Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Pütürge’de Temel Atma ve Açılış Törenleri

Pütürge’de Temel Atma ve Açılış Törenleri
 • 08.04.2017

Pütürge Belediyesi tarafından Pütürge İlçesinde Yapımı devam eden ve biten ayrıca yapımına başlanacak olan Projelerin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni büyük Bir coşku ve katılımla gerçekleştirildi. İlçede Emniyet Binası ve Lojmanlarının Temel Atma Töreni , TOKİ Pütürge ve Pazarcık Konutlarının Temel Atma Töreni , MASKİ Tarafından Yapılan Altyapı Hizmetlerinin Tanıtımı, Kapalı Pazar Yeri Açılışı, Araç Filosu Tanıtımı ve Tepehan Hilltop Oteli’nin açılışı ve temel atma törenleri yapıldı.

Açılışa AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Pütürge Kaymakamı Erkan Savar, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ve teşkilat üyeleri, AKP Pütürge İlçe Başkanı Mikail Sülük ve teşkilat üyeleri , MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, daire müdürleri, İstanbul’dan gelen iş adamları, Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ile Pütürgeli vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “Malatya’dan Türkiye’nin farklı illerinden ve Pütürge’mizin dışından bu tarihi güne katılan ve teşrif eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bugün burada Pütürge’miz tarihi günlerinden birini yaşamaktadır. Pütürge özellikle AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte ciddi yatırımlar almaya başlamıştır. Ben benden önce ki belediye başkanlarımıza da ilçemize verdikleri hizmetlerden dolayda teşekkür ediyorum. İlçemiz özellikle Malatya’nın Büyükşehir olmasından sonra daha da büyük hizmetler almaya başlamıştır. Özellikle ilçemizden desteğini esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Bey ve tüm ekibine İlçem ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Pütürge Altyapısı ve Üstyapısıyla birçok hizmeti son 3-4 yıl içerisinde fazlasıyla almaya başlamıştır. Grup köy yollarının iyileştirilmesi ve birçok köprü ve yolların yeniden yapımı, içme suyu ve sulama suyu çalışmaları bu dönem içerisinde fazlasıyla önemsenerek yapılmıştır.”dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Kubbe Dağı tünelinin ve grup yollarının hizmete girmesi ile Malatya-Pütürge Doğanyol arasının 20 km kısalacağını belirterek, “Kubbe dağındaki 300 adet viraj bu projeyle yok olacaktır. Karlı buzlu 1930 rakımlı olan Kubbe Dağı devre dışı kalacaktır. Halkımızın bölgemizin makus talihi değişecek, bölge özellikle ekonomik ve turizm anlamında kısacası her alanda geri kalmışlıktan kurtulacaktır. Ayrıca TOKİ’nin Pütürge’ye yapacağı konutlarla ilçenin büyük bir sorunu olan barınma sorunu giderilecektir. Tepehan Hilltop Oteli’nin yapılmasıyla Nemrut Dağına gelen turistlerin konaklama sorunu büyük bir ölçüde giderilmiştir. Ayrıca Pütürge Belediyesi olarak takviye ettiğimiz 21 araçla belediyenin araç filosu güçlendirilerek, Belediyemiz halkımıza daha iyi hizmet verecektir.

Pütürge için hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, projelerimize desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye ve diğer milletvekillerine, Malatya Büyükşehir Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve tüm ekibine, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı‘ya , Malatya’daki kurum mdürlerine kısacası emeği geçen diğer siyasi ve bürokratlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun önemine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Hizmetlerimizin devam edebilmesi için ülkemizin sağlam bir iradeyle devam etmesi gerekiyor. 2001 yılında kurulmuş olan partimiz, 2002’den beri kesintisiz olarak tek başına iktidar oldu. Bundan sonrada ülkemizde bir çift başlılık olmaması, koalisyonlar döneminin bir daha yaşanmaması, hükümet krizleri yaşanmaması için Pütürge’nin bugüne kadar vermiş olduğu desteğin daha da fazlasını vereceğini umut ediyorum. 17 Nisan sabahında daha farklı ve sağlam iradeyle yönetilen bir ülkede olacağız. Pütürge her daim arkamızda durdu, yüzde 87 destek verdi. Malatya, referandumda ilk beşin içerisinde yer alacak ama Pütürge’de Malatya’da birinci olacaktır.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da “Pütürge İlçemiz yatırımlar noktasında ,Malatya Büyükşehir olduktan sonra ciddi hizmetler almaya başlamıştır. Pütürge’nin tüm köylerindeki yolların yapımında ve asfaltlanmasında , özellikle içme suyu ve sulama suyu konusunda verdiğimiz hizmetlerle Pütürge’nin bir çok sorununu Pütürge Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz çalışmalarla giderilmiştir. Mehmet Polat Başkanıma Pütürge ilçemize verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Çakır ayrıca, ülkenin ve milletin geleceği adına 16 Nisan’ın çok önemli bir tarih olduğunu kaydetti. Çakır, referandumda Pütürge’den güçlü bir destek beklediklerini ifade ederek, “Bütün darbelere ‘dur’ diyeceğiz. Bütün vesayet yapılarını ortadan kaldıracak bir sisteme gideceğiz. 18 Şubat ve 15 Temmuz gibi darbeleri geride bırakacağız” dedi.

“Geleceğimizi ve çocuklarımızı düşünmek zorundayız” diyen Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz burada seçim yapmayacağız, geleceğimize karar vereceğiz. Güçlü bir hükümet sistemine karar vereceğiz. Bu ülke ne çektiyse mevcut sistemden çekti. Her darbede 10 yılımızı kaybettik. Bu milletin artık buna tahammülü yok. Bu şebekelerin sonu 16 Nisan’da gelecek.”

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, “Pütürge her zaman hizmetin en iyisini hak etmektedir. Pütürge’li her daim devletinin ve milletinin yanında olmuştur. Bugün burada ilçemiz tarihinin en önemli günlerinden birini yaşamaktadır. Sizin bir evladınız olan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat’a çok teşekkür ediyorum. Başkanım hiç kimsenin hayal edemeyeceği proje ve yatırımlara imza atmıştır. Özellikle Kubbe Dağı Tünel Projesine herkes hayal diyerek olacak gözüyle bakmazken, başkanım hayal denilen Kubbe Dağı Tüneli’nin yapımının hayalden gerçeğe dönüşmesini sağlamıştır. Pütürge’de yolumuzun çok uzun, çok dar ve çok zorlu olduğunu biliyoruz. 94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde de birçok alanda yolumuzu kesmek isteyenler oldu. Ama biz bu yol kesenlerle Allah nasip ederse hep birlikte 16 Nisan’da sandığa gideceğiz ve bugüne kadar yaptıklarının o sandıkta sonlanması için ‘evet’ mührünü vuracağız. Pütürge’mizin 94 kilometrelik yolunun parlamenter sistemdeki 94 yıllık bir yol gibi çilelerle dolu bir yol olduğunu biliyorum. 94 kilometrelik Pütürge yolumuz için karayollarıyla yol açılsın diye 20 milyon TL’lik yatırım yaptık. Pütürge Kubbe Dağı geçilmezdi. Kardan, yoldan, dar olmasından dolayı geçilmezdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’ın talimatıyla Kubbe Dağı’nın proje ihalesi yapıldı. Proje ihalesi tamamlanınca, Kubbe Dağı yatırım programına alınacak ve ‘olmaz yol dediğimiz’ yol, Kubbe Dağı’nın geçilmez denilen mıntıkası tünelle aşılacak. Ayrıca başkanım her fırsatta bizi Malatya’ya geldiğimizde ve Ankara’ya ziyaretlerinde sıkıştırarak Pütürge için olması gereken projeleri ve yatırımların takipçisi olmuştur. Kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalık, parlamenter sistemin 94 yıllık Pütürge yolu gibi yeni bir tünelle, yolla yoluna devam etmesi gerektiğine işaret ederek, “94 yıllık parlamenter sistem, 94 model bir şahin. Artık biz onu boyadık, cilaladık, rektefeye soktuk, motorunu değiştirdik ama artık parlamenter sistem işlemiyor. Artık bizim karayollarında yaptığımız çalışmalar gibi çok emek verdik. Ama esas geçişi nasıl Kubbe Dağı’nı delip, Pütürge’yeyle Malatya’yı buluşturuyorsak, 94 yıllık parlamenter sistemi de değiştirip, yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getirerek, çok daha hızlı bir şekilde milletimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ahmet dedi ki:

  Öznur abla Allahına gurban senin… pütürge’ye doğanyol’a senin sayesinde yatırımlar geliyor…

 2. Ramazan dedi ki:

  puturgede bıtmıs doganyolda baskanlar yan gelıp yatıyor hızmet dıye eskı donemlerde adımı atılmıs ıslerın yenıymıs gıbı suruyorlar secımden secıme iş yapıyorlar

 3. yusuf dedi ki:

  araçların tanıtımı şimdimi yapılıyor örneğin kepçe 7 8 senedir pütürgede şimdimi tanıtılıyor memleketimizde insan kalmadı insanlar neden gidiyor bunu çözseydiniz .çoğu mahallelerimizin yollarında yürünmüyo bu yolları yapsaydınızda o zaman açılışını yapsaydınız

 4. mustafa dedi ki:

  Cesme,acilisi,yokmu

 5. Murat dedi ki:

  Nihayet Pütürge Belediye Başkanını kendi ilçesinde bir törende izleyebildik. Artık gözümüz açık gitmeyiz…VeSSelam…

 6. Ferit dedi ki:

  Şimdi Pütürge düşünsün

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."