Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

‘Reise Canımız Kurban Ancak..’ Diyenlere Çok Kızdı!

‘Reise Canımız Kurban Ancak..’ Diyenlere Çok Kızdı!
 • 30.04.2018

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Şahin, adaylık başvuru formunu, AKP Malatya İl Başkan vekili Mahmut Üner Özer’e teslim etti.

AKP İl Başkanlığında düzenlenen adaylık başvuru töreninde konuşan Şahin, 2002’den bu yana milletin derdine derman olmak için çalıştıklarını ifade etti.

Şahin, AKP’nin Türkiye’de yüzyıllardan beri ülkenin makus tarihini değiştirip, yeniden bir Türkiye’yi inşa edilmesi açısından çok değerli hizmetlere imza attığını belirterek, “Bunda da Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız ve inşallah 24 Haziran seçimlerinden sonrada yeniden ülkenin inşası noktasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet modelinde yine devlet başkanı olarak bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerde bizde bugüne kadar karınca kararınca yerelde ve genelde gayret gösterdik. Cumhurbaşkanımıza destek olmak ve onların etrafında oluşturulmaya çalışılan bir takım senaryoların tersyüz edilmesi açısından başta necip milletimizin göstermiş olduğu fedakar desteklerinden dolayı kalbi şükranlarımı sunuyorum. 14 Ağustos’ta belki AK Parti’nin kurulduğu tarih olarak ilan edilmiş olsa bile bundan önceki 40-50 yıllık bir süreç içerisinde bu ülkenin sevdalıları olan, aynı duygu ve düşünceleri paylaşan, aynı dertlere dertlenen insanlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu Adalet ve Kalkınma Partisi, o kurulmuş olduğu yıllardan itibaren karşımızda çok ciddi bir dirençle karşı karşıya kaldık. O gün asıl görevleri bürokrasi olmasına rağmen bir taraftan yargı bir taraftan TSK’nın içerisine sızmış olan Emir Sadettin’in (Sadettin köpek) uzantılarının bugün hala var olduğunu görmekteyiz. Bunların asıl amaçları bu ülkede birliğin, beraberliğin tesis edilmemesi, bunun içinde ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar. AK Parti iktidarlarına kadar gelenekselleşen bu süreçlerden ders alan AK Parti gönüldeşleri, vatanın ve milletin sevdalıları olan ve Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu yola başımızı koyduğumuz andan itibaren hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade etmiş, sonuç olarak gerçekten bu ülkenin geleceğini ipotek altına almaya çalışan, ülkenin yeni baştan inşasını engeller koyan o Sadettin’lere gereken dersleri verdik. O günden buyana hamdolsun 17 yıldır, necip milletimizin gayret ve teveccühleriyle, bize verdikleri desteklerle hepsini tarihin kirli çöplüklerine atma iradesini ortaya koyduk” dedi.

Geçmiş dönemlerde kamuda çalışan işçi ve memurların maaşlarının ödenemediğini öne süren Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kamu çalışanlarının bugün alınlarının teri kurumadan aldıkları maaşları, o gün alamadıklarını görüyoruz. Yapmış olduğumuz yatırımlar ülkenin bir başından girin diğer başına kadar bütün bölgelerde Batı’da ne varsa Doğu’da da aynı hizmetleri yapmaya muktedir olduk. Alevi vatandaşlarımız ‘Aleviyim’, Kürt vatandaşlarımız ‘Kürt’üm’ diyemezken, bugün Alevi’si de, Kürt’ü de göğsünü gererek, ‘Aleviyim’, ‘Kürt’üm’ diyebiliyor. Bu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kadrolarının mazlumlarının yanında olmasındandır. Zulme alkış tutmadık, mazlumun hep yanında olduk. Hiç kimse bizim zalimlerle yol aldığımız iddia edemezler. Zalimi hiçbir zaman için sevmedik.”

Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı ve aşık insanlar olduklarını ifade ederek, “Malatya ve Türkiye genelinde şöyle bir hastalık karşımıza çıkmaya başladı. ‘Efendim bizim reise canımız kurban ancak reisin etrafında şuanda ister mecliste ister yerel yönetimlerde ister teşkilatlarda olanlara kesinlikle destek vermeyeceğiz’ diyecek kadar Sadettin’imsi bir duruş sergiliyorlar. Bunu yapan kim, 15 Temmuz’da gerçekten o sevinci kursaklarında bırakmış olduğumuz FETÖ benzeri o Sadettinler, Recep Tayyip Erdoğan’ı partinin kurulmuş olduğu günden bugüne hedef tahtasına koymalarına rağmen alaşağı edemediklerinden hareketle bunu söylüyorlar. Bunu söyleyen AK Partili değil. Kesinlikle AK Parti’ye gönül vermiş olan hiçbir kardeşim bu aşağılık cümleyi kullanamaz” diye konuştu.

Halk ve Hakk’a hesap vermek dışından hiçbir şeyden korkmadıklarını dile getiren Şahin, “Cenabı Allah yardımcımız olsun. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Şuanda almış olduğumuz kararla yüzde 50 artı 1’i yakalamazsak ikinci seçme kalır. Allah’ın izni, sizlerin dua ve destekleriyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti kadrolarından listelere giren bütün kardeşlerime Cenabı Allah yardım etsin. Bizim olup olmamamız hiç önemli değil. Kesinlikle ve kesinlikle biz bu davaya bir nefer olarak girdik. İzzetimizle, şerefimizle, onurumuzla, gururumuzla geldik. Ak ve berrak olarak bu duruşu sergileyip, bize düşen neyse bu ülke, millet ve ümmet için yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. cemal dedi ki:

  malatya ak parti kırallık olmuş il başkanı vekil veya başkan oluyor oylarımızın sahibi eyer siz iseniz alın ama oy bizim ise başkanlık harici bunlar gibi çıkar için yarışanlara oy vermeyeceğiz başkanından tut teşkilata kadar tamamen yenilik şart olmuş ya gerçek insanlar teşkilata yada sandıkta yok olmaya mahkum olacak….

 2. yusuf dedi ki:

  dün paralel vardı bu gün şelale. ne değişti
  sorsan ben müslümanım der ama uygulama yok. dinimiz işi ehline verin diyor. biz önümüze ne gelirse sanki vermek zorundayız. inkar edenler son kitap fuarına baksınlar. hemen girişte kocaman bir meşale karargahı yazıklar olsun. reise can feda ama sizide allaha havale ediyorum. Allah işini düzgün yapanları sever. mevcut yönetim gelirse kesinlikle oy vermeyeceğim.

 3. Diyarbakirdan malatya sevdalısı Mehmet dedi ki:

  Sayin vekil yanlış anlatmıs soyle denilse daha iyi olurdu bu bir bayrak yarisi bu bayrağı daha da ilerilere tasiyacak, liyakat sahibi donanimli ve bu ülkede gercekten taş üstüne taş koyacak vekiller ile ak partiyi güçlendirmek lazım ki o zaman halk baskanlikla milletvekili seçiminde aynı partiye oy versin bunun dısında halkın sorunlarına cözüm olmayıp tüm bölge Müdürlüklerinin farklı illere kayması da bu ilde vekillerin ne kadddar öz verili calıştıklarının bir göstergesi olsa gerek ALLAH ülkemize selamet versin.

 4. selim dedi ki:

  Bu konuşmayı bir vekil yapmış olamaz.

 5. levent dedi ki:

  NE yani VEKİLE CANIMIZ KURBAN ANCAK REİSE HAYIR MI DEMEMİZİ BEKLİYR ACABA

 6. teoman44 dedi ki:

  İyide sayın Vekilde bunu bir düşünsün neden böyle diye. Malatyalının Reisle alıp veremediği yok Vekillerde sıkıntı var Malatyalıya sahip çıkmıyorlar bakın bütün kamu kurumlarında hep yabancılar başta Adıyamanlılar, Bingöllüler, Elazığlılar belediye de Kayserililer daha ne olsun Milli eğitime bakın görürsünüz. Şimdide konuşuyorsunuz . Birde meşaleciler var Her taraf onların adamı O yüzden vekilliği isteyenler bunlara dikkat etsin.

 7. ZAFER dedi ki:

  And olsun sen listede olursan reisten vazgeçmem ama senin koluna sepet takmasını bilirim.

 8. Mehmet dedi ki:

  Bende bu adam niye ortalarda görünmüyor diyordum… Meğer dizilerden kafasını kaldırmıyormuş…

 9. kılıç dedi ki:

  Papağan gibi 12 yıl önceki konuları konuşup duruyor. Başka kelime bilmiyor 6 vekil var 3’ü malatyada diğer 3 malatyanın yolunu bilmez Allah dan korkun Yazıklar olsun

 10. Yavuz dedi ki:

  Cumhur ittifakına zarar vermek için manipülasyon yapılıyor.Haberi baştan sona defalarca okudum.MHP ya da MHP’yi ifade eden bir cümleye rastlamadım.Sayin editör habere konu bölümü belirtir misiniz?

 11. Ahmet Yasin (Ali, Ahmet, Kemal yorumlarıyla aynı IP'den) dedi ki:

  Sayın Vekilimiz çok doğru bir konuya değindi yapmış olduğu açıklamada “millette yapılmaya çalışılan algıya göre başkanlık seçiminde Reisin yanındayız ancak vekillikte başka partilere oy vereceğiz diyerek Recep Tayyip Erdoğan ı mecliste yanlızlaştırma çabalarına değinildi” yani bu konuda Reisin Mecliste elini güçsüzlestirmeye çalışılarak bir algı yapılıyor. Bu oyunları oynayanlar geçmişte Saadettin Köpekler günümüzde ise Feto cu hailerdir.Biz her konuda Cumhurbaşkanımızın yanındayız ve yanında olacağız…

  1. Aras dedi ki:

   aynı bilgisayardan girip farklı isimler yazıyon.hep te vekili koruyor yalnız.yuh diyorum.troll olduğunu bu kadarda belli etme be

 12. Kemal (Ahmet ve Ali yorumlarıyla aynı IP'den) dedi ki:

  Darbe dönemlerinde safını açıkça Müslünlardan yana gösteren ve 15 Temmuzda Milletinin yanında duran Bir Vekildir Mustafa Şahin burda önüne gelen atmaya çalışıyor.Topunuz Gelin… Karne kuyruğunda ekmek almaya tüp almaya gelenler bu gün bu şekilde yorum yapıyor.

  1. ibrahiM44 dedi ki:

   Oy verenleri kucumsemis mi.recep tayip erdoğan i sevmeyelimmi;kiskandi adama.bu adami hic anlamıyorum.seçilmez oda anlamis

   1. Ahmet (IP değişti, Ahmet Yasin'le aynı e-posta adresi!) dedi ki:

    Bende ordaydım oy verenleri küçümsemedi öyle bir durum değil bu algıyı yapmaya çalışan cumhur ittifakının düşmanlarıdır.yani böyle bir algı yapılmaya çalışılıyor bundan bahsetti

 13. Ali dedi ki:

  Gençliğin yanında Gençliğin abisi Allah yolunu açık etsin Mustafa abi

 14. Ahmet dedi ki:

  Halkın içinden esnafın yanından bir vekil Allah razı olsun derdimizi rahatlıkla anlayabiliyoruz.Rabbim Hayırlı etsin inşallah…

 15. ismail dedi ki:

  reis olmasa sizi kim tanir kim size oy verir ne yaptin malatya için ALLAH”ını seversen söyle koltuğu birakmak zor geliyor demi birakın gidin artik siz varsanız oy yok o kadar biz senden de akp liyiz biz olmasak sen olmazdın bunu unutma mustafa şahin bey

  1. tuhan dedi ki:

   tayibin ruzgarı olmasın bunlar otordukları mahleye muhtar olamazlar

 16. Malatyalı dedi ki:

  VIDEO KAYDI VARMI BU KONUŞMANIN ACABA. YOKSA BU CÜMLELERİN BIR VEKİL AĞZINDAN ÇIKACAĞINA İNANMIYORUM.

 17. Gokhan dedi ki:

  Benim de anlam veremedigim sayin cumhurbaskanimiz 2 tane danismanini secim oncesi illeri dolasdiripda veya sonrasinda halkin duzuncesi ni neden ogrenmek varken belediyelikcikten vekillerden o sehrin yasayanlari dan memun olup olmadigi ogrenemiyormu bunu hep merak etmisimdir

 18. Cengiz Güler dedi ki:

  Reis için oy vermeye devam edin çünkü Tbmm de Malatyayı reis temsil ediyor.Belediye başkanı da reis olacak🤣

 19. ULUBİLGE dedi ki:

  Sn vekil sen bu kafa ile gidersen değil oy bir bardak su bile alamazsın seni seçen halka aşağılık kelimesi demen hakaret etmen senin karakterini belirler, sen bu güne kadar millet vekili idin malatya için ne yaptın bir çivi çaktın mı yok seçim gelince artık nerede iseniz birden piyasaya döküldünüz. Ne demişler kötü söz sahibinin dir,

 20. abuzer dedi ki:

  malatya başbakanlar cumhurbaşkan ları çıkarmış yegane bir şehirdir. hatta bir dönem 4 bakan 50 ye yakın malatya asıllı milletvekili çıkarmıştır . Fakat şimdiki hali nasıldır! Fabrikalar yerine AVM ler açılmış tır. istikrar sürsün Öznur ablamız tekrar seçilsin. Şeker fabrikasının yerinede AVM açılsın. Malatyanın gençleri gezip çekirdek çıtlatsın. oley

 21. Haşmet dedi ki:

  Kendi seçmenine böyle bir hakaret etmesi hoş olmamış. Herkes de biliyor ki seçmenin tamamına yakını Tayyip Erdoğan için size oy veriyor. Yoksa hiçbirinizin şahsi olarak 2000 oy bile alacağınızı zannetmiyorum. Tayyip Bey’in gölgesi altında olup da seçmene böyle çirkin bir hakaret kabul edilemez. Malatya halkından Özür dileyin!

 22. malatyali dedi ki:

  Allah aşkına yeter miletti uyutmayin Reisin sayesinde verha gidyorsunuz ne yaptınız hasta ne dersen 3 hastaneyi kaptiniz 1 düşürdünüz çevre yolu olmayan tek sehir 5 yildir Edki devlet Hastanesi’ne temel atmadiniz gerci Seçim ayi temel atarsaniz saglikda yüzde 90 memuniyet dediniz insanlar yogunlukta hastaneye gidemiyor Diğer iller sehir hastanedi kurarken biz günü kurtarmaya çalışıyoruz Ben artık şahsım olarak Reise verecem miletvekili seçiminde aynı kişiler gelirse vermiyecem kusura bakmasinlar Akp olmk ise yaramiyor yönetimde olanlar Adamlarini her yere yerleştirirken bize görüşme Randevusu bile vermiyorlar.

 23. Veli dedi ki:

  Ee 24 hazirana az kaldı. Hadi bakalım göreceğiz kim Sadettin kim vatansever!

 24. Kadir dedi ki:

  Güzel memleketimi bunlara amenet eden ak partiye tabiki genel merkeze sesleniyorum durum ortada artık gereğini yapın sorunları bizden iyi biliyorsunuz eminim .bu şelaleci değişikler güzel şehrimizin tadını iyice kaçırdı .nerede hatayapıyoruz diye öz eleştiri yapmıyor vekil milletin memnuniyetsizliğinin farkında çözümü de hakerette buluyor vekil .vatandaşında sana bi cevap bı olacak elbet.

 25. Malatyalı dedi ki:

  İşte bu şekilde konuşan ve ünvanı eğitimci olan böyle bir adamdan icazet almadan koca Malatya’da hiçbir iş yapılamıyor. Hiç konuşmasa, sussa çok daha iyidir.

 26. mehmet dedi ki:

  Reise oy var ama size oy yok samimiyetimle söylüyorum ben reise her daim oy verdim her daim de destekcisiyim. Sizleri bir gün olsun görmedik malatyaya bir çivi çakmadınız sahipsiz kaldık bütün bölge müdürlükleri başka illere taşındı herşeyi görüyor duyuyoruz. Yediğiniz yeter artık.

 27. Muhammet dedi ki:

  O kadar genc aday var suan yerel tv lerden de haber sitelerinden facebook tan instagramdan da takip ediyoruz genc yuzleri hepsi heyecanli kararlı hanifi yilmaz gibi mesela daha aklima gelmeteb2bir cok isim artik bu kisilere sans verilmeli

 28. mevlüt dedi ki:

  Evet malatya halkı seçtiğimiz vekil bizim oyumuzla maşını alıyor ve kalkıp bize sadettin köpek diyor eğer reis olmasaydı sizin gibi konuşmasını daha bilmiyen birine oymu verirmiyim yazık çoğu insanlar malatya siyasetçilerine oy vermek istemiyor bunlar sadettin mi oluyor yazık reise yazik malatyaya yazık bir an önce çıkıp malatya halkından özür dilemelisin sayin mustafa bey bakalim bundan sonra oy alacanmı…. vekil olacanmı belki bağimsız oturursun şener şen ağa filminde seçime gidiyor ve bir oy alıyor şaban diyor ağam oyumu sana verdim ilyas diyor benoyumu sana verdim diyor olan benim oyum nerde diyor cesaretiniz varsa malatya vekilleri bağımsız oturun kaç oy alacaksınız reisin gölgesinde geçinenler yazık malatya halkına dil uzatmayin sakin sizin yüzünüzde reis zarar görmesin mustafa beyyyyy….

 29. Ahmet dedi ki:

  Bilim ve liyakattan uzak
  Becerisi ve zekası olmayan kişiler bu memleketin Kaderi olmak zorunda değil.
  Malatyada her siyasetçi kendi Rant alanını oluşturmuş nemalanıyor.
  Doğaya saygısı olmayan projeler yüzünden doğa sizden intikamınızı mutlaka alacak..

 30. malatyali ömer dedi ki:

  bu millete az bile sölemiş anlamazlar seçim günü gider gine oy verirler akp ve bunun gibilerine

 31. gökhan demir dedi ki:

  herşey iyi olacak akp allah izniyle kaybedecek

 32. ahmet dedi ki:

  akp oy atmayın görüyorsunuz

 33. ali demir dedi ki:

  ben hiç bu kadar bi habere olumsuz yorum görmedim.Mustafa Şahin veya parti yönetimi bu kadat yorumun üstüne dahada adaylığına olumlu bakıyorlarsa sandıkda görüşürüz.
  bu adam çok geçimsiz her yerde dan dun konuşur kimseye bir hizmeti faydası olmamıştır.Din Ümmmet Cemaat ayağına buraya kadar geldi.

 34. Yemre Yağız dedi ki:

  Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Taha, Nurettin Yaşar, yok bide ufuk Önalan falan.. bunlar olursa size oy moy yok, herşey ortada.. bu millete faydalı olacak insanlara ihtiyaç var! Millet sizden kapı kapı gezip oy dinlenmenizi istemiyor, oy verecek haklı icraatlar isteniyor.. kaç yıldır milletin ekmeğini yiyorsunuz, boğazınızda kalmadan yolu açın..

 35. Toprak dedi ki:

  Sayın İbrahim Zeybekzade yi rahmetle anıyorum.

  YORUMSUZ…

 36. Özmalatyalı dedi ki:

  Sayın site yöneticisine hitaben…
  Yazılan yorumlara karşı taraflı davranıyorsunuz. Yazdığımız yorumlarda kimseye hakaret veya rencide edici şekilde yorumlarda bulunmuyoruz. Yazdığımız yorumları hakaret içermediği müddetçe değiştirmeye, kısaltmaya, kısıtlamaya, yayınlamamaya hakkınız yok. Birisinin millete yani bizim yorumumuza istinaden verdiği hakaret içerecek şekildeki cevabı yayınlıyorsunuz ama bize hakaret eden kişi yada kişilere edep ahlak içerisinde verdiğimiz cevabı yayınlamıyorsunuz. Adaletli hakkaniyetli davranmıyorsunuz bilginize..

 37. Kemal dedi ki:

  Havada bulut,oyları unut.

 38. emrah dedi ki:

  bizi zorla ak partiden soğutacak bu vekil

 39. Yavuz dedi ki:

  Başkanlık seçimlerinde vekillere hayır,Cumhurbaşkanına evet denmesindeki gaye Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ı Başkanlık makamında yalnızlaştırmak,sırtına güçsüz bir temsiliyet yüklemek,onu acizleştirmek ve ülkede kaos çıkarmaktır.Bu sonuç feto,pkk ve Sn.Cumhurbaşkanının bahsettiği sorosçuların planlarına zemin oluşturacaktır.Şer odaklarına fırsat vermemek için
  Başkana da evet,milletvekillerine de evet.Mustafa bey’in açıklamaları konunun bu boyutu itibariyle dikkat çekicidir.

  1. Muzaffer dedi ki:

   Reis ile milletin arasındakiler de milleti yanlizlastiriyor onu ne yapacağız ? Sadece kendi koltuklarını düşünüyorlar bence dikkat çekici nokta bu.Deseler şunları yaptık yok o da yok ne yapa can bunları.

 40. Muzaffer dedi ki:

  En sonunda anlamışlar Reis in sırtında Meclise girdiklerini bu da bir gelişme ama bazı şeyler iş içten geçtikten sonra anlaşılıyor bunun cevabı geç kaldınız Yeter daa.Bırakın koltuk sevdasını derim syn. Vekilime.!

 41. Faik dedi ki:

  Sen varsan oy yok mustafa muhtarlığa adaylığını koyda kac oy alacağını gör hodri meydan

 42. Kadir dedi ki:

  Sen vekilmisin kulhanbeyimisin sahin efendi sadettin sen ve senin gibilerine denir bu milletin oylariyla geldin unutma vekiliginin gereğini yap memlekete hizmet et yapmayacaksan cekil adam gibi adamlar gelsin takdir malatya halkının inşallah halkımız ayikirda gergini yapar

 43. 6 sı da günlerini gün ettiler Malatya lı ların dertleri ile hiç ilgilenmediler .M.Şahin e haber kadar yanına gittim ilk sözü işiniz düşmesi yanımıza gelmesini diye yüzüme söyledi .xBunu söyleyen insan benim ve xMalatyanin lı ların nasıl vekili olur Mevcut vekiller boşuna aday olmasınlar oy yok .imkan odada onlarla karşılıklı konuşsak .

 44. akparti sevdalısı dedi ki:

  Sayın Mustafa ŞAHİN 2 dönem seçildiniz ve çok güzel tesekkür ettiniz bizlere.

 45. Göktürk dedi ki:

  Madem bu Aziz Malatya halkı Sadettin senin ne olduğunu da 24 haziranda göreceğiz eyyy Mustafa şahin eyyy öznur çalık bekleyin ve görün. Git şimdi hangi vakıftan hangi dernekten oy istiyorsan iste sırf sizin yüzünüzden akp ye oy moy yok yok yok defolun gidin artık düşün Malatya’nın yakasından.

 46. Arkın Aksüt dedi ki:

  Bu nasıl bir cümle ya. Allah’a şükür Müslümanım Allah’a şükür Tayyip ciyim o ölene kadar oyum onundur şimdiye kadar verdiklerinde onundu siz sadece araciydiniz şimdi aradan kalktınız hiiiç korkma sayın Şahin bizler onu hiçbir zaman yalnız birakmayiz bundan sonra kim ne verdiği sözü tutarsa o devam eder diğerleri yallah bidefa sen kim oluyorsun ben ve benim gibi düşünen kişilere bu iğrenç benzetmeyi yapiyorsun ben sıradan bi vatandaşım ömrümde bir gazetesini bile almamış biriyim sen bana nasıl fetocu diyebilirsin inşallah sen ve senin gibileri bu siyasetten siler Tayyip baba eger sende gerçek bir AKP liysen orada durmaz yeni isimlerin yolunu açarsın adaylığa girersende sen ve yanındakiler partiye zarar verirsiniz korkmayın Tayyip Erdoğan’a hiçbir şey olmaz onun arkasında ben ve benim gibi milyonlarca menfaat aramayan insan var şimdi Bld başkanı da yanınıza gelmiş doğru ya Malatya da sadece 6 adam var vurup donderin eger aday secerlerse bizde cevabı veririz nasıl olsa altarnatifimiz var zaten Tayyip babada basimizda herşey çok daha güzel olacak

 47. ASIL dedi ki:

  Bir MV’nin üslubuna bak. üstelik bu eğitimci olan. sadettin diyor yani hain diyor. niye? ben bu seçimlere kadar sadece erdoğan için ak partiye oy vermiş olamaz mıyım? malatyadaki ak parti vekillerini, belediye başkanlarını, il-ilçe başkanlarını ve çoluk çocuğun doldurulduğu il yönetimini BEĞENMİYOR, ONAYLAMIYOR, DEĞİŞMESİNİ İSTİYOR OLAMAZ MIYIM?
  Burda yanlış olan birşey yok sayın vekil ! bu bir seçme hakkı ve ilk defa bu seçimde biz bu hakkımızı kullanacağız. asıl ou kadar basit.

 48. Abdurrahman dedi ki:

  Ancak ve ancak suçlular suçunu bastırmak için bu kadar üst perdeden yanarak üste çıkmaya çalışır ama 24 haziran çok yakın hizmetkar olmayanlar sandığa gömülecek para benim oy benim ülke benim kimi istiyorsam onu seçerim

 49. ahmet dedi ki:

  Ağzını topla Mustafa Şahin Malatyada köpek yok sen toplamaz isen Şehit Battal gazinin torunları senin ağzını toplar seçimde .Yanına almışsın 3-5 şelaleci sabrımızı taşırma

 50. Caner dedi ki:

  Belli ki halk uyandı Mustafa şahine ateş düşmüş.
  Reisin sırtından bedava vekillik bitti . öyle siyasete güvenip Malatya da ahkam kesmek bitti.
  Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan.
  Ama sizin yüzünüzden Malatya da vekilllerden sıkıntı var.

 51. Tarkan dedi ki:

  Şelale ve menfaat uğruna 15 temmuzda sokaklara koşan vatandaşa hainde dediler bakalım daha neler duyacayık reise oya devam size yookk

 52. ERTTUĞRUL dedi ki:

  Değerli yorumcular Sn Mv MUSTAFA Şahi̇n in söylediklerinden şu anlaşılıken yani Sn Reis RTE TBMM de yalnızlaştırılmak istenmekte yanında sayıca zayıf denecek kadar az milletvekili olsun güçsüzleştirilsin , yalnız kalsın ve kolay lokma misali tek başına komutan misali etkisizleşsin bu projeyi Sn vekil tespit etmişse doğrusunu fark edip tehlikeyi ifade etmiş ve doğruyu söyleyene bu saldırı niye katılmayabilirsiniz ancak vekil vallahi yürekli ve tespiti ile olayın bütün çıplaklığı sergilemiş bu proje sinsi Fetö profesyonelce saldırısıdır. Vekilimiz haklııııdır. Ağzına sağlık VKİLİMİZİN…

  1. Muzaffer dedi ki:

   Vekil haklı ise günahını boynuna aliyormusun syn.vekilimizin.(Ellerini taşın altına koymadılar , Adamcilik yaptılar,Malatya-ya yakışır bir projemi yaptılar?Beylerderesi köprüsü görünüyo konuşmaya gerek yok,Ulaştırma bakanını getirip de bir raybus,tramvay mi yaptılar,Kayısıya bir fiyat dengesi mi yapabildiler.Ama bizim insanımız güvendi saf çünkü.
   Vekil başvurularından görünüyor ki Malatya da mevzu dava değil Koltuk…
   Ö.Faruk Öz gibi bir Malatya sevdasını yediler.

  2. murat dedi ki:

   yalaka

  3. Beylerbey dedi ki:

   Vekilin haklı ise 2 dönemdir vekillik yapıyor bu kadar tepkili olan halkın önüne biz bu kadar yapabildik yeni adayların gençlerin önünü açmak için başvurmuyorum biraz da yeni yüzler girsin onlarla beraber çalışalım deseydi kimse ak partiye oy vermeyeceğiz demiyor mevcut vekiller aday olursa vermeyeceğiz diyorlar iyi okuyun

 53. Yasin Bikriye dedi ki:

  Reis hatırına Vekil olanların, tercihli sistem olsa aslında Millette bir karşılıkları olmadığı görülecektir. Konjonktüre göre etkilenen seçimlerde Reis’in eli güçlü olsun, tek başına iktidar olunabilsin diye Aziz Malatyalılar Reisi ve Ak Parti’yi desteklemiştir ve Reis’e mahcup olmadığı gibi her seçim döneminde de Türkiye rekorları kırmıştır.
  25.Haziran.2018’de ilk defa Aziz Milletimizin önüne Cumhurbaşkanı ve Milletvekillerini ayrı ayrı oylama seçeneği sunulmuştur.
  Sayın Vekilin talihsiz sözlerinden büyük bir mahcubiyet duyduğunu ve Aziz Malatya’lılardan özür dileyeceğine inanıyorum.
  Sayın Vekilin eleştirel düşünenleri yaftalayarak FETÖcü ilan etmesi de ayrı bir talihsizliktir.
  FETÖcü namus bilinen Vatanı satan mahlukların için kullanılan bir tanımlama olup yasal olarak da FETÖ terör örgütüdür.
  17/25 Aralıktan sonra 15.Temmuz darbe girişimine kadar Sayın Vekil FETÖ Mücadelesi kapsamında neler yaptığını Aziz Malatyalılara açıklamalıdır.
  (…)
  Malatya’da Ticaret ve Sanayi Odası İle başlayıp Malatya Ticaret Borsası ile devam eden değişimin Siyasette de süreceğini düşünmesinin sebepleri nelerdir?
  Haber altındaki yorumlarda daha önce Ak Parti’ye vermiş Gönüldaşlarımızın 2. Parti olarak MHP’yi tercih ettiği anlaşılmaktadır. MHP ve Onun Lideri Vatan Haini ve Devlet düşmanı olarak mı algılanıyor?
  Referandum ve 15 Temmuz’ sürecinde Reisi yalnız bırakmayan Devlet Bahçeli’mi FETÖcü veya Sadettin Köpektir?
  Kantarın topuzunu ve amacını aşan bu haberdeki sözler sorunludur.
  Yoksa atalarımızın dediği kişi kendinden bilir işi temsil-i mucibince mı bu sözleri sarf etmiştir??
  Sonuçta Mevlânâ’nın dediği gibi söylenen laf laf değil.

  1. Mert Korkmaz dedi ki:

   Halk reisinin yaninda her zaman. Ama vekillerin değil. Bunlar reis olmadan boşlar.

  2. Beylerbey dedi ki:

   Yerinde yapılmış tespitler çok güzel açıklamışsınız konuyu herkes şunu bilsin ki kimse ak partiye oy vermeyeceğiz demiyor mevcut vekiller yeniden girerse vermeyeceğiz diyorlar madem bu kadar iyiler yapmaları gereken hem ak partiyi düşünüp hem devleti vatanı milleti düşünüp oy kaybedilmemesi adına ak parti bin ve reisin elinin güçlü olması için ivedilikle adaylıktan çekilsinler Malatya için Türkiye için çok daha iyi çalışacak onlarca genç dinamik yeni yüzler görevi devralmak için sıra bekliyor

 54. Has Malatyalı dedi ki:

  Ayıp, ayıp! Edep, ya hû!

  Kim Sadettin sen ve senin gibiler 24 Haziran’da görecekler!

  Reis iyi ama vekiller kusurlu diyenler hain ve Sadettin Köpek öyle mi? Sen de bu milletin vekilisin, he mi?

  Ben bu konuşmayı sonunu bilen birinin hırçınlığı olarak yorumluyorum. Vekillik elden gitmiş demek ki, geçmiş olsun. Göreceksiniz, Malatya’da RTE’ye destek, düşmüş olmakla beraber, yine güçlü çıkacak ama vekiller MHP ve hatta belki İYİ Parti’ye kayacak.

  Ülke genelinde ise artık Cumhurbaşkanı bile bıçak sırtındadır ve artık eskisi gibi seçilmesi garanti değildir.

 55. Fatih dedi ki:

  Sen kimsin, kimin vekilisin. Bu kullandığın nasıl sözler. Demek sen aday olursan!!! sana oy vermeyen sadettin köpek. Senden çok vatanseveriz senden çok reis severiz. Sen mücahitlik-müteahhitlik arasında gidip gelirken bu lafı ettiğin bizler vatanımıza karşılıksız hizmet ediyorduk. Kinin, nefretin, vekilliğin senin olsun. YETER ki MALATYA dan MALATYALILARDAN ve VATAN SEVDALILARINDAN UZAK DUR vekil! efendi…

 56. Ali Akkayali dedi ki:

  Su ”Mustafa Şahin’ e İmam Şafii hazretlerinin buyurduğu gibi hain Saadettin’in bütün okları eğer direk Mustafa Şahin vekilimize gidiyorsa sn vekilimiz hak yoldadır.”
  Bu bakıcı açısı işte tam da Ak partiden Reisin sırtından nemalananlarin bakış açısı,dini siyasete alet edenin Allah belasını mutlaka bir gün verir

 57. KADER dedi ki:

  Ceketini atsam kazanirim diyenleri gördü Malatya onun için halkla iyi geçinmek lazım

 58. Sn selim şahin ayrıcalıklı Sadettin trolü olmalısın, biz kontenjan kelime sayısında bir adet bile fazlasını yazamazken maşallah sizde sınır yok tebrikler bol keseden saydırmışsın. Mv sn Mustafa Şahin’ e İmam Şafii hazretlerinin buyurduğu gibi hain Saadettin’in bütün okları eğer direk Mustafa Şahin vekilimize gidiyorsa sn vekilimiz hak yoldadır. Bir de sn ŞAHİN vekil olmaktan ziyade kendini davasına adamış gerçek vakıf adamdır bütün vakıfların ve mazlumların yanında , zalimlerin de hasmıdır. Ağzına sağlık dobra dobur gerçek bir siyasetçisiniz. Sonuna değin yanındayız MERT SÖZLÜ ADAMSIN sn MUSTAFA ŞAHİN.

  1. Kadir dedi ki:

   Troller ve saaddetinler belli oluyor..

  2. taner dedi ki:

   trollük bazılarında bi hastalık

  3. Mty dedi ki:

   Ayni kisi farklı isimle Mustafa Şahin’e destek vermeye çalışırken yakalanmış. Farkli isimle yorum yapmis ama ayni bilgisayar

 59. Turan dedi ki:

  Hangi vekil ya da belediye başkanı böyle açıkça konuşabiliyor.mustafa şahinin aday yapılıp yapılmayacağı bile belli değilken çıkıp açık yüreklilikle konuşmuş olacakları söylemiş diğerlerine bir de bakın makamı kaybetme korkusundan düzgün bi şey konuştukları yok her daim malatyalının yanında olan her yanına gideni ağırlayıp ilgilenen adam gibi adam malatyanın tüm yükünü nerdeyse tek başına sırtlayan sorumluluktan kaçmayan hakkı gözeten tek vekilimiz Allah senden razı olsun biz razıyız

  1. Beylerbey dedi ki:

   Malatya nın yükünü kaldıran sayın vekili halk neden bir kez olsun göremedi meydanlarda bakın sayın bakan her gün Malatya daydı Malatya için çalıştı yiğidi öldür hakkını yeme adam en azından sürekli göz önünde oldu ama diğer vekillerin hiç birini artık görmek istemiyoruz bana kalırsa 6 adayın 6’sıda değişmeli

 60. Gercekler acidir. dedi ki:

  Taha bey malatyahaber sahibini tanımam hatta çok kızgınım uzun bir yazımı yayinlamadi 2 saat önce.milletvekili kim ki insanlar onlarla ilgili yorum yapamayacak.insanlara yada bu siteye saldiracagina daha üslupla yazı yaz lütfen.buraya yorum yazan insanların oyu ile vekil olunuyor.akademik kariyer yaparak değil.sanırım Mustafa şahin in çok yajinindasiniz.eğer öyleyse sende bu yazılanları ona aktar lütfen.Malatya haber com.ciddiyetsiz bir site ise neden buradasınız.

 61. Ali Akkayali dedi ki:

  Sen kimsin Şahin ? Reise canım kurban ama insanlara fetocu diyerek hakaret etme hakkını sana kim veriyor . Şimdi sana Sadettin sitratejisini sen uyguluyorsun belliki o yolda gidiyorsun ,desek olur mu ? bunu kendine yakistirirmisin?
  Neden anlamıyorsun seni istemiyoruz bu kadar basit, bir ihanet varsa bu nu Ak Parti’ye ve bulunduğu ile hiçbir katkı sağlamayan ve Parti’nin sırtından haybeden pirim yapanlar kendinde arasın. Senden daha fazla Ak partiliyim,sen git meşale salla,gerçi Şevket Keskin ne güzel anlattı, tüm Malatyalı ve Reis çok iyi anladı, sen ve senin gibileri istemiyoruz bu kadar basit kardeşim

 62. Kazım dedi ki:

  Reisi ayırt edip millet sizin gibi vekillere oy vermeyecek.Ak partinin kendi tabanındaki bu tepkiyi görüp adayları değişmesi lazım.Sadece Malatya değil,ben bingöl deyim ve aynı tepki tabanda var. Artık 2-3 dönemlik kişilere,reisin kesesinden oy alanlara millet oy vermeyecek gibi görünüyor.Vekillik suistimal edilecekse de başkaları etsin ama değişim olmazsa olmazımız.

 63. Turgay Atlı dedi ki:

  Sayın vekil Allah rızası için Malatya mıza ne yaptınız? Ortada ne var? Sizler şu an da Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde o koltuklarda oturuyorsunuz bunu bal gibi sizlerde biliyorsunuz. Milletvekili olmadan sizi kim tanıyordu Allah aşkına çıkmışsınız birde millete hakaret ediyorsunuz. Allah a hamd olsun sapına kadar Tayyipçiyim sapına kadar Malatyalıyım. Bunu ne sen ölçebilecek kapasitedesin nede Öznur hanım..

 64. Turan dedi ki:

  Mustafa şahinin dedikleri gerçekler bugün reisi başkan yapıp mecliste vekil sayısı az olursa meclisteki diğer partilere mecbur kalmış olacak bunu da hiç bir ak partili istemez.reisin eli mecliste güçsüz duruma düşecek.ayrıca mustafa şahin malatya da bulunan görünen her arandığında ulaşılan tek vekil çıkıpta kimse ne yaptınız demesin bilen biliyor vekilimin neler yaptığını sen her daim doğru bildiğini korkmadan söyle dik dur arkandayız

 65. Sezai dedi ki:

  Bütün toplum kesimlerine hitap etmesi ve gönüller fethetmesi gerekirken kin ve nefret kusan zat bir an önce aday adaylığından çekilmelidir. Zerre kadar dava şuuru varsa, menfaatini davasından üstün tutmuyorsa bir an önce aday adaylığından çekilmelidir. Kendilerini muhasebeye çekmeleri gerekirken topluma tepeden bakıp onlara hakaretler yağdıran kişilerin bu davaya verdiği zararın onda birini CHP vermedi. Yazıklar olsun, Allah ıslah etsin…

 66. fatih dedi ki:

  helal olsun malatya’ya eğer buraya yazılanlar sandıkta çıkarsa gerçekten helal olsun.Sayın vekiller de Reis diyor biz de ama biz vekil olmak için Reis demiyoruz herhangi bir menfaatimiz de yok beklentimiz de, şahsımız için.İnşallah Reis yüzde 75 alacak Ak parti de %20 temennim en büyük duam bu.Görsün millete tepeden bakanlar milletin gücünü.elindeki gücü belli küçük gruplar için harcayanlar görsün milleti.

  1. taner dedi ki:

   75 nasıl anaokul terk misin sen

 67. BABA dedi ki:

  Ne reisinize, nede size..

 68. Aykut dedi ki:

  Bunlar varsa oy yok.

 69. Mehmet dedi ki:

  Hakaret etmek yerine bu insanlarin neden böyle söylüyor diye düşünmeniz gerekmiyormu acaba

 70. AYDIN dedi ki:

  Yorumlar çok güzel.Ne yaptın Malatya için.Şoför okulunu niye kapattınız.Kapanırken hiç birinizin sesi çıkmadı.Eski vekiller bırakın artık.Birilerinin önünü açın.

 71. mert dedi ki:

  lafa bak akp oy atmıyanlar hain oluyor öylemi herşey İYİ olacak

 72. hoca dedi ki:

  lafa bakarmısın reise canımız feda ne demek oda bir kul yaradandan başkasına kulluk etmem .

 73. Rte hayrani44 dedi ki:

  Mustafa bey boşuna kızıyorsun.Bu millet sizi istemiyor. Yeter artık çakır çalık vs.. Yeni ve çalışkan liyakatli insanların önünü acın. Yoksa benim gibi yıllarca Ak parti için çalışan ve kapi kapi oy isteyen biride oyum Rte ye …milletvekillerine asla diyecek.. bunun sonucunu sandikta acı bir şekilde de göreceksiniz… Bu durum zorumuzada gidiyor ama artık reisde bazı gerçekleri görmek zorunda. Sizler gerçekleri sürekli gizlediniz. Reis haberi olsa hicbirinizi 1 dakika tutmaz yanında

 74. mese dedi ki:

  Bizim oylarla desteklerimizle oraya gelenler hakeretler edebiliyor. Allah şahit ki bu güne RTE için oy verdik belediye mv gibi. Adam şimdi iş değişti başkanlık ayrı pusula mv ayrı pusula. Başkanlıkta elbetteki reise verecegiz herzamanki gibi. Ama mv seçiminde size yok. Malatyayı mahvettiniz ha bunda reisin suçu yok siz ve yandaşlarınız malatyayı bu hale getirdi. 24 haziranda görüşürüz inşallah çevremde ne kadar insan varsada bu konuda yeterince çalışacağım hiç merak etmeyin. Sizi göndermek için elimizden geleni yapacağız Allahın izniyle…

 75. Kerembey dedi ki:

  Aynen dedigin gibi, Mustafa Sahin bey..
  Reise canimiz feda,oyumuzu reise ama asla vekillikte sizlere oy moy yok. Hakedecek hicbisey yapmadiniz, simdi ates dustu sizlere demi..

 76. Abdulkerim dedi ki:

  Sayın Bakanımız Bülent Tüfenkçi dışında hiçbir vekili Malatyada görmedik…

 77. Mahmut dedi ki:

  SAYIN VEKİL KREDİNİZ BİTTİ ARTIK GİDİN
  REİSİN HATIRINA 15 YIL OY VERDİK ARTIK SADECE REİSE OY VAR. DEĞİŞİM İSTİYORUZ BU TİYATROYU ARTIK İSTEMİYORUZ. MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYEBAŞKANLARI ARTIK DEĞİŞMELİ…

 78. Polat dedi ki:

  Oylar size değildi Recep Tayyip Erdoğan,aydı şimdi önce. Teraziye sonrada terziye boyunuzun ölçüsünü göreceksiniz Malatyalı ları nezaman düşündünüz bi düşünün sistem değişikli ği bu yüzden lazımdır bize menkıbe attan değil çalışan lazım…

 79. Aydın dedi ki:

  Selim şahinbeyin yorumuna harika dedim

 80. Malatyali dedi ki:

  Oyum reise ama mevcut vekillere oy vermeyeceğiz. Şimdi bunu farkettikleri için hakaret ediyorlar halka. Halk da sandıkta mustafa ve benzerlerine gereken cevabı verecek inşallah..

  1. Taha dedi ki:

   Saygılı ol terbiyesizlik etme bu ülkenin milletvekiline ismiyle hitap edemezsin senin gibi malatyalı olmaz olsun kimin siparişiyle bu yorumları yazıyorsunuz nankörlük yapmayın mustafa şahin çok önemli bir konuyu işaret etmiştir kendisi şuan listedemi değilmi bilmiyoruz buna rağmen varmış gibi uyarmış halkımızı bunun altında salak şeyler aramaya gerek yok mustafa şahin sizin gibilere rağmen 3 dönemdir milletvekili sizin gibi zihniyet sahiplerini bu denli çatlarken görmek paha biçilemez

   1. Kutalmış dedi ki:

    o milletvekilini seçen bu millet o kim oluyor ?
    Taha ?
    bu şahıslar bir veli ağbaba kadar malatya halkının sorunlarını mecliste söylemedi anca Olan üniversiteyi 2 ye böldüler anca restorasyon ve kaldırım çalışması ve saray yaptılar ve ancak,kalkıp dünyada 30 sene önce rafa kalmış trambüsleri rantlı malatyaya getirdiler malatyanın anasını ağlattılar herşey müstehak size…

   2. Özmalatyalı dedi ki:

    Taha adlı şahsa hitaben…
    Sanırım mustafa’ya yakınlığınıza mahsuben mevcut yazılan yorumları okudukça canınızın sıkıldığını vermiş olduğunuz tepkiden gayet iyi anlaşılıyoruz. Siz daha milletvekili kelimesinin anlamını bilmiyorsunuz. Millet-vekili yani mustafa da dahil olmak üzere tüm vekiller bizim sadece vekilimiz. Asıl terbiyesizlik ne biliyormusun taha kardeş sizin gibi menfaatleri için konuşanların yaptıkları veya söyledikleri. Bugüne kadar mevcut seçim sisteminden mevcut vekiller iyi faydalandılar çünkü reise can feda onun için sizide seçmek zorunda kaldık ama şimdi sistem değişti. Mustafa’yıda diğer vekilleride biz seçtik ama şimdi onlar düşünsün hakedene oy var ama hak etmeyene yok. Ha bu arada taha kardeş sen mustafa şahini seçebilirsin bizim için sıkıntı değil. Allah var gam yok sıkıntı yok. Devran döndü taha kardeş napalım söz biraz bize yani halka geçti var gerisini sen düşün.

   3. Ramazan dedi ki:

    Ne diyek Mahmut mu diyek…

  2. ercan dedi ki:

   Çok etkileyeceğini düşünmüyorum yine 5 çıkaracağız merak etme.

 81. Gercekler acidir. dedi ki:

  Malatya haber editörü bu yorumları eğer gerçekten memleketi dusunuyirsaniz cumhurbaskani ve akp genel merkezine göndermek sizin için vatanı görevdir kardeşim.

  1. Taha dedi ki:

   Malatya haberin çapı nedir noldu bu genel merkeze göndersin gönderse kim ciddiye alır bütün yorumları oturup kendileri yazıyolar olumsuz bütün yorumlar ediröre ait bariz ortada hep aynı ağızdan çıkıyor görülüyor

   1. Selim Şahin dedi ki:

    Senin yorumu da mı editör yazdı?
    Sen halen söylenen sözün ve hakaretin farkında değilsin. Mustafa Şahin “Sadettin’imsi bir duruş” derken, tarihdeki hangi kötü ile anılmış zat ile milleti aynı sıfatla yakıştırıyor. sen önce bunun cevabını ver. Yani “Sayın cumhurbaşkanına oy veririm, ama vekillere asla” diyenlere, yani Sayın Cumhurbaşkanına oy vereceğini söyleyenleri “Sadettin’imsi bir duruş” ile hakaret etmiyor mu? Aç tarihi oku bakalım, “Sadettin’imsi” demek, tarihteki hangi kötü ile anılmış isimmiş.

   2. Göktürk dedi ki:

    Malatya haberin çapı nedir bilmem ama 24 haziranda sen ve senin mustafa şahinin öznur çalık’ın Malatya halkının çapını görecekler.

  2. ercan dedi ki:

   sanki genel merkez dikkate alacakmış gibi konusmayalım ya hiç güleceğim yoktu.BÜLENT TÜFENKÇİ ÖZNUR ÇALIK HAKAN KAHTALI MUSTAFA ŞAHİN AHMET ÇAKIR HAYIRLI OLSUN

 82. Levent dedi ki:

  Esas bu cümleyi dikkate almamak ,oturup neden böyle bir algı oluştu ,nerde yanlış yaptık vatandaşı neden küstürdük deyip oturup değerlendir memek reise yapılan haksızlıktır fetöcülere cesaret vermektir

 83. Aydın dedi ki:

  Recep Tayyip Erdoğan oy var
  Fakat milletvekili eskilerine
  Belediye başkanına
  İl başkanı na oy yok..
  Anlamayanlar 25 Haziran’da Gerçekleri görecekler…

  1. turan dedi ki:

   birlik olmalıyız aday farklı biri olsa ne değişecek onu anlamıyorum.o yuzden fire vermeden bu seçimde 6 yı zorlamalıyız.

 84. Özmalatyalı dedi ki:

  Bakıyorum muhterem gelecek seçim sonucunu görmeye başlamış ve o yüzden bizim onu seçtiğimizi unutmuş bizlere hakaret etmeye başlamış. Biz reisi seçeceğiz Allahın izniyle. Ama mevcut vekilleri seçmeyeceğiz inşallah. Reis sizlere güvenip sizi aday gösterdi ve biz reisin hatrına bugüne kadar mevcut seçim sisteminden dolayı hep size oy vermek zorunda kaldık. Ama bu yeni sistem ile hak edene oy vereceğiz inşallah görüşeceğiz. Ayrıca biz fetöcü şerefsizlerden değiliz bizi aynı kefeye koyamazsınız. Fetöcü hainler reise düşmanlar ama biz reisimiz için canımızı veririz ve inşallah yüksek bir oy ile de seçeceğiz. Bu vekil ve tayfaları yansınlar tutuşsunlar inşallah hesaplaşacağız seçimlerde oy ile demokrasi ile…. Vesselam

 85. Ahmet dedi ki:

  AKP OLARAK CUMHURBAŞKANI İÇİN OYUM REİSE AMA MİLLETVEKİLİ OYUM DA MHP.
  AKP Milletvekili oyum yok benim açık ve net.
  Sadece Bakanın Malatyaya Faydası olmuştur. Diğer Vekillerin zerre kadar faydası yok tabi kendi akrabalarına mutlaka faydaları vardır Allah var haklarını yememek lazım.

 86. hoca dedi ki:

  oy yok size .

 87. ümit dedi ki:

  Vekili ölçülü konuşmaya davet ediyorum.konuşmayı bilmiyorsa da konuşmasın.bende diyorumki oyum reise ama mevcut vekillerden biri yada eski belediye başkanını aday gösterilirse oyumu ak partili vekillere vermem.Ha bu arada benim fetöyle bir alakam yok. Yıllardır oylarımız ak partiyeydi.

 88. VAHİT VAR dedi ki:

  BUNLARIN HEPSİDE REİS’E ZARAR VERİYOR.

 89. Erol dedi ki:

  Bukadarda olmaz bu mvler Malatyaya
  Hiç bir fayda sağlamadı sadece koltukları ve gelecekleri için seçilmek istiyorlar kendilerine faydası olmayanın Millete ne faydası olacak..

 90. Gercek dedi ki:

  Sizi vekil diye listeye koyan reis in şimdi kulakları cinliyordur ozbekistanda.yazıklar olsun sana ve senin gibi düşünen zihniyete.şu güzel ülkeden ömür boyu vekil maaşı alacaksın.yazık çok yazık .

 91. Levent dedi ki:

  Sayın vekil vallahide ben bu sözü söylüyrm vekil listesini beğenmez isem Reise evet sizlere hayır ,siz oy vermek şirktir dediğiniz dönemlerde ben ak partinin temelini oluşturan refah partisinde bayrak asıyrdm ,ilk oyumu ak partiye verdim 18 yıl önüme ne geldi ise evet dedim bu seçimde Reise evet size hayır diyrm,en çok ta başkanlık sistemini bunun için istyrdm,nede olsa koalisyon yok artık

 92. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Mustafa bey hep kızıyor.Reisede,AKP’li vekillere benden oy yok.Nedenine gelince Bol bol konuştular,Vaat edilenlerin büyük bölümü yerine getirilmedi.Bizleri sürekli oyalayıp uyuttular.

 93. Hurriyet dedi ki:

  Malatya ve malatyaliyi parti seçmenini resmen aşağılar gibi açıklama

 94. Cihan dedi ki:

  Akşener gelsin bu ızdıraplar son bulsun başka çare kalmadı

 95. Kenan dedi ki:

  Bunlar Malatya’da ki oy oranını kendi şahsi oyları sanıyorlardı. Uyan sayın vekil uyan. Fetocu diye suçladığını millet seçti seni. Emin ol bu millet seni nasıl sectiyse öylede indirir. Reise CAN FEDA.. Sİze GÜLE GÜLE..

 96. Kadir dedi ki:

  reise canımız feda Ama size oy yok simdiye kadar reisin hatirina akp ye oy verdik amabundan sonra size oy yok ama sizi degistirirse olur sende oznurdan tahadan yasardan hele hele çakırdan ne hayir gördük bi çivi bile cakmadi

 97. Ramazan dedi ki:

  Şimdi ben mustafa sahin’in yerinde olsam adaylıktan çekilirim. Yorumlarda anlaşıldığı üzere kendisinin belli bir grup dışında halkta bir karşılığı yok zaten.

 98. Ferit dedi ki:

  Eğer vekillik te bu adamlara oy verirsem elim kırılsın reise canım feda

  1. Hurriyet dedi ki:

   Yine verirsin merak etme boş konuşmayın her seçimde öyle yaptinizz

 99. Kadir dedi ki:

  Ben Recep Tayyip ERDOĞAN a oy veren bir vatandaşım ve reise canım feda ancak size oy yok diyen vatandaşım. Ben 15 temmuzda istanbulda vatana canımı feda etmek için sokağa çıkan bir vatandaşım. Bana ve benim gibilere fetöcü veya saadettin diyecek kadar zavallı bir açıklama yapan, halkta hiçbir karşıkığı olmayan ve kendi gölgesi sandığı araba gölgesinde yatan bu zatı kınıyorum ve hakaretlerini aynen iade ediyorum. Sizin gibi vekiller yüzünden ak parti ne hale geldi.

  1. şahin bey dedi ki:

   kadir baba yalnız değilsin ben sadece reise oyumu atacağım millet vekilliğini boş atacağım bunların biraz burnu sürtmeli bize lazım olan reis gerisi fasa fiso

 100. kayisici bulent dedi ki:

  Keske secimden secime konusmasaniz belki biraz inandirici olurdunuz.

 101. haci dedi ki:

  vekil dedik ankara dan buyana gelmedi

 102. Selim dedi ki:

  Yanlış cümle sayın vekil, Reise can feda ama size güle güle. FETO deyip bizi karalama biz hakikı AKPartiliyiz. Sen bizim vekilimizsin. Biz milletin ta kendisiyiz. Sen bizim vekilimizsin. Bunu bir türlü anlayamadıniz. Hep bize yukardan baktın. Ahkam kestin. 24 haziranda Reise can feda size güle güle..

 103. gökhan dedi ki:

  Bizler ak partili olduğumuz halde böyle düşünüyoruz .Mevcut milletvekilleri , belediye başkanları ve il ve ilçe yönetimlerinin
  ak partiye oy veren bizleri hak etmediğini düşünüyoruz.
  Emin olsun sayın vekil , bizler sizlerden daha çok Tayyip Erdoğanı seviyoruz ve ona canımız feda

 104. gençlik dedi ki:

  Sn vekilimiz ağzınıza sağlık çok güzel özetlemişsiniz , ancak bu yorumu milletin derdiyle dertlenen dava erleri bu güzel benzetmeyi yapabilir.yorumlar da görüyoruz ki saadettin in bugün ki uşakları hemen durumdan vazife çıkarmışlar.

  1. Selim dedi ki:

   Ben sade bir vatandaş ve 16 yıllık Ak partili olarak görüşümü yazdim kimsenin Uşağı olmadık olmayız ama senin yaptığın yorum seni çok güzel anlatmış. Millet artık vekili ayrı başkanı ayrı değerlendirecek kusura bakmasın kimse. Yıllardır Erdoğan’a verdiğimiz oylardan faydalanıp vekil olanlar sapkalarini önüne koyacak düşünecek. Sayın vekil şuan benim oyumla vekillik yapıyor. Hatırlatırım..

 105. Malatyalı dedi ki:

  24 haziranda halkımızın Mustafa Şahin gibilere gereken cevabı vereceğine inanıyorum

 106. ramazan dedi ki:

  Eleştiri yaptinmi etikette hazır. Yok Vatan haini, yok fetö ağzı ile konuşma. Bak yine söylüyoruz Reise oyumuz feda olsun ama sizin gibilere oy yok……millet için ne yaptınız ki vekaletimizi verelim…
  .

 107. Tolga dedi ki:

  Siz adayken daha yok

 108. KML dedi ki:

  Gerçekler acıdır reisin krediyle bir yerlere geldiniz. Oyun reise, vekillikten ise zırnık koklatmam size

 109. Arzu dedi ki:

  Büyükşehir ve yesilyurt belediyelerine doldurdugunuz malum dernek uyeleri size oy verir artik

 110. murat dedi ki:

  gider ayak halka ince msj veri aklınca ,halka ne demek istedinizi anladı bu millet merak etmeyin kim sadettin görecksinn

 111. Malatyalı dedi ki:

  Valla ne ak bi tarafınız var nede ümmet gibi bi derdiniz var kime kimlere hizmet ettiğiniz iyi biliniyor

 112. malatyalı dedi ki:

  cumhuriyet tarihinde maaşını alamayan memur var mı?vekil yine denizi bulandırıyor.vah ki vah 2 dönem de vekil maaşı aldı ya ona yanarım.

  1. Ali Rıza dedi ki:

   Ali bey anlaşılan yaşın müsait değil herhalde , ağa beylerine ,ağa babalarına yaşı müsait olanlara sor da öyle cevap ver ,denizi sn vekil bulandırmıyor Saadettin’ in trollerinin canı yanıp kıvranıyorsa, maskelerinin düşmesinden panikleyenler artıyor ve üç saatte yorumcular. laf yarışına giriyorlarsa sn mustafa şahin haklı demektir. Ağzına sağlık vekilim…

   1. Kutalmış dedi ki:

    Ben 2000 lerde çalışmış bir insanım hiçbir vakit maaşım bugünkü gibi 1 2 hafta geç yatmadı… o kadar diyorum… anla

 113. Selim Şahin dedi ki:

  Mustafa Şahin, millet Erdoğan’a oy verdi, sizler vekil oldunuz, belediye başkanı oldunuz. Başka partilerden aday olsaydınız hiç biriniz o makamlara oturamazdınız. Anladınmı şimdi meselenin meselesini.
  Tamamen Recep Tayyip Erdoğan’dan dolayı o makamlara geldiniz. . Ama siz verilen o destekleri yanlış aldınız ve Malatya’da kendi arka bahçelerinizi kurmaya çalıştınız., küçük bir grup Malatya’yı egemenliği altına almaya çalıştı. Arka bahçeleriniz çalı ve çırpı ile doldu. Millet bunu gördü ve rahatsız oldu.
  Şimdi de millet diyor ki, sizde anlamışsınız, “Oyumuzu Reise vereceğiz, ama milletvekillerinin listesine bakacağız.” bundan dolayı niye sinirleniyorsunuz? Yoksa sıkıntının neticelerini görmeye mi başladınız?
  Millet haklı. Artık size rahat yok, çoooookkk çalışmanız lazım çokkkk. Recep Tayyip Erdoğan Malatya’dan beklediği oyu alacak, ama vekiller istedikleri oyu alamayacak ve Malatya bu oyunu bozacak.
  Sen git 5-6 kişilik kendilerini toplumdan yüksek gören vakıfları ve dernekleri gez.
  Yaaaa işte böyle Sayın Şahin. Malatyalıları hep hafife aldınız, nasıl olsa “Millet oyunu reise veriyor, aradan vekil çıkıyoruz” diyerek takmıyordunuz milleti.
  Kendilerine göre çok uyanık olan Belediye Başkanlarınız Ankara’dan ne zaman bir protokol yetkilisi gelse, hemen alelacele bir toplantı,seminer ve küçük bir açılış yaparak, belediyenin asgari ücretli personelini toplayarak yada öğrencileri toplayarak göz boyamakla bu işler olmuyor.

  Mustafa Şahin bey, hep vakıf ve dernekleri gezdin, git sana vakıf ve dernekler oy versin.
  Çalışacaktınız, çalışmadınız.
  16 yıl önce hangi sorun yaşanıyorsa bugünde aynı sorun yaşanıyor.
  Buraya yazıyorum; REİSE OY KONUSUNDA SIKINTI YOK, AMA AK PARTİLİ VEKİLLER KENDİLERİ İÇİN MİLLETİN OYUNU ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN.
  Vakıf ve dernek başkanları rant kapmak için sizlere yaptıkları atraksiyonların göstermelik olduğunu seçim günü göreceksiniz, üzüleceksiniz, ama iş işten geçmiş olacak. Geçmiş olsun.
  24 Haziran’da Malatya’da yeni bir dönem başlayacak. Hayırlı olsun.

  1. Ali yıldız dedi ki:

   Selim bey ne güzel yazmışsınız

  2. HMalatya dedi ki:

   Doğru söze ne gerek.tebrik ederim

  3. Aydın dedi ki:

   Harika Açıklama teşekkürler…

  4. Malatyaa dedi ki:

   Helal olsun. Kalemine sağlık. Oyumuz Cumhurbaşkanlığında REİS’e Milletvekilliği seçiminde hak edene gidecek. Bundan sonra herkes hak ettiği oyu alacak. Bunca yıl Reisin hatrına sizi vekil yaptık ama bundan sonra çok beklersiniz.

 114. Dertlidayi dedi ki:

  Yanlış cümle fetöyle alakası olmayan 2002 den bu güne Akp ve oy verenler diyor.24 hazirana az kaldı sayin vekilim

 115. Ruenuar dedi ki:

  Malatyamızın vekili olarak bizi ilgilendiren hangi projede yer almış,?gerçekten öğrenmek isterim..

 116. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Gerçekler zorunuza gidiyor değilmi 😉

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."