Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Berat Albayrak’ın Üstü Malatya’da mı Çizildi?!

Gündem

10-11-2020 tarihinde yayınlandı.

Berat Albayrak’ın Üstü Malatya’da mı Çizildi?!

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pazar akşamı sosyal medyada yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki ilişkinin kopma noktasına gelmesini yorumlayan Halk TV Ekonomi Programcısı Emin Çapa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 25 Ekim’deki Malatya ziyaretinde yapılan bir toplantının etkili ve “son nokta” olduğunu öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Ekim’de, partisinin İl Kongresi’ne katılmak üzere Malatya’ya gittiğini ve ziyaret sırasında, iki AKP Grup Başkanvekili ve bir Genel Başkan Yardımcısı ile dar çerçeveli bir toplantı yaptığını belirten Emin Çapa, çok güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, AKP’li yöneticilerin “Sayın Cumhurbaşkanım, ekonomi çok kötü gidiyor. Fatura, Berat Bey’e değil doğrudan sizin üzerinize kalacak. Bu iş çok kötüye gidiyor; oylarımız düşüyor; bir çözüm bulun” dediğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlere karşılık cevap vermediğini, ancak gözlerini kapatarak başını salladığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Malatya’daki bu toplantıdan sonra “Berat Albayrak’ı istifaya zorlamak anlamına gelecek” adımlar attığını, bu adımlardan en önemlisi ve en sonuncusunun, eski Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı Merkez Bankası Başkanlığı’na getirmek olduğunu kaydeden Emin Çapa’nın anlattığı anekdot, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Albayrak arasındaki gerilimi Malatya’daki toplantıda konuşulanların güçlendirdiği anlamına geliyor.

“Ekonomi kötüye gidiyor, bu iş size dayanacak, oylarımız düşüyor”

Halk TV Ekonomi Programcısı Emin Çapa, kendine ait Youtube kanalında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında, Albayrak’ın istifasıyla sonuçlanan gerilimli son günlerin kilometre taşlarından birisi olarak nitelendirdiği Malatya’daki toplantıya ilişkin olarak şunları anlattı:

“25 Ekim’de AKP Malatya İl Kongresi yapılmış. Malatya İl Kongresi sırasında iki AKP Grup Başkanvekili ve bir Genel Başkan Yardımcısı, Malatya İl Kongresi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a demişler ki, ‘Bu iş çok kötüye gidiyor. Fatura sadece Berat Albayrak’ın üzerine kalmayacak, bu iş doğrudan sizin sorumluluğunuz olarak görülecek. Doğrudan siz sorumlu tutulacaksınız bu ekonomik gidişattan. Bu iş size dayanacak, oylarımız düşüyor; çok kötü bir yere gidiyor’ demişler… Cumhurbaşkanı da hiçbir şey demeden, sadece gözünü kapatıp başını sallamış. Bu anekdot bize çok önemli bir şey söylüyor”.

“AKP Malatya Kongresi’nde perde arkasında yaşananlar son nokta oldu”

Emin Çapa, Youtube kanalındaki bu anlatımlarından sonra, twitter hesabından da partisinin İl Kongresi için Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın partideki kurmaylarıyla Malatya’da yaptığı toplantının, Berat Albayrak’ın istifasına giden yolda “son nokta” olduğunu yazdı.

Emin Çapa, twitter mesajında, “Sayın Naci Ağbal’ın atanması işaret fişeğiydi. Sayın Albayrak ile Sayın Ağbal arasındaki meşhur kavga sonrası bu atama, çok önemli göstergeydi. 25 Ekim AKP Malatya Kongresi’nde perde arkasında yaşananlar son nokta oldu” dedi.

Güler HAZAR- malatyahaber.com

cumhurbaskanierdogan albayrak

emincapa

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
38 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Eğitimci

Bu iş birilerinin rant aracı oldu bir bakan gitti diye dolar 700 lira düşer mi veya bakana bağlı yukselermi anlamış değilim al doları 6 liradan çıktı dolar 8,50 ye bozdur tekrar düştüğünde yeniden al oturduğun yerde kazan parayı Rahmetli Erbakan hocamin ekonomi danışmanı sayın Osman Altuğ hocam bu duruma üç kağıt ekonomisi diyor bir dövizi yükselt düşür bir faizi yukselt düşür bir borsayı yükselt düşür üretim olmadan birilerinin cebinden al diğerlerine aktar esasında bu durumun ana sebebi bu sene bütçede 240 milyar açık olması 200 milyara yakın borçların faiz ödemesi pandemiden dolayı vergi gelirlerinde azalma yeterli turist gelmemesi birde hasta garantili hastaneler yolcu garantili havaalanları yol köprü ve tünellere yapılan odemelerdir kısacası gelirimizin üzerinde harcama yapmamız denk bütçe olmamasıdır diyorum.

alperen

Sayın Cumhurbaşkanımız bir şey demeden kimse kafasına göre hareket edemez. Öncelikle makama ve devlete saygı önce gelir. Berat bey illa o koltukta oturacak diye bir şey yok. Görevler gelip geçicidir.

XXX

ama yalakalık geçmiyor. marketlerde fiyatlara bak anlarsın.

Malatyalı

Kriz miriz yok. İnsanlar aç değiller açgözlüler ve doyumsuzlar. Lüxlerinden ödün verecekler diye ödleri kopuyor. Kimse aç değil.şükür yok. İsyan çok.

Kriz yok herşey güzel evet

Kriz yok mu, sıvı yağ kaç para, havayla mi besleniyorsunuz siz kardeşim? Bi manava markete bak, yağ, bakliyat, et, yahu 4.5 litre en dandik sıvı yağ 50 lira, tuvalet kağıdı 50 lira olmuş! Gözünüzü acın biraz, tamam altını çöpe atsan da altın da, o çöp koku yaparsa altına bisey olmaz sa sen nefessiz kalırsın..

Malatyalı

Ekonomi kötü ise çöplerden yerlere taşan ekmeğe ne demeli. Bir insan Allahsız ola ki ekmeği çöpe atsın. Ondam sonra kriz var. Allah belamızı veriyor daha ne olsun.

Ali

Nasılsan öyle yönetilirsin…

Malatya sevdalısı

bir kesime göre kriz filan yok ama bir kesim varki çok perişan rahmetli Özal’ın ortadiregi yok oldu yani durumu iyi olanlar ve yoksullar kaldı yollardaki araçlara leblebi gibi satılan 500 bin liradan başlayan dairelere lux restoranlara bakıyorum kriz yok diyorum ama ordan ayrilip kenar mahalleleri geziyorum yokluk halkın damarlarına işlemiş orta direk yok olmuş gitmiş.

44beydagı

Toki taksitleri olmus 2.000 kusur neyın ekonomisi neyın dar gelırlısı bu toki taksıdımı verelim acmı kalalım anlamıs degılım asgari ucret alan biriyim buyurun gelin 500 TL ile gecının görelim

Bynedim

Bu olayıda bu şehire mal etmeyin be bu şehir doğunu en büyük köyüdür

Fahri

Bu ülkede siyaseti bir kişi yapıyor. Herşeyi Erdoğan yönetiyor. Arada makamlara oturanların fotografı değiştiriliyor. Ortamın gazı alınıyor. Hepsi planlı ve göstermelik.

lazım

Valla Malatya’da oyların düşmesinin sebebi berat albayraktan önce sayın milletvekillerinden kaynaklanıyor bence her seferinde kızgın olsak bile sayın Cumhurbaşkanımızın gelip konuşmasıyla yelkenleri suya indiriyoruz .

Malatya44

Vallahi hiçde öyle olmuyor demekki siz aylık 10 bin TL maaş alıyorsunuz arabanız su yakıyor çocuğunuz ekmek soğan yiyor diğcemde onlar bile artık zor alınıyor elektrik doğalgazdan da muafsınız anlaşılan

Ali

Tasını tarağını toplayıp, ceketini alıp gitti. Ne oldu. Bakın burası çok önemli. Olan bizim gibi emekliye, memura, esnafa, çiftçiye, işsize, geçim derdinde olana oldu.

Ali

Aslında kendi açımdan bu olayın özetini şuraya yazardım ama kimse yayınlamaz. Ama şuraya yeni bi deyim üfüreyim “kibrit çöpü denizde anca kendini yakar”

ali

adam yüzde yüz develüasyonla final yaptı ..rezervide sıfırladı..bravo

Okan

Eline sağlık elinden gelenin fazlasını yaptı.

mlx

Damat beyi bakan yapması,sayın erdoğanın yaptığı en büyük hataydı zaten.dava dava deyip sonra da damadını bakan yapması,davayı göstermiş oldu.

Ali

Bu haberle malatyalı siyasetçiler kendilerinden uyuz olmuştur.

Alper tunga

He he erdoğan karakter itibari ile öyle birisi değil istifaya zorlamış mış , bütün bakanların istifa mektubu Cumhurbaşkanı nın kasasında erdoğan istifa et der oda istifa eder ve konu kapanır

mlx

Ve bunun adıda başkanlık sisteminde demokrasi

Okan

Nerde demokrasi var hangi Ülkede

ABDULLAH

Malatya milletvekilleri ve belediye başkanlarından çok memnunuz. Keşke diğer illerin ki de böyle olsa!
O zaman ülkede sorun kalmaz.Çünkü bizimkiler hiçbirşeyi sorun etmiyorlar. Malatya bunların elinde geleceğini kaybetti!

Murat

O yazdığınınz istifa mektupları eski Türkiye devrinde kaldı. Nereden biliyorsunuz mektup falan olduğunu, sizin yanınızda mı almış Reis…VeSSelam…

berk

reisim 2023 e kadar albayrak kalsaydı senin oyun bayağı düsecekti ama erken ayıktın 5 lt sıvı yağ 2 ay içinde 22 tl zam geldi senin ekmekinde keremet varmış

Rami

Ne oldu biliyormuşsunuz başladığımız yere donduk ve Akp kendi kendini bitirdi

Türkiye sevdalısı

Büyütülecek bir şey yok makamlar milletindir gelinir millete hizmet edilir zamanı gelince gidilir bizde ise alışmışız bir makama gelince bunlara sivil toplum kuruluşları dahil gideceğimizi hiç aklımıza getirmiyoruz her görevden alinmanin altında bir şeyler arıyoruz bunlar nöbet degisimidir benim onemsedigim konu görevi kamuoyunu bilgilendirmek olan televizyon ve gazetelerin bir kaç tanesi dışında hiç birinin 24 saat bu çağda bu istifa olayını görmedik duymadık bilmiyoruz diyerek bizleri habersiz birakmalaridir yani basının tavrı hiç hoş değildi bizi 24 saat bilgisiz bıraktılar gecmis yıllarda 3 gazete alan birisi olarak şu anda bir tane bile almıyorum.

Mustafa

Aile içi bir tartismayi bu derece dillendirmek,basinin değil dedikoducu insanların görevidir,kanımca …

Ahmet

Aile içi tartışma mı beyfendi bu aile şirketi değil farkındamısısınız bilmiyorum ama ???

fatih

Bizim vekillere bld başkanlarına helede yesilyurt bel bsk sorsan her şey çok güzel hesap soran yok kesinlikle bu iyi günlerimiz akp verdiğim oy malatya milletvekillerinin bld başkanlarının burnundan gelsin

erkan

Devamlı yalan haber yapan bir tv kanalının iddiasını haber yapmayın

kündübekli

Hangi kanalının haberini yapacakti ahaber mi kanal d show mu trt mi uyuyun siz uyuyun iyi uykular

kündübekli

Devamlı yalan haber ne güldüm ya demek ki sen de ara ara ahaberin alamanya haberlerin den bıkıp bir ki tane olan muhafet kanallarına bakaysun

Ahmet

Öyle bir kanalı referans alarak haber yapıyorsunuz ki.İnanılır gibi değil.

Sehitfevzi

Ekonominin kotuye gittigini hepimiz goruyoruz.esnafa faizsiz kiredi denildi esnaf kefalet araciligiyla cektim parayi ilk taksidini odedim bin lira faiz.halkbank daki arkadasa diyorum sen sifir faizsiz dedin.40 yasindayim faiz hic yemedim yedirmedim.hile hurdaylan gemi biyere kadar yurur.sehitfevzi mahallesi 5 aydir pembe diziye döndü her bolumde baska hikaye.

Mehmet Çalışkan

Üstünü kimse çizmedi, görevden affını da istemedi. Sosyal medya hesabından ben bu görevi bırakıyorum diye yazdı. Aslında geç bile kalınmış bir olaydi. Cumhurbaşkanı affını kabul etti gibi ifadeler de doğru degil.

mlx

Devlet adabını,erkanını bilmediği buradan belli sayın damadın.hiçbir bakan,bakan olduğunu sosyal medyadan öğrenmemiştir.sosyal medyadan istifa nedir.

Kriz yok herşey güzel evet

Bu noktaya benden başka birinin de takıldığını gördüğüme sevindim. Çok ilginç olaylar yaşıyoruz. Bence herkes kendini online eğitime çok kaptırdı, bu nedenle online etmiş olabilir ?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...