Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Malatya Arena’ Adı Tartışılıyor

‘Malatya Arena’ Adı Tartışılıyor
 • 03.06.2016
 • Projede “Malatya Arena” denilen stadın adının değiştirilmesi konusu Tüfenkci’nin parti il başkanlarıyla yaptığı toplantıda da gündeme geldi.

Malatya’nın en büyük sportif yatırım olma özelliğini taşıyan ve proje adı Malatya Arena olan stadın yapımı henüz devam ederken, ismiyle ilgili tartışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Başbakanlığı döneminde Mayıs 2012’de temeli atılan Malatya Arena Stadı’nda yeni firma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yapımı 2012 yılında başlanan Malatya Arena Stadı’nın çatısı tamamen kapatıldı.

İnönü Üniversitesi’nin karşısında yapılan statla ilgili çalışmalar süre dursun, isminin ne olacağı ya da ‘Malatya Arena Stadı’ olarak mı kalacağı merak konusu oldu.

Stadın ismi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem ile yaptığı toplantıda da gündeme geldi.

“STADIN İSMİNİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUZ”

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, stadın isminin değişmesini istediklerini kaydetti.

Erdem, “Stadın ismi ‘Malatya Arena’ deniliyor. Malatya ile arenayı nasıl bağdaştırabiliriz bilemiyorum ama eğer mümkünse stadımızın isminin değişmesini istiyoruz” dedi.

“İNÖNÜ STADI OLARAK KALMALI”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ise, stadının isminin ‘İnönü Stadı’ olması gerektiğini ifade etti.

Kiraz, “Biz, İnönü Stadıyla ilgili düşüncemiz şudur; İnönü Stadı oraya taşınıyorsa isminin de elbette oraya taşınması gerekir. Böyle bir tartışmanın yersiz olduğunu ifade ediyorum. Oranın İnönü Stadı olarak kalması noktasındaki görüşümüzde devam etmektedir” diye konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN HİZMETE GİRMESİ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP ve MHP Malatya İl Başkanları’nın statla ilgili isim konusundaki görüşlerini değerlendirdi.

Bakan Tüfenkci, yapılacak görüşmelerle stada bir isim verilebileceğini kaydederek, “Stadın ismi tartışılır, konuşulur ve netice itibariyle o stada bir isim verilebilir. Önemli olan o stadın yapılması ve zamanında hizmete girmesidir” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GEVREK’TEN FARKLI BİR AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Stadın kullanıcılarından biri olacak Alima Yeni Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Adil Gevrek ise, 2014 yılında gazetecilere yaptığı açıklamada, Malatya Arena Stadı’nın isminin Turgut Özal Arena olması için girişimlerinin olduğunu ifade etmişti.

Gevrek’in konuyla ilgili o dönemde yaptığı açıklama şöyleydi: “Stadın isminin ’Turgut Özal Arena’ olması yönünde çok ciddi bir talep var. Tabi bu bizim elimizde değil ama biz stada Turgut Özal isminin verilmesi için gerekli yerlere başvurularımızı yaptık. Stat bitince ismi de belli olacak ama biz Turgut Özal Arena olmasını istiyoruz. Turgut Özal, Türkiye ve Malatyalılar için çok önemli bir isim. Biz gerekli çalışmaları yaptık. İnşallah isim konusunda da istediğimiz olur.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

stadarena1

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Yaren dedi ki:

  Altin mismis stadyumu

 2. Yagmurlu dedi ki:

  Bence mismis stadi olmali oda olmadiysa fahri kayahan stadi hadi oda olmadi Ataturk stadi olmali m.kemal malatya akcedaglidir

 3. ismail kaya dedi ki:

  bence ne arena ne inönü nede turgut özal malatya batalgaziyle özleşmiş bir stadın adı BATALGAZİ STADYUMUMU olması lazım.

 4. Yusuf dedi ki:

  Turgut Özal

 5. Ali dedi ki:

  Arena ismi gavur da stadyum kelimesi müslüman mı. ..

 6. Ekber Erşed dedi ki:

  kusura bakmayın bu stadın şehrin ismiyle kalması daha önemli. özal değil mi feto’yu ilk türki cumhuriyetlere salan palazlandıran. hemşerimiz tamam da BATTALGAZİ gibi tarihe malolmuş biri değil asla. TÜRKİYE genelinde bir anket yapın bir yere verilecekse ismi %1 bile oy alamaz. duygusallığa yer yok. ALLAH rahmet eylesin. abd’nin 12 eylül’ü yaptırdıktan sonra fetö gibi TÜRKİYE’deki önemli bir hamlesi de özal’dı. banker kastelli gibi bankerleri korumasını, sermayeden yana işçinin hakkını yiyen bir iktidar vardı o günlerde.. yolsuzluklar TÜRKİYE’yi kemirdi adeta. bunun cezasını da anap %0 oy alarak gördü. ortada imaj diye birşey kalmadı yani. Şimdiki stadın isminin verildiği İnönü MALATYA’dan milletvekiliyken özal bir kere olsun MALATYA’dan milletveki bile olmadı. Peki MALATYASPOR için ne yaptı.. koca bir hiç.. 1989-90 sezonunda adana demirspor’un boluspor’a 2-0 yenildiği maçta şike olduğu ispatlanmıştı. şike tahkik komisyonu 3’e 2 çoğunlukla ‘şike vardır’ kararı vermış, dönemin futbol fedarasyonu yönetimi, bu kurulu dağıtıp, yeni kurul oluşturarak dosya kapatılmıştı. Peki o dönemde özal cumhurbaşkanı partisi anap da iktidarda değil miydi? mahkeme şike yapılmıştır kararı vermesine karşı MALATYASPOR lige keyfi olarak geri alınmadı. evet yasal olmayan bir şey istemedik o zaman tamamen yasal bir isteği iktidar gençlik spor bakanlığı, tff hiçe saymıştır.. işte tam da bu nedenle özal olmasını asla istemiyoruz.. şehrin ismiyle anılsın: MALATYA ARENA olsun kardeşim. bizi birleştiren ortak payda MALATYA’dır özal değil.

  1. Tolga zinciribüken dedi ki:

   Bravooo

 7. muharrem dedi ki:

  Battalgazi Er Meydanı olsun bence, Arena yerine Er Meydanı daha uygun olacaktır, Er Meydanı sözü bizim milletimizin öz malıdır, böyle tarihimizde kullandığımız sözleri kullanarak gerçek benliğimize kavuşuruz ve daha anlamlı olur. Hedefimiz olan ve inşallah bu sene çıkacağımız Süper ligin isminin de değiştirilmesi gerek

 8. Bahattin polat dedi ki:

  En güzeli şehit halis demir arena stadı olsun.

 9. Ali dedi ki:

  Turgut Özal spor kompleksi olsun
  Stadyum ismide kiralansın para kazanalım

 10. eray dedi ki:

  üniversite orda adı İnönü, tıp merkezi orda adı Turgut özal bunlar malatyanın büyükleri, stad bunlardan biri olmayacaksa kayısı-kent arena olsun, illa bir büyük ismi olcaksa tarihe gidin Battalgazi arena diyelim

 11. Black dedi ki:

  İnönü adı nerenize battı ki…

 12. yavuzca dedi ki:

  altın kayısı olsun.. ve malatya taraftar gurubunun da adı derebeyleri değil,altınkayısılar olarak anılsın

 13. SON OSMANLI dedi ki:

  stadin isim hakki sezonluk yada surekli olmak kaydiyla firmalara kurumlara kiraya verilebilir, sponsor olmak kaydiyla isim hakki veilebilir, tt arena vodafone arena, arsenalin stadinin adi emirates, genarali stadi viyanada,ve pragda,hsbc rio de jenario, accor hotels arena paris, mercedes benz ve porche arena almanya, bunun gibi yuzlerce ornegi var, bu sayede takim cok ciddi bir gelir elde etmekte, malatyada mutlaka boyle birsey yapmali, okadar zengin malatyali is adami var, marka var…

 14. mehmet dedi ki:

  Rahmetli Hamido’nun da adı verilebilir. HAMİT FENDOĞLU STADI.

  1. ALİRIZA dedi ki:

   En güzeli KAYISI ARENA

  2. battal dedi ki:

   ha ha ha ck komik ya…..!!!!! espri yapma sen memis

   1. ali cemal dedi ki:

    battal efendi nesi komik gayet mantıklı. bazı şeylerden dolayı rahatsızlığın varsa bilemem. bak bu daha komik 🙂 🙂 🙂

  3. M.Şimşek dedi ki:

   Stat üniversiteye ait bir alanda yapılmaktadır. Üniversitenin burada yapılmasında rahmetli hamidonun büyük katkısı olmuştur.Hamido malatyanın sevdiği bir halk adamı ve gönül adamı idi.milletvekilliği ve belediye başkanlığı yaptı. Malatya’da ilk defa ve son defa bir kişi bağımsız olarak belediye başkanı oldu. Dünyaya mal olmuş yiğit bir köylü çocuğu idi. Onu çekemeyen kalleşler bombalı bir paket ile şehit ettiler. Türkiye’de faili meçhul ilk olay idi. Gençlik yıllarında futbol ile ilgisi bayağı iyi idi. Mezarı şu anda yapılmakta olan stadın hemen karşısında bulunmaktadır. Adeta stadı karşıda seyretmektedir. Onun içindir’ki, malatya arena stadı isminin, Şehit Hamit Fendoğlu stadı olmasında büyük isabet olocaktır.

 15. muharrem dedi ki:

  Ata sporumuz olan yağlı güreşte veya savaşlarda hep Er Meydanı sözü geçer Er Meydanını çağrıştıran ve Malatyamıza yakışan ve akıllarda kalan ve en önemlisi Malatyanın reklamını da yapacak bir isim olabilir. Malatyamıza hizmeti geçen çok büyüğümüz var illa onların ismini vermek gerekmez

 16. SELÇUK dedi ki:

  Doğmamış çocuğa don biçiyoruz.Bu stadın bitmesi şu an hayal gibi görünüyor.

 17. Yakup dedi ki:

  Turgut özal mah,turgut özal bulvarı,turgut özal tabiat parkı,turgut özal lisesi derken her yerde özal var .demokrasi gereği spor il müdürlüğü web sitesinden anket oluştursun en çok oyu alan ismi koyun gitsin

  1. Muhammed toptaş dedi ki:

   Gurur kaynağımızda ondan

 18. Hıdır dedi ki:

  Fani adı vermek doğru değil.Orada ne küfürler edilecek,ne kavgalar çıkacak ve her defasında ölünün kemikleri sızlayacak.Gelin
  MİŞMİŞ MEYDAN Diyelim ve slogan hazırlayalım.
  İşte MİŞMİŞ işte meydan
  MİŞMİŞ ……………spora girmiş
  Ah mişmiş ah mişmiş oh mişmiş oh mişmiş
  Vs vs

 19. Hıdır dedi ki:

  Şu İnönü adı gitsin de yerine ne gelirse gelsin.

  1. Ferhat dedi ki:

   Ne olsun kardeş su ınönü düşmanlığının ne anlamadim

 20. Hıdır dedi ki:

  Arena ifadesi bize yabancı bunu gündemden çıkarın.Her defasında diyorlar ya ! Kayısı için ne yaptınız?İşte cevabı !
  MİŞ MİŞ MEYDAN 👍

 21. Gözeneli Battal dedi ki:

  Malatyamizda artık vefa İstanbulda bir semtin adı olarak aniliyor Malatyaspor umuzun efsane başkanları Osman CAGLİ Nurettin SOYKAN isimleri Malatyaspor la ozdesmistir

 22. öz malatyasporlu dedi ki:

  Stadın ismi kesinlikle Malatya olarak kalmali ve çok bilmiş yöneticiler sponsor bulup stada ismini verebilir maddi bir kaynak olur örnek Acıbadem Malatya arena olabilir eğer isim olacaksa Malatyamizin yetiştirdiği en büyük değer yaptıklarını şimdi sata sata bitirilemeyen siyasetcimiz devlet adamımız Inönü olmalı

 23. ali tüfenkçi dedi ki:

  selahattin alpay olsun. malatyalı olduğunu her zaman söylemiştir.

 24. tekin pekcan dedi ki:

  Heryerde siyasetçi adı , bi kerede sanatçı adı olsun , Kemal Sunal olabilir

  1. RTE dedi ki:

   iyi düşünce

 25. mustafa dedi ki:

  turgur özal olmalıdır

 26. RTE dedi ki:

  Bence Recep Tayyip Erdoğan stadı yada RTE olmalıdır

 27. Huseyin dedi ki:

  Inonu olarak kalmali ama sonra nasil hesap verirler. Aslinda bos tartisiyoruz ismi inonu olan butun stadlar yikildi ismi degisti yazik biz bile hemserimize sahip cikamazssak yazik cok yazik

 28. mesut mert dedi ki:

  Vefa örneği gösterip ismini TURGUT ÖZAL ARENA yapalım..

 29. HASAN dedi ki:

  MIŞMIŞ ARENA OLSUN

  1. MIŞMIŞ dedi ki:

   MIŞMIŞ PARK OLSUN

   1. Hıdır dedi ki:

    Arena ecnebice oluyor.
    MİŞMİŞ MEYDAN

   2. Okan dedi ki:

    Vallaha narmıkan arena çok iyi olur

  2. Hıdır dedi ki:

   MİŞMİŞ MEYDAN

  3. kayısı MIŞMIŞ dedi ki:

   mışmış yani kayısı şeklinde yapılacağına göre mışmış park stadı olsun

 30. Sevket dedi ki:

  En uygunu Turgut Özal olsun

 31. KASIM ÖZCAN dedi ki:

  hele önce bi stadı bitirin 3 yıldır bi stat bitecek

 32. RIZA ASLAN dedi ki:

  Malatya stadının adı Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başbakanı olan İNÖNÜ stadı olarak kalmalıdır.

 33. Erdem dedi ki:

  EVET TURGUT ÖZAL İSMİ GAYET UYGUN. MERHUMUN MALATYAMIZA VE ÜLKEMİZE NİCE HIZMETLERİ VAR.BU ANLAMDA ONUNDA İSMİNİ YAŞATMAMIZ GEREKİYOR…

 34. Kayaa dedi ki:

  Turgut özal Stadyumu olmalı

 35. turan yorulmaz dedi ki:

  İsmi her ne olursa neyse de arkasına illa arena eklemek şart mı?. Nedir bu arena takıntısı.

  1. Akyol dedi ki:

   Bir arena furyasıdır almış başını gidiyor… Gap arena, TT Arena, Vodafone Arena, Torku Arena, Bursa Arena, Antalya Arena…. Arena da Arena

  2. Hıdır dedi ki:

   Aynen katılıyorum

 36. cengiz dedi ki:

  TURGUT ÖZAL OLSUN.bu isim yakışır

 37. kaysıkent dedi ki:

  Kaysı şekillinde yapıldığına göre kaysıkent arena olsun

 38. bilal dedi ki:

  Arena nedir Allah aşkına? Bir arena furyasidir almis basini gidiyor. Memleketin her yeri arena doldu. X olsun Y olsun adi ama sonunda arena olmasin lutfen

  1. Hıdır dedi ki:

   On numara bir tespit katılıyorum

 39. Mehmet dedi ki:

  Tabiki tugut ozal olmali. Bunu malatya halkina sorabilerler anket yaparak. Yine ozal ismi cikar

 40. Kamil kaya dedi ki:

  İsmet İnönü Olmalı Cumhuriyet değerlerimiz yok ediliyorr

 41. sporcu dedi ki:

  bu saha neye hitap ediyor
  FUTBOL İÇİN
  o zaman siyasetçilerin adını niye bırakıyorsunuz anlayamadım
  demekki futbolcuların değeri yok
  BENCE BU STAT FUTBOL İÇİN KULLANILIYOR
  FUTBOLCU İSMİ VERİLSİN

 42. reşit dedi ki:

  bence ya turgut özal ya da kenan ışık diğerlerini geç diğerlerinin malatya ya ne faydası olmuş malatya ile ilgisi yok

 43. malatyasporlu44 dedi ki:

  malatya turgut özala olan vefa borcunu ödemeli bence

 44. malatyasporlu44 dedi ki:

  turgut özal stadyumu olmasını bekliyoruz

 45. Sağır sultan dedi ki:

  İnönü adı taşıyan eski stad yıkılacak. Yeni stadın adının İNÖNÜ olmaması bu ülkenin ulusal kurtuluş savaşı ve kurucu devlet liderlerinin adının unutturulmalsı Malatya için büyük bir ayıp olur. Özal’ın adını taşıyan tıp merkezimiz var.

 46. pazar dedi ki:

  Turgut ÔZAL

 47. Tolga dedi ki:

  Gardaş merhum Turgut Özal en uygun

 48. Mehmet dedi ki:

  Bence de ısım konusu tartışılmalı! Bırkere asla Malatya stadı seyırcı kapasıtesı bakımından asla arena olamaz! Arena dendıgınde olimpıyat stadı yada Seyrantepe stadı yanı o büyüklükte ki stadlar arena olabilir. Malatya stadı 25 bın seyircı kapasıtesı ıle olsa olsa sehri stadı olur! Ismını de varın sız koyun:)

 49. Ramazan dedi ki:

  Turgut Özal ismi ile ilgili hiç stad yok İnönü stadyumu var kesinlikle Özal stadyumu olmalı

 50. Emrah dedi ki:

  Bence Kemal Sunal olsun

  1. Clas dedi ki:

   yok Belkıs Akkale Olsun 🙂 ey yarabbim ne günlere kaldık be

 51. Karagözlü dedi ki:

  Devlet meselesi değil ama malatyanın yetiştirdiği büyük devlet adamı olan rahmetli turgut Özal’ın adının verilmesi ni isteriz

 52. Ali dedi ki:

  Malatya stadının adı Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başbakanı olan İNÖNÜ stadı olarak kalmalıdır. Bunun aksi bu şehrin geçmişine yapılan saygısızlıktır.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."