Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

“Burada Teleferik Projesini Uygulayacağız”

“Burada Teleferik Projesini Uygulayacağız”
 • 17.09.2020

Çırmıhtı’ya tepeden bakan hâkim bir noktada bulunan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin temel atma töreni sosyal mesafe kuralları altında gerçekleştirildi. Şahintepesi’ndeki inşaat alanında gerçekleşen temel atma törenine; AKP MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi ve Öznur Çalık, AKP Milletvekili Hakan Kâhtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, AKP Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AKP Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya ve Mahalle Muhtarları katıldı.

“PROJEMİZ, MİMARİ YAPISI VE HİZMET ALANLARIYLA BÖLGEYE FARKLI GÜZELLİKLER KATACAK”
Yeni dönem vaatleri arasında yer alan Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerini 37 dönümlük alanda hizmete sunacaklarını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Bölgemizin turizm potansiyelini hareketlendirecek hizmet alanlarına ve mimari yapıya sahip Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerimizin temel atma törenimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum.Tarihi ve medeniyetiyle farklı zenginliklerini içerisinde barındıran Kadim Çırmıhtı’mızın daha fazla tercih edilmesi, görülmesi ve yakından tanınması adına başlattığımız ‘Yeşilyurt Kentsel Tasarım’ ile ‘Lezzet Vadisi’ projelerimiz birbirinden değerli yatırımları içerisine almaktadır. Çırmıhtı’mızın doğal güzelliklerine tepeden bakan bir noktada bulunan, geçtiğimiz dönemlerde düğün salonu ve sosyal tesis olarak vatandaşlarımıza hizmet veren Şahintepe’sini vizyonel ve bölgemize değer katan bir projeyle baştan aşağıya yenileyerek turizm merkezine dönüştüreceğiz.

Sürekli gelişim, sürekli yenilik ve sürekli değişim ile başlattığımız dev yatırımlarımızdan bir tanesi olan bu projemiz bizim seçim vaatlerimiz arasında yer almaktadır. Fırat Kalkınma Ajansıyla yapmış olduğumuz fizibilite çalışması sonucunda Şahintepesi ile Gedik Sosyal Tesislerimiz arasında teleferik ve zimplank projemizin birinci aşaması ise tamamlandı, yap-işlet-devret modeliyle burada hem teleferik hem de zimplank projesini uygulayacağız. Burayı ailelerimizin çocuklarıyla birlikte gelip keyifli zaman geçirebilecekleri özel bir bölgeye dönüşecektir. Dağ kızağı alanından akvaryumuna, sosyal tesislerinden su topu havuzuna, yöresel ürün satış ve tanıtım alanlarından peintbal alanına kadar toplumda farkındalık yaratacak değerli bir eseri Yeşilyurt’umuza kazandırmış olacağız. İlçemizde sosyal tesis anlamında yakaladığımız çıtayı böylesine değerli bir projeyle daha iyi noktaya taşımayı hedefliyoruz. Bölgemizin sosyal ve doğal kimliğine artı değerler katacak olan bu projemizi tamamlayıp hizmete sunduğumuzda yerli ve yabancı turistlerimizin buraya akın edeceklerine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

“BELEDİYELERİMİZİN HİZMET YARIŞINA GİRMESİNDEN MUTLU OLUYORUZ”
Malatya’nın bütün bölgelerinde devam eden yenileme ve dönüşüm çalışmalarından dolayı Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarını kutlayan MHP İl Başkanı Mesut Samanlı ise, “ Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz seçimlerde her gittiğimiz yerde vatandaşlarımıza ‘ Siz Cumhur İttifakına destek verin, güç verin inanın ki her verdiğiniz oyun karşılığını hizmet olarak fazlasıyla göreceksiniz’ dedik. Hamd olsun geldiğimiz noktada da Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızda Malatya’nın kalkınması adına hizmet yarışına girdiler. Hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğine canı gönülden inanıyoruz. Bugün temelini atacağımız Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.” şeklinde konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni etti.

“ŞAHİNTEPESİ, TURİZM NOKTASINA DÖNÜŞECEK”
Yeşilyurt’un çok önemli bir yatırıma daha kavuşacağını söyleyen AKP Milletvekili Hakan Kâhtalı ise, “ Belediye Başkanımız Mehmet Çınar ile birlikte geçtiğimiz günlerde Kadim Çırmıhtımızın merkezinde oluşturulan gastronomi alanlarını gezmiştik. Yeşilyurt’umuzun hem merkezinde hem de kırsal bölgelerinde çok güzel hizmetler hayata geçiyor. Belediye Başkanımızın da bu anlamda büyük emekleri var, gittiğimiz her yerde de bu eserleri görüp vatandaşlarımızın teveccühü ile karşılaşıyoruz. Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesisleri ile burası turizm noktası olacaktır. Türkiye’de az sayıdaki bu denli yatırımlardan bir tanesini Yeşilyurt’umuza kazandıracak olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“ÇINAR BAŞKANIMIZ GÜZEL ÇALIŞMALARIYLA GÖZ DOLDURUYOR”
AKP MKYK Üyesi ve Milletvekili Öznur Çalık ise, Türkiye’nin her kentinde olduğu gibi Malatya’da da yatırımların hız kesmeden devam ettiğini ifade ederken şunları söyledi; “ Malatya’mızın her noktasında hummalı bir çalışma söz konusudur. Belediye Başkanımız Mehmet Çınar, çok güzel projelerin altına imza atıyor, çalışmalarıyla göz dolduruyor, kendisini ve ekiplerini kutluyorum. Kadim Çırmıhtı’da hayata geçecek olan ‘Macera Parkı’ adrenalin tutkunlarına heyecan yaşatacak, ziyaretçilerin keyifle zaman geçirebileceği, dinlenebileceği ve spor yapabileceği bir mekân olacaktır. Bugün temelini atacağımız bu değerli yatırım, yeni merkezler oluşturulmasına da ayrıca önemli katkılar sunacaktır. Malatay’mızın yaşanabilir şehirler içerisinde hak ettiği değeri bulabilmesi adına bu tür güzel projelerle ciddi adımlar atmış oluyoruz.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZI VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMESİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı seçimlerde verilen sözleri teker teker yerine getirmesinden dolayı tebrik eden AKP MKYK Üyesi ve Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “ Kadim Çırmıhtı’mızın çehresini değiştirme noktasında ki gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımızı kutluyorum. Tarihi ve kültürüyle farklı güzellikleri içerisine alan Kadim Çırmıhtı’mızın gelişmesi, Yeşilyurt’un gelişmesi ve akabinde Malatya’nın da daha fazla gelişmesi anlamına gelmektedir. Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin Kadim Çırmıhtı’mıza, Yeşilyurt’umuza ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. “ dedi.

Protokol konuşmalarından sonra okunan duayla birlikte Şahintepesi Macera Parkı ve Sosyal Tesislerinin temeline ilk harç döküldü.

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Vatandaş44 dedi ki:

  Çınar ruya alemimde yaşamaya devam et sen tamamen şov yatırımları sadece çınarın makam yatırımları bunlar
  Koyun can derdinde kasap et derdinde millet canıyla ugrasıyo siz hangi dünyada yaşıyorsunuz

 2. Çımıhtılı dedi ki:

  Nola yani. Çımıhtı meydan dan Şahin tepesi ne teleferik nola. Oldu olacah gadiruşağı yolunada gızah pisti yapın. Yazıh milletin parasını çoh çarçur ediy Yeşilyurt Belediyesi.

 3. malatyalı dedi ki:

  battalgazi belediyesi nal topluyor.

 4. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  İsraf haramdır sayın başkan.
  Haramdırrrrr.
  Yazık günah. Bu ülkenin yatırıma ihtiyacı var, üretmeye ihtiyacı var, işsizliğin azalmasına ihtiyaç var. Sizin gibilere hiç ihtiyaç yok. Geldi geleli lale devri hayalleri peşindesiniz. Bilimde bunlar öğrenilir başkan. Biraz okuyun bir ülkenin baki kalması için neler yapılmalı.
  Yazık reisin bunları görmesi lazım artık. Paralar çöpe gidiyor. Birileri iyi kazanıyor.
  Saygılarımla

 5. malatyam dedi ki:

  sosyal mesafe neden yoktur fotoda bune düğmeye basma merakıdır?

 6. Harun dedi ki:

  Büyükşehir yabani ot ayırsın refüjlerde , sokaklarda dezenfekta yapsın. Ne işi var teleferik ile ya da daha güzel projelerle

 7. fatih dedi ki:

  Allah tan korkun millet patır patır ölüyor hic oralı bile değilsiniz herseyimiz bitti fıstığı yesilimiz kaldi eski ssk hastanesini yıktınız virüslü insanları eve tiktiniz hastanede yer yok diyorlar.viruslulerde disarda geziyor teleferik yapacağınıza su cevre yolunu el atında bir an önce bitsin zaten akp son dönemi az kaldı kurtuluyoruz sizden akp üyesi bir vatandaş olarak yaziyorum

 8. çırmıktılı dedi ki:

  Evlerin üzerinden ne teleferiği önce şu çay projenizi bir tamamlayın

 9. Zip Zip dedi ki:

  Yap-işlet-devret modeliyle bir teleferik yapmadığımız kalmıştı onu da yapıyoruz çok şükür. Binmeyenin binenden daha çok para ödediği bir teleferik projesi olmaz inşallah. Ayrıca cahilliğimize verin zimplank tam olarak nedir ? Daha önce böyle bir şeyi hiç duymadık.

 10. Malatyahmet dedi ki:

  Buyuksehir asfalt doksun ilce belediyesi de teleferik yapsin gerci Gurkan gider bunu da sahiplenir kendi yapmis gibi hikaye anlatir

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."