Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Rektör Kızılay Genel Sekreterini Değiştirdi

Rektör Kızılay Genel Sekreterini Değiştirdi
 • 03.09.2020

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 14 Ağustos 2020 tarihinde İnönü Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanan Prof. Dr. Ahmet Kızılay, rektörlük görevinin ilk döneminde, 4 yıl boyunca (2016-2020) A takımında yer verdiği Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş’u değiştirdi.

İkinci defa İnönü Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan ve yeni dönemin ekibini oluşturmak amacıyla atama kararının açıklanmasından hemen sonra çalışmalara başladığı bilinen Prof. Dr. Ahmet Kızılay, görevden aldığı Hakan Erkuş’un yerine Personel Daire Başkan Vekili Mustafa Gezer’i atadı.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesinin kardeşini atadı

Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer’in kardeşi olan Mustafa Gezer, İnönü Üniversitesi’nde, uzun süre sonra, idari birimler kadrosunda yer alan ve akademisyen olmayan Genel Sekreter olarak görev yapacak.

Genel Sekreter Yardımcılığına iki atama yapıldı

Üniversiteye 1990’lı yıllarda işçi olarak girdiği öğrenilen ve İnönü Üniversitesi’nin, Rektör Ahmet Kızılay’dan sonraki en yetkili makamına atanan yeni Genel Sekreter Mustafa Gezer’in yardımcılıklarına ise Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığında mühendis olarak görev yapan Yaşar Kalkan ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik vekâleten atandı.

En az iki rektör yardımcısının da değişmesi bekleniyor

İnönü Üniversitesi’nde kadro değişiminin devam edeceği ve üç rektör yardımcısından en az ikisinin değiştirileceği ileri sürülüyor.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: İnönü Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atanan Mustafa Gezer (sol başta), geçmişte sendika temsilcileri ile yapılan imza töreninde Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay’la (sağdaki)

ARŞİV FOTOĞRAF: 2019 Şubat’ında çekilen bu fotoğrafta Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay’la (önde sağda) birlikte olduğu karedeki eli cebinde görüntüsü olay olan Genel Sekreter Prof.Dr. Hakan Erkuş (soldan 3’üncü), Kızılay’ın yeni döneminde  görevlendirilmedi.

FOTO: İnönü Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atanan Mustafa Gezer, görevi Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay’ın da katıldığı törenle eski genel sekreter Prof.Dr. Hakan Erkuş’tan devraldı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Prof. Dr. Hakan Erkuş’a İnönü Üniversitesi’ne vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, Mustafa Gezer Beye yeni görevinde başarılar dileriz” dedi. (iha)

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. derya dedi ki:

  Sayın Rektör Prof.Dr.Ahmet Kızılay yeni ekibiyle Sultan Süleyman dönemini başlattı. Vatana millete hayırlı olsun hem donanımı hem idari bilgisiyle Mustafa Gezer makamına fazlasıyla yakıştı başarılarının devamını dilerim…

  1. EDEBALİ dedi ki:

   Sultan Süleyman’nın ve o devri yaşayanların kemikleri sızlayacak. insanları tanımayan ve tarih bilgisinden yoksunsunuz. Yazıktır. Günaha giriyorsunuz vebal alıyorsunuz. Almadığınızı düşünüyorsanız size örnek vereyim. Üniversitelerde sabah kalkıp işe gidersiniz mesai arkadaşınızı rektör çağırır, odanıza döndüğünde size rektör beni daire başkanı yaptı, fakülte sekreteri yaptı, şube müdürü yaptı, genel sekreter yardımcısı yaptı der. olay bu kadar basit abartmaya gerek yok. üniversitelerde makamlara gelenlerin hiç biri görevde yükselme sınavına girmeden gelir makamlara oturur, rektörün ağzından çıkacak söze bağlı. liyakat yoook, bilgi yoook, beceri yoook. adamcılık var, yalakalık var, cemaat var, siyaset ise en üst seviyede var. bırakalım genel sekreterlik, genel sekreter yardımcılığı, daire başkanlığı, fakülte sekreterliği, şube müdürlüğü, şef makamlarına gelmek isteyenler için görevde yükselme sınavı açılsın ve bu sınavı ÖSYM yapsın. HAK edenler atansın Sutlan Süleyman ı gururlandıralım.

 2. Saffet dedi ki:

  Hakan Erkuş’un gideceği belliydi, eleştirilere dayanmaları artık mümkün değildi. Ama ben Ahmet Kızılay’ın kendi iradesi ile Erkuş’u alıp yerine kendi istediği birini atayabilecek dirayette biri olduğunu sanmıyorum. Merak etiğim şey Mustafa Gezer’i kim getirdi oraya?

 3. Koç Y. dedi ki:

  Sayın editör yapmış olduğum yorumu yayınlarmisiniz lütfen

 4. Emre dedi ki:

  Bu denli yerinde alınan bir karardan dolayı Sn. Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı tebrik eder Mustafa Gezer’e yeni görevinde başarılar dilerim. Malatyamıza hayırlı olsun

 5. gebze44 dedi ki:

  Kur’an-ı Kerim’de buyruluyor ki: “Allah size, mutlaka emanetleri (işleri) ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.” bu durumu siyasi rant olarak gören zavallılara baktıgımızda ya işsizdir ya da savundugu siyasi parti sayesinde asgari ücrete talim eden kişilerdir…Rektör hoca dogru olanı yapmış liyakat sahibi kişiyi görevlendirmiş..bu kişi ister Deva partili ister Chp li olsun farketmez yeterki işini dürüstçe ve adaletli bir sekilde yapsın..Rektör hocamızda bu şekilde düşünmüş olmalı ki siyasi parti ayagına bakmamış bile…Ülkemiz devlet kurumlarına gerçekten liyakat sahibi kişilerin gelmesi elzemdir..tebrikler Rektör hocam …Mustafa Gezere Allahtan muvaffakiyetler diliyorum

 6. Fuat dedi ki:

  O kadar beynimize yer etmişki AK Partili olmayan birinin kardeşi nasıl atanır, diye. Bu bile olayın zahametini ve yaşanan gerçeği gösteriyor. İşi ehline ver ve Maide 8. ayette bir topluluğa olan kininiz sizi ADALETi uygulamaktan alıkoymasın, diyor. biz Allah’ın ayetlerini değil liderimiz sözlerini emir kabul etmişiz. Atanan kişinin kabiliyet, yetenek yada temsil kabiliyeti tartışıla bilir ama partisi, cinsiyeti, işçi olması, akademisyen olması v.b. bir kriter değildir. Makamlar insanlar için kendilerini icraatları ile gösterecekleri yerlerdir, geçmişleri referanstır ama onları orda tutacak yada iyi anılmalarını sağlayacak olan yetenek ve kabiliyetleridir. Burada herkes iyi yada kötü bir şeyler yaşamış ve bunu dile getiriyor, çokta iyi biliyoruzki muhataplarınız bu yazılarıda iyi takip ediyor, çünkü etraflarında bir çember var efendim siz ne yaparsanız güzelini yaparsınız diye, ama burada kimsenin çekincesi yok, insanlara insan olduğu için değer verelim, yaşamımızda hakkı ve adaleti gözetelim, sevgimiz kişilere değil devletine milletine hizmet edenlere olsun…

 7. Serkan dedi ki:

  Milletin hakkina girdi .Ahını çok aldi .şimdi bakalim ne yapacak…….

 8. Adil Cevaz dedi ki:

  Mustafa bey değerli biri. Keşke personel başkanlığına devam etseydi. Genel sekreterlik ciddi bir ekonomi ve iktisat bilgisi ister. Sırf birileri istiyor diye rektör bey değişiklik yaptıysa bence doğru olmamış. Mustafa bey umarım öncelikle çevre düzenlemeleri ile işe başlar. Kampüs rezil durumda. Ağaçlar kurumuş, kaldırımlar çökmüş, sokak lambaları devrilmiş vaziyette.

 9. Erkan dedi ki:

  Hakan Bey 4 Yıl hizmet etmiş çalışmış, yüzünün akıyla görevi devretmiş, kendisine teşekkür edeceğinize neden bu kadar acımasızca eleştiriyorsunuz, haksız eleştiriler kul hakkına girmez mi?

 10. hasan dedi ki:

  Malatya haber öncelikle Mustafa Gezer işçi olarak Üniversitede görev yapmadı bunu düzeltmenizi lazım. İdari kadro olana Genel Sekreterlik kadrosuna idari birinin atanması kadar doğal bir durum yok. Mustafa Gezer yıllarca dairi başkanlığı yapmış ve kendisini kanıtlamış bir yönetici bunu üniversitede herkes bilir bence beklenen ve yerinde bir karar oldu Üniversitemize hayırlı olsun

 11. CEMAL dedi ki:

  Öncelikle Prof. Dr. Ahmet Kızılay ı tebrik ediyorum. Mustafa Gezer in çok azimli ve adaletli olduğunu biliyorum bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden şüphem yoktur. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim saygılar…..

  Cevapla

 12. Emine dedi ki:

  Zamanı degıldı hocam. Yazık ettin sağ kolunu kestin.

 13. Ramazan k. dedi ki:

  Ahmet hocamızın bir bildiği vardır ama bu Hakan hocadan başka ehliyetli liyakatlı kimse yok üniversitede. Kızılay dan sonra gelen tek isim Hakan hocadır. Değerini bilmek gerekir.

 14. Ezgi dedi ki:

  Hakan Erkuş çok kaliteli ve üniversiteye değer katan bir idareci ve akademisyen. Bakalım aradıklarında DEVA bulacaklarmı 🙂

 15. EDEBALİ dedi ki:

  erkuş ile DEVA bulamayan üniversite gezer ile DEVA buldu mu? zannediyorsunuz. inönü üniversitesi memleketin bittiğini gösteriyor. kendilerinden başka kimseye DEVA olmazlar bunlar. :-)))))). DEVA değil DERT olmaya gelmişler.

  1. Önder dedi ki:

   Çok biliyorsunuz zaten. Sadece boş sallayarak konuşmayı bilen insanlarla etrafımız dolu olduğu için üniversitemiz bitiyordu. Ama umutluyum Mustafa Gezer in çok azimli ve adaletli olduğunu duydum ve bizzat tanıştım. Gerçekten çok mutlu oldum. Çünkü hakeden birisi. Bu karadan dolayı da Prof. Dr. Ahmet Kızılay ı tebrik ediyorum

   1. Mazlum dedi ki:

    Doğru devir yalakalık devri yine Malatyamız 4 yılı yok olacak acaba Mustafa beyin abisi deva partisinde akım karıştı acaba Ahmet bey akp min bittiğini düşünerek Deva partilinin kardeşine görev vererek kendini siyasetemi hazırlıyor yok hocam sakın düşünmeyin çünkü Akp bitmiyecek inşaallah

   2. Koç Y. dedi ki:

    Tamam önder rumuzlu arkadaşım. Buraya yorum yaptığını kendisine iletirsin sana da bir kadro ayarlar merak etme…

  2. Üniversiteli dedi ki:

   Üniversitede göreve başladıktan sonra Her Rektör döneminde ünvan yükselterek liyaket ve ehliyeti ile gönüllere taht kurmuş bir ismin gelmesini sinderemeyenler rant peşinden koşanlardır…

  3. Abuzer dedi ki:

   Adına ebabil yazmışsın ama alakan yok iyi bir piyonsun belliki sizin gibiler bu ülkeye dert, iş yapana iş üretene hep muhalefet olan bir azınlıktan başka birsey değilsiniz.

   1. EDEBALİ dedi ki:

    Abuzerrrrr…. e CEVAP– Evet ben bir piyonum. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Piyonuyum. Evet sen ve senin gibilerin başına DERDİM. senin gibi çoğunluk olduğunu zanneden azıcıkları bertaraf etmek için MUHALEFETİM. sen bana çoğunluk olduğunu zannettiğin hangi azınlık cemaatten olduğunu söyle ki, benim nası bir azınlık,muhalefet, dert ve piyon olduğumu sana göstereyim.

 16. EDEBALİ dedi ki:

  Başkalarının gölgesinde yaşayanların gölgesi olmaz, başkasının değirmenine su taşıyarak ömrünü tüketmişler var. devlet kelimesinden önce cemaat – tarikat, doğruluktan önce yalancılık, dürüstlükten önce sahtekarlık, liyakattan önce yalakalık, cesaretten önce korkaklık kelimelerini öğrenen ve öğrendikleri bu kelimeler doğrultusunda kişiliklerini oluşturan, oluşturdukları bu kişiliklerini islami yaşam biçimi ile pekiştirerek elhamdülillah müslümanım deyip islam dinini zedeleyen tahrip ve dejenere eden bir grub var. bu ülkede tarikat ve cemaatlere hizmet edenler bu tarla boş, bu bağ sahipsiz zannederek koşturdukları attan indirildiklerinde zaten inecektim diyemeyecekler. Allah’a şükürler olsun devletimiz ve milletimiz ülkemizdeki ingiliz, israil ve arap uşaklarının üstesinden nasıl gelindiğini 15 TEMMUZ DESTANIn da herkese gösterdi. Bu verisile ile Devlet makamlarında oturan herkesi sadece devlete hizmet etmeye davet ediyorum.

  1. Mahmut dedi ki:

   Yüreğine sağlık
   Allah Kur’an kitap diyenler kul hakkı yemede nefislerine hakim olamıyorlarsa
   Vatan Devlet Millet Sakarya Diyenler kendilerini topluma ve devlete zarar vermekten alı koyamıyorlarsa
   Ben solcuyum veya sosyalistim deyip bu çizgide bulunan insanları tüketim maddesi gibi harcıyorsa
   Velhasıl herkes inandığı kutsallara özünde zararlı bir varlık haline gelmişse
   LAF CAMBAZLIĞININ VEYA ALGI YARATMANIN DA İNAN Kİ BİR ANLAMA YOKTUR.
   Tabi ki ANLAYANA …………

 17. Üstad dedi ki:

  Yetkisi var ve kullanmış. Bence çokta kurcalamamak lazım. Banada yetki verilirse çalışacağım kişiyi kendim seçerim. Onun ailesinden biri farklı partideyse ne olmuş. Yani liyakatsiz anlamı mı çıkıyor. Peki kimi seçse bu eleştirenler sesini keser. Kendi adamlarını mı veya kendi yakınlarını mı. Orda durun işte!!! Kararlara saygı duyun arkadaş. Nefsinize hoş gelmeyen kararları hazmedin.!!!

 18. Üstad dedi ki:

  Yetkisi var ve kullanmış. Bence çokta kurcalamamak lazım. Banada yetki verilirse çalışacağım kişiyi kendim seçerim. Onun ailesinden biri farklı partideyse ne olmuş. Yani liyakatsiz anlamı mı çıkıyor. Peki kimi seçse bu eleştirenler sesini keser. Kendi adamlarını mı veya kendi yakınlarını mı. Orda durun işte!!! Kararlara saygı duyun arkadaş. Nefsinize hoş gelmeyen kararları hazmedin.!!!

 19. Abuzer dedi ki:

  Düne kadar hakan Erkuş en beceriksiz genel sekreterdi şimdi ne olduda hemen birden iyi oldu iyikide gitti inönü üniversitesi icin çalışanlar icin doğru bir karar oldu herkese yukardan bakan kendini begenmis birisiydin insallah bu yorumum yayinlanirda birazcık utanırlar inönü üniversitesi için güzel bir adım olmuş şimdiye kadar hep çalışan bir universite oldu şimdide daha büyük isler yapacağının göstergesidir iş bitiren iş üreten insanlar lazım Sayın Rektör Kizilay Hep eleştirildi demek doğru yoldaki hep taşlanıyor Sayın Cumhurbaşkanımız gibi oda ne yapsa hep eleştiriliyor Kızılay’inda dogru yolda olduğunun göstergesi bu haberler.

 20. Osman dedi ki:

  Alınması gereken daire başkanları, rotasyona tabi tutulması gereken fakülte sekreterleri, en azından bir özrü hak etmiş çalışkan bir grup personel içinde umarım bir çalışma olur. Geçen dönem kaç tane iş bilen personeli, üstündeki amirlerinin egoları yüzünden harcayıp attılar. Kaç tane personeli sağa sola dağıttılar.Umarım öncelik sırasında onlara da yer verilir.

 21. ÖZ ELEŞTİRİ dedi ki:

  Ne oluyor kardeşim bu neden gitti bu neden geldi rektöre en üstten yetki verilerek atanmiş kendiside 4 yil gibi bir süre burda hizmet etme sorumluluğu almış.bundan sonrada kimle çalisacağini halka refarandumlamı yapsın 4 yıllık tecrübesine dayanarak liyakatli ehliyetli kişilerle çalışmak istemeside tabii hakkıdır göreve getirilen kişinin abisinin baska bir partiden olmasinin ne gibi mahsuru var anlam veremedim akpartiye mi görevlendiriliyor yoksa devletin üniversitesine mi?opp

 22. Mehmet dedi ki:

  Geçde olsa çok isabetli bir karar olmuş. Üniversitenin hali içler acısı. Kapıda Şazze diyene güvenlik önünü ilikleyip kapı açıyor, peyzajda kuru otlar boyumuzu geçmiş, öğrenciye yönelik en küçük bir aktivite yok. Ahmet hocamız belli ki ikinci dönem de daha büyük işler başaracak. Darısı diğer koltuk işgalcilerine! Ahmet hocama ayrıca yeni döneminde başarılar diliyorum.

 23. Samet dedi ki:

  Serdar bey sizin de galiba her dediginiz yapılmıski bukadar savunduğuna göre!! ancak yaşayan bilir Ne yaşatıldığını…insanlarımız bilmeli ki makam ve mevki herşey boş. bu işin öbür dünyası da var

 24. Koç Y. dedi ki:

  Birkez Hakan hoca gorevden alınmadı kendi isteği ile bıraktı keza aynı durum genel sekreter yardımcıları için de geçerli. Burada suç Üniversite yönetiminin çünkü bu işler basın açıklaması ile yapılsa ne giden nede gelen bundan rahatsız olmaz. Gelelim ikinci mevzuya genel sekreterliğe atanan Mustafa bey bugüne kadar kendi dairesi elemanları ile diger daire elemanları arasında ayrım yapan bir insandır. Böyle birine makam mevki vermek akla zarar bir iş. Tabiki herkesinde malumu makamlara geliş maalesef bilgi beceri ve liyakatla değil bu devirde yalakalikla oluyor. Ahmet hocanin hem kendisine hemde üniversite personeline bu zamana kadar yapmış olduğu en büyük kötülük. Genede allahtan herşeyin hayırlısı…

  1. Sezenn dedi ki:

   Galiba Hakan hocanın akrabalarındansınız. Okadar çok yerleştirdi ki üniversiteye hangisi olduğunuzu çıkaramadım.
   Gayet iyi oldu. Tebrik ederim Ahmet hocamı. kusura bakmayın hakan hocam ama bu görevi yürütemiyodunuz. İnşallah sizi daha iyi görevlerde görürüz ve adınızı duyarız.

   1. Koç Y. dedi ki:

    Galiba sizde Mustafa Gezer beyin; hak etmediği halde bir yerlere getirdiği kişilerden birisiniz. (Örneğin görevde yükselmeye girip sınav sonrası yapamadım diye ağlayan ama şimdi makam mevki alan kişiler gibi)

  2. EDEBALİ dedi ki:

   her ikiside haketmiyor, ama eskisi MEŞVERET elemanı, mustafa gezer ise deva partisinin kurucu üyesi ibrahim gezer in kardeşi. https://devapartisi.org/teskilat/kurucu-uyeler
   bu linkten öğrenebilirsiniz. her ikisinde de LİYAKAT YOK. cemaatcilik var, siyaset var, yalakalık var, torpil var. her ikisinde de hür irade yok, cüzzi irade yok, adalet yok. gölgesine sığındıkları sığınaktan çıktıkları an yok olup gider bunlar.

 25. aliekber dedi ki:

  üniversiteler evrensel olmalıdır siyasete alet edilmemelidir bir insanın abisi başka bir partide diye o kişiler bu ülkede göreve gelemiyecekmidir doğru bir karar olmuş genel sekreter akademisyenden değil idari personelden olmalıdır tebrikler kızılay hayırlı olsun atanan kişilere.

 26. Mustafa dedi ki:

  Lutfen haber icerigini guncelleyelim. Mustafa Bey işçi olarak göreve başlamadi.

 27. Mustafa dedi ki:

  ısabetlı bır atama olmus. mustafa bey hem durusuyla hem devlet adamlıgıyla hem de mevzuat bılgısıyle unıversıye ıcerısınden atanabılecek tek kısıydı.

 28. Ramazan dedi ki:

  İlkeli basın neden yorumlarımız geç yayınlanıyor. Hakan Erkuş gibi bir adamı harcayan sağ kolunu kesen ve AK PARTİ Genel Başkanının atadığı rektör Kızılay, Deva Partisinin Kurucularından birinin kardeşini Genel sekreter olarak atıyor. Bu işde bir iş var. Hakan Erkuşu görevden alman üniversitelerde işlerin kitlenmesi demektir.

 29. Geçmiş Olsun dedi ki:

  Bu arkadaşın keyfi için bir imzasıyla dekanlığa yazı göndermesi 1 hafta sürüyordu geçmiş olsun atayacak başka adam kalmamış gibi bunu getirdin hocam bu dönem eskiyi çok aratır galiba

 30. Celal dedi ki:

  Sayın editör yayınlamayacaksanız niye yorum alıyorsunuz. Ayıp yaptığınız. Demekki siz tarafsınız. İlkesiz gaztecisiniz.

 31. Vatandaş dedi ki:

  İyi madem. Oldu olacak akademisyen olan eski genel sekreteri de işçi kadrosuna atasın.

 32. Mac dedi ki:

  Şu hakan gitti ya oh ne rahatladım adamı görmek için aylarca bekliyorduk gelen kişiler yüksekten uçup alttı hep unuttular yeni gelenler öyle olmasın, bye bye hakanıma…

 33. yeldan dedi ki:

  yorumlarımız neden yayınlanmıyor neden taraflı gazetecilik yapiyorsunuz

 34. öneri dedi ki:

  Rektör Bey gaza gelmiş.
  Önceki genel sekreter birilerinin kuyruğuna basmaktan çekinmezdi.
  Şimdi yerine gelen patoz mühendisinin kardeşi
  *ENTERESAN* BİR TERCİH.
  UMARIM REKTÖR bey’in canını acıtmaz.
  Bilim adamı iyi idareci birisi TESİR ALTINDA KALMAMALIYDI.

 35. Kerim Dayı dedi ki:

  Üniversite camiasında sevilmeyen ve boşu boşuna makam verilmiş olan sözde danışmanına görevden alınması şart. Ahmet Hoca o gereksiz danışmanı alırsa çok doğru karar vermiş olur.

 36. Bülent dedi ki:

  Daha güzel bir haber olabilirdi kendiside o fotoğraf karesinin içinde hakkında hayırlısı

 37. Mert ali dedi ki:

  Ahmet hoca bilsam dan vazgeçmiyor yada bilsam hocayı esir almış yazık ediyorsun hoca gem kendine hem malatyamıza liyakat a önem ver

 38. Basri dedi ki:

  Türkiyem için yürek yakan tablo Üniversitelerin siyasete kurban edilmesi. Neden bizim üniversitelerimizin dünyada uluslar arası başarısı yok işte bu tablo en acı örneği. Demek’ki bu toplum’da hak ediyor .

 39. Habersiz dedi ki:

  Gsekreter yrd altaki fotoğrafın solundaki YAŞAR KALKAN adam gibi adam vatana hayırlı olsun

 40. Cebo dedi ki:

  Bence Çok yanlış Karar bu kadar deneyimli Karakterli bir insanı kaybetmemeli Geri gelmelidir

 41. Mehmet Karadağ dedi ki:

  Bence Hakan Erkuş ve Ömer Çelik İnönü Üniversitenin en aktif ve sağlam idarecilerinden. Onların öğrencilere çok fazla desteği oldu.

 42. Ahmet Yalvaç dedi ki:

  Hayırlı Olsun

 43. yeldan dedi ki:

  hakan hoca emektar vede iyi bir yöneticiydi sağ kolunu kesen herkesi tırpanlar kimse geldiği yere sev8nmesin

 44. Emine dedi ki:

  Ahmet hocamızın bir bildiği illaki vardır ama inşallah Prof. Dr. Hakan Erkuşu daha iyi yerlerde değerlendirir.

 45. serdar dedi ki:

  samet bey neyin tırtılını istedin de yapmadı hakan hoca acın var

 46. Ahmet dedi ki:

  Bence İnönü Üniversitesi için çok büyük bir kayıp. Hakan Erkuş bilgili, birikimli, donanımlı ve mütevazi biri. İnönü öğrencilerinin çok sevdiği bir isim. Rektör Kızılay kararın vazgeçmeli

 47. yeldan dedi ki:

  bu kadar basiretsiz bir karar olamaz. Yıllarını vermiş sağ kolu diye bilinen bi yöneticiyi harcayan yerine atadiginida harcar

 48. Çiftçi dedi ki:

  Deva partisi kurucularının kardeşimi başka adammı yokmuş

 49. Halidun dedi ki:

  Umarım yeni gelen genel sekreter eskisi gibi sadece kendi cemaatine hizmet eden olmaz

 50. Celal dedi ki:

  Akademisyen genel sekretere istedikleri oyunları yaptıramayan cenahlar şimdi üniversiteyi teslim aldılar. Hayırlı olsun. Üniversite iyice kitlenir artık…

 51. Murat dedi ki:

  Bu kimin kurduğu oyun ki Ak partinin genel başkanının atadığı rektör Deva partisi kurucular kurulunda yer alan birinin kardeşini genel sekreter atıyor.???

 52. Mücahid dedi ki:

  Gerçekten 2020 yılının en güzel haberlerinden biri idari olan Genel Sekreterlik makamına Üniversitede fayda sağlayabilecek en doğru ismin geldiğini düşünüyorum.
  Memleketimiz için en hayırlısı olur inşallah.

 53. Malatyalı dedi ki:

  Koca üniversitede atayacak başka biri yok muydu? Tuhaf bir atama olmuş…

 54. Gündüzbeyli dedi ki:

  Genel Sekreterlik görevine idari bir personelin atanması isabetli oldu. Mustafa Bey’in bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden şüphem yoktur. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim.

 55. abdulvahap güezgin dedi ki:

  Mustafa Bey’e hayırlı olsun uzun yıllardır emek veren bir kişinin getirilmesi iyi bir karar.

 56. Murat dedi ki:

  Yazık oldu bence. Üniversite şimdi kaybetti. Kitlenir artık tüm çalışmalar Mustafa beyle.. akademisyen genel sekretere istediklerini yaptıramayan cenahlar el birliğiyle rektör hocayı avuca alırlar artık . Hayırlı olsun…

 57. Melih dedi ki:

  Beklenen kan degisimi geldi. Idari bir kadro olan Genel Sekreterlige idari bir isim atandi. Yavas yavas normallesiyoruz.

 58. Ahmet dedi ki:

  Sağ baştakinin de eli cebinde acaba hava olabilir? Herkes üşüyor gibi görünüyor da.

 59. Ahmet dedi ki:

  Hakan hoca görevden alınmadı kendi isteğiyle görevini devretti

 60. Samet dedi ki:

  Beklenen güzel haber geldi Ahmet Hocam’a çok teşekkür ederim…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."