Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Malatya’mız ve Ülkemiz İçin Önemli Yatırım”

“Malatya’mız ve Ülkemiz İçin Önemli Yatırım”
 • 06.06.2020

AKP Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, İnönü Üniversitesi Onkoloji Hastanesini ziyaret etti. Bu ay içerisinde hizmete girecek olan hastanenin ülkenin en büyük onkoloji hastanesi olduğu belirtiliyor.

İnönü Üniversitesi bünyesinde yapımı tamamlanan Onkoloji Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferans sistemi ile katılacağı tören ile bu ay içerinde hizmet vermeye başlayacak. 30 bin metrekare alanda 217 yatak kapasiteli olarak inşa edilen hastanenin dalında Türkiye’nin en büyük hastanesi olduğu belirtilirken AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, hastane binasında incelemelerde bulundu.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’dan hastane hakkında bilgiler alan Tüfenkci, sağlık alanında önemli bir eserin Malatya’ya kazandırıldığını belirterek, “Çok güzel bir eseri Malatya’mıza kazandırmış oldular kendilerine teşekkür ediyorum. Anadolu’nun tartışmasız en büyük kanser hastanesini Malatya’mıza kazandırmış olduk” dedi.

Sağlık açısından çok önemli bir yatırımın tamamlandığını kaydeden Tüfenkci, “Sağlık turizmi bakımından da hem dünya hem de Türkiye’deki kanser hastaları Onkoloji Hastanesinde tedavi edilecek. Daha önce faaliyete geçen Karaciğer Nakli Enstitüsü de Malatya’mızın önemli bir markası. Şimdi de Onkoloji Hastanemizde Malatya’mızın ve İnönü Üniversitemizin önemli bir markası haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Onkoloji Hastanesinin tamamının bir bütün halinde açılacağını kaydeden Tüfenkci, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. AK Parti dönemlerinde sağlık alanında önemli yatırımlar yapıldı. Türkiye’mizin her ilinde muhteşem şehir hastaneleri yapılarak insana ve sağlığa verilen önemi görüyoruz. Şimdi de Türkiye’nin en büyük Onkoloji Hastanesini burada açmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise 217 yataklı Onkoloji Hastanesi’nin Türkiye’nin en büyüğü olduğunu ifade ederek, “Malatya’mız ve ülkemiz için çok önemli bir yatırım. Onkoloji hastaneniz toplamda 31 bin 590 metre kapalı sahip. 217 yataklı ve 84’de ayaktan kemoterapi yatağı olmak üzere toplam 301 yataktan oluşuyor. Ülkemizin en büyük Onkoloji Hastanelerinden birisi olan hastanemizin ilimize kazandırılmasında çok büyük katkıları olan Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfekci’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Murathan dedi ki:

  sözleşmeye göre 2 yıl önce bitmesi gereken binayı dalga geçer gibi beceriksizliklerini gizleyerek 2 yıl sonra bitti diye reklam yapıyor. Sormazlarmi adama camii niz ne durumda oda 2 yil önce bitecekti.sayin kizilay bilimle uğraş.

  1. Malatyam için dedi ki:

   Sözleşmeyi siz hazırlamış gibi konuşuyorsunuz. Devlet ödenek gönderdi mi işler yürür. Mütahitlerde de sıkıntı oluyor mu oda ayrı bir parantez.
   Kısaca bir MALATYALI olarak devletimizden de rektörümüzdende ALLAH razı olsun. Güzel bir yatırım MALATYAMIZA hayırlı olsun.

  2. argalı44 dedi ki:

   siz kimseniz büyük ihtimal malatyada yaşamıyorsunuz yada sadece çamur perşindesiniz o hastanenin temeli atılalı 3 yıl bile olmadı nasıl iki yıl önce bitebilirdi merak ediyorum.
   emeği geçenlere teşekkür ederim Malatyamıza böyle bir hizmet kazandırdıkları için, lütfen yorum yaparken aklımızla hareket edelim akıl verenlerin bahşişi ile değil.

 2. Saim yilmazer dedi ki:

  Çok büyük bir hizmet. ALLAH cc yapanlardan, emeği geçenlerden razı olsun. O hastahanede şifa bulanların edeceği dua yeter.

 3. Erman dedi ki:

  Neden 2 sene 3 sene önce degilde rektörlük secimleri yaklaşınca yapılıyor bu hastane. Neden bu aziz millet bekletildi. Noldu rektör ataması mı yaklaştı geçmişler olaaa :-)yanında kileri şelaleden seçerek kaybetti

 4. Hüseyin Kalkan dedi ki:

  Biraz uzun bir yazı olacak ama şimdiden özür dileyerek başlamak istiyorum.Antalyada evet turizm cennetinde yaşıyorum.Burada insanlara anlattığımda bizim oralarda yani malatyamizda hasta nakli surekli helikopterle taşınır hastanemiz turkiyede ve dünyada karaciğer nakli hususunda rekora sahiptir dediğimde şaşkın kalıyorlar.

  Degerli Rektörümüzden başlamak üzere taa temizlik personeline kadar herkes ırk mezhep sınıf statü gözetmeksizin tüm hastalara gerekli ilgi şevkat ve ehemmiyeti gösterdiğine çok şahit oldum.Çunku o topraklarda yetişen insanlar insanı duygularla büyüyor.Burayi sormanıza bile gerek yok en basit örnekle eşime bile çok defa söylemişimdir olurda bir gün ağır hasta olursam malatya ya yetiştirin beni onlar işini bilir diye.
  Dahada güzel şeylere insanlarımızın imza atacağından hiç bir şüphem yoktur.

  Bu söylemiş olduğum konular sadece Araştırma Hastanemizle alakalı olmayıp diğer özel hastaneleri de kapsamaktadır.

  Sanırım başkada söylenecek bir şey kalmadı buradan degerli Malatyama ve insanlarimiza saygı ve sevgilerimi sunmak istiyorum.

 5. Eğitimci dedi ki:

  Evet Malatyamiz adına güzel bir gelişme ama şunu da unutmamak lazım bu binalar içindeki verimlilkle guzellesir. Eger ki yetkin ve ilgii doktorlar hemsireler ve personel olursa ne mutlu bizlere.. Ayrıca coknonemli bir husus ta bu hastanelerin temizlikleri ve hijyen durumları malesef şuan çok kötü durumda bunlar da en kısa zamanda düzelir..

 6. CEMİL dedi ki:

  mühendislik ilahiyat eczacılık dişçilik ne yaptı cevap hiç bir şey!

  1. Adalet dedi ki:

   Bilimden zerre anlamayan, bos islerle uğraşıp sonra da biseyler ureten insanlari eleştirip yol gostermeye calisan aciz insan görüntüsü.. tebrik ederim cemil,kendini boyle sacma sapan yorumlarla teselli etmeye calisman senin en büyük başarın..

 7. Nurettin Özkul dedi ki:

  Maşallah, güzel ve önemli bir yatırım, yeterkl doktorlar ettikleri yeminlerine sadık kalarak bu önemli bir bölümün değerinin farkında olarak hastalarımıza hiç ayrım yapmadan önemi göstererek sahip çıkarak hastalıklarının tedavisini sağlayarak mutlu bir hayata başlamalarını sağlamalarıdır inşallah.

 8. Ali dedi ki:

  Cemil çelik zamanından alt yapısı oluşturulan bir şey bu. Bunların tek işi mesut yılmazın dedigi gibi kurdale kesmek

  1. Ergün dedi ki:

   Bu kadar muhalefet olunmaz, düşüncede olmuyor bu işler… İcraatı gerçekleştirmek önemli olan,ve de yapılan güzel hizmetleri tarafsız gözle görüp tebrik etmek lazım. Ama nerde, hep muhalefet hep muhalefet, yazık.

  2. Ahmet dedi ki:

   Ali kardeş sen yanlış biliyorsun.bunu Ecevit planlamış.??

  3. ahmet koc dedi ki:

   Evet doğru söylüyor, bu proje Cemil Çelik döneminde planlandı ve yatırım programına alındı. Projenin bizzat talimatını veren kişide Recep Tayyip Erdoğan’dır. Projenin dosyasını Erdoğan’a götüren kişide Şevket Keskin’dir. Projeyi 4 yıldır tamamlayamayan ve rektörlük ataması dönemine denk getiren kişide Ahmet kızılay’dır. Acıp bakın yerel medya arşivlerine.

 9. Mustafa dedi ki:

  Malatyamıza güzel bir yatırım lakin 3 ay önce babamla hastanede kaldık o çarşaf yastıklar kokudan durulmuyor ve üstelik yırtık pırtık babam enfeksiyon kaptı ankaraya götürmek zorunda kaldık bunada bir çare bulursanız güzel olur

 10. Kerim Dayı dedi ki:

  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ahmet Kızılay gerçekten kral bir insan. Sessiz sedasız çok güzel işler yapıyor İnönü üniversitesi onunla çok güzel işler yapıyor.
  Birileri gibi eften püften işlerle haber olmuyor adam iş yapıyor. Gerçi herkes herkesin notunu veriyor.

 11. hekim dedi ki:

  yine doktor yine hastane başka bişey yok zaten

  1. Özlem dedi ki:

   Ne bekliyorsunuz pardon? Orada şifa bulmayi bekleyen umut eden binlerce hasta var. Eski günleri çabuk unuttunuz haatanelerde ilac alabilmek muayne olabilmek için saatlerce sıra beklediğimiz günleri

   1. Malatya sevdalısı dedi ki:

    Özlem, dediğine katiliyorum. Fakat globalleşen su dar-i zamanda geçmişe ağıt yakmaktansa, şimdiki zamanın teknolojisine, imkan ve kabiliyetlerinden ne kadar çok faydalanabiliriz telaşına düşmek lazım gelir. Dönemsel olarak teknolojinin gelişimi gibi icraatlerde paralel şekilde ilerliyor o yüzden geçmişin agitlariyla şimdiki ağıtları bir tutmamak en büyük akıl seviyesini belirler.

  2. Ahmet dedi ki:

   şehir hastanelerine ne gerek var.Hasta yoksa ne olacak.Diyen Kemal dayı ile aynı zekaya sahipsin.Tebrik ederim.

 12. Malatyalı yurtsever dedi ki:

  Maşallah, Allah nazardan saklasın. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezimiz, Malatyamızın göz bebeğidir. Aldı yürüdü. Artık büyük şehire hasta taşımak yok. Çok şükür bugünlerimize, Allah sebebinden rektörümüz sayın Prof. Dr. Ahmet Kızılaydan razı olsun. Onkoloji bölümünün çok çok değerli hocalarımıza da Allah’tan can sağlığı diliyoruz. Muhteşem insanlar. Bilgili, hoşgörülü, güler yüzlü, yardımcı. Allah sizden razı olsun.

 13. murat dedi ki:

  malatyamıza güzel bir hizmet

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."