Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Bahane Hazır!. “Malatya Böyle Kar Yağışı Görmedi”

Bahane Hazır!. “Malatya Böyle Kar Yağışı Görmedi”
 • 13.02.2020

12 Şubat Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle, kent genelinde kar kalınlığı 47 santimetre ilçelerde ve yüksek kesimlerde ise kar kalınlığı 1 metreyi buldu. Büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri, il merkezindeki yolların kar temizliğinde yetersiz kalırken, bu durum vatandaşların tepkisine yolaçtı. Malatya genelinde 506 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesinin verdiği bilgiye göre de, bağlı karla mücadele ekipleri, 200 yakın mahalle yolunu ulaşıma açmasına rağmen, açılan yollar tekrar tekrar kapandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Valisi Aydın Baruş ile birlikte karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkın da bilgiler verdiler.

Malatya genelinde yoğun kar yağışının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya’nın bütün yollarını açık tutabilmek için ekiplerimiz geceden beri canla başla çalışıyor. Kent merkezimizde ana caddelerimiz başta olmak üzere her yerde çalışmalarımız devam ediyor. Kent merkezimizin güneyindeki mahallelerde bu çalışmaları sık sık tekrarlıyoruz. Hastane yolları, Beylerderesi Viyadüğü, altgeçitler ve ana caddelerde tuzlama ve solüsyon çalışmalarını hiç aksatmadık. Bu çalışmalarımızı 310 iş makinesi ve araç, 1000 yakın personelle yapıyoruz. İlçelerimizde ve yüksek kesimlerde 1 metrenin üzerinde kar var. Malatya’da böyle yoğun bir kar yağışı görülmedi. Ekiplerimiz her yerde çalışıyor. Dün gece Doğanşehir’de kapanan ve karayollarının yetişemediği Sugeçidi bölgesini ekiplerimiz açtı. Yine gece ekiplerimiz zor şartlar altında birçok hastaya ulaşmayı başardı. Yolda kalmış birçok insanın imdadına yetişti. Doğanşehir ekibimiz yoğun yağışlarda bir kaza atlattı. Can ve mal kaybımız yok. Kar berekettir, günlük yaşantımızı aksatsa da olumsuz bir tablo şuan yok. Tabi açtığımız birçok yolda tekrar tekrar kapanıyor. Ekiplerimiz hem bugün, hem gece, hemde yarın çalışmalara devam edecekler. Gece demeden gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Valisi Aydın Baruş ise, “Vatandaşlarımızdan ricamız çok zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmasınlar. Özellikle şehirlerarası yolları kullanmasınlar. Kar lastiği ve zincir tertibatı olmadan hiç çıkmasınlar. Acil ve sağlık hizmetlerimizde bir aksama yok. Acil vakalara karşı bir helikopteri hazır tutuyoruz. Okullarımızı bugün tatil ettik. Gece buzlanma bekliyoruz. Yarın içinde ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacağız. Bu çalışmalarda yer alan arkadaşlar çok fedekarca çalışıyorlar. Geceden beri ayaktalar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Bülten-Malatyahaber.com

Fotoğraflar : AA-Bülten

Etiketler:

Yorumlar
 1. ÇERÇİCİ dedi ki:

  Olsun memo çınar fıransa dan ödül aldı ya biz evde cereyanı az yakak diye çırpınırken meydanlarda caddelerde goccaa ekranlarda memonun reklamlarını izliyik o ceryan parası kimden gidii fıransızlardanmı. Kar, kış da neymiş onbin konutlar perişan, memo dün geldi esnafı gezii bildigin komedi valla bizede bu yakışır ne diyiim kelbaşa şimşir tarak hak ediyik herşeyi….

 2. Mağdur dedi ki:

  Biz de çalışan iş makinesi görmedik. Kapalı yollarda aracımızı çıkaramadık ve o karlı yollarda alışmamış bünyeyle kaptık hastalığı yatıyoruz evde. Sağol başkan sağol.

 3. Ali dedi ki:

  Büyükşehir belediye karşısı sümer okulu yan sokak burayı dahi açmakta zorlanan kişiler yazıklar olsun

 4. Okn dedi ki:

  Koskoca sehir belediye başkanı Bi telefon açsa tüm piyasadaki iş makinalarını yola döker 5 saate yolları açar bu gün bu saat olmuş hala yollar kapalı organize desen işçiler yürüyerek fabrikalarına ulaşıyor. ANKARADAN Bİ BAKAN GELSE BÜTÜN RENTACAR LARDAN LÜKS ARAÇLARI YARIM SAATTE HAVA ALANINA DİKİYOSUNUZ. Ama kar yagdıgında Bi jcb toki ye 5 saat sonra gönderiyorsunuz 40 gün kar olur 1 gün av olur

 5. malatya dedi ki:

  Belediye çtv alıyorsa atık su bedeli alıyorsa reklam parası alıyorsa ara sokaklara girmek ve temizlemek zorundadır. Görevidir.

 6. Yerelli dedi ki:

  Kar yağdı böyle oldu.
  Hani kar yağmasaydı,
  Böyle olmayacaktı.

 7. AHMET dedi ki:

  malatyahaber.com nasılki;inönü üniversitesindeki rekör ve genel sekreterin ziyaretinde eli cebinde olan genel sekreteri “rektör eli cebinde olan değil” diye haber yapmıştınız.selo başkan içinde eli cebinde olan vali değil diye yazmanızı beklerdim..

 8. Murat dedi ki:

  Bence bizim Belediye sıkıntımız yok, bizde aşırı Belediye Başkanı enflasyonumuz var, maşallah hepsi başkan.

 9. Yasin dedi ki:

  Büyükşehir belediyesi ana arterlerden sorumlu ara sokaklar ilçe belediyelerin…zaten sıkıntı olan yerler ara sokaklar şimdi bir kar gerçeği var gece durmadan kar yağıyor insanlar sabah kalktığında her tarafı asfalt görmek istiyorlar.Öyle bir teknoloji yok

  1. Ibrahim dedi ki:

   Öyle bir teknoloji var sen görmedin se biz ne yapalım

 10. murat ucar dedi ki:

  Ömrümde böyle rezillik görmedim. Böyle belediye olmaz olsun sanki dağ başında yaşıyoruz. Kaldırımlar buz yürüyemiyoruz yollar zaten kapalı. Birgün önceden önlemler alınsa yerlere tuz dökülse böyle bir sıkıntı yaşanmazdı.

 11. 44 dedi ki:

  Belediyeleri bilmem ama sayın valimiz çarşamba gece 3 te Malatya Adıyaman yolu Doğanşehir yol ayrımında kapanan yolu açan karayolları ekibinin başındaydı o buz gibi havada tipide yolda kalan tüm araçlarla yolcularla ilgilendi yiyecek içecek dagittirdi yol açılıp araçlar ayrilana kadar da ordaydi sağolsun varolsun.

 12. İsmail şengül dedi ki:

  Herşeyi devletten beklememek lazım avrupada olduğu gıbı herkes kendi evinin veya apartman önünü temizlemesi halinde sorun kalmayağına

  1. İsmail şengül dedi ki:

   Bizde apartmanımızın önünü kendi imkanlarımızla açtık yayaların rahat hareket edeceği kadarıyla açtık

 13. dertli malatyalı dedi ki:

  evt gerçekten yazık Çok yazık Malatyamız daha modern ve gelişmiş olmalıydı.Olan yine biz vatandaşlara oluyor ama bunun tek sebebi ise Malatyamıza gerçek hizmet edecek insanları görememizden kaynaklanıyor.Ben yaklaşık üç dört sene önce bu konu hakkında AK parti merkezini arayarak AK parti hiç bir zümrenin Partisi değil Halkın partisidir diye bir yazı yazmıştım ama şu an inanınki korkulan oldu AK parti ne yazıkki belli zümrelerin partisi ona hizmet eden kurumlarda zümrelerin kurumları olmuş.Bir AK PARTİLİ OLARAK herşeyden önce bir insan olarak bunu görüpte söylememek vicdani ve ahlaki olarak bizlere yakışmaz.Çünkü bunlar gerçek olan şeylerdir.Ne zaman yiyici tayfası belediyenin başına gelmez ise o zaman Malatyamızda bizlerde rahat ederiz Selahatdin başkan bir enkaz devraldı Ahmet efendinin enkazını bu enkaz on senede temizlenmez

 14. Ozalper dedi ki:

  Keşke kâr yagmasaydi kuraklık olsaydida belediye rahatsız olmasaydı.metin isimli kişi belediyeyi övmüş.Erzurum belediye si çatıdaki buxu bile temizliyor.

 15. Muzaffer Başeğmez dedi ki:

  İdarecilerin yerli markaları üzerlerine giymemesindeki amaç ne olabilir diye düşünmeye başladık. Zaten hizmet beklentimiz hava sıcaklığı gibi -15lere kadar düştü.

 16. Fırıncı Enzo dedi ki:

  Maltaya’da yaşamayan bir Malatyalı olarak 2012 Yılının ocak ayında kar yağışında Malatya’ da bulunmuştum, daha yollara kar düşmeden hemde şehir merkezine veya çarşıya uzak bir mahallesinin yollarının tuzlandığına şahit olmuştum ve o gün Malatya Belediyesini(o Zamanlar büyükşehir değil) yaşadığım şehrin Belediyesi ile kıyas etmiştim.

 17. Kılıçarslan dedi ki:

  Arkadaşların tepkileri kendilerine göre haklılar ya İLÇEDE YAŞAYANLARIN DURUMUNDAN HABERİNİZ VARMI,,Ihizmet alamıyoruz ,hizmet istesek BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİYORLAR,BİZ NE YAPACAĞIZ……………………………

 18. Rz dedi ki:

  Çakır ın artılar ı eksisinden çoktu gelen gideni aratır misali bu başkana da tesekkur edelim buna sukur

 19. AHMET dedi ki:

  mALATYALI BİLİYORDA DIŞARIDAKİ VATANDAŞLARA BİR SORUM var .Acaba hangisi vali.Bu arkadaş büyükşehir belediyesini 16000 bin nüfuslu eskimalatya belediyesi zannediyor.BU malatya ya nasıl başkan oldu AKP ye sorun….

 20. Soner dedi ki:

  Değil bu başkanla büyükşehir olmayı şehir olmayı bile haketmiyoruz. Ama ceplerine azıcık daha fazla para girsin diye Büyükşehir yapıldı ve ödediğimiz emlak vergileri yüzde üçyüz artırdınız, yoksa vergilerle iş makinasımı aldınız haberimiz olmadan..

 21. ibrahim dedi ki:

  malatya böyle bir kar görmedi diye itam olmaz siz belediyesiniz önleminizi alacaksınız bizim abdulgaffar mahleisnde yeşilyurt beledyesi hiç temizleme yapmamış çok şükür sadece çevre yolunda var oda araç kendi kendine git gel yaparak temizlemiiş greyderin önünde durarak foto cekmek olmuyor bu işlerde icrat lazım kimse kör degil herkes kapısının önünü ve çalıştıını görüyor o kadar çok çalısılmışki hiç bi araç durmuyor herkes aracıyla işe gidiyor maşallahhh

 22. mehmet dedi ki:

  Allah bir ihsan eyledi güzel kar yağdı inanın çoktan berli bu karı görmedik.Saygılar hayırlı cumalar.

 23. Emir dedi ki:

  Gerekirse elinize kürek alıp siz çalışacaksınız. Her yol ve kaldırım açılana kadar uyumayacaksiniz. Boş boş bahanelerle yok öyle oldu yok böyle oldu. Bırakın bu işleri. Çocuk gibi şikayet etmeyin.

 24. Sami dedi ki:

  Arabasi olan hemen yollarin acilmasini istiyor. Yaya olan hemen kaldirimlarin temizlenmesini istiyor. Yollarimiz iki tarafli park haline getirilmis. Kimse konforundan, rahatligindan taviz vermek istemiyor. Sonra da belediye yetersiz, calismiyor gibi suclamalar. Kimsede sabir ve anlayis kalmamis. Ve sonrasinda da secimle tehdit ediyorlar. Eger oyunuz kar yagisiyla degisecekse hic vermeyin. Daha iyi hizmet edecegini fusundugunuze verin. Bu arada Istanbullular da boyle dusunmustu. Slmlr.

 25. Malatyalı dedi ki:

  Eline küreği alıp kapısını temizlemekten aciz adamlar o gelmedi bu gitmedi. Yollar açık nere gidiyorsanız gidin. Kendileri işlerini çok profesyonel yapıyorsunuz 300 tane iş makinası var her mahalleye bi tanemi bırakılsın. Oradan biri otopark temizlenmemişti biri bizim mahallede kar kaldı o biri tuz septi karı temizlemedi ne kadar acizsiniz.

 26. Hakan dedi ki:

  Yazıklar olsun Malatya bu rezalete layık değil.

  1. Bynedim dedi ki:

   Daha beterine kayık

 27. hulisi dedi ki:

  Selahattin başkan bir buna Malatya’da ilk dememiştin ya, çok şükür onuda dedin. Malatya böyle kar görmemişmiş. Ne yani sen hazırlığını 30 santime göre yaptın 15 santim fazlamı yağdı.Meteroloji yoğun kar yağışı olacak diyip durdu.Sen ve adamların dinlememişsin bile.Ondan sonrada komik savunmalar yapıyorsun.Belediyenin çalışanının gelir gelmez parasını kesersen seni sabote eden kadrolarla çalışmaya devam eder hepsini yerinde tutarsan işte böyle perişan olursun.Oturur zamanını beklerler böyle orta yerde seni koyarlar. memleketde böyle perişan olur.

  1. hilmi dedi ki:

   Kardeşim bu işin maaşı kesilen personelle ne alakası var. Benim 11 yaşındaki çocuğum bile diyor ki “baba hava durumu eksi 7, eksi 8 derece 4 -5 saat kar yağsa yerleri öyle bir tutar ki yarın okullar tatil olur” bunu başkanın görüp düşünmesi lazım. Meteoroloji uzmanı olmaya çok da gerek yok. Herkesin telefonu dakikalık tahmin veriyor.
   Başkan hala tuşlu telefon mu kullanıyor.
   1 – Tuzlamalar yetersiz.
   2 – İş makinaları yetersiz. (Kiralarsın 10 tane 15 tane saat ücreti belli açtırırsın bütün ana arterleri.)
   3- Temizlik personelleri doğru düzgün çalışmıyor. 5 dakika çalışıp yarım saat oturuyorlar.
   4 – Hala bugün İnönü caddesinin tüm kaldırımlarında kar var. Dükkan sahiplerini uyar , temizlemeyen olursa bas cezayı bakalım nasıl da tertemiz oluyor.
   Sonuç olarak FİYASKO.

 28. Ahmet dedi ki:

  Başlığı değişin. MALATYA MALATYA OLALI BÖYLE BAŞKAN GÖRMEDİ!

  1. yıldırım dedi ki:

   ahmet kardeş.. yerinde bir tespit. şunuda eklesinler başlık olarak ama. sosyal medyacı. gürkan

 29. Mustafa dedi ki:

  Malatya tarihinin en kötü belediyeciliği yaşanıyor. Eskiden meteoroloji haberi gelir gelmez ana caddelerde iş makinaları beklerdi. Bugün her yer kar altında bizim belediye küreklerle oynayıp sözde çalışıyoruz diyor.

 30. Metin Hekimhanlıoğlu dedi ki:

  Ağrı, Bitlis, Kars, Ardahan ve Muş’ta devamlı kar altında yaşayanları düşünün. Halinize şükredin. Şikâyet şikayet ve yine şikâyet.

  1. murat ucar dedi ki:

   Halimize şükür mü edelim yoksa elinizdeki fırsatları değerlendirip insanlara hizmet mi edelim senin gibi dar kafalılar yüzünden bu haldeyiz. Ardahan karsta adamlar biliyorlar belediye farkında yapacaklarının bir gün önceden önlem alınıyor. Sen otur şükretmeye devam et

  2. Murat dedi ki:

   bir de öyle yağsa evimizde donarız. şükretmek başka hizmetsizlik iş bilmezlik başka

 31. Çalışan dedi ki:

  Sabah saat 10 da beylerderesinden araştırma tarafına kadar çevreyolundan gitmek zorunda kaldım etrafta ne bir iş makinası nede bir çalışma vardı birbine çarpan ve banketlere çıkmış araçlar hariç galiba bizim arkadaşlar yanlış adres alıp sivası temizlemeye gittiler bu fotoğraflarda orda çekilmiş olabilir.geri dönün adres yanlış malatyayı temizleyeceksiniz????

 32. Alp dedi ki:

  Hastanenin yolları tam öğlen den sonra açıldı birde hastane oto parkı tam bir fiyaskoydu millet arabasını park ederken ve çıkarken patinaja düşüyordu 40 cm karın üstüne sen tuzu serp olduğu gibi yol vıcık vıcık önce bir temizlede sonra tuzu dök

 33. Tatar Ramazan Öz Pötürgeli dedi ki:

  Az önce Battalgazi belediyesini aradım ekipler paydos etmiş dedi yarın sabah sekizde cagrinizi iletiriz Valla iyiymiş İki gündür arabamızı çıkarıyoruz Allah çocuklarımıza bize sağlık versin acil çıkmak gerekirse elikopter cagiririz artık şehir merkezinde bu ne rezilliktir Allah Bildiği gibi yapsın yazıklar olsun Yıldıztepe mahallesi Allah’a emanettir

 34. AA dedi ki:

  Northfaceler yakışmış başkanlar!

 35. Bynedim dedi ki:

  montlarınız güzelmiş üşümezsiniz onunla …

 36. Malatyalı genco dedi ki:

  Üzerlerindeki monttan belli halktan oldukları THE NORTH FACE MARKA .
  https://www.hepsiburada.com/the-north-face-m-quest-insulated-jacket-siyah-erkek-ceket-p-HBV00000H979E?magaza=Kar+Spor

  1. Hasan dedi ki:

   Güzel bir araştırma

 37. DELİ HASAN dedi ki:

  Daha önceden de kar yağıyordu herkes işini bilir ona göre hareket ederdi sabahlara kadar çalışılır değil araç yaya yolları bile açık kalırdı, ama araç dersen araç yakıt dersen yakıt, alet çalışır el övünürdü, bu yönetimde iktisat yapacağım diye ne araç var, ne yakıt var, ne alet var, nede mesai vermemek için personel var büyük şehir belediye başkanının bu işi çeviremeyeceği belli, ne demişler en ufak rüzgarda eğilirsen dağlar kadar olsan hiç bir şeye değmesin.

 38. Gazi dedi ki:

  Sayin başkan malatyada yasamasak bu dediginize bende inanacagim çevre yolu senin işin değil sen merkezdeki kaldırımları gormedinmi yoldaki karlari gormuyormuyuz yoksa senin anlattigin sehirle benim yaşadığım şehir farklı sehirmi Selahattin başkan dediler sisirdiler sisirdiler malesef boş çıktı.

 39. Vahit Var dedi ki:

  Malatya’lı Olarak Demek ki Hakettiğimizce Yönetiliyoruz.

 40. Ayşe dedi ki:

  Şimdi belediye otobüsleri çalışmıyor mu? Yarın bizim kurum açık ve ben gorevliyim gitmem gerek.trambus çalışıyor mu

 41. Lbt dedi ki:

  Belediye bitmiş hiç kusura bakmayın bu iş sizden geçmiş hicmi ekipman yok hicmi araç yok bune rezillik

 42. Selahattin baskanim ekibini değiş dedi ki:

  Selahattin baskan degil onlem almayan mudurleri daire baskanlarinin suçu. Nerde fen isleri ,nerde aykome ,ukome lafla olmaz siyasetle orda mudurluk daire baskanlik yapilamz.baskanim şu saltanata son veremedin.

 43. Kemalettin dedi ki:

  Belediyemizin beceriksizliği bugün gündemi o kadar meşgul ettiki Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin yıldönümü bile unutuldu. Galiba Atamız 89 yıl sonra yeniden gelmek isteseydi bugün, kardan dolayı gelebilirmiydi ?

 44. Battalgazili dedi ki:

  Köy yolları hep kapalı bu ne facede boy boy fotoğraf çekmeye benzemez hizmet getirin.

 45. Turgut dedi ki:

  Ahmet Çakır ve H. Uğur dönemlerinde daha iyi kar la mücadele ediliyordu. Şimdi bütün mahalle aralarında kar olduğu gibi duruyor. Bir greyder dahi gelip kazımadı.

  1. Malatyalı dedi ki:

   Onların zamanında böyle kar yağmamıştı

   1. Aleyna nadir dedi ki:

    Selahattin gürkan türkiyede böyle kar yagışı yok türkiyede bir ilk demesini bekliyoruz milletçe zaten. Sende haklısın

 46. Malatya’lı dedi ki:

  Başkanım gece gündüz demeden sahadasınız ekipler canla başla çalışıyor görüyoruz. Bazi siyasiler gibi uğrayıp Uludağ’a kayağa gitmiyorsunuz. Başkanım sizin şansınız Malatya Malatya olalı böyle kar görmedi. Bazı kişiler bahane hazır falan diyor ama durmaksızın kar yağdı. Emeğinize sağlık Rabbim size güç kuvvet versin Başkanım.

  1. Ahmet dedi ki:

   Dalgamı geçiyorsun. Adam işini yaptida biz mi göremedik

  2. Recep dedi ki:

   Keşke işini yapsaydı da Kayağa gitseydi. Birde emeğinize sağlık demiş. Hangi emek acaba.

 47. Hammat dedi ki:

  Malatya Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları ve avaneleri heyet raporu almışlar adeta. Mazeretleri var velhasılı. Memleketin haline Güler misin? Ağlar mısın de gel karar ver…

 48. Emekçi dedi ki:

  14 yıldır Büyükşehirdeyim. Eskiden gece sabaha kadar karda kısta çorbamız, çayımız, yemeğimiz gelirdi. Bunlarda adam bunlarda insan derlerdi. Sabaha kadar çalışiyoruz, neredeyse elimiz ayağımız uyuşacak ama bakan yok, soran yok. Gelen fotoğraf çekip gidiyor. Adamların derdi malatya, millet, personel degil şov. Eskiden her ekibin mıntıkası belliydi. Buyuksehir nereyi yapacak, ilçe nereyi yapacak belliydi. Şimdi izler karışmış. Gerçekten ana caddeleri bile açamadık. Yetmiyor akşama kadar millet bize küfür ediyor. Bizede yazık, milletede yazık, memleketede yazık. Bu kar aslında malatyaya yağdığı kadar güvendiğimiz dağ olan Selahattin Başkana yağıyor. Başkan unutma senin yüzünü ağartacak olan ekibin ve personelin. Ekibin ortada yok personelin olan bizse kendimiz ettik, kendimiz bulduk, yağmurdan kaçarken doluya tutunduğ diyip ah ediyik.

 49. Malatya Sakini dedi ki:

  Başkanım bu verginin ilk taksidini vermeyip temizlenmeyen yollardan dolayı almak zorunda kaldığım ZİNCİR ödemesi mi yapsam diyorum Kusura Bakmazsınız Değil mi?

 50. Aleyna dedi ki:

  Köy ettin malatyayıııııı selahattin gürkannnnn !!!! İnstagram twitter facebook altındaki kötü yorumları kaldırmandan anlamışssındır. Belde belediyesi yaptınnn kocaman belediyeyi yazıklar olsunnnnnnnnnn…

 51. Ersin dedi ki:

  Tasarruf tedbiri adı altında iş makinalarını araçları iptal et sonrada deki ben bilmem kac makina ile kacgünde bu yol açtım asfalt diyerek reklam yap demekki öyle olmuyormuş mahalle yolları kapalı ana harterler buz pisti gibi ama belediye başkanımız herzamanki gibi eli cebinde reklam yapmanın peşinde Malatya Böyle Kar görmedi değil Malatya Böyle Başkan görmedi olacaktı herşeyde bir bahane yok para yok yok mazot yok yok tasarruf sonuc nedir koskoca bir REZALET

 52. Metoo dedi ki:

  Malatya haber mi malatya fesat haber mi belli degil..surekli igneleyici haberler..hic objektif yayin yok..nemalanamiyorsunuz o yuzden mi..malatyaspor icin de surekli muhalefettesiniz ayrica…bu neyin kini sayin editor..

  1. murat dedi ki:

   o değil de senin ne çıkarın var onu söyle sen. Malatyanın ali içler acısı ama siz hala “yaşa başkan varol başkan” dememizi bekliyorsunuz

   1. Malatyali dedi ki:

    Malesef oyle bunlar borbord baskanlari gece gunduz kendi reklamlarini afis yapmaktan baska bi halleri yok. Bu makama gelme haklari olmayan 3 tane belediye baskanlari. Malatya baska bi partide olsaydi haber sitelerindeki haberleri gorun bakalim sanslari iktidar partisi

  2. Murat dedi ki:

   Eyvallah, katılıyorum

 53. Hasan dedi ki:

  Malatya büyük köy belediyebaşkanı ve yavru belediye başkanları malatyayı bir hezimete sürüklemişlerdir tebrikler vergileri alırken aslan hizmete gelince kedi misali büyük köy belediyesi hizmet alamamış vatandaşlar mağduriyetin alasını yaşatmışlardır

 54. Tarık dedi ki:

  Kim ne derse desin ben gördüğümü bilirim sabah 08 30 da üniversiteye gitmek için evden çıktım hadi mahalle araları açılmamış bir nebze anlarım çevreyolu allah emanet hiç bir müdahale yok çevreyolunun sorumlusu kimse hangi kurum ise allah bildiği gibi yapsın

 55. Nk dedi ki:

  Selahattin başkan için göz boyama ve şovlarla oluşturulan “Türkiye’yi yönetecek vizyoner başkan”(!) İmajı 30 cm. karın altında kalmıştır.

 56. Nk dedi ki:

  Malatyahaberden yine efsane bir algı yönetimi. Gürkan başkana kayıtsız şartsız destek devam ediyor. İki gündür cümle alem şahit ki, büyükşehir belediyesi kesinlikle çuvallamıştır. Akpartili bütün belediye başkanlarını karalamak, hizmetlerini gölgelemek için elinden geleni ardına koymayan Malatya haber söz konusu Selahattin başkan olunca bambaşka bir dil kullanıyor? Hikmeti ne ola ki acaba? Nedir kaynağı bu Selahattin başkan aşkının?!

 57. Berat dedi ki:

  Mallatyali oldugum halde Ataturk evi ne zaman gitsem acik oldugu halde ziyaret yasak bugunde ugradim ayni kelime yasak neyin yasagini anlamiyor
  um

 58. Ahmet dedi ki:

  Aman başkan sen elini cebinden çıkarma. Yazıklar olsun.

 59. Murat dedi ki:

  Arkadaşlar büyük şehirden bahsediyoruz ve gerçekten yıllardır ilk kez bu kadar çok kar yağışı oldu. Yani evladına laf geçitemeyen, evini sevk ve idare edemeyen burada büyük şehir belediye başkanı kendini sanıyor, abim şehir büyük, kar yağışı yoğun ve Belediye ile karayolları küçük aksamalar da olsa işini yaptı. Allah razı olsun, sabaha kadar karda kışta donan işçi kardeşlerinde eline sağlık, emekleri değerlidir

  1. Kemalettin dedi ki:

   Büyükşehir Belediye Başkanı senmisin yoksa? Kardeşim ilk defa böyle bir kar yağmadı! Geçtiğimiz yıllardada yağıyordu, ama maalesef ilk defa belediyemiz ve o yücelttiğiniz başkan sınıfta kaldı. Davul çalma zamanı değil, gerçekleri millet görüyor. Gözle görünene yalanlarla şovlarla görünmez yapamazsınız ?

   1. eyup dedi ki:

    malatyaya kac yıldır boyle kar yagmıyor kar gormeyeli yıllar oldu

    1. Recep dedi ki:

     İyiymiş bahane. İlk defa böyle bir kar yağdı, ilk defa böyle bir deprem oldu,… Çok kar yağmayacak diye sözleşmemi imzalandı. Burası Mersin mi ? Her an 1 metre kar yağacak gibi temkinli olunmalı. Neyse ilk defa böyle kar yağdığına göre 2. sine hazırlıklı oluruz.

  2. Lbt dedi ki:

   Bu sehir eskiden de büyüktu ne alaka büyük şehir olunca İst oldu birde boş boş konuşma gereksiz eleman, evladına evine söz geçirmeyen diye ??????

  3. murat ucar dedi ki:

   Ne kadar itici bir yorum yapmışssın yıllardır kar yağmıyormuşmuş. o zaman sen hastalandığında doktora gitme de ki ben ilk defa bu kadar kötü hasta oldum demekle aynı şey. Büyükşehirsin insanlar senden bir şey bekliyor. Ben işime dün gidemedim ne vasıta vardı ne bişe. yollar kaygan kaldıramlar berbattı. Eğer yönetemiyorsan çıkıp gideceksin bu kadar basit

 60. Kemal dedi ki:

  Böyle haber başlığı olmaz resmen tarafınız belli oluyor Büyükşehir belediyesi ve iki ilçe belediyesi karın altında kaldı insanlara salak muamelesi yapmanın bir anlamı yok. Gözümüz. Görüyor olanı biteni

 61. Kemalettin dedi ki:

  Fotoğraflara baktımda vali kim belediye başkanı kim? Ben anlam veremedim! Herhalde eli ceninde olan Vali.

 62. Tecdeli dedi ki:

  yeşilyurt da yollar hala kapalı bari Büyükşehir el atsın Yeşilyurt açmadı yolları açsın ödül verelim uluslararası

 63. Has Malatyalı dedi ki:

  Karın yağdığı akşamdan ertesi gün öğlene kadar uyanıktım. Yağış başladı ve saatler geçti ve sabaha kadar da belediye ortada yoktu. Gürkan’ın bilmem kaç yüz araç ve personelle çalıştık lafı ispata muhtaçtır ama ben bırakın ikincil yolları ana arterlerde bile tek bir belediye personeli göremedim. Rezaletten de öte bir zafiyettir bu. Gürkan’ın açıklaması herhalde Malatya’da yaşamayan İstanbullular için, anca onlar inanır çünkü. Evet, daha evvel de dediğim gibi, büyük umutlarla oy verdiğimiz Gürkan’ın ekip yönetimi, hizmet vb. noktalarda da zayıf olduğunu ne yazık ki yine yaşayarak gördük… Vali Bey ile arası iyi sanıyorum, çok güzel, seçimlerde oyunu Vali’den alsın ama benden ve benim gibilerden tekrar alamayacak.

 64. Alev dedi ki:

  Varsa yoksa fahrikayhana hizmet ediliyor diyenler merak etmeyin vallahi çok adaletliler bizim buralarda rezalet hiç bir çalışma yapılmadı

 65. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Belediye sokak aralarını açmak zorunda değil. Ana arterler açık an itibariyle. Toplu ulaşımı kullanınız…

  1. Sedat dedi ki:

   Vatandaşa hizmet değil mi? Ara sokakalardan yürümeyecek miyiz?

  2. Alev dedi ki:

   Belediye hiç birşey yapmak zorunda değil ne hikmetse ama biz her durumda vergi vermek durumundayız bunun adını ne koyalım mesela

  3. Ergül44 dedi ki:

   O zaman ana artelde oturanlardan vergi alınsin. Ne saçma yorum bu

  4. Ahmet dedi ki:

   Sabah 8 de işe gidemedik. Neresi açıktı ana arterler. Çevre yolu dahil ana yollara tek bıçak atmamislardi. Aksa. Yollar açılsa ne acilmasa ne. Ona bakarsan 2 güne güneş gelir erir. Bırakın yalanı kardeşim. Sen nerdd yaşıyorsun

  5. Ozbay dedi ki:

   Bu nasıl iş.kim açacak işçi mi tutacak vatandaş.bu ne aymazlik

 66. Mustafa dedi ki:

  Maşallah. Kar berekettir. En son 15-20 yıl önce böyle kar yağmıştı.

  1. ahmet dedi ki:

   en son böyle bir kar 94 de yağdı!!!

 67. mağdur vatandaş dedi ki:

  yaptığım yorumu yayınlamadınız nerede özgür basın yollarımız kapalı sokaklarımızda kuş uçmuyor bu mudur sizin haber anlayışınız

 68. mustafa dedi ki:

  belediye sınıfta kaldı.olmadı.

 69. Gizem dedi ki:

  Ne hikmetse bu civardaki mahalleler olduğu gibi duruyor her sene aynı şey 2 yıl önce düşüp ayağımızı kırdık

 70. Avşar Bey dedi ki:

  Bilmiyorum ki bizim yoneticilerdeki bu yabancı marka merakı nereden geliyor yazık degilmi bu mont markası ne kadar biliyormusunuz . Korumalarda bu markalar siyasetcilerde bu markalar umarım bunların parası devletin cebinden çıkmıyordu..

  1. Serhat dedi ki:

   Doğru tespit.

  2. Sedat dedi ki:

   Markalı mont giyip poz vermek güzelmiş. Herkeste var bu ve diğer marka bir mont maşallah

   1. Avşar Bey dedi ki:

    Piyasada kilerin çoğu imitasyon bunlar orjinal giyer?

  3. tuna dedi ki:

   bugün Elazığ belediye başkanı da malum monttan giymiş dolaşıyordu. Şimdi bu resimleri de görünce aklıma haliyle ya bu firma idarecilere hediye ( sponsor ! ) ediyor ya da başka marka yokmuş gibi birbirlerinden görüp özenip alıyorlar.

 71. halil dedi ki:

  50 cm kar var. gece ayaz yapacak. düşünecek bişe yok. çocuklar düşüp biryerlerinimi kırsın.lütfen açıklayında millet rahat etsin.

 72. pasa dedi ki:

  Allah’a hamd olsun bereketini bir gönderdi, pir gönderdi. kar berekettir, rahmettir, sudur, sağlıktır ama böylesi bir havada okullar kesinlikle tatil olmalıdır. öncelik çocuklarımızın güvenliği ve sağlığıdır tabi ki.

 73. Black dedi ki:

  Nerde kar çalışması var. Kimi kandırıyorsunuz. Beceriksizler yönetiyor

 74. Samed dedi ki:

  Maşşallah ya malatya ma bak be ?

 75. Necip dedi ki:

  Sayin yetkililer biz sabah işe gelirken hic bir belediye personeli yoktu ve yollar da acma çalismasi yapilmamisti bizler verdigimiz vergilerle daha iyi hizmet almak istiyoruz .

 76. Akcadagli dedi ki:

  Sanki birden yagdi hiç haberleri yokmus gibi yapiyorlar hiçbir hazirliklari yokmuş bu kadar kordinesiz bu kadar plansiz başka bir il varmidir

 77. NECMETTİN dedi ki:

  kırk senede bir kar yağdı ama ben belediyenin sınıfta kaldığını gördüm, gece geç saatlerde tuzlanmanın yapıldığını ama karın bu kadar çok yağdığı gördükleri halde kepçelerle ana yolların temizlenmediğini, insanların sabah işlerine gideceklerini hiç düşünen yok varsa yoksa fahri kayahan devam edin bakalım fahri kayahan sizleri kurtaracakmı

  1. Has malatya dedi ki:

   Fahri kayahan çok temiz,oraya taşının

  2. Bülent dedi ki:

   Fahrikayahanda da hizmet yok.. adı var belediye yok hizmet sıfır

 78. Çırmıktılı Ali baba dedi ki:

  Motaş’ı kim yönetiyorsa istifa etsin!!!! Özel halk otobüslerine sözüm yok, ama motaş sınıfta kaldı!!!! Tam bir rezillik!!!! Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın!!!!

 79. Tuncay dedi ki:

  Belediye sinifda kaldi calisma zayif

 80. yasar dedi ki:

  Malatya’ya geldiği günden beri Selahattin Gürkan’ın özel kalem müdürlüğü görevini üstlenen Sayın Vali yaptığı açıklamada diyor ki Malatya tarihinde böyle bir kar yağışı görülmedi. Tam bir Selahattin Gürkan açıklaması. Hepiniz sınıfta kaldınız. Ana arterleri dahil açamamışsınız. Çarşı meydanında çıkmış açıklama yapıyorsunuz. Bir görün fahrikahan, bostanbaşı. Çarmuzu ne halde. Bunları geçtim çevreyolu bile rezalat halde. Çıkıp ancak sosyal medyadan demeçler verin. Herşeyiniz show olmuş.

 81. ahmet dedi ki:

  bereket yağıyor..bunun gibi karın en az 2-3 defa daha yağması gerekiyordu…malatya da ki barajların fazlalılığı malatya iklimini ılıman hale getiriyor ve yeterli kar yağmıyor..acaba barajlar yapılırken bu hesaplanıyor mu!!!!!

 82. Bedri dedi ki:

  Malatya’da son zamanlarda böyle beceriksiz sabaha kadar tuzlama yapmayan yol açmayan belediye başkanıda görülmedi. Başta Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları sınıfta kaldı. 2 temizlikçi resmî ile karla mücadele algısı olmaz. Yollar kapalı. Karla kapalı yollar algı ile açılmaz. Kepçe dozer greyder ve tuzlama ile açılır.

 83. Çırmıktılı Ali baba dedi ki:

  Allahtan herzaman kar yağmıyor!!!! Büyükşehir belediyesi sosyal medyada akşam boy gösterdi!!! Oooo dedik belediye karla mücadele ediyor!!!!! Sabah bir dışarı çıktık ki!!! Hiçbirşey yapılmamış…. daha doğrusu yapmamışlar!!! Allahtan sürekli kar yağmuyor….Yoksa siz bu işi beceremezsiniz!!! Sabah motaş’ın durumunu ve yolların durumunu iyi gördük!!!! Ara sokaklardan bahsetmeye kalksam akşam olur…. Çok şey anlatmak isterdim, lakin herkes herşeyi gördü!!!! Yazıklar olsun size…..

 84. Vahap dedi ki:

  Yazıklar olsun belediye ölmüş hiç bir çalışma yok

 85. halil dedi ki:

  zaten önemli olan yarının tatil olması. bu gece -9 yazıyor. yani yarın yollar buz pisti olur Allah muhafaza.

 86. Malatyanın yerlisi dedi ki:

  Deprem vesilesiyle insanlar tövbe istiğfar ettiler rahmet yağdı..

 87. Deka dedi ki:

  Kar berekettir ve lakin belediye kar küreme araçlarını göremedik çalışma yok sadece selattin başkan boy boy resim ve beyanatlarını gör başkan artık malatya sizden gerçekten hizmet bekliyor laf değil yazık malatya ya Ahmet Çakırı arar olduk

 88. murat dedi ki:

  keşke yollarıda çekseydınız belediyenın çalişmadıği ortaya çıkardı

 89. mağdur vatandaş dedi ki:

  malatya büyük şehir ve yeşilyurt belediyesi yağan karın altında kaldı muhalesef tüm sokaklar caddeler hemen hemen kapalı ne tuzlama çalışması var ne de kar temizleme var arabalar yerinde kalkamıyor tecde ye bir iki tane küçük traktör kepçe göndermişler onlarda yerinde kalkamıyor çünkü bunlarn hiç bir afet çalışması mevcut değil sadece kendi hemşerilerini işe yerleştirmeyle meşkullar insanlar perme perişan karda yollarda kalıyor çünkü yollar temizlenmemiş işe gidecek gidemiyor hastaneye gidecek gidemiyor özellikle mehmet çınara rica ediyorum tecde yürüyüş yolunun üzerine güngör caddesinin üstündeki sokaklara bir gelsin baksın şehirden çok sanki dağ köyleri gibi bir manzarayla karşı karşıya adı şehir ama şehirden çok uzak

 90. Tuncay dedi ki:

  Sayin baskanim sehir kar temizle ekip zayif hic calisma yok yesilyurt belediye zayif sayin mehmet cinar baskanim bir bakin disariya

 91. Malatyalı dedi ki:

  Yollar rezil dünden belliydi kar yağacağı hiç bir yolda tuzlama yapılmamıştı yazıklar olsun bu yöneticilere

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."