Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

Trabzon’un İddiası.. “Gevrek de Ertelemeyi İstemişti!”

Trabzon’un İddiası.. “Gevrek de Ertelemeyi İstemişti!”
 • 26.01.2020

BtcTurk Yeni Malatyaspor- Trabzonspor maçının, konuk takımın isteği üzerine ertelenmesi ile ilgili olarak Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamanın ardından Trabzonspor Kulübü de bir açıklamada bulundu.

Bordo mavili kulübün açıklaması ise şöyle:

“Elazığ ve Malatya’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen ve can kayıplarına yol açan 6.8 şiddetindeki deprem nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun 27 Ocak Pazartesi günü oynayacağımız Btc Türk Malatyaspor karşılaşmasını ileri bir tarihe ertelemesi kararına yönelik kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan spekülasyonlara yönelik açıklama yapma gereği doğmuştur. Öncelikle; Trabzonspor Kulübü olarak Elazığ ve Malatya’da hayatını kaybeden 38 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerken, yaralanan 1466 vatandaşımızın da biran önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Bize ait olmayan sebeplerden ötürü aşağıdaki açıklamayı yapmamız nedeniyle de Elazığ ile Malatya halkından ve tüm Türkiye kamuoyundan özür diliyoruz!

Ülke olarak adeta seferberlik başlattığımız, kurtulacak her bir can için dualar ettiğimiz bu günlerde tek gündemleri ‘ertelenen maçın oynanması’ olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açıklamasını insanlık adına büyük bir utançla takip ettik. Kadınların, çocukların, ailesinin üstüne siper olan babaların cenazeleri enkaz altından çıkarken bir spor kulübünün bu denli küçülebileceğini tahayyül edemezdik. Yüzlerce insan, enkaz altından gelecek bir ses, bir nefes için çırpınırken Fenerbahçe Spor Kulübü’nün maçta çıkacak kartların, 90 dakika – 120 dakika gibi hesapların peşinde koşmasının yorumunu toplumumuzun vicdanına bırakıyoruz! Btc Türk Malatyaspor – Trabzonspor karşılaşması öncesi Türkiye Futbol Federasyonu yetkileri Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu’nu arayarak Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem nedeniyle müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının uygun olacağını dile getirmişlerdir. Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu da, rakip takımın görüşünün ne olduğunu sormuş ve TFF yetkilileri tarafından Adil Gevrek ile yapılan görüşmede, Gevrek’in de müsabakanın ileri bir tarihte oynanmasının uygun olacağı yönünde görüş bildirdiği ifade edilmiştir. Bunun üzerine Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu, Teknik Direktörümüz Sayın Hüseyin Çimşir’in görüşünü almış ve Sayın Çimşir, “Biz hazırız ancak her türlü karara da saygı duyarız” demiştir. Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu, bu görüşmenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine “Hassasiyetinizi anlıyoruz, vereceğiniz karara saygı duyacağız” diyerek görüşümüzü belirtmiştir.

Kulübümüzün internet sitesinden de bu yönde açıklama yapılmıştır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki kulübümüzün ne resmi ne de şifahen Türkiye Futbol Federasyonu’ndan müsabakanın ertelenmesine dair hiç bir talebi olmamıştır! Söz konusu talep; Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelmiştir.

Tüm bu gelişmelerin ardından Btc Türk Malatyaspor Başkanı Gevrek, akşam saatlerinde bir televizyon programına bağlanarak – sebebini bilemediğimiz bir biçimde – kendi sözlerini inkâr yolunu seçmiş, karşılaşmanın kulübümüzün talebiyle ertelendiğini ifade etmiş, tek taraflı alınan bu kararın adaletle bağdaşır hiç bir tarafı olmadığı şeklinde şaşkınlık verici açıklamalarda bulunmuştur. Gevrek’in açıklamalarından hareketle Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ilk etapta öğle saatlerinde organik ve inorganik olarak beslediği sosyal medya trolleri tarafından daha sonra da kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamayla konu ahlaki sınırları aşan bir boyuta taşınmıştır.

Trabzonspor camiası gibi Türkiye’nin gözü ve kalbi 788 artçı depremin olduğu, binlerce vatandaşın çadırlarda sabahladığı Elazığ ve Malatya’da atarken, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kalbinin maçta çıkacak kartlarda atması, kamuoyunun da takdir edeceği şekilde büyük bir insaniyet sorunudur! Öyle bir insaniyet sorunu ki teknik direktörleri Ersun Yanal’ın “Trabzonspor maçının iptali doğru. Orada böyle bir ortamda maç oynamak doğru değildi” şeklindeki açıklamasını 24 saat geçmeden yalanlamaktan çekinmemişlerdir.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, önce Antalya’da kulübümüzü hedef alan saldırgan açıklamaları bugün de sosyal medya – resmi medya organları üzerinden devam eden operasyonel faaliyetleri bize şunu göstermektedir! Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşmasını saha dışına taşıyarak ortamı germek, geçmiş yıllarda olduğu gibi maçı tamamlatmamak ve masa başında kazanmaktır! Ancak hiçbir şey artık dün değildir! Trabzonspor Kulübü olarak, büyük bir hezeyan ve çaresizlik içerisinde bulunan Ali Koç’un gerginlikten sonuç çıkarmaya çalıştığını çok iyi anlıyor, hiçbir şart ve koşulda camiamızla beraber bu gerginliğin bir parçası olmayacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Halil dedi ki:

  Madem Malatya maçı oynamak istiyor neden Alanya maçına Malatya da değil de Antalya da hazırlanıyor ? Hani şehire moral lazım dı .. Ayıptır yahu ölen ve yaralanan vatandaşlara ayıptır..

 2. Neco dedi ki:

  Fenerbahce kongre üyesi adil gevrek çok birşey beklemeyinnn jahovic gidiyor yerine amatör bir futbolcu geliyor koca sezon da sadece 1 golü var

  1. Hasan dedi ki:

   Amatör mu? Kardeş git sen mahalle maçı yap,

 3. Adil dedi ki:

  Malatyamızda deprem oldu ölen vatandaşlarımız var .Allah ölen vatandaşlarımıza rahmet eylesin, yaralılara acil şifalar versin.Bir daha Allahım böyle afetleri göstermesin. Bu durumda bu hafta depremden en çok etkilenen Malatyamız olduğundan maçların ertelenmesi normal. Ancak Trabzonspor iyi bir kurgu ile depremi bahane göstererek aslında kendilerini düşündüklerinden maçın iptal edilmesini istediler. Başkanımızı maçın oynanmasını istiyormuş kendilerinin istemediğini medya ve paralı yazar silahşörlerini kullanarak ağır hakaretler ve aşağılayıcı ifadeler kullanıyorlar. Ne olur Malatya’mız Malatyasporuz ve Başkanımız ne olursa olsun bizimdir. İnsanımıza ve kulübümüze sahip çıkalım. Adamlar hep suçlu hem güçlü olacak iş değil.

 4. Oğuz ÖZCAN dedi ki:

  Yeter artık bu erteleme maçı insanları çok sıktı, kasap et derdinde koyun can derdinde misali.

 5. yusuf dedi ki:

  Adil gevrek Ali Koça kendini kullandırmıştır. Bu başkana yakışmadı.

 6. hasan kaçan dedi ki:

  diyelimki trabzon istemedi. ne fark eder senin de işine geliyor. daha yeni teknik direktörün geldi, transfer yapamamışsın. teknik direktör daha takımı tanımıyor. teknik direktör turist gibi takımı seyredecek. maça çıksan 4-5 tane yiyeceksin. trabzon çok formda şu sıralar. sanki trabzonu yenecekmiş gibi çıkmış konuşuyor.

 7. 44 FFM dedi ki:

  Federesyon gercekten deprem için ise neden öbür maçlari iptal etmedi lafa geldimi bütün türkiyenin acisi diyor göz göre göre yalan söylüyor o kadar aci varken mac olmasi yersiz malesef federesyon yalan yöylüyor o aci bütün türk milletinin acisi
  Öbür maclar neden oynandi acimizla dalga gecmeyin
  Bari

 8. Hasan dedi ki:

  Boş boş yorum yapmaya devam edin.Bu işin iki suçlusu var.1.Trabzon 2.Federasyon.Neyin yorumunu yapıyorsunuz kardeşim..Takım cezalı ve sakatlarla dolu şampiyonluğa oynuyan iki takım arasında 2 puan var.Trabzon bu haliyle Malatyaya gelse şu haldeki malatyadan fark yer.Bunlar bunların hesabındalar.Sizler de bu acı ve elm dolu olaydan dolayı Trabzonun maça gelmediğini düşünecek kadar iyi niyet içindesiniz. .Oysa kazın ayağı farklı.Yazık ve Günah bu acıdan bile fırsat bulan Trabzona ve düşünmeden ve bu olaya tek taraflı dahil olanFederasyona yazıklar olsun.Madem bu acıyı derinden hissettiniz O zaman bu hafta tüm maçlar pekala iptal edilebilirdi.Adil gevreği suçlayarak bu oyundan kurtulamadığınız ortaya çıkmış oldu.
  Trabzon federasyona haber gönderiyor maça gelmiyeceğim diyor.Federasyon cevap veriyor,Ya sayın Malatyaspor ,Trabzon Maça çıkmayacakmış bu yüzden oynanmıyacak demiş.Bu federasyon bostan korkuluğumu ?Bunun kararını sen değil ben veririm demesi gerekmezmi?Eğer adil gevrek de maçın iptalini isteseydi federasyon ortak bir bildiri yayınlayarak her iki takımın ortak kararı ile maç iptal edilirdi diye bildiri yayınlardı.Trabzon yalan söylüyor..Bunu düşünemiyecek kadar aklınızı çalıştırmıyormusunuz.Şu acılı günlerde hesap yapan Trabzon ile Federasyonu kınıyorum.

 9. Ahmet dedi ki:

  Yalan.Trabzonspor a yakışmadi.

 10. eyyupk dedi ki:

  başakanın konuşması yanlış federasyonunki büyük hata trabzon başkanın yaptığı çok büyük hata hem federasyon kendi lehlerine karar verecek hemde bu depremzedelere maç gelirinin önüne geçmiş vede bunun üzerinden operasyon yapıldığını iddia ederek nemalanmak çok büyük ayıp.Madem öyle bütün maçlar iptal edilecekti .

 11. levent yılmaz dedi ki:

  malesef trabzon yerden güğe kadar haklı

  1. Kemal dedi ki:

   Federasyon ve Trabzonun birlikte aldığı ve Malatyasporun hesaba katılmadığı bu durumda Trabzon mualesef haklımı oluyor.

 12. Yüksel duman dedi ki:

  Öncelikle futbol temaşa oyunu yani zevk için seyredilen takip edilen , görsel zevki olan oyun. Boş vakitlerimizde güzel bir alışkanlık. Fakat bu gece hayati hocamın dediği gibi maç depremin önüne geçti. Bu geceki ulusal tv yorumcuları 2 ila 3 saat bu konuyu tartıştı fenerbaçe şöyle dedi adil gevrek böyle dedi trabzonspor başka bişey dedi yazıklar olsun bu yorumcu nüspettelerine sanki ülkemizin en temel büyük sorunu ve olmazsa olmazlardan büyük bir sorunmuş gibi anlatıldı. Adil başkanım da şu cümleyi kullanabilirdi ateş düştüğü yeri yakar bırakın boş konuşmayı ayıp şeyler tartışmaya bile gerek duymuyorum alınan karar doğrudur işinize bakın gündem oluşturmayın…..

 13. Malatyasporlu ibrahim dedi ki:

  Kim yalan söylüyor adil gevrek cenazede maç olmaz

 14. 44 FFM dedi ki:

  Başkan ne yapsin federesyon fb trabzon ve tv hep başkanin üzerine gidiyorlar
  Sonuna de başkanin yanindayiz

  1. Aliş dedi ki:

   Tesadüf yaziya benzemıyo senin yazin , artik bize harçıyacak bır bskn lazım
   2-3 lığde olmuşuz ne yazar efendı bır bskn olsun çanımızı ıstesın ama kendı cebının derdınde 2 senedır bır kalecı alamayan depremde bıle kendı cebını düşünen bskn degıl

 15. Mustafa dedi ki:

  Eğer yazılanlar doğruysa Adil Gevrek maalesef sınıfta kaldı. Başlarım 3 puanına yazıklar olsun. Inşallah ölen Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimizin yakınları, evleri yıkılanlar, evleri zarar görenler, bu soğukta başkalarına misafir olmak zorunda kalanlar vs bunları görmez, okumaz.

  1. Neco dedi ki:

   Hemde adil gevrek baba tarafından doğanyol lu doğanyol diyarbakir sınirinda süper bi sarayı yani malikanesi bile varr

  2. Kamil dedi ki:

   Akıllı olun.Eğer Adil gevrek de maçın iptalini isteseydi,futbol federasyonu her iki takımın ortak karar ıle maç iptal edilirdi diye basbas bağırırdı.Oysa federasyon ne diyor?Trabzon maça gelmek istemiyor diyor?Anladınız mı? Trabzon kendi kendine niye maça çıkmadı Onuda bizahmet siz araştırın,öğrenin.Ne güzel oyuna getirdiler.Hemde Bu acılı günde.

 16. Mustafa dedi ki:

  İlk defa Trabzon’a hak veriyorum gevreği açıklaması yanlıştı,,Trabzon hala 2011 den bahsediyor bu seneki deri bağlantısı var trabzonun

  1. Kemal dedi ki:

   Trabzon Oyunu bir güzel kurguladı ve oynadı.Sizde Trabzona hak vermeye devam edin.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."