Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Stajda.. O da Terörist Olacak!”

“Stajda.. O da Terörist Olacak!”
 • 07.03.2016
 • CHP’li Ağbaba, geçmişte AKP’liler tarafından terörist ilan edilen İlker Başbuğ, Türkan Saylan, Nedim Şener, Mustafa Balbay , Tuncay Özkan’ın fotoğraflarını göstererek yaptığı konuşmada, “Abdullah Gül, Kayseri’de staj yapıyor. Bir yıl sonra Reis emrederse o da stajını bitirip terörist olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, AKP’yi sert sözlerle eleştirdi. Üçüncü Köprüyü yapmakla övünen AKP Hükümeti , katliamların da sorumluluğunu üstlenmelidir. Hükümet istifa etmelidir” dedi ve çeşitli iddialarda bulundu.

Ağbaba’nın TBMM tutanaklarına geçen konuşması şöyle:

“Değerli arkadaşlar, öncelikle AKP Grubunu parti olarak kutlamak istediğimi belirtmek istiyorum. Niye kutluyorum? Çünkü AKP gelmiş geçmiş şimdiye kadar, belki dünyada örneği olmayan algı yaratmayı becerebilen bir parti. Kadrolarıyla birlikte, gazetecisi, yazarı çizeriyle beraber bazen siyaha beyaz, bazen beyaza siyah deme becerisine sahip.

Değerli arkadaşlar, bunu anlatırken bir ekip kurulmuş, bu ekipte herkes var, milletvekili var, gazeteci var, düşünce kuruluşu yöneticisi var, unvanında profesör yazanlar var, dönek solcular var, jöleliden, -İngiliz anahtarının ne olduğunu bilirsiniz- İngiliz anahtarları var, kiralık kalemler var; geniş bir kadro. Bu kadro, bu ekip şefleri ne derse onu tekrarlıyor. Bu kadro, reisin başkanlığında her şeye karar veriyor. Bu kadro, sizin eseriniz değerli arkadaşlar. Ve bu kadronun bir eseri daha var ki onunla da övünmelisiniz. Bakın, bu kadronun yani AKP’nin yani sizlerin vatanseveriniz Sedat Peker, hayırseveriniz Rıza Sarraf. Bu resme iyi bakın, bu, sizin hayırseveriniz Rıza Sarraf. Vatanseveriniz Sedat Peker, hayırseveriniz Rıza Sarraf.

Değerli arkadaşlar, kimin terörist olduğuna bu kadro karar veriyor. Kimin ne zaman vatansever olduğuna da bu kadro karar veriyor. Kimler terörist ilan edilmiş  bu kadro tarafından hatırlayalım: Değerli arkadaşlar, bu kadronun teröristbaşı, terör örgütünün başı kimdi? İlker Başbuğ. İlker Başbuğ ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm olmuştu. Şimdi yüzüne bakarken utandığınız  İlker Başbuğ’a iyi bakın, terör örgütü lideri olarak ceza yedi, yargılandı. Yine, bir terörist var ki o da -bu ara ekranlarda çok çıkıyor- eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı. Dikkatlice bakın, o da size bakıyor çünkü.

Değerli arkadaşlar, yine bir kanser hastası var ki Türkiye’nin gelmiş geçmiş en çağdaş, en başarılı sivil toplum yöneticisi, bu da Türkân Saylan değerli arkadaşlar. Bir kanser hastasını terör örgütü üyesi olarak ilan ettiniz.

Nedim Şener de geçmişte sizin terörist ilan ettiğiniz insanlardan biriydi. Bir bakın, bazen Meclis kürsülerinde, sıralarında karşılaşırsınız, bakarken gözlerinizi kaçırmayın, eğer kaçırırsanız, ben burada resimlerini, Mustafa Balbay’ın ve Tuncay Özkan’ın resimlerini size göstermek istiyorum.

Bakın, bu da yüzü kanlı terörist Ahmet Şık. Bakın bunlar da darbeci teröristler. Darbeci teröristler, burada milyonlarca terörist var. Bunlar da Gezi eylemlerinde dünyanın gelmiş geçmiş en barışçıl, en şanlı eylemini yapan Gezi’deki gençler. Bunlar, son dönemde yaratmış olduğunuz teröristler.

Birisi daha var ki, ismi Beyaz’dı, rengi de beyaz oldu sayenizde, korkusundan tir tir titredi, yaptığı programda, sadece barış isteyen Ayşe Öğretmene destek verdiği için, Beyaz dışında, stüdyo konukları, ayrıca, o programı izleyenler dâhi terörist ilan edildiler.

Bakın “Çocuklar ölmesin maça gelsin.” diyen bir terör grubu daha. Bu da takım, bu da terör grubu.

-Rabia işareti yaparak- Bu işaret serbest, maçlarda zafer işareti yapmak  yasak. Deniz Naki, son model terörist.

Bir terör grubu daha buldum size, o da geçtiğimiz hafta, şunlara bakın, ellerinde silahlar, uzun namlulu toplar tüfekler, bunlar da Artvinli, Karadenizli teröristler. Bunlar da yöresel terörist değerli arkadaşlar.

Bakın, değerli arkadaşlar, dün Sayın Elitaş, hani, hayır yapmış diye, bağış yapmış diye, terör örgütüne, paralel terör örgütüne bağış yapmış diye suçladı ya, muhtemelen, buradan soruyorum size, Kayseri’ye, AKP’ye: “Acaba, dün Fethullah terör örgütüne yardım eden Boydak ailesi -lütfen, soruyorum- AKP’ye yardım etti mi etmedi mi? Yardım etti mi etmedi mi?” İstikbal’den, Boydak grubundan AKP, 2002’den beri para aldı mı almadı mı bunu merak ediyorum, cevabını bekliyorum. Bakın, bir terörist daha arkadaşlar, bu da Boydak grubunun teröristi.

Değerli arkadaşlar, yeteneklisiniz, kutluyorum, yeteneklisiniz. Bakın, siz, bir zamanlar resmî yayın organını, koltuklarınızın altına ismi okunacak şekilde Zaman gazetesini alıp geziyordunuz ya… Bakın, Cumhurbaşkanı ödül alıyor. Kim veriyor? Terör örgütü üyesi veriyor. Kim?  Ekrem Dumanlı. Kime vermiş? Başbakana. Şimdi ne? Bu da terör örgütünün yayın organı.

Değerli arkadaşlar, bu konuda mahirsiniz, ustasınız. Bu konuda hakkınızı yememek lazım. Bakın “Benim başörtülü bacılarıma saldırıldı.” sözü var ya, o Kabataş’ta alçakça bir iftira, bir yalandı ama şimdi gerçek olan bir görüntü var, bakın da utanın!

Bakın, bu gerçek ama, bu gerçek, bu montaj falan değil, bu Elif Çakır’ın röportajı değil, bu canlı çekilmiş bir resim. Buna bakın, şu resimlere bakın..

Bir de aday teröristleri var yani stajyer teröristleri var, aday teröristler. Hani aday öğretmen var ya, bir de aday teröristler! Onlar kim? Geçmişte alkışladığınız, ayakta alkışladığınız. Kimmiş bu? Sayın Abdullah Gül, Sayın Abdullah Gül. Bu ne yapıyor? Şu anda Kayseri’de staj yapıyor. Bir yıl sonra Reis emrederse o da stajını bitirip terörist olacak.  Sayın Bülent Arınç; bu da aday, bu da stajyer terör örgütü üyesi olmaya aday.

Çünkü geçen yıl, geçen dönem konuşuyordum gülüyorlardı bana. Arka sıralarda oturan bir milletvekili şu anda cezaevinde terör örgüt üyesi olarak, yöneticisi olarak yatıyor. Siz de kendinize dikkat edin. Buna karşı çıkmazsanız, her muhalifin terörist ilan edilmesine bir şey demezseniz, bir gün siz de terör örgütü üyesi olabilirsiniz.

Bugün Türkiye’de son yedi ayda yaşananlar bir başka ülkede yaşanmış olsaydı örneğin Gine’de, örneğin bir başka Afrika ülkesinde yaşanmış olsaydı en az 20 hükûmet istifa ederdi. Türkiye’nin her yanında bombalar patlıyor Suruç’ta 33 kişi, Ankara’da, 104 kişi, 29 kişi Sultanahmet’te 12 kişi canlı bombalarla katledildi. Kimin canlı bombaları, kimin beslediği… Suruç, Ankara birinci katliam ve Sultanahmet katliamı. Bizim tespitimiz, dünyanın tespiti AKP’nin sırtını sıvazladığı, zaman zaman okşadığı “öfkeli gençler” dediği, sınır kapılarını açtığı bu topraklara gelmiş geçmiş en cani IŞİD terör örgütü tarafından bu insanlar katledildi. Ne denildi Ankara katliamından sonra? Sorumluluk bizim değil, güvenlikte zafiyet yok. Ne denildi 29 insanın katlinden sonra? Güvenlik zafiyeti yok. 12 kişi katledildi, “Zafiyet yok”.

Değerli arkadaşlar, zafiyet olabilmesi için kaç kişinin ölmesi gerekiyor merak ediyorum. Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun bu katliamlarda 1 siyasetçi sorumluluk sahibi olur. Bakın, ne diyorsunuz? Övünüyorsunuz, diyorsunuz ki: “Üçüncü köprüyü biz yaptık.” Evet, “Havaalanını biz yapıyoruz.” Arkadaşlar, bu kadar katliam oluyor onları başka ülkelerdekiler mi yapıyor? Nasıl ki bu iyi işlerin sorumluluğunu üstleniyorsanız yapılan katliamların da sorumluluğunu üstlenmelisiniz. Bu nedenle sorumlu bir milletvekili olarak bir çağrı yapmak istiyorum. Hükûmet yönetemiyor, istifa edin. Bu kadar insanın katledilmesine göz yuman, görmezden gelen, katilleri besleyen Hükûmeti istifaya davet ettiğimi belirtmek istiyorum.

Yine, güneydoğuda askerler, polisler şehit oluyor. 300’e yakın insan şehit oldu. Kimin sayesinde? Sizin sayenizde. Geçmişte bunların yuvalanmasına, ağır silahları götürmelerine izin verdiniz. Şimdi izliyorsunuz. Değerli arkadaşlar, buradan bir suç duyurusu da yapacağımızı söylemek istiyorum. AKP, terör örgütünün gelişmesine, yerleşmesine destek vermiştir. Bu konuda suç duyurusunda bulanacağımızı belirtmek istiyorum.”

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. yorumsuz dedi ki:

  Veli bey yakışmadı arabaya toslamak bu olsa gerek

 2. Yasin dedi ki:

  Bakıyorum bir anda herkesin milliyetçilik damarı tuttu. Bu hükümet T.C.’yi valilik tabelalarından indirirken, Açılım adı altında BOP projesini tam gaz destekleyip pkk lıları görmezden gelirken, “Sayın Öcalan” derken neredeydiniz? Bu olayın sorumluları, hükümete oy veren seçmenidir. Aynaya bakın!

 3. Serdar dedi ki:

  Bir rahmetli Mevlut Aslanogluna bakiyorum, birde size arada daglar kadar fark var.Ne kadar bos islerle ugrasiyorsunuz birde paralel yapiyi bu kadar neden sabunuyorsunuz?

 4. vatandaş dedi ki:

  sayın vekilim sizin o resmi elinize almanız bile bir malatyalıya yakışmıyor.siz gidin en iyi bildiğiniz işi yapın militanlarla yan yana durup basın açıklaması yapın. malatyaya yakışmıyosunuz sayın vekilim.

 5. vatandaş dedi ki:

  velı agbaba bosuna kendını yormuş..bu ulke neler gordu neler yaşadı ama toplumsal hafıza sıfır oldugundan bunlar bu ınsanlar ıcın anlam ıfade etmez etmeyecek.artık bırseylerın degısmesı ıcın cabalamak bosuna.suya yazı yazılmaz

 6. caafana dedi ki:

  sayın vekilim sizin o resmi elinize almanız bile bir malatyalıya yakışmıyor.siz gidin en iyi bildiğiniz işi yapın militanlarla yan yana durup basın açıklaması yapın. malatyaya yakışmıyosunuz sayın vekilim.

  1. Sinan A dedi ki:

   Düne kadar pkk, Esad, Gülen Cemaati ile arasında su sızmayan kimlerdi Sn.caafana. Işid, el nusra legal sivil toplum örgütleri mi oluyor. İşinize gelmeyenleri hemen hain ilan ediyorsunuz. Maalesef milletimiz balık hafızalı. Dün ne olmuşsa bugün unutuyoruz. pkk cenazesine giden iktidar partisi milletvekilini unutuyoruz. Oslo yu unutuyoruz. Dolmabahçeyi ,Esad ın esed oluşunu, …

  2. Sağır sultan dedi ki:

   Militan derken osman öcalan ın kayınpederi, 4. akp kongresinin şeref konuğu BARZANİ yi mi kastettiniz. Sudan da 300 000 kişinin katili ömer el beşiri mi ? Dostum dediğiniz ve Kıbrıs ta bize tek destek olan kaddafiyi mi? Kardeşim dediği esadı mı ? Bursadak ki ermenistan maçında rahatsız oldukları için Azarbaycan bayrağını toplatıp çöpe atanları mı ? Kobaniye mardin / kızıltepe üzerinden peşmerge transfer edenleri mi ?

 7. timur dedi ki:

  gündeme dair önemli bir konu daha Veli Ağbaba dan. sayın vekilim bence siz önce kendi partinizi teröristleri destekleyen parti olma çizgisinden çıkarında sonra kimin terörist olup olmayacağına karar verin.

 8. zeki gokce dedi ki:

  Bir gun herkes fenerli olacak derler ya bunlarin zihniyetide: bir gun -bize muhalif- herkes terorist olacak!

 9. ilke dedi ki:

  TESPİTLER ÇOK DOĞRU.ağzına sağlık veli ağbaba

 10. Ferhat dedi ki:

  Sayın Veli Ağbaba benim sana nacizhane tavsiyem önüne birtane yeni dsütten kesilmiş bir kuzu al oğlaklar biraz daha hırçın olur baş edemezsin kuzular biraz daha uysaldır elinede okuyabileceğin bir hikaye kitabı kendini yazıhanın dağlarına değil ovalarına vur hem sayende bir kuzu yetişmiş olur hemde konuşma becerini geliştirirsin.

  1. Sinan A dedi ki:

   Ferhat bey bir insanın dil yapısından (fiziksel) dolayı peltek konuşması sizin için eğlence malzemesi olabilir ve diksiyon dersi alan herkes size göre has milletvekili olabilir. Orası size kalmış.Biz bir insanda başka özellikleri önemsiyoruz. Mesela fikrini, faaliyetlerini, dürüstlüğünü… Bu arada yazım kurallarını öğrenmeniz lazım. Birinci sınıf ve ikinci sınıf eğitim setlerini alarak başlayabilirsiniz.Yorumunuzu tek noktayla bitirmişsiniz.Saygılar.

   1. Ferhat dedi ki:

    Sinan bey ben sadece bir noktaya temas ettim sayın vekilin diline lisanına dürüstlüğüne laf etmedim sadece vekillik yapamayacağını sürüyü dahi baş edemeyeceğini o sebeple uysal yeni sütten kesilmiş bir kuzuyla ilgilenebilecek kadar donanıma sahip olduğunu ifade etmeye çalıştım bu benim nacizane görüşüm sizin de aynı görüşü taşıdığınız için sadece acıyorum sizide yaradandan dolayı seviyorum. selamlar.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."