Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Malatya’nın Sağlam Durması Çok Önemli”

“Malatya’nın Sağlam Durması Çok Önemli”
 • 08.09.2019

CUMHURBAŞKANI 109 YATIRIMIN AÇILIŞINI YAPTIĞINI SÖYLEDİ.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni öncesinde yaptığı konuşmada “Malatya’nın sağlam durması çok önemli. Malatya’nın sağlam durması demek doğunun sağlam durması demektir. Doğu’nun sağlam durması demek Anadolu’nun sağlam durması demektir. Anadolu sağlam durunca da Allah’ın izniyle önümüzde duracak kimse yok demektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da toplu açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Hükümet Meydanı)‘nda yapılacağı belirtilen, ancak daha sonra bu meydanın karşısındaki Soykan Meydanı’na alınan toplu açılış töreni öncesi vatandaşlara hitap etti.

Mitinge dönüşen açılış nedeniyle düzenlenen törende Malatyalıları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizleri altı aylık bir aranın ardından bir kez daha sevgi, saygı ve hasretle selamlıyorum. Mahalli idareler seçimleri öncesinde buraya geldiğimizde sizlerle AK Parti’yi zirveye çıkarmak üzere sözleşmiştik. Rabbim hepinizden razı olsun büyükşehir belediye başkanlığında yüzde 68,5 oy oranıyla Malatya’yı Türkiye ikincisi yaptınız. Bu tarihi başarının kazanılmasında emeği geçen, katkısı olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de Malatya halkına ediyorum. Malatya’ya yakışan liderliktir. İnşallah bir sonraki seçimlerde Malatya’yı ikinci değil, birinci olarak ziyaret edeceğiz. Bir sonraki seçimde birinci olmaya hazır mıyız? Bizde Malatya’nın birincilik sevincini paylaşma sözünü şimdiden veriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’nın sağlam durmasının Anadolu’nun sağlam durması adına önemli olduğuna vurgu yaparak, “Malatya’nın sağlam durması çok önemli. Malatya’nın sağlam durması demek doğunun sağlam durması demektir. Doğu’nun sağlam durması demek Anadolu’nun sağlam durması demektir. Anadolu sağlam durunca da Allah’ın izniyle önümüzde duracak kimse yok demektir. Ülkemize ve milletimize yönelik her saldırıda bir gözümüzle Malatya’yı takip ediyoruz. Şayet Malatya halkı bizimle birlikteyse karşımızda kim olursa olsun bir kat daha büyük bir azimle, cesaretle, kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkenin çetin bir mücadelenin eşiğinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizi Suriye ve Irak sınırları boyunca tümüyle kuşatmak için oynanan sinsi oyunu kısmen çökerttik. Suriye’nin kuzeyinin bir bölümüyle Irak sınırlarımızı önemli ölçüde güvenlik altına aldık. İdlib tarafında rejimin yeni katliamlarına engel olmak için Rusya ve İran ile işbirliği halinde yoğun çaba harcıyoruz. Bir sonraki haftanın başında İstanbul’da Rusya ve İran liderleriyle üçlü zirvede bu konuları bir kez daha ele alacağız. Bizim için asıl tehdit ise Fırat’ın Doğu’sundaki terör yapılanmasıdır. Fırat’ın Doğu’sundan başlayıp, Irak sınırına kadar uzanacak bir güvenli bölge oluşturmak için Amerika ile görüşme halindeyiz. Amerika’yla da görüşüyoruz. Ancak bu konuda bizim istediklerimizle onların kafalarındakinin aynı şey olmadığını attığımız her adımda tekrar görüyoruz. Biz, bölgede yuvalanan terör örgütünü tamamen ortadan kaldırmayı hedeflerken, onlar terör örgütüyle bizi aynı zeminde idare etmenin hesaplarını yapıyorlar. Anlaşılan o ki müttefikimiz bizim için değil terör örgütü için güvenli bir bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz. Türkiye’nin güvenlik bölge derken ne kastettiğini 2015 yılından beri tüm muhataplarımıza defalarca izah ettik. Biz; DEAŞ’la birlikte PKK ve uzantıları PYD, YPG, SDG’den temizlenmiş bir alan oluşturmak istiyoruz. Ancak bu şekilde ülkemiz topraklarında Avrupa’da veya başka yerlerde yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin kendi evlerine dönüp, huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürebilmelerini sağlayabiliriz. Aksi taktirde ne ülkemizdeki ne başka yerlerdeki Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerine dönüşü mümkün olamaz. Hiç kimse masum insanları, terör örgütlerinin veya zalim rejim güçlerinin tehdidi altında yaşamaya mecbur bırakamaz. Ne Fırat’ın Doğu’sunda ne de İdlib’de insanlık dışı böyle bir duruma rıza göstermeyeceğiz. Şayet bize bu mücadelemizde gereken destek verilmezse, ülkemizdeki 3 milyon 650 bin Suriyeli’nin de, İdlib’den sınırlarımıza dayanacak 2 milyon kişinin de önünü alamayız. Biz, Fırat’ın Doğu’sunu güvenli hale getirip, orada en az bir milyon kişinin iskanını sağlamak isterken, yeni sığınmacı dalgalarına muhatap olmamıza yol açacak adımlara kesinlikle tahammülümüz yoktur. Geçtiğimiz günlerde ifade ettim; buradan gücümüze güç katan Malatya’dan bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Eylül ayı bitmeden Fırat’ın Doğu’sunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır. Bu iş öyle 3-5 helikopter uçuşuyla, araç devriyesiyle, göstermelik bir kaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir. Orada bir milyon kişi iskan edebilmek için, şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız. Bunun için ne kadarlık bir güç gerekiyorsa o kadarını kullanmakta kararlıyız. Bölge halkı zaten bizim yanımızda olacaktır.”

‘Türkiye’yi gibi bir ülkeyi üç kuruşluk terör örgütlerine tercih edecek bir anlayış, sadece bölgemiz değil tüm dünya için tehlike arz ediyor demektir’ ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Hep söylediğimiz gibi Türkiye, sadece 82 milyon vatandaşı ve 81 vilayetinden ibaret değildir. Türkiye, milyarlarca kardeşinin, dostunun, mazlumun, masumun duasını gerektiğinde desteğini alarak yol yürüyen bir ülkedir. Herkesten hesabını, kitabını buna göre yapmasını özellikle bekliyoruz. Şahadeti en büyük şeref, gaziliği en büyük paye olarak gören bir milleti ölümle, saldırıyla, yaptırımla tehdit emek ancak onun kararlılığını keskinleştirir. Çanakkale’de, İstiklal Harbi’mizde, 35 yıllık terörle mücadele dönemimizde bunu denediler. En son 15 Temmuz’da bunu denediler, her seferinde de cevabını aldılar mı? Biz, İstiklal Marşı dahi ‘korkma’ diye başlayan neredeyse yılın her günü tarihindeki bir zaferin yıldönümünü kutlayan, toprağın sadece üstündekileriyle değil, altındakileriyle de iftihar eden bir milletiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir süredir milletimizin hep zenginliği olarak gördüğümüz farklılıklarımıza saldırıyorlar. Kimi zaman siyasi kimi zaman etnik kimi zaman mezhep farklılıkları üzerinden kimi zaman ekonomik kimi zaman sosyal sıkıntıları kaşıyarak Türkiye’yi yeniden kendi içine kapatmak istiyorlar. Sizlere soruyorum; bizde Sünnilik, Alevilik diye bir ayrım var mı? Biz Alevi’siyle Sünni’siyle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü sevdik ve yolumuza da böyle devam edeceğiz. 17 yıldır bu oyuna biz izin vermedik. Malatya, Alevi-Sünni ayrımına asla pirim vermedi ve ben vermeyeceğine inanıyorum. Demokraside ve ekonomide ülkemizi getirdiğimiz yer, bu tezgahında başarılı olmadığında kazancımızın ne kadar büyük olacağını gösteriyor. Milletimizde bu gerçeği gördüğü için vesayetten darbecilere kadar kiminle ne mücadeleye girmişsek hep yanımızda oldu. Bugün milletimizin çok daha büyük desteğine ihtiyacımız olan bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin şuanda verdiği mücadele öylesine önemli ki gelecek yarım asrımız hatta bir asrımız buna bağlıdır. ”

Savunma sanayinin yüzde 70’inin yerli olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi biz İnsansız Hava Araçlarımızı yapıyor muyuz? Silahlı İnsansız Hava Araçlarımızı yapıyor muyuz? Şimdi inşallah onun bir üstünü daha yapıyoruz. Artık biz, S-400’lerimizi de aldık mı? Nisan ayında artık S-400’ler Türkiye’ye yerleşmiş oluyor. Bu da bir şeyi gösteriyor; artık Türkiye yol geçen hanı değil. Bir diğer taraftan da şuanda savaş uçaklarımızı da yapmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 hedefine ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tarihe ve milletimize söz verdiğimiz şekilde 2023 yılında bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayal olarak görülen nice başarıyı bugün nasıl bir fiil yaşıyorsak, 2023 hedeflerimize de aynı şekilde mutlaka ulaşacağız. Bütün kalbimizle inanıyoruz ki Allah’ın yardımı bizimle beraberdir. Bütün kalbimizle inanıyoruz ki milletimizin desteği bizimle beraberdir. İşte Malatya, açık net kendini ortaya koyuyor. Türkiye’nin beka düzeyindeki meseleleriyle ilgilenirken, şehirlerin ve ülkemizin temel hizmetler alanlarıyla ilgili yatırımlarını da ihmal etmiyoruz.”

Hizmetlerle ilgili de bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Malatya’mızda şehir hastanemiz var mı? Eğitim Araştırma hastanemiz var mı? Peki, bizden önce bunların hiçbiri var mıydı? Biz sizi seviyoruz. Şehir hastaneleri Yozgat’tan başladı devam ediyor. Türkiye’nin bütün büyükşehirlerinde bunu yapacağız. Şimdi sırada inşaatı süren ve iki yıl içerisinde hizmete açacağımız on şehir hastanesi daha var. Bütün bunlarla beraber müjdeler arka arkaya geliyor. Savunma sanayinde 250 kilometre menzili olan som füzesini biz ürettik. Bize stratejik ortaklarımız bir tane vermiyorlardı. Ama şimdi bunu kendimiz üretiyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da toplu açılış töreniyle vatandaşlarla bir sevinci paylaştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Malatya’mızın tüm ilçelerinde yapımı tamamlanan toplam yatırım bedeli bir katrilyon 20 trilyon lira olan 109 eserin toplu açılışını yapıyoruz. Okullar açılıyor. Eğitimde çeşitli ilçelerimizde anaokulu, ilkokul, orta, lise ve spor salonu olarak 28 eserin resmi açılışını yapıyoruz. Sağlıkta çeşitli ilçelerimizdeki devlet hastanelerimizi, sağlık merkezlerimizi, 112 istasyonlarımızı, ek binalarımızı hizmete açıyoruz. Yazıhan’da 9 bin 230 hektar alana hizmet verecek Boztepe sulaması başta olmak üzere DSİ’nin 4 ayrı projesinin açılışını da burada yapıyoruz. Çeşitli kurumlarımızın hizmet binalarının, çevre düzenlemelerinin, yol inşaatlarının, üniversitemizin çeşitli binalarının açılışlarını da gerçekleştiriyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemiz katı atıkları elektrik enerjisine çeviren 117 milyon liralık çok sayıda altyapı ve üst yapı işini tamamladı, bunları da resmen hizmete açıyoruz. Yeşilyurt, Battalgazi, Yazıhan Belediyelerimizin tamamlamış olduğu çok sayıda projenin açılışını da buradan yapıyoruz. Tarım ve hayvancılık sektöründe devlet destekli 29 ayrı özel sektör yatırımını da bugün resmen hizmete alıyoruz. Bugüne kadar Malatya’ya 21 katrilyon yatırım yaptık. 21 katrilyon, bunlarla kalmadık yeni yatırımlarla beraber yolumuza devam edeceğiz. Sivas-Malatya yüksek hızlı tren hattı, şehrimizi ülkenin tüm hızlı tren hatlarına bağlayacak önemli bir proje. Çalışmaları yürüyor. Sivas tarafından gelecek bu hat Elazığ, Diyarbakır’a kadarda devam edecek. Şuanda proje çalışmaları sürüyor. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl inşasına başlanmasını bekliyoruz. Malatya’mızın bölünmüş yol uzunluğunu 36 kilometreden 424 kilometreye çıkartmıştık. Kuzey Çevreyolu’nun da inşası başladı. Bu projeyi de söz verdiğimiz şekilde tamamlamakta kararlıyız. Kömürhan Köprüsü, Kömürhan Tüneli bağlantı yolları büyük ölçüde bitti. Eksikler tamamlanınca yakında birlikte hepsini açacağız. Eski stadın yerini Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. İhalesi yapıldı, inşası yakında başlayacak. Ülkemizin önemli tarım merkezlerinde olan Malatya’da şeker pancarı üreticilerimize verdiğimiz ve memnuniyetle karşılandığını gördüğüm ton başına 300 liralık fiyatı bir kez daha burada tekrarlamak istiyorum. Bu fiyatın üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Malatya’yı biz insanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu anayurt yapan destan şehri olarak ifade ediyoruz. Anadolu’yu anayurt yapan destan şehrine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Burası himmetli zatların yaşadığı, seçkin insanların, vefalı insanların yaşadığı diyardır. Siz 1994 yılında İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olduğunuzda İstanbul çöp, çamur, çukur deryasıydı. Ama çok kısa zamanda İstanbul’umuzu en modern şehirler haline getirdiniz. Sizler 2014’te ‘yerel kalkınma başlıyor’ dediniz. Bizde şehrimizin alt ve üst yapısını yapmaya gayret gösterdik. Bizler bu çerçevede gerek sosyal, gerek kültürel, gerek yeşilin korunması gerek katılımcı belediyecilik ile milletimize hizmet etmeye gayret gösterdik. Gönül belediyeciliği hedefini koydunuz. Bizlerde bu hedef doğrultusunda sizlerin gösterdiği hedefle Malatya’mıza hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Cumhurbaşkanımızın yanına Malatya dimdik ayaktadır. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere en güzel cevabı Malatyalılarımız veriyor” ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Aydın Baruş ise konuşmasında şunları kaydetti:

“Bugün teşriflerinizle müstesna bir gün yaşıyoruz. Ziyaretiniz Malatya’mız ve Türkiye’miz çalışma azmi ve heyecanımızı bir kat daha artırmıştır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının ardından Malatya’da tamamlanan yatırımların açılışını gerçekleştirdi.

Daha sonra Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin oğlunun düğün ve nikah törenine katıldıktan sonra saat 20.45 sıralarında Malatya’dan ayrıldı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- AA

Etiketler: /

Yorumlar
 1. B.Şehhir Belediye peesoneli dedi ki:

  Reis Malatya nın 70%i seninle ama belediye personeli çok dertli maaşlar düştü personelin alım gücü yok personelin dik durma gücü yok artık birileri işçilerin deetlerini dinlemeli geçmiş dönemden gelen büyük borcun faturasını işçilere ödetmeye çalışıyorlar bu işçi sorununa birilerini el atması ve çözmesi gerekiyor saygılarımla.

 2. Mehmet dedi ki:

  Malatyanin en büyük sorunu olan kayısıdan bahsedilmedi yine clftci vurgunculara teslim edildi. Kaysi 3 yıl önceki fiattan gidiyor. Fındığa 19tl fiat koyanlar kaysinin lafını bile ağızlarına almadılar.

 3. itiraz44 dedi ki:

  BİR MAVİ TRENİMİZ VARDI ONUDA ÇOK GÖRDÜLER MEMLEKETE,YAZIKLAR OLSUN.

 4. zibetra dedi ki:

  Biz ona “sağlam durma” demeyelim..

 5. Hasan dedi ki:

  Ak parti günden güne eriyo artık reis zor kurtarır.
  Siyaset önümüzdeki günler ve yıllar çok şeyler değişir reis dönemi yavaş yavaş bitiyoo

 6. Berkhan dedi ki:

  Tebrikler malatya tebrikler düğün için gelmiş bir baskan…..

 7. olabilir dedi ki:

  burada atıp tutmayın seçim zamanı attığınız oylar belli işlediğiniz günahlar yetmiyor birde yalancılık ile günahları arttırmayın.. troller sizi

 8. Ali dedi ki:

  Bu açılışı yapılan 109 tesisten yararlanan ben bu tesis açıldı da hayatıma şöyle bir konfor geldi, şu işim şöyle kolaylandı diyen bir Malatya’li arıyorum lütfen yorumuma cevap versin. Şimdiden teşekkür ediyorum.

 9. AKÇADAĞLI dedi ki:

  BİR TANE HASTANE YAPTILAR YA , DEVLET HASTAHANESİ OLDU AÇILIŞ YAPILDI YENİ YATIRIM DEDİLER ,EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTAHANESİ OLDU YENİ YATIRIM DEDİLER , ŞİMDİDE ŞEHİR HASTAHANESİ OLARAK AÇILIŞ YAPTILAR ….
  ” NE VAR YANİİİİ BİR HASTAHANEYİ 3 -4 KERE AÇIP MİLLETİN GÖZÜNÜ BOYAYAMIZMIYIZ . . . O KADAR YOL YAPTIK , BESMELESİZ AÇILIŞ YAPMADIK DAHA , BÜTÜN CUMALARI ONLARCA TELEVİZYON KAMERASI ÖNÜNDE KILIYORUZ DAHA NE İSTİYORSUNUZ BİZDEN , ELAZIĞDAN ,BİNGÖLDEN ,ADIYAMANDAN ,MARAŞTAN OTOBÜSLERLE BİNLERCE KİŞİ GETİRTİP MEYDANLARIDA DOLDURDUK , YAPMAYIN BÖYLE ELİNİZE DİZİNİZE DURSUN BU ADAR EMEK HARCIYORUZ BARİ 2 TANEDE İHALEYİ KAPALIM ….”
  MANTIĞI TÜRKİYEYİ YÖNETİYOR , UYU ÜLKEM UYU MIŞIL MIŞIL UYU , AMAN HAAA UYANMA , AMAN HAAA NE OLUYOR DİYE SAKIN SORGULAMA TAMAMMI , REİS KİMİ GÖSTERİRSE ONA OY VER ARKASINI DÜŞÜNME SAKIN HAAAA….

 10. halil dedi ki:

  109 yatırım. Allah tan korkun.reisi kandırmayın. şehir hastanemiz var mı diyor reis. halk eveeeeeet diyor. yav nerde var nerde. ayıptır. bir devlet hastanemiz var bir de araştırma. yapmayın. Malatyaya ne vaad edildi. cevap verin.

 11. mehmet dedi ki:

  Sayın yetkililer bu açılışı yapılan 109 yatırım nelerdir yazsanız da biz Malatyalı Vatandaşlar olarak bilelim.109 yatırımda kaç kişi İstihdam ediliyor biz de bilelim GENÇ İŞSİZLİK % 35-40 civarında yazık..

 12. Ceren dedi ki:

  Gerçekten üzülüyorum Cumhurbaşkanımıza.. Tarihin en kötü mitingi İHSAN KOCA ve ekibi tarafından Malatya’da organize edildi.. Çok acil Malatya başta olmak üzere Teşkilatlar yenilenmelidir!!!

 13. Doğu dedi ki:

  Elektrik kilowatı 1000 lirayı bulmuş hala gelmiş burda fıratın doğusu fıratın doğusu çiftçi arazi sulayamıyor bahçeyi kuruttuyor bunu soran varmı

 14. mehmet dedi ki:

  bu saaten sonra zor topalarsınız . millet kan ağlıyor market fiyatları uçmuş verdiğiniz zamlar komedi. iddia edilen usulsuzlüukler cabası. babacan bitirir sizi.

 15. MUSTAFA dedi ki:

  İlginç bir konuşma ve seçmenin ne kadar bilinçsiz olduğuna bir örnek.
  Cumhurbaşkanı soruyor “Malatyamızda şehir hastanemiz var mı?”
  Miting alanındakiler hep bir ağızdan “Eveeeeet”
  İşte Malatya bu yüzden gelişmiyor, büyümüyor. Başka şeyde aramanıza hiç gerek yok.

 16. Koray dedi ki:

  Taşıma suyla değirmen dönmez. Taşıma miting ile de vatandaş partiyi ayakta tutamaz. Halktan koptunuz. Yolsuzluk, adaletsizlik, adam kayırma, enflasyon coştu. Şehrimize de yatırım falan olmadı. Olmayan şeyler açılıyor. Üsttüne bir de Suriyeliler. Onlar gitmezse halk seni gönderecek. Artık dini duygular da yaramıyor. Mutfaklar kan ağlıyor.

  1. yavuz44 dedi ki:

   Çok ama çok haklısın

 17. Mustafa AYVALI dedi ki:

  Reyis artık kimi millet vekili yapaçagıni millete sor kimi belediye başkan adayı gösterecegini millete sorr sorkii AKP büyük parti kalsın istemedigimiz millet vekilleri geliyo ve hiç bi iş yaptıkları yok adı millet vekili hayır onlar benim vekilim olamaz beni oy zamanı deyil herzaman sorunlarımi soran benim millet vekilim olurrr

 18. Bynedimyan dedi ki:

  Sadece gülümsedim her çıkışın bir inişi mutlaka olacaktır..

 19. battalgazi44 dedi ki:

  şehir hastanesi ne zaman yapıldı haberimiz yok.

 20. Özkan dedi ki:

  Bu şehirin valisi cumhurbaşkanından sonra gelir. Ama siyasiler öne çıkmış. Makas bulan makasla bulamayan eliyle kurdeleyi tutmuş. Vali bey’e de arkalarda yer vermişler. Ayıp ki ne ayıp çok çalışıyorlar!!!

 21. Selami dedi ki:

  Artık yeni yüzler görmek istiyoruz Başkanım,Hep aynı isimler vekil yada il başkanı teşkilatta ya da belediye başkanı.

 22. Akcadagli dedi ki:

  Herhalde diger miting yeride kernek meydani olur 150000 lik mitinglerden 4000 lik alanlara dustu HEY GİDİ PARTİM HEY.Birde en buyuk destegi aldigi ildeki durum

  1. VAİZİN OĞLU dedi ki:

   O MEYDANA GELEN KALABALIK EKRANLARA BİLE SIGMIYORKEN SEN NEREDEN ÇIKARDIN 4.000’İ ALACADAĞLI NATEMATİKTEN SIFIR ALDIN HABERİN OLSUN? GÖRENDE SENİ ESKİ AK PARTİLİ ZANNEDER PEEHH? HEDEF 2023 DURMAK YOK YOLA DEVAM…

 23. Avsar bey dedi ki:

  Reisim Malatya bugun degil tarihinde hep dik durmustur.Burda soylenmesi gereken biz ne kadar Malatyanın yanında dik duruyoruz.

 24. mlx dedi ki:

  109 yatırım…maşallah..yatırıp yatırıp kaldırıyorlar..

  1. Kara dedi ki:

   Aynen..Balkonda Oturup Bir Cay içene Kadar Evin Önünden En az On Tane Kağıt Toplayıcısı Geciyor inanmayan Eline Bir Bardal Çay Alıp Balkona Çıksın..

 25. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Sayın Erdoğan civar il ve ilçelerden getirilen kalabalığa hitap etti.Toplu açılışı yapılan 109 yatırım neyin nesi.İşin ilginç yanı bir çok yere yapılan hava alanı terminal binasını sayarken sanki Malatya’ya çok modern bir terminal binası yapılmış gibi topluluğun hararetle alkışlaması.Özetle Malatya yatırımlar konusunda her zamanki gibi havasını aldı.

  1. reis dedi ki:

   68,5 oyu çevre illerdeki vatandaşlar verdi değil mi

   1. Bektas dedi ki:

    O oyu mhp verdi ve chp ye kusenler
    Mhp aday cikarsaydi akp %30 bile alamazdı anladin ?

    1. mehmet dedi ki:

     mhp mi kaldı

  2. MUSTAFA dedi ki:

   İlginç bir konuşma ve seçmenin ne kadar bilinçsiz olduğuna bir örnek.
   Cumhurbaşkanı soruyor “Malatyamızda şehir hastanemiz var mı?”
   Miting alanındakiler hep bir ağızdan “Eveeeeet”
   İşte Malatya bu yüzden gelişmiyor, büyümüyor.

 26. Gerçek Malatya dedi ki:

  Mevcut milletvekillerine rağmen, ikinci olduysa çok büyük bir başarı demektir. Her zaman yanınızdayiz. Başkomutanim, Yalnız, dava adamı ile menfaatlerinin peşinde kosanlari iyi ayitetmek lazım. Bak işte sonra ayağına dolaşıyorlar. Üç dönem kuralını bozmakla çok büyük hata yaptın Reisim.

 27. Ali dedi ki:

  Miting Belediye yanında olsaydı fiyasko olurdu

 28. Faik dedi ki:

  Yanındayız ama bu milletvekilleriyle değil sayın cumhurbaşkanım

 29. Leandro dedi ki:

  Neyin açılışıni yapti onu bilseydik bari

  1. 44FFM dedi ki:

   Kaysi çekirdeginin hasat zamani onun açilişi
   Her ne bulursak onun açimişi
   Bakkal firin cay ocagi hiç fark etmez
   Yeterki 1 metre şerit olsun nasil olsa binlerce koruma var yaninda basinda var boş kutu dahi olsa açiliş yapariz bir daha sormayin neyin açilişi diye

 30. Ali Yılmaz dedi ki:

  Şehir hastanesi nerde acaba bilen varmı?vekiller reisimizi kandırıyormu yoksa

  1. Osman dedi ki:

   Reisi kandırmayan kaldımıki !!!!!

 31. selamsız bandosu dedi ki:

  ikinci tıp tan hiç bahsetmedi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."