Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Vali Toprak; “Malatya’ya Isındık”

Vali Toprak; “Malatya’ya Isındık”
  • 28.06.2016

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, Malatya Valisi Mustafa Toprak ziyaret etti.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulundu. Başkan Gürkan, Vali Toprak’ı Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın ve birim müdürleri ile birlikte belediye önünde karşıladı.

Vali Mustafa Toprak, “Bildiğiniz gibi 16 Haziran’da bu güzel kentte Vali olarak göreve başladım. Yaklaşık 10 gün geçti, Malatya’ya ısındık. Malatya için imkanlarımız ve kabiliyetlerimiz ölçüsünde koşturmaya başladık. Bu anlamda hem iadeyi ziyaretlerde bulunmak, hem de ilin bundan sonra yapılacakları konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere bugünde Battalgazi Belediye Başkanımızı ziyaret ediyorum. Büyükşehir belediyesi oluşumundan sonra daha önce Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri olmasına rağmen, genişlemesi ve sorumluluk alanlarının İl Özel İdaresi’nin sınırlarını da içine alacak şekilde değişti. Aynı zamanda Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimizin de sınırları değişti. Hizmet alanları ve fonksiyonları da yenilenmiş oldu. Bu çerçevede Battalgazi’mizde hem Eski Malatya’mızın merkezi olması, o anlamda kültürel dokusunun olması, hem şehrin ana merkezini içermesi, yönleriyle hakikaten önemli bir ilçe” dedi.

Vali Toprak, “Burada bu ilçenin vatandaşlarımıza yönelik müşterek ihtiyaçlarını karşılaması noktasında Büyükşehir Belediyemizle birlikte Battalgazi Belediye’mizin de diğer belediyelerin olduğu gibi sorumluluk alanları itibariyle önemli işlevleri var. Bu anlamda Battalgazi Belediye’mizin bu alandaki işleri, programları, hedefleri konusunda vali olarak bize düşen ve belediyelerimiz işlerini kolaylaştırmak adına, vatandaşlarımızın hizmetleri daha iyi ve kaliteli alması adına, merkezi yönetimin bir uzantısı olarak bizim bir katkı sunmamız noktasında tüm projelerinde peşinen destekçi olacağımızı bilmeleri gerekiyor. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarının imkanlarının vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam alanı bulması adına, belediyemizin onlara yönelik götüreceği hizmetler adına, gerekse işbirliği ve koordinasyonun sağlanması adına bu güzellikleri sayın başkanımızla birlikte tüm diğer belediyelerde olduğu gibi paylaşım içinde olacağız. Bu paylaşım hizmetlerin kalitesini arttırmak adınadır. Vatandaşımıza verilen hizmetlerin sürdürülebilir olması adınadır. Bu paylaşım vatandaşlarımızın erişilebilir ve ulaşılabilir hizmetleri alması adınadır. Yaşadığımız kentin her yönüyle gelişmiş olması ekonomik, kültürel, sosyal ve sanayi değerini birlikte ortaya çıkaracak şekilde ulaşma paylaşımıdır. Bizde il valisi olarak gereken katkıyı, desteği, koordinasyonu hem gerçekleştirmek, hem sağlamak üzere başkanımıza destek vermiş olacağız. Bu anlamda hakikaten önemli projelerde yürütülüyor. Hem mevcut projelerin yürütümü, hem de yeni ortaya çıkabilecek ve Battalgazi’yi daha da geliştirebilecek projelerde de çözümün odağı olacak şekilde paylaşım, katkı ve yardımlarımızı, ön açıcılığımızı gölge etmeden katkı sunmaya devam ederiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise “Bu güzel ifadeler üzerine bizim söyleyecek pek bir sözümüz olmaz ama, sayın Valimiz kısa bir süre önce göreve başladı. Kendisiyle daha önce İzmir’de çeşitli toplantılarda görüştük ama bunun ötesinde müşterek dostlarımızın sayın valimizle ilgili pratik çözüm ve sonuç odaklı çalışması ve koordinasyon noktasındaki yönetim kademesindeki kişilerin birlik ve beraberliği noktasında sinerjiye dönüştürülecek enerji ile hizmet etme gayreti içinde olduğunu biliyoruz. Burada da aynı gayret içinde olacağından şüphemiz yok. Biz her şeyden öte komşuluk ilişkimiz bulunuyor. Biliyorsunuz Valilik ve Belediyemiz bitişik durumda. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde yeni hizmet binası bitecektir. Yeni hizmet binamız Türkiye’de ses getirebilecek 30 metre kare kapalı alanı olan ve Malatya’nın yaşadığı Eti, Hitit, Urartu, Büyük Selçuklu, Anadolu Selçuklu, Osmanlı ve Emevi ve Abbasi dönemini de içeren bir fiziki format içerisinde kendi yapısında tek bir örnek olacaktır. Ve aynı zamanda yeşil bina diye tabir ettiğimiz kendi elektriğini kendisi üretecek, ışıktan azami ölçüde faydalanabilecek güzel, Malatya’ya yakışır, aynı zamanda gelecek yüzyıllara tekamül edecek güzel bir mimari örnek olacaktır. Belediyemiz iki yıllık bir belediye olmasına rağmen 9 belediyenin katılımı, özel idaredeki personelin katılımı, Malatya ile birlikte ortak alanların değişmesi bu iki yıllık geçmiş süre içerisinde kıyaslandığında yüz yıllık belediyelerde olan imkanların aynısı belediyemizde de mevcuttur. Bir tarafta konkasör tesisimiz, asfalt şantiyemiz kurulmuş, diğer taraftan cari hizmetlerimiz aynı şekilde gidiyor, diğer taraftan da temizlikle ilgili Battalgazi’miz Türkiye standardını oluşturuyor. Belediyeciliğin diğer işlerinde de hakikaten Türkiye’mizde ve Malatya’mızda ses getirecek şekilde çalışmalar yapılıyor. Sizde müşahade ettiniz, iftar çadırımızda her akşam yaklaşık 2 bin kişiye iftar yemeğimiz oluyor. Evlere sıcak yemek ve diğer sosyal yardımlarda da bulunuyoruz. Burada esas dikkati çeken ve önemli olan oraya gelen insanların Malatya’nın fotoğrafı olması. Her görüş ve fikirden her kesimden insanımızı görmek mümkün. Malatya’da homojenlik ve birlik-beraberliğin sağlanması, sergilenmesi anlamında, ortak payda Malatya vurgusunun yapılmasında çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

Kaynak : Bülten

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."