Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“‘Seni Öldüreceğiz’ Dediler”

“‘Seni Öldüreceğiz’ Dediler”
 • 13.09.2020

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli Genel Cerrahi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Arife Şimşek’e görevi başında saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, görevi başındaki Şimşek’e yönelik hasta yakınlarının saldırı girişiminin kınandığı belirtildi.

Konuyla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığı kaydedilen açıklamada, “Pandemi sürecinde mekan ve mesai kavramı gözetmeksizin Covid-19 hastaları dışında da hastalara hizmet vermeye devam eden sağlık personeline yönelik şiddetin son bulmasını dileriz.” ifadesi kullanıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de sosyal medya hesaplarından olayı kınadı.

Dr. Öğretim Üyesi Arife Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vefat eden bir hastanın durumunu yakınlarına bildirirken saldırı girişiminde bulunulduğunu söyledi.

İki hasta yakınının kendisine “Hastamızı sen öldürdün, seni öldüreceğiz.” dediğini savunan Şimşek, söz konuşu kişilerin hakaretlerine maruz kaldığını, saldırı girişiminin güvenlik görevlilerince engellendiğini belirtti.

Saldırganların yoğun bakım ünitesinin camını yumrukladıklarını, birkaç saat sonra ise cerrahi servisinin bir grup tarafından işgal edilmeye çalışıldığını öne süren Şimşek, “Hemşireler beni bir odanın tuvaletine kilitleyip, iç oda kapısına bariyer koydular. Koşuşturmalar ve çığlıkları duydum. 155’i arayıp destek ekip istedim. Beyaz kod verildi ve şu an adli süreç başlatıldı.” dedi.

AA

FOTO: Arşiv

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. ahmet gül dedi ki:

  Bayram Bey geçmiş olsun.Kendi sağlığınızdan önce etrafa bulaştırmamanızı düşünmeniz duyarlılığınız çok değerli keşke herkes aynı duyarlılıkta olsa.

 2. ahmet gül dedi ki:

  Bayram Bey geçmiş olsun.Kendi sağlığınızdan önce etrafa bulaştırmamanızı düşünmeniz duyarlılığınız çok değerli keşke herkes aynı duyarlılıkta olsa.

 3. Hasan dedi ki:

  Merak etmeyin cezaevinde çok iyi bakıyoruz… 3 öğün 4 çeşit yemek , 24 saat sıcak su … evinde olmayan konfor evinde yetişemeyeceği yemekler … siz burada asıp kesmeye odam etmeye devam edin 😉 ha unutmadan 15 yıl kesintisiz yatanı da görmedik duymadık kapalılarda…

 4. bulent dedi ki:

  şiddet hiç birzaman tasvib edilmez..malatya insani doktora hemşireye gerçek saygili..ama bazen insani çok
  zorluyorlar covid 19 inşallah biter halkimiz rahat eder

 5. Hakan dedi ki:

  Vallahi perişan haldeyiz dişlerimiz yok yaptiramiyoz hastalık var aile doktoru diyolar apandis iltahaplanmis 10gundur ağrısı durmuyor dedikleri amaliyat haneler pandemilerle dolu doktorların çoğu. Yıllık izine ayrılmış şaşkiniz korkuyoz normal hasta olmaya

 6. bayram dedi ki:

  oğlumda pozitif vaka vardı ve bende çok rahatsızdım aynı evde yaşayına bende temas olabilir h.çalık a gttim rca minnet ve ısrararımla bende test oldum sonuç maalesef poitif eğerki zoraasaydım bugün halkın içinde olacaktım Allahıma şükürler olsun kimseye bulaştırmadım

 7. 44malatya dedi ki:

  Adeletin.hukkun.olmadigi.yerde.bu.olaylar.olur.saldiri.yapanlarin.hastalarina.saglikcilar.yardim.etmesin

 8. Hasan dedi ki:

  Bence bütün sağlık çalışanlarıda sütten çıkmış ak kaşık deil yani valla özellikle doktorlar ilgilenme yok hasta yakınlarına bilgi yok kendilerini üstün yaratık gibi gören doktor çok

  1. Ertuğrul dedi ki:

   kesinlikle katılıyorum size

 9. Aziz dedi ki:

  Adalet olmayan ülke normaldır

 10. Huzur dedi ki:

  Biz doktorları alkışlamıyoruz, her daim dua ediyoruz…Şu süreçte kendi ailesinden vazgeçmiş şekilde onlarca hastayla uğraşıyorlar, Allah razı olsun hepsinden, çoluk çocuklarına zeval vermesin…

 11. Baba dedi ki:

  Belki doktor burda haklı olabilir ama hep doktorlar haklı değil 6 aylık kızımı aile hekimine götürdüm bebek bir kaç gün sürekli eli kulağında çığlık çığlığa ağlıyor. Aile hekiminin cevabı elini kulağına atan çocuk iyidir diyip ilaç yazmadan eve yolladı çoçuk durmayınca mecbur çocuk hastahanesi aciline başvurduk ve kulak iltahabı teşhisi ile antibiyotik tedavisi başlandı geç kalınsa idi kulay kaybına kadar gidermiş şimdi bu doktoru ne yapmak lazım çocuğuma bir şey olsaydı EDİTÖR DOKTOR MAĞDURİYETİNİ YAYINLADIN BUNUDA YAYINLA

  1. Dertli dedi ki:

   Bu konuda haklisiniz kendi ailemde birkac kez sahit oldum.Saglikli insani anjiyo yapanlarda var,goz ameliyati.ilgilenilmedigi icin sedyede olende.tabii bi kimseye baskasini tehdit etme hakki vermiyor ama bir meslek grubunun tumunu masum.gisterme cabasini anlamis degilim.egitimli insani psikolojisi bozuk olani da,paragozude,ruhsuzu da daha tehlikeli olabilir.

 12. G ali gürer dedi ki:

  canini dişine takmiş bu sağlık persolenlere yapilan şiddetler halk nezlinde kinamayla geçiştiriliyor caydirıcı ceza olmasa olmaz sayin değer savcılarimizi hakimlerimizi göreve çağiriyoruz

 13. MEHMET dedi ki:

  Sağlık çalışanlarına saldırıyı kınıyorum
  saldıranları tutup korona virüsü olan hataların içine sokacaksın anlayacak sağlıkçıların halini

 14. Ülkü KOÇAK dedi ki:

  Saldıran ” ŞAHIS ” a ceza olarak 1 ay içerisinde anatomi atlasını ezberletin. Ezberleyemez ise 1 yıl süre ile ŞEHİR MEZARLIĞINDA covit nedeni ile ölenlerin GASİLHANE hizmetlerinde çalıştırın. Sağ kalır ise Libya / Suriye ( seçme hakkı verilebilir ) mecburi görevi verin.

  Nedir kardeşim bu ? Canı sıkılan sağlık görevlilerine saldırıyor. Bir gecede 40 yasa geçirenler ne zaman bu soruna el atacak.

  Adliyeler kilitlendi. Arabulucu / uzlaştırmacı üzerinden yükü hafifletmeye çalıştırıyorsunuz. Denetimli serbestlik ile salıveriyorsunuz. Olmadı 5/10 yılda bir dolaylı / dolaysız af çıkartıyorsunuz.

  İnsan hayatı bu kadar ucuz mu ?

  Ay sonunu getiremeyen dar gelirliden kestiğiiniz vergiler ile ceza evlerinde rahat ettirin.

  Eskiden bırakın ceza evini , karakolun önünden geçmeye korkardık. Mesut komiserin dedesi Haydar vardı. Bir odun verirdi dillere destan.

  Bayramda kurbanlığı kaçana,
  Evde kızı kaçana,
  Fırtınada malı uçana,
  Selde çamura kaçana,
  Salgın hastalıkta maskesiz sokağa çıkana ,
  ……

  hepsine polis ve jandarma koşsun yakalasın anladık.

  Bu hırsızı, arsızı, namussuzu, kumarbazı ….. getir savcılığa arka kapıdan girsin ön kapıdan çıksın.

  Bu gidişat iyi değil ve selam.

 15. sağlıkçı dedi ki:

  tüm sağlıkçılar olarak kendimizi ve ailemizi korumak için silah beylik silahı istiyoruz…

 16. Mehmet dedi ki:

  Artı Malatya li ve malatya insanı yapmaz böyle birsey, muhtemelen dışarıdan illerden gelen kültürsüz ve cahil insanlarin yaptığı utanç verici bir hadise, hemen hemen Türkiye in her Bi köşesinde duydugumuz utanç verici bir hadise den öte değil, ALLAHIN verdiği canı ALLAH alır bir başkası değil, zaten Allah’a ve kadere inanan Bi insan asla böyle bir şey yapmaz, sadece din ve kültür zayıflığı hepsi bu ve yine bu insanlar sadece görevini yapar ve heran ölücü Bi vurusle burun burunayken… Zaten bu insanlar her an ölümü aniyo ve yasıyoken, NE BU TEHDIT!!!

 17. Başkan dedi ki:

  Bu insanlık müsveddelerini hastanelere sokmayacaksın, adamlar aylardır perişan oldular bunların yaptığına bak

 18. Mehmet dedi ki:

  Çok ACiLEN caydırıcı bir yasanın çıkartılması lazim…

 19. Malatyalı dedi ki:

  Artık ölümü de doktorlardan bilmeye başladınız . Liyakatsiz ve yeteneksiz yandaşların her köşe başında yönetici olduğu ülkemizde Allah’a sığınmaktan başka çaremiz yok. Zaten Allah da verdikçe veriyor Malatya’ya ama anlayana…

 20. Ekrem dedi ki:

  Kusura bakmayın ama hastalara böcek gibi davranan, hasta yakınlarıyla burnunun ucuyla konuşan sağlık personelleri insanları çileden çıkarıyorlar. Tamam şiddet doğru değil ama önce şu sağlıkçıların eğitilmesi gerekiyor.

 21. K. Deniz dedi ki:

  Saldırıya uğrayan Doktorumuz canla başla mesai kavramı olmadan canını hiçe sayarak çalışan bir doktorumuz. Görüyorum ki cahiliyet virüsten daha tehlikeli…

 22. Ahmet dedi ki:

  Ağır cezalar verilmediği müddetçe bu sorun çözülmez. Doktor olmak çok zor

 23. Vatandaş dedi ki:

  Hastanede hasta tedavi edilir tedavinin sonuçlarından biride hasta kaybıdır kimse bu sonucu istemez ama eldende birşey gelmez sağlık kuruluşunda hizmet veren insanlar yoğun çalışmaktadırlar karşılıklı anlayış ve sabır gerektiren bu süreçte her zaman biribirine yardımcı olmalı vatandaş sağlık çalışanları ilişkisi kötü etkilenmemelidir .

 24. irfan dedi ki:

  sonuç denetimli serbest bu şekilde suçluları baş edemezsiniz kim olursa olsun işlediği suçun bir cezası olması lazım

  1. Aslan dedi ki:

   Haklısın kardeşim çok yanlış yaptılar çoook

  2. Ersin dedi ki:

   Irfan bey, yüzde-yüz haklisiniz. Maalesef avrupa birliğine üye olmak için çıkan yasalar bizim ulke ve coğrafyamızda yasayan milletler için uygun değil. Suç işlenir ve yeni yasalara göre camii temizliği, kurumlarda temizlik ve çay dağıtma hizmeti gibi alışkın olmadığımız cezalar karşılığında maalesef ödül gibi algilaninca ve karşılığında bunun gibi caydırıcı olmayan cezalar gelince suçlu ödüllendirilmiş gibi oluyor. Dolayısıyla aynı suçlular ile beraber yeni suçlularda türetiyoruz. Biz ve coğrafyamızda yasayan suçlular bu tür cezaları ceza olarak görmedikleri için suçlular bir kar tanesi gibi buyur ve cig gibi oluyor.

 25. Hakan dedi ki:

  Sayın Kızılay Sayın Bentli bu iş kınamakla savuşturulamaz suç duyurusunda bulunmanız gerekir ve takip etmeniz gerekir diye düşünüyorum.

  1. Mahmut SARICI dedi ki:

   Aynen öyle
   Kurum olarak zanlı hakkında şikayetçi olmaları gerekmektedir.

 26. Aşağı şehirli dedi ki:

  Cahiller….

 27. Karlovali dedi ki:

  Böyle doktorlara hakaret edenleri bir daha hastaneye almasınlar tedavi etmesinler akıllansın artık bu cahiller bu kaç oldu

 28. İsmet dedi ki:

  o dövmeye kalktığınız doktorlar 7 aydır pandemiyle uğraşıyor çocuklarını göremiyor evlerine hasretler daha vahimi virüsten ölüyorlar bide şiddet görüyorlar öylemi oh ne ala

  1. Taha dedi ki:

   Türkiyede sağlık çalışanları büyük mitingler yapmalı . Herkes artık kendi hastasına kendisi baksın. Kapatın hastaneleri bakalım. Bu cahil toplum ne hali varsa görsün. O zaman anlarlar. Nerde bu siyaset adamları.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."