Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

YMS’ye Eski Emniyetçi Başkan Adayı..

YMS’ye Eski Emniyetçi Başkan Adayı..
 • 01.08.2020

Geçtiğimiz sezon oynanan maçlar sonunda 32 puanla Ankaragücü ve Kayserispor’la birlikte ligden düşen 3’üncü takım olan, ancak daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu’nun liglerde küme düşme olmayacağı yolundaki kararı üzerine önümüzdeki sezon da Süper Lig’de mücadele edeceği açıklanan Yeni Malatyaspor’da, bu gelişmenin ardından başkan adayı olduğunu açıklayan eski Emniyet Mensubu, özel eğitim kurumu yöneticisi Ahmet Köse (fotoğraftaki), İstanbul’da açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor’un geçtiğimiz sezon kötü yönetilmesi, alınan ve satılan futbolcularla ilgili yanlış kararlar, kötü mali yönetim ve ‘hesap vermeme’ iddiaları nedeniyle ligden düşmenin baş sorumlusu olarak görülen Başkan Adil Gevrek’e yönelik tepkilerin ve Gevrek’in yönetimi bırakması yolunda kamuoyunda oluşan genel eğilimin ardından, yeni bir yönetim oluşabilmesi için yerel yöneticiler bazı girişimlerde bulunuyorlardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, takım ligden düştükten sonra yeni bir yönetim için Malatyaspor’un eski yöneticilerinden, Fatih Karagümrük eski başkanı hemşehrimiz Cengiz Günaydın’la da bir görüşme yapmıştı.

Ancak, federasyonun ligden düşmeyi kaldırmasının ardından, yeni gelişmeler ortaya çıktı. Eski Polis Memuru olan, özel eğitim kurumu yöneticisi Ahmet Köse İstanbul’da adaylığını açıkladı. Köse, İstanbul’da yaptığı açıklamada, takımın isim hakkı için profesyonel olarak görev yaptığı Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile 15 milyon TL karşılığı sözleştiklerini bildirdi. Köse, İstanbul’da AA ve iha’ya yaptığı açıklamada, “Yeni Malatyaspor’un sürdürülebilir ve güçlü bir mali yapıya kavuşması öncelikli hedefimiz. Camiamızın ve taraftarlarımızın hayalini kurduğu finansal ve sportif açıdan başarılı kulübü oluşturacağız. Sporda dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan modelleri ve projeleri hayata geçirerek, Yeni Malatyaspor’un marka değerine katkı sağlayacağız. Kuracağımız yapıyla Türk futboluna örnek olacak bir kulüp haline gelmeyi ve sponsorluk gelirlerinde birkaç yıl içinde 100 milyon lirayı aşmayı hedefliyoruz.”dedi.

CENGİZ GÜNAYDIN’ ARAMIŞ..
Bu arada, kulislerde Ahmet Köse’nin isminin Yeni Malatyaspor’la geçmesine ilişkin kısa geçmişe sahip girişimleri de konuşulmaya başlandı.

Polis Memuru olan, 2008- 2011 yılları arasında New York Başkonsolosluğu’nda koruma olarak görev yapıyorken, 2011’de Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nın sahipleriyle tanışmasının ardından, iş teklifiyle Emniyet’ten istifa ederek, bu kurumun profesyonel yöneticiliğine geçen Ahmet Köse’nin, Yeni Malatyaspor Kulübü’nün süper ligde devam edeceğine ilişkin karar alınmadan önce, kulübün yeni yönetiminin oluşturulmasına yönelik görüş alışverişi için Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın İstanbul’da konuştuğu ve oluşturulacak yeni yönetimin başkan adayı olacağı ifade edilen Cengiz Günaydın’ı arayarak, onun yönetimine girmek istediğini ilettiği, ondan herhangi bir görevlendirme ya da somut gelişme olmadığı için net bir yanıt alamadığı öğrenildi.

Bu arada, iddialara göre Anadolu Ajansı’nın İstanbul Bürosu’nda görev yapan ve aslen Malatyalı olan bir muhabir de, Köse’den ayrı olarak Günaydın’ı aradı ve Yeni Malatyaspor’da oluşacak yönetimde görev almak istediğini bildirdi, ancak o da Günaydın’dan net yanıt alamadı.

Bu kulisler devam ediyorken, TFF Yönetim Kurulu toplandı ve liglerden düşme olmayacağı kararını ilan etti. Bu kararın açıklanmasından ve Yeni Malatyaspor’un süper ligde devam edeceğinin ilanından çok kısa bir süre sonra, Anadolu Ajansı’ndan İstanbul mahreçli olarak, eğitim kurumu üst yöneticisi, CEO’su olduğu belirtilen Ahmet Köse’nin başkan adayı olduğu haberi “Yeni Malatyaspor’a ‘Profesyonel’ Başkan Adayı’ başlığıyla geçildi.

Bu haber birçok basın kuruluşunun internet sitesinde ve haberlerinde yeraldı. Kulislerde bu haberin, Günaydın’dan yönetime girme talebinde bulunduktan sonra ve ligden düşme kararının alınmasının ardından Ahmet Köse’ye ulaşan söz konusu muhabirden kaynaklandığı, bu ismin de Köse’nin yönetim listesinde yeralacağı iddiaları konuşulmaya başlandı.

malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Halil Köse-Hekimhan-Malatya dedi ki:

  Yılmaz Malatyalıların devreye girmesi gerekiyor.
  Toplumda kendini ispatlamış güvenilir cesur yaptığı her icraatı toplumla paylaşan açık dürüst kişilere ihtiyacımız var. Her sezon açılışında ligde kalaçakmıyız endişesi yaşamak istemiyoruz.
  Malatya Girişim Gurubu gibi bir gurup oluşturup takımı yönetmeleri daha uygun olur düşüncesindeyim.

 2. yandaş dedi ki:

  gevrek önce bu kadar borç nasıl oluştu onun hesabını versin

 3. turan dedi ki:

  Arkadaşlar aman beni unutmayın ben de adayım!…..

 4. KERNEKLİALİ dedi ki:

  Biz sadece kovulan isimleri alıyoruz.kemal özdeş,hikmet karaman,umut bulut,mustafa akbaş gibi.Ahmet kösede mutlaka kovulup gelmeli.yoksa olmaz.

 5. İronici adam dedi ki:

  Ol tutan mi var

  1. Kemal dedi ki:

   Tutan varAdil gevrek.Bırakmam diyor

   1. Hakkı dedi ki:

    500 bin veren aday olabiliyor geçen sene aday çıktığında öyle demişlerdi. Eğet cidden malatyaspor u düşünüyor rant peşinde değilse verir parayı aday olur. Bakalım görecez ne için aday.

    1. Ziya dedi ki:

     500.000 vereceğim ama 50.000.000 alacağım.Bunu da kabul ediyormusun?

 6. Serdar dedi ki:

  Bu yönetimin derhal bırakması gerekli..Hocanında bırakması lazım..Yine şahsi çıkarlardan kimseden ses çıkmıyor..Bu yıl her hafta öldük öldük dirildik..Yapılan yanlışlar gayet açıktı..Yeni sezona az var derhal bırakmaları lazım yeni yapılanma için ..en az 5 iyi oyuncu lazım ilk 11 için..

 7. kaplan44 dedi ki:

  Eski polis memuru şuan bir şirkette çalışan biri çalıştığı yer sponsor olmuş gerisi hikaye ne kadar para koyabilir bir polis memuru..bende memurum bende aday olam o zaman..

  1. paşa44 dedi ki:

   yorumuna katılıyorum kaplan

  2. ziya dedi ki:

   Seninki de hikaye oldu.Para gelir yada gelmez.Oysa şimdi elde para olmadığı gibi milyonlar kayıp.Hangisi daha mantıklı?

 8. Kemal dedi ki:

  Futbol camiası bu sene Malatyasporda yaşananı ne gördü?nede duydu?Klüp önce Tff ile gereksiz ve anlamsız polemiğe girdi.En iyi teknik direktörünü ve en iyi iki futbolcusunu kaybetti.Daha da enteresan olanı hiçbir başarısı olmayan kasımpaşanın kovaladığı Kemali,sonrada Kayseriden kovalanan Hikmet Karamanı getirdi..ıkinci yarıda kurtarıcı olarak alınan futbolculara değinmiyeceğim.Onların ne olduğunu da hep birlikte gördük
  Sonra da hiçbir şey olmamış gibi Haftalarca yenilen takım için bir gün konuşmayan ,hiçbirşeye cevap vermeden,süper ligin bir an önce bitmesini bekleyen bu klüp yöneticileri küme düşmenin kaldırılmasıyla birden yalakaları ile sahneye çıkıp yöneticilik ve taraftarcılık yapmaya başladılar.Bu yönetim gitsin de kim gelirse gelsin derim.En azından bu mantalite ile tekrar küme düşme ihtimalimiz %100 .Bunları tanımıyoruz ya Belki % 50 kalırız diye düşünüyorum.

 9. Basri dedi ki:

  Arkadaşlar Ahmet Köse kim! Malatyamızın o kadar tanınmış kendini her alanda isbat etmiş vizyon sahibi iş adamlarımız dururken Adil Gevrek gibi adı sanı duyulmamış birilerine takım teslim edilirmi Ahmet Kösede onlardan biri değilmi valla çok yazık edersiniz Ha. Adil Gevrek. Ha. Ahmet Köse. değişen birşey olmaz yapmayın etmeyin birinden kurtulalım derken diğerine düşmeyelim. Bu takımın Malatyanın ağırlığını yüklenecek bir iş adamı lazım yoksa bu takım telef olur ona göre.

  1. yavuz hoca dedi ki:

   Basri Bey aynen düşüncelerinizi katılıyorum. Eğer böyle bir başka! olursa ha Hasan ha kel Hasan’ın döner iş. Sadece bir yıl daha süperlig’de kalmış oluruz.

 10. 44malatya dedi ki:

  Yenimalatyaspora.maddi.olarak.katkisi.olacak.
  Kisilere.ihtiyac.var

 11. Fuat dedi ki:

  Eskisinden memnun değilsiniz, yeni adaylardan memnun değilsiniz, takıma bir desdeğiniz olmaz, sadece karşıdaki bir şeyler yapsında bize konuşacak bir şeyler çıksın, Malatya ve Malatyalı için söylenen çok olumsuz söz var malesef bir çok zengin işadamı bu sebepten uzak duruyor, paramızla rezil olmaya gelmedik diyorlar, Eskişehir küme düşerken 20bin kişiye oynadı, Malatya bir maç kaybetse herkes küfüre başlıyor, bir gün önce Adil beye küfredenler bugün övüyor, yani sövmekte övmekte çok kolay, biraz spor kültürüne biraz kent bilincine ihtiyaç var, bu kentte yaşadıkça bu kentin değerleri bizlerin sahip çıkması gereken unsurlardır, daha fazla Malatyaspora sahip çıkacak ihtiyaç var, bu insanları kente çekelim uzaklaştırmayalım, sayısız zengin işadamı var ama hiçbiri reklam sponsorluk olarak destek vermiyorsa biraz niye diye kendimize sormak lazım…

 12. Heredot cevdet dedi ki:

  Enver yücel i tanırsak Ahmet köse yi anlamış oluruz.Türkiye nin en müteşebbis insanlarından biridir.ufku olan biridir.kısaca profesyonel işadamıolarak bilinir.Ahmet köse yi değil arkasındaki bu şahsı anlamak lazım.

 13. Yousef dedi ki:

  Tum olanlara ragmen hâlâ Âdil i savunuyor olmak gerçekten akıl sağlığının olmaması demektir. Bu gözleri görmeyen insanların durumlari çok vahim. Bunlar ulke için tehlikedir.Cunku sorgusuz sualsiz her şeye iyi diyorlar. Ne iyi neyin kötü olduğunu ayirt edemiyorlar. Bunları dikkate almamak lazim. Hatta yok saymak lazim. Hepsinin ortak özelliği var. Hepsi de ileriyi göremeyen vizyonsuz kişiler. Sanki hepsi bir yumurtadan çıkmış gibiler.

  1. meroğlu dedi ki:

   maşallah vizyonunuza . öncelikle isminizi türkçe anlaşılır bir şekilde yazın sonra vizyonla ilgili konuşalım bence. yousef nedir? yaa

   1. Yousef dedi ki:

    Anlamaman normal. Anlıyorum seni. Aynı yumurtadan çıktığınızı yazmıştım zaten. Tekrar yazmama gerek yok.

 14. Hakkı dedi ki:

  Öyle haber yapılmış ki fırsatçı sanılmış adam, adil gevrek neler yaptı takımı ne hale getirdi demek yerine başkan adayını kötülemeye başlamışlar hemen. Adil gevrek den iyi başkandır orası kesin. Emniyet mensubu ise otoriterdir kuralcıdır işinin hakkını vermeyeni gönderir direk tesislerde bile. Böyle adam gerek başkanlığa. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz adil gevrek eski başkana. Yeni başkana hayırlı olsun…

  1. Cengiz dedi ki:

   Kim. Başkan olacak ne zaman yetki alacak?Ön hazırlığı nasıl yapmışlar Bunlar birer belirsizlik.Sizler bu takımın aleyhine çalışanlarsınız.Sizde akıl tutulması.var.Genel kurul sürecini bilmiyorsunuz.

   1. Hakkı dedi ki:

    Yanlış yapana yanlış yaptı diyemeyen sizler aleyhine çalışanlar olmayasınız? Yoksa bedava bilet alanlardan mısın taraftar gruplarından, T. C. gönder bilet atalım diyolar ya. Biz biletimizi çalışıp kendi kazancımızla kendimiz alan o kadar yolu kar kış yağmur demeden giden vefakar taraftarlardanız. Adil gevrek zamanı bitti çok şanslı biri adil gevrek hep şans ondan yana ama her zaman öyle olmaz. Borçsuz kulüp birden borçlandı futbolcu satarak hemde. (!) Kim gelse adil gevrekden iyidir. Yok kurul yok tüzük bilmem ne diyerek adayları engellediler bırakmadılar açıklasınlar kendilerini ne kadar para ile geliyo kimleri alıyo, takıma neler katacak, vs. Kendi egonuz için ezberlenilen laflarla yorumlar yapmayın. Beni tanımadan aleyhe çalışan diyebilen size normal adaylara önyargılı davranmanız böyle devam edin akıl tutulmasından ziyade gerçekleri görecek önyargıdan kurtulacak fikriniz olur umarım..

    1. Cengiz dedi ki:

     Sn Hakkı bey 1966 yılından beri bu takımın maçlarına hatta deplasmanlarına dahi kendi imkanlarımla gittim aşarısıyla sevindim yenilgisinde nakavt olmuş boksör gibi uzun süre kendime gelemedim.90’lı yıllarda yöneticilik yaptım.Üniveriste mezunu hayat tecrübesi olan Olgun yaşta biriyim.Benim ifade ettiklerim anlamakta güçlük çekiyorsunuz.Benim Adil Gevrek umrumda değil Malatyaspor’un menfaatları daha önemli.Mantık yürüterek kalan kısa sürede mevcut yönetimin devamında yarar olduğunu söylüyorum.

     1. Hakkı dedi ki:

      Saygı duyarım düşüncenize herkes aynı düşünecek diye kural yok. Oda benim düşüncem bence de bu yönetim sınıfta kaldı. Aynı düşünce ile yöneteceklerini düşünüyorum ve başarı sağlamayacaklarını düşünüyorum. Açıklamasında pahalı transfer yapmayacağını söylemiş adil gevrek başkan, zaten pahalı transfer yapmadı nerede bonservisi elinde kimsenin almadığı topçuları aldı durum ortada. Kaliteli aldıklarını tutamadı elinde başarısızlık değil de nedir? Ali ravcı da dahil toplu temizlik yapmaları tüm personeli değişmesi lazım, yıllardır bi işi yaparsan usta olursun, yıllar geçtikçe işinde kötü olmazsın. Saygılar

     2. Uğur Türkan dedi ki:

      Sevgili cengiz yoksa sen adil başkan olmayasın Yahu adil başkan’ı koysan kendini bu kadar savunmaz !! Sen adil başkan’la bir tanış tabi tanışıklığın da vardır senin de hadi neyse Seni sözcüsü tayin etssin,Ya da gir hukuk fakültesine ( tabi adil başkan’ın avukatı değilsen ) hukuk oku avukatı ol,ya da hiç olmadı başkan sana kulüpte iş versin bu performansla hak ediyorsun güzel kardeşim 😄😄

      1. Cengiz dedi ki:

       Sn Uğur bey benim yorumları biraz daha dikkatli okursanız beni daha iyi anlayacaksınız.Ben Adil’ tanımam canlı olarak hiç görmedim.Ben Malatya sevdalısıyım.Başarıyı takdir ettiğim gibi başarısızlığında terbiye ölçülerinde eleştiririm.Liglerin başlamasına koşa süre kaldığı için bu yönetimin devamının Malatyaspor’a daha faydalı olacağını düşünenlerdenim.Malatyaspor’a Başkan olacakların finans. ve kadro yapılanması konusunda iyi hazırlanması gerekir.Bu da kısasürede yapılması oldukça güçtür.Diğer yandan yorumlarımda mesnetli yapmaya dikkat ediyorum.Kulupler artık TFF ve UEFA tarafından da denetleniyor(hesapları) ona göre harcama limitleri belirleniyor.Değerlendirmelerinizi lütfen iyi yapmaya çalışın.

 15. Gökhan Ulduz dedi ki:

  Ahmet köse Nerelidır
  Adil Gevrek 2. Ligden akdi getirdi.
  Gecen 2 sene iyiydik.
  Adil Gevrek devam etmeli.
  Çok emeği var ve tecrübeli

  1. Malatyasporlu dedi ki:

   Evet emeği çok aldı çıkardı ama bir o kadarda başka türlü tecrübeli güzel futbolcu satar itina ile küme düşürür başka birde hatırı sayılı kişiler ile arası iyidir malum.

  2. Neco dedi ki:

   Paralar nerde adil in trol hesapları o ladar para ne oldu

  3. Kemal dedi ki:

   Adil gevrek takımı süper lige çıkardı diye,koca şehri milletin ağzına sakız yapma,tff yi karşısına alma,futbol camiasını koca şehri karşısına alma yetkisi verirmi?

 16. Ahmet dedi ki:

  vallah aday olan başkan adayını tanımıyoruz biraz bilgi toplasanız kimdir necidir malatyamiza kim iyi hizmet ediyorsa başımızın üstünde yeri var ama benim kendi düşüncem siyasiler m.ali aydınlar başkanımıza biraz baskı uygulasalar çok iyi olur.

 17. ahmet yılmaz dedi ki:

  sayın malatyalı hemşerilerim şu ekip acilen malatya sporu terk etmeli bence fazla söze gerek yok her şey ortada

 18. pasa44 dedi ki:

  adil gitsin de kim gelirse gelsin. hikmet karaman’la devam edip sözleşmesi biten futbolcularla anlaşacağız diye açıklama yapıyor, anlaşılan adil devam ederse seneye kesin düşeriz, tff’de adil’e takmış zaten. belediye ve siyasiler takıma el koysun yeter artık!

 19. Erdoğan dedi ki:

  Adil Gevreğin Takımı 2 ci Ligden alıp Süper Lige taşıdığı doğrudur Bizde Malatyalı taraftarlar olarak omuzlarımıza aldık kutlamalar yaptık Ancak borçsuz aldığı takımı borca soktu Lig bitmeden önemli oyuncuları sattı hatta 14 adet araç sattığı da söyleniyor ve tüm bunlara rağmen Futbolcu alacaklarının ödenmediği duyumları var Hakem hataları VAR hataları Takımdaki bazı oyuncuların son zamanlarda istenilen oyunu ortaya koymamaları takımı Ligden düşürmüştür artık bu yaşananlardan sonra Adil Gevrekle devam etmek yanlışın babası olur Malatyaspor Şampiyonluk için sahada olmayacak onun için ideal bir harcama alt liglerden kalite ayaklar alınıp takım yeni bir başkan ekibiyle takım ligde tutulacak bu ilk seçim olmalı acilen bir Kaleci gerekli Mina Şabek Akuğa G Töre gibi kaliteli oyuncular elde tutulmalı takıma ilave edilecek yeni oyuncularla Malatyaspor verilen bu şansı iyi değerlendirmek zorundadır.Vekiller Belediye Başkanları Sivil Toplum Kuruluşları kamu Kurumları desteğini takımın üzerinden çekmemelilerdir takım İstanbula gittiğinde A.B.C kişilerin cebinden yeme içme otel masrafı karşılanmamalı takımın kendine yetecek bütçesi olmalı özellikle MBB si Malatyaspora her ay düzenli gelir ayırmalı dağdan gelen allahın suyunu 30 kat fazlasıyla vatandaşa satıyon vermek zorundasın.

 20. Çavuşoğlu dedi ki:

  KERIM DAYI sanırsam Adil

 21. BEYLERDERESİ dedi ki:

  Bence Bunlarda kendilerini Daha yukarılara çıkarmak için Malayasporu Basamak olarak görüyorlar Gelen gideni arartır derler ama Ben Şahsen Adili hiç ama hiç aramıyacam bunlar Adilden Dahamı kötü olur bilemiyorum

 22. Derebeyi dedi ki:

  İşi ehline teslim etmek gerekir Yıllardır sporun ve sporcunun yanında olan klüp baskanlıkları yapan yönettigi her takımı başarı çıtasına kavuşturan bir başkan benim nazarımda cengiz günaydın dır karagümrükspor daki başarısı yöneticiliği sosyal medyada gördüm karagümrükspor 5 sene içinde süper lige cıkarsa şaşırmayın demisti bir demecinde ve 5 sene dolmadan klüp süper lige çıktı herkes nefis olarak kişilik olarak bizden daha üstündür saygımız var lakin yönetici ceo olmak ayrı futbolun içinden gelmek futbolu ruhunda özünde benimsemek yaşamak ayrıdır eğer Ceo olmakla yönetici olmakla başarılı olunsa idi bugün Türkiyenin en zengin ailesi yöneticisi başkanı olduğu klubün durumu göz önünde bu sebeptendir ki tercihimizi dogru yapalım CEO mu FUTBOL u ruhunda kalbinde benliklerinde yaşayan Cengiz Günaydın mı benim nacizane görüşüm keşke delege olsam oyum Cengiz Günaydına

 23. uğur türkan dedi ki:

  Halen burada adil gevreği canı gönülden savunan kardeşlerim, futbola bakış açınız sizlerin maalesef kişilere dayandırılarak yapılan bir bakış.İlla ki adil başkanı olmaz ise olmaz olarak görüyorsunuz bunu bir kez daha söylüyorum ADİL GEVREK SÜPER LİG İÇİN YETERSİZDİR !! Küme düştüğümüz yıl , yani bu yıl bizi ve diğer takımları, tff düştüğümüz lige bizi geri aldı ama her sene aynısı olmaz adil’in kalması zarar getirir kim fayda getirir diyorsa kusura bakmayın ama ya futboldan hiç anlamıyor ya da bu takımın baş düşmanıdır bu kadar net !!

 24. Cengiz dedi ki:

  Öncelikle Adil Gevrek’i hiç tanımadığımı belirteyim.Bütün taraftarlarımız iyi düşünsünler aynı zamanda Sn Gürkan da.Liglerin başlamasına kısa bir süre kalmış bu süre içinde kongre yapacaksın hiç bir ön hazırlığı olmayan yeni yönetim oluşturacaksın bu oluşturulacak yönetim en iyi şartlarda 25 gün sonra yetkili olacak, bu arada atı alan Üsküdar’ı geçecek daha vahim sonuçlarla karşı karşıya kalacağız.Sevsekte sevmemekte bu süreçte en mantıklısı Adil başkanın devam etmesidir. Hislerinde yapacağı kehrende olsa güçlü bir destek.vermektir.Bu kulübe başkan adayı olacaklar.mutlaka iyi bir ön hazırlığı olmalı oluşturulacak bütçe ve transfer planlaması yapmalı bunlar oldu bitti ile yapılamaz.

  1. Serdar dedi ki:

   Adil küme düşürdü. Bundan ötesi nedir acaba? 6 aydır herkes uskudari geçti. Bizden başka uskudari geçemeyen yok. Yeni başkan adayı tek olursa yapmak istediklerini divan yapmaya başlar. İllaki 25 güne de gerek yok.. ısine bak Adilin adamı…

   1. Cengiz dedi ki:

    Divan hangi yetkiyle hangi futbolcuyu nasıl bir pazarlıkla?Aklınızı başınıza toplayın.Ben ne Adil’ i tanırım nede adamıyım.Benim için varsa Malatya yoksa Malatya.Makamlar geçici Malatya kalıcı.Bana göre takımın düşmesinde sizin gibi hayata bakışlarında negatif olan insanların büyük payı var.Takıma yeni yönetim. ön hazırlık yapmadan gelirse paralıda olsalar sonuç hüsran olur.Ben 90’lı yollarda yönetimde bulundum rast gele yorum yapmıyorum.

    1. Serdar dedi ki:

     Malatya’da adilin kalmasını isteyen nadir insanlar var. Bunların çoğunluğu adilin akrabaları veya yönetimdekilerin akrabaları, yakınları.. Hiç kimsenin Adile tahammulu yok..Bu adam öncelikle transferlerden gelen paralara ne olduğunu, 60 milyon borcun nasıl oluştuğunu anlatsın. Adilin atacağı hiçbir adımı kabul etmiyorum. Tek yapacağı istifa etmek. Maçlar seyircili olursa o tribünde oturamaz. Taraftara yine saldırmaya çalışır..Sonucu ağır olur

 25. pasa44 dedi ki:

  Adil gitsin de kim gelirse gelsin!

  Adil, aynı teknik heyet ve kadroyla devam edeceğiz diyor.

  Adil, TFF ile ters düştü, bu sene reisin sayesinde yırttık

  ama adil kalırsa seneye kesin düşeriz. belediye ve

  siyasiler takıma el koysun yeter artık!

 26. Çavuşoğlu dedi ki:

  Adil emdiğimiz sütü Burnumuzdan getirdi Daha neyini savunuyorsunuz her transfer zamanı Bizlere Dokuz doğurtan kim Tv,lerden Borçsuz Kasası Dolu Bir Malatyasporun Duydukki Takımın Arabalarına kadar satan Takımın Bel direği oyuncularını sattı Bence Malatyayı sattı ve Takımı gırtağa kadar Borca sokan kim Birde Kalmış Durumlardan BİHABER Olan zavallılar Burda Adili savunuyorlar savunulacak hiç Bir olumlu yanı kalmamıştır Ben akıttığı onca yaşın vebalini Adilin Boynuna yüklüyorum ve yalnız da değilim Bu konudaTüm Malatyada Böyle Düşünüyor Birazcık gurur varsa hemen Terkeder Takımı.

 27. GARDAŞ dedi ki:

  Adam gibi başlık atmak zor değil. Bence habercilik yapın tetikçilik değil…

 28. Arif dedi ki:

  CEO dedikleri Başkan adayımızı tanıttığınız İçin teşekkür ediyorum.

 29. Mustafa dedi ki:

  Bildiğin ayranı bilmediğin yoğurda değişme. Gerekli tedbirler alarak şeffaf bir denetim mekanizması ve kamuoyunu aydınlatma gibi birçok tedbirlerle beraber eski başkanın güçlü bir yönetimle başaracağına inanıyorum. Adil Gevrek,i tanımam ama nankör olmamak gerek takımı nerden aldı nerelere getirdi. Unutmayın 2 ligden 1. Lige ordanda süper lige çıkış hikayenizi bunları bu adam ve sövüp saydığınız yönetim kurulu yaptı. Bu yılki başarısızlıkta en çok Adil Gevrek olmak kaydıyla Büyükşehir belediyesininde dahil olmak şartıyla herkesin az çok hatası vardı. L

  1. Ziya dedi ki:

   .Halen bozuk plak gibi aynı şeyleri söyleyip duruyorsunuz.Neymiş bu başkan süper lige çıkarmış.Senin o böyük başkanın aynı takımı sadece düşürmedi.Futbol camiasına bu takımı rezil rüsvan etti. Sen göz göre göre ayranlı suyu ayran zannedip içmeye devam et.Biz bilmediğimiz yoğurtu bildiğimiz ayrana tercih etmek zorundayız.Bu ayran değil başka birşey.

  2. hasan dedi ki:

   Seninki ozleme, bizimki yağsız ayran…belli ki yağlı kapıya tezgah acmissin kardeş, aynı yerden iki kere sokulmaya fırsat verilirse, bu takım Malatya’nın ortak değeri değil, birilerinin parasal operasyonlarını hesapsız kitapsız yaptığı bir aile şirketi olur…

  3. uğur türkan dedi ki:

   Mustafa kardeşim nasıl bir hayranlık besliyorsunuz anlamadım adil bey’e ayrıca uluısal medya’da bile değerli spor adamları,duayen diye tanımladığımız isimler bile adil başkan’ın çok ama çok başarısız özellikle bu sezon küme düşmesinde en büyük pay sahibi olduğunu söylerken sen ve diğer bazı arkadaşların bu şekilde savunması endişe verici !! Hadi her şeyi geçtim bırak malatyalığı falan futbol sever biri olarak insanın vicdanı sızlar.Ayrıca her sene tff küme düşen bir takımı lige geri almaz yani bu bir ışıktır,kurtuluş için yanan muazzam bir ışıktır ya bu sene kurtulacaz,ya da bir daha ki yıllar da bir daha üzüleceğiz bunu da bence elinizi vicdanınıza koyarak,bu sevginizi ,başkana olan bağlılığınızı takımla ve koca şehirle içselleştirmeyerek yaparsanız daha hakkaniyetli ve isabetli olacaktır.

  4. ahmet yılmaz dedi ki:

   sayın mustafa kardeşim hikmet karaman bi sezonda iki takımı düşürmüş adam ve adil beye gelince daha on maç var ligin bitmesine herkes bangır bangır bağırdı tehlike geliyorum dedi di bu adam umrunda olmadı giti sanki dalga geçergibi kemal özdeşi getirdi çok tepkş alınca giti hikmet karamanı getirdi bide sıkılmadan çıkmış pişkin pişkin hata yaptık diyor hatayı bile bile yaptın bilerk hemde sen bence malatya spordan başka şeyler peşindesin malatyala oynama lutfen ekibini al ve git

  5. Tarkan dedi ki:

   Allah aşkın savunmayın bu adamı yeter artık ne kadar sabit fikirli siniz yeniliğe biraz açık olun

  6. Serdar dedi ki:

   Adil gevreğin adamları ortaya cikmaya basladi. Düşme kaldırılınca yalakalar ortaya çıktı. Hoşgeldiniz..2 sene başarısı olan adamın 3 senedir yüzlerce hatası var. görmek istemiyoruz Adili..Nukta transferlerini alsın da gitsin..Başkanlık yapmak için bekleyen onlarca kişi var..

 30. Kerim Dayı dedi ki:

  Adil Başkan yine de en iyisi. Selahattin Gürkan başkan M. Ali Aydınlar ile iletişim kurup o nu ikna etsinler. Yoksa Adil Başkan yanına daha güçlü 5_6 kişi alarak devam etmeli. Macera aramanın zamanı değil.

  1. hasan dedi ki:

   Macera aramaz isen, iki sene üste küme düşen takım unvanimiz olacak, bu yönetim, bu takımı düşürdü, hiç mi kanına dokunmuyor kerim dayi

  2. Aşağışeherli dedi ki:

   Ben ne yamıştım yağmur yağar yarıklar tutulur her şey umutulur maşallah görüyorum yağmur yağmadan yarıklar tutulmuş her şey unutulmuş kerim efendi madem belediye hee şeyi ayarlıyor bu memlwkwr gevreğe mahkum mu başka adam yo mu memlkette devamlı aynı terane lige çıkardı mavalı çıkardıysa diüşürdü işi gücü rast gelsin nedir bu adil aşkı dayı

  3. Mehmet can dedi ki:

   Adil gevrek gitmezse seneye abbas kesin yolcu yazıklar olsun ki bu kentin vekillerinden önde gelenlerinden ses yok bu ne sahipsizlik soyulan bir kulüp olduğunu herkes biliyor ama kimseden ses yok

 31. Mehmet can dedi ki:

  İstanbul dan aldığım duyumlara göre arkasında Malatyalı büyük iş adamları var isim söylemem doğru olmaz güçlü bir yönetim oluşturuluyor Adil Gevrek güle güle

  1. 44 FFM dedi ki:

   gerçekse cok iyi bayram hediyesi olur

 32. Malatyalı dedi ki:

  Yav kardeşim habercilik yapıyorsunuz ama adam hakkında doğru düzgün bir bilgi yok. Bu adam neci birileri mi destekliyor yoksa kendi yönetim kurulunumu oluşturacak yönde kimler olacak. Bunlar la ilgili doğru düzgün bir haber yok. Yukarıda ki yazı anlaşılır değil. Bu adam la ilgili daha detaylı bir bilgi verseniz daha iyi olur. Sadece bir kurumda yönetici bunun gibi Malatya da çok üst düzey yönetici var. Eğer sadece bunun için ise İstanbul a gitmeye gerek yok

  1. hasan dedi ki:

   Kimler var mesela, üst düzey yoneticilkten şefliği, şube müdürlüğünü anlamıyorsun umarım…

  2. Sinan dedi ki:

   200.000 kişilik kurumda CEOluk yapan adamı diğer yönetici geçinenlerle çalışma. Şahıs şirketi kuran CEO’yum diyor. Az okuyun

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."