Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Bu Sözler Kabul Edilemez”

Gündem

10-07-2020 tarihinde yayınlandı.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erol Karaaslan, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Tuncel’in, koronavirüs salgını sürecinde, Sağlık Bakanı’nın şahsında sağlık çalışanlarının toplum nezdinde değer kazanmasını “potansiyel tehlike” olarak nitelendiren sözlerine sert tepki gösterdi ve “Bu sözler kabul edilemez” dedi.

Doç. Dr. Gökhan Tuncel,  Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM)’nin Yotube hesabında yayınlanan “Salgın Sonrası Siyasal Beklentiler” başlıklı konuşmasında, “Sağlıkçıların yükselen bir değer haline gelmesi söz konusu. Bu, iyi bir şey mi kötü bir şey mi? Valla, değer çok fazla artarsa kötü bir şey”  demiş ve  “Böyle bir değer yükselmesinin potansiyel bir tehdit olduğunu da bilmemiz lazım” şeklinde konuşmuştu.

Pandemi sürecinde, başta çocukları olmak üzere aile bireylerini aylarca göremeyen, evlerinden ayrı yerlerde ikamet etmek zorunda kalan ve salgında canla başla çalışarak Covid-19 hastalarının şifaya kavuşması için mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik bu skandal sözlere, Malatya Tabip Odası sert tepki gösterdi.

“Hekimler siyasi – politik konulara malzeme yapılamaz”

Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Erol Karaaslan, bu sözlerin, yüksek bir moral ve motivasyona ihtiyacı olan hekimlerin siyasi – politik konulara malzeme yapılması anlamına geldiğine dikkat çekerek, İnönü Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı Gökhan Tuncel’in sözlerini “Talihsiz bir olay” olarak niteledi. Dr. Karaaslan, “Yüksek bir moral ve motivasyona ihtiyacı olan hekimlerimizin siyasi politik konulara malzeme olması talihsiz bir olaydır” ifadelerini kullandı.

Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Erol Karaaslan, Gökhan Tuncel’in sağlık çalışanlarına yönelik ithamlarının kabul edilemez olduğuna vurgu yaparak, “Yapılan açıklamayı kabul etmediğimizi bildiriyor, bu tür açıklamaları yaparken daha hassas davranılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“Hekimlerimiz yeminlerinin gereği olarak siyasi ayrım yapmadan halka hizmet ediyor”

Covıd-19 pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının fedakârlıkları ve bilimsel alandaki yeterlilikleriyle Türkiye’de Covıd-19 salgınının kontrolünde önemli rol oynamış ve Türk Milletinin gönlünde taht kurduğunu hatırlatan Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Erol Karaaslan, hekimlerin tek düşüncesinin, siyasal ayrım başta olmak üzere hiçbir ayrım yapmadan vatandaşa hizmet olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

“Bir yerel basın organında bir bilim insanına dayandırılarak verilen ‘Sağlıkçıların Değerinin Yükselmesi Potansiyel Tehdit’ başlıklı haberde yükselen değer olarak sağlıkçıların politize olmasından bahsedilmektedir. Hekimlerimiz yapmış oldukları yemin gereği hiçbir hastanın siyasi görüşüne bakmadan hizmet ederler. Sağlıkçıların yükselen değer haline gelmesinin potansiyel tehdit oluşturduğunu söylemenin maksadını aşan bir ifade olduğunu düşünüyoruz. Yüksek bir moral ve motivasyona ihtiyacı olan hekimlerimizin siyasi politik konulara malzeme olması talihsiz bir olaydır”.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

FOTO: Dr. Erol Karaaslan

erolkaraaslan tabip

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
kaan

Yazıklar olsun, bilim ve bilim adamlığıda siyasetin oyuncağı olmuş,bunlarmı gençlere ders verecek,bilim öğretecek…………………………

KEREM

Haberin altındaki yorumları okuduktan sonra bir de Gökhan Hoca’nın İnönü Üniversitesi web sitesindeki sayfasına bakayım dedim. Hani, yorum yazan bazı arkadaşların yere göğe sığdıramadığı ‘Gökhan Hocamız gerçekten bu övgüleri haketmiş mi?’ diyerek… Baktım ve gördüm ki, Gökhan Hocamızın bütün dünyası, ancak BİLSAM’da yayınlanabilen yayınlarla sınırlı. Tümü kendisine ait tek bir kitabı var ve bu kitap BİLSAM tarafından yayınlanmış. Gökhan Hoca’nın öğrencilerinin dışında başka kimsenin bu kitaptan haberi var mı bilmiyorum. Diğer kitap çalışmaları ise 3-5 ortak yazarlı kitaplar ve bu kitapların içinde bölüm yazarlığı yapmış. Bir de başkalarından toplanan makalelerden oluşan kitabın editörlüğü. Makalelerinin büyük çoğunluğu, BİLSAM’ın dergisi yani yerel bir derneğin dergisi olan Birey ve Toplum’da yayınlanmış. Tabii bunları küçümsemiyorum ama yorum yazan bazı arkadaşlarım Gökhan Hocamızı siyasetin allame-i cihanı gibi takdim etmeleri, sağlıkçı kardeşlerimize karşı ortaya attığı ağır ithamları savunmaları, İnönü Üniversitesi’nin Gökhan Hocamız sayesinde dünyanın en iyi 50 üniversitesiymiş gibi mangalda kül bırakmayan tavır sergilemeleri gerçekleri ters yüz etmekten başka şey değil. Ha bir de, Gökhan Hocamızın kaç kongre, kaç sempozyum kaç panelde yer aldığını öğrenin diyorlar ya… En çok da ona gülünür… Kongrelerin, sempozyumların suyu çıktı arkadaşlar. Gökhan Hocamızın konusundan bağımsızı söyleyeyim, Kongreler, sempozyumlar artık birer ticari faaliyete dönüştü neredeyse. Aynı günde 3 hatta 4 sözde bilimsel kongre, sempozyum düzenleyen proflar, akademisyenler var bu ülkede, Malatya’da. Bu akademisyenler, kongre ve sempozyum düzenlemeyi neredeyse geçim ve daha fazla zenginleşme aracına çevirmiş durumda. Bunları da hemen cv’lerine ekliyor, sayfa artırıyorlar. Bu nedenle, kaç kongre kaç sempozyum sorusu anlamsızdır. Önemli olan nicelik değil, niteliktir. Yayınlarınız dünyada ne kadar atıf aldı, atıf sıralamasında nerelerdesiniz? Bilim dünyasına somut olarak ne kattınız? Bilimsel düzeyi, ancak BİLSAM tarafından yayınlanabilecek evsafta olan yayınlar ile evrensellik, bilimsellik olmaz. BİLSAM’la ve o vizyonla (!) olsa olsa, somut biçimde yaşıyoruz; önce Mehmet Koç’un Gelecek Partisi Malatya İl Başkanlığı, ardından İbrahim Gezer’in Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyeliği, en son da Muhasip Üyeniz Onur Güneş’in Deva Partisi Malatya il Başklanlığı için atlama taşı olabilir… Artı, bir de Gökhan Hoca’yı son derece düzeyli ifadelerle eleştirenlere karşı, “Gökhan Hocanın çeyreği bile olamazsınız” gibi küstahlaşmış ifadelerle trollük yapanların, düzeyli eleştirilere cevap verebilme konusunda yaşadığı kifayetsizliği ve düzeysizliği dışa vurmaya yarayabilir.

Denizhan

Kerem Bey ezber bozmuş. Gayet bilimsel , belgeli , kanıtlı bir cevap vermiş. Troller okusun da hiç değilse bir kaç kelime öğrensin

Can

Gökhan hoca kendi açıklamasını yapmış bulunup düşüncesini açıklamış. Yorum takdiri insana özgü ve olması gereken bir durumdur. Yorumlamalıyız ki olay ve olgulara bakışımızı çoğaltalım. Zannederim ki çatışma olan kısım hocanın lafının belli kısmının almanın bir sonucu. Tümel olarak değerlendiriniz. Şahsın sözleri çarpıtılmamalı.

Sbky

Arkadaslar oyuna gelmeyin iyidir kötüdür savunma yapamam alanında uzman bir Siyaset bilimci , dünyanın gündemi olan Covid-19 ile siyaset ilişkisini açıklamış ki bu gayet normaldir . Asıl sorulması gereken soru şu ! Neden Mayıs ayında kimsenin sesi cikmazken hiç alakasız bir şekilde adına karalama kampanyası başlatıldı ? (!!)

Vatandas

Sayın dekan yardımcısı önce Malatya ekonomisine ne katmış,proje yapmış mı acaba?
Potansiyel tehlikeymiş.Neyin cekememezliği
Iktisatcılar bilirki tıpçılar onlardan daha iyi matematik yapıp,o fakülteyi kazanıyorlar.Kedi erisemedigi ciğere murdar dermiş.Haydi herkes işine baksın

seyfettin

her mesleğin bir değeri var ancak en değerli meslek hocanın iyi biliği gibi bu dönemde yalakalık yapmak.

Hacı bey

Sağlıkçılar zaten ülkeyi yönetmeye değil insanları yaşatmaya talipler
Hiçbir siyasiye tehlike oluşturmaZlar
Ayrıca adam haklı bir dönem hukukçular bir zaman askerler vesayetçiler bu gücü tehlikeli bir şekilde kullanmışlardı

Malatyalı

Neden Gökhan hocayı destekleyen yorumları bir bir siliyor da muhalif yorumları yayınlamaktan imtina etmiyorsunuz. Taraflı habercilik böyle bir şey işte
EDİTÖR: Hepsini siz yazdığınızdan ve birini savunma adına, bu ülkenin bazı hassasiyetlerini, bugün de diğer tarafa karşı, eleştirdiğinizden çok daha beter uygulamalar olduğunu görmezden gelerek, büyük bir sorumsuzlukla kaşımaya kalkışmanızdan olmasın! Yayındaki diğer yorumlar da ortada, G.Tuncel’i destekleyen birçok yorum var.. Bu dediğiniz doğru olsaydı, onlar da yayınlanmazdı..

Ramazan

Editörden malatyaliya kapak sesi geldi …

öneri

Tencere boş olunca kapak sesinden de anlamaz.

öneri

Editörün açıklamasını ANLADIN MI?

Cumali

Bu Gökhan Tuncel zannediyorum geçmişte üniversiteden bilimsel yeterlilikle ilgili bir sorun nedeniyle gönderilmişti. Sadece malum grup dayanışması saikiyle, ilişkilerle Cemal Akın döneminde belediyeye aldılar. Belediye döneminin de hiç parlak olmadığı biliniyor. MOTAŞ Genel Müdürlüğü çok sıkıntılıydı. Yaptığı yanlışlar nedeniyle mahkemelik konular vardı. Muhtemelen sicilide sıkıntılı olduğu için Çakır’ın ikinci dönemi başlarında, rektör de değiştiği ve kendi meşrebine uygun bir yönetim geldiği için yeniden üniversiteye döndü. Ancak her nedense, üniversiteye bir kurumdan geçiş olarak değil, açıktan atandı ve böylece belediyedeki sicil dosyası da üniversiteye götürülmedi. Bu niye yapıldı bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum. Üniversite, scil dosyasını neden istemediğini, açıktan atamayı tercih ettiğini açıklamalıdır. Son dönemde BİLSAM’ın, Meşale’nin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmişti.Birde buna sahip çıkanlara bakın, genellikle Meşale, Bilsam ağızlarıyla yapılmış yorumlar. Kızılay dönemi buun için en parlak dönem oldu. Orada doçentliğe terfi ettirildi fakülteye dekan yardımcısı yapıldı. Tıp kökenli olan, ancak üniversitenin sadece görünürdeki rektörü olduğu ifade edilen, aslında bir grubun etkisiyle üniversiteyi ‘etkisiz’ bir şekilde idare ettiği öne sürülen Ahmet Kızılay döneminde tıpçılarla ilgili bu lafları söylemesi çok ironik. Tıpçı rektör, üniversite döneminde sadece tıp fakültesinin karaciğer nakli, onkoloji hastanesi gibi kendisinden önce başlatılan konuları ve bunlarla ilgili güncel gelişmeleri sahiplenmek dışında hiçbir başarısı olmayan Rektör Ahmet Kızılay’ın, kendi meslektaş grubuna yönelik laflara karşılık halen ses çıkarmaması üniversitede gücün kimin elinde olduğunu gösteriyor. Diğer yandan bu şahsı çok yakında profesör, hatta kızılay gelirse rektör yardımcısı, genel sekreter veya dekan bile yaparlar, buna da Kızılay’a imza attırırlar o da kapağı olur işin. Yakışır bu ekibe.

Zafer

Çok doğru.kadro için insanları bilsama gönderdiklerine şahidim. Kul hakkını unuttular. Bir işe yaramıyorsan farklı meslek gruplarını da kıskanmayacaksın. İşine bakmayıp sağlıkçıya sataşmak nedir,!? utanç verici!!!

mustafa44

Bilimsel yeterlilikten değil İslami kimliğinden dolayı 28 Şubat post modern darbesinin kurbanı oldu. Bilsamı günahım kadar sevmem ancak Gökhan Hoca beyefendiliği ile müsemma bir insandır. Bu ifadeleri talihsizce sarf edilmiş ifadelerdir. Tez zamanda bu konuyla ilgili bir açıklama yapacağını temenni ediyorum…

hacı

İyiki özel hastaneler var

Ali

Eğitimci cevap ver çarpıtma Malatya’ya Türkiye ye ne katmış Gökhan hoca

Eğitimci Malatyalı

İnönü Üniversitesinin sayfasına gir bak bakalım hoca kaç tane kitap yazmış kaç uluslararası makale yazmış bunlarla üniversitesinin katma değerini artırmış kaç konferans kaç kongre düzenlemiş. Tabi ya, sizin için bunlar karın doyurmaz cahille sohbeti tam olarak bu sebepten kestim

TACETTİN

Ben niye yayınlarını göremedim YÖK akademikten? Aç Bi sen bak sonra da bize haber ver 🙂 safız ya biz de

KEREM

Eğitimci Malatyalı arkadaşım, İnönü Üniversitesi sitesinde Gökhan Hoca’nın sayfasına girdim, baktım. Yere göğe sığdıramadığın Sayın Gökhan Hoca’nın bütün yayınları Bilsam’dan çıkmış. Bütün vizyon, AK Partili belediyelerden ekonomik destek gören bir STK görüntüsü veren BİLSAM ile sınırlı yani. Bu kadar övdüğünüz yayınlar neden sadece BİLSAM dergisi Birey ve Toplum’da yayınlanabilecek düzeyde? Gökhan Hoca’nın tümü kendine ait tek kitabı var ve o da BİLSAM tarafından yayınlanmış. Diğer birkaç kitap ve çok sayıda makale de 3-5 kişinin ortaklaşa yayını. Tek kitabın dışındaki diğer kitapların hepsinde bölüm yazarlığı yapmış. Makallerinin çoğu da yine ortaklaşa yazılmış ve Malatya’da BİLSAM dergisi Birey ve Toplum’da yayınlanmış makaleler…. Bütün vizyon, bütün dünya BİLSAM yani. Peki BİLSAM ne? Önce Mehmet Koç’a Gelecek Partisi İl Başkanlığı için, daha sonra da Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi İbrahim Gezer için, en son Muhasip Üyeniz Onur Güneş’in Deva Partisi Malatya İl Başkanlığı için siyasete atlama taşı olarak kullanılan ve STK olduğu iddia edilen ama STK felsefesinden bihaber bir örgütlenme… Hepsi bu…Yani yanlışını savunmakla kalmayıp bir de cevap veremediğiniz kişileri cahil olarak nitelediğiniz kişilere saldırırken, bütün dünyanızın BİLSAM fanatikliği olduğunu da bilin.

Ateşbey

Kesinlikle katılıyorum Gökhan hocaya. Doğru bir tespit. Kusura bakmayın ama hastaneye düşenler bilir, hasta ve hasta yakınlarını hor ve hakir görme aşağılamanın alası yaşanıyor. Allah düşürmesin. Kimseye şikayet bile edemiyorsunuz. Etseniz de boş…

Malatyaya sevdalı

Gitme sende kardeşim hastaneye bitkisel çözümler var. Bilim işi boş en iyisi bitkisel çözüm 🙂

Vahap Orakcı

Vatan savunmasında şehit olan askerlerimiz de askerlik mesleğine şeref katıyorlar. Milletçe minnettarız.
Korona döneminde kendi sağlığını ve ailelerinin sağlığını riske ederek çalışan hekimlerin itibar kazanmalarını riskli gören akademisyenlere hastalanmamak için varsa kendi hocalarından yoksa Cüppeli hocadan dua yazdırmaları bir çıkış yolu olabilir. Yoksa istemeyerek de olsa itibar kazandırabilirler.
Allah muhafaza yıllardır ayaklar altında olan hekimlik saygınlık kazanırsa bir kesimin ruh sağlığı bozulacak.

Malatyalı Eğitimci

Doktorlarımız ne kadar değerliyse Gökhan hocamız da bir o kadar Malatya için büyük bir değerdir. Bu sözleri kötü bir maksatla söylemediğine eminiz

Mustafa

Gökhan hocan Malatya’ya ne katmış sayın eğitimci? Bize somut bir örnek verebilir misin? Bilsamcı olmak dışında ne özelliği var? Söyleyebilirsen biz de öğrenmiş oluruz.

Malatyalı Eğitimci

Emin ol senin gibi itibar suikastçilerinden, elinde tuzlukla koşanlardan daha cok hizmeti vardır. Yarım yamalak bilgilerle birini linç etmekten ne keyif alıyorsanız

Mustafa

Bir bilim adamını sözde savunuyorsun ama düzeyin çukur… Hem Malatyalı hem eğitimci olduğunu iddia ediyorsun ama eğitimden gram nasibini almamışsın, çünkü düzey çukur… Tuzluk işlerini çok iyi biliyorsun ki, bir bilim adamını bile savunmak adına yazdığın ikinci cümlende tuzluk muhabbeti yapıyorsun. Tuzlukla yaşayanlardansın ki bir üniversite – akademi tartışmasında kullanabildiğin tek argüman “tuzluk”. Tuzluk sizin işiniz.

Mac

Akademisyen yorum yapmış ne var bunda hemen prim yapın, Gökhan hocaya kasti yapılan birşey olduğunu düşünüyorum adamı kötülemeyin

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...