Miram

Final

Fuat


Serdar doktor

Lab


Malatya Haber -

Valilikte, Yine ‘Sadece’ AKP’li Deprem Toplantısı!

Valilikte, Yine ‘Sadece’ AKP’li Deprem Toplantısı!
 • 21.11.2020

Malatya Valiliği’de 24 Ocak depremi sonrası sürecin değerlendirildiği Vali Aydın Baruş başkanlığında, milletvekilleri ile ilgili belediye başkanları ve daire müdürlerinin yanı sıra AKP İl Başkanının da katıldığı bir toplantı yapıldı.

Diğer parti başkanlarının davet edilmediği toplantıya ilişkin olarak Valilik resmi internet sitesinde şu bilgi yeraldı:

“24 Ocak’ta Elazığ Sivrice’de yaşanan ve ilimizi de yoğun bir şekilde etkileyen deprem sonrası sürecin değerlendirildiği toplantı Vali Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonundaki toplantıya Ak Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Toki 2 No’lu Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan, Afad İl Müdürü Mustafa Türker ve deprem konutlarının yapımını üstlenen yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Deprem sonrası yapılan iş ve işlemlerin konuşulduğu toplantıda;

 • Hak Sahipliği
 • Yer Seçimi Çalışmaları
 • Afet Konutları Alanları
 • Afet Konutlarının Durumu ve Konut Teslimi Süreçleri

Konuları konuşularak kış aylarının yaklaşması nedeniyle vatandaşların mağduriyetinin bir an önce giderilmesi ve ivedilikle yapılan konutların teslimi konuları konuşuldu.”

Daha önce yapılan bu tür toplantılara sadece AKP İl Başkanının katılması, diğer partilerin temsilcilerinin davet edilmemesi, “Depremden zarar gören sadece AKP mi, AKP’liler mi?” sorularına yolaçmış ve eleştirilmişti. Buna rağmen değişen birşey olmadı.

Ayrıca, daha önce Valilikte yapılan toplantıların aksine bu toplantıya ilişkin basın bülteni yayınlanmazken, toplantı sadece Valilik internet sitesinde yer aldı.

malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Adsız dedi ki:

  Ada apt manlari yer seçimi yapılmadi daha yedilyurdu perişan ettiler nerde Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet Çınar adamin hiç birsey umrunda değil sanki

 2. 44 malatya dedi ki:

  Malatya halki 5 yildiz verir kolay gelsin

 3. efe dedi ki:

  Malesef Türkiye Cumhuriyeti devleti parti devletine dönüştürülmüş durumda. Bir ülkücü olarak bu durumun Türk milletine verilebilecek en büyük kötülük olduğunu düşünüyorum. Bu kafayla bunlar demokrası ve hukuk reformu mu yapabilir mi?

  1. Vatandaş dedi ki:

   Sonunda aklı çalışan bir vatandaş. Birilerine yaranan insanlardan farklı insanları görünce mutlu oluyorum. Yazdıklarınızın her kelimesine katılıyorum.

 4. U.G.Doğan dedi ki:

  İlimiz 1.derece deprem bölgesinde, belediyelerimiz, deprem toplanma alanlarını tüm vatandaşların bilebileceği uyarı levhaları ile donatmalı ve bu alanlarda Allah göstermesin acil durumlarda kullanılmak üzere gerekli altyapıları hazır bulundurmalıdır, ilimizde sosyal tesis aşı altında en hayırlı yatırım budur diye düşünüyorum.

 5. aras dedi ki:

  yav valilikte toplantı yapıyorsunuz.bana biri söylesin.bizim devlet geleneğimizde kanunlarımızda var mı. bir siyasi parti il başkanının orada ne sıfatla bulunduğunu biri açıklasın bizde bilelim.eğer il başkanını çağıyorsanız öbür il başkanları nerede.Ak parti milletvekilleri geliyorsa CHP, MHP milletvekili nerde.Davet gitti mi bunlara.Bu kadar ele ayağa düşürmeyin devleti ya.Malatya da sadece Ak parti mi var.Ondan sonra çıkıyorlar reform yapacaz.Bunları görünce kimse reforma falan inanmıyor kardeşim zaten.Siz değişmezsiniz.Sadece insanların gazını almak için iki süslü laf.sonra bi bakıyoruz yine aynı terane…

 6. Sezgin dedi ki:

  Vali Reis MV il Md leri tamamda bir partinin il baskanin katılması etikmi ! Acaba o partinin il baskanin il başkanlığı dışında farklı bir misyonumu var !

 7. hazeyn dedi ki:

  Dİğer partiler deprem olduğunda ne yapıyor ki toplantıya da çağrılsın
  izmir de gördük diğer partileri
  o yüzden diğer partiler olsa ki nola olmasaki nola
  malatya haber sitesi çok büyük pot kırdın şimdi
  BU ayıp sana yeter

  1. aras dedi ki:

   ne demek ne yapıyor gözlerin kördü sanırım.bir sürü chpli belediye geldi hemen yardıma.Battaniye yiyecek barınma ne ararsan yaptılar.sen sadece AKP vardı zannediyosun galiba..ayıp .bu kadar da olmaz ya.ayette diyor ya gözleri var görmezler diye.harbi kör olmuşsunuz siz.Asıl sen pot kırdın.Allah görsün sizi artık diyorum.

  2. Hakan dedi ki:

   İktidar olmayan partiler Pütürge ye aş evi vb şeyler gönderdi daha ne bekliyorsunuz?

 8. Malatyasız dedi ki:

  Buraya yazdıklarınız hep boşa gidiyor. Kimsenin yorumlarınızı dikkate aldığı yok……Siz yine de sandıkta aynı yere oy vermeye devam edin.

 9. Malatyalı dedi ki:

  Malatya Valisi akp il başkanıdır.Kimse kimseyi kandırmasın yazık.

 10. Serdar dedi ki:

  Parti devleti dönemi diye cumhuriyet halk partisi ile dalga geçerdi reis. Şimdi kendi partisi olmuş parti devleti.

 11. Tuncay dedi ki:

  Ne olacak ya, ne sandınız editör bey. Akıllı çözümcü bi muhalefet mi var
  Suçlma çamur iftira ne ararsan var şimdi de zaten her işi bıraktılar en küçüğünden en büyüğüne tüm siyasetleri aç kaldık öldük bittik çığırtkanlığı yapıyorlar
  Ayrıca bi arkadaş hemen 4.k ile ilgili sallamış gidip belediyede öğrenebilir
  Kimse merak etmesin bu işleri layıkıyla yapan
  Derdi millet vatan bayrak hizmet odaklı olan kadrolar iş başında
  Zerre bir faydanız yok bari bırakın insanlar işini görsün

  1. Deniz dedi ki:

   4 k ve ada ap. İle ilgili adım atılmamış neyi savunuyorsunuz neyi ogrensin

  2. Serkan dedi ki:

   Ahan gine gelmiş nöbetçi trol Tuncay. Bu arkadaş şayet AKP belediyelerinde veya bir resmi dairede şimdiye kadar işe girmemişse (ki bu mümkün deği) maaş bağlamalı buna AKP. Ayrıca keşke bu yorumları savunduklarının günlük- saatlik değişen politikalarına bakarak yazsa açığa düşmese.Baksana şimdi yeniden AB sever oldular. Faize yüzde 50 zam yaptılar. Yeni bir açılıma doğru gidiyorlar. Ama bu Tuncay gibilerin işi her şartta biat, her şartta destek. Bağımsız düşünemezler bunlar.

 12. mlx dedi ki:

  Partili cumhurbaşkanı oluyorda,partili vali neden olmasın demi.tek adam rejiminin en basit yansıması.

 13. Maldia44 dedi ki:

  Maşallah bu yorum yapanlar her şeyi biliyorlar keşke yorumcular siz devlet erkanı in başına gecseydiniz kardeşim diyer parti yöneticileri dediğiniz kimler dikkat edin milletvekillerinin tamami yok olabilir yani veli agbaba vekile katılmamış belki işi vardır Malatya da değildir nedir yani bu sizin konuşmalarınız size lf olsun dedi kodu olsun ancak konuşun yorumcular sayın valim bir sonraki toplantıda şu yorum yapanları çağırsa da konuşsa her şeyi bilenler burda nazar değmesin bu yorumculara.

  1. mlx dedi ki:

   Maldia 44nSenin kapasiten işte bu kadar.millletvekilleri eywallah belediye başkanı tamam.ama akp il başkanının orada ne işi var.bu kaçtır aynısını yapıyorlar.madem il başkanları katılacak.mhp,chp il başkanlarını da çağırsın.

 14. MUSTAFA dedi ki:

  Bu toplantı ak parti il başkanlığında yapılsa daha iyi olurdu. Toplantıda farklı partilerden kimse yoktur. Depremle ilgili yapıldığı belirtilen bu toplantı ülkenin yüzde ellisinden fazlasının temsil edilmediğinin bir belgesidir. Çoğunluğa azınlığın tahakkümüdür. Ayrıca ak partinin ne kadar demokrasi ve adaletten yana olduğunun bir resmidir. Ülkenin yönetiminin bir resmidir.

  1. mlx dedi ki:

   Bu yorum üstüne daha söylenecekmlaf yoktur.ağzına sağlık.

 15. Cengiz dedi ki:

  AKP’nin ilçe başkanlarını çağırmamakla ayıp etmişler

  1. SinanA dedi ki:

   İttifak ortaklarını da çağırmamışlar.

 16. ahmet dedi ki:

  vali bey Allah rızası için beylerderesi köprüsüne eds yapın, sabah giderken kaza yapanları beklediğimiz yetmiyor akşam köprü üstüne park yapan transitleri bekliyoruz ,her akşam böyle oluyor,fabrikadan eve 1 saatte gidiyoruz bunlar yüzünden

 17. Serkan dedi ki:

  Evleri depremden ağır hasar gördüğü için boşaltılarak yıkılan, ancak AKP’yle aynı siyasi görüşe yakın olmadıkları bilinen vatandaşların çoğunlukta olduğu Hasanbey Caddesi’ndeki 4K sitesinin sakinlerinin neden mağdur edildikleri, sık sık toplanarak seslerini duyurma çabalarına ve konut ihtiyaçlarına karşı neden duyarlı davranılmadığının net cevabı işte bu haberdir bana göre. Deprem sadece AKP’lilere mi zarar verdi, Sayın Vali? Buna cevap bekliyoruz. Devletin mi memurusunuz, yoksa AKP’nin mi? Niye diğer siyasi parti temsilcileri o toplantıda yok?

 18. Zafer dedi ki:

  İnsanları ayrıştırmaya devam edin,yaşanan doğal afetlerin ve suan dünyada etkisini her geçen gün artıran pandeminin acaba partisi veya dini veya rengi mezhebi varmı?.bırakın particiliği bırakın senin benim adamı olmayı sadece insan olmaya çalışıp insanca yaşayarak zorluklerın ve felaketlerin üstesinden gelebiliriz.

  1. Sezgin dedi ki:

   👍

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."