Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

TSO’da ‘Duruma Göre’ Atatürk Bir Gitti, Bir Geldi!.

TSO’da ‘Duruma Göre’ Atatürk Bir Gitti, Bir Geldi!.
 • 28.05.2020

ATATÜRK FOTOĞRAFI BAKANLARLA GÖRÜŞMEDE ‘YOK OLDU’!..  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun, koronavirüs sürecinde, video-konferans yöntemiyle yapılan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ya da bakanların başkanlık ettiği toplantılarda, makam odasındaki Atatürk portresini indirdiği, yerine TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile çektirdiği ikili fotoğrafı astırdığı gözlemlendi. Sadıkoğlu ise, bu durumun kendisinden önceki yönetim döneminden kalan çalışanlardan kaynaklandığı iddiasında bulundu.

TSO başkanlık makam odasındaki Atatürk portresinin indirilmesi ulusal basında da tepkiye yol açtı. Atatürk portresine yönelik bu tutum, Tele –1 TV, tele1.com.tr, toplumsal.com.tr ve ABC Gazetesi’nde Türkiye gündemine taşındı. Bu mecralardaki haberlerde, “Oda başkanından nabza göre şerbet! Atatürk portresini bir indiriyor bir asıyor”, “Toplantıya göre ‘portre’ değiştiren oda başkanı tepki çekti”, “Uyanık ticaret odası başkanı yakalandı: Atatürk portresini bir indiriyor bir asıyor…” şeklinde başlıklar kullanıldı.

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun instagramdaki hesabından paylaştığı fotoğraf ve bilgilere göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ya da bakanların başkanlık ettiği bazı toplantılarda Atatürk portresi kaldırılıyor; yerine Hisarcıklıoğlu – Sadıkoğlu ikilisinin fotoğrafı asılıyor.

İnsatgram hesabındaki paylaşımlara göre; koronavirüs salgını nedeniyle elektronik ortamda ve uzaktan yapılan toplantıların birçoğunda Atatürk portresinin yerinde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu – Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu’nun birlikte olduğu fotoğraf makam odası duvarını süslüyor.

Bu durumun nedeni olarak, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, toplantı sırasında, Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu’nun arkasındaki (fonda) duvarda asılı olan ve kendisinin de yer aldığı fotoğrafı gösterme arzusu olduğu belirtiliyor.

Kronolojik sıralamaya göre;

13 Nisan 2020 tarihli paylaşımda, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında İnteraktif Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Toplantısı sırasında, Atatürk portresi indirildi ve yerine Rıfat Hisarcıklıoğlu – Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ikilisinin çerçeveli fotoğrafı asıldı.

30 Nisan 2020 tarihli paylaşımda, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında webinar sistemi üzerinden 365 oda ve borsanın yönetim kurulu başkanları ile 61 sektör meclisinin başkanlarına yönelik bilgilendirme toplantısında yine Atatürk portresi yerine Hisarcıklıoğlu – Sadıkoğlu ikilisinin fotoğrafı asıldı.

6 Mayıs 2020 tarihli paylaşımda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile yapılan “Ulaştırma ve Lojistik” başlıklı toplantıda, makam masasının fonunda yine Hisarcıklıoğlu – Sadıkoğlu ikilisinin fotoğrafı asılı duruyor.

Bu paylaşım daha sonra instagram hesabından siliniyor.

8 Mayıs 2020 tarihli paylaşımda, Malatya TSO Meclis Komiteleri ile yaptığı, yani yerel düzeydeki toplantıda, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıların aksine, bu defa Atatürk portresi olması gereken yerine asıldı.

10 Mayıs 2020 tarihli paylaşımda, Atatürk portesi bir defa daha indirildi ve Atatürk yerine Hisarcıklıoğlu – Sadıkoğlu ikilisinin fotoğrafı asıldı. Bu tarihte, uzaktan katılımla, TOBB Yönetim Kurulu toplantısı yapılıyor ve toplantıya TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu başkanlık ediyor.

12 Mayıs’tan sonra Atatürk portesi bir daha inmiyor

12 Mayıs 2020 tarihli paylaşımda, yerel düzeyde bir toplantı yapılıyor. Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin düzenlediği, “Koroanvirüs Salgını Sürecinde Malatya’da Tarım” başlıklı uzaktan panele katılan Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu’nun bulunduğu karedeki fonda Atatürk portresi var. Yani iki gün önce Hisarcıklıoğlu için indirilen Atatürk portresi bu defa yerine asılmış. Aynı gün meclis ve komite üyeleri ile yapılan bağlantıda da Atatürk portesi yerinde duruyor.

13 -14 -18 -19 2020 tarihlerinde, komite üyeleri ve sektör temsilcileri ile yapılan uzaktan toplantıların yanı sıra TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun başkanlık yaptığı toplantılarda da Atatürk portresinin yerinde asılı olduğu görülüyor.

Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu’nun, Ramazan Bayramı’na ilişkin instagramda yayınladığı iki ayrı kutlama mesajına da Atatürk portesinin önünde poz verdiği kareleri eklemeye özel bir önem verdiği görülüyor.

Sadıkoğlu’ndan Savunma: “Önceki dönemlerde işe alınanların işi”

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Atatürk portresinin bir asılıp – bir indirilmesi olayı konusunda Güler Hazar’ın sorularını yanıtladı.

Olayın Atatürk karşıtlığı üzerinden kendisine karşı bir kampanyaya dönüştürülmek istendiğini ileri süren Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Benim Atatürk sevgimi, vatan aşkımı kimse tartışamaz” dedi.

Olaya ilişkin iç soruşturma yaptıklarını ve Atatürk portresinin indirilip tekrar asılmasının, önceki dönemlerde işe alınan bazı kişilerin işi olduğuna yönelik bulgular elde edildiğini ileri süren Sadıkoğlu, “Binamızda makam odası dışında 3 odada daha çalışıyorum. O odalarda da Atatürk portresi var. Dinlenme odamızda bile Atatürk portresi var. Bu portreler asla inmez. Söz konusu portrenin indirilmesinde benim dahlim asla yoktur” dedi.

“Atatürk’le problemimin olduğunu kimse söyleyemez”

Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkenin kurucu lideri olduğunu söyleyen Sadıkoğlu, “Benim Atatürk ile problemimin olduğunu hiç kimse düşünemez” diye konuştu. Sadıkoğlu, “Burdan da kimseye ekmek çıkmaz” dedi.

Tele1 TV’deki eleştirilere: “Adımdaki ‘Ata’ Atatürk’ten geliyor”

Bu arada Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Atatürk portesinin toplantılarda yer alan kişilere göre indirilip yeniden asılması olayını Türkiye gündemine taşıyarak sert eleştiriler yönelten Tele 1 TV yöneticilerini arayarak eleştirilere cevap verdi.

Tele 1 TV Yorumcusu Can Ataklı’nın aktardığına göre, haberi yayınladıktan ve eleştirdikten sonra kendisini arayan Sadıkoğlu’nun, Atatürk portesinin toplantıdaki kişilere göre indirilmesi ve asılması olayının kendisinin tutumu olmadığını söylediği öğrenildi. Can Ataklı, Sadıkoğlu’nun, olayın sorumluluğunu göreve geldikten sonra ‘harcamak istemediği’  TSO bünyesindeki “eski yönetimin adamlarının işi olduğunu”, babasının Atatürkçü ve adındaki “Ata”nın babasının Atatürk sevgisinden kaynaklandığını söylediğini belirtti.

Can Ataklı, Sadıkoğlu’nun açıklamalarını samimi bulduğunu da söyledi.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

_____

FOTOĞRAFLAR:

TSO Başkanının 24 Mayıs’ta iha’ya makamında bayram mesajıyla birlikte verdiği, başkanlık makamının duvarındaki asli fotoğraf olan Atatürk’le olan pozu..

TSO Başkanının bir video görüşmesindeki ‘Atatürk’lü fotoğrafı

TSO Başkanının duvarda Atatürk’ün indirilip yerine TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile fotoğrafının asılmış olduğu pozu

Sadıkoğlu’nun, 30 Nisan’da Bakan Pekcan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile yaptığı video konferans görüşmesindeki ‘Atatürk yerine Hisarcıklıoğlu’nun yeraldığı pozu

Sadıkoğlu’nun 6 Mayıs’da Bakan Karaismailoğlu ve TOBB Başkanı ile yaptığı video konferans görüşmesindeki ‘Atatürk’ yerine Hisarcıklıoğlu’nun fotoğrafını astığı pozu

Sadıkoğlu’nun 8 Mayıs’ta oda üyeleriyle yaptığı toplantıdaki ‘Atatürk’lü fon pozu

Sadıkoğlu’nun 10 Mayıs’ta TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile yaptığı video konferansta duvarda yine Atatürk yerine Hisarcıklıoğlu ile kendisinin birlikte yeraldığı fotoğrafın asılı olduğu pozu

Sadıkoğlu’nun 12 Mayıs’ta MTÜ’de düzenlenen kayısı konulu video konferansla yapılan toplantıda, yeniden Atatürk fotoğrafının asılmış olduğu pozu

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Orhan dedi ki:

  Başkanım şahıs olarak seni severim. Ama bu doğru ise ve sizin bilginiz dahilinde ise bir gün öyle bir gün böyle. Başınız döner. Kimseye yar olamazsınız .Oğuzhan Ve Ata bu isimler…Rıfat ..Sadık .. olur .Üzdü beni. Selamlarımla

 2. AHMET dedi ki:

  Atatürk resmi yerine hisarcıklıoğlu nun resmini asan bir insan bu ilde TSO başkanlığı yapıyorsa bu Malatya lılar adına temsil ettiği oda adına gerçekten büyük sıkıntı.
  Esnaflar ve temsilcileri bu konuda duyarlı davranmalı ve TSO başkanının İSTİFA sını istemeliler

 3. TUNC dedi ki:

  Atatürk olmasa sen o koltukta oturabilir miydin acaba ?

 4. mahir dedi ki:

  Saçma bir tartışma. işini iyi yapan , liyakat sahibi bir insan portre assa ne olur asmasa ne olur. oğuzhan bey donanımlı ve gayretli bir hemşehrimiz. başarılarının devamını diliyorum.

  1. Yunus dedi ki:

   İstediği kadar donanımlı olsun ! Kişilere , durumlara göre Atatürk’ün fotoğrafı o duvardan iniyorsa orada bir sıkıntı vardır.Yazık …

  2. HAKAN dedi ki:

   donanımlı olduğu belli her telden çalabiliyor.

 5. Kadir dedi ki:

  Portre mevzunda bir yanlışlık olduğu kesin ancak icratları tartışılmaz. Göreve geldiğinden beri takip ediyorum çok vizyoner çalışmaları var. Hatayı eleştirebiliriz ama hakkını teslim etmeden olmaz. Bu mevzular unutulur, ülkede neler unutulmadı, ama icratlat, işler baki kalır.

  1. Yunus dedi ki:

   Vizyoner ? 🙂
   Vizyoner : Geniş olarak tanımlanmış, vizyoner geleceği hayal edebilecek olanıdır. Bazı gruplar için bu doğaüstü olabilir. Vizyoner durum meditasyon, ilaçlar, berrak rüyalar, hayaller veya sanat yoluyla elde edilir.

 6. kamıl dedi ki:

  baskan resim herseyi anlatıyor ikiside makam odası sıze yakısmadı.ekibide burda gereksiz savunma yapıp kucuk duruma dusmesın bence

 7. Canyur44 dedi ki:

  Herkes Ajan Olmuş Bakın şu işe yok kamera kayıtlarına bakın yok saate bakın yok odalara bakın demekki bu yorumları yapanlarda bu kumpasın içinde yazık çok yazık

 8. Malatya Sever dedi ki:

  Maşallah

 9. 44 dedi ki:

  Gösteriş reklam foto meraklısı bir tso cu hicbirsey yapmadığı halde çok yogunmus gibi pozlarda sürekli kendisi hakkında izlenimlerim bunlar birde her yere en son o gelir öyle bir arkadaş

 10. Yavuz dedi ki:

  Oğuzhan SADIKOĞLU Tele1 televizyonunda Can ATAKLI’ya 3 tane makam odası fotosu göndermiş biri girişteki SEKRETERİNİN masasını makam odası diye göndermiş. Atatürkün resminin olduğu yerde de geriye dönük 1 aylık kamera kayıtlarını incelerseler makam odası diye gösterdiği SEKRETERİNİN masasının arkasındaki duvarda SADIKOGLU’nun isminin yazılı olduğu saati göreceklerdir.

  1. Hacıcavcav dedi ki:

   Neyi görecekmişiz? Ne sekreteri ya? Hepside aynı odanın resimleri.

 11. Muğdat dedi ki:

  Buraya yorum yapan arkadaşlar ınşallah kendi iradeniz ve kisiliğinizle gerçek isimlerinizle yorum yapmışsınızdır

  1. ahmet koc dedi ki:

   Sen niye rahatsız oldunki. Kendi makamında çektirdiği özel pozlar ortada iken, gizli saklı bir şey yokken, yorum yapılması seni niye rahatsız etti? Masada pos veren oğuzhan, fotoğrafı çektiren kendisi, fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşanda oğuzhan. Bırakın vatandaşta yorum yapsın. Öyle arkadan arkadan konuşmaya benzemez bu işler. Sen anladın , sonra böyle çıkar aheste aheste…yaaaa

  2. Efe dedi ki:

   Hayırdır yapsak ne olacak ? Ne yapacaksın ??

 12. M. Kadıoğlu dedi ki:

  Rahmetli RAUF DENKTAŞ ın bir sözü var “DÖNEMİN ADAMI OLMAYACAKSIN HER DÖNEM ADAM OLACAKSIN” der rahmetli vesselam……!

 13. Sedat dedi ki:

  Rahmetli Kemal Sunal’ın bir filmi vardı haberi ve yaptığı açıklamayı okuyunca o film aklıma geldi.Çok güldüm ama bir o kadarda utandım 300 den fazla oda borsa başkanından böyle bir hareket yok bizimki anca bizi utandırsın.
  Sahi Başkan senin havalimanında vip den geçme hakkın yok VALİ beyi nasıl ikna edip izin aldın.

 14. 44 MELİTYA dedi ki:

  aman başkan dikkat et kapıdan mercedesin yerini değiştirmesinler alman bu yapar . merak ediyorum kendi söylediğine kendisi inanıyormu

 15. osmanlı torunu dedi ki:

  Başkan seni bununlada yıkamayacaklar.

 16. kayısı dedi ki:

  18 yıldır ticaret odasında Meclis üyesisin 8 yıl yönetimde kaldın hangi eski yönetimden bahsediyorsun yeni biriymiş gibi kim değiştirecek resimleri kimseye iftira atma yazıktır

 17. ÖĞRETMEN dedi ki:

  Rahmetli Uğur Mumcunun meşhur bir sözü var “HAKLIDAN YANA DEĞİL, GÜÇLÜDEN YANA OLANLAR, KORKAK VE KAYPAK OLURLAR. GÜÇ MERKEZİ DEĞİŞTİKÇE DÖNERLER; SONUNDA FIRILDAK OLURLAR”. Başarılar diliyorum.

 18. Mert dedi ki:

  İki kelimeyi bir araya getiremeyen gösteriş abidesi fotoğraflarda yönetimin pozverebilmek için hangi makinaya bakacaklarını şasıran bir ekibin var. Eski yönetimin açıgı olmadığı için Bi eleştiri geldimi hemen topu onlara atmaya çalışıyorsun neyazıkki hep elinizde patlıyor. TOBB bile Rıfat başkandan sonra toplantılara katılıyorsun. Bunun cesaretini nereden alıyorsun…

 19. Mert can dedi ki:

  İki kelimeyi bir araya getiremeyen gösteriş abidesi fotoğraflarda yönetimin pozverebilmek için hangi makinaya bakacaklarını şasıran bir ekibin var. Eski yönetimin açıgı olmadığı için Bi eleştiri geldimi hemen topu onlara atmaya çalışıyorsun neyazıkki hep elinizde patlıyor. TOBB bile Rıfat başkandan sonra toplantılara katılıyorsun. Kendinizi dev aynasında görüyorsunuz.

  1. Mitat dedi ki:

   C. şu yazi stilini deyiştir artık mert can ismide çok yakismis

 20. Riza dedi ki:

  Baskanim yaptiklarinizi malatya görüyo bu ışler boş işler seni kimse yıpratamaz 100 bin tl krdedi aldık faizsiz icraatlarınız biz esnaf olarak görüyoruz yanındayız baskanim malatya hayati boyunca böyle aktif tso görmedi işin rast gelsin

 21. M.kemal dedi ki:

  Vatani babaniz kurtardi ya birde milli gecinrsiniz

 22. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Makamında Atatürk resmine tahammül edemeyen TSO Başkanı derhal görevinden istifa et.Malatyamızı kamuoyu önünde rezil etmeye hakkın yok.

 23. liyakat dedi ki:

  yazık oldu kıyamet alameti liyakat nerede neye layıksanız öyle yönetilirsiniz.

 24. ali dedi ki:

  O aklınızdan geçenlerin hiç birisi olmayacak bu biline.

 25. Veysel dedi ki:

  Oğuzhan, sen Atatürk dışında makam odacığını Atatürk dışında bir fotoğraf asacaksan velinimetin Sami Payza olmalı öncelik. Çünkü onun sayesinde seçimi kazandın. İkincisi Bülent Tüfenkci olmalı, onun sayesinde TOBB’nin kapısından içeri girebildin. Üçüncüsü de Öznur Çalık ablan olmalı, onun sayesinde de son 1 yıldır bakanlarla görüşebildin. Bence tamda makam odasının girişine ve makam masasını karşısına bu üç ismin fotoğrafını as ve velinimetlerine sayılı ol

 26. selim veli gül dedi ki:

  Bu olay en az 10 gündür konuşuluyor, CHP Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP il Başkanı Enver Kiraz’dan bir tık söz çıkmadı. Niye? Eğer bu durumun aynısını SAMİ PAYZA yaşamış olsaydı, Veli Ağbaba, soru önergesi verirdi, ortalığı da bir birine katardı, gürleyip dururdu. Enver Kiraz maraton koşucusu gibi Adliyeye gider şikayet dilekçesi verirdi. Nedense şuanda susuyorlar. Hayırlar ola. Niyeki?

 27. hasan kaçan dedi ki:

  ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol. bu söz tam oturuyor. başka söze gerek yok.

 28. Süleyman Koç dedi ki:

  Oğuzhan, fotoğraflar aynı odada, aynı masada ve aynı fotoğraf makinesi ile çekilmiş. Ve TOBB başkanını bilerek fotoğraflarda önplanda göstermişsin. Hisarcıklıoğlunu göstermek için odanın tavanını bile çektirmişsin. Sağa -sola yatma, çık özür dile. Atatürk ile sorunun yoktur herkes biliyor, senin vizyon ve duruş sorunun var. Bunu da herkes biliyor.

 29. malatyalı dedi ki:

  bir tso üyesi olarak ilk defa otoritenin karşısında durabilen bir başkan gördüm.yavuz,fındıklı,erkoç otorite ile beraber hareket eden başkanlardı.

 30. ahmet koc dedi ki:

  Vay be.. söylediği söze bak, fıkra desen fıkra değil, ama ağam bizimle eğleniyor gibi… adındaki Ata güya Atatürk sevgisinden gelmeymiş. Ya de git işine.

 31. Derya dedi ki:

  Bu başkanın Atatürk’e saygısını gösterir. Tabii varsa!

 32. ali dedi ki:

  bir bireyin bir duruşu bir çizgisi olur yazık Malatyaya

 33. Mülayim dedi ki:

  Vay arkadaş yaa ne olacak bu milletin hali hayatımız hep takla

 34. Murat dedi ki:

  Yok o kadarda değildir,

 35. ÇIrmıhtılı dedi ki:

  Bu ne biçim zihniyet. Tam nabza göre şerbet. Şerbetiniz kokmuş beyler. Lütfen Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatmayın artık ve hiç bir şeyinize alet etmeyin. Gerçekleri okuyun ve öğrenin. Boş işlere ayırdığınız saatlerinizin 15 dakikasını bu ülkenin geçmişini okumaya ayırın bakın neler olmuş. Belki utanırsınız. En basitinden Ankara’dan Afyon’a yürüyerek 45 günde gidebilirmisiniz. Kocatepe savaşında mehmetçiklerle 45 yürüyen bir Atatürk vardı. Sırça köşklerinizde bunları düşünün. Atatürk’ün libya çöllerinde yıllarca ne yaptığını düşünün. Bu ülke bedavadan kurulmadı. Kahrolsun yalakalık.

 36. Malatyalı dedi ki:

  Oğuzhan beyefendi ınsragamdan kendi kullanmış resimleri kendi kendini ele vermiş yanar döner olmaya gerek yok. Başkasında hatayı arayacağına kendine baksın olay sabit. Hem yapıyor hemde bana tuzak diyor. Ayıptır. orası bir kurum kendi şahsi iş yeri değil bunu karıştırmasın. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini hangi cüretle kaldırmış ve kaldırıldığında orada bulunan çalışanlar hiç mi tepki göstermemiş.Mekan aynı mekan özrü kabahatinden beter. Günah keçisi arayacağına başkan çıksın kamuoyundan özür dilesin daha erdemli olur.

 37. Hakan dedi ki:

  Makam ve mevki asla cehaleti ortadan kaldırmaz yapacak birşey yok Malatya’nın kaderi

 38. Orhan dedi ki:

  Ah bu çalışanlar…yoksa biliriz seni baskan..asla tenezzul etmen sark kurnazligini.

 39. MİKAİL dedi ki:

  Ooooo süper başkan..!!
  Şimdi okudum inceledim öncelikle şunu derler başkan 5 ve 6 resimde masanda ki kolonya şişesi var ya işte o şişe hep aynı yerde ve değişmiyor.
  Ama bir metre arkandaki Portre değişmiş ve bunu görmemişsin. Sen her şeyi gör diye seçildin ayrıca odanın ter türlü nimetlerinden faydalanacaksın, Huzur hakkı Makam aracı hele bir de Yasal olarak hakkın olmamasına rağmen VALİ bey in özel izni ile hava limanından vip geçiş her şeye bedel başkan..
  Bu nimetlerden faydalanırken Maşallahın var cin gibisin ama bir metre arkandaki Portre değişince eskiler diyerek iç soruşturma diyerek cıgızlama

 40. Hidayet yigit dedi ki:

  Sayin TSO baskani Oguzhan Ata Sadikoglu secildigi gunden beri bazi cevreler tarafindan itibarsizlastirma ve linc kampanyasi baslatilmistir. Bu son haberde onun bir göstergesidir. Su ulusal basin diye örnek gösterdiginiz basin kuruluslari en buyuk Atatürk düsmanlaridir. Malatyada baska bir problem kalmamis Atatürk resmi ile gündem yaratmaya calisiyorsunuz. Ben Sayin baskanin hepinizden daha cok Atatürk sevgisine sahip oldugunu biliyorum. Baskanim icraatlara devam edin siz. Yolunuz acik olsun..

 41. Fikret dedi ki:

  Ülke gündemine bak bide bunların gündemine Allah akıl fikir versin ne diyelim

 42. Hacı Hakyemez dedi ki:

  Adam siyaseti çözmüş ama eline yüzüne bulastirms.

 43. Müdafa-i Hukuk dedi ki:

  “ Benim Atatürk sevgimi, vatan aşkımı kimse tartışamaz”
  – Herşey tartışılmayacak kadar ortada bencede tartışılamaz.

  “ Binamızda makam odası dışında 3 odada daha çalışıyorum. O odalarda da Atatürk portresi var. Dinlenme odamızda bile Atatürk portresi var. Bu portreler asla inmez”
  – Mesele duvara asmak değil be başkan; yüreğine kazımak. Oraya kazırsan şayet, eski yönetimin adamları değil; Damat Ferit gelse o portreyi oradan indiremez.

  “Atatürk’le problemimin olduğunu kimse söyleyemez”
  – Sakin ol başkan! Atatürk’ün de seninle problemi yok. Bak teba olacağın yerde, seni ticaret odası başkanı yapacak sistemi yani cumhuriyeti kurmuş.

  “ Adımdaki ‘Ata’ Atatürk’ten geliyor”
  – Aman diyeyim arkandaki “Türk bayrağının” yerine dikkat et. Eski yönetimin işgüzarları onuda kaldırırlarsa Asya Hun Devleti’nin imparatoru “Oğuzhan“ bile kurtaramaz sizi. Adınızda olsa bile.

 44. Hacıcavcav dedi ki:

  Geçeceksin onu başkan sende nabza göre şerbet verenlerdensin

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."