Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

Müdür Ayakta, Polis Teyakkuzda..

Müdür Ayakta, Polis Teyakkuzda..
 • 20.11.2019
 • O’nun göreve başlamasıyla, suç ve suçluyla mücadelede, caydırıcılığa yönelik önlemlerde gözle görülür bir ilerleme var. 1,5 ayda çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirildi.. 4 özel ekip oluşturuldu..

Bir ülkede ya da şehirde yaşayan bireylerin ve toplumun birincil ihtiyacı olan fizyolojik ihtiyaçlardan sonra, hayatta en fazla ihtiyaç duyduğu şey; güvenli bir çevre ve güvenlik ihtiyaçlarının karşılandığı bir ortamda yaşamaktır.

Malatya, bu anlamda, Cumhuriyet tarihi boyunca kimi kırılma tarihleri ve dönemleri hariç olmak üzere, Türkiye’nin huzur ve güven ortamının sağlandığı, insanların güvenlik ihtiyaçlarının vasatın üzerinde karşılandığı, asayiş olaylarının, büyük nüfusuna rağmen, insanlarının gündelik hayattaki huzur ve mutluluğunun tehdit edilemediği bir düzeyde tutulduğu bir kent olarak öne çıkmıştır.

2 ay önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sinop Emniyet Müdürü iken Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Ercan Dağdeviren, Malatya’da yokluğu derinden hissedilmeye başlanan güven ve huzurun yeniden ve kent genelinde tesis edilmeye başlanması yolunda kısa sürede önemli çalışmalara imza attı.

Malatya’da göreve başladığı andan itibaren, Malatya halkının huzur içinde yaşaması, işini güven ortamında yürütmesi, iş hayatının, iş adamlarının, esnafın, tüccarın, işletmecinin, vatandaşın kendilerine musallat olmuş suç çetelerinden arındırılması ve genel anlamda Malatya’da huzur ve asayişin temin edilmesi kapsamında kısa sürede önemli hizmetler gerçekleştirdi.

Malatya’daki görevinde ‘Hayırlı olsun’ temennilerinde bulunmak üzere kendisini ziyaret eden Yeni Malatya Gazetesi Muhabirleri, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile halkın gündelik hayatında hissetmeye başladığı güven ve huzur ortamınının yanı sıra Malatya’ya ilişkin sohbet etti.

Polislikte en alt görevden, emniyet müdürlüğüne kadar giden yolun öğrettikleri, şimdi Malatya’nın güvenliğine hizmet olarak yansıyor
Polislik ve güvenlik kavramlarıyla henüz 14 yaşındayken Polis Koleji’ne girerek tanışan ve Polis Akademisi’nden mezun olduğu aynı yılda (1991) henüz 22 yaşındayken Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başlayan 1969 Kırşehir- Kaman doğumlu Ercan Dağdeviren, polisliğin tüm zorluklarını cadde, sokak ve meydanlarda yıllarca çalışarak yaşadı.

Mesleki kariyerinin hemen her aşamasında sokaktan kopmayan ve hayata dair her şeyin yaşandığı sokakların polisi olmakla ve bu sokaklarda insan güvenliğini sağlamakla mutlu olan Ercan Dağdeviren, polislik mesleğinin en alt kademesinden bugünlere gelişindeki istikrarı, masa başında oturmamakla, halkın içinde olmakla, sokağı başıboş bırakmamakla ve beraber çalıştığı tüm emniyet personelini her daim motive etmekle, onlara suç ve suçluyla mücadele etmede cesaret vermekle ve arkalarında durmakla gerçekleştirmiş bir polis portresi çiziyor.

Böyle bir portreye sahip olunca, doğal olarak suç ve suçluyla mücadele etmek, kentin kriminal odaklarını zayıflatmak ya da yok etmek, güvenlik ve huzurun kent sokaklarında tesis edilmesini sağlamakla ilgili tüm hassasiyetler, bilgiler ve incelikler de polislik kimliğinin içini dolduran doğal unsurlar haline geliyor.

İlçelerin brifing toplantıları sabaha karşı yapıldı
Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in Malatya’da göreve başladıktan sonra yabancılaştığını çok iyi bildiğimiz bir şey var: Uyku. 24 saatin herhangi bir zaman diliminde anonslarla, talimatlarla, ekipleri yönlendiriyor, kendisi de bizzat sahada çalışıyor.

O’nu, sabaha karşı 03’de 04’de, hatta sabah 05’de anonslarda duymak, kentin çeşitli noktalarında görev yapan ekiplere talimat verirken işitmek, hemen her gün yaşanan doğal çalışma mesaisinin bir parçası gibi görünüyor.

Bu duruma ilişkin konuşurken, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in, Malatya’nın ilçe emniyet merkezlerindeki brifinglerin tamamını gecenin sabaha dönüştüğü 04 -06 saatleri arasında aldığını öğreniyoruz.

Asayiş sorunlarını önleme ve hızlı müdahalede bulunmak için 4 özel tim kuruldu
Malatya’ya geldikten sonraki ilk işi, mevcut güvenlik ve asayiş durumunu, sorunları, personelin ihtiyaç ve eksikliklerini, suçların yoğunlaştığı konu ve olayları, halkın şikâyet ve taleplerinin yoğunlaştığı hususları tespit eden Ercan Dağdeviren, Malatya’da asayiş sorunlarına yol açan ve zemin hazırlayan mekanları, metruk evler, denetimsiz parklar, Cezmi Kartay Caddesi’ndeki eğlence mekanları ve TOKİ bölgesindeki bazı mekanlar önceliğine almış.

Kent sokaklarının huzuru, suçun önlenmesi, suça zemin hazırlayan unsurların ortadan kaldırılması, suç ve suçluya hızlı müdahale için 4 özel tim kuran Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, bu timlerin işlev ve amaçlarına uygun isimlendirmede de bulunmuş: Pençe Timi, Balyoz Timi, Güven Timi, Huzur Timi. Bu timlere Özel Harekat’da destek veriyor.

Halkla, muhtarlarla ve STK temsilcileri ile istişare eden emniyetçi yaklaşım sergiliyor
Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in, Malatya’da suç örgütleri, suç yapılanmaları, bireysel suçlu ve suçlarla mücadele için sahada ve teyakkuzda olan ekip sayılarını arttırdıktan sonra, işin kamu diplomasisi boyutu olan halkla ilişkilere de özel bir önem vermeye başladığını öğreniyoruz.

Bu kapsamda, kısa sürede mahalle muhtarlarıyla, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle, esnaf ve tüccarlarla, iş dünyasının temsilcileriyle, cami imamlarıyla, okul müdürleriyle bir araya gelen Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, bu toplantılardan edindiği bilgi, şikâyet ve talepleri Emniyet Müdürlüğü’nde ilgili birim yöneticileri ile birlikte yorumlayarak, kentin güvenlik ve huzur çıtasını yükseltmenin çabasını sergiliyor ekip arkadaşları ile birlikte.

Şire Pazarı’nda güvenliğe özel bir önem veriliyor
Şire Pazarı’nda güvenliğin sağlanmasına özel bir önem veren, Şire Pazarı esnafı ve Malatya Tcaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ile bu doğrultuda bir toplantı yapan Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya kent ekonomisi açısından hassasiyet gerektiren bu pazarda, kayısı ticaretinin güvenlik içinde yürütülmesi için bir dizi tedbir alınmasını sağladı.

45 gün içinde 3 büyük operasyon yapıldı, çok sayıda ruhsatsız silah yakalandı
Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, bir yandan son yıllarda kaybolmaya yüz tutan Malatya’nın güvenlik ihtiyacını kurumsallaştırma çalışmalarını yürütürken, diğer yandan Malatya Emniyeti’nde görevli personelin özverili çalışmaları ile de 45 gün içinde 3 büyük operasyon hayata geçirdi.

Uyuşturucu, terör, fuhuş, mali suçlar, çeteleşme gibi konularda yürütülen bu operasyonlarla, Malatya’nın geleneksel deyimi ile kentin “Çar çakaldan arındırılması” yolunda ciddi çalışmalar başlatıldı. Çok sayıda ruhsatsız silah yakalandı.

İki şiir kitabı var
Geçmiş dönemde ortaya çıkan güvenlik zaafının, 15 Temmuz hain darbe girişiminden kaynaklanan büyük güvenlik sorunları nedeniyle, gündelik hayatta sıradanmış gibi görünen asayiş sorunlarına hızlı müdahale edilememesinin yol açmış olabileceğine dikkat çeken Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, aynı zamanda iki şiir kitabı da olan bir şair kimliğine sahip.

“Yeter ki Yalan Sevme” adlı şiir kitabı ikinci, “Düşünce” adlı şiir kitabı da üçüncü baskıyı yapacak kadar okuyucu tarafından beğeniyle karşılanmış. Dağdeviren, şiir yazmayı duygulara ve hayatın sevinç ve acılarına yoğunlaşmak olarak yorumlarken, birçok şiirini de meslek hayatında karşılaştığı üzücü ve hüzünlendirici olaylardan hareketle yazdığını belirtiyor.

Yeni Malatya Muhabirlerine şiir kitaplarını da imzalayan Dağdeviren, Malatya’yı, milletine, bayrağına, milli ve manevi değerlerine, devletine bağlı bir şehir olarak tanımlıyor. Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in Malatya ile ilişkisi yeni değil. Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nde çalışırken zaman zaman Malatya’ya gelen, Malatya İnönü Stadı’nda maç izleyen Dağdeviren, Malatya ile bağlarının eski ve güçlü olduğunu gösteriyor.

Güler HAZAR, Ferdi DURDU- Yeni Malatya Gazetesi, malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. Kürşat dedi ki:

  Okul servislerinide unutmayalım sayın müdürüm.

 2. kaplan44 dedi ki:

  Çaktırmayın arkadaşlar vallaha alırlar hemen görevden..İçden tebrik edin çiçek gönderin ne bileyim bulun bi yol

 3. MUDURUM HOS GELDİNİZ dedi ki:

  MALATYAMİZA hos geldiniz sefa getirdiniz.
  Su akpinarda yasadisi bahis oynayan ve oynatan cakma mafyalarada el atin size zahmet trafiktede de sabah ve aksam cevre yoluna destek olun…
  Rabbim yar ve yardimciniz olsun..

 4. Ne.basaran dedi ki:

  Sayın müdürüm Allah rızası için şu münübüscülerede bir el atsanız mileti paketleyip paketleyip tâşıma yapıyorlar.

 5. Malatya sevdalisi dedi ki:

  Malatya emniyette hizmeti o kadar ozlemiski sayın müdürün bir kaç rutün uygulamasından mutlu oluyor birde giden müdüre berat verilmezmi burası Malatya verilir.

 6. Mustafa Sülü dedi ki:

  Sayın Emniyet Müdürümüz
  Vatandaşımıza güven vermiştir,Allah yar ve yardımcısı olsun.
  Biz Polisimizi seviyoruz,biz devletimizi seviyoruz,biz Malatyalıyız
  Selam ve dualarımla
  Mustafa Sülü

 7. Neco dedi ki:

  Helal olsun gerçekten adam Allah yar ve yardimcısı olsun müdürümüzün yanindayiz mum et kendini mafya sanan torbacı namussuzlari hapse attir

 8. ahmet dedi ki:

  kavşaklarda polis görünmeye başladı..eskiden hiç bir kavşakta polis yoktu…ya birisi geldiğinde ya da bayramdan bayrama..

 9. Dr. K. E dedi ki:

  Görevini hakkıyla yapan yiğit adam.
  Allah’ına kurban…

 10. Fuat dedi ki:

  Malesef illegal yapılan işlerde büyük paralar döndüğü için, büyük paralar küçük insanları satınalmaya yeter, devletin olduğu yerde adalet vardır, huzur vardır, devletin memuru olduğu yerde huzur yoksa o insanları bir yerlere bağlamışlardır, hareket etmesin diye, işini yapan insanlar azaldı bu yeni Türkiyede, herşey kanun ve nizam dışı yapıldığından, devletin halkın menfaati gitti şahısların çıkarı önplana çıktı, evet şaşırıyoruz birileri belediye başkanı oldu çalmıyor çırpmıyor, şaşırıyoruz bir emniyet müdürü var hırsızı yakalıyor diye, şairin dediği gibi;demirin tuncuna insanın kötüsüne kaldık bu devirde….

 11. MEHMET dedi ki:

  Sayın Müdürümün Malatyayı huzur kenti haline getireceğini,çakalları af etmeyeceğine inancımız sonsuzdur.Görevinde başarılar dileriz.

 12. 44 dedi ki:

  Sayın müdürümüze Allah güç kuvvet versin inşallah bu şekilde çalışmalar devam eder.

 13. METİN dedi ki:

  Trafik ekipleri sadece radar cezası yazarak görevini yerine getirdiklerini sanıyorlar şehir içinde kural yok denetleyen yok hatalı parklar kaldırım işgalleri hemen hemen her yerde. müdür bey umarım bu konuyu da çözersiniz bir an önce

 14. Malatya 44 dedi ki:

  Helal olsun ?????

 15. Emirhan dedi ki:

  Gözle görülür derecede sıkı bir çalışma var daha önce malatyamızda böyle bir çalışma yapılmamıştı. Artık malatya guvenli bir sehir olma yolunda.sagolun varolun müdürüm.

 16. Vatandaş rıza dedi ki:

  Yorum Yazanlarda aynı saatte yazmış sanırım onlarda haberi yapanlar:)

 17. omur dedi ki:

  torbacilar ili terk etti müdürüm süper işler çıkarttı koltuğa oturan çok onemli ekip baştaki yöneticiye gore mesai yapıyormuş bunu anladik

 18. MEHMET dedi ki:

  adam gibi adam memleket sayesinde huzur bulacak

 19. malatya sever dedi ki:

  Sayın Müdürüm,Teşekkür ediyoruz.Sağolun.Varolun.

 20. Murat dedi ki:

  Bir eğitim ci olarak teşekkür ederiz Malatya özlenen tabloya inşallah dönecek burada emeği gecen özveride bulunan tüm emniyet teşkilatına başta müdürüm ve polislerimize teşekkür ederiz

 21. Adam. dedi ki:

  Müdürüm Malatyali sizi çok sevdi.sizde kibir görmüyoruz.bu bize yeter. Sayenizde emrinize altındakilerin kazancıda helal.cunku artık iş yapıyorlar.

 22. muharrem dedi ki:

  Bundan önceki emniyet müdürümüz acaba şimdiki müdürümüz için yapılan yorumları okuyormu yada haberdarmıdır. Adam çok iyi valla bizzat tanıştım çık naif birisi king kral valla

 23. Mehmet dedi ki:

  MALATYA diliyle tek kelimeyle ALLAHINA kurban senin …
  Sayın müdürümüz sizden ricamız yarıda kalmasın sonuna kadar gidin biz MALATYA lılar olarak size destek için hep yanınızdayız …

 24. Ömer dedi ki:

  Malatya müdür görsün. Allahına kurban müdürüm

 25. Adem dedi ki:

  İlk defa Malatya da makamda oturmayan halkın arasına karışan Bi idareci görüyorum inşlalla müdürün bu gayretine çalışma arkadaşlarıda ayak uydurur Malatya da özlenen huzur kenti olma yolunda başarılı olunur müdürüm sokakta halkın arasıydayken diğer birim müdürleri makam odası dayken işi çok zor olur müdürümün Allah yar yardımcısı olsun

  1. Üç nokta dedi ki:

   Ömründe kaç idareci tanıdın da böyle basiretsiz bir yorum yapıyorsun?

  2. Fuat Kutsal dedi ki:

   At binicisine göre kişnermiş. Müdür arkadaşlarına değil arkadaşları müdüğre uyacak.En azından buna mecburlar.Biz başarı dileyip üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi yaparsak yeter diyorum

 26. Caner dedi ki:

  Gerçekten çok iyi bir emniyet müdürü. Görevinin hakkını veriyor. Çoğu kez yolda görüyorum halkın içinde. Gözlemliyor,araştırıyor.Elinden ne geliyorsa fazlasıyla yapıyor. Helal olsun tebrik ediyorum.Başarılar diliyorum

 27. Memet dedi ki:

  Sn mudurumuz gerçekten varolunuz sağolunuz .hepiniz.tum ekibiniz.emin olunuz ki size çok güveniyoruz.hep sizinleyiz sonsuz teşekkürler..

 28. burhan dedi ki:

  sayin mudurumuzun kente gelisiyle ozellikle uyusturucu saticilari harac ceteleri ile alkali yaptiklari sehre huzur ve guven katti mudurumuz insallah pislik yuvasi haline gelmis yesiltepe hayvan pazari civarina da el atmasi konusunda desteklerini bekliyoruz

 29. savas dedi ki:

  sayin mudurumuzun gelmesiyle.sehirde gerekli huzur ve duzeni gorduk hisettik yasadik ve yasiyoruzda sayin mudurumuz ve ekibinden ozellikle istegimiz yesiltepe hayvan pazari civarindaki cetelesme ve guvenlik zafiyetine de el atmasidir.

 30. Kamil dedi ki:

  Sayın Müdürüm,Teşekkür ediyoruz.Sağolun.Varolun.

 31. Pütürgeli dedi ki:

  Allah sizden razı olsun müdürüm son zamanlarda gaspçılar’ uyuşturucu satanlar haraç istiyenler çogalmisti Malatya size minnettardir Diyarbakır için Gaffar Okan neyse Malatya içinde Ercan Dağdeviren odur bu şehir size minnetardir

 32. 'Rahatsız' Vatandaş dedi ki:

  Bu site kaç para alıyor, görev yaptığı polisleride mi kendisi getirmiş, bu adamın tek getirdiği basın işlerine bakan poliler, maşallah iyi çalışıyor basıncılar

  1. Serkan dedi ki:

   Hayirdir kardes yaranmi var bak ne guzel aadam gelmis pislikleri temizliyor sendeki rahatsizlik nedir onu bir de hele ??

  2. muhammed dedi ki:

   Hayırdır gardaş neyden rahatsız oldun? İşine gelmedi herhalde

  3. burak dedi ki:

   Neyden rahatsız oldun rahatsız vatandaş. Yoksa seninde mi kuyruğuna bastılar ki bu kadar sesin çıkıyor.

  4. Vatandaş dedi ki:

   Baksanıza bu haber sitesinin manşetleri hep emniyet müdür hiç düşünemiyormusunuz ne alaka diye ? Kafanız o kadar basmıyor mu, bu şehrin o kadar sorunu varken neden emniyet müdürünün PR çalışmasına alet oluyor bu site diye..

   1. Sekan dedi ki:

    Tamam biz anlamiyoruz sen anlat biz de bilek

   2. muhammed dedi ki:

    Bu şehrin en büyük sorunu GÜVENLİK , o yüzden olmasın.Kusura bakma kafamız ancak bu kadar basıyor.Yarası olanlar gocunsun, torbacılık yapıp mafyacılık oynayan çar çakal takımı nefes alamayacaksınız.Korkunun ecele faydası yok

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."