Başkan Küçük’ün biyografisine yer veren medya kuruluşlarını karşı karşıya getirdi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, kalp kapakçığına bağlı şikayetleri nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. İstanbul – Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ndeki tedavisi devam ederken tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 18 Haziran 2020 tarihinde vefat etti.

Başkan Vahap Küçük’ün, ölüm haberinin açıklanmasından sonra, medya kuruluşları doğal olarak Doğanşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesine başvurdu, Başkan Vahap Küçük’ün sitedeki biyografisini alıntılayarak “Vahap Küçük Kimdir?” sorusunun cevabı olarak yayınladı.

Başkan Vahap Küçük’ün, Doğanşehir Belediyesi’nde yıllardır yayında olan biyografisinde yer bir cümle ise LCW’nin medya ile ilişkilerini yürüten “Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı” adlı danışmanlık kuruluşu ile biyografiyi Doğanşehir Belediyesi sitesinden olduğu gibi alıntılayarak yayınlayan medya kuruluşları ile karşı karşıya getirdi.

O cümle, “Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap KÜÇÜK, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır” şeklindeki cümleydi.

Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı – Medya İlişkileri Yönetimi departmanında danışman olarak görev yaptığı öğrenilen Nagihan Akdaş, “lobby-pr.com” uzantılı mailinden, Doğanşehir Belediyesi sitesinden alıntılanan biyografiyi yayınlayan Yeni Malatya Gaztesi’ne “ÖNEMLİ / LC Waikiki Haber İçeriği Düzeltme HK” konulu bir mail göndererek, merhum Vahap Küçük’ün LC Waikiki kurucusu olmadığını ve yönetimde bir pozisyonu bulunmadığını, dolayısıyla söz konusu cümlenin haber metinlerinden çıkarılmasını “önemle rica” ettiklerini vurguladı.

Başkan Vahap Küçük’ün, Doğanşehir Belediyesi resmi sitesindeki söz konusu cümlenin haber metinlerinden çıkarılmasını isteyen Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı’nın malatyahaber.com’la birlikte haberi yayınlayan Yeni Malatya Gazetesi’ne gönderdiği maili şöyle:

“Merhaba, Aşağıdaki linkte yer alan haberde küçük bir bilgi hatası yer alıyor. Merhum baba Vahap Küçük, LC Waikiki’nin şirketin kurucusu değil ve yönetimde de bir pozisyonu bulunmuyor. Kendisi Malatya Doğanşehir Belediye Başkanıdır. Bu nedenle LCW sahibi olduğu aşağıdaki kısımların kaldırılması ve düzeltilmesi konusunda yardımınızı önemle rica ederiz. Saygılarımızla…

Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap Küçük, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır”.

Doğanşehir Belediyesi Sitesindeki Biyografiden “O Cümle” Çıkarılmış
Konuyu daha ilginç hale getiren husus ise Başkan Vahap Küçük’ün, kendi onayıyla hazırlanmış olan ve  yıllardır Doğanşehir Belediyesi resmi sitesindeki biyografisinden söz konusu cümlenin, çıkarılmış olması.

Doğanşehir Belediyesi sitesindeki biyografiyi olduğu gibi alıntılayarak yayınlayan medya kuruluşlarından biri de malatyahaber.com’du.

Dolayısıyla Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı’nda Danışman olarak görev yaptığı öğrenilen Nagihan Akdaş’ın “O cümlenin haber metninden çıkarılmasını önemle rica eden” mailini aldıktan sonra Doğanşehir Belediyesi sitesindeki “Başkan Vahap Küçük – Biyografi” modülü bir kez daha tıklandığında, “o cümle”nin biyografi metninden çıkarıldığı görüldü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Resmi Sitesinde ise “O Cümle” Duruyor
Büyükşehirlerde, ilçe belediye başkanları aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi’nin doğal üyeleri. Bu nedenle, Başkan Vahap Küçük, Doğanşehir Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi’ydi.
Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin, bizzat kendileri tarafından hazırlanan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanlığı’na sundukları biyografileri de Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanıyor.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi sıfatıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinde yayımlanan biyografisi, Doğanşehir Belediyesi resmi sitesindeki müdahale öncesi biyografisinin aynısı.

malatyahaber.com

GÖRSEL 1:Danışmanlık şirketinin Vahap Küçük’ün biyografisinden çıkarılmasını istediği cümleyle ilgili mesajı

GÖRSEL 2:Merhum Vahap Küçük’ün şirketin isteği üzerine Doğanşehir Belediyesi’ndeki ‘düzeltilmiş’ özgeçmişi

GÖRSEL 3:Merhum Vahap Küçük’ün, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sitesine Doğanşehir Belediyesi’nin sitesinden alınarak konulmuş olan özgeçmişi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Türkiye sevdalısı dedi ki:

  1970 yılından beri binlerce kişinin işe girmesinde memur olmasında emeği ve çabası var bürokrasisi de bir işimiz olduğu zaman kapısını caldigimiz tek kişiydi yine o bölge insanının maddi manevi sorunları ile birebir ilgilenen kendisini dogansehire adamış bir degirli buyugumuzdu .

 2. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Dogansehirliler ismi dogansehirle özdeşleşmiş dışarda dogansehirliyim deyince hemen Vahap Küçük un memleketimi diye sorulurdu artık Vahap amcamizi kaybettik mezarı bile İstanbul’da artık buna alışmak zorundayız bir daha Doğanşehir sevdalısı dogansehire ve dogansehirlilere faydası olan bir Vahap Küçük gelmez Allah rahmet eylesin.

 3. Malatyalı dedi ki:

  Şirket borsada işlem görüyormuş 6 yıldan beri o bilgi belediye veb sitelerinde var altı yılın sonunda mi o bilgiyi kaldırmayı düşündüler doğru yanlış bilmem ama bu tekzib olmamaliydi diyorum.

 4. Bilal dedi ki:

  Düzelttirilmesi gereken çok önemli bir bilgiymiş gibi mail atılması ilginç.Sonuçda baban o şekilde ismi kalsa ne olacak.

 5. malatyalı dedi ki:

  Hiç bir Makam ve Mevki Vahap amcamıza artı hiç bir şey vermez o bulunduğu makam ve yerlere değer katan birisidir Vahap amcamız cömertliği .elinin açık olması ve yardımseverliği ile her zaman anılacaktır.

 6. pasa44 dedi ki:

  Madem kurucusu ve ortağı değildi neden vefatından önce değil de vefatından sonra itiraz etti şirket acaba? Bunu açıklarlarsa çok seviniriz.

 7. malatya serdarı dedi ki:

  Yahu haber olsun diye haber yapmışsınız.. Şirket haklı. ÇÜNKÜ BORSADA İŞLEM GÖRÜYOR. hatalı bilgi yayınlanırsa sıkıntıya girer.. KAĞIT ÜSTÜNDE SAHİBİ KURUCUSU DEĞİLMİŞ. BUNU DÜZELTTİRMİŞLER. kanunen yapmak zorundalar. resmiyette sahibi değil. gerçekte aile şirketi olduğu için dolaylı olarak sahibi.. bütün mesele bu. Bunu siz de biliyorsunuz. ve tebrik ederim sitenizi eleştirsek bile yayımlıyorsunuz. Daha nitelikli haberlerde başarılar dilerim.

  1. Ahmet dedi ki:

   Borsada işlem gören kağıdın adı nedir acaba?

  2. mehmet dedi ki:

   Şirket borsada işlem görmüyor. Yanlış biliyorsunuz.

  3. Malatyalı dedi ki:

   Borsada Vahap amca sağ iken borsada işlem gormuyormuydu o zamanda işlem görüyordu o zaman neden belediye sitesindeki bilgilerde düzeltme yapılmadı diyorum.

 8. Uğur dedi ki:

  Kendimi bildim bileli Lcw sahibi olduğunu sanıyordum

 9. hasan dedi ki:

  o ibare dursa ne olur çıkarılsa ne olur. insan babasının kemiklerini sızlatır mı? zaten malatya’ya da bir hayrı yok o güççük vahabın. babasına da aynısını yapıyor.

  1. Malatya sevdalısı dedi ki:

   Gerçekten önemli bir haber değil Vahap amca kurucu. Veya yönetim kurulu üyesi olsa ne olur olmasa ne olur böyle bir haberle amcamız gündeme gelmemeliydi haber sitesi doğru olarak belediye veb sitesindeki bilgiyi kullanmıştı bunun için tekzibe ne gerek vardı anlamış değilim dogansehirde isim yapmış efsane bir büyüğümüz gitmiş hemde mezariyla birlikte gitmiş söylenecek söz yok Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."