Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Milletvekili Atanmasının Nedenini Tüm Malatya Biliyor!”

“Milletvekili Atanmasının Nedenini Tüm Malatya Biliyor!”
 • 16.05.2016
 • CHP İl Başkanından AKP’li Şahin’e tepki: “Geçmişte oy kullanmayı günah gören, ‘AKP’ye oy vermeyin’ diyen Mustafa Şahin’in AKP’den milletvekili seçilmiş olmasını AKP’nin ve AKP’ye oy veren vatandaşların takdirine bırakıyoruz.”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz yazılı bir açıklama yaparak AKP Milletvekili Mustafa Şahin’i sert sözlerle eleştirdi.

Kiraz yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“AKP Milletvekili Mustafa Şahin yine gündemde kalmak için partimizi ve milletvekilimizi eleştirmiş. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var. Yoksa Şahin gibi siyaseten hiçbir şey yapmayanlar, kendilerini halka nasıl gösterecekler merak ediyoruz.

MUSTAFA ŞAHİN’İN MALATYA GİBİ BİR DERDİ VAR MI?
Cumhurbaşkanına şirin görünüp, bir sonraki dönem de milletvekilliğini garantilemek için ne zaman Türkiye ve Malatya gerçeklerini söylesek ardından açıklama yapan Mustafa Şahin’in bugüne kadar Malatya’yla ilgili bir açıklama yaptığını duyan var mı? Malatya’nın sorunlarının çözümü için bir kez değerlendirme yaptığını duyan var mı? Daha doğrusu Mustafa Şahin’in Malatya gibi bir derdi var mı? Milletvekili olarak atanmasının sebebi de CHP’ye, Genel Başkanımıza ve genel başkan yardımcımıza ağza alınmayacak laflar söylettirmek olduğunu tüm Malatya biliyor.

MESAJ YERİNE ULAŞMIŞ
Tüm Malatya Mustafa Şahin’in de Veli Ağbaba’nın da Malatya için çalışmalarını izliyor. Arada kıyaslanmayacak derecede fark olduğunu biliyor. Bunu en çok da AKP’ye oy veren vatandaşlarımız biliyor. Mustafa Şahin, aslında cevap verilmeyecek kadar düşük profilli bir siyasetçi. Veli Ağbaba’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ‘en çok düşük profilli kişiyi Malatya’da bulabilirler’ cümlesini ilk kendisi üzerine alındığına göre mesaj doğru yere ulaşmış demektir.

ABİ DEDİKLERİMİZ ÜRÜME KELİMESİ KULLANMAZ
Geçtiğimiz günlerde kullandığı ürümek kelimesiyle kendisinin ne kadar üst seviyede siyaset yaptığını da görmüş olduk. Mustafa Şahin şunu iyi bilmeli ki bizim abi dediklerimiz ürüme kelimesini kullanmazlar. Kullananlara da biz abi demeyiz.

“AĞBABA, ASLANLAR GİBİ ÖN SEÇİMDEN ÇIKMIŞTIR”
Cumhuriyet Halk Partisi’ni kendi partisiyle karıştırmış olacak ki, yapılan ön seçimlerimize dil uzatıyor. Milletvekilimiz Veli Ağbaba, genel başkan yardımcısı olmasına rağmen Malatya’da aslanlar gibi ön seçime girmiştir. CHP’nin üyesi de, delegesi de başka partilere benzemez. Tüm Malatya AKP’nin kapalı spor salonlarında yaptığı temayül yoklamalarını çok iyi biliyor. Oyların torbalara konulup götürülmesini, delegelerden en çok oy alan kişilerin nasıl sıralamaya giremediğini, ‘kesinlikle milletvekili olamaz’ denilen kişilerin nasıl milletvekili olduğunu çok iyi biliyor. Bu yüzden bizim siyasi kültürümüze, demokrasi anlayışımıza en son söz söylemesi gereken kişi, siyasi yaşamı bir kişinin iki dudağından çıkan cümleye bağlı AKP’nin milletvekili Mustafa Şahin’dir.

“AKP’YE OY VERMEYİN DİYEN, AKP MİLLETVEKİLİ”
Geçmişte oy kullanmayı günah gören, ‘AKP’ye oy vermeyin’ diyen Mustafa Şahin’in AKP’den milletvekili seçilmiş olmasını AKP’nin ve AKP’ye oy veren vatandaşların takdirine bırakıyoruz. Mustafa Şahin ve onun gibiler ‘dün dündür, bugün bugündür ‘ diyip , siyaseti halk için değil kendisi için yaptıkları için bu konuda çok da sorun yaşamazlar.

AKP, TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR
Bitmek üzere olan terörü tekrar hortlatan Mustafa Şahin’in partisi şimdi ‘terörle mücadele ediyoruz’ diye şov yapıyor. 2002’de sıfır terörle aldıkları ülkeyi her gün şehit cenazesi gelen ülke haline getirenler, bizi de terörle işbirliği yapmakla suçluyor.14 yıldır ülkeyi yönetenler, teröre yardım ve yataklık yapmıştır. Başbakanı , “İmralı beklentilerimize cevap verecek noktaya geldi” diyen, Başbakan Yardımcısı “Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var” diyen, Bakanı “Öcalan’ın mesajları bizim de düşüncelerimiz” diyen Mustafa Şahin, bu cümleleri ve çözüm sürecinde yapılanları unutacağımızı mı sanıyor? Malatyalıların aklıyla dalga mı geçiyor?

“PARALELCİLERLE YEDİĞİ İÇTİĞİ AYRI GİTMEZ”
Şahin, CHP’yi paralel yapıyla işbirliğiyle suçlamış. Trajikomik bir cümle. Mustafa Şahin başarısızlıklarını ve kusurlarını başkalarını eleştirerek ve haksız bularak akla uygun hale getirmek isteyen paranoid hastalığına yakalanmış. Kendisi, paralel yapı dediği kişilerle yediği içtiği ayrı gitmeyen biridir. Uçaktan iner inmez hangi paralelci fabrikalara gittiğini, hangi paralelcilerle iş tuttuğunu biz değil tüm Malatya biliyor. Bundan 5-6 yıl önce dostum dediği kişileri şimdi hain diye suçluyor.

KONUŞMADA ‘ÜRÜME’ DİYEN , YAZILI DA ‘MİTONAMİ’ DİYOR
Mustafa Şahin bir öğretmendir. Tüm Malatyalılardan, önünde yazılı bir metin olmadan Mustafa Şahin’in konuşmasını izlemelerini öneriyoruz. AKP’ye oy veren vatandaşların kime oy verdiklerinin en güzel göstergesi, Mustafa Şahin’in bizzat kendisidir. Hal böyleyken, herkes gibi biz de Mustafa Şahin’in son yaptığı yazılı açıklamayı kendisinin değil birileri tarafından yazılıp basına servis edildiğini düşünüyoruz. İddia ediyorum, sayın Şahin’in açıklamasında yer verdiği ne Mitomani hastalığını söyleyebilir, ne de, ne anlama geldiğini bilir. Olay bu kadar basittir. Konuşurken ‘ürüme’yi söyleyen kişinin, yazılı açıklamada Mitonami’yi kullanmasını beklemek abesle iştigaldir.

“CHP OLMASAYDI, MUSTAFA ŞAHİN MİLLETVEKİLİ OLABİLİR MİYDİ?”
“Partilerinin utanç dolu tarihine bakmadan bu hareketin liderini her seferinde diktatörlükle itham eden bu zavallılara” demiş. Biz Mustafa Şahin’e aynı ayarda karşılık vermeyeceğiz.Zaten bunu becermek de imkansız. Ama şunu çok iyi bilsin ki, Cumhuriyet Halk Partisi ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bugün övündüğü hareketinin lideri de, kendisi de bir kul olmaktan öteye gidemeyecekti. CHP olmasaydı Mustafa Şahin milletvekili olabilir miydi?

“BİZDEN SİZE EKMEK ÇIKMAZ”
CHP gibi Türkiye’nin en köklü siyasi hareketine bulaşanlar er ya da geç tarihin tozlu raflarında yerlerini almışlardır. Mustafa Şahin’e bir tavsiyemiz var.Bizden size ekmek çıkmaz. Medyaya çıkmak için başka kapılar bulsanız, siyasi geleceğiniz için daha iyi olur.”

Etiketler: / / / /

Yorumlar
 1. Hasan dedi ki:

  Saçma bir tartışma

 2. pötürgeli dedi ki:

  yemezler gardaş eskidendi o…
  bizim ağzımızla konuşma biz iyi biliriz değerlerimizle dalga geçenleri küfredenleri
  genel başkanın karşısında kırk kat olup gelip demokrasiden bahsetme

 3. Kaan dedi ki:

  Ayrıca Sayın Kiraz’ı bir konuda tebrik etmek lazım. Demişler ki “CHP olmasaydı Mustafa Şahin milletvekili olabilir miydi?” Gerçekten süper bir tespit. Gerçekten de CHP olmasaydı Sayın Şahin milletvekili seçilemezdi. Çünkü, CHP’nin izlemiş olduğu siyaet sayesinde AKP iktidar, Şahin’de milletvekili. Bunun sebeplerinden biride CHP’nin Malatya’daki zamanını incir ağacı dikmekle geçiren il başkanıdır. CHP çalıştıda, vatandaşa kendisini kabullendirdide oylarını uzaylılarmı götürdü? Aslanoğlu’nun canlısına sahip çıkamadınız, anısına bile sahip çıkamıyorsunuz. Halen çıkmış siyaset yapıyorsunuz.

 4. Kaan dedi ki:

  Sayın Kiraz, neden bugün Aslanoğlu için bir açıklama yapmadınız. Partinin il başkanı olarak Rahmetli Aslanoğlu’nu anmaya sizin politik bakış acınız yetersiz mi kalıyor? CHP bugün Aslanoğlu için bir Mevlid-i Şerif okutmalıydı. Ama nerede? Veli’nin adına cevap yetiştiriyor. sanki CHP’nin değil, Veli beyin özel statülü il başkanı gibi.

 5. Erdal dedi ki:

  ben bir ak partili olarak chp li kirazı kutluyorum…
  ilk defa enver kirazın ağzından o kadar çok doğru cümleler çıkmış ki… mustafa şahin bu partinin gerçekten düşük profilidir.. enver kiraz bu cümleleri bu partinin başka vekili için söyleyemez gerçekten iyi bir noktadan yakalamış…

 6. Ahmet dedi ki:

  ya arkadaş mustafa şahin ak partinin kuruluşundan itibaren çeşitli görevlerde de bulunmak suretiyle bu hareketin içinde olan bi insan.sen çıkmış zamanında akpye oy vermeyin dediğini iddia ediyorsun yalanı bi bırakın ayıptır.mustafa şahinin seviyesine yetişemeyecek insalar çıkıp atıp tutmasın bi zahmet.dil bilgisi öğretmeye çalışan insanların konuşmaktan aciz oldugunu da bi malatya görüyor zaten

  1. hekimhanlı dedi ki:

   Haklısın Ahmet bey,Mustafa ŞAHİN bey, değerli ve ne yaptığını bilen bir Milletvekilimizdir onu bilen bilir.Bu adamlar tanımaz…

  2. Ahmet dedi ki:

   AKP’nin Kuruluşundan şimdiye kadar çok iyi biliyrum kadroyu demk sende sonradan katlanlardnsn bn Mustafa Şahin diye birini tanımıyodum sadece dersime giren bi hocaydı dersaneden ondan bnden iyi kimse tanıyamaz onu sana katılmyorum üstte yazan arkadaşın dediği gibi biriydi

   1. Enver dedi ki:

    Mustafa şahin parti kurulduğundan beri vardı veya yoktu oy veriyordu veya vermiyordu size ne be kardeşim bu adam 3 dönemdir vekilmi vekil konu kapanmıştır susun oturun sevmiyorsanız oy vermeyin hasütlüğe gerek yok

    1. Ahmet dedi ki:

     Vermiyorum zaten senin neden zoruna gidiyor herkes özgürdür yorum yapmaya sen vermeye desteklemeye devam et muhalefet yapma zoruna gitmesin

     1. Enver dedi ki:

      Sen yalan konuşuyosun çünkü mustafa şahin hayatı boyunca eline tebeşir almamıştır sadece yöneticilik yaptı o dersanede sen kalkmış dersime giren hocaydı diyorsun tanımadığın bilmediğin belli bari sus yorum yapma mustafa şahini tanıyan onun hakkında böyle konuşmaz ben dersanesine giden binlerce öğrenciden biriyim sadece ama kimi gördüysem mustafa şahini tanıyan herkes saygıyla sevgiyle bahsediyor

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."