Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Laf Olsun Diye Festival Yapılmaz!”

“Laf Olsun Diye Festival Yapılmaz!”
 • 29.06.2019

KİRAZ FESTİVAL AÇILIŞINA VATANDAŞ İLGİSİNİN AZLIĞI KÜRSÜDEN TARTIŞILDI.. 25. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali’nin Çırmıhtı’da yapılan açılış törenine vatandaş katılımının azlığı dikkat çekerken, İstanbul Yeşilyurtlular Derneği Başkanı Zeki Akıncı’nın kürsüde dile getirdiği bu konuyla ilgili Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AKP Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin sözleri törene damga vurdu. Başkan Çınar, “Bu gönül işi. İsteyen gelir, istemeyen de dışarıda dinler. Herhangi büyük bir beklentimiz yok.” derken, Milletvekili Tüfenkci, “Laf olsun diye festival yapılmaz. Burada hemşerilerimizin olmaması, hemşerilerimizin suçu değil, bizlerin suçu.”dedi.

“MAHCUBUM, BURAYI YİNE BOŞ BIRAKTIK..”
İstanbul Yeşilyurtlular Derneği Başkanı Zeki Akıncı, il ve ilçe protokolunun da izlediği açılış törenindeki konuşmasında, katılım azlığına vurgu yaparak, “Ben sizlere karşı mahcubum burayı yine boş bıraktık. Ben 25 yıldır konuşmamda burası boş kaldığı için tenkit edenlerden biriyim. Yeşilyurt çok büyük bir kaza oldu. 330 bin nüfusa ulaştı, fakat şurayı dolduramıyoruz. Bu ne başkanımızın kabahati, ne bizim kabahatimiz. Burada yaşayanların kabahati. Biz buraya bu insanları toplayamıyoruz. Bunca insanımız misafir gelmiş, bunlar bir hoş geldiniz demek için buraya gelip burayı şenlendirmiyoruz. Bizim en büyük hatamız bu. Sizlerden tekrar tekrar özür diliyorum. Çırmıhtı halkının buraya gelmeyip, sizlere bir hoş geldiniz demedikleri için sizlerden teker teker özür diliyorum. 25 yılını kutladığımız Yeşilyurt, Kiraz, Kültür ve Spor Festivali sürekliliğini idame ettiriyor. Para kazandırıyor, bir hizmet sunuyor. Yeşilyurt Belediye Başkanımız burayı büyüterek geniş bir spor alanı haline getirecek. Kapalı spor salonunu büyüterek hizmete sundu. Gençleri spora alıştırıyor. Gençlerin spora alışması demek kötü alışkanlıklardan uzaklaşması demektir. Başkanımız tüm bunları yaptığı halde gençlerimiz burada yok. Demek ki onların da biraz daha üzerlerine düşmek lazım. Gençlerin de burada bulunması lazım. Gelmiyorlar, getireceğiz inşallah. Biz Yeşilyurtlu olarak burayı dolduramadık fakat sizin gönüllerinize gireceğiz inşallah. Bizim amacımız Malatya’da, Yeşilyurt’ta bir birliktelik sağlamak. Bunun siyasetle ilgisi yok. Sadece şehrimizin kalkınmasını, insanların yüzlerinin güler yüzlü olmasını sağlayacağız inşallah. Ben Malatya’ya geldiğimde destan şehir yazıyordu. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu adı koyduğu için teşekkür ediyorum. Hakikaten destan bir şehir. Meyvesiyle, insanıyla, güzellikleriyle unutulmayacak bir şehir. Gençleri uyuşturucudan, sigaradan kurtaralım, gençleri spora alıştıralım ve bu sloganı en iyi şekilde götüren Mehmet Çınar Başkanımıza teşekkür ederim.”dedi.

“ÇIRMIHTILI HEMŞEHRİLERİMİZ PEK KATILIM SAĞLAMIYOR..”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da konuşmasında şunları söyledi:

“Çeyrek asırdır bu organizasyonu devam ettiriyoruz. Yaklaşık 6 yıl önce de biz devraldık ve her yıl geliştirerek, her yıl daha da ilerleterek bu seviyeye kadar getirdik. İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanımız biz bu alanı dolduramıyoruz dedi. Bu konuda haklı. Maalesef bizim hemşerilerimiz, Çırmıhtılı hemşerilerimiz özellikle protokol ile ilgili çalışmalara, toplantılara pek katılım sağlayamıyor. Bizlerde bu konuda bir zorlama yapmak istemiyoruz. Bu gönül işi isteyen elbette gelir, istemeyen de dışarıda dinler. Dün akşam özellikle konser etkinliğimiz, “En İyi Kiraz ve Bahçe Yarışması” dolu dolu, tıklım tıklımdı. Hakkını da vermek lazım kortej yürüyüşü de yine hemşerilerimizin büyük bir desteği, büyük bir toplulukla, canlı bir şekilde gerçekleşti. Bundan dolayı da Yeşilyurtlu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bizim amacımız burada Yeşilyurt’u tanıtmak, Yeşilyurt’un kirazını tanıtmak. Yeşilyurt’un doğal ve tabii güzelliklerini bütün dünyaya, ülkemize, burayı bilmeyen bütün herkese tanıtmak. Bu anlamda da bir nebze olsun başarılı olduğumuza inanıyorum. Çünkü artık hemşerilerimiz sahiplendi. Herkesin yılda bir bu şekilde kiraz organizasyonları ile ilgili toplum nazarında bir beklentisi oluştu. Bizlerde bu beklentiden dolayı her yıl geleneksel hale getirdik. Yarın güreş müsabakası nedeniyle buranın dolu dolu, tıklım tıklım olduğunu göreceksiniz. Çünkü insanlarımız bu tür müsabakalara daha fazla önem ve değer veriyor.

Bu yıl biraz daha Kiraz, Kültür ve Spor Festivalimizin kapsamını da genişlettik. Özellikle bu bölgede ve büyükşehir belediyemizin yanındaki etkinlik alanına daha fazla yoğunlaşmıştık. Ama bu yıl biraz daha genişleterek Yakınca bölgesinde yöresel yemek tanıtım programı yaptık. Hem de Yeşiltepe bölgesinde konser etkinliği yaparak, oradan buraya gelemeyecek durumda olan hemşerilerimizin bu etkinliklere katılımını sağladık. İnşallah hemşerilerimizin katılımı da bu vesile ile daha da artmış olacak. Bizlerde amacımıza ulaşmış olacağız. Burada önemli olan bu tanıtımı, bu birlikteliği, bu kardeşlik ortamını sağlamak. Yoksa burada herhangi büyük bir beklentimizde yok. Amacımız güreş müsabakaları ile gençlerimizi güreş sporuna yönlendirmek. Ata sporumuz olan güreşi biraz daha önemsetmek. Burada gelip de o müsabakaya katılıp, dereceye girmeleri, küçük bir hediye vererek onları desteklemek. “En İyi Kiraz” yarışmasında amacımız üreticilerimizi desteklemek. Onların bölgemize büyük katkısı olan kirazı daha iyi şartlarda ve daha güzel kiraz yetiştirebilmelerine olanak sağlamaktır. “En İyi Kiraz Bahçesi Yarışması”nda da; bahçe nitelikli olursa, güzel olursa verimli neticeler alınır, daha güzel kiraz yetiştirilebilir. Yine bu yıl çok kapsamlı etkinliklerimiz olacak. Yeşilyurt’ta daha önce başlatmış olduğumuz “Yeşilyurt Çiçek Açtı” projemiz kapsamında Yeşilyurt’un farklı yerlerinde fotoğraf sanatçılarımız resim çektiler. Bugün inşallah onunda sergisini yapacağız. Yöresel ürünlerimizi, yemeklerimizi tanıtacağız, birlik ve beraberlik yemeği vereceğiz. En coşkulu geçende konser etkinliklerimiz oluyor. Konser etkinliklerimizin ilkini dün burada Ahmet Atılgan Parkı’nda gerçekleştirdik. Bu akşamda Yeşiltepe mahallemizde polis özel harekat noktasının oradaki etkinlik alanında gerçekleştireceğiz. Yarın akşam da değerli sanatçımız İlyas Yalçıntaş ile finali yapmış olacağız.”

“LAF OLSUN DİYE FESTİVAL YAPILMAZ..”
AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci de, konuşmasında festivale vatandaş katılımının olmamasına geniş yer ayırarak, şöyle dedi:

“Festivaller yapılması önemli. Bu festivallerin geleneksel olarak sürdürülmesi bundan da önemli. Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Festivali rüştünü ispat etmiş bir festival. Türkiye’de sayılı festivaller arasında. Bugün 25’incisini yapıyoruz. Burada hemşerilerimizin olmaması, hemşerilerimizin suçu değil, bizlerin suçu. Organizasyonu demek ki daha farklı yapmamız lazım. Daha inaktif uygulamamız lazım. Daha geniş kesimlerle istişare etmemiz lazım. Onları sürece dahil etmemiz lazım. İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Zeki Akıncı ağabeyimiz İstanbul’dakileri organize edip buraya getirebilmeliydi. Yeşilyurt Belediye Başkanımız daha geniş kesimlerle istişare etmeliydi. Örneğin burada protokol konuşması yapıyoruz, kiraz üreticilerinin temsilcisi olan Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanına söz vermezsek veya muhtarlarımızı katmazsak veya Yeşilyurt’un esnaf odası başkanımız var oda burada yok, dolayısıyla bizim buradaki aksaklığı Yeşilyurtlu hemşerilerimize değil kendimizde görmemiz lazım.

Yeşilyurt, büyüyen ve gelişen sevdamız. Kadim Yeşilyurt’tan çıkarak bu festival bugün Malatya’nın yarısını kaplayan Yeşilyurt’ta şamil olmuş ve mal olmuş bir festival. Yeşilyurt’u büyütmek, esasında Malatya’yı büyütmek demektir. Yeşilyurt’u geliştirmek demek, Malatya’yı geliştirmek demektir. Yeşilyurt Malatya’nın incisi ilçelerimizden birisi ve girişimci bir ilçemiz. Yeşilyurt Belediye Başkanımıza özellikle “Lezzet Vadisi” noktasındaki gayretleri dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Yeşilyurt’un, Yakıncamızın, Barguzumuzun, Konağımızın birer turizm merkezleri ve şehrin sayfiye yeri haline getirilmesi, buradaki esnafımıza ve gençlere iş ve aş imkanı sağlama noktasında birlikte çalışmalarımızın inşallah meyvelerini vereceğiz.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Seçimlerde ve seçimlerden sonra Yeşilyurt Belediye Başkanımızla el ele vererek Yeşilyurt Çayı’nı Beylerderesi Barajı’na kadar bir vadi halinde orayı değerlendirme projeleri, bizimde merkezi hükümette takip etmemiz ile biraz gecikti ama hayata geçireceğiz. Beylerderesi Barajı’nı bitirdik ve hizmete açtık. Yine Yeşilyurt’umuzun merkezinde bulunan tarihi konakların restorasyonu ve Yeşilyurt’a kazandırılması noktasındaki gayretimizi de inşallah kısa zamanda Yeşilyurt Belediye Başkanımızın takibi ile sonuçlandırmış olacağız. Yeşilyurt’u bu anlamda da canlandırmış olacağız. Biz bir ve beraber olursak ilimizin ilçemizin bürokrasisi ile, sivil toplum kuruluşları ile muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla el ele verirsek inşallah yerelde kalkınmayı sağlarız. Böylelikle hem ilçelerimize hem de ilimize daha çok katkıyı sunmuş oluruz.

Başkanımız dedi ki; “Yav biz bu Kiraz Festivalinden çok şey beklemiyoruz” diye. Esasında Mehmet Başkanım çok şey bekliyoruz. Laf olsun diye festival yapılmaz. Dolayısıyla bu festivalde gereken gerektiği şekliyle hem ilçemizin tanıtımına hem kirazımızın hem de ata sporumuzun tanıtımı noktasında, ölmemesi, yaşatılması noktasında önemli görevler icra ediyor. Bu anlamıyla Yeşilyurt Belediyemize, Yeşilyurt Kaymakamımıza, ve İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Yine önümüzdeki günlerde Malatya’mız önemli bir festivale daha ev sahipliği yapacak. Uzun süre aradan sonra “Malatya Kayısı Festivalini” Büyükşehir Belediye Başkanımızın organizasyonunda yapacağız. İnşallah Malatya kayısısının tanıtımı noktasında ve Malatya’yı tanıtma noktasında inşallah festivalimizi 17 Temmuz’da gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile bütün Malatyalı hemşerilerimizi, hem uzakta olan hem de Malatya’ya gönül vermiş olan bütün kardeşlerimizi de bu festivale davet ediyorum.”

DİĞER KONUŞMALAR..
Vali Aydın Baruş,  AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AKP Milletvekili Hakan Kâhtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, AKP İl Başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Dr.Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, İlçe Belediye Başkanları, AKP İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, MHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Mehmet Zeki Akıncı, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ile bir kısım vatandaşın da izlediği açılış töreninde il ve ilçe yöneticileri ile siyasiler de konuştular.

Yeşilyurt’un tarihi güzellikleri ve kadim medeniyetiyle Türkiye’nin en şirin ilçeleri arasında yer aldığını söyleyen Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ise, “ Türkiye’nin adeta incisi gibi olan, Malatya’nın içinde zümrüt gibi parlayan Yeşilyurt’umuzun dalbastı kirazı ülkemizin en güzel, en özellikli meyveleri ve en güzel lezzetlerinden bir tanesidir. Festivalimizi bir yandan kirazımızın tanıtımı diğer taraftan birlik ve beraberliğimize katkı sağlaması adına önemli görüyorum. Başta Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar olmak üzere destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Festivallerin kentler için önemli olduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “ Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yer aldığı festivallere çok büyük önem veriyoruz. Yeşilyurt’umuzda bu işi gerçekten çok iyi yapıyor. Belediyemizin, Kaymakamlığımızın ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneğimiz işbirliği içerisinde güzel etkinlikler yapılıyor. Kortej yürüyüşüne katıldık gerçekten çok güzel geçti, halkımızın ilgisi yüksekti, çok güzel bir organizasyon yapıldı. Bu konuda emeği geçen başta Yeşilyurt Belediyemiz olmak üzere katkı ve destek sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt’un tarihi hüviyetini ve tüm güzelliklerini ön plana çıkaran, toplumsal dayanışma ruhuna katkı sunan festivale katılmaktan onur duyduğunu belirten AKP Milletvekili Hakan Kahtalı ise,           “Göreve geldiği günden itibaren hiç durmadan çalışan, işlerini aksatmadan sürdüren, başarılı hizmetlerine devam eden Yeşilyurt Belediye Başkanımıza öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Gerek yerelde yapması gereken hizmetlerde gerekse de sosyal ve kültürel hizmetlerinde göz doldurmaktadır.AK Parti Belediyeciliğinin ne olduğunu Başkanımız bu hizmetleriyle örnek bir şekilde sergilemektedir.  Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte Malatya ve Yeşilyurt’a güzel eserler kazandıracaklarına eminim. Çırmıhtı’lıyım ve 10 yıldır yaz aylarında burada oturuyorum. Çırmıhtı’da yaşamaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

25.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivalin hayırlı olmasını temenni eden Vali Aydın Baruş ise, “Kiraz festivali, ilçemizin simgesi olan dalbastı kirazının tanıtımı yapmak, ilçemizin kültürel değerlerini gündeme getirmek, insanlar arasında kaynaşma ve dayanışma sağlamak ve gençlerimizi spora teşvik etmek gibi birçok fonksiyonu bünyesinde barındırmaktadır. Her yönüyle anlamlı ve değerli bir festivalde olmaktan mutlu oldum. Böylesine değerli amaçları içerisinde barından festivalimizi düzenleyen başta Kaymakamlık ve Belediyemiz olmak üzere İstanbul Yeşilyurtlular Derneğine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. hasan dedi ki:

  reis… dürüst,liyakatlilerin yerine .capsız sadakatlileri koyduğumuz gün kaybettik.
  hizmet odaklı siyaseti bırakıp,milletin aklıyla ve ferasetiyle alay eden algı siyasetini seçtğimiz gün kaybettik
  yolsuzlukla yoksullukla ve yasaklarla mücadele için gelmişken,yandaşlıkla,yalakalıkla ve yalanla hemhal olduğumuz gün kaybettik,
  vatandaş bize gönlünü vermişken,akıllarını kiralamaya kalktığımız gün kaybettik,
  (sözde)hoca efendinin bir bildiği vardır derlerdi,aklımıza yatmadığında bile reisin bir bildiği vardır dediğimiz gün kaybettik.
  kiraz festivalinde ki tabloda kaybettiğimizin resmidir

 2. Faik dedi ki:

  Yeşilyurt belediye başkanı diyorki ,gelen gelir.Gelmiyen gelmez. Yeşilyurtlulara bakış açısı budur.Yaptığı sözüm ona festivalin tanıtım afişlerinde festivalin tarihi bile yok.Işte yaptığınız işe verdiğiniz önem budur.

 3. malatyalı dedi ki:

  festival organizasyonları ,artık gereksizdir.vatandaş her şeyi int aracılığıyla takip ediyor.yapacaksan vatandaşın ilgisini uyandıracak yaratıcı olmak zorundasın.festival dünyası kapandı .festivaller siyasilerin şovu olmuş..denetimsiz gider grubunda.

 4. malatya sever dedi ki:

  son gün hariç diğer getirdikleri sanatçılara kim gitsin allah aşkına bir ikincisi güreş nedir?diğer spor dalları dururken organizasyon planlaması yanlış

 5. MALATYA LI dedi ki:

  Ben konsere konser dinlemek için gederim , orda vekil konuşması için değil, Vekillerin gittiği hiç bir toplantıya katılmayacam bunuda bilin…

 6. Hasan dedi ki:

  Tükenmişsiniz.Her konuda artık tıkandınız.Yaptığız her şey mualesef elinizde patlıyor.Olmuyor.Olmuyor.

 7. Cevdet dedi ki:

  Seçmenlerine sayısal veri olarak bakan, kendi tercihlerini seçmen tercihlerinin önüne koyan her siyasetçi elbette bir başına bırakılacaktır. Kimsenin olmaması sayın Çınar da dahil olmak üzere Malatya siyasetinde söz sahibi olan herkesin sorumluluğudur…Il, ilçe ve beldelerde halkın önüne koyduğunuz aday sizlerin tercihi değilde halkın tercihi olsaydı bugün coşkulu bir kalabalık sizleri karşılardı.. Kendi iç muhasebenizi doğru yapın, bugün gönül belediyeciliği kavramından bahsederken gönüllerden çıktınız… Kusura bakmayın ..

 8. Forzams dedi ki:

  Tamam da ne yapam gelmek zorundamıyım. Lafınız laf değil sozunuz soz değil

 9. FARUK dedi ki:

  Bu Millet Artık Şak şakcılığı ve Yalakalığı bıraktı. Sizlerin egolarını tatmin etmek için yaptığınız ve ne hikmetse her platformda konuşma gereği duyduğunuz ortamlar bitti. Bu da sizlerin menfaatine ve gururunuza dokunduğu için Tek derdi aç kalmamak ve ayakta duran millete dil uzatıyorsunuz. Beyler hangi festivali düzenlediniz de Köylünün malı değer kazandı. Dedim ya sadece kendi egonuzu tatmin ediyorsunuz. YAZIK

 10. mali44 dedi ki:

  Belediye başkanı Kendi şahsi reklamını yapmaktan başka işlere bakamıyor.

 11. MUSTAFA dedi ki:

  Katlımın az olmasının sebebi halk değildir. Sebebi siz siyasetçilerdir.
  Oturun bir düşünün, milleti bu kadar bölerseniz, ayrımcılık yaparsanız. vs. vs.

 12. Ramazan dedi ki:

  Yazık çok yazık bu milletin parasına belediye yanında konser verdiniz kaç kişi izledi eskiden teknoloji ve bilişim bu kadar gelişmeden butur festivaller halk için bir eğlence oluyordu artık festival devri kapandı ikincisi bu reklam panolarına belediye reklam için yılda kaç lira ödüyor bu panolara başka reklam veren yokmu bu panoları kiralayan ile belediyeden birilerinin ilişkisi varmı merak ediyorum yazık paramiza yazık.

 13. malatyalı dedi ki:

  günlerdir bir kiraz festivalidir gidiyor ama hangi etkinlik nerde saat kaçta bilen yok sadece bilen protokol ve ekibi vatandaşın haberi yok.
  Ben kendi adıma sosyal medyayı takip aktif biri olarak ailecek gitmeyi çok istedim bir türlü nerde olduğunu bulamadım.
  Başkanın acilen bu tanıtım işini yapan kadroyu tamamen değiştirmeli.

  1. AHMET dedi ki:

   Aynen katılıyorum…..Festival afişlerinde TARİH yazmıyor,komik…..

 14. Halil dedi ki:

  Vah Yeşilyurt vah ki ne vah. Belediye başkanı nın açıklaması tam facia. Vizyon yok. Gitti bir 5 yıl daha.

 15. sezgin dedi ki:

  bakanım bu ankara yolu üzerinde maskinin daha ilerisinde bir ulaştırma diye bir koca yapı yaptınız ne o ne faydası var personel bile yok boş bir yapı yazık değilmi babam parayı boş yere harcadın

  1. MALATYA LI dedi ki:

   Sezgin Bey ne bakanı bakanlıkmı kaldı bakanım diyorsun,

 16. Mehmet dedi ki:

  Fotoğraf Yarışması düzenleyip ardından 1. 2. 3. bualamdık derseniz güvenirliğinizi kaybedersiniz.

 17. Samara dedi ki:

  Tüfekciye bizi belediyeden cikardilar diorum ne yapayim dior bi milletvekili size ne yapayim diosa cok büyük sorun vardir tasaruf diyip belediyedn isci cikariolar festival yapiolar tasarufa bak…

 18. Ömer dedi ki:

  Malatya’nın göz önünde olan kurumları maski.motas trambus esenlik buralarda calisanlar adam kayirmalardan haksızlıklar dan daha bir çok şeyden sikayetciler ulu orta konuşuyorlar artık arabası olan trafik yoğunluğundan şikayetçi dar gelirli aileler hayat pahalılığından şikayetçi kaysisi olan kaysi para etmiyor diye şikayetçi

 19. fişek dedi ki:

  belediye başkanı bu talihsiz açıklaması sonrası istifa etmeli

 20. Mücahit dedi ki:

  Sevginin göstergesi ilgidir.Ilgi yoksa çare silgidir diyor şahir ne güzel söylemiş …

 21. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Uzun lafa gerek yok.BU tür festivallere katılımın sağlanması için tarafsız davranılması ve tüm siyasi partilerle dernek vakıflar ve vatandaşlar arasında ayrım yapmadan herkes davet edilmelidir.

 22. Serdar dedi ki:

  Ak partinin gelecek secimlerde isi zor görünüyor. Malatya Milletvekillerini, İl ve İlçe Teskilatlarinin hepsini gözden geçirip bunlarin tamamını degistirmesi lazim. Kardan cok zarar veren bu kisiler acilen Ak partiden ayrilmali. Yeter artik Malatyayi yediğiniz. Sizlerin yuzunden malatya istedigi yerlere bir türlü gelemedi yaziktir gunahtir

 23. Reis dedi ki:

  Kayısı zamanı kim gelsin

 24. Ramazan dedi ki:

  Bu devirde milletin parası ile festival düzenleniyor artık demode olmuş bu tür faaliyetler milletin ilgisini çekmiyor boş yere zamanını neden harcasın akşamda iki sanatçı çıkarın kim gelecek bilmiyorum.

 25. emine dedi ki:

  BAKAN OLARAK SADECE BİR KAMUDA BİR 2 YILLIK FİZİKÇİ ARKADAŞA SÖZLEŞME KADROSU VERDİNİZ BAŞKA FAYDANIZ YOK BAKANIM HAKSIZLIK NABAL BU

 26. BAMSI dedi ki:

  Herkesin derdi başka millet ekmek derdinde siz şakşak peşindesiniz hani bir deyim “aç ayı oynamaz “ belki biraz ağır oldu ama maalesef acı ama gerçek

 27. Mehme yavşoş dedi ki:

  ben günün pezosu ve godoşu. Millet aç

 28. Nermin dedi ki:

  Önce kayısı festivalini adamakıllı bi yapsınlar.. Malatya bu konuda çok pasif organizasyonlar sıfır önce bu işten anlıyan insanlarla çalışın . Ben istanbul buyukcekmecede oturuyorum ve belediye başkanımızın yaptığı festivale bi bakın her yıl ödül alıyor maalesefki memleketim güzel malatyam kayısı festivalini bile yakmaktan aciz çok üzücü

 29. Sayın Başkanımız, Mehmet ÇINAR Beyi severiz. Etkinlere ilginin az olması, organizasyondaki hatalar Başkan beyin kusuru değil.

  K ariyerinizi
  A sla
  L iyakatsiz
  İ nsanlara
  T eslim
  E tmeyin.

  1. Kerem dedi ki:

   Az olmuş biraz daha uğraşman lazım 😁

 30. Tevfik Dilek dedi ki:

  Biz ailecek girecez arabam yok belediye ulaşım da kolaylık yapsaydı daha katılım olurdu

 31. Hasancık dedi ki:

  Kral çıplak.toplum artık size itibar etmiyo
  Halka yalan söylemekten bıkmadınızmı
  Halk sizin yalan söyledigınizi biliyo
  Söylediğiniz yalanlarla eğleniyo toplum
  Sayın tüfenkci sayın çalık sayın kahtalı sayın ahmet calık

 32. Deniz dedi ki:

  Artık anlayn bu halk sizi istemiyor devriniz kapandı

 33. Ahmet dedi ki:

  Sonuna dek reisin arkasındayız endişe etmeyin ama sizleri bilemem ama malatyadaki hiç bi siyasetçiye güven kalmadı muhalefet de dayil…

 34. BABA dedi ki:

  Festival işi köylerde olur,”laf olsun diye festival yapılmaz” doğrudur. Kaysı festivali diyenlere kapak olsun.

 35. Garip dedi ki:

  Millet karnını doyuramazken, milletin oyunu alarak bilmem kaç milyon teşvik alınarak yapılan sürgüde sahibi bir siyasi olan kahvaltı salonunda yapılsaydı inanın katılım müthiş olurdu.

 36. Damatbey dedi ki:

  Malatya kiraz mi satıyor diğer İl ve ilçelere ve hatta yabancı ülkelere. ..herşeyin Festivali olmaz….iş olsun torba dolsun mantığı yanlıştır. ..Malatya nin tek Festivali vardır oda kayısı Festivali dir.Bunu büyütüp gerçek anlamda Festival havası verin…domates biber de ekiyor ve satiyorum onada mi Festival yapılsa derseniz sonuç ortada…kiraz festivalinde kiraz yok adı var….Bos verin kardeşim siz bu işi bırakın hizmet yapın hizmet….ulaşım başlı başına sorun malatya da ne yaptiniz…

 37. Mehmet Çelik dedi ki:

  1. Her yere ilan asmışsınız, tarih yazmamışsınız. Siz ne kadar önem verirseniz halk o kadar önem verir.
  2. Festivallerde en ilgi çekici bölümler konser ve ikram olur. İkramın babasını protokole yapıp, halka “cücük yemi kadar” ikram yaparsanız, sevdiğim bir sanatçı ama toplumun çoğunlukla tanımadığı İlyas Yalçıntaş’ı getirirseniz bu iş olmaz.
  3. Tek doğru söz, “yapmış olmak için festival yapılmaz”. Yapıyorsanız adam gibi yapın

 38. Kazım dedi ki:

  Laf olsun ya da dostlar alışverişte görsün tarzı deyimler boşuna söylenmemiştir.Demek ki laf olsun diye yapılan şeylerde var. Şehrin kültürel ve tarihi dokusu korunmazsa, siyaset ve yerel yönetimler halktan uzaklaşırsa, vatandaş kendi gündemine döner. Gelip kalabalık yapmak yerine kayısısına kendi başına çözüm aramaya çalışır.Elinden de birşey gelmez ve içi sızlayarak 50 kuruşa meyve suyu fabrikalarına vermek zorunda kalır!!!Sizde festival vs ile günü geçirirsiniz maalesef.

 39. Kündübegli dedi ki:

  Başkan bey güzel söylemiş “katılan katılır ,katılmayan katılmaz”,kendisinin kiraza ,kiraz bahçelerine ne kadar önem verdiği kiraz kültürünü ne kadar bildiği ortada .Konu kendisi için Adıyaman tütünü olsaydı daha önemli olurdu.

 40. Remzi dedi ki:

  Bu tür etkinlikler o kadar samimiyetsiz bir hal aldıki vatandaş hiç sahiplenmiyor. Siyasiler ve şehrin mülküamirleri kendileri çalıp kendileri dinliyor. Makam mevki yarıştırıyorlar. Yanlarında sadece yalaka kişiler bulunuyor. Gönüllere giremeyince bu sonuç kaçınılmaz olur. (Sadece bu etkinlik için değil genel durum bu)

 41. Ahmet dedi ki:

  Herkes çapı kadar ilgi görür

 42. Mustafa dedi ki:

  İnsanları yıllardır kutuplastirdiniz, ne bekliyordunuz, ancak sizin il teskilatiniz katılmıştır.

 43. can dedi ki:

  Bakanimiz cok dogru söyledi 1 adamin lafina bakip turnuvada 23 futbol kulubunu dışladılar ve kiraz festivali futbol turnuvasini devre disi biraktilar. 23 kulup 20 sporcu ve yoneticileri ile 500 kisi yapiyor. Herseye para var en cok katilimin saglandigi futbol turnuvasina yok.gencleri aforoz ettiginiz hicbir organizsasyonda basarili olamazssiniz.

 44. Tuğba dedi ki:

  Nerde o eski festivaller diyenler çok sayın başkan ve vekiller.Genci,yaşlısı hepimiz festivalin gelmesini heyecanla beklerdik.Ilcemize (çirmihti)neşe gelirdi.Şimdi ne yaptınız önce ilçemizin adını aldınız sonra festivalimizi aldınız.Çirmihtinin içinde ne yapılıyor ki vatandaştan ilgi bekliyorsunuz ?

 45. faruk dedi ki:

  vatandaş samimi bulmadığı yerlere ve kişilere gitmez. daha anlamadınızmı?

 46. Torpilsiz dedi ki:

  20 tane isciyi cıkartacaginiza para yok diyip miletin ekmegiyle oynayacaginiza neyin festivalini yapiosunuz reis duyacak park pahcelerden cikarilan iscileri

 47. mehmet dedi ki:

  çırmıhtıda çırmıhtılımı kaldıki,festivale katılsınlar.

 48. malatyam dedi ki:

  sorunun hep bir noktada toplandığı açık liyakat liyakat festival tertip komitesi görevini yapamamıştır halkı çekecek bir program hazırlanmamıştır

 49. Ali kadir dedi ki:

  Herşeyin festivalini yaparsanız bu iş turşu olur zaten. Senede 30 tane festival yapıyorsunuz dünyanın parasını harcıyorsunuz ama tık yok. Hindistanda bile bu kadar festival yok. Ayrıca 100 adam toplayamadınız diye az suçlu değilsiniz

 50. 44malatya dedi ki:

  Siyaset.insanlari.kusdurdu.spora.festivalara.
  Gunluk.yasamimiza.komsuluk.iliskilerine.
  Siyaset.girdi.onon.icin.insanlar.bu.tur.toplantilar.
  Katilmiyor

  1. BÜLENT dedi ki:

   en güzel yorumu yazmışsınız.teşekkür ederim.ama biz yinede siyasilerin rant oyununa gelmeyeceğiz.sünnisiyle alevisiyle ,sağıyla soluyla hep bir arada yaşayacağız

  2. ahmet dedi ki:

   Aynen katılıyorum…
   Her işimiz siyaset le iç içe oldu..
   milli duygular ,kardeşlik,hemşehrilik kayboldu…
   yaz<ık..inşallah düzelir ..umudundayım…

 51. sezgin dedi ki:

  VEKİLLERİN KARİZMASI ÇİZİLDİ VALLA

 52. Ekrem dedi ki:

  Elbete kimseler gelmez. Çırmıktının kirazını. Koca bir şehrin gelir kaynağı olan kaysı festivalının önüne geçirmek istiyorlar. Kaysı festivalını. Kaçyıldır yapmıyorlar. Noldu malatyanın ortak değeriydi. Kiraz festivalı yapsanız nolur. Yılda kaç kilo kiraz satıyorsunuz

 53. Gedikli dedi ki:

  KENDİN PİŞİR KENDİN YE!
  Vah vah. Halk gelip de bi hoşgeldin dememiş.
  Kimsiniz siz yaa?
  Bu ne kibir?
  Mesele halkın festivale ilgi göstermemesi mi yoksa beylere bi hoşgeldin deyip önlerinde ardında hizmet etmek için koşturmamaları mı?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."