Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

‘Gevrek’e Soralım, Takımı Neden Antalya’ya Götürdü?’

‘Gevrek’e Soralım, Takımı Neden Antalya’ya Götürdü?’
 • 06.02.2020

TFF Başkanı Nihat Özdemir, son dönemde futbol kamuoyunda yaşanan tartışmalar üzerine federasyona yönelik eleştirilere cevap verdi. Kulüpler tarafından yapılan suçlamaları asla kabul etmediklerini söyleyen Özdemir, kulüp başkanlarına seslenerek, “Futbol Federasyonu’nu bu tarz polemiklerle taraftarın önüne, kamuoyunun önüne atmasınlar” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF’nin Riva’daki merkezinde basın toplantısı düzenledi. Özdemir, basın toplantısında 2019-2020 sezonuna ilişkin kamuoyunu meşgul eden konular başta olmak üzere gündeme dair değerlendirmede bulunarak, gerçekleştirilen projeler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda gerçekleşen toplantıya TFF Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

Ertelenen Yeni Malatyaspor – Trabzonspor maçı

Fenerbahçe yönetiminin ertelenmesine tepki gösterdiği Yeni Malatyaspor – Trabzonspor maçıyla ilgili konuşan Nihat Özdemir, “Elazığ ve Malatya’da hepimizi derinden yaralayan bir deprem meydana geldi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza şifa diliyorum. Bu üzüntülü günlerimizde, aklımız, kalbimiz, dualarımız hep oradaki vatandaşlarımız ile birlikteydi. Futbol Federasyonu olarak, tüm yerel ve bölgesel futbol maçlarını erteledik. Bizim önceliğimiz, oradaki vatandaşlarımızın yaşadığı duygular ve güvenliğiydi. Federasyon olarak, maç ertelememiz için herhangi bir kulübün talepte bulunmasına gerek duymuyoruz. Öncelikle bunun bilinmesini isterim. Yöneticilerimiz sadece yeni Yeni Malatyaspor ve Trabzonspor başkanlarını aramadı. Bölgede depremden etkilenen diğer kulüplerimizle de görüştük. Onlara ‘geçmiş olsun’ dedik, herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorduk ve Yönetim Kurulu ile birlikte aldığımız erteleme kararımızı bildirdik. Sonrasında yapılan açıklamalar, ortaya atılan iddialar bizim dışımızdadır. Tüm maçları ertelerken, Malatya’da neden maç oynatalım? Bir yanda enkaz altından vatandaşlarımız kurtarılmaya çalışılıyor. Bir tarafta art arda artçı depremler meydana geliyor. Allah korusun, orada maç oynatsak, bir artçı olsa, insanlar panik olsa, sonrasında Allah korusun üzücü olaylar yaşansa, bunun hesabını nasıl verirdik! Ayrıca stadın fiziki şartları, deprem sonrası henüz tespit edilmemişken orada hemen nasıl maç oynatabilirsiniz! Biz o günlerde, vatandaşlarımızın acılarını paylaşırken samimiydik ve Federasyon olarak sorumluluklarımızı yerine getirdik. O günlerde, erteleme kararı ile ilgili yapılan bazı yorum ve açıklamalar, beni ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımı çok üzdü” diye konuştu.

“Malatya çok güvenliyse, takımı ertesi gün neden Antalya’ya götürdüler”

Özdemir, “Malatyaspor’la arkadaşlarımız görüşme yaptı, doğrudur. Ama Malatyaspor’un o maçı neden oynamak istediğini anlamadım. Stada ambulans dahi yollayamazdık. Bütün ambulanslar yaralı taşımakta, enkaz altından insan çıkarmaktaydı. Bir kulüp hiç ilgili olmamasına rağmen bu konuya girdi. Bu maçı erteliyorlar, cezalı olan arkadaşı affedecekler ve bu futbolcuyu bizim maçta oynatacaklar dediler. Kulüp başvurdu ancak o başvuru reddedildi, o futbolcu da o maçta oynayamadı. İnsanlar kendi takımlarıyla ilgileneceklerine, kendi taraftarlarını bu şekilde yönlendirmeleri doğru değil. Maçın ertelenmesi belli olduktan sonra, Malatyaspor ertesi sabah bütün takımla beraber neden Antalya’ya gitti, neden Malatya’da kalmadı. Adil Gevrek’e soralım, çok güvenli bir yerse, kendi mi götürmek istedi futbolcuları Antalya’ya yoksa futbolcular mı gitmek istedi?” diyerek yaşananlara açıklık getirdi.

İSTANBUL (İHA)

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. VAİZİN OĞLU dedi ki:

  Maalesef klavye çıktı mertlik bozuldu vesselam! Her önüne gelen yorum yazıyor ve Malatya Haberde bunları adam yerine koyup yayına alıyor! Yazıktır günahtır en önemlisi ayıptır! Sürekli eleştiri eleştiri Adil Başkandan ve Yönetimden ne istiyorsunuz yahu? Transferde ligde en çok kar edip para kazanan üçüncü takım olmuşuz ama size göre bunların hiç birinin önemi yok öğlemi? Hala yok vizyonsuz yok misyonsuz diyerek saçmalıyorsunuz yahu! Sizin vizyonunuz ve misyonunuz nedir? Elimizde kalan ve memleketimizin tek takımına darbe vurmakmı amacınız? Vizyon ve Misyon kelimelerinin anlamını biliyormusunuz acaba? Siz neyin peşindesiniz amacınız nedir derdiniz nedir rahatlıkmı sıkıyor..?

 2. Hasan dedi ki:

  Eksi 10 derecede çalışmak yerine artı 15 derecede çalışmak mantıklı öndeki maç Antalya elbette Antalyaya gidecekler Erzurum’a mı gitsinler.

 3. MEHMET dedi ki:

  Sayın Nihat Özdemir Bey,
  Malatyada oynanması gereken maçı ,Trabzonspor yönetimi,Fenerbahçe maçını düşünerek Devletin organlarını kullanarak Malatya yönetimine danışmadan iptal ettirmiştir.Bunun Depremle alakası yoktur.Sadece Trabzonspor yönetiminin istekleri doğrultusunda gerçekleşmiştir.
  Adil Gevrek Bey ve Fenerbahçe yönetimi haklı tepkiler göstermelerine rağmen basın aracılığı ile haksız gibi gösterilmektedir.
  Malatyaspor Alanya maçına hazırlanmak için Antalyaya gitmiştir.Federosyonun bunu öne sürmesi yakışıksızdır.
  Federosyon hakemlerine çeki düzen vere daha iyi olacak.

 4. Mehmet dedi ki:

  Malatya haber olarak Adil gevrek ile ilgili sıkıntınızı bi aciklasaniz da bizde bilsek. Adil aşağı Adil yukarı boyuna provakatif haber. Neyi hoşunuza gitmedi yaptığı işteki başarısı mı? Yoksa beraber hareket ettiği kişiler mi? Yoksam siyasi düşüncesi mi? Varsa bi yolsuzluğu bir hatası gazeteci olarak açıklayın da bizde bilelim size de destek verelim. Yoksa da bu şekilde milleti burda yönlendirmeyin.

 5. uğur türkan dedi ki:

  Tff’ye şükran sunmak gerekir.Ciddi anlamda düşünsenize adil gevreğe uyup maçı iptal etmediğini tff’nin, tam maç oynanırken artçı deprem oluyor millet panikliyor ALLAH’ım sen koru yarrabbim !! İşin özü birinin lafına dinlemeyip maçı iptal etmesi değerliden öte önemlidir.Dedim diyeceğim bu tür rezillikleri sağolsun adil başkan sayesinde yaşamaya devem edeceğiz.Ayrıca nihat bey’in “Malatya çok güvenliyse, takımı ertesi gün neden Antalya’ya götürdüler” söylemide zaten rezilliğin ap açık kanıdıdır.!!

 6. bayram dedi ki:

  Sen maçı iptal edersen futbolcular yabancı tabiki tedirgin olurlar sanki malatyada büyük bir deprem olacakmış süsü verildi topçuda insan bu tedirginliği kaldıramadı ve yönetimden şehri terk edeceklerini söylediler yönetimde morallerin düzemesi için antalyaya gittiler NİHAT BEYYYYYY

 7. jubo dedi ki:

  bu kadar duyarlıydın o hafta tüm maçları iptal etseydinya
  yağ gibi ne güzel üste çıkıyorsun

 8. Onur Yıldız dedi ki:

  Başkanı sevip yada sevmeyin ama Malatya dışından birileri başkanı hedef almışsa destek olmak boynumuzun borcudur.
  Eleştirilerinizi başka yere saklayın..

 9. Emirza dedi ki:

  Bence yorumcuların çoğu diğer talimarın taraftarı gibi konuşuyor.Öncelikle Federasyon haksız,depremden sonraki gün sabahleyin maçı erteleseydi hiç kimse birşey demezdi.Ertelemek istediğin maçı neden Trabzon’a sorarsın,ayrıca maça göndermek için bir tane ambulans bile yoktu derken ne demek istedi anlamadım Nihat beyin.Mac pazartesi oynanacakti ve ambulans niye olmasın. Maç ertelendikten sonraki maç Alanya ile ise Antalya ya neden gidilemsin Nihat bey. Bence Federasyon baskı altında aldığı bu karar ile hatasına kılıf bulmak için Adil başkanı harcadı.Maçlar için riskli bir durum varsa neden Yeşilyurt maçı cumartesi oynandı. Hatasıyla sevabıyla başkan a sahip çıkalım derim.( Ha bu arada Malatyaspor basın sözcüsü yok mu)

 10. Basri dedi ki:

  MalatyaSporun başındaki zat ve MalatyaSpor taraftarı süper ligi hak etmiyor ptt 1’ci lig bile bu takım ve taraftara bir numara büyük . Ancak 2’lig uyar heyecanla koşar ardından o kadar.

  1. Duhan dedi ki:

   Haydi oradan çok şey biliyorsunda malatyasporu kim buralara getirdi.Nihat özdemir malatyalıları aşağlamıştır o kimki malatyalıları ağzına alıyor.sizfe baliklamasina düşün.birakın fitnelerin oyununa gelmeyiniz nihat özdemirin hadsizlik yapmıstır.

  2. Ergün dedi ki:

   Merak ettim sen kimsin, nerelisin, muhtemelen Malatya lı değilsin, yoksa içimizden birinin , kendi memleketini bu kadar aşağılayacı bir düşüncede olacağını tahmin etmiyorum. Ha yanlışlıkla Malatyalı ve burda yaşıyorsan, ne yazdığını bilmiyorsun. Memleketimi Sevmeyeni zorla tutmuyoruz.

  3. Kemal dedi ki:

   Basri sen bu dünyada yokken bu taratar 40 sene öncede süper ligde maç seyrediyordu.Sen kimsin Taraftarı eleştirmek kim?Malatyada yaşıyan yabancı basri.

 11. çakırr dedi ki:

  Ziraat Türkiye Kupası maçında Sergenin Sivas karşısında yedekleri oynatması,Cilerme gidecekmi sorusuna bilmiyorum demesi,ardından sergenin işine son verilmesi.Cilermenin güya habersiz gidişi.Tüm bunlar kafamızda soru işaretiyle açıklığa kavuşmamış halde bekliyor.sanki güzel bir senaryo yazıldı oynandı.Ama film alt yazılı olunca biz takip edemedik mi?

  1. Gökmen dedi ki:

   Güzel yerden yakalamışsın. Bir senaryo yazılmış oynanıyor. Filmin sonu da iyi görünmüyor.

 12. Yousef dedi ki:

  Mac erteleme olayı, Adil in bir şark kurnazlığı idi. Jahovic ve Guhilerme kayıplarından ve yeni hoca fiyaskosundan dolayı, muhtemel taraftar tepkilerine yön değiştirme düşüncesi. Gerçi bu kadarını düşünmüş müdür pek emin degilim. Yoksa depremi ve depremzedeleri düşündüğünden değil. Adam depremden sonra tek bir karede yok .Hem bu şehirden ve takımından para kazanacaksın hem de Malatyanin derdiyle dertlenmeyeceksin. Pardon ama Malatyanin sizin gibilere ihtiyacı yok.Hatta Malatyanin omzunda yük oldunuz. Malatyaya, Malatyaliya yardim etmezsin, ama sırf şov yapmak için başka kulüplerden kulübün parasıyla forma alırsın. Sirf siyasi destek sürsün diye ne zaman üretileceği henüz belli olmayan araba sipariş edersin. Bulunduğun kurumu işgal ediyorsun. Bunu hep söylüyoruz. Âdil Gevrek, Malatya için bir prangadir.

 13. Yıldırım dedi ki:

  Federasyonun bu şekil konuşması hayra alemet değil. Hedef alındıysak. Haluk ulusoy federasyonun hikmet tanrıverdi yi hedef aldığında kümeye gitmemiz aklıma geldi. Nihat özdemır yönetimi inşallah en kısa zamanda istifa eder. Çünkü Adil gevrek be yönetimi diğer kulüp yönetimi gibi ağzı laf yapan ve güçlü değil

 14. Nurettin dedi ki:

  Allah aşkına burada boş konuşup birbirimize zarar veriyoruz. Böyle yapacağımıza stadı dolduralım..

 15. Andry dedi ki:

  Federasyon başkanına sorarım sana ne maçıiptal etmeseydi guılerme malatyada ayrılır mıydı?

 16. TAHSİN AYDOĞDU dedi ki:

  Adil Gevrek imamın kayığına biner gibi Ali Koçun kayığına bindi. Hem kendisini rezil etti hem de Malatyayı. Yazıklar olsun bundan başkan falan olmaz. Tez zamanda Malatyayı terkedip Ali Koçun yamağı olsun.

 17. Ömer Faruk dedi ki:

  Federasyon bütün maçları iptal etmeliydi. Yada baştan bu iş olduğu anda maçı iptal etmeliydi. Ben konuşmasını dinledim kesinlikle bizim şehrimizi ve takımımızı aşağılayarak konuştu hatta takım neden Antalya’ya gitmiş diye üstüne vazife olmayan bir konuya girdi kısaca federasyon başkanı gibi değil taraflı birisi gibi konuştu. Bence takımımız bu konuda haklı çıkmıştır bütün maçlar iptal edilmeliydi…

 18. Arif dedi ki:

  Ben sadece bu erteleme nedeniyle , Malatya adını hasbelkader kullanmak durumunda olanların bir milli felakete karşı skandal duruşuna prim vermedikleri, aleme rezil olmamızı engelledikleri ve bu Yeni Malatyaspor yöneticilerinde olmayan bir basiretle davrandıkları için federasyona teşekkür ediyorum. Ama sadece bu sadece maç erteleme kararı için, onu özellikle belirteyim.

 19. Saim dedi ki:

  Kör fanatik yanlılık öyle gözlerini kapatmış ki, aradan bu kadar zaman geçmiş hala olayı anlayamadan federasyona sallıyorlar. Çok büyük bir depremin ertesi gün Fenerbahçe gazıyla maç oynayacağını söyleyen, kendi memleketinde ölü yaralı ve yıkım olan bir başkanı kim ciddiye alır. Nitekim iyi etmiş ciddiye almamış federasyon ve maçı oynatmamış. Duyarlılığa teşekkür edeceklerine gözlerini karartmış hala laga luga yapıyor. Belli ki bu adamlar depremi yaşamamış sadece ona buna tetikçilik yapıyorlar. Siz açın Nihat Özdemir’e teşekkür edin, Malatyaspor’un başındaki adamın skandalını maçı erteleyerek önledi diye. Depremden sonra maç oynayıp oynamama kararını Adil Gevrek gibi birine mi bırakacaklardı? Bırakmamalarının ne kadar isabet olduğunu gördük. İnsanlar enkaz altındakyen, can mal derdine düşmüşken, bunlar gidip maç seyredeceklerdi ha. Neymiş rakip takım yorgunmuş şu bu. Başınıza çalınsın 3 puan. Olay çok büyük fakat buna dair yorum yapanlarda beyin yetersiz olunca biz daha adil gevrek yancılarına ait bu tür skandal yorumları okumaya çok devam edeceğiz. Maalesef futbol taraftarı denince seviye bu oluyor. Mantıklı düşünenleri ayrı tutuyorum.

 20. Bahadır dedi ki:

  Takım Antalya’ya kampa gitti sanane Nihat Özdemir sen önce adil başkanı hangi federasyon yetkilisi arayıpta Trabzonspor yöneticilerin ağzığla konuştu onu açıkla

 21. Ömer dedi ki:

  Evetttttttt.Demek oluyor ki Yeni Malatyasporun bileti kesildiiiii.Sezon sonu düşürürler.Zamanında Hikmet Tanrıverdi başkanlığında da Federasyon başkanlığı seçimi için karşı aday desteklenince olan oldu ve Malatyaspor sezon sonu küme düştü.Aklıma hemen bu olay geldi.Sanada helal olsun ADİL GEVREK…

 22. Al.... Per dedi ki:

  Adil Gevrek gerçekten hükümsüzdür yani takıma sahip çıkacak biri olsada adil gevrek bıraksa hem takıma iyi gelir hemde şehrin adını paçavra eden biri artık gitmeli yani ankaragğcü maçı bence son maçı olacak başkanın YETER ADİL GEVREK YETER

 23. HAD dedi ki:

  Bırakın o ne dedi bu ne dediyi. Yaşadığımız acılar gibi Malatyasporumuz da bizi bir araya getiren bir değer. Gün ona sahip çıkma günü, biz ondan bir adım uzaklaşırsak el araya dağlar sığdırır. Yıllar önce bir Ankaragücü maçı bizim için diriliş olmustu.( 11 bin kişilik stadda 19 bin kişi vardı ) Haydi Malatyam yeniden DİRİLİŞ zamanı.

 24. Vakur dedi ki:

  Şimdi yapılacak tek şey var Takım çıkacak geleni gideni
  hakem dahil yenip postalayacak.
  Stada gelen taraftar baş tacı gelmeyip sosyal medyada sallayanlar pasaj içi kafelerde çekirdek yesinler tv.de izleyemesinler.

 25. Fatih Yavuz dedi ki:

  Bana bak federasyon baskani malatya da mac oynanmayacaksa sehri haritadan sil sehri bosalt malatyali sehre kendi bayragini diker kendi ligini de kurar.

 26. Neco dedi ki:

  Nihat ozdemir adil gevrek i kacaya takmış anlaşilan yms u küme düşürcek hikmet tanrıverdi den Efsane Malatyaspor umuzu sırf o dönemki ayhan bermek listesinde olan hasan doğan için bizi yem etti o rahmetli hasan doğan da Malatyaspor a sahip çıkmadı

 27. Rifat dedi ki:

  Ne günlere kaldık ey molla hünkar…

 28. Arif dedi ki:

  Siz erteleyip huzursuzluk yarattığınız İçin takımı Malatya’da tutamayıp Antalya’ya götürmüş olmasınlar

 29. ş.bübek dedi ki:

  had ordan madem tüm maçları erteledin yeşilyurt belediy maçını neden ertelemedin yeşilyurt malatyanın takımı değilmi.

  1. M44 dedi ki:

   Yeşilyurt malatyada oynamadı deplasmanda oynadı

   1. Duhan dedi ki:

    Bu kadar cahil olmayınız yeşilyurt lu futbolcular depremi yaşamadılarmi o piskoluji ile maça gitiler adamlar malatyanin koyusunu kazıyorlar bizim taraftarlarda inanıyor.nihat özdemirin sancısı var biz feneri şampiyon olduğu sene 2.1 istanbulda yendiğimiz zaman nihat özdemirin yaptıği açiklamayı unutmadık.

   2. ş.bübek dedi ki:

    M44 Sanki biz bilmiyoruz Yeşilyurdun malatyada oynamadığını yeşilyurtlu futbolcular bu bölgenin insanı asıl onlar ve yakınları depremi yaşadı .bu bi gerçek avrupalılar türk milli takımını nasıl doğruyorsa federasyon ve silah arkadaşlarıda doğu takımlarını aynı şekilde doğruyor.ellerinde gelse ankaradan bu taraftaki takımları pröfösyönel liglere çıkarmazlar.

 30. Mülayim dedi ki:

  Adil gevrek e ilginç bir şekilde katıldığım tek konu. O hafta bütün maçlar ertelenmeliydi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."