Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Özdemir Benden İllallah Demiştir”

“Özdemir Benden İllallah Demiştir”
 • 20.08.2020

“BAŞINDAKİ ADAM BENİ İLGİLENDİRMİYOR..” AKP Milletvekili Öznur Çalık, Yeni Malatyaspor’la ilgili değerlendirmelerinde, vermiş oldukları desteği yönetime değil, kulübün kurumsal yapısına olduğunu bildirdi ve “Benim için Adil, Ahmet, Mehmet hiç önemli değil. Benim için Malatyaspor’u en iyi şekilde temsil edecek arkadaşımız önemli. Malatyaspor’a her zaman destek olduk, bundan sonra da Allah nasip ederse devam edeceğiz. Kurumun başındaki temsil eden arkadaşımız göreviyle alakalı gereğini yerine getirdiği sürece görevine devam etmeli” dedi.

“BİZE DÜŞEN SİYASET KURUMUNUN BUNA MÜDAHİL OLMASI DEĞİL”
AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık, ER TV’de Hülya Kaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programında, Yeni Malatyaspor’da geçtiğimiz sezonun tamamlanmasının ardından ortaya çıkan durumla ilgili sorular üzerine açıklamalar yaptı.

Hülya Kaya’nın, “6 aydır Adil Gevrek’in yanında ya da o fotoğraflarda yoksunuz. Özellikle Mehmet Fendoğlu çok net, keskin açıklamalarda bulundu. Çok sert eleştirdi, Cumhuriyet Savcılığını göreve davet etti. Siz futbolun içerisindesiniz ve futbolu biliyorsunuz. Ofsaydı bilen çok ender kadınlardan birisiniz. Sporu, Malatyaspor’u seviyorsunuz. 6 aydır bu kadar sıkıntı yaşanırken, üst üste yapılan yanlışları uzaktan mı seyrettiniz yoksa olaya dahil oldunuz mu?” sorusuna Çalık şu yanıtı verdi:

“Bir kuruma sahip çıkmak, Malatya’nın gözbebeği Malatyaspor’a sahip çıkmak, şahsa sahip çıkmak değildir. Şahıslarla kurumu asla karıştırmayacağız. Öznur Çalık’a kızabilirsiniz ama partiye değil. Kuruma sahip çıkmakla şahsa sahip çıkmak arasında dağlar kadar fark var. Şahısların arkasında durduğum dönemler vardır, siyaset kurumu olarak söylüyorum. ‘Şu arkadaşımız iyidir, çalışkandır, şöyle olsun’ demiş olduğum ben yaptığım hiçbir işten imtina etmedim. Yaptığım, söylediğim hiçbir lafla ilgili de ‘ben şunu demedim, bunu yapmadım’ asla demedim. Şahıslara sahip çıkmak değil, Malatyaspor’a sahip çıkmayı ben yaptım.

MALATYASPOR ASLA SAHİPSİZ DEĞİL
Üzerine basa basa söylüyorum; Malatyaspor’a sahip çıkmamız gerekiyor. ‘Sahipsiz Malatya’ asla kabul etmiyorum. ‘Sahipsiz Malatya’ denildiği anda direkt olarak hangi konuysa onu en üst mercie kadar iletebilme erdemine sahibiz. Siyaset kurumu olarak biz bunu yapmak zorundayız. Milletten neden oy alıyoruz? Malatyaspor asla sahipsiz değil. Malatyaspor’un maçlarına gittiğimde de gördüğüm aksaklıklarda ilgili kimse onu söylerim. Hakemle ilgili ben Tweet attım. Hakemin Fenerbahçe maçında Gökhan’ı kırmızı kartla dışarı attığında üzülüyorsunuz. Ben taraftarım. Siyaset kurumu başka bir yerde ama taraftar olarak gördüğüm eksiklikleri, aksaklıkları dile getiriyorum. Bana, ‘Sen milletvekilisin hakeme neden buraya böyle bir şey söylüyorsun?’ diyen arkadaşlarımız hatta siyasi büyüklerimiz oldu ama buna rağmen ben bildiğimi orada söyledim ve devam ettim.

20 yıldır izlediğim, yakın takip ettiğim, destek olduğum, manevi desteğimle birlikte iş dünyasındaki işadamlarımızdan Allah razı olsun ne zaman destek istesek hemen desteklerini çok rahatlıkla verdiler. Her olayı sabaha kadar anlatabilirim. Bütün başkanlarla yaşadığımız dönemleri (Hikmet başkanı da, Haşim başkanı da…) anlatabilirim. Malatyaspor’da Hikmet Tanrıverdi başkan iken verdiğim desteği Hikmet Tanrıverdi’ye mi vermiştim hayır ben Malatyaspor’a o desteği vermiştim. Bugünde Adil Gevrek döneminde ben Malatyaspor’a destek veriyorum. Benim için Adil, Ahmet, Mehmet hiç önemli değil. Benim için Malatyaspor’u en iyi şekilde temsil edecek arkadaşımız önemli ama insanlarında hakkını teslim etmek lazım. ‘Bu adam takımı buradan aldı getirdi Süper Lig’e koydu’ demek lazım.

HER YİĞİDİN BİR YOĞURT YİYİŞİ VARDIR
Milletvekili arkadaşlarımızın açıklamalarını söylediniz, her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Onun tarzı başka benim tarzım başkadır. Ben yapılan başarıyı söylerim, gördüğüm eksiği de en acımasızca yüzüne direkt söylerim. Basın yoluyla konuşmadığım birçok konuyu, insanların yüzüne acımasızca ‘Burada yanlışınız var, bunu da yanlış yaptınız’ derim. Malatyaspor’a her zaman sahip çıktım. Adana Demirspor ile seyircisiz oynuyoruz, genel başkan yardımcısıyım, maça gittim. Maça gitmek bir destektir ama maça gitmenin yanında yapmış olduğumuz çalışmalar ve vermiş olduğumuz destek bambaşkadır. Maddi, manevi, siyasi ve hükümet nezdinde verdiğimiz desteklerler var. Biz bu anlamda Malatyaspor’a her zaman destek olduk, bundan sonrada olmaya Allah nasip ederse devam edeceğiz.

Kurumun başındaki temsil eden arkadaşımız göreviyle alakalı gereğini yerine getirdiği sürece görevine devam etmeli. Bununla ilgili olarak da hepimiz hata yapıyoruz, insanoğluyuz tabii ki yapacağız. Eksiğimiz ve yanlışımız vardır. Ben bununla ilgili olarak kurumun başındaki arkadaşımızın hukuki süreç çerçevesinde ‘Ben bundan müsaade istiyorum’ demesi, kendi iradesini ortaya koyması gerekir. Bize düşen siyaset kurumunun buna müdahil olması değil… Bugüne kadar ben Adil, Hikmet, Haşim seçilsin diye mücadele etmedim. Onlar göreve geldikten sonra ben, benim üzerime düşeni yaptım”

“NİHAT ÖZDEMİR BENDEN İLLALLAH ETMİŞTİR”

Hülya Kaya’nın, sezonun tamamlanmasının ardından gelen tepkiler üzerine Adil Gevrek’in görevden ayrılmasını isteyip istemediği soru üzerine de şunları söyledi:

“Valimiz, belediye başkanımız, milletvekilli arkadaşlarımız defaten toplandık. Ne yapmamız gerekiyor? Para istenmesi gerektiğinde de, sponsor olan firmalarımızla yapılan görüşmede de… Bugün BtcTurk’ün sponsorluğunun nasıl alındığını bir sorsunlar. Bu konuda arkadaşlarımız nerede dara düşerse, hangi başkanımız sivil toplum örgütleri ve belediye başkanlarımızda dahil sadece AK Partili belediye başkanlarımız değil, Hekimhan Belediye Başkanımız arıyor ‘Benim İller Bankası’ndan desteğe ihtiyacım var’ diyor, Arguvan Belediye Başkanımız bana telefon açıyor ‘eski cezaevi binasını Adalet Bakanlığı, belediyemize devretsin’ diyor, başımla gözüm üzerine elimden gelen her desteği veririm. Hangi arkadaşımız destek isterse ben memnuniyetle yardım ederim.

Adil başkanın devamı tamamıyla alakalı hikâye o kadar derin ki… Sadece ‘evet’ ya da ‘hayır’ ile verilebilecek bir şey değil. Adil başkanın başarılı sürecini arkadaşlarımızla konuşurken de söyledim; ‘Çok başarılı bir süreçle Malatyaspor’u yönetti ve bu başarılı sürecine bizim teşekkür etmemiz, onure etmemiz lazım.’ Adil başkan ile konuşurken de ‘Kıymetli başkanım ellerine, yüreğine sağlık; senin ailen, çocuğun, annen var, burada bir kamuoyu, algı oluşmuş vaziyette dolayısıyla bazen bir adım geri çekilmek, sonrasında daha ileriye gitmene vesile olur’ dedim. Aynen bu cümleyi kullandım. Yani bir sürecin yeni bir aktörle devamı konusunda Malatya’da oluşmuş çok önemli bir algı var. Dolayısıyla bu algının karşısında durabilmek çok kolay bir şey değil. Arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede, toplantıda da, sonrasında Adil başkan beni aradığında da söylediğim cümle buydu. Bir kanaat oluşmuş vaziyette ve bu kanaat olup olmayabilir… Çünkü beni aradığında ‘Devam et diye bana ısrarla söyleyen arkadaşlarımız var’ dedi. ‘Başkanım hepimiz için aynı şey geçerli; ‘devam et’ diyen de vardır, ‘Neden burada duruyor?’ diyenler de vardır. Ama şuanda şehirde bir algı oluşmuş incitmeden, kırmadan, dökmeden ne yapmamız lazımsa yapmalıyız’ dedim.

DİVANDA OLMAYAN TEK MİLLETVEKİLİ BENİM
Adil başkanında bu süreçte hukuki süreç çerçevesinde; Malatyaspor’un kongresi ne zaman yapılır, ne zaman ilan edilir, istifa etmesi gerekir, Divan Kurulu’nda olmayan bir tek milletvekili benim. Divan Kurulu’ndan haberim yoktu. Kurulduğu zaman divanda kimler var, kimler yok bilmiyorum, olmayan tek milletvekiliyim. Hakan Kahtalı’nın istifasını öğrendiğimde ‘Bülent Beyde divan kurulu üyesi’ dediler. Ben yokum, divanda kaç kişi var onu da bilmiyorum. Ama ben ameleyim. Ne zaman ihtiyaç varsa, nerede ihtiyaç varsa ben Malatya’mın emrindeyim. Malatyaspor’umuza bugüne kadar verdiğim tüm destekler gibi bundan sonrada Malatyaspor’uma destek olmaya devam edeceğim. Milletvekili olarak oradaki kurumun başındaki arkadaşımızla alakalı karar, kanaat, hukuki süreç gereği neyse yerine getirilmeli. Devam etmek istiyorsa bu kendi kararıdır, bizim hiçbirimizin hukuki olarak bir yaptırımı söz konusu değil.

Ama devam ettiği sürece Malatyaspor için, Malatya için Süper Lig’de olmak bizim için çok kıymetli bir şey. Adil başkan Malatyaspor ile ilgili ne zaman daralsa aradı. Beni aradıklarında ben üzerime düşeni yapmakla mükellefim. Hangi kurum beni arıyorsa elimden gelen tüm desteği vermekle mükellefim. Siyaset kurumunun, kurumların başındakileri değiştirmek gibi bir görevi yok ama bir kanaat iletilir, ben bu kanaati samimiyet ve iyi niyetle ifade ederim. Uçak bulamadıklarında gerekli yerleri arayıp, özel uçağı getirtiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Nihat Özdemir, Malatyaspor ile ilgili konuşmaktan benden illallah etmiştir. Malatyaspor ile ilgili federasyondaki bütün arkadaşlarımızla konuşmalarımızı yaptık. En son Süper Lig süreci de dahil olmak üzere… Süper Lig’de kalma süreciyle ilgili Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Gönül arzu ederdi ki biz hakkımızla burada kalalım, benim gönlüm bundan yanaydı ama pandemiydi, eksiklerimizde bu süreçte Cumhurbaşkanımızın bu anlamdaki desteği çok önemliydi. TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve yönetimine, Gençlik ve Spor Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Her birimiz Süper Lig’de kalmak için bir girişimde bulunmuşuzdur ama son iki gün çok önemliydi. Bu iki gün içerisinde Kasımpaşa’nın başkanvekili Fatih Saraç’ın bu sürece çok ciddi bir katkısı vardır. Kulüpler Birliği’nden o kararın çıkması çok önemliydi, o karar çıkmasaydı federasyona gidemezdi. Kulüpler Birliği’ndeki o kadarın çıkmasında, mücadelesinde teşekkür ediyorum. Birçok kurumdan ve partimizden arkadaşlarımız bu konuyla ilgili görüşmelerini yapmıştır.

KAMUOYUNDA OLUŞAN SESE KULAK VERMELİ
Sonuca bakıyorum; Malatyaspor Süper Lig’de kaldı. Bütün Malatya’yı karpuz gibi ikiye ayırmaya gerek yok, biz Malatyaspor’u seviyoruz, Malatyaspor taraftarıyız. Onun başındaki adam, ismi beni ilgilendirmiyor. Hukuk dışı hiçbir uygulamanın olmaması gerekir. Süper Lig’e çıktık, Avrupa’da oynadık ‘değişsin’ diyen arkadaşlarımız vardı. ‘Arkadaşlar değişsin de ne değişsin?’ diyeceksiniz. Tabii bir sürü mevzular ortaya çıktı. Adil başkana bütün hizmetleri için teşekkür ediyorum, Allah razı olsun ama Malatya kamuoyunun var olan, oluşan sesiyle alakalı da sese kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu zamanında yapmak lazım; zaman şuan mıdır, sonra mıdır, hukuk süreç, transferler yapılacak bilemem. Başarı Malatyaspor’un olsun, başındaki insan kim olursa olsun. Benim taraf olduğum Malatyaspor, kişi ya da birey değil.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Empati dedi ki:

  Ya gidin civar illere hatta bütün illere sorun her ilin sahip olmak istediği bir milletvekili karekterdir.Malatyaya gelen bütün hizmetler sayin Öznur hanımın imzasıyla gerceklesmistir.Bu nasıl bir gendir. ..Malatyaya has 47 .kromozom hasut çekememezlik sallamak…Oznur hanimin Allah eksikliğini vermesin…

 2. Ayakta alkisliyorum:)) dedi ki:

  SAYIN VEKILIMI TEBRIK EDIYORUM BEN HAYATIMDA BOYLE BIR VEKIL GORMEDIM HELAL OLSUN :)) yapilan isleri ustlenip kendisi cozuyormus gibi yapmayi basarmak bunu boyle lanse etmek cidden supersiniz :))) bu arada su bizim trabzona verilen futbolcuyu sizin hatriniza bedavaya vermisiz dogru mu :)) malatyaspor dussun diye ugrasirken simdi ustlenmeniz benim sayemdr kaldi havalari valla helal olsun :)))

 3. oturmaktan sıkılan boğa dedi ki:

  futbola siyaset karıştığının aleni itirafıdır. birilerinden medet ummak yerine aslanlar gibi oynayın ligde kalın ( her takım için geçerli).

 4. turan dedi ki:

  sayın vekilimizi herzaman taktir etmişimdir her acılışta her temel atmata da malatyanın bütün sorunlarınnda hep hanım efendiyi görmüşümdür her zaman taktir etmişimdir ama bu son malatya spor başkanını yanlız bıraktı ondan üzüldüm başkanımıza sahip cıkalım belediye zaten boş hiç olmasa siz sahiplenin selamlar

 5. Battalgazi44 dedi ki:

  sadece Özdemir İLLALLAH demiyor sayın vekilim inanın bu bu konuda yalnız değilsiniz.

 6. KOVID44 dedi ki:

  Öznur hanımı farklı bir algı üzerinden eleştiren cok ama…malatya öyle milletvekilleri gordukki secildikten sonra malatyaya ugramadilar….bence özet olarak 1 kadın olarak malatya da erkek siyasetcilerimizi cebelininden cikarir…helal kadına…malatya ile ilgili olan her kum tanesinde mutlaka sesi cikar…..objektif olarak gordugumu soyluyorum..baskasinin dusuncesi de kendine

 7. Harun dedi ki:

  Yaylalar yaylalar diloy diloy yaylalar ne yapalım şimdi biz nur topu gibi adil başkanımız olmuş😤😤😤😤😊😊😊

 8. MALATYALI dedi ki:

  Bizim malatya milletvekili her zaman medya karşısınd eser kükler kaybolurlar seçim zamanı dört nala koşarlar başka bir şey demeye gerek yoktur.

 9. hilal dedi ki:

  malatyasporla o kadar alakalı madem nasıl oluyorda divan üyelerinin kimler olduğunu bilmiyor inanmıyorum sizlere malatyada siyaseti bulaşmadığı hiç bir kurum kalmamıştır

 10. Greyder dedi ki:

  Keşke herkes senin gibi olsa hakkımızı savunan sadece sensin heryerde herşekilde bir haftadır tüm haberlerde sen varsın çünkü malatyanın malatyalı nın çözüm üreten vekilisin

 11. Hasan dedi ki:

  Çok ahlaki mi? Tff başkanı ile bir siyasi nin ne işi olabilir

 12. mustafa koç dedi ki:

  teşekkürler abla Emeğinize sağlık .abla az çok Ankaraya yolu düşenler bakanlıklara kurumlara gidenler Malatya ya getirilen yatırımların arkasında sizin olduğunuzu bilir.ama kahve köşelerinde siyaset yapanlar bunun farkına varmaz. Bence sizin vekilliği bırakmanız Malatya için büyük kayıp olur. kaybeden siz değil Malatya lılar olur.yolunuz açık olsun

 13. malatyalı dedi ki:

  sizin hakemler ve tff başkanı hakkında söylediklerinizin pek etkisi olmamış, onlar yine bildiklerini yaparak takımı başkanla birlikte parça parça ettiler

 14. Dünya Sevdalısı dedi ki:

  Sen bizim ablamızsın. Ahan şimdi bana de ki Beydağıynan Kubbedağının yerini degiştir de hemen harfiyata başlayam Şiro çayından geçemem eteğim ıslanır de, hemen çayın üstüne yatam. Alla rızası için benim 3 oğlan da işsiz çakkal gibi geziyorlar bir iş miş yok mu? Ablamızsın .

 15. Semih dedi ki:

  Öznur hanımdan herkesin tek bir istediği bişey var lütfen atamalara artık müdahale etmesin hangi kurum, yönetici kiminle çalışmak istiyorsa onunla çalışsın

 16. Ferdi dedi ki:

  Helal olsun Malatya’nın Ablasına. Başka söz yok bunca çabaya bunca emeğe. İnşallah Malatyaspor başarılar getirir memleketimize.

 17. mehmet dedi ki:

  Teşekkürler çok güzel özetlenmiş, MALATYASPOR un bir kan değişikliğine ihtiyacı olduğu ve bunun, malatya ve dışında yaşayan malatyalıların genel kanaati olduğunu belirtmiş. Ben de istanbul da yaşayan ve takımı sürekli takip eden bir malatyalı ve taraftar olarak aynı görüşteyim. Zira buradan görülen yenilen bir pehlivanın güreşe doymama ve tüm iyiniyetli telkinlere rağmen malatyaspora zarar verdiğini görememe durumu var. Takım mevcut yönetim ile birlikte düşmüştür. Ancak takım mevcut yönetimin sportif başarısı ile değil sayın cumhurbaşkanımız sayesinde yeniden süper lige çıkmıştır. YENİ BİR SAYFA AÇILMASI ACİLEN GEREKMEKTEDİR: YARIN BİLE GEÇ OLUR. İNŞALLAH BAŞKAN GEREĞİNİ YAPAR. Sayın başkan sizin çevrenizdekilerden başka şuanda takımın başında olmanızı isteyen yok. Enazından benim çevremdeki malatyalılar da sizin istifa etmenizi bekliyorlar. Sayın vekil güzel bir cümle kurmuş ^’bazen bir adım geri çekilmek, sonrasında daha ileriye gitmene vesile olur ‘

 18. orhan yalçın dedi ki:

  Sayın vekilim şu Adil Gevrek başkanın görevi bırakmasına vesile olun. Bunuda Malatya kamuoyuna göğsünüzü gere gere açıklayın. Ben gönderdim deyin. İnancınız olsun adınız malatyaspor tarihine altın harflerle yazılacaktır. Malatyaspor taraftarları hep sizi şükranla minnetle anacaktır.

 19. ismail dedi ki:

  anlat anlat malatyalı dinlemeyi sever sizin yüzünüzden malatya spordan akp den ogudum…bi taraftan siz milletvekilleri bi taraftan osman güder malatya spora cephe alıyosunuz karşılıksızmı kalıcak bu yaptığınız.madem şahıslarla ilgilenmiyosunuz senin partinin milletvekili adil gevrek malatya sporda olursa para vermeyeceğiz dediğinde nie sesiniz çıkmadı…şimdiye kadar çok güzel ikili oynadınız şimdi ne yapacağınızı bilmez haldesiniz….

 20. MALATYALI dedi ki:

  sayın Öznur hanım Siyasette artık yokum dedi ondan sonra medyada görünmeye hız verdi herşeyi ben yaptım ligde düşmeyi, bile ben kaldırdım diyor.bu kadarı fazla ondan sonra halk neni istiyor halk için bir dönem daha varım diyecek .lütfen yeter

 21. Ahmet dedi ki:

  eyvallah ablacigim çok doğru söylemissin sağol varol hep malatyam ölümüne malatya

 22. Hasan ozhan dedi ki:

  İşte bu ölümlü konuşan bir siyasetçi profili..brawoo

 23. Kenan dedi ki:

  Herkes Malatyaspor demeli…Sayın Çalık sizi kutluyorum.İşte bazı kendini herşeyden üstün gören ve böyle istersek olacak diyenlere güzel kapak olmuş.Adil GEVREK’in 6 yılında başarılar var.Bunu tarihten silemezsiniz.Konuşanlar bol keseden atıyor.Her şeye rağmen de takımı bırakmamalı,Bu dönem bırakması demek Malatyasporun geleceğini bitirmek demek.
  Durmak Yok Adil Başkan ile yola devam…

  1. Banazili dedi ki:

   Sağol ablamm

  2. Selami dedi ki:

   Sonuna kadar okudum.bilmiyordum.valla helal olsun öznur hanım

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."