Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

UEFA’ya Önerilen 10 Stad Arasında Malatya Yok!

UEFA’ya Önerilen 10 Stad Arasında Malatya Yok!
 • 15.02.2017

Yapımı henüz tamamlanmayan 27 bin 44 kapasiteli Malatya Stadyumu, Türkiye’nin aday olmayı düşündüğü 2024 Avrupa Şampiyonası için belirlenen 10 stadyum arasında yer almadı.

2024 Avrupa Şampiyonası Adaylık Bilgilendirme Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından TFF’nin Beykoz-Riva’daki idari merkezinde gerçekleştirildi.

UEFA Kriterlerine göre en az 30 bin kişilik statlar aday
Orhan Saka Salonu’nda yapılan toplantıda Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de yer aldı. UEFA 2024 Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği için başvuruda bulunan Türkiye, bu organizasyonu alması halinde karşılaşmalar 10 statta oynanacak. UEFA Kriterleri gereği en az 30 bin koltuk kapasiteli statlarda oynanacak maçlara Malatya mevcut şartlarda ev sahipliği yapamayacak.

iha

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. caner dedi ki:

  Oturduğu yerden maç izlemeyi, tezahürat yapmayı bilmeyen, bu anlamda kültürsüz bir toplum olarak bu olanakları haketmiyoruz. 27bin44 Koltuğu boşuna döşemişler, ayakta maç izleme konsepti üzerine yapılandırsalardı daha uygun olurdu. O zaman hem kapasite de yükselirdi, uefa maçları da verirlerdi bize, izlerdik keyifle.

 2. Kenan dedi ki:

  Malatya da yapılan her iş günü kurtaran işlerdir.Önümüzdeki 40-50 yılı taşıyacak bir tane projemiz yok.İnsan biraz Kayseriye,Gaziantepe gider ne yapılıyor,nasıl yapılıyor, niye yapılır, niye yapılmaz öğrenir.Her şeyi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz.

 3. ALİ dedi ki:

  10 bin kişilik stadı doldurduk ya 30 bin kişilik stad istiyoruz.Şartmı avrupa şampiyonası maçlarının malatyada oynanması.sonuçta 8 yada 10 şehirde oynanacak nüfus açısından türkiyede kaçıncı sıradayızki.Önemli olan bu organizasyonların ülkemizde yapılabilmesidir.bence gerisi fasa fiso

 4. Ali Basri Tezel dedi ki:

  Malatya’da otel yok lafı havadadır. Sen böyle organizasyonları ilinde yapmadıkça zaten gelen giden olmaz. Malatya’da organizasyon olsun her fırsatta bunu talep edelim diyeceğimize Malatya’da otel yok, hızlı tren yok, sivil havaalanı yok demek çözüm değil. Sen bunları talep edeceksin ve her organizasyonda Malatya’nın olması için gayret edeceksin.
  Bu stadı yapanlar ne yazık ki Malatya’nın 40 yılını harcadılar. 40 sene daha stat falan olmaz. 10 sene sonra zemin indirilir falan belki kapasite arttırılır. O işin tekniği var. Bu iş 10 seneden önce olur gibi gözükmüyor.

 5. vatandaş dedi ki:

  capınız ne kı sampıyonaya aday oluyorsunuz

 6. reel dedi ki:

  bıldır ki hurmalar gelır stadı tırmalar, bız mılletvekıllerımıze yağ yakacağımıza, kral çıplak diyebılsydık bu stadda bıterdı dığer projelerde, daha beter olmasında bunada şükür diyek

 7. abayram dedi ki:

  Afyon ve uşak ın ligte takımları yok malatyanın yarısı kadar memleket statları 2 önce bitti ve 40 bin kişilik vah malatyam vah….

 8. mustafa dedi ki:

  Istenirse,30,bin,koltuk,dosene,bilinir,

 9. MUSTAFA dedi ki:

  Hiç bir zaman da UEFA ya önerilen stad olmayacak.
  Bunun böyle olacağı zamanında çok söylendi. Ancak hizmetten, tesisten işten anlamayan bütün yöneticiler Malatya ya nasip olduğu için bunu kafalarına bir türlü sokamadık.
  Malatya nın kaderi zamanın ileriyi göremeyen vizyonsuz, misyonsuz yöneticileridir vesselam.

 10. Zeki Çakıroğlu dedi ki:

  Sadece bir düzeltme yapmak istiyorum. UEFA standardı en az 33 bin seyircidir. Yani tribün de en az 33 bin koltuk istiyor maç oynanması için.

 11. cengiz dedi ki:

  Niye şaşırıyorsunuz ki malatya stadinin listede olmadığına..taa başta denmedimi..uefa maçları için 30 bin kişilik olması gerekir..
  Bence bırakın uefayi..bizim hala bitmeyen stadimiz turkiye kriterlerine bile uygun yapilmiyor..bunu nasıl anlayacaksiniz soyleyeyim..en basiti bize stad projesinde gosterilen kayisiya benzeyecek o resmi internette bulun..birde bitince ortaya cikacak resme bakin orda bile cok farkli olduğunu goreceksiniz..tabi bitirebilirlerse

 12. Erol dedi ki:

  İl müdürünün şahaseri 27.000 kişilik stad 2.500 kişilik spor salonuyla öğünen bir il müdüründen başka ne beklenir malatya tipi salonmuş ha ha ha önceki il müdürü Mehmet Bayansalduz döneminde salon 5000 stad 35.000 olarak projelendirilmişti şimdiki il müdürü beyefendi bir beyanatında stadımız ve salonumuz avrupa maçları oynanacak standartlarda demişti al sana stat ve salon yazıklar olsun vizyonsuz insanlarsayın belediye başkanım bu yanlışlıkları lütfen siz düzeltin sizden 7500 kişilik büyük bir salon yapmanızı ve yeni stadı revize ederek 30.000 kişilik kapasiteye ulaştırımanızı beliyoruz çünkü aynası iştir kişinin sizin yaptığınız güzel hizmetleride biliyoruz ve görüyoruz

 13. ümit dedi ki:

  Daha dün gibi hatırlıyorum. Stad yapılırken (gerçi hala yapılıyo) UEFA maçları oynanması için 30 bin kriteri konuşuluyodu, medyada da baya yankı bulunca, o zaman malatya milletvekili Mücahit Fındıklı ” Muteahit ile görüştüm en arka koltukların arkasında yer bırakıcak, daha sonra istenildiğinde 30 bin kişilik yapıcaz” demişti. Eeee hani nerde, hikayeee!! Göz göre göre , o kadar söylenmesine rağmen 30 bin yapılmadı. 27 binlik yapmışsın, çok mu zor 30 bine çıkarmak. İnsanın biraz vizyonu olur, geleceği düşünür. Bizler cahil(!) halk olarak bunları düşünebiliyoruz

 14. basri dedi ki:

  Malatyaya bu stat çok bile

 15. bilal dedi ki:

  allah için söyleyin beş tane vekil gönderdik ne yaptılar şu malatya için

 16. Malatyalı dedi ki:

  BUNA DA ŞAŞIRDIK MI HAYIR? İŞ BİLMEYEN VİZYONSUZ BİR ÇOK İNSANIN YÖNETTİĞİ İNSANLARIN SAĞLIKLI VE GELECEĞE DÖNÜK ÇALIŞMA YAPMASI BEKLENEMEZ ZATEN. BUNU DA BURADA BİR KERE DAHA BELİRTEYİM. ÇOK DEĞİL 3-5 SENE SONRA BU ŞEHRE TRAMBÜS YETMEYECEK. HALİ HAZIRDA YETMİYOR O AYRI AMA BU KEZ YENİDEN İNSANLARIMIZIN VERGİLERİYLE BİR SÜRÜ BOŞA PARA HARCANIP FARKLI BİR YÖNTEM DENENECEK. EN BAŞINDAN DENİLİYORDU METRO YA DA TRAMVAY HATTI YAPILMASI. AMA ŞİDDETLE KARŞI ÇIKILDI. DEVAM ET MALATYA,DEVAM. BÜYÜKŞEHRİN KÜÇÜK DÜŞÜNEN YÖNETİCİLERİYLE DEVAM..

 17. Ergün dedi ki:

  10 bin kişilik stadı dolduramıyoruz, kalkıp stad küçük diyorsunuz, komik olmayın.

 18. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Stadın kapasitesi 25 bin olunca defalarca yazdık.Diğer şehirlere seyirci kapasitesi daha fazla stadlar yapılıyor.Malatya stadında ne ulusal ne de uluslararası maç yapılmaz.Vakit varken bunu en az 30 bine çıkarın diye yırtındık durduk.Dinleyen kim.Ey AKP’nin küçük olsun benim olsun diyen Milletvekilleri şimdi başınızı taştan taşa vurun.Lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız.Başkent nezdinde hiç sözünüz geçmiyor.

 19. Emrah dedi ki:

  Bence herşey stat değil. Bu gibi organizasyonlarda otel ulaşım gibi birçok kriter önemli. Malatyada kaç otel böyle bir organizasyonu kaldırır. Hangi ulaşım yol o kadar taraftari statlara otellere götürüp getirebilir. Malatya sadece statla değil şehir olarak kriterlere uymuyor.

  1. Erol Akdeniz dedi ki:

   Malatya stadlar haric herşeyi ile hazır 4 tane 5 yıldızlı otel
   Birçok 4 yıldızlı otel (bir çoğu 5 yıldızlı ayarında) uluslar arası piste sahip büyük uçakların inip kalkacağı hava alanı gibi ilimizi küçümsemeyelim

 20. Murat komşu dedi ki:

  Beter olun alkışlayın

 21. Vatansever dedi ki:

  Stadın ilk yapıldığı zamanlarda yayınlanan yorumlara bakın bakalım. Bu şehri bu hale getirenlere yazıklar olsun. Kayısı başkenti bir il böyle bir organizasyonda yok. Topunuza yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh. Konak vadisine milyarlarca lira harcayacağınıza fabrika kurun. O paranın binde biri ile bu stad 50 bin kişilik olurdu. 15 temmuz ruhunun yerel yönetimlerde de ortaya çıkması gerekiyor. Boşa paralar harcanıyor beyler.

 22. Kenan dedi ki:

  stad inşaatının yeni başladığı zamanlarda, burada 25 yerine 33.000 kişilik olursa uefa maçlarınıda seyrederiz diye yazdığımızda,bazıları 10.000 kişilik stadı bile dolduramıyorsunuz,25.000 kişilik stad neyimize yetmez diyen ileri görüşlü,akil insanların bolca mesajını okuduk.Bunun artık haber değeri yok.

 23. Ahmet dedi ki:

  Aday yapılmayacağı belliydi. Haber niteliği taşımayan bilgi bence.

 24. Eray dedi ki:

  Herkese büyük stad yapılırken bize neden küçük vasat bir stad yapılıyor dediğimizde . Devlet yatırım yapıyor neyinize yetmiyor diye bize akıl verenler artık gider bursada Konyada antalyada avrupa Şampiyonası izlerler, bizim aldığımız yatırım dünya standartlarında değil yani yapılan her şey basit ve kalitesiz, bu şehir hep yalan yatırım aldı ama mevcut iktidara destekte hep ilk üç siradaydı emek veren ama karşılığını alamayan bir vilayetiz, şu da bir gerçek ki eğer malatyaspor süper ligde kalıcı olacak güce sahip olursa kesinlikle yeni bir stad daha yapılır hemde bu yapilandan daha büyük ve kaliteli

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."