Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Balon Uçurup, Meşale Yaktılar ve Yıkmaya Başladılar

Gündem

03-11-18 04:51

Balon Uçurup, Meşale Yaktılar ve Yıkmaya Başladılar

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

TOKİ’Cİ  DE ŞAŞTI: “İLK DEFA BİR YIKIM TÖRENİNE KATILIYORUM!”.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği Malatya İnönü Stadı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi kararının ardından yıkım çalışmaları için statta tören düzenlendi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen törene; AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Emlak Daire Başkanı Dursun Baştürk, belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Emlak Daire Başkanı Dursun Baştürk, “Emlak dairesi olarak yıllardır Toplu Konut İdaresi’nin ihtiyaç duyduğu arsaları temin ederek, bu taşınmazlar üzerinde özellikle sosyal konut üretmeye alışmış bir insanım. İlk defa bir yıkım törenine katılıyorum. Yıkım deyince biraz garipseniyor, zorlanıyorsunuz ama Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla mülkiyetimizde olan bir yerin oraya tekrar iadesiyle üzerinde millet bahçesinin yapılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğumuz, gurur duyduğumuz bir tablo. Bu tablonun oluşmasında vekillerimizin, belediye başkanımızın büyük gayretleri var. Eski stat yerlerinin TOKİ’ye devri ve akabinde yeni statların yapılmasında Malatya’mızda, eski ve yeni yerlerin devri konusunda ilk imzalanan protokollerdendir. Malatya’nın böyle bir önceliği, güzelliği var. Diğer illerimizden eski statların yıkımı konusunda biz valiliklerimizle iş birliği yaptık, onlarla yazışmalarımızı yürüttük. Ama burada Büyükşehir Belediye Başkanımız dedi ki ‘Bu projede ben varım, bu işi biz yürüteceğiz. Halkımıza yapılacak millet bahçesini biz yapmak istiyoruz.’ Biz de elimizden gelen desteği veririz dedik. Burada 40 bin metrekarelik TOKİ’nin bir mülkiyeti var. Malatya’ya helali hoş olsun. İnşallah millet bahçesinin açılışında da bir araya geliriz” dedi.

AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise ‘Millet Bahçesi’nin Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Yeni güzelliklere adım atmak, bismillah demek üzere bir aradayız. Yıllarca Malatya’mıza stadyum olarak hizmet veren bu alanımızın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ‘Millet Bahçesi’ne dönüşümünün ilk adımını atıyoruz. Millet Bahçemiz Malatya’mız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da “Millet Bahçesi projesi, Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran öncesi Malatya’mıza bir hediyesidir. Malatya’mızı daha güzelleştirmek, geleceğe hazırlamak için mücadele ettik. Burası Malatya’mızın emektar stadyumu, burada çok spor müsabakaları gerçekleşti, öğrencilerimizin programları oldu, bizler burada birçok programlar yaptık. Ama şehrin gelişimine göre Malatya’mıza yeni bir stadyum gerekiyordu, bu çerçevede stadyumu da yaptık, şuan faaliyet gösteriyordu. Doğrusu burası TOKİ’ye verilmiş ve burada alış veriş merkezi yapılması planı vardı. Daha sonraki görüşmelerimiz ve Cumhurbaşkanımızın talimatıyla burası Millet Bahçesi’ne dönüşecek. Bu kompleks içerisinde bir stadyumumuz, kapalı spor salonumuz ve yüzme havuzumuz vardı. Yüzme havuzunu koruyacağız, çalışmaları yapıyoruz, eğer güçlendirme gerekiyorsa güçlendirme yaparak, bu bölgedeki kardeşlerimize hizmet edecek. Yine bu bölgenin yapısına göre bir kapalı spor salonu da ihtiyaç onunla ilgili de çalışmaları da ortaya koyacağız. Millet Bahçesi projesi Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak 112 acil eylem planımız çerçevesinde vermiş olduğumuz sözlerden birisiydi, bugün o sözümüzü yerine getirmenin de gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Malatya’ya kazandırılacak güzel bir hizmetin temelinin atıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu tür yerleri özellikle şehrimizdeki yaşanabilir yeşil alanların çoğaltılması konusunda Malatya iyi bir noktaya geldi. Tabi ki dünyada belirli standartlar var. Bu anlamda Malatya bu standartlara kavuşan iller arasında yer alıyor. Buranın Hürriyet Parkı’yla birleşmesiyle büyük bir alan Millet Bahçesi’ne dönüşmesinin başlangıcını yapmış oluyoruz. Malatya şuan devam eden parklarıyla, merkezdeki parkları devasa on binlerce dönüm kullanılabilir yeşil alanlar var. Bu anlamda Avrupa standardını yakalayan bir il konumunda. Malatya’da yerel kalkınmanın izlerini her yerde görüyoruz.”

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Malatya İnönü Stadı’nda 1978-1980 yıllarında 19 Mayıslarda ve maçlarda stada geldiğini ifade ederek, “O günleri hatırlayarak bugün yeni şeylerin temelini atmak üzere buradayız. Mehmet Kavuk, ‘buranın tarihi 1961’ dedi. İlk kez Malatya stadyumu 1961’de yapılmış ve üzerinden 57 sene geçmiş. Bu statta çok bayramları, maçları, programları geçirdik. Burası Malatya’nın birçok bayramını kutladığı, organizasyonlarına ev sahipliği yaptığı bir yer. Malatyaspor’umuz burada çok maç yaptı. Son sürece girdiğimizde Malatyaspor başkanlarımızdan Haşim Bey (Haşim Karadağ) buranın depreme dayanıksız olduğuna dair bir rapor geldiğini söyledi. Biz, test yaptırdık ve yıkılması gerektiğine o zamandan net bir karar oluşmuştu (Söz konusu inceleme sonucu iddianın aksine kapalı tribüne sağlam raporu verilmiş ve yeniden kullanılmaya başlanmıştı.- malatyahaber). Onun üzerinde biz Cumhurbaşkanımıza, ‘Malatya’ya yeni bir stat kazandıralım’ diye gittik. Cumhurbaşkanımız, ‘Malatya’ya yeni bir stat kazandıralım’ dedi ve şuanda uluslararası standartlara sahip yeni bir stadımız var. O statta Malatyaspor’da Süper Lig’de çok güzel top koşturuyor. Biz yeni stadı yapınca eski stadımızı TOKİ’ye devretmiştik. Bu stat zaten TOKİ’nin idi, burayı yıkıp para kazanmak üzere ya AVM yapacaktı ya da buraya rezidans yapacaktı. Buraya yeni binalar dikecekti. Malatya’nın tam göbeğinde yüksekliğini tasavvur edemediğim yüksek binalar olacaktı. Biz, bu stadın yerinin Malatyalıya ait 57 yıllık bir mekan olduğunu, bu hafızanın korunması gerektiğini, rezidans ve AVM’lere ait olmadığını söyledik. Kime söyledik, dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a söyledik. Milletin yanında yer aldığı gibi bir kez daha yer aldı ve ‘Burası Malatyalıların’ dedi. Biz burayı TOKİ başkanımızdan istedik. Cumhurbaşkanımız, ‘Malatya’ya Millet Bahçesi yakışır’ dedi ve Türkiye’de yapılacak Millet Bahçelerinden ilk sekizinden birisini Malatya olarak açıkladı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AKP Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ile Polat, Baştürk ve davetliler tarafından çalışmaların resmi olarak başlaması için hazırlanan butonlara basıldı.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

stad yıkım1

stad yıkım2

stad yıkım3

stad yıkım4

stad yıkım5

stad yıkım6

stadyıkım7

stadyıkım8

stadyıkım9

stadyıkım91

stadyıkım92

Subscribe
Bildir
guest
79 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
serkan

Türkiyede bir ilk başkanım yıkım töreni yeni bir hizmetleri yokki açılış töreni yapsınlar temel,ni sizin beş senedir altyapısını yaptığınız yeşil kuşağa sarıldılar inş bu onların yıkım töreni olacak allah aşkına başkanım il baş iki vekil birbüyükşehir baş kanı canlı yayında milletin gözünün içine baka baka yalan söylediler bir taneside diyemediki sayın gürkanın emeği çok alt yapısında yeşil kuşak projesini sayın r tayip erdoğan ve o zamanki baş bakan ahmet davut oğlu da bizzat bu beş kişininde olduğu ramada otelde yeşil kuşağı ve bu ve bu vekiller ve il başkanıda biliyor kimin projesi olduğunu ama ne acıdırki hiç biride isminizi telafuz edemedi aslında kurban olduğum allahım konuşturtmada yani isminizi söyletmedi o ağızlara çünki ozaman mütavazi olacaklardı sayın gürkan başlattı bizde devam edeceğiz diyemediler diyemezler allah yolunu açık etsin başkanım sen doğru ol eğri belasını bulur

realist

yahu arkadaş bu kadar yanlı haber olur mu.. Adamlar millet bahçesinin temeli sayılacak bir işe başlıyorlar siz haberi tersten okutuyorsunuz. Bir çok yorumcu arkadaşada bravo valla sanırsın statta doğmuşlar. Yenisi yapıldı beyle takım süper ligde oynuyor bilginize..

Eroll

Bu yıkım için törene katılanların ülkeye bir kuruşluk faydası olmuşmudur acaba sırf mevkileri için ülkemizin Cumhuriyetin kazanımlarını ayaklar altına alanlarsınız unutmayınki Cumhuriyeti sarsarsanız sizler birer hiçsiniz sonunuz Kargaşadaki müslüman ülkeler gibi olur.Onun içindirki rant için inönü ismi taşıyor diye yıkım için tören düzenleyenlere alet olmamanız gerekirdi,

Eroll

Çok yazık sırf İnönü adını taşıyor diye yıkımda tören düzenleniyor şunu bilinki sizin şu an ülkede rahat yaşamanızı Atatürk ve yol arkadaşı hemşerimiz İnönü sayesinde olmuştur.Şimdi kalkmışsınız amacı belli olmayanların yanında yer alarak suç işliyorsunuz birazda saygınız olsun ülkemiz için savaşanlar size bu vatanı bırakanlara.Kimki bu törende yer almışsa yazıklar olsun çok hüzünlü ibretlik bir durum..

Onur Y

Efsane stad yerle bir ediliyor buna seviniliyor.
Eğer stad olarak kalsaydı belki bizi onurlandıracak gururlandıracak futbolcular çıkardı. Bu yapılan tören amacı olmayan saçmalıktan başka birşey değildir.

Maksut

Koltuk sevdası insana neler neler yaptırıyor. Adamın elinde proje olmayınca ve projede üretemeyince yıkım işlerini insanlara icraat gibi göstermek zorunda kalıyorlar. Orada olanların hepsi acınacak durumda.

malatyalı44

Boşuna dememişler işi EHLİNE verin diye. Sonra muhtar dahi olamayacak insanlar utanmadan sıkılmadan aklınızla dalga geçerler ama üzülerek söylüyorum ki Malatya artık hakediyor.

Kerem44

Hayret birşey arkadaş yıkım için tören yapılmış gülmemek elde değil. Yeşil Kuşak projesini hayata geçirmek için çırpınan, didinen Selahattin GÜRKAN yok yıkım ekibi orada. Tabi ki yıkılacak fakat tören düzenlemek nedir şaka gibisiniz. Oy toplamak için nasıl gezeceksiniz çok merak ediyorum.

srt

Ooo buralar hep kayısı tarlasıydı yıkım tören haline gelmesi normal alisamiyen stadı yıkılırken onbinler gitti bir parca tas koltuk hatıra almak için o stadın mazisi var sonuçta ama sunu gördüm önce söküm yapılabilirdi koltuklar mesala demir aksam mesela koltuklar ilçe stadlarında kulanılabılr

bilo

BİR AVUÇ YANDAŞ..DUYANDA 5.KÖPRÜ YAPACAKLAR SANIR..VAH MİLLET VAH..HERŞEY TAMAM(İŞSİZLİK,ENFLASYON,DEVÜLASYON,YANDAŞLIK,ŞEHİR İÇİ OTOPARK SORUNU VS)MİLLET BAHÇESİ EKSİK..HAYVANAT BAHÇENİZİDEGÖRDÜK :))))))

Şerif Dereli

Bu proje Malatya’nın bu bölgesine hak ettiği değeri kazanmasına yardımcı olacak. Yılların semti bu bölge tarihe nicelerine tanıklık etmiş bir yer. Fakat çarşı ile bağlantımız olan Cezmi Kartay caddesi bu bölgeyi çarşıdan ayırarak geri kalmasına neden oluyor. Belli bir saatten sonra bırakın kadınları erkekler bile bu caddeden geçmekte çekiniyor. Pislik yuvası her şey var. Sürekli mekanların kapısında caddesi silahla, bıçaklar kavgalar. Asıl tartışmamız eleştirmemiz ve güç birliği yapmamız gereken konular bunlar. İsteyen alkolünü alsın eğlensin kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok fakat bu mekanlar çarşı göbeğinden alınıp daha müsait bir yere götürülsün bu bölgenin sakinleri de rahat etsin. Yıl içerisinde defalarca haberlere konu olan bir o kadarının da haberlere yansımadığını dile getirmek isterim. Yıkılsın yerine daha güzel tesis ve parklarında olacağı bir alan oluşturulsun. İtiraz niye?

size ne

DİKKAT EDİNİZ?
selaahadin başkan yok yıkımda yıkım yanı başında ama yok neden değere kıymet veren anıları bir çırpıda silmeyip düz mantıkla hareket etmeyen biri.bıraksalardı acık tribünü yıkıp diğer yerler kalıp hem spor alanı hem konser yeri hem amatör takımlar için muhteşem planları vardı.yazık olsun komedi gibi yıkımında reklamını yapıyorlar.İCRAAT YAPIN İCRAAT yeter 40 yıldır naptınız güzelim malatyaa YETER

behlül

Allah yardım ede size yazıklar olsun ya yıkım için tören mi olurmuş para çıksın masraf olsun da nasıl olursa olsun

Ülkem ve Malatyam

Reis kusura bakma Malatya yı kaybettiniz. Yazıklar olsun şucularla bucylarls hem güzelim şehri hem da üniversiteyi mahvettiniz. Biraz chp benzemeye başladınız galiba. Sonun başlangıcı. Ülkenin gerçek sahiplerini görmezden gelenlerin sonu hüsrandır.

cihat

HACI UĞUR POLAT BAŞKANIMA TESEKKÜR EDİYORUM.BU DÖNEMDE İNŞALLAH(YÜZDE 100) ADAYIMIZ OLUP DAHA GÜZEL HİZMETLER VERECEKTİR.TEŞEKKÜRLER.

Realist

Şakşakçılık yapmaya devam diyorsunuz yani. Öyle güzel hizmet ki bizim cebimizden çıkan paralarla yıkım töreni mesajlarını yağdırıyorsunuz.Sanki istihdam yaratacak bir proje açıyorlar. İşsiz kalınca da parktaki betonları yemeye başlarsınız. Ama önce kernek’ten başlayın. “Beton şehrin mutlu insanları” Cidden kafalar pırıl pırıl!

Selim

Yıkım Ekibi çok güçlü. Hadi hayırlısı

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 27 19 3 5 59 27 32 60
Galatasaray 28 18 4 6 55 23 32 58
Fenerbahçe 27 17 4 6 49 28 21 55
Trabzonspor 27 15 6 6 34 26 8 51
Hatayspor 28 13 7 8 48 35 13 46
Alanyaspor 27 12 7 8 41 27 14 43
Gaziantep FK 28 11 10 7 40 32 8 43
Fatih Karagümrük 28 11 8 9 43 37 6 41
Göztepe 27 9 9 9 37 32 5 36
Antalyaspor 27 7 14 6 25 30 -5 35
Sivasspor 27 7 13 7 31 32 -1 34
Konyaspor 26 8 8 10 33 31 2 32
Yeni Malatyaspor 28 7 10 11 35 39 -4 31
Kayserispor 27 8 7 12 22 32 -10 31
Kasımpaşa 27 8 5 14 30 43 -13 29
Başakşehir FK 28 7 8 13 30 45 -15 29
Çaykur Rizespor 27 6 10 11 31 44 -13 28
MKE Ankaragücü 27 7 5 15 31 45 -14 26
BB Erzurumspor 27 6 8 13 26 43 -17 26
Denizlispor 27 6 6 15 26 48 -22 24
Gençlerbirliği 27 5 6 16 22 49 -27 21

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...