Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

“Milli Dayanışma Kampanyası Başlatıyoruz”

“Milli Dayanışma Kampanyası Başlatıyoruz”
 • 30.03.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Millete Sesleniş” konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, “Salgının ilk günlerinden itibaren Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Tedbirleri pek çok ülkeden daha erken aldık”
Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sağlık altyapımız, gerek personel gerek ilaç ve malzeme gerekse yoğun bakım yatağı açısından diğer ülkelere göre oldukça iyi durumdadır.”

Mevcut hastanelerimizi güçlendirme yanında, yeni hastanelerimizi de süratle hizmete açıldığını belirten Erdoğan, “Kovid-19 hastalığı sürecinde tedbirlerimizi, hamdolsun, pek çok ülkeden daha erken aldık ve hayata geçirdik.” dedi.

“Gıda konusunda herhangi bir sıkıntı yok”
Aşama aşama ilave tedbirlerin de yürürlüğe sokulduğunu söyleyen Erdoğan, gıda konusunda da herhangi bir sıkıntı olmadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ülkemiz, tüm temel gıda maddelerini kendisi ürettiği için, hem stoklarımız, hem de tedarik zincirlerimizin işleyişi, ihtiyacımızı karşılayacak düzeydedir.”

“Salgın sürecinde en önemli hususlardan biri sağlık sistemini ayakta tutmak”
Erdoğan, salgın sürecinde en önemli hususlardan birinin sağlık sistemimizi ayakta tutmak olduğunun altını çizerek, “Sağlık kuruluşlarının personel ve araç-gereç imkanlarını ne kadar yüksek oranda mücadeleye tahsis edersek, o derece etkili baş edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara, acil olmayan durumlar dışında hastaneye gitmemeleri çağrısında bulundu.

“Hiçbir tehdit bizi hedeflerimize vazgeçiremez. Çünkü biz Türkiye’yiz”
Şehirler arası seyahate getirilen kısıtlamaları hatırlatan Erdoğan, “Gerekirse, şehir içi ulaşımda da benzer yöntemleri (sınırlandırma) devreye sokabiliriz. Virüsün yayılmasını önlemek için her yola başvurmakta kararlıyız.” diye konuştu.

“Üretimini sürdüren şirketlerin çalışanlarının sağlığını koruması için gereken tedbirleri en sıkı şekilde almalarını sağlayacağız. Benzer örneklerin yaygınlaşmasının önüne geçmenin tek yolu, her birimizin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır. Türkiye, her hal ve şart altında üretime devam etmek, çarklarının dönmesini sağlamak zorunda olan bir ülkedir. Vatandaşlarımız gönüllü karantina ile kendilerini ne kadar evde tutarlarsa, hayatımızın normale dönme süreci o kadar kısalacaktır. Hiçbir virüs bizim birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha güçlü değildir. Hiçbir hastalık önümüzdeki aydınlık yarınların önüne geçemez. Hiçbir tehdit bizi hedeflerimize vazgeçiremez. Çünkü biz Türkiye’yiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Reeskont kredilerinin geri ödemelerini 90 gün daha uzatarak 50 milyar liralık bir kaynağı ihracatçılarımızın kullanımına sunduk.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Esnafımızın hem nisan, mayıs, haziran ayı ödemelerini faizsiz öteledik, hem de yüzde 4,5 maliyetli 36 aya kadar vadeli bir kredi paketini hayata geçirdik. Kredi Garanti Fonunun limitini 50 bin liraya ve kapasitesini de 850 bin kredi talebini karşılayacak şekilde 450 milyar liraya yükselttik. Sosyal yardım programlarımızda kayıtlı 2 milyon haneye biner lira nakit yardımı yapıyoruz. Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden, mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretlerini iade ediyor, nisan, mayıs ve haziran ayları için de ücret almıyoruz. Sağlıkçılarımıza, 6 milyar liralık ilave bir destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz.”

“Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz”
“Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.”

“Kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum”
Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesabı açıldığını bildirdi.

Bu süreç içinde en büyük katkıyı da iş adamlarından, hayırseverlerden beklediklerini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.”

Ankara, AA

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Muhammet dedi ki:

  Erdoğan da Ak Parti de benim gözümde artık bitmiştir

 2. Has Malatyalı dedi ki:

  Gene dünyaya rezil olduk… Her medeni devlet vatandaşa yardım ediyor, bizim hükümet bizden yardım istiyor. Tüm kaynakları yandaş müteaahhit, vakıf, dernek ve şahıslara yediren hükümet, ilk seçimde devletten uzaklaştırılmalıdır.

  İnternette demişler ki, yeni bir dizi var izlediniz mi: Dileniş Ertuğrul.

  1. Vaizin Oğlu dedi ki:

   Sende seyrettiğine göre raitingi bayağı yüksekmiş..!

 3. Şahin dedi ki:

  Bu bağışları esnaf oda başkanları oda başkanları vs onlardan da bekliyoruz

 4. ahmet dedi ki:

  millet para beklerken bu milletten para istiyor..hangi bağış yerine ulaştı ..yerel yönetimlere bağış kampanyasını yasakladı ..kendisi çıkıp yardım istiyor..15 temmuz şehitler parası bile ödenmemiş..elazığ yardım parası ödenmemiş.. adam hazineye para topluyor..bu yardımların dağıtılacağının kim garantisini veriyor.

 5. Ekonomist dedi ki:

  Sayın Gürkan ders alsın, ekonomi ne kadar kötü olursa olsun personelinden ve ihtiyaç sahiplerinin sosyal yardımını kesmektense, ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemek için Reisin gösterdiği çabayı görsün gerçi vicdan meselesi bu anlamak içi vicdan sahibi olmak lazım kararmış bir kalp bunu göremez.

 6. kemal gündüz dedi ki:

  A-K-P nin etinden sütünden 18 yıldır faydalananlar buyurun hodri meydan…….

 7. Rıza dedi ki:

  Bence herkes tüm halk bir maaşını hibe etsin yıllardır devletimizden maaş alıyoruz bir sefer devlete hibe edelim ne olur yani bu kadar zorunuza gitmesin Biz birbirimize yeteriz Türkiyem

 8. Mahmut dedi ki:

  Devlet, baba değil midir? Baba çocuğundan para ister mi neden bu durumu yaşıyoruz?

 9. Kadir dedi ki:

  Ak partide 7 maaştan fazla bağışta bulunacak delikanlı çıkacakmı merak ediyorum. Aslında hiç ihtimal vermiyorum hayırda bile erdoğanı geçecek cesareti olan yoktur.

 10. Vaizin Oğlu dedi ki:

  Dost kara günde belli olurmuş! Hepimiz taşın altına elimizi sokmalıyız. Her şeyi devletten beklemeyin. Maaşlarınız bile ayağınıza kadar geliyor! Haftaya da gider Bayram İkramiyelerinizi hemde bir ay erkenden çeker alırsınız! Sonrada Devletimize Resimize saydırırsınız! Sizi gidi nankörler siziii…

  1. Ali dedi ki:

   Aman da aman, maaşlar ayağınıza geliyormuş, bayramlıklar erken ödeniyormuş, sen hangi dünyada yaşıyorsun. Çok komiksin…

  2. Malatyalı dedi ki:

   Hayırdır babasının hayrına mı veriyor? Aylık 1000 liraya yakın prim ödeyen esnafın , azıcık maaş alan asgari ücretlinin boğazından kıstığı miktarın karşılığı.O göklere sığdıramadıklarınız futbol takımı gibi sms kampanyası başlatmış.Daha dün diyordu Fransaya Ispanyaya biz yardım ettik diyordu ??senin gibileri de inanıyor yazık

 11. Ramiz44 dedi ki:

  Dükkanın elektrigini kesmeye geldiler kapattım bende 2 aydır yatıramadım
  Yoksa bende bagış yapardım

 12. Basri dedi ki:

  Arvupa bizi kıskanıyor değilmi Reis ne hale düşürdün bu ülkeyi bir dönde ardına bak hani miting alanlarında her seçim seçmene diyordunki imf’ye şimdi biz borç veriyoruz yalanmı madem o kadar zengin güçlü bir ülkeydik bugün neden avcumuzu açtık yardım dileniyoruz Reis sen boş ver ben yine zırvalıyorum

 13. Ahmet dedi ki:

  Acun bir kampanya yaptı milyonlar topladı.
  Şimdi Tayyip Erdoğan kampanya yapıyor, bakalım ne kadar toplanacak?
  Benim tahminim 10 milyar lira olur.

  1. Vaizin Oğlu dedi ki:

   Reisimiz 7 aylık maaşını bağışladı sen ne bağışlayacaksın ancak boş boş konuşursunuz. !

   1. muhammed dedi ki:

    Senin kadar boş konuşan var mı acaba şu sitede? ?

 14. Halim dedi ki:

  Suriyelilere bakacaz dedi Cumhurbaşkanı, vatandaşa para kalmadı. Kasa tam takır. Bağış işine düştük. Bu millet devletinin kasasını doldurmayı bilir. Cumhurbaşkanı ne derse yapar. Milyar dolarları seyredin şimdi.

  1. Vaizin Oğlu dedi ki:

   Vatanını mikketini seven dost biriysen buyur sende katkıda bulun! Dost kara günde belli olur boş konuşmakla değil..!

 15. Deniz dedi ki:

  Bu ülkede reisin makam mevki verdiği isimler 1’er 2’şer maaş bağışlasa normal vatandaşa gerek kalmaz.
  Bi zahmet bağışlasınlar, reisi yolda bırakmasınlar. Rekor bağış olması lazım.

 16. Abdulkadir dedi ki:

  Ben Selahattin Başkan döneminde işten çıkarılan biri olarak devletten aldığım işsizlik maaşımın 1 aylığını bağışlıyorum. Devletime reisime feda olsun.

 17. Erol Kaya dedi ki:

  Milli dayanışma kampanyasını destekliyorum. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Ben bir inşaat firmasında şantiye şefi olarak çalışıyorum.Bende 1 maaşımı bağışlayacağım.

 18. Haşim dedi ki:

  Malatya’da rekorların başkanı selo başkan ne bağışlayacak?
  Rekor bir bağış bekliyoruz…

  1. Neco dedi ki:

   Belediye de paramı var 3 katrilyon borc biraktı Ahmet çakır ve haci uğur denen şahıslar

 19. Selami Göçer dedi ki:

  Bende asgari ücret maaşımı bağışlıyorum!

 20. Öznur dedi ki:

  Devletimiz ve milletimiz için can feda.
  Tüm halkımızı bağış yapmaya bekliyoruz. Bu virüsün siyaseti olmaz. Herkes elinden geleni yapacaktır.
  Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ??

 21. Osman dedi ki:

  Depremde toplanan paraları açıklayamadılar. Paralar vakıflara gitti.
  Bu paralarda yine vakıflar için mi toplanıyor?
  O zaman önce ak partinin ekmeğini yiyenleri sahnede görelim.
  İl başkanı, vekil, belediye başkanı, bakan olarak görev yapanlar depremde bağış yapmadılar.
  Önce onlar bağış yapsın. Türk halkı kadirşinastır. Gerekeni yapar

 22. Mehmet emin dedi ki:

  Reis 18 yıldır ülkeyi yönetiyorsun, son 10 yıldır ülkenin geldiği duruma bak. Yardım kampanyası başlatıyorsun!
  Nerde başarı! Nerde!
  Artık Ak partinin miadı dolmuştur.
  Ak parti Malatya’da bitmişti. Artık Türkiye’de bitti!!!

 23. Mustafa K. dedi ki:

  Ahmet Çakır ne bağışlayacak?
  Öznur Çalık ne bağışlayacak?
  Hakan Kahtalı ne bağışlayacak?
  Bülent Tüfenkçi ne bağışlayacak?
  Mehmet Fendoğlu ne bağışlayacak?
  Reis bağışladı 7 maaş. Vekillerinde öncülük etmesi gerekiyor. Sonuçta hükümet olarak yapılan bu organizasyonda Reislerini yalnız bırakmalılar.
  Toplumda bi farkındalık oluşturmak için onlarında ellerini taşın altına koyması gerekiyor.

  1. Malatyali dedi ki:

   Ama gardaş bu kişiler hizmet için geldi. Hizmet için başını kapatan da oldu. Bunlara biz yardım edelim.

 24. Fikret dedi ki:

  -Yeşilyurt belediye başkanımız Mehmet Çınar Başkan 5 maaşını bağışladı.
  -Battalgazi belediye başkanımız Osman Güder kaç maaş bağışlayacak?
  En önemlisi;
  -Büyükşehir belediye başkanımız Selahattin Gürkan kaç maaş bağışlayacak?
  Şehrül-Emin’lerin bu bağış işinde öncülük etmeleri gerekiyor.
  Selahattin Başkandan kendisine yakışanı yapmasını bekliyoruz…

 25. Akpartili dedi ki:

  Tüm Malatya daki belediye başkanları ve milletvekilleri maaşlarını 7 ay bağışlamalı bence

 26. Ramiz44 dedi ki:

  Haydi vekillerimiz belediye baskanlarımız sizde elinizi
  Tasın altına koyun sizleride görmek istiyoruz en az 5 maaş

 27. Kündübekli dedi ki:

  Kardeşim o bu neyi konuşuyon hırsını bağış yaparak at Türk’ün türkten başka dostu yoktur bilmezmisin

  1. MALATYALI ROJDA dedi ki:

   Bu memlekette sadece Türkler yaşamıyor .Kürt arap laz çerkez herkes var.

 28. Kerim Dayı dedi ki:

  Hadi Malatya göster kendini. Gün birlik günüdür. BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM. Ben den 250 TL.

 29. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

  Hani dünyanın 21.ci büyük ekonomisi idik. Almanya 614 milyar euro bütçe ayırdı corona için. Ülkemiz ise sadece 14 Milyar Euro…

  1. Ömer dedi ki:

   Zavallı kişi boş boş konuşacağına Sen kaç lira bağışlıyorsun onu söyle.

   1. muhammed dedi ki:

    Asıl zavallı sizin gibi bir şeyden haberi olmayan kitle.Neyse ameriga kıskanıyor bizi ??

  2. Mehmet Ali dedi ki:

   Hani dünyanın 21.ci büyük ekonomisi idik. diyorsan yanlış bliyorsun

   G-20 içindeyiz MALATYAPLATFORMU’nun vermiş olduğu oylarla sayenizde bu yıl 21.olacağız.
   Oy vermedik sakin deme %70 oy aldı bu şehirde

  3. Vaizin Oğlu dedi ki:

   Seyahat kısıtlaması sona erince özlemini duyduğun Almanyaya gidebilirsin…

   1. Neco dedi ki:

    Zavallımı vergi cehenneminde vatandaş da para mı var esnaf bitmiş bire yandaş

    1. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

     Neco kardeşim bunlar için nefesini yorma…✌?

  4. kafkaslı dedi ki:

   isim alengirli ama yorum boş

  5. Mehmet M. dedi ki:

   Dünyanın 21. büyük ekonomisi: Almanya’nın 614 milyar euro ayırması ile kıyaslanması düşündürücü. Almanya’nın sırf otomotiv sektöründeki paraya bakıldığında (BMW, Mercedes, Audi, Opel, Porsche, Volkwagen. Smart) 7 büyük markaları varken rakam onlara göre az bile. Bizim ekonomimize gelecek olursak; ekonomi neden büyümüyor? 1. İçişlerini karıştırmaya çalışanlara karşı alınan önlemlerden (gezisi, fetösü, papazı vs.) 2. Gelirin büyük bir bölümünün sanayi sektörüne ayrılması 3. Sürekli bir terör örgütleriyle yapılan çatışmalar. 4. Hiçbir dünya ülkelerinin kabul etmediği sadece TÜRKİYE’mizin kabul ettiği Suriyeli kardeşler… 5. Ülkemizin hendek terörüyle mücadelesi 6. Doğal afetlerde her türlü desteğin ve konaklamanın yapılması (Van-Elazığ-MALATYA-Manisa (Soma) milli gelirden harcanan paralar ile yeni bir yerleşim yerinin kurulması ailelere yardım vb.) 6. Son 3-4 yıldır TL’nin dış güçler tarafından değersizleştirme çabaları. 7. Gelişmekte olan bir ülkenin kasasında 100 milyarlarca Euro’nun olması imkansız gibi birşey. Çünkü yatırım yapıldıkça milli gelirden sürekli eksilmeler olur. 8. Henüz ihracatta istenilen seviylere gelinememesi. 9. Şehirlere yapılan hizmetler. Kimse böyle bir virüsün dünyayı sarmasını beklemiyordu. Böyle daha çok maddeler sıralanır ama özeti… yanıbaşımızda iç savaşı olan bir ülke ile verilen mücadeleler yüzünden kasayı genişletemezsiniz. Dış güçlerin ülkemizin parasına müdahaleleri. Ekonomi çıtası söylediğiniz Almanya ile kıyaslanamaz. Hiç olmazsa bu süreçte IMF’ye borcumuz yok. Hiç olmazsa kendi çabalarımızla ayakta duruyoruz. Hiç olmazsa maaşlar zamanında ödeniyor(özel kesim hariç). Bu ülke bir tane başka ülkemiz yok, başka VATANımız yok. Gün birlik olma günü başlatılan yardım kampanyasına olumlu bakmak gerek. Çünkü yardımın amacı zengin kesimin düşük gelirli aileler ile paylaşabilmesi. Zengin kesim DEVLETimiz sayesinde servetlerine servet katabiliyorlarsa, yeri geldiğinde de DEVLETinin yükünü hafifletmeyi bilmeli. Rabbim tez zamanda bizleri virüsten kurtarıp ve hayatımıza kaldığımız yerden sevdiklerimizle devam etmemizi nasip eder inşallah. Dünyanın 21. Büyük ekonomisi oluruz veya olmayız orasını bilemem ama bizler dünyanın 1 numaralı dayanışmayı yapmalıyız. Zaman yermekten çok dayanışma günüdür.

  6. MALATYAPLATFORMU dedi ki:

   Hişşş Sakin Olun Şampiyonlar…?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."