Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

‘Villacı Belediyecilik’ İhtiyaçtan Doğmuş!

‘Villacı Belediyecilik’ İhtiyaçtan Doğmuş!
 • 11.01.2018
 • Yeşilyurt Belediyesi’nin villa projesiyle gündeme gelen şirketinin genel müdürü, “Villa projesi de Malatya’da eksikliğini hissettiğimiz, yapılsa talep olacağını düşündüğümüz bir vizyon projesidir.”dedi.

Sorumlu olduğu coğrafi alanda, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun amir hükmü gereğince, asli görevi, elindeki tüm araç ve imkânlarla, halkın mahalli müşterek (ortak) ihtiyaçlarını karşılamak olan, özellikle de toplumun dar gelirli ve dezavantajlı kesimlerine hizmet sunmakla yükümlü olan Yeşilyurt Belediyesi’nin, ‘bol gelirli’ler için yaptığı villa projesi ile gündemde olan ve hülle yoluyla kurulan şirketi Yeşil Yurt İnşaat A.Ş. yetkilileri, kamuoyunda çokça eleştirilen villa projesini “Şirketimizin amacı zaten ticaret yapmak. Ticari faaliyet olarak gördüğümüz her alanda faaliyette bulunabiliriz” sözleriyle savundu.

Yeşilyurt Belediyesi’nin sahip olduğu şirketin Genel Müdürü Selahattin Sami Üzmez, gelir düzeyi yüksek kişiler için ürettiği 110 villalık projeye yönelik yoğun eleştirilere, dün basınla bir araya geldiği toplantıda cevap verdi. Yeşil Yurt İnşaat Şirketi Genel Müdürü Selahattin Sami Üzmez, yaklaşık 6 milyon kişinin asgari ücretle çalıştığı Türkiye’de ‘Villacı belediyeciliği’ savundu. Üzmez, “Yeşil Yaka Villaları, bizim Malatya’da eksikliğini hissettiğimiz, ihtiyaç duyulduğunu düşündüğümüz bir proje” dedi. Üzmez’in, Genel Müdürlüğünü yaptığı şirketi ‘Sadece Türk Ticaret Kanunu’na tabi özel bir şirketmiş gibi’ yorumlayan sözleri şaşkınlık yarattı.

Sosyal Belediyecilik iddiasında olan bir belediyenin kâr amacı gütmeden, kamu faydasına yönelik veya dar gelirli vatandaşlar için hizmet üretmesi’ zorunluluk iken bir kamu kuruluşuna ait olan Yeşil Yurt Ltd. Şti.’ne özel şirket muamelesi yapan Selahattin Sami Üzmez, “Villa yapma işi, konut üretme işi, asfalt üretme işi bize herhangi bir yasayla verilmiş bir görev değil. Bu şirket ticari faaliyette bulunsun diye kurulmuş bir şirket. Şirket, ticari faaliyet olarak gördüğü, eksiklik hissettiği, ihtiyaç hissettiği bütün alanlarda faaliyet yapabilir” dedi.

“Seçim kampanyası sırasında da savunurduk”

Üzmez, bir gazetecinin ‘Belediye kanunu, toplumun tüm kesimlerine eşit ve adil biçimde hizmet götürülmesini öngörürken, alt gelir grubu ve yardımlarla ayakta alanların nüfusun neredeyse yarıdan fazlasını oluşturduğu bir şehirde zengin vatandaşlar için yaptığınız villa projenizi seçim öncesi kampanyada savunur muydunuz?’ şeklindeki soruya, “Seçim çalışması da olsa, çok rahat deriz. Oradaki arkadaşların, mülk sahiplerinin ev sahiplerinin arsa sahiplerinin mülkiyetlerinin değeri artacak” sözleri ile cevap verdi.

Şirketin kuruluş süreci hakkında yanlış bilgi verdi

Yeşil Yurt İnşaat Ltd. Şti. Genel Müdürü Selahattin Sami Üzmez, toplantıda, şirketin kuruluş hikâyesi ile ilgili olarak da bilgi aktardı. Şirketin doğrudan Yeşilyurt Belediyesi tarafından kurulduğunu iddia eden Üzmez, “2014 yılında Yeşilyurt Belediyesi tarafından tüm hisselerine sahip olarak kurduğu bir şirket.” dedi.

Ancak, verilen bu bilgi doğru değildi.  Cetvel Şirketi adıyla kurulup Yeşil Yurt İnşaat adını alana kadar olan süreç şöyle gelişmişti:

Belediyelerce, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun’un 26. Maddesi’ne göre, ancak Bakanlar Kurulu’nun yani hükümetin izni ile şirket kurulabiliyor. Yeşilyurt Belediyesi, şirket kurulması için hükümetten izni almak ve yasal prosedürü takip etmek yerine özel bir okulda görev yapan İsmail Batar adlı öğretmene 15 bin TL sermayeli Cetvel Tekstil İnşaat Temizlik Ltd. Şti. unvanlı bir şirket kurdurmuş, şirket, kuruluşundan 4 gün sonra 15 Nisan 2014 tarihinde Yeşilyurt Belediyesi’ne bağış yoluyla devredilmiş, daha sonra adı Yeşil Yurt İnşaat olarak değiştirilmişti.

Genel Müdür Selahattin Sami Üzmez’in, basın toplantısında ‘Bol Gelirliye Villa Projesi’ konusundaki savunmaları ile şirketin diğer faaliyetleri ve basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

“Yeşil Yurt İnşaat, 2014 yılında Yeşilyurt Belediyesi tarafından tüm hisselerine sahip olarak kurduğu bir şirket. 2015 yılında faaliyetlerine başladı. İlk faaliyetimiz Yeşilyurt Belediyesi sınırları içinde çöp toplama ve temizlik işi, araç kiralama işi, yemek fabrikası ve asfalt üretim tesisi. Yemek Fabrikası ve Asfalt Üretim Tesislerini bünyemize katarken, iş ve araç kiralama hizmetlerinde bulunuyoruz.  Temizlik faaliyetlerini 360 personel ve 50’e yakın iş makinesi ve araçlarımızla sürdürmekteyiz. İş makinesi ve araç kiralama işinde Yeşilyurt Belediyesinin ihtiyaç duyduğu araçların bir kısmını tedarik ettik. Binek araç kiralama işinde 37, iş makinesi kiralama işinde 5, inşaat ve şirket bünyesinde çalışan 10 aracımız bulunmaktadır. Öncelikle kendi personellerimizin yemek ihtiyacını karşılamak üzere kurduğumuz Yemek Fabrikamızın kapasitesini zaman içerisinde artırarak talepte bulunan iş yerlerine yemek servisleri yapmaya başladık ayrıca Yeşilyurt Belediyesinin Ramazan ve Muharrem Aylarında düzenlemiş olduğu yemek organizasyonları ve aşure dağıtımlarını da biz yapıyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hizmet veren İkram Çeşmesinin işletmeciliğini gerçekleştiriyoruz, bunun yanında dışarıdan talep edilen tek seferlik yemekleri de kapasitemiz müsaitse gönderiyoruz. Yemek Fabrikamızda 2018 yılı için belirlediğimiz hedefimiz 450 bin kap yemek üretmektir.2015 yılının sonunda şirketimizin bünyesine Asfalt Üretim Tesisini dâhil ettik, gerekli alt yapı ve otomasyon işlemlerini yaptıktan sonra hizmete sunduk.2017 yılı içerisinde 80 bin ton asfalt üreten bu tesisimizin bu yılki hedefi ise 100 bin tondur. Bunun yanı sıra kentimizde ve ilçemizdeki sosyal faaliyetlere destek veriyoruz.

“Amacımız ticaret yapmak” 

Villa yapma işi, konut üretme işi, asfalt üretme işi bize herhangi bir yasayla verilmiş bir görev değil. Bu şirket ticari faaliyette bulunsun diye kurulmuş bir şirket. Şirket, ticari faaliyet olarak gördüğü, eksiklik hissettiği, ihtiyaç hissettiği bütün alanlarda faaliyet yapabilir. Biz villa yapmadan önce 4 proje yaptık. Konut yaptık. 4 projenin ilkini teslim ettik. Hak sahipleri oturmakta. Bu projelerin önemli ve özellikli olan tarafından bahsetmek istiyorum. Biz insanlarımıza banka kredisi kullandırtmadan, uygun vade ve fiyatlarla konut almalarını sağlamak istiyoruz. Villa projesi de Malatya’da eksikliğini hissettiğimiz, yapılsa talep olacağını düşündüğümüz bir vizyon projesidir. Bununla ilgili kimsenin bize görev vermesine gerek yok. Gerek görüldüğünde başka bir faaliyet olabilir, başka bir alan olabilir biz şirket olarak hesabımızı yaparız, bu işi yapmakta şirket menfaati görürsek, şehrin menfaatini görürsek yaparız. Bugün villada bu menfaati gördük yarın başka bir projede görürüz. İnsanların rahatsız olmasını gerektirecek bir proje değil. İnsanlar bugün belli lokasyonlarda belli paraları verip konutlar alıp oturuyorlar. Biz de Gedik Mahallesi’ndeki o bölgeye villa projesinin uygun olacağını düşündük. Sağa sola baktığınızda, diğer büyükşehirlere baktığınızda belli yerlerine belli noktalarına bu türden projeler zaten yapılıyor ve insanlar alıp oturuyorlar.  İnşallah bizden sonra bizim meslektaşlarımız, müteahhit ve mimar arkadaşlarımız daha güzel anlamda projeler yaparlar. Görsel anlamda, mimari anlamda ortaya güzel şeyler çıkar.

“İsteyen herkes villa alamayacak”

Her isteyen villa alamayacak. Çünkü sınırlı sayıda villa var. Kriter şöyle olacak: Öncelikli başvuranlar alacak. Ama geldiğimiz noktada ön talep toplama aşamasında bir haftalık talep toplama sürecinde üreteceğimiz konut sayısının 4-5 katı başvuru oldu. Ön talep formlarında belirttiğimiz gibi ilk başvuran arkadaşlara, önce başvuran arkadaşlara konutları tahsis edeceğimizi belirttik. Başlama tarihini de ilgili günde herkese aynı saatte attık.

‘Bana sen uygun değilsin denildi’ diyenlerinki iftiradır, haksızlıktır

Ama biri şunu söylemişse: Bizden yana uygun değilsiniz, size konut vermeyiz.  Böyle bir şey yok. Böyle ne ticaret olur ne de ahlaki bir tutumdur. Böyle bir iddiası olan varsa çıksın karşımıza söylesin.  Ama şunu söylüyorum, kim derse ki ‘Bana sen uygun değilsin denildi’ bu kesinlikle bir iftiradır. Bize yapılan bir iftiradır, şirketimize yapılan bir iftiradır, kusura bakmayın ama hadsizliktir.  Bizim 4 tane ödeme koşulumuz var, bu 4 koşula uyuluyorsa biz konutu satarız.”

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. yeşilyurtlu dedi ki:

  ŞİRKET NASIL KURULMUŞ SERMAYESİ UZAYDANMI GELMİŞ KİMLERDEN SERMAYE AKTARILMIŞ BİZDEN TOPLANAN VERGİLER BUKADAR KOLAYMI ŞİRKETLERE AKTARILIYOR.ELHEMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ RAHAT UYUYORUZ ÇÜNKÜ FAİZSİZ KREDİ KULLANIYOR YEŞİLYURT ŞİRKETİ HERHALDE Bİ SORUN VİCDANINIZA

 2. Ahmet dedi ki:

  Ali başın ağrıyorsa ağrı kesici al boş konuşup insanların başını ağrıtma

 3. Safiye dedi ki:

  BU YESİLYURT VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANDIKTA GÖMÜLÜR MÜ BİLMEM, VİCDANLARDA EN ALCAK YERLERE GÖMÜLMÜŞ TÜR. ÇÜNKÜ DİNİ İŞLERİNİZE ALET ETTİNİZ.

 4. Ali dedi ki:

  Yüksek baş ağrıtıcı binalar yerine amerikan tarzı villalar yapmak mantıklı belediyeyi bu konuda destekliyorum yüksek baş ağrısı binalara hayır…

 5. Mahmut dedi ki:

  Yazıyı eksik okuduysam affola..
  Şimdi dense ki tamam biz villayı yaptık sattık buradan gelen gelirle dar gelirli vatandaşlarımızada falanca yerde konutlar yapacağız ve uygun ödeme koşulları sunacağız yani zenginden al fakire ver olayı olsa

 6. Ali dedi ki:

  belediyelerin kar amaçlı şirket kurması vekarınıda vatandaşlar lapaylşması çok doğal ve ve doğru bir karar hacı Uğur başkan esenlik şirketi binde müdürlüğü nü yaptığı için bunu çok iyi bilen bir kişi ama esenlik şirketi ni kuran münür erkalin kaybetme sebebi ceketini koysam kazanırsın demesi olmuştur aslında bu sözü Oğuzhan asıl Türk söylemiştir ama erkalin kibirli karakterine yakıştığını için üzerine yapıştı ve kaybetti hacı Uğur Polat başkanının da müteahhit olduğu için villacı başkan sözü üzerine yapışmasın sonra villaları yıksa yine de ismi kalır ben bir koyu AKP li olarak doğru bulmuyorum ve de umarım bir daha böyle bir olay vuku bulmaz ikincisi bin telafisi mümkün olmayacaktır selam ve dua ile

 7. Ali dedi ki:

  seçim yaklaşıyor siz zaten yoksunuzda sizden sonra gelecek leri de çok zor durumda bırakıyorsunuz

 8. irfan dedi ki:

  villa sorunumuzda çözüldü şükür

 9. cumali elmas dedi ki:

  SAYIN OKUYUCULAR BU POLOMİKLERE GİRMEYİN
  ASGARİ ÜÇRETLİ
  EMEKLİ
  ZATEN ALMAZ VE ALAMAZ
  BUNLAR KİME SATILACAKSA HAYRINI GÖRSÜN
  YARIN BAKIN ORAYA MALATYA NIN
  ELİT DEDİKLERİ İNSAN ALACAK NİYE BAŞINIZI AĞRITIYORSUNUZ
  600 BİN TL
  800 BİN TL RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ BU PARAYI
  ŞU ANDA TÜMÜ SATILMIŞ BİLİYORMUSUNUZ
  HATTA DEVİR EDİP KAR AMAÇLI SATIŞLAR BİLE BAŞLAMIŞ….

  1. Mustafa dedi ki:

   Zaten tüm villaların kısa sürede satılması fiyatlandırmanın yanlış yapıldığının göstergesi. Ortada Kamu Zararı var, umarım Sayıştay bunun hesabını sorar!

   1. MURAT dedi ki:

    ÜSTADIM BİR İHALE BEDELİ VAR. O BEDEL DE BU SİTEDEN AÇIKLANDI. O BEDEL ÜZERİNDEN “KÂRLI” SATIŞ FİYATLARI BELİRLENMİŞ. ORTADA KAMU ZARARI YOK YANİ

  2. malatyali dedi ki:

   PARA, AVANTA VE YANDAŞ OLUP UCUZA KAPATINCA ELİT Mİ OLUNUYOR?

   VAH TÜRKİYEM VAH!

 10. Ahmet dedi ki:

  Garibanları ev sahibi yapıyor yeşilyurtluyuz mutluyuz

 11. ramo dedi ki:

  zamanında darülharb perşembeertesi namazına gitme okuyup memur olma haramdır.sloganın yerine lüks willa sağlıklı yaşam moduna geçmek böyyük başarıdır

 12. bekir dedi ki:

  Ben tepkilerin abartıldığını düşünüyorum .mesela ben buradan villa almayı düşünüyorum çünkü villa da oturmak istiyorum.Ama peşin para ile villa alacak param yok.Bu şekilde alabiliyorum.Bence belediyeye çok yükleniliyor.son derece gerekli bir proje.Hatta bence gerekirse diğer hizmetlerden kısılıp bu tür projelere destek olunmalı.kim villa da oturmak istemez ki.

 13. ali dedi ki:

  yaw he heee…

 14. Erhan dedi ki:

  Villa yapmak ne zaman “vizyon meselesi” oldu? Vizyonunuz buysa eğer , neyse.

 15. AHMET dedi ki:

  KURTAR BİZİ REİSSSS , SAYIN BAKAN ÖZNUR HNM EL ATIN ŞU İŞE YAZIKTIR GÜNAHTIR …

 16. AHMET dedi ki:

  GÜZEL BİR MERSEDES KAMPANYASIDA YAPMAK LAZIM TEK BAŞINA VİLLA ÜZMESİN SİZİ ARKADAŞLAR…ÖZEL SEKTÖRDE TEMEL KURALDIR PARAYI EN FAZLE VERENE SATILIR EVLER.MADEM ÖYLE SATIN AÇIK ARTIRMA İLE GÖRELİM BİZ DE KİM ALMIŞ NE KADAR VERMİŞ DEVLET NE KAZANMIŞ…

 17. Şüle dedi ki:

  Satılmayan müstakil ev hiç kalmadı mı ?almak isteyenler nereye başvuracak ?yeri nerede?biz de duymadık hiç fiyat ne ?ödeme koşulları ne hiç ilan edildi mi biz mi duymadık .bir açıklama ilan bekliyoruz….ilan verildiyse ne zaman verildi?

 18. veli dedi ki:

  seçimde o yaptığın villalardan oy alırsın gerçi sen olamayacaksında

 19. Ejder dedi ki:

  Önceden belirlenmiş kişilere sıra mıra gözetmeksizin dağıtmışlar. Çünkü ilk gün başvuran 4 arkadaşın başvuru kağıtlarına baktım. Dördünede çıkmamış. İmzasız başvuru tarih ve saati elle doldurulmuş uyduruk bir belge. Vermek İstedikleri kişilere saati tarihi öncelikli olarak yazmışlar.. En pahalıları kime verilmiş. Açıklasınlar her şey ortaya çıkar. Yiyiyor ise noter huzurunda çekliş yapsınlar.. Muhafazakar belediyeciyiz diyor sözde bunlar.. Kul hakkını her gün yiyorlar…

 20. Has Malatyalı dedi ki:

  Abicim tabii ki ihtiyaç ya hu!.. Ama senin benim değil, sen anladın onu 😀

 21. Taner dedi ki:

  Öncelikle Malatya Haber’e teşekkürler. Bu villalar, Yeşilyurt belediyesinin yönetici yakınları için yapılmış villalardır. İspat aramaya gerek yok, özellikle en pahalı grup olan A ve B bloklarında alanların hepsinin ‘tanıdık’ olduğuna eminim. Siz de takipçi gazetecilik yapıyorsanız,özellikle bu gruptaki evlerin ve diğerlerinin kime ait olduklarını öğrenirsiniz. “Telefonla, mesajla haber verilmişmiş”. Aklımızla yine alay ediyorsunuz, ne bana ne de tanıdıklarıma böyle bir mesaj gelmedi. Eğer iyi niyetli olsaydınız, buna benzer bir basın toplantısını villalar satışa konmadan önce yapardınız.

 22. ahmet dedi ki:

  beldiye başkanın taş ocağı var galiba ..her sene sokaklar yapboz …asfaltı sürekli yeniliyor..

 23. malatyali dedi ki:

  HE LA HE.

  Belediyelerin asli görevlerinden birisi de dargelirli vatandaşlar için konutlar üreterek bir kısmını uygun fiyat e uzun vade ile satmak, diğer bir kısmını da ihtiyaç sahiplerine uygun bedelle kiraya vermektir.

  Milli gelirimiz 100 bin dolar olsa bile mutlaka dargelirli olacaktır. Lüks yaşam alanlarını bırakın firmalar yapsın ve belediyeler de bu hizmetlerden yüksek vergi ve harç alsın.

  Belediye bir bakıma suç işleyip oy verenlere ihanet ederken kimi yağdanlıkların savunmaya geçmesi manidardır. Ama dürüst olmak gerekir. Allah korkusu gerekir.

 24. Ahmet dedi ki:

  Sayın malatyahaber yetkilileri sizden ricam Malatyalıların zekası ile alay eden küçümseyen ve eline bir yazı verilerek yorum yapan belediye çalışanlarının yorumların yayınlamayın Ve şunu sormak istiyorum malum belediyenin yandaş çalışanları siz bu A ve B tipi villaların kime satıldığını biliyormusunuz

  1. Ramazan dedi ki:

   Alay ettiklerini zannediyorlar Ahmet bey. Aslında ben yorumlara bakınca acıyorum sadece.

 25. Can44 (tro..) dedi ki:

  Adamlar işini iyi yapiyor kardesim çalmıyorlar en azindan biz guvenerek aldik ben 55 yasindayim onlarca insaat firmasiyla muhatap oldum bu şartlarda odeme kolayligini bu fiyata kim yapar bakin teslim ettikleri binalara igneden ipliğe kaliti malzeme ve iscilik firma kendi personelini kontrol gorevlisini işin basina koymuş en ufak sorunlarimizla ilgileniliyor oncelikle firma yetkilisine ve satış personeli atilla beye ve her istegimizle yakindan ilgilenen ercan beye teşekkür ederiz insana verdikleri deger için

  1. MUHASEBECİ dedi ki:

   Evlerin fiyatları nedir acaba çok merak ediyorum

 26. malatyasevdalisi dedi ki:

  bilseler di dar gelirlilerin oyu ile belediye bsskani oldular fakir kesimle kim fakiri düşünecek yedilyurt belediyesi sarece fahri Kayahan dan sorumlu değil kodamanlara hizmet icin var caba çalışıyorlar kim düşüne asgari ücretli yi

 27. Niyaz dedi ki:

  Villacı belediyeciliği savunanlara bakınca, Malatya’nın sorunlarının % 99 çözülüp, çözülmesi gereken yüzde 1’lik sorununun son 15 yılda zenginleşen mutlu azınlığa villa yapmak olduğu anlaşılıyor. Belediyelerin asıl görevi, halkın ortak ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri üretmektir, mutlu azınlığın keyfi için çalışmak, ticaret yapmak değildir. Belediyelerin görevi, parası olana değil, parası olmayanı önceleyerek herkese hizmet yapmaktır. Yeşilyurt halkının vergileri ile zenginlere, mutlu azınlığa villa yapmak belediyecilik değil, olsa olsa fakir fukaranın ve devletin sırtından birilerini daha da zenginleştirmektir. Belediye şirketleri, belediyeler ne için varsa, o yolda faaliyet göstermek zorundadır. Kar etmek için değil. Haber çok açık bir dille, yasal kanıtlarla, üstelik Türkçe yazılmış olmasına rağmen, % 40’ı devletin sosyal yardımları ile zar-zor geçinebilen Yeşilyurt halkının haklarının birilerine peşkeş çekilmesinin eleştiri konusu yapılmasını neden anlamıyorlar, bu da bir hayli ilginç ve düşündürücüdür. Ama, villacı belediyeciliği bu kadar ateşli savunanların da, bu sitenin özgür düşünceli okuyucuları değil, tek merkezden yönetilen bir grubun elemanları olduğunu da düşünmemek elde değil.

 28. Kaptan44 (tro..) dedi ki:

  Müdür beyin konuşması gayet mantıklı geldi. Tahsilli ve bilgili biri olduğu çok belli. Habere de gelince. Gerçekten samimiyetinize artık ben inanmıyorum sayın malatyahaber. Bu haberleri yazarken ki ticari zekanız veya o üstün ekonomi bilginiz gerçekten fışkırıyor. Yani 2+2 yi toplanamayan, işi sokakta “acaba haber olarak ne bulsam” diye kedi kovalayanlar basın mensubu olarak yazılar yazıyor. Ve bizde bunu okuyoruz. Aslında suç sizin değil bizim!!!

 29. Mustafa dedi ki:

  Uygun görmek ne demek ?kriteriniz nedir? kendinizi ne Gözde görüyorsunuz?Belediye Başkan yardımcılarınızın aileleri alacak ona kılıf mı hazırlıyorsunuz ?Dürüst olun

 30. Suna (tro..) dedi ki:

  Malatyada hangi firma isini bu denli düzgün yapiyo müdüründen muhendisine kontrol gorevlilerine kadar isine sahip inssnlar biz bu firmadan daire aldik su an oturuyoruz kardesim baska firmadan aldi banka kredisiyle 40000 bin tl faiz odedi bizde 60 ay vadeyle faiz odemeden bankaya gitmeden aldik

 31. Seyfettin (tro..-fıs ) dedi ki:

  Bi habere bakarım habermi diye ,bide haberi yazana bakarım GÜLER HAZAR’mı diye….

  1. Semih dedi ki:

   Bir yoruma bakarım yorum mu diye, bir de yorumu yazana bakarım Seyfettin mi diye?

 32. Beyza nur (tro..) dedi ki:

  Yesulyurt insaat isini duzgun yapan bir firma guler yüzlü ekibi ve isini bilen insanlar temeli atilmadan projedeki tum dairelerini satan kac firma var.malatyada basarilar dilerim

  1. osman dedi ki:

   yakının mı. babanız olsa ancak bu kadar savunursunuz.

 33. Ramazan dedi ki:

  Tek ağızdan aynı yorumlar . Trolleri uyku tutmadigina göre doğru birşeyler yazılmış, haklı eleştiriler yapılmış. Yazık, inşaat şirketinin personeli gece hep bir ağızdan aynı şeyleri yazmak için mesaiye bırakılmış.haci baskaniniz yevmiyelerini iki kat yazsin.Ne de olsa asgari ücretle çalışıp zengine villayı savunuyorsunuz. Kolay iş değil.

 34. Ömer (tro..) dedi ki:

  İşini duzgun yapan bir firma haberi yapanlara tavsiyem sirketle muhatap olan musterilere sorun yeşil inci evlerinde akrabalarimiz daire aldi hangi firma daire sahibine kalem kagit verip dairenizin eksigi varsa yazip bize iletin der ve bildirilen eksikleri mutahit yaparken kontrol gorevlisi basinda bekliyor adamlar isini dört dörtlük yapiyo bakin bakalim baska firmalar nasil daire teslim ediyor egri oturup duzgun konusalim mutahit firmadan daire alinca anahtar teslimine kadar daireyi goremezsin anhtari teslim aldiginda mutahite bir eksik bile yaptiramazsin üç ay once teslim edilen dairede eksigim var dedigin anda firmanin denetiminde ustalar gelip eksigi yaliyor

  1. malatyali dedi ki:

   REKLAMLARI İZLEDİNİZ!

 35. Kubra (tro..) dedi ki:

  Degerli malatyahaber yoneticileri, yesilyurt insaat, Malatya’da yazdiginiz kadari ile 400 kisiye is imkani saglamis. Bu demek oluyor ki kazanilanda Malatya ya harcaniyor. Sizin de yazdiginiz gibi alti milyon insan asgari ucret ile calisiyor. Ama esas mesele asgari ucret degil esas problem issizlik. Yesilyurt insaat ta 400 kisiye is imkani vermis. Bunun carpanlari dusunulurse malatya ya nasil bir kazanc sagladigi az biraz dusunulurse ortaya cikar. Kaldi ki malatya da en buyuk sirket olan esenlik istasyon civarinda cok miktarda ev yapti onlarda yuksek fiyatlara satildi. Bununla ilgili haber yaptiniz mi bilmiyorum. Sitenizde de goremedim. Ayrica yesilyurt bolgesi insaat alani acisindan her bolgesi ile buyuk bir santiye. Sehiri yuksek bloklardan kurtarip bu sekilde tek katli yesil alani bol yerler yapip fahri kayhanda ve bostanbasinda fahis fiyata satilan apartman dairelerde kurtarip yesil alani bol merkezler yapilsin. Sizde malatyahaber olarak bu projeyi yeterince tanitip diger insaat sirketlerine de bu projeleri daha da artmasini saglayacak haberler yapnamiz isteriz.

  1. malatyali dedi ki:

   VAH VAH

   Reklamını yaptığınız firma 400 kişiyi çalıştırmasın ve firma sahipleri bizzat inşaatlarında çalışsınlar. Böylece verdikleri maaşlar da ceplerinde kalır.
   İş imkanı vermiş miş.
   Milleti bu boş laflarla uyutmayın.
   İlan ediyorum buradan.
   Tüm işverenler ve fabrikalar çalışanlarının işlerine son versinler ve aile efradı hatta akrabaları ile işlerini yürütsünler bakalım.

   Kim kime karşılıksız kuru etmek verir?

 36. Malatyaşk (tro..) dedi ki:

  Villa projesine neden bu kadar karşısınız anlayamadım doğrusu. Malatya mızın bi Ankara dan bi Bursa dan ne farkı var. Bu sayede vizyonu değişecek bi Malatya dan bahsediyoruz Türkiye nin eski Türkiye olmadığı gibi Malatya da eski Malatya olmayacak Allah ın izniyle. Hem bu projenin bir milat olacağını ve başka şirketlerinde bahsi geçen şirketi örnek alacaklarını temenni ediyorum. Bu sayede rekabet artacak kalite ortaya çıkacaktır, muhakkak ki kazanan çehresi değişmiş adından sık sık söz edilen Malatya mız olacaktır. Malatya adına bu projeyi hayata geçirenlere teşekkür ederim.

  1. malatyali dedi ki:

   Sen Malatya’yı mı temsil eediyorsun da Malatya adına teşekkür ediyorsun?
   Kişi olarak senin menfaatin nedir de 110 adet villayı belediyenin işiymiş gibi ve Mayatya’ya çağ atlatıyormuş gibi savunuyorsun?
   Dürüst ve akıllı olun biraz.
   ELİNSAF!

   1. oktay dedi ki:

    dürüstlük ve akıllık güldürme gardaş ne gezer

   2. Malatyaşk dedi ki:

    Ben benim gibi düşünen, daha yaşanılabilir bir Malatya hayal eden Malatya lılar adına teşekkür ettim sen üzerine alınma. Muhakkak senin gibi düşünenlerde var, sizi ayırıyorum…

 37. Troll dedi ki:

  Bildiğim kadarı ile ibb şirketi kiptaş başakşehir de villa yaptı ve sattı araç ile geçerken gördüm gayet de güzel bir çevre düzenlemesi vardı

 38. Cins (tro..- atarlı!) dedi ki:

  İsimlerin yanında yazan tro ne demek…!
  İstediğiniz meyanda yorum yapmayan tro ise siz nesiniz tetikçi mi ?

 39. Nuray (tro..) dedi ki:

  Bu haber başlı başına karalamak icin yapılmış bir haber vekemeyenlerin yalanlarindan ibaret bizde bu firmadan daire aldik cokda memnunuz guler yüz ve kaliteli hizmet veriyorlar iç dijaynina kadar kisiye özel dekorasyon bile yaptilar islerini mutahite birakmayip kendi kintrol gorevlileri isleri takip edip hizmetlerinde kusur birakmiyorlar

 40. Sema (tro..) dedi ki:

  Yeşil inci evlerine gelip fiyatlari sorun biz yeni aldik ve almadan once civar insaatlerin hepsinden fiyat sordu 250000 tl den basliyor fiyatlar ve boyle kaliteyi bu fiyata bulabilen biri varsa ciksin gelsin baksin daire nasil yapilir

 41. Trolün kralı sizsiniz haberiniz yok.
  Türk Ordusu diyince korktunuz sanki. Basın dediğin dürüst olur yalan basın

 42. Sema (tro..) dedi ki:

  Agzi olan konuşuyor para varsa kardesim sende al adamlar her kesme hitap eden konutlar yapiyor

 43. Sema (tro..) dedi ki:

  Bu haberi yaparken hic düşünmediniz mi bu haberi okuyanlari yapacagi yorumlari villa projesi belli bir kesime hitap eden bir proje herkes butcesine göre alışveriş yapar villaya elbetki herkesin bütçesi yetmez karalama yaparken farkli yonlerede bakmak lazim adamlar 1500 tl taksitle faizssiz vade farksiz 3+1 daire veriyo verdigi hizmetinde arkasinda duruyo yeşil inci evlerinde daire aldik allah yapandan razi olsun

  1. KML dedi ki:

   Biz niye alamadık acaba

 44. Zengibar dedi ki:

  Allah yolunuzu açık etsin hacı Başkan adam gibi adam

 45. Ela44 (tro) dedi ki:

  Haberi okuduktan sonra Tamamen siyasi amaçla yapılmış bir karalama kampanyası olduğunu düşünüyorum,bu ülkede taş üstüne taş koymak her zaman malum kesim tarafından bu tür itirazlara maruz kalındığının göstergesidir!!!ötekileştirmek ayrıştırmakla siyasi rant sağlanmaz!!!yeşilyurt inşaatın sayfasını inceledim ve devam eden konut projelerine baktım tamamen halk menfaatine yapılan projeler olduğunu gördüm!Lütfen etik haber yapın kime neye hizmet ediyorsunuz bilelim !!!

  1. Ahmet dedi ki:

   Varsa öyle bişey hemen alayım ben uydurmayın kafadan

 46. Haberiniz tamamen karalama kampanyasından oluşuyor. Villayı herkes alırsa villanın ne anlamı kalır. Mantıklı eleştiri yapsaydınız en azından haberinizin bir kıymeti olurdu. Adı üstünde villa ile konutu karsılaştırıyorsunuz. Yeşilinci evlerinden aldık 1500 lira taksitle başkaları yaptı da almadık mı hemen bankaya gönderdiler biz banka yoluyşa alsak zaten heryerden alırdık.

  1. Yaşasın (tro..) dedi ki:

   Yaşasın Türk Ordusu diyince korktunmuu
   Tarfınız belli değil diye korktunmu
   O zaman bööö
   Korktunmu
   Korkmadın mı
   Zoruna mı gitti

  2. Yeşilyurtlu dedi ki:

   IP. No senin herhalde bide. Reklamcı seniiii 😀

 47. Cemal dedi ki:

  Müdür beyy Resmen kanunları delerek şirket kurduklarını ifade ediyor.

 48. Ahmet dedi ki:

  Sayın müdür bu konuşmalarla kimseyi kandıramazsınız talep formuna istediğiniz isme istediğiniz tarih ve saati yazarsınız dürüst iseniz 1- noteri çağırır noter huzurunda çekiliş yaparsınız 2- A ve B tiplerini kime sattıklarımızın isimlerini açıklarsınız bizde kimleri uygun gördüklerinizi öğreniriz

 49. Mahmut dedi ki:

  Genel müdür beyin söylediği cok doğru. Yılık faiz gelirleri ile rekorlar kıran bankalara para kazandırıp ev almaktansa 0 faiz ile ev almak hatta belediye güvencesi ile temelden eve girmek çok daha doğru. Bankalar kazanacağına yeşilyurt belediyesi şirketi kazansın. Yıllarca belediyeler merkezden gelen paraları dikkatli harcamadiklari için yüklü borçlar altına girip maaş veremeyecek duruma gelmedilermi? Ülkemizin kurumları ve belediyeleri artık kar etmeli. Hukumet bu yüzden çalışmıyor mu? Ülkemizi ekonomik yönden kalkındırmak istemiyor mu. Kısacası devletin mali deniz değil artık. Her dağı taşı değerlendirme zamanıdır. Yeşilyurt belediyesini ve yeşilyurt inşaatı cani gönülden tebrik eder başarıların devamını dilerim…

 50. Tahir dedi ki:

  Başkan mevzunuz ticaret madem ki açık artırma ile satın devlet kazansın …

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."