Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Malatya’da Başkanın Milletvekilinin Abisi-Ablası Kim?!”

“Malatya’da Başkanın Milletvekilinin Abisi-Ablası Kim?!”
 • 03.11.2016
 • Ağbaba: ” Malatya için söylüyorum kim ağabey, kim abla?Çık adam gibi bunu açıkla cesaretin varsa bakın biz ‘hodri meydan’ diyoruz hodri meydan.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan diyorlardı. Esas hedefleri tek adam. 93 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş. İnsanlar kul olmaktan kurtulmuş yurttaş olmuş. Bunlar birilerine kul olmak için koca koca adamlar uğraşıyor” dedi.

CHP Malatya İl Teşkilatı’nda İL Başkanı Enver Kiraz’ın da katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Ağbaba, “Cumhuriyet Gazetesi FETÖ ve PKK örgütüne destek vermekle suçlandı. Kimi 75-80 yaşındaki yazarları gözaltına alındı. Basında FETÖ arıyorsan, havuz medyasına bakacaksın,  kendi yandaşlarına bakacaksın. Açacaksın gazetelerin arşivin e bakacaksın FETÖ‘yü kim övmüş, hangi yazar övmüş, hangi başyazar övmüş,  hangi gazete AKP, FETÖ’yü kurtarır diye manşet atmış ona bakacaksın. Cumhuriyetin toprağında FETÖ’cü yetişmez. Cumhuriyetin toprağında PKK’lı yetişmez. Ama bunları arıyorsan her gün seni manşet yapan her gün yalan haberlerle ünlü gazetelere bakmak yeterli köşe yazarlarına bakmak yeterli düne kadar FETÖ’nün demir paralarını o olimpiyat paralarını gösterenlere bakacaksın düne kadar FETÖ’ya övgü dizenlere bakacaksın FETÖ’cü arıyorsan hırsız arıyorsan da oraya bakacaksın haram arıyorsan da o medyaya bakacaksın. Şimdi sen 2-3 tane kalmış muhalif medyayı susturarak bir tek adam diktatörlüğünü ilan etmek istiyorsun. Ne diyordu? ‘Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet’ diyorlardı, ama esas hedefleri tek adam 93 yıl önce Türkiye cumhuriyeti kurulmuş insanlar kul olmaktan kurtulmuş yurttaş olmuş bunlar tekrar birine kul olmak için koca-koca adamlar uğraşıyor” görüşünü savundu.

“AĞEBEY KİM, ABLA KİM?”

Muhalif insanların açığa alınıp, ihraç edildiklerini ileri süren Ağbaba, şunları söyledi:

“Malatya gibi birçok ilde sendikalarda aktif olan sendikalarda aktif çalışan bu mücadelede emek vermiş insanlar ihraç edildi. Bizde haklı olarak bir soru sorduk dedik ki, ‘kardeşim sen toplam 100’e yakın memuru ihraç etmişsin bunun içerisinde gazeteci var, hukukçu var, memur var, taşeron işçi var olmayan yok toplam 40 bin kişi gözaltında Cumhuriyet’e operasyon düzenliyorsun. Ya akla mantığa uyuyor mu arkadaşlar? Şimdi her alanda FETÖ’cü var. Bunları getiren siyaset Allah aşkına Emniyet müdürünü, savcısı, polisini, milli eğitim müdürünü, doktoru göreve ben mi getirdim kardeş? Kim getirdi? Siyaset getirdi. Aklımızla alay ediyorlar, her yerde FETÖ’cü var bir tek nerede yok FETÖ’cü siyasette yok akıl alır gibi değil. Bana cevap veriyorlar, bende buradan, ‘hodri meydan’ diyorum kardeşim ‘hodri meydan’ madem iş adamında abi abla var, madem kandın örgütlerinde var, madem polisinde, askerinde var bunları getiren siyaset kurumunda da var. Buradan açık çağrı yapıyorum, bana laf yetiştireceğinize Malatya’da ki siyasetteki ağabey, abla kim? Onun hesabını verin. Siyasetteki ağabeyler, ablalar kim? Diyorum ki bazı FETÖ’ye finansal destek vermiş iş adamlarına, hodri meydan. Araştırılsın Malatya içinde söylüyorum biz afiş asmakta zorlanırken, afişe para bulmakta zorlanırken, billboard kiralayamazken, AKP bütün billboardları, bütün binaları afişle donattı. Bunu kaynağı nerede kardeş? Bunun kaynağı nerede adam gibi çık açıkla. Bilin ki bunun peşini bırakmayacağız. Darbeyle hesaplaşacaksak önce siyasetle hesaplaşacaksın siyasette kim var? Malatya için söylüyorum kim ağabey, kim abla? Belediye başkanlarının ağabeyi ablası kim? Milletvekillerinin ağabeyi ablası kim? Çık adam gibi bunu açıkla cesaretin varsa bakın biz ‘hodri meydan’ diyoruz hodri meydan.”

“KAYISIYLA İLGİLİ SORUN ÇÖZÜLEMEDİ”

Ağbaba, Malatya’nın çeşitli sıkıntılar çektiğini ifade ederek, “Çeşitli sorunlarımız var, bunların başında da hepimizi, birçok Malatyalıyı endirekt ilgilendiren kayısı meselesi geliyor. Kayısıyla ilgili sorunlar maalesef hala çözülebilmiş değil. Geçtiğimiz günlerde bir basın organı da yazdı; pamuk, fındık ve zeytinde var olan ulusal konseyin kayısı konusunda kurulması 6 yıldan beri erteleniyor. 6 yıldan buyana maalesef bir adım atılabilmiş değil. Hala Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tozlu raflarında bekliyor. Bu bakanlık, kayısıyla ilgili sadece olumsuz şeyler yapmakla meşgul. ‘Kayısıya niye destek vermiyorsunuz?’ diye soru önergesi vermiştim, ‘kayısının desteğe ihtiyacı yok, kayısı zaten para ediyor’ denilmişti. Ama maalesef bu kayısıya verilmeyen desteğin diğer tarım ürünlerine verildiği de bir gerçek. Kayısıya neden destek verilmiyor? Gerçekten kayısının desteğe ihtiyacının olmadığından mı? Hayır, çünkü kayısıyla ilgili ciddi bir lobi faaliyeti yürütülmüyor. Maalesef iktidar milletvekilleri sadece genel başkanlarının ve cumhurbaşkanını söylediği şeylerle meşgul. Onların dertleri Malatya değil, onları dert ve sorunları kayısı hiç değil. Hala kayısı ve tarımın birçok temel meselesi de çözülebilmiş değil. Sulanmasından elektriğine, borçlardan birçok meselesine maalesef çözülemedi. Kayısı, Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret almak üzere başvurusu yapılan ve bekleyen ürünler arasında yer alıyor. Tam 8 yıldan beri kayısı AB’den coğrafi işaret almak için beklemekte. Baklavası aldı, fındığı aldı, diğer ürünleri aldı ama maalesef kayısı bir coğrafi işaret alamadı” dedi.

Selahattin Gökatalay-Ferdi Durdu / Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Esas hedefleri tek adam

Etiketler:

Yorumlar
 1. SELÇUK dedi ki:

  Beyinlerinden silebiliyorlarmı önemli olan o. 30 küsür yıl büyütülen FTÖ’yü öyle kimlik silmeyle bitiremezssiniz. PKK ile aynı tarihe sahip bu iki canavarı besleyip büyütenler icratına devam ederken siyasiler hala birbirleriyle dalaşıyorlar. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Sabah akşam şehit ve vatandaş cenaze haberleri izliyoruz. Millet psikolojisi olumsuz anlamda tavan yaptı. Haber dinlemekten korkar hale geldik. ” YETER ARTIK ..!” birileri dur desin.İçeride yetmiyormuş gibi bir de sınır ötesin de Mehmetçiklerimizi kaybederken asıl toprağın sahipleri memleketimde bedava yaşamanın hazını yaşıyor. Yetmiyormuş gibi hala hak talep ediyorlar. Ekonomi dip yaptı. İşsizlik hat safha da. Kimse kimseyi kandırmasın Memleket hızla uçuruma götürülüyor. Şimdi el ele verip tek yürek olmak zamanı. Kardeşliğin ve erdemliğin zamanı. Yoksa çok daha günlere doğru hızla koşuyoruz.

 2. Mustafa dedi ki:

  Peki chp nin hdp ve pkk ya abilik ablalık yapanları kimler sende cesaret varsa önce sende onları açıkla.Bu memleketin aleyhine ne yapılırsa bakıyorsunuz orda chp milletvekilleri var.

 3. Haknizam dedi ki:

  Abileri ablaları uzaklarda aramanıza gerek yok ki arkadaşlar. Son gece operasyonu ile belediye başkan adaylarını değiştiren kimse, onlardır. Çok kafanızı yormayın.

 4. Mesut dedi ki:

  Lafın sonunu getir ne demek istediğini anlamıyor insanlar dokunulmazlığın var belliki ortada bir mevzu var korkma söyle isim ver

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Mesut bey,
   Milletvekili dokunulmzlıkları kalktı. Gündemi galiba takip etmiyorsun.
   En büyük dokunulmazlık iktidar yanlısı olmaktır. Bunu da bilmen lazım.
   Lafın sonu da belli başı da belli ancak anlamayana yapacak bir şey yok.
   Adam açıkça bu örgüte destek veren ve Malatya il imamlarının açıklanmasını istiyor.
   Siz istemiyormusunuz?

 5. irfan bozan dedi ki:

  Yav hemşerim sen ne konuştuğunu biliyormusun yoksa ağabeyin gibi ezberemi konuşuyorsun
  hodri meydan dedin de sen o meydanı doldurabilecen mi

  1. MUSTAFA dedi ki:

   Hemşerim vekil ne konuştuğunu biliyor da siz niçin anlamak istemiyorsunuz.
   Fetöcülerin açıklanmasını istiyor.
   Siz istemiyormusunuz?
   Neden?

  2. abdullah argan dedi ki:

   İlk gün O meydanlarda her parti mensubu vardı. İkinci gün ön saflarda kendisini kamufule eden KRİPTO FETÖ cüler vardı. ( En çok slogan atan, en çok bayrak sallayan, meydanlarda selfi çekip sosyal medayada paylaşan abiler – ablalalar ) Üçüncü gün kripto tipler PAŞAKÖŞÜ nde fetöcü protestosundaydı. Sonraki günleri de parti şovu yapmayı başardınız. Son gün yine bayrağımızı alıp gitttiğimizde BADEMBIYIK abilerimiz, HAFAZANALLAH çarpılırsınız diyen ablalarımız yine görev başındaydı. Duruma göre tavır almak, takiye, KANDIRILMAK ve KANDIRMAK kimin litaratüründe bunu sizler iyi bilirsiniz. Ha birde sosyal medya üzerinden bol küfür edin talimatı vardı !

 6. irfan bozan dedi ki:

  Yav güzel abicim sen hodri meydan diyorsunda darbe günü niye meydana gelmiyordun

  1. MUSTAFA dedi ki:

   İrfan bey, ne meydan mış bu meydan. Şehit deyince 15 Temmuz şehitleri, Gazi deyince 15 temmuz gazileri. Her gün 5-10 tane güneydoğudan şehidimiz gazimiz geliyor. Bunlar şehitten, gazi den sayılmıyor mu?
   Peki bu adamlarla kol kola gezenler, boy boy resim çektirenler niçin sorgulanmıyor.
   Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir durum.
   Allah bu millete yardım etsin.
   Yoksa din iman hak getire.

 7. Ahnet dedi ki:

  Adam doğru demiş. Ben hep derim ve burada defalarca yazdım. Malatya da kaç tane mudur şuan tutuklu. Suçludur suçsuzdur bilemem. Tek sorun şu: bu müdürler hakkıyla mı mudur oldu yok olmadıysa bu müdürleri oraya getiren siyasiler kim? Neden bunları getiren kefil olan siyasileri kimse konuşmaz. Sayın vekil cok doğru demiş.

 8. tuğra dedi ki:

  zaten malatya halkı her şeyin farkında artık. sokakta bile millet neler konuşuyor. meydanlarda şahin kesilenlere karnımız tok bu saatten sonra

 9. yavuz dedi ki:

  Ben bu partiye oy vermem ama adam doğru söylüyor.
  81 ilde siyasi partilerin abisi ablası da açıklansın.
  Belediye abi ve ablası açıklansın
  Hatta işlem yapılsın bunların torpili nereden geliyor

 10. Berk dedi ki:

  Malatya siyasetinin ağabeyi belli hangi milletvekili ağabey konumunda bence herkes biliyor

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."